HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 5:39. Pogledaj neodgovorene postove
Idemo na MODRAVE!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: uto 08 srp 2008, 10:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jučer je na čelu sa paterom Musom na Modrave krenula predgrupa koja će pripremit kamp za prvu grupu koja dolazi u nedjelju.
Na mom blogu imate raspored buseva iz Zagreba do Pirovca sa cijenama karata i prijevoznicima.
Kuharice kako doznajem dolaze sutra.
Sve informacije moči ćete čitat i na ovom mjestu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 7:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj tjedan je počeo kamp za mlade Modrave.
Ovo je 6 sezona po redu.
Kamp završava 30. kolovoza.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 10 kol 2008, 10:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej nisam znala da je forum zastupljen na Modravama. Hoće to postati tradicija i ubuduće...pa da znamo računat?
Kakva su ovogodišnja iskustva ljudi???

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: pon 11 kol 2008, 4:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo mi je bila 4. godina na Modrava, i bilo mi je najljepše do sada.

Jedino imam prigovor na hranu. (P.S. nisam izbirljiv, ali da tri puta jedem kuhana jaja i jednom kajganu.....)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
križar og

PostanoPostano: pon 11 kol 2008, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima! Smile
Evo ja se jučer vratih s Modrava!
Bilo je stvarno prekrasno! Bilo nas je iz svih krajeva Hrvatske,a najviše iz Zagreba,Splita i Ogulina!
Inače meni je ovo bilo 6 put da sam na Modravama,a 2 put sam bio animator!
Lijepo je bilo susresti stare prijatelje s kojima se već susrećem 4-5 god,a naravno lijepo je bilo upoznati i nove ljude!
Ja stvarno nemam nikakve zamjerke,sve je bilo fenomenalno! Very Happy
Još jednom veliki pozdrav cijeloj ekipi moga termina i hvala za prekrasno provedeni tjedan!
Pozdrav i ostalim Modravljanima i vidimo se na susretu Modravljana koji će se održati kod mene u Ogulinu! Smile
Ići ćemo malo planinariti na Klek,jedva čekam! Very Happy
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 11 kol 2008, 9:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj tjedan je naš Žan na Modravama i predstavlja ovaj forum.
Drago mi je da Vam je bilo dobro na Modravama i sada se prisječam kako je meni bilo proteklih 7 puta.
Inaće da se pohvalim da sam bio u staroj ekipi koja je zajedno sa pateom Lukom Rađom pokretao ovaj projekt. Tada nismo ni sanjali da će svake godine biti sve bolje i bolje.
Ove godine zbog posla i obaveza prema udruzi H-epicentar neću na Modrave i zbog toga mi je jako žao.

U radu je spas.
salezijanka

PostanoPostano: pon 11 kol 2008, 19:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, koristim priliku da "javno" zahvalim svim animatorima,kuvarici mari Smile, pateru daliboru i stvarno posebnoj osobi-mravku...kroz njihov rad se najbolje oslikava blagoslov koji je nad Modravama i ka sta se na tom mistu doslovce moze opipati Božja prisutnost u maslinama,kamenu,moru...tako ta prisutnost snažno progovara i kroz njih
i naravno...fala dragom Bogu koji sve ovo održava i Duhom Svetim "gura naprid".
veeeliki pozdrav ekipi iz prvog termina!!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 12 kol 2008, 6:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipo.
Morate svatit da su Modrave,raj na zemlji i da tamo ne može biti loše. Vjerujem da su se Mravak i ekipa potrudili da i ove godine sve štima i da to bude najbolja godina do sada.
I ja imam animatorskog iskustva sa Modrava gdje sam jedne godine čak u 3 termina bio zabavni animator. To je bilo nezaborano. Sječam se kada sam sa mladima jedne noći okupio na vrhu Modrava gdje smo do jutra pjevali duhovne stvari. Tada sam mislio da ću slijedeće jutro biti izbačen iz kampa, ali tada nisam dobio ni opomenu, mada smo se čuli u kampu i ometali ostale u spavanju.
Ove godine se poklopilo da prvo kada sam mogao nisam išao jer sam prešao 30 godina. U zadnji termin ne mogu zbog posla i zbog toga što taj tjedan imam skupštinu udruge H-epicentar. Inače Modrave i H-epicentar lijepo surađuju. Mnogi Modravaši dolaze na naše većeri i to je neformano druženje Modravljana svaki mjesec.

Zadnja promjena: davorseljan; uto 12 kol 2008, 14:06; ukupno mijenjano 1 put.

U radu je spas.
gogo6ak

PostanoPostano: uto 12 kol 2008, 7:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

salezijanka napisa:
....., pateru daliboru .....

možda pater Dalibor Renić?
Bubica

PostanoPostano: uto 12 kol 2008, 9:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, da, pater Dalibor Renic je bio duhovnik u prvom terminu...legenda!
ja sam lani bila sudionik u terminu kada je on bio duhovnik , a sad sam bila u narednom tjednu animator, pa sam se obogatila "samo" subotnjim i nedjeljnim mrvicama kroz njegove propovijedi koje su bile prejake, ali svejedno su to nezaboravne poruke...pozzz ekipi prvog i drugog tjedna, a posebno dragim Kutinjanima... jupi

"Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva!
Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv neka ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" (Br 6, 24-26)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 12 kol 2008, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sječam se Renića kada je bio prve godine na Modravama.
Tada nije bio svečenik.
Inaće mi je zakon i drago mi je da ga je Mravak i ekipa i ove godine pozvala jer on zna sa mladima.
Ja pozdravljam sve Modravljane ma gdje bili.
Ovih dana ću poslat Mravku i ekipi pozivnicu da i u slijedećoj sezoni orgarniziramo neformalna druženja Modravljana na H-epicentru.

U radu je spas.
gogo6ak

PostanoPostano: sri 13 kol 2008, 7:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe

mi smo Dalibora, ako se dobro sjecam prije 2 godine na modravama "redili za biskupa". (ja izradio pastirski štap)
davorseljan

PostanoPostano: sri 13 kol 2008, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:
hehe

mi smo Dalibora, ako se dobro sjecam prije 2 godine na modravama "redili za biskupa". (ja izradio pastirski štap)

Kad ulovim vremena stavit ću sliku sa tog događaja.

U radu je spas.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 18 kol 2008, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Ovaj tjedan je naš Žan na Modravama i predstavlja ovaj forum.

Nažalost, forum ipak nisam usmeno predstavio tuzan, ali smo zato ja i .bubamara. nosili forumaške majice i podijelili letke Wink Iduće godine će sigurno biti bolja promocija Cool

Što se tiče mog doživljaja Modrava ove godine, vrijedi sve ono što sam napisao za prošlu godinu Wink
Žan napisa:
jako sretan hop Eeej, ljudi, MODRAVE SU ZAAKOOONNNN!!! jako sretan veseo jupi eeehaa aaa
Stvarno imam fenomentastično iskustvo s ovogodišnjih Modrava jako sretan U terminu u kojem sam ja išao (19.-26.8.) bilo nas je pedesetak sveukupno Smile Prije mog termina, pričali mi mnogi o svojim iskustvima, hvalili Modrave itd., al ja ko nevjerni Toma, bio sam nekako skeptičan i nisam znao što očekivati... I nakon tjedan dana provedenih dolje, mogu reć da mi je sad potpuno jasno odakle ljudima toliko oduševljenja i radosti kad se priča o Modravama jako sretan jako sretan jako sretan Biti tjedan dana odsječen od svijeta, civilizacije, živjeti u maloj zajednici, dijeliti s njima sve, doživjeti preko njih i preko predivne netaknute prirode blizinu Božju, prati zube i posuđe u moru, biti bez struje, novina, buke prometa... zbilja neopisiv doživljaj i iskustvo... jako sretan Imaš dovoljno vremena smirit se, osluškivat zvukove izvana - šum vjetra, valova, skakavce, a još više osluškivat zvukove iznutra, ući u dubinu vlastite duše, susresti dragoga Boga, puniti duhovni akumulator... stvarno nešto izvanredno... srce Bogu hvala što sam imao tu milost biti na Modravama, što sam imao prilike "klesat" se iznutra, upoznat i prihvatit sebe onakvog kakav jesam moli Doživio sam blizinu Božju koja me dotaknula i potaknula na neprestanu i ustrajnu borbu kroz život... jako sretan

Zaista Bogu hvala na svemu proživljenome, neka blagoslovi da rađa i dalje plodovima hej

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 5:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jutros idem na posao i kod Lisinskog kraj mene prođe Varaždinac koji u 7 sati ide prema Pirovcu i Murteru. S time sam svake godine barem jednom putovao na Modrave. Žao mi je što i ove godine neću moći zbog posla i obaveza prema H-epicentru.
Pozdrav svima koji idete na Duhovne vježbe koje će na Modravama biti slijedeći tjedan.

U radu je spas.
Lalaith

PostanoPostano: pet 22 kol 2008, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, ja sam prošli tjedan bila prvi put na Modravama Smile i moram reći da je to stvarno bilo jedno nezaboravno iskustvo Smile
Toliko zabave, molitve, smijeha, super ljudi....
Stvarno mi je drago što sam išla Smile
hehe jedva čekam iduću godinu Smile

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: sub 30 kol 2008, 7:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

danas je zadnji dan ovogodišnjih modrava

OSTVARENO! Wink
davorseljan

PostanoPostano: sub 30 kol 2008, 10:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U stvari jučer je bio zadnji dan. Danas do 17 sati raspremaju kamp, a u 17:20 iz Pirovca kreće bus sa zadnjim sudionicima koji idu za Zagreb.
Sve informacije koje su dolazile do mene kažu mi da je ova godina bila ne zaboravna.
I drago mi je zbog toga ali i žao što zbog posla i obaveza u Zagrebu nisam mogao ići barem na duhovne vježbe.

U radu je spas.
Gogi

PostanoPostano: ned 31 kol 2008, 16:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej, ja bio na (kako moja mama kaze) Moldavama, u terminu 17-24.08. I još su se nazirali tragovi prisutnosti forumaša po lecima u sjenici. Ocekivao sam de ce bit dobro, ali je bilo i preko ocekivanja. Zadivila me organizacija jer su modrave u 5 - 6 god. postojanja postale poprilično uhodan kamp. I svaka cast animatorima na trudu. Al od svih divnih ljudi tamo, kuvarica Mare odskače, ne samo visinom i neumornim radom i trudom, nego pristupom i načinom razmišljanja. Modravljani svaka čast i Bog vas blagoslovio!

Primit ćete snagu,
Duh Sveti sići ce na vas
i bit ćete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 01 ruj 2008, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što napisat.
Na svoj novi blog stavio sam par slika sa prošlogodišnjih Modrava.
Inaće, jučer je glavnom orgarnizatoru (Mravku) bio rođendan.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pon 13 lis 2008, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragim Modravljanima i prijateljima Modrava!

S velikom radošću najavljujemo Susret Modravljana

u Ogulinu, u subotu 18.10.2008.

Kao što znate svi vi koji ste već bili na našim susretima i ove godine nas očekuje ugodno druženje. Naši dugogodišnji suradnici i prijatelji iz Ogulina, pozvali su nas da ove godine budemo njihovi gosti. Kako naš narod običava ponijeti poklon kada ide u goste, tako i mi planiramo ponijeti ono čega imamo kada smo zajedno: RADOST! Dođite upoznati grad sa višestoljetnom povijesti, njegovu kulturu, prirodu i ljude!

Okvirni plan

Dolazak u Ogulin planiran je oko 9-9.30 sati.

Razgledavanje grada i slobodno vrijeme.

Sveta Misa u 12.00 sati.

Ručak (koji će svatko ponijeti za sebe) odmah nakon mise.

Program u popodnevnim satima i zajedničku večeru pripremit će nam domaćini.

Za sve koji idu iz Zagreba:

Polazak autobusima iz Zagreba je u 7.30 sati ispred KD Vatroslava Lisinskog, dok je povratak planiran isti dan oko 22. (ili kojeg kasnijeg) sata.

Cijena je 50 kn.

Prijave se primaju

- ili osobno po dogovoru s Terezijom na br. 091 4803 007

- ili uplatom na žiro-račun Modrava

(RBA): 2484008-1500146100

Na uplatnicu upišite svoje ime i prezime, jer inače zaista ne znamo na koga se uplata odnosi!

Za sve koji ne polaze iz Zagreba:

Ukoliko dolazite u Ogulin u svojem aranžmanu, potrebno se najaviti Tereziji (091 4803 007) ili Martini (099 417 5404), ili na mail modraveskac@gmail.com radi utvrđivanja točnog broja sudionika i kako bi vas mogli dodatno informirati ukoliko bude potrebno.

U radu je spas.
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sri 06 svi 2009, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ehej, ljudi... možda sam malo uranila, ali iman pitanje Very Happy Question

dakle, kada otprilike počinju prijave za ovogodišnje modrave, info i sl...
Btw, jel neko bija na Modravama u terminu duhovnih vježbi?

Palo mi na pamet da bi to bila jedna od dobrih ideja za ovo lito Very Happy ... Ajmo ljudi, pliz, iskustva???

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 06 svi 2009, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sunce moje malo Modrave 2009. sunce moje malo
12.07.-30.08. 2009.

TJEDNI TERMINI:
12.07. - 19.07.
19.07. - 26.07.
26.07. - 02.08.
02.08. - 09.08.
09.08. - 16.08.
16.08. - 23.08.
23.08. - 30.08.
(dobna granica za sudionike zadnjeg termina je od 20 do 35 godina)

Svaki sudionik prijavljuje se za samo jedan od ponuđenih termina (u prijavi naznačiti koji).
Ukoliko je željeni termin popunjen formira se lista čekanja.

PRIJAVE:
ISKLJUČIVO ZA MLADE KOJI SUDJELUJU PRVI PUTA:
OD 01.06. DO 07.06.2009.

ZA MLADE KOJI SU VEĆ SUDJELOVALI:
OD 06.06. DO 21.06. 2009.

KAKO SE PRIJAVITI?
Pozivom na telefon, mobitel ili elektronskom poštom provjeriti ima li u željenom terminu mjesta, nakon čega slijede upute o uplati. Potpuna prijava je tek ona u kojoj su priloženi svi traženi podaci o osobi koja se prijavljuje i potvrda o uplati. Cijena za studente i učenike je 250 kn, a za radnike 350 kn.
Uplatiti se može na žiro račun RBA 2484008-1500146100 ili u uredu.

KONTAKTI:
modraveskac@gmail.com
SKAC ured: Palmotićeva 31, dvorište, prvi kat,
radnim danom od 10:00 do 12:00
brojevi telefona: 01 4803 007, 091 4803 007

promotivni letak sa svim informacijama

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja, lucija, davorseljan, Magali
davorseljan

PostanoPostano: čet 07 svi 2009, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako je moj odjel jedan od donatora projekta nadam se da ću uspjet otić u zadnjem terminu.
Svima koji se dvoume moja preporuka. Zbilja se isplati otić tih tjedan dana. Sretan sam što sam bio u ekipi koja je ovaj kamp pokrenuli.
Kada bude vremena napisat ću nekoliko reči o tome.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pon 11 svi 2009, 15:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odlučio sam neovisno o SKAC-u krenut u promociju ovog projekta kao što radim sa H-epicentrom.
Tako ćete imat priliku sve informacije nači i u vašim župama i zajednicama kao i na blogu modraveblog.blog.hr .
Htio bih da što više mladih ode na Modrave i da se tamo dobro odmore sa super i dobrom orgarnizacijom.
Kada mi je teško sjetim se Modrava. Imam preko 2000 fotografija, raznih članaka tako da možda krenem u objavu knjige o Modravama.
Mnoga prijateljstva me vežu upravo za ovaj projekt.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.