HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 25 lip 2019, 18:20. Pogledaj neodgovorene postove
AnĆ°eli
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Ficko

Spol: muško
PostanoPostano: ned 20 sij 2008, 8:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se ĆØesto molim svojem anĆ°elu, ali ne zaboravljam zahvaliti Bog Å”to mi ga je dao, jer su anĆ°eli žalosni kada im se molimo a ne zahvaljuljemo Bogu.

Probajte naveĆØer uz redovitu molitvu reƦi svome anĆ°elu da vas probudi u vrijeme kada se trebate probuditi, bez da navinete sat, vjerujte-djeluje, ali ne zaboravite zahvaliti Bogu!!! anĆ°eo

Zagrlite svoga anĆ°ela!!! lepi bil anĆ°eo

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
maĆØi

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 20 sij 2008, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

volim molitvu "AnĆ°ele ĆØuvaru mili" jer je to jedna od molitvi koju najduže znam. nedavno sam shvatila kako imam prekrasnog i jakog anĆ°ela ĆØuvara. jako mi je žao kad mu je moje breme teÅ”ko. ali ga volim.
i malo sam promijenila ovu jednostavnu molitvu. kako ide ..."svojom snagom me zakrili..." ja kažem "ih" umjesto "me" ako su to osobe za koje želim da ih ĆØuva ili "svojom snagom nju ili njega zakrili.." ovisi o situaciji. i uvijek znam da spremno prihvati moju molbu. sjetim ga se svaku veĆØer. žao mi je Å”to ga se ĆØeÅ”Ć¦e, preko dana, ne sjetim. ali, nastojat Ʀu to promijeniti. ova me tema na to ponukala.
jako sretan hvala!

Ti si ĆØuvar srca mog!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: ned 20 sij 2008, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super mi je Å”ta ste "oživili" ovu temu thank you , baÅ” san zadnje vrime neÅ”to zaboravila na svog anĆ°ela ĆØuvara Embarassed ...
Al, neko vrime sam se, kao i maĆØi, molila ne samo svom anĆ°elu ĆØuvaru; nego i anĆ°elima ĆØuvarima od meni dragih osoba (pogotovo onih koji su trenutaĆØno u nekoj potrebi ili onih za koje znam da se neƦe moliti). I to mi je tako super Exclamation Opet Ʀu to poĆØet radit Very Happy ...

InaĆØe, sjetila bi se ĆØesto anĆ°ela ĆØuvara kad bi odluĆØila napravit neÅ”to ne baÅ” lijepo Embarassed , pa bi rekla sebi: Joj, jadan moj anĆ°eo ĆØuvar, muka Ʀe mu doƦ kad vidi Å”ta radin Wink ... ili, daj, pazi se, nemoj tliko posla davat svom anĆ°elu ĆØuvaru Wink

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
AnĆ°eo

PostanoPostano: ned 27 sij 2008, 13:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°eli ĆØuvari

"Jer s vama je moj anĆ°eo i ĆØuva vaÅ”e živote."
(Bar 6, 6* osobni prijevod)
Mi nismo živi samo zahvaljujuƦi ljubavi naÅ”ih roditelja preko koje smo doÅ”li na svijet, nego i zato Å”to nas do sad nitko nije ubio niti smo poginuli u nesreƦi. Ako stanemo i razmislimo gdje bismo sve mogli poginuti postat Ʀe jasno da ni jedan trenutak nije siguran i svakog se ĆØasa srebrna vrpca naÅ”eg života može prekinuti: bilo da se strop sruÅ”i na nas ili nezgodno padnemo na stepenicama, bilo da nam hrana zapne u grlu ili nas udari auto. Ali unatoĆØ bezbroj pogibeljnih situacija svakog dana, živimo i imamo puno pravo živjeti bezbrižno jer se netko tamo gore brine za nas. Možda smo danas joÅ” uvijek živi baÅ” zato Å”to nas je naÅ” anĆ°eo ĆØuvar do sada pratio, ĆØuvao i bdio nad nama.
No anĆ°eli ĆØuvari ne ĆØuvaju nas samo od povreda nego se brinu i za naÅ”u duÅ”u. Å toviÅ”e, oni su u prvom redu ĆØuvari naÅ”e duÅ”e, usmjeravaju nas na pravi put, prenose naÅ”e molitve k Bogu i, vjeruje se, odnose naÅ”u duÅ”u nakon smrti k Bogu.
AnĆ°eo ĆØuvar je duh koji, vjerojatno po Božjem nalogu, ima zadaƦu ĆØuvati odreĆ°enu osobu. Njegova je moƦ svakako veƦa od ĆØovjekove, ali je u službi ĆØovjeka. Prema molitvi anĆ°elu ĆØuvaru, njegova je osobita zadaƦa Å”tititi duÅ”u od grijeha kako bi se oĆØuvala i na anĆ°elovim krilima stigla u raj.

(A.Katanec)

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Melija

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 28 sij 2008, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°eli su za nas definitivno jos misterij ali mozda sudjeluju nekad meĆ°u nama kao bica, ali ih mi zato ne vidimo anĆ°eli su vjerojatno bica koja znaju sve o nama ali ne mijesaju se, nego kada bog smatra da je potrebno ili kad nam zeli povratiti vjeru. mudrost
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 1:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo neki dan mi je jedna gospoĆ°a rekla da je svom anĆ°elu ĆØuvaru dala ime...
Ŕta mislite o tome, i jel imate i vi tu praksu?

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Ficko

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MAGALI napisa:
Evo neki dan mi je jedna gospoĆ°a rekla da je svom anĆ°elu ĆØuvaru dala ime...
Ŕta mislite o tome, i jel imate i vi tu praksu?

Pa ja svog zovem Kaliel jer to znaĆØi neÅ”to kao ''Božja istina''!
Ili nekaj sliĆØno!
I mislim da u tome nema niĆØeg loÅ”eg!

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 16:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko ja znam ljudi svog anĆ°ela zovu svojim imenom. jako sretan
tako su mi rekli dok sam bio dijete a nisam ĆØuo niÅ”ta viÅ”e o tom...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
mala_ive21

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 21:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nije niÅ”ta loÅ”e ako svog anĆ°ela zovemo imenom koji smo mu dali.Ja svome nisam dala nikakvo ima,..Iskreno,..nije mi palo na pamet,al svakako svakodnevno razgovaram s njim,molim se zajedno s njim,..i da... budi me ujutro uvijek kad mu kažem Laughing
a i kad mu ne naglasim ili zaboravim onda me takoĆ°er probudi Very Happy
baÅ” mi je divan i krasan moj anĆ°eo,jako sam sretna Å”to je stalno samnom i Å”to hoda samnom ovom zemljom,hvala Bogu na mom anĆ°elu....živio moj anĆ°eo anĆ°eo

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome Ŕto ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo SaleŔki, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
vicky

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovom temom ste me podsjetili na molitvu "anĆ°ele ĆØuvaru mili". iskreno nisam je molila godinama... joÅ” od osnovne Å”kole. probala sam se sjetiti kako ide, ali mi fale neki djelovi, pa bi molila ako mi netko može napisati cijelu molitvu. thanx!!!

ZgrƦite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rưa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu. Doista, gdje ti je blago, ondje Ʀe ti biti i srce. (Matej 6:20-21)
ivoo

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elu, moj dragi
ƈuvaru blagi,
ƈuvaj me noƦu, danju,
Osobito pak me brani
Da mi duŔu grijeh ne rani,
A kad sa svijeta ovog poĆ°em,
Sretno da u Nebo doĆ°em,
Da se ondje mogu s tobom
VjeĆØno klanja dragom Bogu.

ovako ja molim
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elu , ĆØuvaru mili
svojom snagom me zakrili
ĆØuvaj mene noƦu danju
da mi duŔu grijeh ne rani
a kad s ovog svijeta poĆ°em
da u nebo sretno doĆ°em
da se ondje s tobom mogu
vjeĆØno klanjat dragom Bogu! Amen!

ovako sam ja nauĆØio... vidim da je kod tebe ivoo malo drukĆØije... Al mislim da ti anĆ°eo neƦe zamjerit! Wink

vicky

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala deĆØki!!! Very Happy

ako sam se dobro sjetila, uz vaÅ”u pomoƦ naravno, mislim da sam ja imala sliĆØnu, za trunkicu drukĆØiju molitvu. ovako nekako otprilike:

AnĆ°elu , ĆØuvaru mili
svojom snagom me zakrili
prema božjem obeƦanju
ĆØuvaj mene noƦu danju
osobito pak me brani
da mi duŔu grijeh ne rani
a kad s ovog svijeta poĆ°em
sretno da u nebo doĆ°em
da se ondje s tobom mogu
vijekom klanjat dragom Bogu! Amen!

al kao Å”to je sv franjo rekao - anĆ°eo neƦe zamjerit, dokle god ga se sjetimo.
thank you joÅ” jednom hvala deĆØki. to mi je tako lijepa molitva, a nisam se mogla sjetiti kako toĆØno ide
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NeŔto saznah neki dan...Ŕto prije nisam znala...

Znate li da se anĆ°eo zaÅ”titnik mladih zove Afriel?

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nikad ĆØuo.Jel to anĆ°eo koji se spominje u Bibliji ili je to neki anĆ°eo iz kabale? Confused
Ficko

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MAGALI napisa:

Vauu! Gdje si to naŔla?

mrvica85

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iz Biblije je, to sam i ja nedavno saznala na forumu

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
Ficko

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mrvica85 napisa:

Pa koliko god ''poznaj bibliju na to nisam joÅ” naletio!!! Laughing

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gdje to piŔe u Bibliji??

snjegoviƦ

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osim ove molitve koju ste veƦ napisali u razliĆØitim verzijama, ali s istom porukom, uvijek se sjetim molitvice koju me mama nauĆØila dok sam bila mala, a glasi:

AnưeliƦu, mili moj,
pokraj mene uvijek stoj.
RaŔiri svoje desno krilo,
pokrij' moje malo tilo!!!

BaÅ” mi je mila i jako lijepa ta molitva Wink

Kad bi svaki ĆØovjek na svijetu usreƦio barem jednog ĆØovjeka, ĆØitav bi svijet bio sretan!
mrvica85

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajme baÅ” je slatka molitvica

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
zvrk

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 21:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Doista, molitva anĆ°ele ĆØuvaru mili je molitva koja uvijek asocira na djetinjstvo, pa tako i mene molitva
sjetim se odlazaka na spavanje i molitve s mamom za pokojnu baku jer je nikad nisam upoznala! Baka je moj andeo cuvar, sjecam se necije recenice da svaka umrla dobra dusa postaje neciji andeo cuvar,a ona je definitivno moj! Osjecam radost pri pomisli na to i znam da je kraj mene Smile
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 12 vel 2008, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ficko napisa:
mrvica85 napisa:

Pa koliko god ''poznaj bibliju na to nisam joÅ” naletio!!! Laughing

Saznah od prijateljice, budem ju pitala od kud je tocno...

Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 12 lis 2008, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj mjesec je na poseban naĆØin posveƦen i sv. anĆ°elima ĆØuvarima anĆ°eo Prilika je to da si posvijestimo tu duhovnu stvarnost i Božju milost kojom nas daruje Smile

• 'AnĆ°eli su svjetla zapaljena na Svjetlu Å”to nema poĆØetka' - piÅ”e o njima sv. Ivan DamaÅ”Ć¦anin. 'Svjetlo bez poĆØetka' sam je beskonaĆØni Bog. A svaki anĆ°eo, pa tako i anĆ°eo ĆØuvar, svijetlo je duhovno, nebesko biƦe koje stalno gleda Božje lice uživajuƦi u praiskonskoj Božjoj blizini i prisutnosti. I nije to samo neko pobožno razmiÅ”ljanje o anĆ°elima, veƦ ozbiljan nauk koji se temelji na ugledu Svetoga pisma. Isus, govoreƦi o navoĆ°enju na grijeh, kaže: 'Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih malenih, jer anĆ°eli njihovi, kažem vam, na nebesima neprestano gledaju lice Oca moga nebeskog' (Mt 18,10).

• AnĆ°eli su prvijenci Božjega stvaralaĆØkog djela, obdareni pobjedonosnom snagom protiv svakoga zla u svijetu, a puni jedinstvene ljubavi prema nama ljudima. Oni nas mogu Å”tititi, voditi, braniti od svakoga zla po duÅ”u i tijelo, naÅ”oj duÅ”i davati spasonosne poticaje. NaÅ” anĆ°eo ĆØuvar može nam biti veoma vjeran životni prijatelj. To dokazuju toliki primjeri iz života svetaca i pobožnih krÅ”Ć¦ana. A na nama je da li Ʀemo taj dar, Å”to ga nebo pruža, prihvatiti ili ne. Vjerujemo li u svog anĆ°ela ĆØuvara, pouzdajemo li se u njega? O njemu je pisano: 'Bog anĆ°elima svojim - dakle i mome anĆ°elu ĆØuvaru - zapovjedi da te ĆØuvaju na svim putima tvojim' (Ps 91,11). Bog nas ne sili na vjeru u anĆ°ela ĆØuvara, na pouzdanje u njegovu pomoƦ. On poÅ”tiva naÅ”u slobodnu volju. Mi možemo u njega vjerovati, zazivati ga ili ne. Mi možemo s njim prijateljevati kao Å”to se prijateljuje s drugim prijateljem ili ga jednostavno zaobilaziti, ne znati za njega, kao da uopƦe ne bi postojao. Dobar krÅ”Ć¦anin s radoÅ”Ć¦u i zahvalnoÅ”Ć¦u prihvaƦa sve Božje darove, pa tako i dar anĆ°ela ĆØuvara.

• Jedno od nepojmljivih Božjih velikih djela je to Å”to je ĆØovjeku dao vlastitog anĆ°ela da mu bude zaÅ”titnik duÅ”e i tijela. Samo Sveto pismo kaže 'da postoje službujuƦi duhovi, poslani na službu onima koji žele postiƦi spasenje'.

• AnĆ°eo je uz Isusa na Maslinskoj gori. On Ʀe kao konaĆØni pobjednik opet doƦi s neba 'sa svojim anĆ°elima' (Mt 5,31). Prema tome, iz Božje objave jasno doznajemo o stvarnosti svetih anĆ°ela. S tom stvarnoÅ”Ć¦u ozbiljno raĆØunajmo u svome životu!

(izvor: katolici.org)

Evo, zastanimo malo nad ovim tekstom, razmislimo... Pozdravimo i prihvatimo prisutnost i pomoƦ svog anĆ°ela ĆØuvara jako sretan

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel
klara

PostanoPostano: pon 27 lis 2008, 8:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

priliĆØno dugo se nisam družila sa svojim anĆ°elom ...
u posljednje vrijeme sjetim ga se samo kad sjedam u auto i odlazim na put ...
svaki treƦi-ĆØetvrti dan zamolim ga da me ĆØuva i onda mu zaboravim zahvaliti ...
Embarassed

dugo je vremena proÅ”lo i od druženja s anĆ°elima "na papiru" ...
jutros se promijenilo ... i evo Ŕto otvorih ...

Na poĆØetku godine, tjedna ili dana mnogi ljudi donesu neku odluku.
OduÅ”evljeni su i odmah se daju na posao. Ali, veƦ nakon kratkog vremena njihov elan opada.
Najednom viÅ”e nemaju volje. Prije svega, zato Å”to ne uviĆ°aju nikakva uspjeha.
Ali, dižuƦi ruke od neke odluke, oni se odriĆØu i dijela sebe.
I tako, malo po malo - svladava ih osjeƦaj besmisla.

AnĆ°eo ustrajnosti neka te uvede u to da ostaneÅ” pri onome Å”to si nakanio uĆØiniti.
Jedna izreka glasi: "Put do pakla poploĆØan je dobrim namjerama."
Ako stalno neÅ”to odluĆØujeÅ”, a ne provodiÅ” - samome sebi, veƦ sada, od života ĆØiniÅ” pakao.
Tvoj život veƦ sada postaje oganj samopredbacivanja i samookrivljavanja.
Bez ustrajnosti, tvoj život nema ni postojanosti.

MoraŔ vidjeti Ŕto zaista možeŔ izmijeniti, ali onda moraŔ pri tome i ostati.
Ne uspijeÅ” li, moraÅ” se zapitati jesi li pogreÅ”no ĆØinio ili si ipak suviÅ”e toga nakanio.

AnĆ°eo ustrajnosti dat Ʀe ti osjeƦaj: moguƦe je da se (u meni) neÅ”to promijeni.
Raduj se uspijeÅ” li ustrajati u neĆØemu. I vjeruj u to da nisi sam.
PoželiÅ” li odustati, pogledaj oko sebe. Uza se ƦeÅ” vidjeti anĆ°ela ustrajnosti.

MAGALI napisa:

i - jesi pitala prijateljicu? Wink

jedino gdje sam pronaŔla taj podatak je na ovoj stranici,
koja je takav ĆØuÅ”pajz alternative i religije i sve samo ne vjerodostojna ... Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Mara, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.