HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 26 lip 2019, 4:25. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Terri Schiavo - pravo na život ili pravo na..!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Tko je za vas Terri Schiavo?

Simbol borbe za život, podržavam borbu 
100%
 100%  [ 7 ]
Osoba s kojom nemam veze, svejedno mi je 
0%
 0%  [ 0 ]
Podržavam pravo na izbor (smrt ili život) 
0%
 0%  [ 0 ]

Ukupno glasova : 7

Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 06 tra 2005, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Strpite do petka naveĆØer... Cool

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Natty

PostanoPostano: čet 07 tra 2005, 7:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈula sam kako je Bush noƦ prije nego je umrla donio savezni zakon koji moraju provesti sve države da se neÅ”to sliĆØno nikada viÅ”e ne dogodi.

Ma znate Å”to, drže nas slijepe i gluhe. I mediji i politiĆØari. Znamo tko konce vuĆØe na tim stranama. Zato mislim da posebno mi koji poznamo Isusa, koji poznamo istinu smo pozvani da reagiramo i da djelujemo.

Spoznala sam jednu ĆØinjenicu i rado Ʀu je podijeliti s vama. Vjerovati ne znaĆØi samo kontemplativnu molitvu i bliskost s Bogom, naravno i to ali upravo to nas obavezuje da ne Å”utimo nego viĆØemo iz svega glasa i ukazujemo na sve nepravde ovoga svijeta.

Ovih dana kroz glavu mi uz sve ostale slike prolazi i Papa koliko je puta ĆØak ljutito zavikao protiv nasilja, abortusa, eutanazije, ma svega Å”to je protiv života i samim tim i protiv Boga. I mi imamo pravo ljutiti se i vikati, lupiti Å”akom po stolu i moramo reƦi dosta!

Zar nije sam Isus rekao: Budite sol ovoga svijeta! Nije vrijeme za bljutavost, za Ŕutnju, za tiŔinu. Možda sada smo najodgovorniji zagovornici života s obzirom na vrijeme u kojem živimo.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
pingi

PostanoPostano: čet 07 tra 2005, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je, Natty Wink
arkandeo

Spol: muško
PostanoPostano: sub 09 tra 2005, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Papa nam je pokazao svojim primjerom kako s treb nositi sa svim životnim poteÅ”koƦama i zato ugledajmo se u njega.

Tko je kao Bog?
sike

PostanoPostano: čet 05 svi 2005, 9:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako sam mijenjao profesora iz vjeronauka u klasicnoj gimnaziji gdje sam u vojsci,pitao sam 3.razrede jel podrzavaju ovakav kraj Teri pa su uglavnom svi rekli da je bolje sto je umrla da se vise ne muci..
Ma,samo sto dalje kriz od mene - mentalitet danasnjeg drustva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na ĆØijoj ste strani:muža ili roditelja?

Suprug i obitelj Terri Schiavo, 41-godiÅ”nje žene trajno oÅ”teƦenog mozga koja je lani postala fokus borbe za ljudsko pravo na umiranje, nastavili su sa svojim neslaganjem i nakon smrti voljene supruge i kƦerke. U dvije knjige svatko priĆØa svoju stranu priĆØe o Terri koja je preminulaprije godinu dana, dva tjedna nakon Å”to je iskopĆØana s aparata za hranjenje.
Michael Schiavo odluĆØio je odustati od svoje borbe da se njegovoj supruzi oÅ”teƦenog mozga, koja je 15 godina bila u vegetativnom stanju, odstrani cjevĆØica za hranjenje, no njegov ga je odvjetnik od toga odgovorio, rekavÅ”i kako se ā€œviÅ”e ne radi samo o Terri, nego o ostalim ljudima koji ne žele da im vlada odreĆ°uje kako mogu umrijeti,ā€ stoji u knjizi "Terri: The Truth".
Michael Schiavo borio se osam godina s roditeljima Terri Schiavo koju su svoju kƦerku željeli zadržati na životu, tvrdeƦi da je zadržala odreĆ°enu razinu svijesti. Michael je na kraju dobio bitku i njegova je supruga umrla na njegovim rukama 31. ožujka 2005. godine.

"Nakon Å”to je osramotio naÅ”u obitelj, Michael Schiavo se nekako pokuÅ”ava ispriĆØati za ono Å”to je napravio Terri," izjavio je njegov bivÅ”i punac Bobby Schindler. "Nažalost, niÅ”ta Å”to on kaže neƦe promijeniti ĆØinjenicu da zbog njegove sebiĆØnosti Terri viÅ”e nije meĆ°u nama. Njegova knjiga ne odaje poĆØast ni Terri ni njezinom životuā€. Robert i Mary Schindler su napisali vlastitu knjigu o sluĆØaju koji je lani dospio u sve svjetske medije, pa ĆØak i do Vatikana.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako niÅ”ta osjetio je kajanje i uvidio pogreÅ”ku koju je napravio, ali to mu neƦe vratiti suprugu. To je sliĆØno sluĆØaju s majkama koje naprave pobaĆØaj a nakon nekog vremena poĆØnu osjeƦati grižnju savjest, ali poslije je prekasno.

Bog moj i sve moje.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.