HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 20:26. Pogledaj neodgovorene postove
BENEDIKT XVI. - pravi papa za ovo vrijeme
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste čuli da je Sanader uputio Papi službeni posjet da posjeti Hrvatsku kojeg je on prihvatio samo još ne zna datum? jako sretan jako sretan jako sretan
Istina,poziv osim države treba uputiti i biskupska konferencija te države pa s enadam da naši biskupi nemaju ništa protiv ovom sanaderovom pozivu

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 14:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Večernji piše:

Dragi Hrvati, slijedite primjer Ivana Pavla II., čiju uspomenu čuvate s ponosom i zahvalnošću, rekao je jučer Benedikt XVI. na godišnjicu smrti Ivana Pavla II. Benedikt XVI., na poziv premijera Ive Sanadera, mogao bi posjetiti Hrvatsku možda već dogodine.
Kao kardinal, već je dvaput bio u Hrvatskoj i dobro poznaje hrvatske prilike te nije slučajno na godišnjicu smrti Ivana Pavla II. istaknuo ljubav Hrvata prema Wojtyli.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 29 svi 2006, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oduševio me Papin posjet Auschwitzu gdje je išao kao papa,ali i kao Nijemac..Pa onda dok je molio padala je kiša a poslije granulo sunce!
Zavolili su ga Poljaci,bilo ih je milijun u Krakowu na misi
I doista,ne treba od njega tražit da bude kao Wojtyla već ga prihvatimo kao papu koji nas sada čvrsto vodi u budućnost!

Živac

PostanoPostano: pon 29 svi 2006, 18:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene kod Benedikta XVI. oduševljava njegov razum. Smile Od kad je postao papa pročitao sam neke njegove knjige i uspio mi je razjasniti neke vjerske istine koje nije nitko drugi. jako sretan Razmišljanja su mu gotovo matematički jasna, što i nije neočekivano, budući da je htio studirati matematiku. Smile

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Maki

PostanoPostano: pon 29 svi 2006, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno nikada neće moći biti kao Wojtila ali ipak mi se sviđa njegov posjet Auschwitzu gdje je iskazao počast svima i koji su preživjeli, a i danas su živi, i koji su pogubljeni u logoru. A još me se se dojmilo okupljeno mnoštvo u Krakowu. Mislim da će on biti kao Ivan XXIII da neće dugo biti, ali što učini bit će od iznimne važnosti za današnju Crkvu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
MM

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 07 lip 2006, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji prijatelji, ma nemojte stalno uspoređivat Benedikta s Ivanom Pavlom II. Ne može on biti njegovo ogledalo. Svaki je čovjek individua, tako i naš papa! Ja nanovo kažem, Ivan Pavao II. je svetac koji će biti proglašen svetim, a naš Benedikt je pravi papa za ovo vrijeme!
MM
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 07 lip 2006, 15:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maki napisa:
Naravno nikada neće moći biti kao Wojtila ali ipak mi se sviđa njegov posjet Auschwitzu gdje je iskazao počast svima i koji su preživjeli, a i danas su živi, i koji su pogubljeni u logoru. A još me se se dojmilo okupljeno mnoštvo u Krakowu. Mislim da će on biti kao Ivan XXIII da neće dugo biti, ali što učini bit će od iznimne važnosti za današnju Crkvu.

A što bi to trebalo značiti? Ne kužim da bi netko trebao biti kao netko drugi kad nas je Bog stvaorio kao originale. Uostalom, meni je recimo Benedikt XVI. simpatičniji od Ivana Pavla II. I sviđa mi se što je drugačiji.

Ljubi i čini što hoćeš
Natty

PostanoPostano: sri 07 lip 2006, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad nam je još Wojtila pod kožom. Laughing

Ma meni je Benedikt XVI super. Sviđa mi se njegova čvrstoća i snaga koja iz njega izvire, a tu snagu zna se otkud crpi jako sretan I na kraju krajeva baš mi je simpatičan. Razz

I ne mogu ga uspoređivati s Ivanom Pavlom II. Jednostavno ne ide. Nisu blizanci pa da tražimo razlike Cool

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Maki

PostanoPostano: sri 07 lip 2006, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Kad nam je još Wojtila pod kožom. Laughing

U potpunosti se sa tobom slažem u vezi Ivana Pavla II. Ipak je on 27 godina bio papa i prvi koj sam ja doživio i on je na mene ostavio veliki utisak. Posebno me se dojmio u Mariji Bistrici kada je prolazio kraj mene u papamoblu. jako sretan jako sretan jako sretan
sike

PostanoPostano: pet 07 srp 2006, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Jeste čuli da je Sanader uputio Papi službeni posjet da posjeti Hrvatsku kojeg je on prihvatio samo još ne zna datum? jako sretan jako sretan jako sretan
Istina,poziv osim države treba uputiti i biskupska konferencija te države pa s enadam da naši biskupi nemaju ništa protiv ovom sanaderovom pozivu

Eto,sad je i službeno potvrđeno:kardinal Bozanić pozvao je papu u Hrvatsku! jako sretan

Gabriel Split
isključen

PostanoPostano: sub 05 kol 2006, 21:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma i ovaj je papa preblag.ja bi nekog iz srednjeg vijeka. buhahahaha
Mara

PostanoPostano: ned 06 kol 2006, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gabriel Split napisa:

??? Question Exclamation

Ljubi i čini što hoćeš
pingi

PostanoPostano: ned 06 kol 2006, 8:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mare, vidim da nisi skužila ovu spiku, iskreno, nisam ni ja. Rolling Eyes
Dok je bio živ, Papa Ivan Pavao II bio mi je jako drag;
sad je na njegovu mjestu Papa Benedikt XVI.
Mislim da ćemo pogriješiti ako bilo što kažemo za njega,
jer vjerujem da on još nije pokazao svu svoju snagu.
Još će on nas iznenaditi... Wink
merkat

PostanoPostano: ned 06 kol 2006, 9:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je sadašnji papa jednostvano besprijekoran...majstor...što nije nit čudo kad je on Kristov predstavnik na zemlji...kako bi bl.Merz rekao, živi Krist na zemlji Wink
Gabriel Split
isključen

PostanoPostano: ned 06 kol 2006, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gabriel Split napisa:

Što je papa konzervativniji to je bolje za vjernike.Nisam mislio na inkviziciju kao što ste vi mislili da sam mislio.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 08 kol 2006, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam dal je to do mene, ali ja se još nisam skroz naviknuo na novog Papu... Zapravo, ipak jesam više od mojeg župnika koji bi i dan danas u Euharistijskoj molitvi obavezno na mjestu gdje se spominje papa, rekao Ivana Pavla ajoj Laughing Sva sreća pa sam mu u Misal napisao: BENEDIKT zeleni
Vjerujem da nam je Božja providnost dala pravog Papu jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 11:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mnogima neće odgovarat što se papa obrušio na pošast gay brakova
Ali ako ne kaže ono što treba,onda nije Božji poslanik na zemlji.

Bravo papa!

Živac

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 12:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A kad se to papa obrušio na gay brakove? Koliko ja znam, nije ih ni spomenuo dok je bio u Španjolskoj.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 12:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ali je sada u rodnoj Njemačkoj,tako su i prenijeli mediji

sike

PostanoPostano: pet 15 ruj 2006, 22:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako komentirate ovo što sad muslimani razapinju Papu jer se usudio reći da se uz islam ne smiju vezati sveti ratovi-đihad,pa su ga zbog toga svrstali u isti koš s Hitlerom,Mussolinijem..

sneni
isključen

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 6:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Očito da su muslimani stvorili imiđ nedodirljivih. Sjećam se svojih teoloških studija i profesora apologetike (danas ta grana i ne postoji u teologiji? ) pa smo studirali i o islamu da li je objavljena religija... Ono što je prepisano iz Novog zavjeta i Talmuda... ostala nauka vrlo problematična.
Kuran ne smije nitko tumačiti. Čak ga se i ne smije prevoditi (titova zasluga da je preveden na hrvatski - ali su onda muslimani bili u drugoj poziciji - )
Žena u Kuranu je biće nižeg stupnja - ne smije joj se ni lice vidjeti.

O đihadu da i ne govorimo - svaki musliman koji ubije kršćanina ide u raj..

Samo nešto od toga... pa koliko je bilo vikanja sa muslimanske strane kad je sv. Nikola Tavelić bio proglašen svetim...

Mislim da u svemu ovom mi trebamo nešto naučiti: a to je trebamo jednoglasno svi braniti svoje. U tome muslimanima svaka čast. Po kršćanima i katolicima se smije pljuvati, dapače i sami sebe pljujemo. Tu je problem.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Gogi

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 11:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sneni, ti si sad nabrojao samo ono najgore iz Islama. Isto kao kad oni sto nevole Crkvu uvijek u kontekst uvaljuju Inkviziciju, Križare, Svecenike pedofile i sl.

Krscanstvo je jedini pravi put k Bogu. Ali citat 'sve što je donio islam je zlo i neljudsko', nije mi baš jasan Shocked . Vjerovatno je Papa mislio na đihad i sl. al nije istina da svi muslimani podržavaju đihad. Velika večina ga ne podržava.

Mislim da bi bilo pametno da se Papa isprica onima koje je povrijedio, jer mu to ocito nije bila namjera.
sneni
isključen

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Sneni, ti si sad nabrojao samo ono najgore iz Islama. Isto kao kad oni sto nevole Crkvu uvijek u kontekst uvaljuju Inkviziciju, Križare, Svecenike pedofile i sl.

Krscanstvo je jedini pravi put k Bogu. Ali citat 'sve što je donio islam je zlo i neljudsko', nije mi baš jasan Shocked . Vjerovatno je Papa mislio na đihad i sl. al nije istina da svi muslimani podržavaju đihad. Velika večina ga ne podržava.

Mislim da bi bilo pametno da se Papa isprica onima koje je povrijedio, jer mu to ocito nije bila namjera.

Velika razlika ovo što sam ja nabrojio se nalazi u Kuranu njihovoj objavljenoj Knjizi! O križarskim ratovima i svećenicima pedofilima nema ništa u NZ. Malo čudno brkaš! Nisam govorio o tome da su muslimani uništili naveću biblioteku u starom svijetu onu Alkeksandrijsku - to je adekvatno onom što ti govoriš. Hajde navedi velike koristi dolaska muslimana u Evropu.

Drugo ne vidim da se velika većina muslimana ogradila od BIN LADENA i terorizma... Pogledaj gdje danas kršćani u svijetu trpe progone u zemljama gdje su muslimani većina!

Drugo papa je održao na sveučilištu predavanje (očito ne kao vrhovni poglavar Crkve - nego kao papa Josip Ratzinger) na temu vjera i terorizam, gdje je citirao jednog cara koji je u diskusiji sa jednim muslimanom iz Perzije to napisao.

Očito ne pratiš vijesti, glasnogovornik Svete Stolice je jasno rekao što je papa mislio i da time nije htio povrijediti muslimane. Ali muslimani sebi grade nedodirljiv imiđ i jao onom tko pokuša u njih dirat.
Vidi onaj musliman u Zagrebu rugao se najvećim katoličkim svetinjama pa smo imali za njega toliko opravdanja. Da se tako neki katolik narugao njihovim svetinjama bili bi ga raskomadali i rekli da su svi muslimani svijeta tim činom povrijeđeni i svijet prihvaća takvu logiku.
Čudno!

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
sike

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa snenijem a ovim slučajems e i pokušava nekako srušiti ugled pape Benedikta u očima svijeta,napose kršćana,umanjiti njegovu vrijednost naspram Pape Wojtyle koji je gradio put mira k svim ostalim religijama a Benedikta pribiti na stup strpavši ga među najveće zločince.

Čim se za đihad kaže sveti rat već te dvije riječi su kontradiktorne jedna naspram druge i zašto ne javno o tome progovoriti ili kako sneni kaže, uvijek tražiti mopravdanja za druge što po nama pljuju a mi ovako nesložni među sobom sumnjamo i u Kristovog namjesnika na zemlji.

Eto,Papa se i ispričao..

sike

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S Iskona:

NA OVO NEĆEMO REAGIRATI VEĆ SAMO ŠUTJETI DOK SE PAPU ONDA BLATI ČIM DIRNE U MUSLIMANE???

Pet crkvi bile su meta napada u subotu na palestinskom teritoriju, nekoliko dana nakon izjava o islamu koje su izazvale zgražanje u muslimanskom svijetu.

Naoružane osobe otvorile su u subotu vatru na crkvu u Gazi pri čemu nije bilo žrtava, izjavili su svjedoci.

U pozivu francuskoj novinskoj agenciji France presse muškarac koji se predstavio kao glasnogovornik "Islamske organizacije mačeva čestitosti" preuzeo je odgovornost za taj napad na najstariju grčku pravoslavnu crkvu u gradu.

"Pucali smo zbog Papinih izjava. Mora se ispričati", izjavio je muškarac odbivši otkriti svoj identitet.

Anglikanska crkva u Nablusu
U Nablusu, na sjeveru Zapadne obale, zapaljene boce bačene su na dvije crkve, anglikansku i pravoslavnu, tijekom jutra.

Tijekom popodneva nekoliko naoružanih osoba prodrlo je u katoličku crkvu u četvrti Rafidija nakon što je zapalilo ulazna vrata. Unutar zdanja, praznog u trenutku događaja, pucali su u zrak. U incidentu nije počinjena šteta.

Za te napade nitko nije preuzeo odgovornost.

Iračka oružana skupina Džaich al-mudžahidine zaprijetila je napadom na Rim i Vatikan, također kao odgovor na izjave pape Benedikta XVI. o islamu i svetom ratu.

"Zaklinjemo se da ćemo uništiti njihov križ u srcu Rima, a njihov će Vatikan biti napadnut i njihov će ga Papa oplakivati", piše skupina.

Izjave Benedikta XVI. o islamu i džihadu glede odnosa religije i nasilja koje je Papa dao tijekom putovanja po Njemačkoj, izazvale su val prosvjeda u muslimanskom svijetu.

Skupina je na internetu objavila i šest filmova koji ilustriraju operacije usmjerene na američke vojne ciljeve u Iraku.

"Očekujete najgore", upozorava skupina.

Dokument čija se autentičnost ne može utvrditi, pušten je on line prije nego je papa Benedikt XVI. izrazio "žaljenje što su se neki dijelovi njegova govora mogli učiniti uvredljivima muslimanskim vjernicima".

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.