HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 20:46. Pogledaj neodgovorene postove
USKRS FEST
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Edmond_Dantes

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 12 tra 2005, 12:33
PostNaslov : USKRS FEST
Citiraj i odgovori

... Onda? Jel netko čuo koju pjesmu s ovogodišnjeg UFa'05?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
frajer
isključen

PostanoPostano: uto 12 tra 2005, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa kaj je bio?
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: uto 12 tra 2005, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stanje je slijedeće.
Kako sam doznao u subotu navečer neće biti ničega.
Izvođaći imaju druženje od 15 do 21 sat. Što će biti znat ću u četvrtak.
Za uskrsfest KARATA NEMA VIŠE.
Prijenos će biti na HKR-u, a velike reportaže na KNI i na Duhovnoj sceni (tri novinara u dvorani).

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
petrica

PostanoPostano: čet 14 tra 2005, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cula ja... mislim da je bilo puno jacih izdanja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 14 tra 2005, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja mislim.
Ukinuta je subotnja večer i kontakt izvođaća sa publikom
Festival i dalje traje 2 dana.
Izvođaći u subotu imaju duhovni program (kataheza i misa, koncert) na Šalati.
S jedne strane to je dobro, s druge strane to nije. Publika neće imati priliku upoznati izvođaće.
Nedjelja je standardna.
Ono što je mene osobno strah je iza kulisa. Puno toga je kasnije izašlo na vidjelo, mnogi izvođaći više ne žele nastupati na festivalu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pet 15 tra 2005, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, Davore, to i mene brine ... uvijek je bilo da se ljute oni koji gube ... osobno, ne idem na UF pobijediti nego uživati ...
Čuo sam iz dosta izvora kako neki izvođači više ne žele nastupati jer im se ne isplati ... ma kakav je to razlog?! Ako je tako, onda se nikad i nisu trebali prijavljivati ... najveća nagrada nas tek čeka gore na Nebu. Onaj tko misli da je UF samo oko onih šest nagrada, 'već je primio svoju plaću'.

'Evo ... sve činim novo ...'
frajer
isključen

PostanoPostano: pet 15 tra 2005, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Edmonde, u kojem si bandu?
Nisi valjda u Sve boje lubavi Wink
davorseljan

PostanoPostano: sub 16 tra 2005, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U skorije vrijeme Slavko Nedić gostovat će na KNI chatu.
Već sada pripremajte svoja pitanja.
Ako ne možete doći ostavite mi ih na PP.

U radu je spas.
Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 17 tra 2005, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kaj nije to ovaj vikend bilo?

i ko je pobijedio?

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 17 tra 2005, 22:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ekipoi, prije nego što idem raditi reportaže za medije evo tko su dobitnici.
Nagradu za životno dijelo dobio je Čedo Antolić koji ove godine slavi 30 godina djelovanja na duhovno-glazbenoj sceni.
Nagradu za tekst dobili su Apostoli Mira za skladbu Ti možeš sve.
Nagradu izvođaća Uskrsfesta 2005 dobio je Davor Terzić i Bogoslovi Ivana Pavla II iz Rijeke za skladbu Posljednja večera.
Nagradu publike (radio postaje puštale su skladbe i svi su mogli glasati za svoje favorite) dobili su Sve boje ljubavi za skladbu U Tvojoj ruci (prema PS.31).
3 mjesto dobila je Marija Jaramazović za skladbu Drvo života.
2 mjesto dobili su Davor Terzić i Bogoslovi Ivana Pavla II iz Rijeke za skladbu Posljednja večera.
Pobjednik Uskrsfesta 2005 je Željka, Čedo i Kefa iz Petrove sa skadbom Nebeski cvjetak.

Sada ste na radu Vi i vaši komentari. Ja ću svoje ostaviti za kasnije. Danas sam u dvorani bio od 13.30 do kraja festivala.

U radu je spas.
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mali osvrt na sinoć.
Sinoć sam se proveo kao nikad ni na jednom UF do sad. Iako nisam sa svojim Glasom osvojio ni jednu nagradu. A za to je najzaslužnija subota (dan prije) kad sam upoznao divne ljude kao što je Bruno Krajcar i dečki iz BenHura. I to je smisao UFa. Možemo imati ovakvo ili onakvo mišljenje o pjesmama, ali sve su pjesme dobre jer imaju svoje mjesto u životu svakog pojedinca. O nagradama ne treba raspravljati jer bi drugi žiri dodijelio druge nagrade. Glavno je da su svi izvođači dali sve od sebe. Još jednom, svaka čast organizatorima.
frajer
isključen

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 8:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepo Edmonde, taj mi se duh sviđa!
Ali, moram reći kako sam jako zadovoljan što je Čedo osvojio prvu nagradu. On kad napiše prosječnu pjesmu to daleko odskače od većine.
Naprosto svjetski ...
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno da sam i ja zadovoljan. Mislim da je nagrada u pravim rukama. Njegove pjesme su jednostavno PJESME ... Njegova prošlogodišnja mi uvijek izvuče suze na oči. On je svoj, on je poseban. Njega se ne može imitirati, kopirati ili obrađivati. On je jednostavno Čedo ...
davorseljan

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 10:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čini mi se da je subota bila bolja od nedjelje.
Veliki potez orgarnizatora je promjena koncepcije subote. Sami izvođaći su s time jako zadovoljni. Skoro svi s kojima sam jučer razgovarao osvrtali su se na subotu. Šteta je samo što je subota bila samo za izvođaće koji su nastupili u nedjelju. Mislim da bi se trebalo razmišljati da se na taj program pozovu svi izvođaći koji pošalju pjesmu bez obzira dali su prošli ili ne.
Moj osvrt na jučerašnji dan je.
Tonsku probu bolje da svi što prije zaborave. Inaće sve je bilo dobro.
Ostalo.
Mediji nisu iskoristili taj dio za razgovor sa izvođaćima. Šteta, jer bilo je vremena, mogučnosti i nije bila gužva, nervoza i sve ostalo što prati svaki festival.
Zaboravih napisati. Najava je da će Uskrsfest 2006 biti ili u Ciboni ili u Domu sportova.

Zadnja promjena: davorseljan; pon 18 tra 2005, 10:48; ukupno mijenjano 1 put.

U radu je spas.
Gandalf

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni Čedo ove godine po prvi put u zadnjih 5 godina nije bio medju favoritima, iako moram priznat da je pjesma DOBRA, dapače jedna od najboljih, no nije bilo nešto prerevolucionarno.
Terzić mi je bio simpatičan, jedino nagrad za 3. mjesto mi je malo neopravdano uletjela. No, regionalni ključ na UF-u je uvijek bio prisutan.

Moji favoriti: BEN HUR! Daleko iznad svih!

Broj 2 , Maja Vasilj (jedino što nisam mogao doživjeti tekst kao upućen Bogu, no to je moje subjektivno viđenje.)

Od ostalih su mi bili ok i Kefa, Glasi, Emanuel (pjesma, ne nastup), i naravno Krajcar (njegov stil mi je malo presličan Pat Metheneyu, no lijepo je zvučalo i bila je to kompletna pjesma)

Jedino me je fasciniralo što je ipak uspjelo upasti par tragično loših pjesama (frend mi je cijelo vrijeme slao poruke u stilu "pašće strop", "GENOCID") pogotovo na "Viva Las Vegas" od Sudca, pardon Šeparovića...

Nego, Edmonde, jesi ti svirao neki instrument? Laughing

Znas sta...
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 10:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, to je dobra ideja. Kad čovjek malo bolje razmisli, zašto se takvo nešto ne bi moglo organizirati i češće i recimo, po gradovima iz kojih dolaze izvođači. Priprema za UskrsFest ne bi trebala biti samo dan prije, nego kroz cijelu godinu ... kako organizacijski, tako i duhovno ...
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:

Nego, Edmonde, jesi ti svirao neki instrument? Laughing

Jesam

Nagrađene ne želim komentirati ... zajdeničko je da su sve pjesme dobre ...
Po meni, Ben Hur je zaista odličan - originalnost je samo jedna od njihovih vrlina. Dečke sam upoznao i zbilja su super.
Nakon njih, pjesma Kefe mi je odlična ... njihov stil ... efektna izvedba ...
Nakon BH i Kefe je sigurno Maja Vasilj jer je imala drukčiju pjesmu. Pjesma je duhovna, bez teoloških istina i fraza ... upravo onakava pjesma koja se može vrtiti i na drugim radio stanicama osim HKRa i Radio Marije ...
Ipak, najviše mi je žao (ako se tako može reći) Emanuela i Sve Boje Ljubavi ... oni se zaista trude tijekom godine i imaju puno svojih fanova ... neće se valjda dogoditi da jedina nagrada koju će dobiti je ona za životno djelo ...
davorseljan

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 11:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Edmond_Dantes napisa:
Ipak, najviše mi je žao (ako se tako može reći) Emanuela i Sve Boje Ljubavi ... oni se zaista trude tijekom godine i imaju puno svojih fanova ... neće se valjda dogoditi da jedina nagrada koju će dobiti je ona za životno djelo ...

Za SBLJ mogu napisati da su dobili nagradu onih koji sušaju tu vrstu muzike. To je pubika. Ona je po meni glas naroda. Svaki žiri radi svoj posalo. Mislim da je glas (nagrada) naroda puna jaća od žirija.
Što se tiće Emanuela pred njima je budučnost. Osnovani su pred 3 godine i več sada su puno toga napravili. Nagrade će stići same po sebi.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Edmond_Dantes napisa:

Nakon BH i Kefe je sigurno Maja Vasilj jer je imala drukčiju pjesmu. Pjesma je duhovna, bez teoloških istina i fraza ... upravo onakava pjesma koja se može vrtiti i na drugim radio stanicama osim HKRa i Radio Marije ...

Kada bi se uvela nagrada za scenski nastup siguran sam da bi sinoć dobitnica bila Maja Vasilj. Kako treba izgledati nastup upravo je ona dokazala. Njezina pjesma je odskakala sinoć od svih. Otvoreno, žao mi je što nije dobila nagradu. Zaslužila je barem na ovim stranicama pljesak pljesak pljesak pljesak MAJA, MAJA pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak

U radu je spas.
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U potpunosti se slažem s tobom, Davore. Nagrade će doći same po sebi. Fidesi su nastupili na desetak UF i samo jednom osvojili nakon par 2. mjesta, ako se ne varam. Po mom mišljenju SBLJ je ukupno gledajući najbolji duhovni band u Hrvatskoj jer puno ulažu u sebe i svoju glazbu i imaju specifični stil. Ali to je samo moje mišljenje.
A najveća nagrada je da su pjesme slušane i pjevane i da kod onoga koji ih sluša potakne želju da bude bolji čovjek. Ništa drugo nije važno ...
davorseljan

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Inaće imam izjave koje su napravljene iza tonske probe sa Terzićem i Marija Jaramazović . Intervju će biti objavljeni na duhovnoj sceni.

U radu je spas.
sike

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 11:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde fino,drago mi je da su svi komentari do sada pozitivni,Bogu hvala!
Nisam čuo ni jednu pjesmu ali drago mi je što neki od vas favoriziraju dečke iz Ben Hura. Znam ih osobno iz raznih zajednica mladih
frajer
isključen

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ja sam htio nešto kritizirati, ali sam onda shvatio da se ovdje kritika redovito doživljva ka napad ...
logica

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A kad će to bit na TV-u da i mi to čujemo?

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 18 tra 2005, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajeru, kritika je uvijek dobrodošla ako se izreče na pristojan i civiliziran način ... uostalom, dobro je razmjenjivati mišljenja ...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.