HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 20:07. Pogledaj neodgovorene postove
Anđeli
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Ficko

Spol: muško
PostanoPostano: ned 20 sij 2008, 8:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se često molim svojem anđelu, ali ne zaboravljam zahvaliti Bog što mi ga je dao, jer su anđeli žalosni kada im se molimo a ne zahvaljuljemo Bogu.

Probajte navečer uz redovitu molitvu reći svome anđelu da vas probudi u vrijeme kada se trebate probuditi, bez da navinete sat, vjerujte-djeluje, ali ne zaboravite zahvaliti Bogu!!! anđeo

Zagrlite svoga anđela!!! lepi bil anđeo

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
mači

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 20 sij 2008, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

volim molitvu "Anđele čuvaru mili" jer je to jedna od molitvi koju najduže znam. nedavno sam shvatila kako imam prekrasnog i jakog anđela čuvara. jako mi je žao kad mu je moje breme teško. ali ga volim.
i malo sam promijenila ovu jednostavnu molitvu. kako ide ..."svojom snagom me zakrili..." ja kažem "ih" umjesto "me" ako su to osobe za koje želim da ih čuva ili "svojom snagom nju ili njega zakrili.." ovisi o situaciji. i uvijek znam da spremno prihvati moju molbu. sjetim ga se svaku večer. žao mi je što ga se češće, preko dana, ne sjetim. ali, nastojat ću to promijeniti. ova me tema na to ponukala.
jako sretan hvala!

Ti si čuvar srca mog!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: ned 20 sij 2008, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super mi je šta ste "oživili" ovu temu thank you , baš san zadnje vrime nešto zaboravila na svog anđela čuvara Embarassed ...
Al, neko vrime sam se, kao i mači, molila ne samo svom anđelu čuvaru; nego i anđelima čuvarima od meni dragih osoba (pogotovo onih koji su trenutačno u nekoj potrebi ili onih za koje znam da se neće moliti). I to mi je tako super Exclamation Opet ću to počet radit Very Happy ...

Inače, sjetila bi se često anđela čuvara kad bi odlučila napravit nešto ne baš lijepo Embarassed , pa bi rekla sebi: Joj, jadan moj anđeo čuvar, muka će mu doć kad vidi šta radin Wink ... ili, daj, pazi se, nemoj tliko posla davat svom anđelu čuvaru Wink

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Anđeo

PostanoPostano: ned 27 sij 2008, 13:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđeli čuvari

"Jer s vama je moj anđeo i čuva vaše živote."
(Bar 6, 6* osobni prijevod)
Mi nismo živi samo zahvaljujući ljubavi naših roditelja preko koje smo došli na svijet, nego i zato što nas do sad nitko nije ubio niti smo poginuli u nesreći. Ako stanemo i razmislimo gdje bismo sve mogli poginuti postat će jasno da ni jedan trenutak nije siguran i svakog se časa srebrna vrpca našeg života može prekinuti: bilo da se strop sruši na nas ili nezgodno padnemo na stepenicama, bilo da nam hrana zapne u grlu ili nas udari auto. Ali unatoč bezbroj pogibeljnih situacija svakog dana, živimo i imamo puno pravo živjeti bezbrižno jer se netko tamo gore brine za nas. Možda smo danas još uvijek živi baš zato što nas je naš anđeo čuvar do sada pratio, čuvao i bdio nad nama.
No anđeli čuvari ne čuvaju nas samo od povreda nego se brinu i za našu dušu. Štoviše, oni su u prvom redu čuvari naše duše, usmjeravaju nas na pravi put, prenose naše molitve k Bogu i, vjeruje se, odnose našu dušu nakon smrti k Bogu.
Anđeo čuvar je duh koji, vjerojatno po Božjem nalogu, ima zadaću čuvati određenu osobu. Njegova je moć svakako veća od čovjekove, ali je u službi čovjeka. Prema molitvi anđelu čuvaru, njegova je osobita zadaća štititi dušu od grijeha kako bi se očuvala i na anđelovim krilima stigla u raj.

(A.Katanec)

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Melija

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 28 sij 2008, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđeli su za nas definitivno jos misterij ali mozda sudjeluju nekad među nama kao bica, ali ih mi zato ne vidimo anđeli su vjerojatno bica koja znaju sve o nama ali ne mijesaju se, nego kada bog smatra da je potrebno ili kad nam zeli povratiti vjeru. mudrost
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 1:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo neki dan mi je jedna gospođa rekla da je svom anđelu čuvaru dala ime...
šta mislite o tome, i jel imate i vi tu praksu?

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Ficko

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MAGALI napisa:
Evo neki dan mi je jedna gospođa rekla da je svom anđelu čuvaru dala ime...
šta mislite o tome, i jel imate i vi tu praksu?

Pa ja svog zovem Kaliel jer to znači nešto kao ''Božja istina''!
Ili nekaj slično!
I mislim da u tome nema ničeg lošeg!

Sve je ispraznost, samo ispraznost, živite u dobroti i jednostavnosti, budite dobri ako možete,jer sve drugo je ispraznost!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 16:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko ja znam ljudi svog anđela zovu svojim imenom. jako sretan
tako su mi rekli dok sam bio dijete a nisam čuo ništa više o tom...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
mala_ive21

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 21:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nije ništa loše ako svog anđela zovemo imenom koji smo mu dali.Ja svome nisam dala nikakvo ima,..Iskreno,..nije mi palo na pamet,al svakako svakodnevno razgovaram s njim,molim se zajedno s njim,..i da... budi me ujutro uvijek kad mu kažem Laughing
a i kad mu ne naglasim ili zaboravim onda me također probudi Very Happy
baš mi je divan i krasan moj anđeo,jako sam sretna što je stalno samnom i što hoda samnom ovom zemljom,hvala Bogu na mom anđelu....živio moj anđeo anđeo

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome što ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo Saleški, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
vicky

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovom temom ste me podsjetili na molitvu "anđele čuvaru mili". iskreno nisam je molila godinama... još od osnovne škole. probala sam se sjetiti kako ide, ali mi fale neki djelovi, pa bi molila ako mi netko može napisati cijelu molitvu. thanx!!!

Zgrćite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rđa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu. Doista, gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce. (Matej 6:20-21)
ivoo

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđelu, moj dragi
Čuvaru blagi,
Čuvaj me noću, danju,
Osobito pak me brani
Da mi dušu grijeh ne rani,
A kad sa svijeta ovog pođem,
Sretno da u Nebo dođem,
Da se ondje mogu s tobom
Vječno klanja dragom Bogu.

ovako ja molim
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđelu , čuvaru mili
svojom snagom me zakrili
čuvaj mene noću danju
da mi dušu grijeh ne rani
a kad s ovog svijeta pođem
da u nebo sretno dođem
da se ondje s tobom mogu
vječno klanjat dragom Bogu! Amen!

ovako sam ja naučio... vidim da je kod tebe ivoo malo drukčije... Al mislim da ti anđeo neće zamjerit! Wink

vicky

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala dečki!!! Very Happy

ako sam se dobro sjetila, uz vašu pomoć naravno, mislim da sam ja imala sličnu, za trunkicu drukčiju molitvu. ovako nekako otprilike:

Anđelu , čuvaru mili
svojom snagom me zakrili
prema božjem obećanju
čuvaj mene noću danju
osobito pak me brani
da mi dušu grijeh ne rani
a kad s ovog svijeta pođem
sretno da u nebo dođem
da se ondje s tobom mogu
vijekom klanjat dragom Bogu! Amen!

al kao što je sv franjo rekao - anđeo neće zamjerit, dokle god ga se sjetimo.
thank you još jednom hvala dečki. to mi je tako lijepa molitva, a nisam se mogla sjetiti kako točno ide
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nešto saznah neki dan...što prije nisam znala...

Znate li da se anđeo zaštitnik mladih zove Afriel?

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Čokolada
isključen

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nikad čuo.Jel to anđeo koji se spominje u Bibliji ili je to neki anđeo iz kabale? Confused
Ficko

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MAGALI napisa:

Vauu! Gdje si to našla?

mrvica85

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iz Biblije je, to sam i ja nedavno saznala na forumu

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
Ficko

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mrvica85 napisa:

Pa koliko god ''poznaj bibliju na to nisam još naletio!!! Laughing

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gdje to piše u Bibliji??

snjegović

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osim ove molitve koju ste već napisali u različitim verzijama, ali s istom porukom, uvijek se sjetim molitvice koju me mama naučila dok sam bila mala, a glasi:

Anđeliću, mili moj,
pokraj mene uvijek stoj.
Raširi svoje desno krilo,
pokrij' moje malo tilo!!!

Baš mi je mila i jako lijepa ta molitva Wink

Kad bi svaki čovjek na svijetu usrećio barem jednog čovjeka, čitav bi svijet bio sretan!
mrvica85

PostanoPostano: ned 10 vel 2008, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajme baš je slatka molitvica

Ništa ne vuče tako snažno i ne povezuje tako čvrsto kao tanka nit ljubavi.
zvrk

PostanoPostano: pon 11 vel 2008, 21:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Doista, molitva anđele čuvaru mili je molitva koja uvijek asocira na djetinjstvo, pa tako i mene molitva
sjetim se odlazaka na spavanje i molitve s mamom za pokojnu baku jer je nikad nisam upoznala! Baka je moj andeo cuvar, sjecam se necije recenice da svaka umrla dobra dusa postaje neciji andeo cuvar,a ona je definitivno moj! Osjecam radost pri pomisli na to i znam da je kraj mene Smile
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 12 vel 2008, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ficko napisa:
mrvica85 napisa:

Pa koliko god ''poznaj bibliju na to nisam još naletio!!! Laughing

Saznah od prijateljice, budem ju pitala od kud je tocno...

Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 12 lis 2008, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj mjesec je na poseban način posvećen i sv. anđelima čuvarima anđeo Prilika je to da si posvijestimo tu duhovnu stvarnost i Božju milost kojom nas daruje Smile

• 'Anđeli su svjetla zapaljena na Svjetlu što nema početka' - piše o njima sv. Ivan Damašćanin. 'Svjetlo bez početka' sam je beskonačni Bog. A svaki anđeo, pa tako i anđeo čuvar, svijetlo je duhovno, nebesko biće koje stalno gleda Božje lice uživajući u praiskonskoj Božjoj blizini i prisutnosti. I nije to samo neko pobožno razmišljanje o anđelima, već ozbiljan nauk koji se temelji na ugledu Svetoga pisma. Isus, govoreći o navođenju na grijeh, kaže: 'Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih malenih, jer anđeli njihovi, kažem vam, na nebesima neprestano gledaju lice Oca moga nebeskog' (Mt 18,10).

• Anđeli su prvijenci Božjega stvaralačkog djela, obdareni pobjedonosnom snagom protiv svakoga zla u svijetu, a puni jedinstvene ljubavi prema nama ljudima. Oni nas mogu štititi, voditi, braniti od svakoga zla po dušu i tijelo, našoj duši davati spasonosne poticaje. Naš anđeo čuvar može nam biti veoma vjeran životni prijatelj. To dokazuju toliki primjeri iz života svetaca i pobožnih kršćana. A na nama je da li ćemo taj dar, što ga nebo pruža, prihvatiti ili ne. Vjerujemo li u svog anđela čuvara, pouzdajemo li se u njega? O njemu je pisano: 'Bog anđelima svojim - dakle i mome anđelu čuvaru - zapovjedi da te čuvaju na svim putima tvojim' (Ps 91,11). Bog nas ne sili na vjeru u anđela čuvara, na pouzdanje u njegovu pomoć. On poštiva našu slobodnu volju. Mi možemo u njega vjerovati, zazivati ga ili ne. Mi možemo s njim prijateljevati kao što se prijateljuje s drugim prijateljem ili ga jednostavno zaobilaziti, ne znati za njega, kao da uopće ne bi postojao. Dobar kršćanin s radošću i zahvalnošću prihvaća sve Božje darove, pa tako i dar anđela čuvara.

• Jedno od nepojmljivih Božjih velikih djela je to što je čovjeku dao vlastitog anđela da mu bude zaštitnik duše i tijela. Samo Sveto pismo kaže 'da postoje službujući duhovi, poslani na službu onima koji žele postići spasenje'.

• Anđeo je uz Isusa na Maslinskoj gori. On će kao konačni pobjednik opet doći s neba 'sa svojim anđelima' (Mt 5,31). Prema tome, iz Božje objave jasno doznajemo o stvarnosti svetih anđela. S tom stvarnošću ozbiljno računajmo u svome životu!

(izvor: katolici.org)

Evo, zastanimo malo nad ovim tekstom, razmislimo... Pozdravimo i prihvatimo prisutnost i pomoć svog anđela čuvara jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel
klara

PostanoPostano: pon 27 lis 2008, 8:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prilično dugo se nisam družila sa svojim anđelom ...
u posljednje vrijeme sjetim ga se samo kad sjedam u auto i odlazim na put ...
svaki treći-četvrti dan zamolim ga da me čuva i onda mu zaboravim zahvaliti ...
Embarassed

dugo je vremena prošlo i od druženja s anđelima "na papiru" ...
jutros se promijenilo ... i evo što otvorih ...

Na početku godine, tjedna ili dana mnogi ljudi donesu neku odluku.
Oduševljeni su i odmah se daju na posao. Ali, već nakon kratkog vremena njihov elan opada.
Najednom više nemaju volje. Prije svega, zato što ne uviđaju nikakva uspjeha.
Ali, dižući ruke od neke odluke, oni se odriču i dijela sebe.
I tako, malo po malo - svladava ih osjećaj besmisla.

Anđeo ustrajnosti neka te uvede u to da ostaneš pri onome što si nakanio učiniti.
Jedna izreka glasi: "Put do pakla popločan je dobrim namjerama."
Ako stalno nešto odlučuješ, a ne provodiš - samome sebi, već sada, od života činiš pakao.
Tvoj život već sada postaje oganj samopredbacivanja i samookrivljavanja.
Bez ustrajnosti, tvoj život nema ni postojanosti.

Moraš vidjeti što zaista možeš izmijeniti, ali onda moraš pri tome i ostati.
Ne uspiješ li, moraš se zapitati jesi li pogrešno činio ili si ipak suviše toga nakanio.

Anđeo ustrajnosti dat će ti osjećaj: moguće je da se (u meni) nešto promijeni.
Raduj se uspiješ li ustrajati u nečemu. I vjeruj u to da nisi sam.
Poželiš li odustati, pogledaj oko sebe. Uza se ćeš vidjeti anđela ustrajnosti.

MAGALI napisa:

i - jesi pitala prijateljicu? Wink

jedino gdje sam pronašla taj podatak je na ovoj stranici,
koja je takav čušpajz alternative i religije i sve samo ne vjerodostojna ... Wink

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Mara, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.