HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 26 lip 2019, 4:37. Pogledaj neodgovorene postove
Mladi i vjera
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: čet 29 sij 2004, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KRIVO JO!!!

hehe... sad sigurno mislis "a sta je sad krivo"...

E pa krivo je ovo na kraju da sam digo prasinu, trebalo je stajati: digli smo prasinu!!!

heheh... maleni nadovezak, nadam se da se ne ljutis! Smile

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
i.v.a.n.a.

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 30 sij 2004, 14:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osobno mislim da vjera nije ni razum ni osjecaj, ni jednakomjerno usaglasavanje obaju polova, nego nesto skroz trece. mislim da je vjera jendostavano stajanje. Stajanje. U Bogu. biti s Bogom znaƦi vjerovati. ma vjerovanje nadilazi samu rijeĆØ.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 30 sij 2004, 15:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja vjeru doživljavam na naĆØin da se sastoji i od onog razumnog, teorije, Å”to je to vjera, kakva je, postavke, zapovjedi, zabrane, Novi Zavjet, Stari Zavjet, ubiti ono o ĆØemu uĆØimo. I stavovi kakve imamo o tome. Teologija
A OsjeƦaji su ono Å”to, osjeƦamo Laughing Laughing kak sam se lijepo izrazila Laughing Laughing , ne mislim ono Å”to molimo, živimo, prisutnost ViÅ”e sile, stvarnost Boga, Marije, Isusa i svetaca, osjeƦaji su Duh sveti u svakodnevnoj prisutnosti!

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: pet 30 sij 2004, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara, uistinu ne mogu, a ne reagirati na ovu tvoju zadnju recenicu

"osjeƦaji su Duh sveti u svakodnevnoj prisutnosti"

Zbog ovakvog pristupa mnogi zaglibe! Duh Sveti nije osjecaj!!! Necu se ponavljati, jer gore ima mnogo mojih obrazlozenja, pa cak i dokaza...

Nije nista osobno, nego bih volio da uistinu dodjemo do "istine"... Ovo je vrlo skakljiva i aktualna tema...
Smile

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: pet 30 sij 2004, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa i ne znam koliko cemo do istine... eli vrijedno je ovo bistrenje pojmova. vrijedno je premisljanje...

o osjecajima sam vec pisala. oni su krila koja nas nose... i Duh Sveti nosi... ali DS nije osjecaj. NIJE...

ma Zole je odgovorio...

nastavimo u razmisljajima...
BVB! Wink
Jo

PostanoPostano: pet 30 sij 2004, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i.v.a.n.a. napisa:
osobno mislim da vjera nije ni razum ni osjecaj, ni jednakomjerno usaglasavanje obaju polova, nego nesto skroz trece. mislim da je vjera jendostavano stajanje. Stajanje. U Bogu. biti s Bogom znaƦi vjerovati. ma vjerovanje nadilazi samu rijeĆØ.

Ali tko stoji??? Stoji covjek koji ima i razum i osjecaje! Vjera je sve sto si navela bez da ista iskljucis!

Opet kazem, mislim da mi svi mislimo isto samo sto svaki od nas naglasava neki dio, ali svi ti dijelovi ĆØine cjelinu! Laughing Laughing

Mislim da je najbitnije da mi zivimo vjeru! A kako cemo to prepoznati? Shocked pa jednostavno! po onome iz Evandjelja: po medjusobnoj ljubavi! Laughing

E pa bas smo digli prasinu, kaj bi se ljutila Zole!? Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

PostanoPostano: pet 30 sij 2004, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se da Crkva funkcionira kao tijelo kojemu su potrebni svi udovi, sve razlicitosti... i slazem se da teba zivjet vjeru... ma... slazem se!

heheh... ovo je valjda prvi put na ovom forumu da se ja slazem... hahah

Ma Jo, znam ja da se ti neces naljutiti...

Chiara

PostanoPostano: sub 31 sij 2004, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda sam se krivo izrazila, nisam mislila reƦi da je Duh Sveti osjeƦaj, veƦ kako ja osjeƦajno doživljavam vjeru, na naĆØin da osjeƦajima, ne razumom shvaƦam svakodnevnu prisutnost Duga Svetoga. Razumski znam, da je prisutan i postojan, jer me tako moja vjera nauĆØila, a onu prisutnost koju osjetim, osjetim osjeƦajima, nemogu razumski pojmiti prisutnost Duha Svetoga, mislim u potpunosti. ShvaƦam ga razumski, ali ga doživljavam osjeƦajima. Kada shvatim da je prisutan kada se moji osjeƦaji probude i prodube, kada me nosi, a to nažalost samo kao razumsko biƦa nemogu pojmiti. A do istine, nadam se da Ʀemo jednom doƦi do istine, istina je neÅ”to Å”to želim doživjeti i razumski i osjeƦajima, ali sam trenutno joÅ” uvijek na poĆØetku svog duhovnog razvoja i nisam joÅ” zrela za potpuno shvaƦanje vjere, možda Ʀe me Duh Sveti prosvjetliti Å”to na razumskoj Å”to na osjeƦajnoj razini.

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Kiki

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo i mog razmiŔljanaj!
Prvo bi htjela pohvaliti temu i sve vas!
Netko je od vas napisao vjera je neÅ”to sasvim treƦe, slažem se !
Jo je rekla da svi ti djelovi nagLaÅ”uju jednu cjelinu (razum, osjeƦaji i neÅ”to treƦe ), moram priznat da se i sa time slažem.
No Ŕtoli je vjera za mene ?
Pazi sad: Postoje trenuci u mome životu kada sve mogu, niÅ”ta mi nije nemoguƦe. Sve Ʀu uĆØiniti sve Ʀu napraviti. Postoje i oni drugi trenuci, kada osjeƦam da nemam viÅ”e snage, kada vidim da moram "neÅ”to uĆØiniti " a neznam kako! I onda zavapim Bogu, zamolim Isusa da krene sa mnom " koliko puta sam mu samo rekla primi me za ruku i vodi me , ja nemogu viÅ”e". I i iÅ”la sam naprijed. To je za mene vjera U Boga.
Isto tako mislim da ne mogu toĆØno opisati Å”to li je to vjera, za takve teme ponestaju mi rijeĆØi, ponestaje mi slova, jer vjera je "neÅ”to" prekrasno Å”to prožimlje cijelo moje biƦe!!!! Laughing
zole

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 19:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe...

Ajd da i ja spustim loptu na zemlju... Namjerno sam malo duze kontriro i to je fino sto su se svi raspisali i branili svoje stavove... To znaci da imamo stavove i svoje misljenje...

Evo sad nekog zakljucka (bar sto se mene tice):
Istina je da se vjera ne moze nikako opisati... mozda kao uvjerenje... mozda! Smile Ono sto je bitno jest da nasa vjera (pod rijecju vjera podrazumjevam religiju) za razliku od nekih drugih, a pogotovo sekti, ima jednu razumsku podlogu, rekao bih cak i temelj! Stoga nikada, ali nikada ne trebamo ostalima reci da ne znamo u sto vjerujemo. Jer ako kazemo da osjecamo Boga, kako to netko drugi protumaci? Osjecas nesto, a ne mozes to opisati. U danasnjem "znanstvenom" svijetu, takvo je sto protumaceno kao glupost!
E u takvim situacijama mi onda se povucemo i stanemo pred zid (ili uzaludno trubimo kako je nas osjecaj dokaz)! A ne trebamo i ne smijemo! Imamo dovoljno dokaza (razumskih) koje potvrdjuju Bozju prisutnost, koje dokazuju Isusovo postojanje itd... Znaci nasu vjeru mozemo i "znanstveno" RAZUMSKI dokazati... To je bitno, jako bitno za nas vjernike. Mi ne vjerujemo u "tamo nesto" sto nas cini sretnima i sto nam pomaze kad nam je tesko, nego vjerujemo u Boga! U Presveto Trojstvo! Vjerujemo da je Marija Bezgresno zacece! To ne vjerujemo jer tako osjecamo, ili jer su nam tako rekli roditelji/svecenici pa im vjerujemo na rijec! NE!!! Mi to znamo, ako imamo odredjene katolicke, teoloske temelje, tada smo toga svjesni!!!

Evo nadam se da sam sad uspio iznjeti svoje stavove dovoljno jasno da se sve razumije!
Znaci nije vjera osjecaj, nije vjera razum, vjera je... nesto trece Smile

Ali nasa vjera u smislu religija jest dovoljno razumska da ju nekome mozemo i "dokazati"...

Jo

PostanoPostano: pon 02 vel 2004, 22:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Shocked
joj sto me vuces za jezik!!!!! Laughing

ja bih rekla vjera je sve to ali i nesto treƦe!

Isto tako bih rekla da ono sto je tjelesno u vjeri možeÅ” razumski dikazati,ono transcedetalno ne možeÅ”!!!! Ajde mi razumski dokaži Duha Svetoga ili kako je to Marija zaƦela bez muža??? TeÅ”ko žeÅ” mi to razumski dokazati!
Ali baÅ” zato se to zove vjera jer jedan dio nje mora biti nadnaravan jer kad bi sve mogao dokazati razumski...

Laughing

Lav je u zraku
zole

PostanoPostano: uto 03 vel 2004, 2:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ja volim ljude vuci za jezik Wink

Ali koliko se sjecam nigdje nisam rekao da mozemo dokazati svaki dio vjere (kao religije)...

Stoga... nemoj mi ubacivati rijeci u usta...

A i to sto si navela, moguce je donekle dokazati (filozofija, logika, vjerojatnost...)

No, nista od toga u potpunosti i cjelovitosti kao neki eksperiment! Na malo drugaciji nacin...

i.v.a.n.a.

PostanoPostano: uto 03 vel 2004, 10:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dokazivati vjeru. razumski? "znanstveno"? moguce je. ta, i postoji cjela jedna disciplina razumskog dokazivanja vjere, nazivamo je Teodicejom. kada dokaze proucite, na samom kraju, ili pocetku, kako vec to nazovemo, stoji vjera. jer svaki razumski dokaz o Bogu pociva na volji hjteti to prihvatiti kao dokaz za Boga. jer oni ne doakzuju na naĆØin eksperimenta, ne možeÅ” ih u labaratoriju provjeriti. nema takvih dokaza. sto naci da u temelju svega opet stoji vjera, odnosno htjenje povjerovati.

vjera je dar. od BOga. milost. a milost nije ni osjecaj. ni razum. to je jednostavno MILOST. to je "ono trece" o kojem svi govorimo. nemoguce gaj e definirati jer ne spada u kategorije koje mi imamo. ona je sama za sebe, osobna kategorija MILOSTI koja ukljuĆØuje ove dvije.

konacno, vjera je dar. a daru se ne gleda u zube Laughing Laughing Laughing
nju se prihvaca razumom i srcem. zato i jesu ukjluceni osjecaji i razum-ta dva krila njenog prihvacanja.
Gogi

PostanoPostano: uto 03 vel 2004, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog judi, ĆØitan ovaj forum i oduÅ”evili ste me !!! Toliko da se i moja skromnost odluĆØila ukljuƦit.

OĆØito je i.v.a.n.a pogodila temu. Bravo!

VeĆØ je reĆØeno da je ĆØovjek i emocionalno i razumsko biƦe, ja bi dodao joÅ” i duhovno. Ali nismo svi isti. Pa tako mislim da iskustvo vjere ne mora bit kod svakoga isto. Dalje, negdje sam ĆØuo da je plod vjere uvijek ljubav, i ako je plod te vaÅ”e vjere ljubav onda ste svi u pravu.
"Vjerovati znaĆØi oĆØekivati samo dobro!"

Ja evo odnedavno ĆØitam EvanĆ°elje, pa u skladu s temom preporuĆØam poslanicu Heb 11 ,1-32
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: uto 03 vel 2004, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi Bingo! jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan

mi raspravljamo vec danima, a da se nitko nije sjetio ponuditi tu vjecu Rijec od koje sve pocinje i po kojoj sve imamo. NItko se nije sjetio. Confused HVala ti Gogi!

i jos jedno...

nadam se da ces (p)ostati aktivnim clanom naseg zajednistva.
ljudi, ja sam sretna sto sam dio ovako neceg. BOgu hvala! Laughing
Jo

PostanoPostano: sri 04 vel 2004, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imas pravo i Gogi ima pravo (danas se sa svima slažem Wink ) i ja mislim kao smo se odavno veƦ trebali pozvati na Bibliju, ali mi je isto super kako iz razliĆØitih kutova gledamo istu stvar, i drago mi je da razmiÅ”ljamo o tome!

Svaki od nas naglaÅ”ava ono Å”to je njemu bliže! BaÅ” mi se sviĆ°a to! Mogli bi raspravljat u ovoj temi "mladi i vjera" Å”to nama znaĆØi Crkva u svakom pogledu!

Ne znam kako je drugdje ali znam jako puno ljudi koji kažu: ja vjerujem ali ne idem u crkvu, zaÅ”to bi meni netko odreĆ°ivao kako da vjerujem, itd.

Ako se veƦ negdje priĆØa o ovome, zanemarite pitanje, ali zaista me zanima Å”to mislite! Shocked Laughing

Lav je u zraku
Gogi

PostanoPostano: sri 04 vel 2004, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo mene opet,

Probajmo se stavit u kožu tih ljudi. ZaŔto bi ja iŔao u crkvu kad toliki mnogi idu u crkvu a ponaŔaju se gore od mene?
Mi koji idemo u crkvu trebamo biti takvi da drugi zbog nas požele bit vjernici. Ovo je bilo lakÅ”e reƦ nego uĆØinit! Smile

Bog je poslao svog sina i On je radio toĆØno ono Å”to je trebalo pa opet mu nisu svi vjerovali. Ali to ga nije ni malo obeshrabrilo.

Bog Vas Blagoslovio !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: sri 04 vel 2004, 21:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, to sto si ti Jo napisala, malo sam nadopunio i napravio novu temu!

Malo veci naglasak stavio sam na Euharistiju... Danas se sve vise Euharistija zapostavlja, a neki drugi "izvori duhovnosti" se stavljaju pred ljude i novopecene vjernike... pa eto, da ne mjesamo dvije teme, a osim toga ovdje ima dosta toga napisanog...

sike

PostanoPostano: čet 05 vel 2004, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

drago mi je da se mogu ukljuciti u vasu zanimljivu raspravu.Sto se tice ove teme,mogu vam reci da nastojim svjedocit svoju vjeru radeci u jednom mediju koji nije bas sklon Crkvi.Mnogi mi iz Crkve zamjeraju sto sam tu,kao,isti sam kao i oni ili bih trebao bjezat.Neki me podrzavaju,sto u takvoj sredini mogu raditi.Mislim da svojim primjerom mogu puno pomoci ovim ljudima da shvate da su na krivom putu.
Siguran sam da i mnogi od vas ne rade u raju na zemlji i da imaju slicna iskustva pa bi ih bilo lijepo cuti.
Inace,od nedavno sam se prikljucio na ovaj web i sve pohvale.Mislim da je danas nama vjernicima potrebna ziva rijec da mozemo razmjeniti iskustva i tako jacati jedni druge.
Za ovaj prvi put,toliko!
Pozdrav svima s mora!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
jedna od ludih

PostanoPostano: uto 17 vel 2004, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je moja vjera sve!!!
Jos od susreta u Rijeci mogu to sa sigurnoscu reci. jako sretan

Lude svijeta izabra Bog..
Jo

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Spomenula si susret u Rijeci! Kako ti je bilo? Jesi li bila u Osijeku? Hoces li doci u Sibenik? Raspisi se! Laughing

(Nemoj mi zamjerit sto puno pitam, doma nam je mali brat svima dao nadimke po liku iz crtica Asteriks i Obeliks, tak sam ti ja brbljomiks!)

Lav je u zraku
jedna od ludih

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 9:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, bila sam u Rijeci, inace sam framaÅ”ica, "meni je moja vjera sve" je fora za Siketa, to nam je fora s tog susreta. Da, iskreno kažem ne sjeƦam ga se baÅ” dobro, najviÅ”e se sjeƦam kiÅ”e za vrijeme mise i zanimljivog predstavljanja biskupija.
U Osijeku nisam bila, no sad sam nabrijana na Å ibenik. Roditelji su mi iz Å ibenika pa mi je vrlo važno otiƦi tamo na susret, svjedoĆØiti i pokrenuti malo taj grad koji depresivno spava. Stoga se želim Å”to viÅ”e ukljuĆØiti.
InaĆØe, ne sudjelujem mnogo u masovnim susretima (osim ovih bila sam joÅ” dvaput na taizeovim novogodiÅ”njim susretima). NeÅ”to sam sklonija framaÅ”kim susretima koji su manji, meĆ°usobno se poznajemo i dijelimo istu duhovnost.
Ne smatram ove druge loÅ”im, jednostavno je kod nas program toliko ispunjen da nemam baÅ” potrebu za drugim sadržajima, na one koje idem, idem najviÅ”e zbog toga da se ukljuĆØim u život biskupije, a ne zbog same duhovnosti, jer ĆØim je neÅ”to masovno obiĆØno je i viÅ”e mlako.
Nadam se da ne zvuĆØim pregrubo, jer niÅ”ta loÅ”e ne mislim.

sike

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

he,he..pozdrav svima, a najvise ovoj "jednoj od ludih", rekao bih NAJLUDJOJ!Drago mi je da nam se i ona prikljucila.Sve sto je rekla,slazem se i ja(ipak se mi jako dobro poznajemo i framasi smo).Sto se tice susreta u Rijeci,ja se najbolje sjecam jednog skeca:VJERA I NADA,gdje je vrlo dobro prikazano kako su se izgubljeni ljudi(alkoholicari,narkomani..)izvukli uz pomoc vjere.Ali tesko bi da nije tu bila Miss Vjera.Na kraju,Nada ubija Vjeru, jer..Nada umire posljednja.Naravno,sve je to bila sala i karikirano,ali bilo je prilicno zavbavno i simpaticno.
Kad si spomenula "Sestricu kisu",ona nas je pratila i u Rijeci i u Osijeku,pa se nadam da ce nas u Sibeniku postedjet.
Pozdrav svima!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
zole

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehehe... E ja bas zelim da opet padne kisa!!! Bas si to fino reko - Sestrica kisa (vidi se framastvo Wink ) U Osijeku sam bio, bio je i susret Frame u isto vrijeme. Iako je program Frame bio prilicno popunjen, rijetko je tko od Framasa prisustvovao igrokazu kojeg su izveli Cenaccolovci i mogu vam reci - mnogo ste propustili!
Stoga ne volim previse "mjesanje" susreta - na drzavnim smo susretima svi jednaki!!!! (Povezite to i sa Franjinom idejom bratstva...)

No da se vratim na kisu... Da nije bilo te kise u Osijeku, bio bi to sasvim obican susret, no ovako je dragi Bog poslao jednu malu (uistinu malu) prepreku, a koliki su se razbjezali???
Drago mi je sto je pala kisa, drago mi je bilo vidjeti ljude oko sebe kako klece u blatu, kako se skrivaju pod jednim kisobranom, kako se uopce ne skrivaju... E takvi su dozivjeli i Boga i onu propovjed, a kada sam pricao sa onima koji su pobjegli... nisu bili ni upola ispunjeni kao ovi koji su bili ustrajni!!!
ps. A kad je ono prestala padati kisa? hehe... zar nije pri samom kraju mise! (Prakticno sa zadnjom pjesmom)

jedna od ludih

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NajljepÅ”e iskustvo s tim prirodnim pojavama bilo mi je za vrijeme FranjevaĆØkog hoda (popularnije MARÅ A) 2001. kada smo hodali od Ɛakova do Iloka (preko Vukovara).
Predzadnji dan hoda bili smo u Sotinu, napaƦenom mjestu u kojem je crkva ostala samo u zidinama, bez krova. Misu smo trebali imati pred crkvom a padala je veika kiÅ”a.
Petnaestak minuta prije mise žene iz sela su se poĆØele skupljati. a kiÅ”e je bilo sve manje. Na naÅ”e zabrinute poglede samo su odgovarale: "Koja kiÅ”e, ma stat Ʀe". Naravno, zaista je stala, no najljepÅ”i dio je bio kad su nakon kiÅ”e, pred samu Sv. misu doletjele dvije rode. Sjele su na poruÅ”eni zvonik i upravo kad je poĆØela pretvorba poĆØele su vrlo glasno klepetati kljunovima (slaviti Boga na rodskom jeziku) prestale su nakon Mira i priĆØesti, a nakon zavrÅ”ne pjesme su odletjele.
Predivno iskustvo.
jako sretan Evo, sv. Franjo je propovijedao pticama, dobro ih je poduĆØio jer su tog sunĆØano-kiÅ”nog zadnjeg dana lipnja ptice propovijedale nama. jako sretan

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.