HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 stu 2019, 19:55. Pogledaj neodgovorene postove
Papa Ivan Pavao II.
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 24 vel 2005, 12:26
PostNaslov : Papa Ivan Pavao II.
Citiraj i odgovori

Za mene najveƦi ĆØovjek 20.stoljeƦa uz Majku Terezu.
Nevjerojatno je jaka njegova ljubav prema svakom ĆØovjeku i Crkvi opƦenito,a i divim se koju snagu ima,koju mu Bog daje.
Prije 5 godina na Svjetskom susretu mladih u Rimu-nikad toliko duboku nisam doživio niti jednog ĆØovjeka kao onda papu,njegovu ljubav prema mladima i poslanje koje nam je svima povjerio.
Uvijek mi njegove rijeĆØi odzvanjaju u uÅ”ima i potiĆØu me da ustrajem dalje na putu izgradnje boljeg svijeta.
A sad je po drugi put u bolnici za kratko vrijeme. Molimo za njega viŔe nego ikad!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 24 vel 2005, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko je za vas Papa?

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: čet 24 vel 2005, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Starac koji je u duŔi joŔ uvijek mlad.

Iako su ga bolesti i starost shrvale, joŔ viŔe je primjer nama svima kako je važno imati volju.

Uvijek kad ga vidim da se onako fizĆØki slab trudi, zapitam se zaÅ”to se nebi i ja makar malo viÅ”e potrudio?

Mislim da bi nam on trebao biti uzor, ali ne samo nama nego i mnogim bolesnicima koji se ne žele boriti sa svojim bolestima nego im se prepuŔtaju.

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 24 vel 2005, 23:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

On je zbilja covjek za kojeg bi rekla da je svet u potpunosti, pun blagosti, pun dobrote.... ima mnogo takvih ljudi oko nas, ali on, on je poseban, potpuno Bozji!

Nevjerojatan, a gledam ga samo iz daljine, mislim da bi mi srce odkazalo da mu se iole priblizim.... i kad si to zamislim, tek vidim koliko je Bog, koliko je Isus Velik... jer je milijun puta veci od njega... a on ko da je s nekog drugog planeta Laughing

Ne bojim se za njega, u nasim je srcima, a Bog ce uciniti za njega upravo ono sto misli da je zasluzio, bilo to bolje zdravlje ili vjecni zivot.

Mogu se samo bojati za nas, kako ce svijet funkcionirati bez njegove prisutnosti, ali ni tu nema mjesta strahu jer ce se Bog i on, pobrinuti za to Smile

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Gost

Spol: neodrešen

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 10:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva ima snagu,uistinu, molimo za Papu
Vjerujem da ce mu biti dobro jer ga nasa Majka Marija drzi za ruku...

Papa je za mene veliki covijek drugo nemogu reci jer moj rijecnik nema rijec kojom bi ga mogla okarakterizirati
[Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara napisa:
Mogu se samo bojati za nas, kako ce svijet funkcionirati bez njegove prisutnosti, ali ni tu nema mjesta strahu jer ce se Bog i on, pobrinuti za to Smile

I ja sliĆØno mislim.Nije da gubim vjeru nego bojim se reakcije njegovog nasljednika na neke stvari u Crkvi za koje se naÅ” Papa zalagao..
Ali naÅ” Papa je joÅ” uvijek s nama pa neƦemo o neĆØem Å”to Ʀe doƦi - tko zna kada.
Neka ga dragi Bog poživi joŔ 100 godina! Wink

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E pa buduƦi da nismo ni lijeĆØnici da izljeĆØimo papu, ni kardinali da odaberemo njegovog nasljednika, osdtaje nam da se molimo i vjerujemo...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vijesti javljaju da mu je bolje nakon operacije..Ali molimo i dalje!

jedna od ludih

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bogu hvala da mu je bolje....

Za mene je Papa- Dobri otac, najvažnija osoba na Zemlji, pravi Kristov poslanik i sveƦenik. Zaista vjerujem u sve Å”to kaže i ne bojim se kako Ʀe biti s nasljednikom jer Duh Sveti uvijek vodi Crkvu u onom pravcu u kojem treba iƦi...

Lude svijeta izabra Bog..
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Tko je za vas Papa?

Svetac nasih dana, najveci prijatelj Hrvatske, prijatelj svih ljudi, najveci ekumenist svijeta, dar s neba.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Helena

PostanoPostano: ned 27 vel 2005, 8:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nedjelja, 27.veljaĆØe, Sveti Otac je bolje, sad sam se ĆØula s novinarom u Rimu.

Volim tog ĆØovjeka, ali tužna sam svaki put kada ga vuku na sve strane! Pustite ĆØovjeka na miru. On viÅ”e nije mladiƦ, veƦ starac. Istina, pokretaĆØ je masa kao nitko do sada i mislim da u Vatikanu strahuju da slijedeƦi papa neƦe imati karizmu kakvu ima Ivan Pavao II.

Moramo se pomiriti s ĆØinjenicom, kako Ʀe i Karol otiƦi Gospodinu kojemu je prekrasno služio svih ovih godina. Na nama je da se molimo da i njegov nasljednik bude dostojan titule koje Ʀe nositi, a koju je Ivan Pavao II. postavio na pjedestal ĆØovjeĆØanstva.

Helena
merkat

PostanoPostano: ned 27 vel 2005, 19:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma razumijem brigu za njega ali niko nejga ne navlaci, sam je takav kakvim sam ga ja upoznao prateci ga.
Mnogi sad mediji se bave nagadjanjima ( cak postoji i kladionica za nasljednika u Irskoj ) jeli sposoban, sta ako nece biti sposoban i sl.
A niko se ne upita kako to da je KC jedina institucija koja je prezivjela sve i ostala vjerna Kristu i da takova nije sposobna sama razluciti kako dalje.
A bas me Papa podsjeca na Krista koji je trpio i do posljdnjeg izdaha bio nadahnuce i djelio blagoslov.
Tako sam uvjeren da ce do samoga kraja bit na celu Petrove stijene dok ga dragi Bog ne pozove k sebi.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Ycteris

PostanoPostano: ned 27 vel 2005, 19:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DanaŔnji papa je stvarno pravi sljedbenik Krista, pravi je blagoslov za sve nas Ŕto ga imamo...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
nata

PostanoPostano: ned 27 vel 2005, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kalelargom petre proĆ°i
do donata svetog doĆ°i
zadarska te riva moli
hrvatska te zemlja voli

mir i ljubav nek zavlada
usrid bilog zadra grada
sveti oĆØe blagoslovi
sakupljeni narod ovi

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Annabel

PostanoPostano: ned 27 vel 2005, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad tog ĆØovjeka na telki vidim uvijek pomislim... da mi je barem imati djeliƦak vjere koju on ima... Embarassed
Ariadne

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 28 vel 2005, 8:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nekako isijava dobrotom, blagoscu, pristupacnoscu i razumijevanjem za sve.
osoba od koje se moze puno nauciti.

tili bi,tili bi mo-ru...
zole

PostanoPostano: pon 28 vel 2005, 22:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovaj sadasnji papa mi je definitivno najjaca osoba na svijetu! Covjek koji je jednom nogom tu, a jednom u nebu... ma kad ga vidis i malo pratis, jednostavno ti ne moze biti nejasno da je jednoga dana Isus rekao "Ti si Petar stjena" i da je taj covjek nasljednik tog Petra! Jednostavno, sve sto cini ima Bozji blagoslov... Imam osjecaj da stvarno ne moze pogrijesiti (bez obzira na dekret o papinoj nepogresivnosti)...

Stvarno se nadam da ce i sljedece generacije imati ovako divnog uzora kakvoga mi imamo...

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: pon 28 vel 2005, 22:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da bi trebali uz to Å”to molimo za to da papa uspje obaviti svoju dužnost do kraja svog pontifikata trebali moliti i za buduƦeg papu, i to ne zato Å”to je sadÅ”nji star i Å”to Ʀe nas brzo možda napustiti, nego zato da Bog blagoslovi ĆØovjeka koji Ʀe preuzeti njegovo mjesto da bude svjestan svoje zadaƦe i odgovornosti te da ju izvrÅ”ava u radosti s ISUSOM! sunce moje malo
zole

PostanoPostano: pon 28 vel 2005, 23:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zapravo mi se bas svidja nakana...

Al, sad mi pade na pamet kako bi bilo lijepo da je cijela nasa Crkva kao danasnji papa... joooj!!! i to bi se isto moglo uzeti za nakanu! da Crkva bude vise nalik na svog prvaka - papu!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: uto 01 ožu 2005, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja taman napisem lijep dugi post i krepa DNS posluzitelj koji peh.

Mislim da bi se svi trebali ugledati u Papu i da bi nam on trebao biti uzor. Annabel je dala odlicnu ideju ali koliko ce jos sadasnji papa pozivjeti. Mislim da bi ga trebalo dati u Bozje ruke tj. trebalo bi moliti onako kako je Isus molio: ...Oce neka bude tvoja volja, a ne moja....

Tko je kao Bog?
Ycteris

PostanoPostano: uto 01 ožu 2005, 23:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zole napisa:
Al, sad mi pade na pamet kako bi bilo lijepo da je cijela nasa Crkva kao danasnji papa... joooj!!!

To bi bilo predivno, tada bi ponovno poprimili obilježja prvih krÅ”ĆØana koje su prepoznavali jednostavno po tome Å”to su ljubili jedni druge...

sike

PostanoPostano: uto 22 ožu 2005, 20:27
PostNaslov : Papa Ivan Pavao II.
Citiraj i odgovori

htjedoh samo javiti loŔe vijesti da se naŔem Papi stanje opet pogorŔalo,nije u bolnici,ali nije dobro..opet s epoziva na molitvu za njega..Bog mu pomogao da izdrži..
klara

PostanoPostano: uto 22 ožu 2005, 20:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaki put me iznova zazebe oko srca kad god proĆØitam da mu nije dobro... Ne želim razmiÅ”ljati o neminovnosti koja jednog dana ĆØeka i svakog od nas, OĆØeva volja neka bude... Mogu samo moliti...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
zole

PostanoPostano: uto 22 ožu 2005, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da... nasem dragom Sv. Ocu je opet pogorsano stanje...

drz se papa!!!

Annabel

PostanoPostano: uto 22 ožu 2005, 22:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trebamo te u Kolnu... a i kasnije!!! jako sretan
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.