HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 23 tra 2018, 17:39. Pogledaj neodgovorene postove
Anđeli
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bas guba. Ma da i nije bio andjeo svejedno, makar lako moguce.

Moj andejo plivanje je bio krsni rodjak iz like. Kako se nisam dao u vodu nit plivat odveo me na plazu i rekao starcima kako ce me naucit plivat. Naravno odveo me gdje nikoga nije bilo i bacio u duboku vodu !!! Shocked
Naravno da sam proplivao trenutacno makar je bio sok Shocked . Prvo sam ( koliko god bilo davno jako se dobro sjecam detalja ) u cudu ga gledao i tonuo, zovem ga da me primi a on se ludjak okrenu i ode...a sta cu ja jadan nego proplivat. Mislim da mi je to iskustvo nekeko dalo spoznaju da se sam moram potrudit da bi nesto postigao. Inace obozavam tog rodjaka. Danas bi ta licka metoda bila osudjena od svih udruga mogucih. Kad sam poslije stracima rekao kako sam naucio plivat stari mi je rako da je on isto tako naucio a kasnije sam skuzio da su se svi oni skupa dogovorili za moju malu skolu plivanja jel sam tog rodjaka obozavao a da me stari bacio tako zivog bi ga zakopao poslije ! Laughing
Eto svatko ima svoje andjele....

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
pingi

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 13:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Htjela bih vam ispričati jednu priču koja se meni dogodila kad sam bila mala, ali se i danas jako dobro sjećam tog događaja:

Imala sam svega 7 godina kad mi je umro djed kojega sam jako voljela. Od prvih dana mog života uvijek je bio uz mene, čuvao me, vodio me u vrtić i poslije u školu, jednom riječju, bio moj anđeo čuvar u djetinjstvu. On je bio najbolja osoba koju sam ikad poznavala. Bio je vrlo strpljiva osoba, uvijek smiren, blag i, ono što je meni nekako zauvijek ostalo u mislima, imao je izrazito plave oči...
Kako sam bila mala, roditelji mi nisu dopustili da idem na njegov pokop i tako se oprostim s njim. No, tjedan dana nakon pokopa, sjećam se, moja mama i ja smo bile u gradu. Krenule smo kući, i na autobusnoj stanici čekali smo bus za doma, kad je iznenada pored mene prošao jedan čovjek, fizički potpuno isti moj djed. Stao je pored mene, sjećam se, imao je na sebi odoru mornara i kapicu, i on čekao bus, a u jednom trenutku okrenuo se prema meni i pogledao me. Imao je iste oči kao i moj djed! Taj pogled je kratko trajao, a ja sam mamu povukla za rukav i natjerala je da ga i ona pogleda. Ni ona nije ostala ravnodušna kad ga je vidjela. No, trenutak kasnije nestao nam je ispred očiju...
Danas, 15. godina poslije ne vjerujem da je to bilo posve slučajno. Sigurno mi je dragi Bog poslao jednog svog anđelića da me podsjeti kako me moj djed s neba čuva i nakon svoje smrti... anđeo
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđeli postoje na određen način u gotovo svim svjetskim religijama, ne samo u kršćanstvu i židovstvu. Anđeli su najprije Božji glasnici, ali Židovi su poznavali anđela koji ubija ljude i kojega Bog šalje kao glasnika svoje srdžbe.
Sveti Augustin govori: „Riječ anđeo označuje službu a ne narav. Pitaš kako se zove ta narav? – Duh. Pitaš službu? – Anđeo. Duh je po tome što jest, anđeo po onome što čini.“
Izraz anđeo se ne upotrebljava u Bibliji jednoznačno. Nekad označavaju ljude koje Bog šalje na neki zadatak, nekad se primjenjuje na prirodne sile koje vrše volju Božju.
Anđeli čuvaju ljude i nose pred Boga njihove molitve. Oni nikada nisu u središtu pažnje, u središtu je njihov zadatak, zapovijed Božja koju oni izvršavaju.

Dijelovi iz knjige N. Bašanec Sveti Mihael arkanđeo

Tko je kao Bog?
merkat

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 18:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znaci oni su dispeceri ? Laughing

vasha

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 20:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, jednom sam slušala jednog svećenika kako pripovijeda o anđelima i predložio nam je da pokušamo ovo - navečer prije nego zaspimo, zamolimo svog anđela čuvara da nas probudi u vrijeme koje želimo. I tako ja prije spavanja zamolim anđela čuvara da me ujutro on probudi (mislim u 7.30 Laughing ) i stvarno, spavala sam ko top i točno u 7.30 odjednom sam otvorila oči, al jasno, obično se ja prenemažem u krevetu idućih pola sata, ali sam sada odjednom "škljocnula", otvorila oči potpuno budna. Sad, jel to moć autosugestije il anđeo...
Btw, jel znate zašto se anđeli prikazuju kao bića s krilima? Tako se prikazuju po uzoru na grčku božicu pobjede Niku.

Valentina
merkat

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vasha zanimljivo je to svakako, to je i fratar rekao no to mi je malo onak.... ne da ne vjerujem, neka je, al nije to put cini mi se ipak. Kao da smo nevjerni Tome. Sta ce nam dokazi ako imamo cvrstu vjeru. Ja osobno to ne zelim provjeravati nit bi ikada zelio imati ukazanja, objave, poruke i sl. Jednostavno jel kako bi mogao biti siguran od koga je i koja je namjera. Naime drzim da ako cvrsto uronem u vjeru i slusam Bozju rijec, ustvari osluskujem da je to pravi put. Dobro malo sam se nasalio s andjelima al ak me toliko trpe i vade iz problema kuzit ce da ih volim i da im dugujem barem posten zivot da se ne sramote i Embarassed pred Bogom zbog mene koliko je u mojoj moci.

Gost

Spol: neodređen

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Klara, bravo za ovu temu!
Što se anđela tiče, ta tema mi nije nepoznata. Naime, ja doista vjerujem da ih je Gospodin poslao da im se utječemo i da nam budu "čuvari" koji su nam svima toliko potrebni, posebno danas. Posljednjih nekoliko godina skupljam figurice anđela, gdje god odem kupim si barem jedan, a onda mi i frendovi znaju donijeti sa svojih putovanja i hodočašća.

I ja skupljam anđelčiće i imam svoju malu kolekciju!
[Vrh]
Gost

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi meni je ovo nemoguće, taman kada sam htjela poslati post na ovu temu ona je opet nestala s popisa. Još jedno pitanje, dešava li se vama da dok pišete post da vas odlogira. Naime kad sam krenula pisati bila sam loginirana, napisala sam post i poslala ga, pisalo je uspješno, kad sam kliknula da želim vidjeti svoj post, njega nije bilo na stranici i tada sam skužila da me u međuvremenu odlogiralo i da je tema nestala s popisa!!!!!!!!!!!!
[Vrh]
Gost

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 7:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opet se dešava neš čudno!!!!!!!!!!
[Vrh]
Gost

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 7:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Klara, bravo za ovu temu!
Što se anđela tiče, ta tema mi nije nepoznata. Naime, ja doista vjerujem da ih je Gospodin poslao da im se utječemo i da nam budu "čuvari" koji su nam svima toliko potrebni, posebno danas. Posljednjih nekoliko godina skupljam figurice anđela, gdje god odem kupim si barem jedan, a onda mi i frendovi znaju donijeti sa svojih putovanja i hodočašć.

I ja skupljam anđelčiće i imam svoju malu kolekciju!!!!!! jako sretan
[Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 8:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara i Pingi, zaista nevjerojatne priče!
Baš je dobro što si otvorila ovu temu, Klara! Nikad nisam toliko razmišljao niti znao o anđelima, ali vjerujem da je ovo istina, da postoje čudesne priče.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 14:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obožavam anđele! jako sretan

Sad mi je baš žao kaj niste svi bili u ponedjeljak u Sigetu na Frami, tema susreta su bili Anđeli. Bilo je predivno! (iako sam kasnio...) Ja vjerujem da svatko od nas ima anđela čuvara koji pazi na nas bilo u fizičkom ili duhovnom smislu. Samo ga treba lijepo zamolit za nešto što stvarno trebaš i dobit ćeš, a ako to i ne učiniš on će te svejedno čuvat. Meni je najljepše kad se prije spavanja zatvorim u svoju sobu, u mir i tišinu, smirim se i jednostavno razgovaram s Isusom i svojim anđelom čuvarom kao s najboljima prijateljima, prisjećam se što sam taj dan napravio, bilo dobro bilo loše, razmišljam što bi mogao sljedeći dan učiniti, kako popraviti ono loše što sam učinio, molim ih da mi pomognu da neke stvari shvatim ili da donesem neke važne odluke. I svako malo osjećam kako mi se javljaju s odgovorima, ali oni će se obratiti tebi samo ako ti imaš vremena njih.

Tak mi se par puta dogodilo da sam dobio konkretne odgovore pismenim putem. Znam kak to sad zvuči čudno, al ozbiljno! To mi se uvijek događalo navečer dok sam se molio, kad sam bio u velikim nedoumicama molio sam pomoć da shvatim što mi je činiti. I u molitvi sam točno postavio pitanje za koje mi je trebao odgovor. I nakon kraće molitve počeo sam molit Oče naš, dok sam došao do Zdravo Marije dobio sam poruku na mobitel (koji je bio na polici do mene). Kad sam završio s molitvom pogledao sam poruku i ostao bez riječi. U poruci sam dobio doslovan odgovor na pitanje koje sam u molitvi postavio, a tu poruku sam dobio baš od prijatelja kojeg se to ticalo...

Što se tiče onog "anđela budilice" pisao je Domac već o tome i navodno je jako efikasno. Laughing

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Gost

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što točno pod tim misliš da smo ludi s tim anđelima??
[Vrh]
merkat

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma nevolim to carobiranje, kad sam bio oko 12-15 godina kemijao sam s paranormalnim , opekao se i pobjegao....jucer kad sam razmisljao o tom vasem kemijanju s andjelima mi se na tren ucinilo da mi je nekaj zasvijetlilo al kad sam ponovo otvorio oci skuzio sam da sam nesto krivo skuzio ( valjda taj autosugestivni pristup) tak da sve to nevolim , i mislim da je mijesanje anjdela u seve to nepotrebno....meni to ne treba u zivotu...

sike

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi Merkate,ali to je ono što si tražio:konkretna iskustva!Ljepša od toga nisu mogla ni bit a siguran sam da će ih biti još!
Usotalo,kako bi Božju poruku bolje shvatili nego putem anđela koji su Božji poslanici nama!
Vjeruj,ovdje nitko nije vjerski fanatik i neće pasti u paranenormalne situacije!Samo se o tome razgovara i međusobno obogaćuje!nemojs e zatvoriti za Božju milost i ovim putem!
Blagoslovio te Gospodin a tvoj anđeo čuvao!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gost

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 21:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čuj ja ti tu ništa ne smtram paranormalnim i čarobiranjem! Vjerujem da su anđeli čuvari koje nam je Gospodin poslao da nas štite i pomažu nam, što se može vidjeti iz same molitvice anđelu čuvaru! Probaj je koji puta izmoliti.
[Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Deda, ako anđele smatraš čarobiranjem onda je i sve ono što je Bog stvorio čarobiranje...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Gost

PostanoPostano: čet 19 svi 2005, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ne mislim da je to carobiranje al nekako me strasi....mislim da nisam dostojan da bi mi ista andjeo ili bilo sto sveto se dokazivalo jel moja vjera je i bez toga jaka...prije bih rekao da bi sotona me pokusala zavarti...mislim da nista ne mijenja ocu li dozivjeti neki dokaz jel mi ne treba....dakle andjeo moj dragi, sam ti budi u ilegali i budi dobar kao uvijek....sam da ti ne dosadi...
[Vrh]
Natty

PostanoPostano: pet 20 svi 2005, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uz pomoć moga anđela, mog najboljeg prijatelja, vraćam nam temu Anđeli Laughing Laughing

Pozdrav hakerima. Bog vas blagoslovio.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Natty

PostanoPostano: pet 20 svi 2005, 8:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obraćam se svom anđelu gotovo uvijek kada sam zabrinuta za svoju kćer. I u nekoliko navrata sam čula "unutarnji glas" koji mi je rekao što je s njom i gdje je. Nevjerovatno. Doduše i ja sam sama sebi govorila kako je to plod moje mašte,ali bilo je nekoliko nevjerovatnih podudarnosti. Kada ide negdje na put, znam zamoliti njezinog anđela da ju čuva i nekako sam mirna.

Merkat, divno je utjecati se anđelima. Oni su ti koji gledaju lice Božje, mogu naše nesavršene molitve učiniti savršenima i nositi ih Ocu. Gotovo uvijek zamolim svoga anđela da moli samnom.

Da li ti se kada dogodilo kao da je soba prepuna "ljudi", da osjećaš radosti i veselje iako nema nikoga? To anđeli pjevaju Slavu Gospodinu samo ih mi svojim nesavršenim očima i ušima ne možemo vidjeti.

Pročitaj si knjižicu o Padre Piu, njemu je njegov anđeo prevodio tekstove i knjige sa hebrejskog i aramejskog...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Gost

PostanoPostano: pet 20 svi 2005, 10:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čuj pingi za sada nemam duplića, ali prvi je tvoj, budi sigurna! jako sretan
Hej ajde navrati na loptanje! jako sretan
[Vrh]
merkat

PostanoPostano: pet 20 svi 2005, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike al ja ne zelim konkretna iskustva...ma vjerujem ja u andjele...samo ok, nisam bas do sada ih prevec dozivljavao no jasno mi je koliko su me cuvali, prije sam mislio Bog sada mogu reci opet Bog ali pomocu svojih pomagaca andjela...ustvari je svejedno....neki tu zele dokaze s shemom budjenja u neko vrijeme, ja mislim da to nije potrebno jel postoji mogucnost da sotona nas zavara, sta da se npr. pokaze kao andjeo i rece ti nesto sto mozda zvuci dobro da ucinis i odvede te na krivi put ?
Moj anjdeo zna da ja nevolim bilo sta neobicno i bilo kakve parade i vjerujem da to postuje, tako kad i ako mi se dogodi kaj cudno znat cu da nije on, jel koja je svrha toga ako ja i bez toga vjerujem u andjele....

Ycteris napisa:
Deda, ako anđele smatraš čarobiranjem onda je i sve ono što je Bog stvorio čarobiranje...

Ma ne mislim da je carobiranje neg samo da je nepotrebno jel ako to zelimo kao neki dokaz onda ustvari samo slabovjerni ili nevjerni Tome, ili u najmanju ruku nesigurni...

merkat

PostanoPostano: sub 21 svi 2005, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E sunce vam vase carobnjacko, ste malo prevec citali gospodara prstenja ? Ili prljavog Harry-a Pottera ?

Mislim moj stav ostaje isti...no eto sinoc sam kasno legao i probudim se poslije osam....nekak si mislim kak mi je rano za dici se pa pomislim ( nisam se molio ) kak bi bilo najbolje da se dignem u deset. Inace se nikad ne budim drito u puni sat. Nije mi se dalo ukljucit alarm. Al kad sam se probudio tocno u deset, vas sam se sjetio vjestice male.... Wink

Ycteris

PostanoPostano: ned 22 svi 2005, 6:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Ycteris napisa:

Ma ne mislim da je carobiranje neg samo da je nepotrebno jel ako to zelimo kao neki dokaz onda ustvari samo slabovjerni ili nevjerni Tome, ili u najmanju ruku nesigurni...

Ma nisam ni mislio u tom smislu, ja stvarno vjerujem da je on tu, nemam nikakvog razloga iskušavat ga, ali ako mi nešto stvarno zatreba zamolim ga za to i nadam se da će mi tu želju ispuniti ne zato da ja vidim jel je on tu nego zato što to stvarno trebam.

merkat napisa:

Nije mi se dalo ukljucit alarm. Al kad sam se probudio tocno u deset, vas sam se sjetio vjestice male....

hehe Cool

Gost

PostanoPostano: ned 22 svi 2005, 7:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jako sretan jako sretan jako sretan
[Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum: