HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 stu 2019, 6:16. Pogledaj neodgovorene postove
Mladi i vjera
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na zalost nisam bila u Rijeci, ali sam bila u Osijeku, a spavali smo u Vinkovcima!
Bilo mi je fenomenalno! Kad smo dosli (to mi je bilo prvi put da sam tamo) izasli smo iz autobusa i uz Dravu hodali do mosta i presli do TvrĆ°e! To je bio pocetak i bila sam fascinirana! Odmah sam zamisljala kako veslam po Dravi sa svojim curama u osmercu...mrak! Kad smo se smjestili trazili smo poznate i malo cavrljali! Misa mi je bila isto kao i svima najbolja jer smo prvo svi stajali pod jednim kisobranom, onim malim, gitara mi je bila na kisi (sto mi je bilo grozno, al proslo je) onda smo se smjestili nas 50 po strehu siroku pola metra (to je bilo smjesno). ali uglavnom bilo je super vidjeti sve mlade ljude na kisi! Poslije mise otisli smo u stan od jedne cure koja studira u Osijeku (nas 50 u trosobnom stanu) narucili smo pice, pjevali i pricali! Prava stvar! Jedino mi je zao sto nisam vidjela nstup bivsih narkomana! U Vinkovcima smo bili smjesteni k'o kraljevi i kraljice! Zaista su se pokazali! Mi smo svirali i pjevali na misi i poslije se igrali s djecom ispred Crkve! Ma zaista mi je bilo fenomenalno!!!!! Laughing Laughing Laughing

Jedva cekam Sibenik! Laughing Laughing Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sub 21 vel 2004, 13:46
PostNaslov : Kako zbližiti mlade u zajednici?
Citiraj i odgovori

Opet ja s trazenjem pomoci.Situacija je slijedeca:u posljednje vrijeme ima nas puno jer nam ljudi stalno dolaze(hvala Bogu na tome!).No,zbog tog porasta ljudi,razvodnilo se zajednistvo,odnosno ljudi se ne poznaju dovoljno.
Pa ako imate kakve konkretne prijedloge iz vasih iskustava kako zbliziti neke pojedince ili veci broj ljudi. Npr.uveli smo tjeedna druzenja u dvoje,tko koga zdrijebom izvuce.Mozda imate nekakve pametne ideje..
BVB!

Zadnja promjena: sike; pet 19 svi 2006, 21:59; ukupno mijenjano 1 put.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dado

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 21 vel 2004, 16:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm... mislim da prije svega treba proci vremena. Ne mogu se ljudi na neki nacin "na silu" zbliziti. A ako mladi imaju volju, to je sve sto im treba - ostalo ce sve Bog srediti.

Pax et bonum!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: sub 21 vel 2004, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam koliko je pametno, ali mozete podjeliti ljude po podrucju zanimanja tj. neka sami odaberu neku grupu po vlastitim interesima. Tako ce se odrzavati veliko zajednistvo unutar pojedninih skupina. A onda se cijela zajednica (postupno sve dublje) moze upoznavati...

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Jo

PostanoPostano: ned 22 vel 2004, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mozda da radite po grupama uz odredjenu temu, te se svaki mjesec mijenja grupa!? Mislim da ce uspjet ovo upoznavanje po dvoje ako su ljudi stariji, ako su srednja skola, mozda ce mnogima biti neugodno! Igrajte se, to najbolje zblizi ljude!!!! To znam iz iskustva! To zblizi i starije i mladje!!! Plesite zajednicke, grupne plesove! Uzmete poznatu pjesmu punu ritma, napravite lagane i fora pokrete i susret pocnete s tim, rade u grupi, osobno. Dajte im u grupi da na neku temu pricaju u dvoje, troje...

Laughing

Lav je u zraku
jedna od ludih

PostanoPostano: pon 23 vel 2004, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, Sike, Sike...
zar si to izgubio ideje? NemoguƦe.
Možda vam se samo dogodio veƦi broj ljudi, Å”to je kod nas na Kaptolu nornalno (jer je veƦi grad) pa treba puno viÅ”e vremana da se ljudi skuže, zato formacija sada traje priliĆØno dugo kod nas.
Dokazano najbolji naĆØin povezivanja grupe (nakon osnovnog upoznavanja) je zajedniĆØka akcija bilo kakve vrste. Kod nas je to na poĆØetku priprema susreta, zato se uvijek potiƦe animatore da Å”to viÅ”e ukljuĆØe svoju grupu. No ti znaÅ” kako se na Kaptolu radi i da to nije primjenjivo na sve Frame (zbog broja ljudi).
Moram iskoristiti priliku da pohvalim Vlatkicu i sadaÅ”nje vijeƦe jer zaista fenomenalno rade s novim ljudima, posebno sa novicijatskom grupom. UsredotoĆØuju se na bitne stvari i sviĆ°a mi se Å”to nema okoliÅ”anja da bi se pridobila veƦa grupa, paradoks je Å”to pri ovom ozbiljnijem formativnom radu ima viÅ”e kandidata za obaƦanja nego mnogo godina ranije (30-tak).
Bravo ekipa!
Eh, da ovo je post za Siketa, bravo i za tvoju Framu!

Lude svijeta izabra Bog..
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ljuda Baba

PostanoPostano: pon 23 vel 2004, 14:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izleti, akcije, duhovne obnove, rad u malim grupama, igre, tribine, spontana druženja....sve to može podiƦi dinamiku grupe.

Ovdje jako bitnu ulogu imaju voditelji koji uvijek moraju biti budni i osjeƦati bilo grupe - biti pravi otvoreni pristupaĆØni svjedoci. Neka oni koji su duže u grupi imaju osjeƦaj za one koji su tek pristigli ili su novi.

Imati osjeƦaj jedan za drugoga - to je bitno, a vi voditelji to naglaÅ”ujte.

I moliteeeeee jedni za druge, za vaÅ”e potrebe - neka ljudi piÅ”u molitve, neka ih izriĆØu - puno je jaĆØe kad viÅ”e ljudi moli nego jedan sam.

Grupu treba održati molitva i nekekav zajedniĆØki cilj, poslanje....ako je samo super ekipa brzo Ʀe se raspasti.

Zato te pohvaljujem da imaÅ” budno oko - pomoli se, proĆØitaj EvanĆ°enĆ°elje - tamo ƦeÅ” naƦi živog i NajveƦeg animaotora - Isusa - On nek vas nadahne. Da vidiÅ” kako Ʀe ideje frcati !!!!!

I BUDITE USTRAJNI !!!!

Didi
P.S. Pomolit Ʀu se !!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

PostanoPostano: uto 24 vel 2004, 16:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SiniÅ”a, krenuo si dobro. I mi smo u zkž-u prakticirali "duhovne kavice" i pokazali su se rezultati. Ali, govoreƦi iz iskustva, bolje je raditi s viÅ”e manjih grupa, negoli s jednom velikom. Ljudi se tada slobodnije otvaraju i time povezuju. Svakako, opet pozivajuƦi se na naÅ”e susrete, jednom na mjesec organizirajte zajedniĆØku molitvu koja Ʀe svakako zavrÅ”iti veselim AGAPE. Na susretima budite otvoreni i ukoliko imate kakav problem, iznesite ga, jer možda postoji osoba, u zajednici,koja ti može pomoƦi.
Ipak, pravo povezivanje Ʀete doživjeti na DUHOVNIM VJEŽBAMA.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Ali, joŔ jednom naglaŔavam važnost manjih grupa.
Sretno Sike!
Ne zaboravi da je 3.3. zajedniĆØko klanjanje svih molitvenih zajednica, a 17.3. misno slavlje. Pozovi svoje, moji stižu! belji se

Helena
sike

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 15:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cesto zelim vjeru tumaciti kako meni pase,a ne onako kako je Crkva tumaci.Ako ne vjerujem i cvrsto ne stojim iza odluka Crkve,kakav sam ja onda katolik?Ili ako mi se ne svidja nesto od sveg tog bogatstva Crkve,jednostavno cu izbaciti i ignorirati ili obratno-uzeti samo ono sto mi pase i od toga proizvesti jednu svoju sektu.Mogu li i tada govoriti da sam katolik?
p.s.ovo sam stavio u 1.lice jednine tako da vec prestanemo generalizirati stvari,upucivati na tudje greske i posebno ovo vrijeme Korizme iskoristiti okretanju svojim nedostacima i onog sto ne valja u i na nama samima
A ovo govorim u 1. licu mnozine:
Zelim nam svima da nas Gospodin cuva na putu vjere u Njega!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znas Sike s tim sam se problemo ja susrela na 3. i 5. godini faksa na predavanjima moralne teologije. Sve do nedavno nisam si mogla odgovoriti na neka pitanja sto se tice morala, zasto Crkva to trazi i zasto ja to moram tako izvrsavati. Ljetos smo bili na jednom susretu mladih u Becu i imali smo radionicu o vjeri gdje smo raspravljal bas o takvim pitanjima, ako ja uzimam samo sto mi pase jesam li katolik ili... jedna cura iz Belgije je rekla da ona zivi s deckom,ali ona se zbog toga ne smatra manje katolikom jer ne mora u svemu slusati sto kaze papa! Meni je to zasmetalo, ali nisam znala kako obraniti svoje stavove!
Ja ne zelim nista izbaciti, ali zelim o svemu promisljati i znati zasto ne odbacujem nesto ili ako ima nesto, zasto bi to odbacila! Osobno mi jako tesko pada psovka jer mnoge koje znam psuju ali to kao nije nista ali meni to nekako ne pase, vjera i psovanje! Ne znam...

Lav je u zraku
tonkina

PostanoPostano: sri 03 ožu 2004, 8:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobar dan svima!
Mislim da nam svima u Crkvi nedostaje poslusnosti. U poslusnosti krije se rijeĆØ "sluÅ”ati". TeÅ”ko nam danas pada kad trebamo strpljivo slusati nekoga, a pogotovo kada moramo biti poslusni rijeĆØima koje nam je netko uputio. Kad Crvka istupa, kad govori o nekim pitanjima morala, ona to ne ĆØini u svoje ime, nego u ime vjeĆØne i nepromjenjive RijeĆØi. Nezabludivost je povezana, temelji sa na Parakletu, Branitelju, a ne na ustanovi koja sa strane svijeta izgleda sasvim svjetovna. Ovdje se ne radi o posluÅ”nosti Crkvi nego savezu koji je sklopljen u Kristu. Kada su Adam i Eva baÅ”tinili Raj, Bog im ga je dao da u njem zive i da ga cuvaju. Ovo "cuvati" je presudno, karakteristiĆØno za svaki savez. ƈuvati ono Å”to nam je dano. Tu sigurno ulazi život, kao najveƦe dorbo koje nam je dano, a moral i etika vrte se oko života.
sike

PostanoPostano: sri 03 ožu 2004, 14:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jo,
i meni jako smeta psovka kod ljudi,pa cak i kod nekih koji su svecenici,ali svi grijesimo..
Nego,od jedne produhovljene gospodje nedavno sma dobio "lijek" protiv psovke pa ga zelim podjelit i s vama.
Dakle,kad netko opsuje,pogotovo najgore..samo u sebi kazite: BLAGOSLOVLJEN BUDI BOG!
Ona je imala iskustvo da je njena prijateljica prestala psovati,a da nije znala kako joj je to uspjelo.Ali je zato znala ova gospodja koja je to molila u sebi.

Tonkina,slazem se skroz s tobom glede poslusnosti.Ili je problem sto mnogi od nas krscana zelimo sefovati drugima i biti iznad njih.
Ovaj problem tumacenja vjere naveo sam prisjetivsi se nekih mojih prijatelja koji(slicno kao u primjeru od Jo)ne vide nista lose u predbracnim odnosima,iako Crkva kaze da je to grijeh.
Pitanje je na sto se danas za nas grijeh svodi: samo na ubiti nekoga ili cak vise ni to?
BVB!
dodododoprecjednik

PostanoPostano: pet 26 ožu 2004, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ove kavice udvoje i to mi se ne svida...ne znam zasto, ali eto. tak se upozna dvoje ljudi od nas x kolko nas ima na forumu...
budemo medusobno izlazili na kavice i to, al dotad cemo popit 200 kava, potrosit hrpu love a necemo nis konkretno postic...
eto, napravit nekakav susret, mozda u dogovoru s Tensekom... Cool

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 28 ožu 2004, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav Sike. Ne znam joÅ” Å”to bih ti preporuĆØio, ali ono Å”to ti mogu reƦi je to da ti to zasada dobro ide i da se od tebe može dosta toga nauĆØiti. Ono Å”to sam dosada nauĆØio u FRAMi jest da su maolitva i zajedniĆØka druženja jako važni, jer nam molitva pruža moguƦnost zajedniĆØkog upoznavanja Boga i naÅ”e vjere, a zajedniĆØka druženja popraĆØena raznim akcijam omoguĆØuju nam da bolje upoznamo jedni druge.
maja-zagreb

PostanoPostano: pon 29 ožu 2004, 10:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se, za upoznavanje ljudi unutar zajednice najbolje su raznorazne akcije (tipa nosenje paketa siromasnim ljudima, i slicne), gdje mozete pomijesat ljude, stavit skupa one koji inace i nisu u kontaktu ; SUPER prilika je i Medjugorje (mi Kaptolasi se uvijek u Medjugorju najvise zblizimo.) ili tak neko hodocasce (izlet) kad ide samo vasa zajednica. Naravno,tu su i pripreme susreta (nama je sad super na Kaptolu, animatori nas stvarno u sve ukljucuju, bas imas osjecaj da si dio toga...), tu i tamo neki zajednicki tulum, kino (Pasija mozda?), kazaliste..ima stvarno bezbroj mogucnosti...
sike

PostanoPostano: pon 29 ožu 2004, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala vam svima na savjetima,puno vaŔih prijedloga smo primjenili u nasoj zajednici.Nije mi bio cilj,postavljajuci ovu temu,zamoliti vas za pomoc samo mojoj zajednici,nego mislim da nam svima to treba.Problem je kad se uljuljamo jedno vrijemje misleci kako je sve super,kako nema problema,a onda sve krene nizbrdo.
Uvijek trebamo biti budni, osluskivati ljude,vidjeti sto ih muci..to nam je zivotna misija.
Nadam se da ovime ova teme nece stati,vec ce trebati vasi daljnji savjeti,ali i upiti ukoliko je nekome potrebna pomoc.javite se!!!

Zadnja promjena: sike; pon 06 vel 2006, 14:05; ukupno mijenjano 1 put.
Daniel

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj "lijek" koji vam je preporuĆØio Sike stvarno pali, otkad sam ga poĆØeo prakticirati ja viÅ”e ne psujem i ako mi se ponekad dogodi da Ʀe mi izletjeti psovka znam se suzdržati, poĆØetniĆØki koraci. nekada sam pojedine psovke znao tumaĆØiti ne kao psovke nego kao ružne rijeĆØi, a Å”to su psovke nego ružne rijeĆØi, sam sam sebi bacao praÅ”inu u oĆØi, zato mi sada viÅ”e psovke skoro pa i ne dolaze na pamet. Mi vjernici, poĆØevÅ”i od mene, ĆØesto znamo tumaĆØiti neke vjerske zapovijedi kao se to nama sviĆ°a, a ĆØesto sam ĆØuo i ono "Å”to Ʀe meni zapovijedi koje je donio netko prije nekoliko tisuƦa godina, ja živim danas, uostalom nisam nikoga ubio/le, nisam niÅ”ta ukrao/la i sl." Kao vjernik katolik ja držim da su te zapovijedi koje nam je Bog dao po svojim prorocima i po Kristu izvor velike milosti tj. putokazi kojih se trebamo pridrežavati na putu prema vjeĆØnom životu, tj. na putu da postanemo pravi vjernici krÅ”Ć¦ani tj. Kristoliki. Kao katolik trudim se Å”to revnije držati svih moralnih i duhovnih naĆØela naÅ”e katoliĆØke crkve, jer kao Å”to sike kaže "kakav sam ja to onda katolik?", ja bih joÅ” nadodao kakav onda to primjer ja dajem drugima ako se kao deklarirani katolik ne ponaÅ”am kao takav.Ponekad je bolje podnijeti porugu drugih neko izdati Krista i svoja katoliĆØka moralna naĆØela.
Daniel

PostanoPostano: pon 12 tra 2004, 0:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa Siketom u pogledu onoga da se ĆØesto znamo uljuljati misleĆØi da je sve dobro a onda u jednom trenutku nastupi razoĆØaranje, pogotovo je to razoĆØaranje time veƦe Å”to je u postizanje odreĆ°enog cilja uložen veliki trud. Mislim da u takvome trenutku ne treba previÅ”e mozgati koji je razlog tome, treba se ustati i nastaviti dalje. Naravno sve to ne bi bilo moguƦe bez molitve, oprosta i puno ljubavi prema zajednici, ovo troje ne može jedno bez drugoga. Molitva zajednice i molitva za zajednicu sve nas uĆØvrÅ”Ć¦uje u ljubavi prema Bogu i jednih prema drugima, stoga ja uvijek volim dati prednost zajedniĆØkoj molitvi zajednice.
Gost

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 17:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isprobana inaĆØica ove kavice u dvoje je "tajni prijatelj" ili "anĆ°eo ĆØuvar"- svatko dobije po nekoga da mu uvijek bude pri ruci, ali da taj ne otkrije tko ga je dobio za tajnog prijatelja. Odredi se vrijeme (recimo mjesec dana), a onda svatko svom tajnom prijatelju napiÅ”e neÅ”to lijepo i pozitivno Å”to je tijekom ovog vremena otkrio o njemu. Onda se ponovno izvlaĆØi za slijedeƦih mjesec dana...
Ovo ja igram sa svojim uĆØenicima, u poĆØetku smo prakticirali u DoÅ”aÅ”Ć¦u, onda i pred Valentinovo, a sada je to postalo dio naÅ”ih vjeronauĆØnih susreta. Vrlo lijepo i pozitivno iskustvo. I) jua kao vjerouĆØitelj sudjelujem u izvlaĆØenju. A kako imam 12 odjeljenja, tako imam i 12 tajnih prijatelja, a i ja sam njima 12 tajna prijateljica- blago meni!!!
[Vrh]
Coje

PostanoPostano: sub 26 lip 2004, 22:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hey!

Zasto ste prestali s ovom vrlo zanimljivom temom. Ova rasprava o vjeri svima je sigurno samo na pomoc da svoju vjeru preispitujemo i jos bolje utemeljujemo na zajednickim iskustvima vjere!
Ljudi, ovdje ima toliko genijalnih postova!!! Cool Cool Cool Vi ste mrak!!!

Sike, iako je moralka kad se uci na teologiji neko slovo na papiru dobro je posjetiti se da citava izvire iz dviju zapovijedi: zapovijedi ljubavi. Ta ljubav nije neka nasa vizija ljubavi, nego ona o kojoj Pavao tako lijepo progovara u 1 Kor 13. Dok sam studirajuci teologiju razmisljao o moralci to mi se cinilo sturo, a kad sam bolje promislio i u svemu vidio zajednicki nazivnik: poziv na LJubav onda sam shvatio bit moralke!
Usput, Krist nam nije rekao da ce nam biti lako, niti nam je obecao lovorike bez muke. Njegov put je tezak, ispunjen borbom (ponajvise sam sa sobom), ali je to jedini put koji ispunja pravom srecom i koji covjeka potpuno zadovoljava i u konacnici spasava. Stoga, Jo, kad razmisljas o tome kako nekome protumaciti zasto je najcesce bolji onaj tezi put sjeti se Isusova kriza i odgovori ce ti se sami nametati.
Ugodnu zabavu i vratite se na ovu temu! Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala Coje Ŕto si nas pospance s ove teme opet probudio!
JuĆØer smo na povratku iz MeĆ°ugorja stali u Sinju i dok smo ĆØekali pred crkvom da je uĆ°emo razgledati,ljudi su na kraju mise izlazili van.
Toliko sam seugodno iznenadio kad sam ugledao da na stotine ljudi izlazi,a meưu njima veƦina mladih..
Ista situacija u MeĆ°ugorju.kad si meĆ°u toliko mladih Kristovih uĆØenika,ne možeÅ” ostati ravnoduÅ”an a da ti srce ne zaplaĆØe od radosti.
Kakva radost i buĆ°enje optimizma!
Ima nade za nas,braƦo!Bog s vama!
Coje

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Sike!! Uvijek ima nade za one koji su Kristovi, jer On je pobijedio svijet - i to ne oruzjem vec LJUBAVLJU. jako sretan Cool
Vidim da ti je u juznoj Hercegovini doista bilo lijepo i da sav zracis. Moram ti priznati da svojim optimizmom djelujes vrlo zarazno (postajes virtualnim komjutorskim virusom optimizma). Samo hrabro, vidimo se!

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 16 srp 2004, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PromatrajuƦi malo "znakove", osjeƦam da u Rijeci puÅ”u nama povoljniji vjetrovi i sadto treba iskoristiti da pridobijemo mlade za Crkvu, Krista. To se osjeti po malim dogaĆ°ajima, ljudima.. i na tome gradim optimizam!

"I Rijeka Ʀe se obratiti, ali sa Duhom Presvetim!"
sike

PostanoPostano: uto 28 ruj 2004, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neki Ʀe reƦi Å”teta Å”to nas je sada u Zg-u na suretu frame bilo"samo" 200 jer su neki naviklida je ranijih godina bilo puno viÅ”e mladih.
Ali mislim da je vrijeme da se gleda na kvalitetu i prestane plakati za kvantitetom u Crkvi koje viŔe nema(zaboravimo '90-e).
Skupimo se malo stado i krenimo u dalje!
sike

PostanoPostano: ned 31 lis 2004, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da se kolege moderatori i dragi administrator neƦe ljutiti Å”to otkljuĆØah ovu temu jer je bar ja u svojoj zajednici doživljavam vrlo aktualnom.
Naime,rijeĆØ je o nekim ĆØlanovima u zajednici koji su u sukobu,a koji jednostavno ne mogu prijeƦi preko nekih stvari iz ne tako davne proÅ”losti , odnosno Å”to su im drugi loÅ”e napravili, zgrijeÅ”ili, pod pitanjem da li je to sve uopƦe istina. To vidljivo razara zajednicu i ubija svaku volju za radom, napretkom..
Pa,eto,ako ima tko kakvo razmiŔljanje..pomagajte!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.