HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 17:36. Pogledaj neodgovorene postove
Anđeli
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 20:21
PostNaslov : Anđeli
Citiraj i odgovori

Bog šalje svoje anđele da čuvaju ljude.
Molitva Anđelu čuvaru poznata nam je još od djetinjstva, no mnogi često zaboravljaju na anđele. Ja vjerujem da su anđeli ti koji nad nama bdiju, koji su uz nas, pratioci na našem putu. I mislim da nije sad toliko važno pomaže li nam u određenim situacijama sam Bog ili anđeo kojeg nam je posalo.
Vjerujem da nam anđeli često pokazuju put, kao što je nekad anđeo Rafael mladog Tobiju sigurno vodio k cilju. Bog šalje anđela da osobodi Petra iz zatvora, da ohrabri Isusa na Maslinskoj gori. Naviješta Mariji. Javlja se Josipu u snu...

Kakvu ulogu, koje mjesto imaju anđeli u vašem životu?

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Gost

Spol: neodređen

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo mogu reći da anđeli imaju dosta važnu ulogu u mom životu. I ja vjerujem da nam/mi oni puno pomažu. Često tražim anđele za pomoć u nekim svakodnevnim situacijama, jednostavno kažem anđeli pomozite i uvijek pomognu! Vjerujem da su uvijek uz nas, paze na nas i onda kada mi na njih zaboravimo!
[Vrh]
fratar

Spol: muško
PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđeli su divna stvorenja, pogotovo kad se osjećaš usamljeno, tada baš pomaže lijep razgovor s anđelom čuvarom! jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram priznati da nisam bas cesto razmisljao o andjelima, volio bih znati neko teolosko objasnjenje...Coje di si sad sunac ti kad te trebam ? Cool

Kad malo pogledam zivot unatrag zaista je neki lik trebao bit uz mene da danas tu piskaram....sad mislih uvijek Bog me cuvao, Isus, Marija a mozda je i andjela netko poslao.....
Bilo mi je fora kad mi je jedan kompic rekao kak mu cijeli dan nista neide pa me pitao jel moguce da mu je andjeo cuvar na godisnjem ? Laughing

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Moram priznati da nisam bas cesto razmisljao o andjelima, volio bih znati neko teolosko objasnjenje...Coje di si sad sunac ti kad te trebam ? Cool

Reci Merkate, što te muči? jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa to , kako se gleda na postojanje i prisutnost anjdela, kolika je njihova uloga, moliti se njima ili ne, ima li svatko svoga anjdela, i neznam sto bih jos pitao kad sam ogranicen saznanjem o njima, mozda tko su ustvari, odakle dolaze, jel jedu dorinu s ljesnjacima poznatiju kao "mother of chocolate " ??? Wink

Sike di ti je avatar ?

fratar

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teološki govoriti o anđelima je strašno komplicirano, čitao sam jednu knjigu i nakon što sam nekih 5 puta pročitao još mi nije bilo sve je jasno ali evo ono malo što se moglo skontati:
Postoji devet korova anđela
1. serafi
2. kerubi
3. (nemogu se sjetiti)
4. sile ili 4. moči
5. moči 5. sile
6. knezovi
7. arkanđeli
8. anđeli
9. anđeli čuvari
nemogu se točno svega sjetiti ali tako nekako
svaki anđeo iz bilo kojeg kora može biti anđeo čuvar, ali samo jednom i za vrijeme te službe je na toj razini bez obzira na to iz kojeg je kora!

Inače po predaji anđeli nose konstrukciju neba ili tako nešto, uglavnim sve je to strašno komplicirano, imam jednog prijatelja koji se totalno kuži u sve to pa ću se malo bolje raspitati pa ču vam napisati sve o anđelima, ovo onoliko koliko je moj mali mozak uspio shvatiti, a tada me samo toliko i zanimalo, ako netko možda bolje o anđelima slobodno napišite, i mene slobofno ispravite ako sam, a sigurno jesam negdje pogriješio! jako sretan

- to troje -

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Crkva priznaje anđele kao čuvare ljudi i preporuča da se ljudi mole njima,zato svaki anđeo ima svoju ulogu..Da nije tako,ne bi ni postojala svima nama mila molitva Anđele čuvaru..
Svatko od nas ima nekog svog zaštitnika "gore",koji nas čuva kad to i nismo svjesni,već ćemo za mnogo slučajeva reći - srećom smo preživjeli i sl.a nitko se neće sjetiti svog anđelčića..
A Bog i nas treba da budemo jedni drugima anđeli čuvari!
Tako ja mislim a i slično ti je u teologiji.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fratar zanimljivo pa di sam bio na vjeronauku da sam sve to propustio ili pak zaboravio....zanimljivo stvarno....
Sike meni su osim jedne slike na zidu andjeli ostali u uspomeni kad sam bio kikic i kad bi se svi clanovi familije redali s molitvom andjelu cuvaru, trebali su se mijenjat svake veceri drugi, al deda i baka kad su bili zaboravni cu cesto oboje dosli pa svako svoju molitvu molio, to mi je bilo tak simpa...

fratar

PostanoPostano: uto 17 svi 2005, 22:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa to je zato što to se to i ne uči na vjeronauku, bar nije kad sam ja išao u školu, ali postoje literature o anđelima i cijeloj njihovoj strukturi koje stvarno teške za razumjeti, pitat ću tog prijatelja, on to sve lijepo na ljudski način objasni, pa ću poslat!

Usput evo jedna zanimljivost, probajte zamoliti anđela čuvara da vas ujutro probudi neko određeno doba i vidjet ćete da će te se zaista probuditi u pravi trenutak! Wink

- to troje -

andjelcic
klara

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 4:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

puno, puno i još više o anđelima:

http://www.veritas.com.hr/duhovnost/tekstovi_o_andelima.php

klara

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 5:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

noćas je fratar počeo o korovima (zborovima) anđela, a ja sam brbljala pa nisam stigla odmah napisat (a i da jesam, ne bi baš bilo detaljno) ... Wink

Anđeli su podijeljeni u tri hijerarhije sa po tri kora (zbora):

1. hijerarhija (najbliže Božjem tronu)
SERAFINI : podsjećaju na tajne poslužitelje, puni milosrđa, oni prosvjetljuju anđele niže od sebe
KERUBINI : zbog punine znanja i najvišeg svjetla razuma slični su savjetnicima
PRIJESTOLJA : osobni tajnici Božji

2. hijerarhija
GOSPODSTVA: predstavljaju vlast najvišeg Vladara. naređuju drugim nižim anđelima i usmjeravaju
SILE: svojom moći i vrlinama predstavljaju neograničenu moć Gospodinovu, izvršavaju najteže stvari
VLASTI: slični sucima, predstavljaju autoritet i moć jedinog Suca, imaju za službu ukloniti od ljudi sve što bi ih moglo priječiti u slijeđenju pravoga puta

3. hijerarhija
POGLAVARSTVA: određeni od Boga da izvršavaju njegova naređenja u vezi stvorenja i da vladaju određenim krajevima
ARKANĐELI i ANĐELI: izaslanici i vjesnici, poslani od Boga u svijet zbog različitih razloga, kao izaslanici koji čuvaju različita mjesta i osobe. Nema velike razlike između ova dva zbora, osim što su Arkanđeli poslani zbog važnijih poslova, a Anđeli zbog manje važnih.

Evo, to bi bilo ukratko, nadam se da je razumljivo...

Natty

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prekrasna tema Klara pljesak

Neko vrijeme, a pomalo me je i moja kćer na to ponukala sam dosta čitala o anđelima. Naručila sam i 2 knjige sa Amazona koje nisam stigla zbog faksa pročitati, no čekaju na kupiću za ljetno štivo.

Postoje svjedočanstva širom svijeta koja opisuju susrete s anđelima i koja svjedoče o pomoći anđela.

Kao što je Fratar rekao, teološke knjige o anđelima su doista dosta teško razumljive, no kada tako gledamo koje nisu Smile

Anđeli čuvari nisu red u hijerarhiji anđela, kaže se da je to poziv. Svaki anđeo u hijerarhiji postaje anđeo čuvar i tada bez obzira gdje se nalazio, on gubi sve moči koje ima jer anđeli čuvari su najniže u koru, oni mogu puno, ali opet u odnosu na ostale redove vrlo malo. Zapisano je kako anđeli postaju čuvari kako bi slijedili Isusov put, kako bi se i oni sa najviših prijestolja spustili. Kako bi upoznali ljude koje Otac toliko ljubi...

Mnogi misle (čak i vjernici) kako su anđeli čuvari plod praznovjerja u kojeg samo djeca vjeruju. Na to im je jedan teolog odgovorio.
"Dok ste djeca, anđeli kroz vas gledaju Božje lice, kada postanete ljudi, vi ćete kroz anđele gledati Boga".

Naši anđeli čuvari, naši su prijatelji. Najbolji prijatelji. Čitala sam kako je jedna žena razgovarala sa anđelima, svojim i anđelima svojih bližnjih. Svjedočila je o tome koliko su tužni kada ih ljudi zaboravljaju i koliko su sretni kada mogu pomoći. I oni slijede Božji naum i cijene ljudsku slobodu i nikada se neće mješati u naše živote. Poželjno je mise prikazivati za anđele, to im je najveća čast.
Zanimljivo je kako čak i oni koji su duboko ogrezli u zlu da tako kažem također imaju stalno uz sebe anđela čuvara, jako tužnog... Ono što mi možemo je zamoliti našeg anđela, da "razgovara" sa anđelom čuvarom druge osobe koji može utjecati na njega. Sa anđelima možemo mijenjati svijet !

Netko je rekao kako nastaje veliko slavlje u nebu i za pravednika, a i za njegova anđela kada dolaze u Dom Gospodnji.

Moja kćer je imala jako ružne snove dugo vremena, počeli smo moliti anđela čuvara pred san i otada moje djete spava mirno. Ružni snovi su posati iznimka, a ne pravilo.

Anđele čuvaru moj,
noćas i uvijek uza me stoj,
krili me u snu,
pokrij me ti,
ti me od zala očuvaj svih.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Natty

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ah da. Merkat je pitao otkuda anđeli dolaze. Bog je stvorio anđele prije svega. "Bog stvori nebo i zemlju". Nebo nije nebeski svod nego duhovni svijet. U tom trenutku su nastali i pali anđeli, predvođeni Luciferom koji je bio najbliži do Boga, (Svjetlonoša) koji se uzoholio i želio da se i njemu klanjaju kao i Stvoritelju. Zbog toga je oholost izvor svega grijeha i ako malo razmislimo shvatit ćemo da je doista tako.

Sada dolazi ono komplicirano. S obzirom da su anđeli bili ti koji su stalno i izravno gledali Boga, koji su Ga poznavali najbolje od svih, kazna za pale anđele je strašna. Nemoguće je da im Bog oprosti jer je Bog prije svega pravedan.

Anđeli koji su ostali uz Stvoritelja, pjevaju mu vječnu slavu. Cijelo nebo odjekuje "Svet, svet, svet...". Uz sav naš trud ne možemo si predočiti koliko je to lijepo. Nadajmo se da ćemo jednog dana sami vidjeti...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Gost

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ludi ovo je prekrasno! Makar vjerujem u anđele i često im se utječem i zahvaljujem im na pomoći, zapravo nisam znala toliko o njima. Klara baš mi je drago što si otvorila ovu temu, sada ih uz vašu pomoć sve bolje upoznajem. Hvala vam! jako sretan
[Vrh]
Gost

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi ovo je prekrasno! Makar se često utječem anđelima i zahvaljujem im na njihovoj pomoći nisam toliko znala o njima. Klara baš mi je drago da si otvorila ovu temu! Sada ih uz vašu pomoć mogu bolje upoznati! Hvala vam! jako sretan
[Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 9:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad se osjecam kao da am zivio na drugoj planeti.
Imam doma jednu sliku dva andjela, onak ko neka debeljuskasta djeca. Poceo sam i razmiljat o skidanju te slike jel su mi svi govorili da mi je soba ko kapelica !!! Laughing
A kad mi je deda ( pazi-deda) rekao da mi je to kiceraj i kao na seoskom imanju i da mi samo jos goblen fali ozbiljno sam se zamislio. Najbolje kaj on ima slicne slike doma. Al kao moj stan je moderniji pa to ne pase. No sad sigurno necu skidati tu sliku.

Eh sad bum jos i anjdleima se molio....nekak sad vise neznam kome sve da se molim, prvo Bogu, Isusu, Mariji, Svecima, Blazenicima, andjelima, mislim da bih trebao napravit spisak pa prije spavanja kao djeca kad nazovu tv pa pozdravljaju rodbinu, prijatelje, 7b i razrednicu... Rolling Eyes

Sad ce se moj andjeo naljutit a kad iskreno pogledam radi ko crnac !
Sam da mi ne ode na godisnji, onda sam vriti.
Pitanje, da li svaki covjek ima svog andjela koji je stalno uz njega, jel jedan andjeo je zaduzen za jednog covjeka ili je istovremeno na vise mjesta ? Sta kad covijek dozivi nesrecu sta je onda, Bog mu nije dozvolio da intervenira ili ?
Sta ako je mojemu dosadilo me izvlaciti iz neprilika, mislim ozbiljno, zaista sam mnogo puta imao srecu, veliku. A kao da je neka korist od mene, mlitav sam i mlak, sam filozofiram i nis ne radim, sta ak mi veli " nis stari od tebe, ja se mucim a ti glumis " ?

klara

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Anđeli su svjetla zapaljena na Svjetlu što nema početka" - piše o njima sv. Ivan Damašćanin. "Svjetlo bez početka" sam je beskonačni Bog. A svaki anđeo, pa tako i anđeo čuvar, svijetlo je duhovno, nebesko biće koje stalno gleda Božje lice uživajući u praiskonskoj Božjoj blizini i prisutnosti. I nije to samo neko pobožno razmišljanje o anđelima, već ozbiljan nauk koji se temelji na ugledu Svetoga pisma. Isus, govoreći o navođenju na grijeh, kaže: "Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih malenih, jer anđeli njihovi, kažem vam, na nebesima neprestano gledaju lice Oca moga nebeskog" (Mt 18,10)

Anđeli su prvijenci Božjega stvaralačkog djela, obdareni pobjedonosnom snagom protiv svakoga zla u svijetu, a puni jedinstvene ljubavi prema nama ljudima. Oni nas mogu štititi, voditi, braniti od svakoga zla po dušu i tijelo, našoj duši davati spasonosne poticaje. Svakom čovjeku je dodijeljen njegov anđeo čuvar. Naš anđeo čuvar može nam biti vjeran životni prijatelj. To dokazuju toliki primjeri iz života svetaca i pobožnih kršćana. A na nama je hoćemo li taj dar, što ga nebo pruža, prihvatiti ili ne. Vjerujemo li u svog anđela čuvara, pouzdajemo li se u njega? O njemu je pisano: "Bog anđelima svojim - dakle i mome anđelu čuvaru - zapovjedi da te čuvaju na svim putima tvojim" (Ps 91,11). Bog nas ne sili na vjeru u anđela čuvara, na pouzdanje u njegovu pomoć. On poštiva našu slobodnu volju. Mi možemo u njega vjerovati, zazivati ga ili ne. Mi možemo s njim prijateljevati kao što se prijateljuje s drugim prijateljem ili ga jednostavno zaobilaziti, ne znati za njega, kao da uopće ne postoji. Kao što bi s radošću i zahvalnošću trebali prihvaćati sve Božje darove, tako bi trebali prihvaćati i dar anđela čuvara.

Papa Pio IX. rado je i često pripovijedao o doživljaju što ga je kao dječak doživio, a koji dokazuje čudesnu pomoć njegova anđela čuvara. On je u očinskoj kućnoj kapelici kao dječak svaki dan imao dužnost posluživati kod svete mise. Dok je tako jednoga dana ministrirao, osjetio je u srcu neku neobičnu tjeskobu i strah. Nije znao zbog čega je to. Čak je osjetio kako mu srce u grudima snažno lupa. Stoga je i nehotice okrenuo pogled na drugu stranu oltara, kao da traži nečiju pomoć. Tamo je ugledao lijepa mladića koji ga je pogledom k sebi zvao. Zbunjen tim viđenjem, nije se usudio maći s mjesta. No ta ga je svijetla prilika zvala k sebi još jače i izrazitije. Dječak je tada skočio i prešao na drugu stranu. Prikaze nestade. No u isti čas pade s oltara teški svetački kip i to upravo na ono mjesto na kojem je mali ministrant netom klečao. Dječak, kasnije svećenik, biskup i papa, često je pripovijedao o tom nezaboravnom doživljaju svoga djetinjstva, slaveći ga kao zaštitu i vodstvo svoga anđela čuvara.

I s pravom, jer je jedno od nepojmljivih Božjih velikih djela to što je čovjeku dao vlastitog anđela da mu bude zaštitnik duše i tijela. Samo Sveto pismo kaže "da postoje službujući duhovi, poslani na službu onima koji žele postići spasenje".

Anđeo je uz Isusa na Maslinskoj gori. On će kao konačni pobjednik opet doći s neba "sa svojim anđelima" (Mt 5,31). Prema tome, iz Božje objave jasno doznajemo o stvarnosti svetih anđela. S tom stvarnošću ozbiljno računajmo u svome životu!

anđeo

klara

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 11:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e, merkat, toliko si pitanja odjednom postavio... a znaš da ja ne znam ukratko... Wink ... ajmo sad dalje....

Svi smo se barem jednom u životu zapitali: ”Pa tko su ti anđeli i kako li samo izgledaju?” Čuli smo za anđele čuvare, pa i za arkanđele, ali tko su zapravo oni? Naime, anđeli su duhovna bića i kako oni nemaju tijelo, teško je govoriti o njihovom izgledu, no ipak ta bića su oduvijek bila u umjetnosti predstavljana kao ljudi s krilima. Spoj zemaljskoga (čovjekolikost) i nebeskoga (krila)!

Evo što o anđelima kaže Katekizam Katoličke Crkve:

”Postojanje duhovnih, netjelesnih bića koje Sveto pismo obično naziva anđelima, vjerska je istina.” (KKC 328)

”Sveti Augustin u vezi s njima kaže: 'Riječ anđeo označuje službu a ne narav. Pitaš kako se zove ta narav? – Duh. Pitaš za službu? – Anđeo. Duh je po onome što jest, anđeo po onome što čini.' U cijelom svome biću anđeli su sluge i vjesnici Božji. Budući da 'neprestano gledaju lice Oca mojega koji je na nebesima' (Mt 18,10), oni su moćni 'izvršitelji njegovih naredaba, poslušni riječi njegovoj' (Ps 103,20).” (KKC 329)

”Kao čisto duhovni stvorovi anđeli imaju razum i volju: oni su osobna i besmrtna stvorenja. Po savršenstvu nadilaze sva vidljiva stvorenja. O tome svjedoči sjaj njihove slave.” (KKC 330)

”Od djetinjstva do smrti ljudski je život okružen njihovom zaštitom i zagovorom. 'Svaki vjernik ima uza se anđela kao čuvara i pastira da ga vodi u život.' Već na zemlji kršćanski život po vjeri sudjeluje u blaženom društvu s anđelima i ljudima koji su sjedinjeni u Bogu.” (KKC 336)

I Sotona je isto bio dobar anđeo dok se nije odmetnuo od Boga. Taj ”pad anđela” sastoji se u slobodnom izboru anđela koji su ”iz dna bića i neopozivo otklonili od Boga i njegovo kraljevstvo” (KKC 392).

”Ono što čini da grijeh anđela ne može biti oprošten jest NEOPOZIV ZNAČAJ anđeoskog izbora, a ne manjak beskonačnog Božjeg milosrđa. – Nema kajanja za njih nakon pada kao što nema kajanja za ljude nakon smrti”. (KKC 393)

a o onom pitanju - je li nas anđeo napustio kad nam se nešto dogodi - ipak malo kasnije... Wink
anđeo

fratar

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 11:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wow, ljudi vi ste stvarno potrudili, ja sam ono samo kratko napamet napisao i nabrzinu, ali ovo svaka čast! Anđeli su doista veličanstveni, zamislite samo kad jednog dana budemo s njima zapjevali "Svet, svet, svet..."! jako sretan jako sretan jako sretan

- to troje -

andjelcic
klara

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 12:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

znam na što si mislio kad si spomenuo pjevanje s anđelima...al, pa pjevamo mi s anđelima, već na ovom svijetu... svaki put kad molimo, kad pjevamo, pogotovo psalme ... Sv. Benedikt je uvjeren da kad to činimo, nismo sami. Oko nas su anđeli i nose našu molitvu i pjesmu pred Boga. Oni nam daju nadu i pouzdanje da naša molitva nije uzaludna. Dok molimo - anđeli koji su oko nas povezuju nebo i zemlju, s nama su zato da ne budemo sami u svojim nastojanjima da iskusimo Boga u molitvi.

pingi

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara, bravo za ovu temu! pljesak
Što se anđela tiče, ta tema mi nije nepoznata. Naime, ja doista vjerujem da ih je Gospodin poslao da im se utječemo i da nam budu "čuvari" koji su nam svima toliko potrebni, posebno danas. Posljednjih nekoliko godina skupljam figurice anđela, gdje god odem kupim si barem jedan, a onda mi i frendovi znaju donijeti sa svojih putovanja i hodočašća. Smile
fratar

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jednom na frami kad sam bio u kontemplacijskoj grupi, dok smo pjevali (bilo nas je četvero) imali smo osjećaj kao da s nama pjeva bar još 10 ljudi, uvjereni smo da su nas tada anđeli okružili i zapjevali s nama!

- to troje -

andjelcic
klara

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Inače nemam običaj na forumu pisat o svojim konkretnim doživljajima vezanim uz pojedine teme (pa onda ispadne da samo teoretiziram Wink ), al danas mi je u sjećanje došao jedan događaj iz ranog djetinjstva (inače, ne mogu se baš pohvalit da iz djetinjstva puno pamtim):

Jedno ljeto bila sam s roditeljima i njihovim društvom na kupanju na šoderici. Nije bila gužva i oko nas u neposrednoj blizini nije bilo gotovo nikoga. Imala sam 5 godina, nisam još znala dobro plivati, a u to vrijeme nije bilo "narukvica" za plivanje, već oni gumeni šlaufi oko pasa. Društvo je na obali kartalo, a ja sam se otputila u vodu dok me nitko nije gledao. Uglavnom, još i danas pamtim sliku koju sam ja tada vidjela iz zraka: sebe, kako mi duga kosa pluta po površini jezera, lice uronjeno u vodu, a ritica u zraku. Koliko sam dugo tako bila - ni dan danas nitko ne zna. Uglavnom, kad je netko skužio da se dijete (tj. ja) utaplja, na obali je nastala panika, netko me izvukao van i začas je nastala gužva. Uglavno, dok su me izvukli na obalu, više nisam disala. Nastala je panika, probali su reanimaciju, al bez uspjeha. Odjednom se iz gužve koja je nastala pojavio neki čovjek, bez riječi prišao, uhvatio me za noge, digao visoko koliko je mogao i s glavom okrenutom prema zemlji naglo tresnuo sa mnom prema tlu. Svi su zanijemili i valjda mislili da nije normalan. Tada sam počela izgrcavati vodu, prodisala. Spustio me na tlo i dok su se starci i svi ostali pribrali - njega više nije bilo. Nigdje u blizini.

Jednom sam pričala frendovima tu priču, al svi su mislili da sam spaljena. No, ja i dan danas čvrsto vjerujem da su se tada, u tu priču, itekako umiješali anđeli...

pingi

PostanoPostano: sri 18 svi 2005, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara, sad kad sam pročitala ovu tvoju priču, i ja vjerujem da je tako. Smile
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum: