HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 14 pro 2019, 11:33. Pogledaj neodgovorene postove
Idemo na MODRAVE!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 03 ruj 2007, 6:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo i mene sa Modrava.
Ja i Žan sreli smo se na moliƦu kada je od odlazio a ja dolazio na Modrave. Smile
Moja grupa je bila mala ali dobra. Sve zajeno u kampu nas je bilo 19.
Imali smo duhovne vježbe koje nam je držao pater Vinko MaslaƦ i bilo je fenomenalno. Dobio sam odgovor na mnoga pitanja. Zadnju veĆØer neƦu nikad zaboravit kada samo ja i joÅ” nekoliko plesali BeĆØarac oko masline plesi plesi
Moja grupa kao i svi zajedno zavrŔili smo svoj boravak na Modravama u subotu. Taj dan samo puno radili, i sve spremili tako da su i Mravak, Marija, i Marko MeŔin zajedno sa nama u subotu napustili kamp i otiŔli zasluženo na odmor u svoja mjesta.
Koliko sam napravio fotki ne znam mislim negdje oko 500.
Malo neobiƦno mi je bilo s obzirom da sam ove godine bio u predgrupi i sada u zadnjoj.
Å to joÅ” napisati.
Ova druženja ModravaÅ”a svake grupe držat Ʀe nas na okupu nadam se cijele godine. I dalje Ʀemo se okupljat na neformalnim druženjima u sklopu H-epicentra.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
brankec

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 29 ruj 2007, 19:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, ja sam se tek nedavno prikljuĆØila ! Željela bih sa vama podijeliti kako su se mene dojmile Modrave!Ove godine sam bila prvi put, i nisam ni bila sigurna da li Ʀu iƦi s obzirom da nitko od mojih prijatelja nije bio slobodan u to vrijeme, ali Duh Sveti me vodio i odluĆØila sam otiƦi, onak sama ...Ljudi, bilo je fenomenalno...tjedan dana si izoliran od svega, družiÅ” se sa ljudima koje prvi put vidiÅ”, radiÅ” neÅ”to, kuhaÅ”, pereÅ” posuĆ°e u moru, kupanje, ...ali one mise naveĆØer u masleniku-nikad neƦu zaboraviti, meditacije koje smo svakodnevno imali-jednostavno imaÅ” sat vremena da osluÅ”kujeÅ” prirodu oko sebe, da zaroniÅ” dublje u sebe, stvarno suuuper!!!Ali ono Å”to mi je ostalo od tih Modrava, sada veƦ nakon 2 mjeseca-to su prekrasne sjeƦanja, prava prijateljstva-evo, svako malo netko iz moje grupe pokuÅ”ava organizirati kakvu kavicu..., shvatila sam da mogu bez stvari za koje sam mislila da igraju bitnu ulogu u mom životu, ali ne...ISUS mi je na prvom mjestu i bez njega ne mogu, a bez svega ostalog mogu...Svima bih preporuĆØila sada veƦ za sljedeƦu godinu-IDITE I VIDJET ƆETE Å TO SU MODRAVE, NEƆETE POŽALITI, NEƆETE IH MOƆI NI HTJETI NIKADA ZABORAVITI JER JE TO RAJ ZA MLADE....HVALA PATERU LUKI veseo
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Angelina

PostanoPostano: ned 30 ruj 2007, 7:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme... HoƦete reƦi da joÅ” nisu promijenili to pranje suĆ°a u moru?!!! PrestraÅ”no neÅ”to... Ja sam bila tri godine i odustala sam upravo zbog toga Å”to nisu osigurali osnovne higijenske uvjete... Mislim, bez normalne vode za oprati zube i s tim preodvratnim pranjem suĆ°a u moru... Å teta. Na logistici propada jedan inaĆØe po svemu dobar i pozitivan projekt.
brankec

PostanoPostano: ned 30 ruj 2007, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

T o je i bit Modrava, da se ĆØovjek približi prirodi, Bogu...da se odmori od gradske buke i vreve...i to pranje posuĆ°a u moru je baÅ” intersantno, zabavno, zapravo vidiÅ” da se posuĆ°e može oprati i bez kapi deterdženta Smile i mislim da to niti ne bi trebali mijenjati, neka ostane autentiĆØno prvim Modravama Very Happy Bog vas sve blagoslovio!!
Angelina

PostanoPostano: ned 30 ruj 2007, 9:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ali posuĆ°e se tako NE MOŽE oprati... Ono je svakakvo, ali ĆØisto nije... Prve godine tih tjedan dana nisam niÅ”ta jela. Druge je bilo lakÅ”e jer sam uzela plastiĆØne vreƦice u koje sam 'oblaĆØila' zdjelicu, ali svejedno. To je jednostavno neprihvatljivo. Ima tamo dosta drugih naĆØina na koji uĆØimo poniznosti (spavanje u vreƦema u Å”atorima, vruƦina bez nekog veƦeg hlada, rad...), ali ljudi, pa ovo je higijena! Ako sam prljava, gladna i pitam se hoƦu li pokupiti neku boleÅ”tinu, to me apsolutno nikako ne približava Bogu...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 30 ruj 2007, 11:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje miÅ”ljenje je izmeĆ°u Brankeca i Angeline....
Nisam tamo bio pa ne znam detaljno , al higijena je važna.

btw, Kako su ljudi prali posuĆ°e prije 2000 godina? Jesu li imali neke aditive.... Meni se ĆØini da ako neÅ”to peremo u morskoj vodi JEST higijenski...
Jedino je nezgodno ako ƦeÅ” kasnije kolaĆØ jesti iz slanog tanjura! Very Happy Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
davorseljan

PostanoPostano: ned 30 ruj 2007, 11:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Do sada se nitno nije otrovao Å”to je suĆ°e prao u moru.
Ja sam svake godine tamo i zajedno sa paterom Lukom sam u bio ekipi koja je zajedno s njim pokrenula cijeli projekt.
Vode na Modravama ima, ali nije za piƦe. To je boĆØasta voda koja se koristi za WC-e i tuÅ”eve.
Zamisli kako je osoblju kampa koji cijelo ljeto pere suĆ°e u moru. Ostali su pretežno samo tjedan dana tamo, ali osoblje je tamo dugo. I sve je u redu, nitno se nije razbolio radi toga.
InaƦe voda se traži. Za sada se voda svaki dan dovozi iz Murtera.

InaƦe drago mi je da se opet pokrenula ova tema i kopiju Ʀu sada proslijediti koordinatoru cijelog projekta.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Angelina

PostanoPostano: pon 01 lis 2007, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
InaƦe drago mi je da se opet pokrenula ova tema i kopiju Ʀu sada proslijediti koordinatoru cijelog projekta.

To mi se sviĆ°a. Zbog mog cendranja su doÅ”le palete u modravske Å”atore, pa možda neÅ”to i napravimo i s vodom...
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 24 svi 2008, 16:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijave za Modrave 2008: 2.6. - 1.7.

Sve informacije:

Termini:
    13.07.-20.07. prvi termin IMA MJESTA
    20.07.-27.07. drugi termin POPUNJENO
    27.07.-03.08. REZERVIRANO - Varaždinska biskupija
    03.08.-10.08. ĆØetvrti termin POPUNJENO
    10.08.-17.08. peti termin POPUNJENO
    17.08.-24.08. Ŕesti termin POPUNJENO
    24.08.-30.08. duhovne vježbe IMA MJESTA

Zadnja promjena: Žan; uto 24 lip 2008, 21:24; ukupno mijenjano 1 put.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 26 svi 2008, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipo.
I ove godine su Modrave.
Ja zbog posla (ako Dragi Bog Da) možda iƦi na duhovne vježbe, ali to nije sigurno jer idem u MeĆ°ugorje na meĆ°unarodni susret mladih kao novinar.
Svi koji rade Modrave se jako trude da i ova godina uspije, tako da zbilja prijavite se u Å”to veĆØem broju i doživite tjedan dana bez civilizacije.
Mravak i ekipa Vas oĆØekuju raÅ”irenih ruku i sa puno dobre volje da sve Å”tima i da svima bude dobro.
Ja sam na Modravama bio svake godine i zbilja duh Modrava traje jako dugo i prijateljstva koje sam tamo stekao i dan danas traju. Tamo sam kroz ovih 5 godina upoznao puno fenomenalih ljudi koji svojim životom svjedoƦe Krista.
Zbilja MOJA PREPORUKA DA SVAKAKO ODETE OVOG LJETA NA MODRAVE.

U radu je spas.
gogo6ak

PostanoPostano: pon 26 svi 2008, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja idem na Modrave 27.07.-03.08. treƦi termin jer taj termin ima Varaždinska biskupija rezervirani.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
križar og

PostanoPostano: uto 27 svi 2008, 10:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav!
Gogo,nisam ti siguran da Ʀe 3 termin biti za Varaždinsku biskupiju!
Jer smo i mi iz GospiƦko-senjske biskupije planirali iƦi od 27.7. i to smo veƦ prijavili! Iako službene prijave poĆØinju sljedeƦi tjedan,pa joÅ” niÅ”ta nije službeno!
A možda Ʀemo onda biti i skupa u tom terminu,jer nas dolazi 30-ak!
A znam da ste vi iz Varaždina proÅ”le godine bili sami,jer sam bio animator u sljedeƦem terminu,pa sam bio s vama 2 dana!
InaĆØe teme ove godine su opet jako zanimljive,imali smo proÅ”li tjedan od 22-24.5. teĆØaj za animatore u BaÅ”koj na Krku!
tako da sam proÅ”ao veƦ cijeli program,i mogu reƦi da su se Hrvoje i ekipa jako potrudili oko programa!

Pozdrav i vidimo se na MODRAVAMA!!! veseo
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 27 svi 2008, 17:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa i ovaj termin vž biskupije je prijavljen...
ja se nadam da bi iz vž biskupije mogla doi 2-3 busa

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
gogo6ak

PostanoPostano: sri 28 svi 2008, 4:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cjeli taj termin je rezervirani za vž biskupiju u to sam siguramn 99%.
a Å”to se tiƦe broja ljudi, biti Ʀe nas 80-tak.
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 28 svi 2008, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:
cjeli taj termin je rezervirani za vž biskupiju u to sam siguramn 99%.
a Å”to se tiƦe broja ljudi, biti Ʀe nas 80-tak.

a kak si ti u to siguran da nas bude 80-tak

penziƦ

PostanoPostano: sri 28 svi 2008, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa samo nas iz martijanca bude oko desetak Razz
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 28 svi 2008, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

penziƦ napisa:
pa samo nas iz martijanca bude oko desetak Razz

pretpostavljam iz dvije koprivniĆØkje župe od 20-30

križar og

PostanoPostano: sri 28 svi 2008, 11:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈuo sam se s Hrvojem Mravkom,je da 3 termin Ʀe biti za Varaždinsku biskupiju,pa mi je javio da u tom terminu neƦu moƦi biti animator,jer Varaždinci imaju svoje animatore!
Pa Ʀu ja onda vjerojatno iƦi u 4 termin,tako Varaždinci da se vidimo jer Ʀu vjerojatno doƦi par dana ranije!
A Å”to se tiĆØe ove vaÅ”e rasprave oko broja koliko vas dolazi,kapacitet kampa je oko 80 sudionika!
Tako da vas neƦe biti viÅ”e!
Wink
gogo6ak

PostanoPostano: čet 29 svi 2008, 3:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, sada i fajfriƦ zna moju misterioznu tajnu kako sam ja znao da Ʀe nas biti oko 80. Wink
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 29 svi 2008, 8:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:
evo, sada i fajfriƦ zna moju misterioznu tajnu kako sam ja znao da Ʀe nas biti oko 80. Wink

gogosixak znaÅ” da ja dosad nisam bila na modravama

davorseljan

PostanoPostano: čet 29 svi 2008, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam danas pisao godiÅ”nji s sa VELIKIM ŽALJENJEM ZAKLJUƈIO, DA KAKO SADA STVARI STOJE NEƈU OVE GODINE VIDJET MODRAVE tužan tužan tužan tužan tužan tužan .
ƈak ni duhovne vježbe na koje s obzirom na godine imam pravo.
ProŔle godine bio sam u predgrupi i na duhovnim vježbama tj na otvaranju i zatvaranju kampa i bilo je super.
Ne sumnjam da je i ove godine program dobar i da su se Mravak i ekipa potrudili napravit najbolje.
I proŔle godine je kapacitet bio 80 mjesta pa se u jednom terminu to prebacilo na 100.
Nadam se da Ʀe pasti koja slika za nas koji ove godine neĆØemo vidjet Modrave.
Isto tako ako mi netko može mail-ati program bio bih zahvalan jer mi SKAC i Palma nisu usput kada idem i kada se vraĆØam s posla.
Unaprijed HVALA.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: čet 29 svi 2008, 12:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zbilja Vas sve potiĆØem da se prijavite ove godine za Modrave.
Pogotovo sve koji niste nikada bili.
Modrave su raj na zemlji i zbilja se duhovno, i fiziĆØki napunite baterije.
Znam da su Hrvoje Mravak i ekipa koji orgarniziraju Modrave sve to radi s ljubavlju i dobrom voljom. Vjerujem u njih i svaki dan molim Boga da i ove godine taj projekt uspije. To Ʀe biti ujedino i oproÅ”taj od Mravka koji ide u Isusovce poĆØekom rujna tj odlazi u IsusovaĆØki samostan u Splitu.
Memi je doslovce žao Å”to sam dobio godiÅ”nji od 28. srpnja do 14. kolovoza i Å”to neƦu moĆØi ni u predgrupu ni na duhovne vježbe tužan .
Naravno, radujem se slikama sa Modrava.

U radu je spas.
Antonija

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ni ja nisam bila nikad na Modravama, al nadam se da budem iŔla ove godine.
vidla sam program(brat mi je animator) i znam da bude suuuper!!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 24 lip 2008, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I? Kolko nas ide? Wink

PiŔe na skac.hr da joŔ ima slobodnih mjesta u 1. terminu (13.07.-20.07.) i da su prijave do 1.7. ili dok se ne popuni Wink

Ja sam pozvan u peti termin (10.-17.8.) pa Ʀe pasti i mala promocija naÅ”eg foruma Cool Wink ReƦi Ʀu par rijeĆØi o njemu (o nama) i podijelit letke s adresom tak da se joÅ” viÅ”e proÅ”iri naÅ”a vesela zajednica veseo Pozivam i ostale forumaÅ”e koji Ʀe biti u drugim terminima, ako žele, neka i oni kažu koji rijeĆØ o forumu (kad Ʀe biti predstavljanje zajednica i udruga) Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 26 lip 2008, 15:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo bi dobro da svatko tko ide na Modrave reklamira i ovaj forum kao i druženja na H-epicentru gdje se uvijek okupi veliki broj forumaŔa.
Ja Ʀu možda u zadnji termin tj na duhovne vježbe. Ovo možda znaĆØi da Ʀu za duhovne vježbe zbrisat na tjeda dana na bolovanje. Smile

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.