HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 06 pro 2019, 21:47. Pogledaj neodgovorene postove
Mladi i vjera
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 07 svi 2006, 13:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po mom miÅ”ljenju previÅ”e mladih nema volje za neÅ”to učiniti. A oni koji imaju volje možda se i boje neÅ”to učiniti jer misle da neće biti prihvaćeni...
Vjerujem da u svakoj župi postoji osoba (makar to ne bila svećenik) koja će kad tad pokrenuti lavinu, jer ne može uvijek sve biti jalno...Netko će dići glas i viknuti-učinimo neÅ”to!Ta osoba će imati snagu...a drugi će vidjeti da govori istinu i početi će i oni djelovati...

Upravo tako je i Isus djelovao...govorio je riječi i jednostavno kad tad počeli su ga sluÅ”ati...

Bitna je volja onih koji žele...Protiv naÅ”e zajednice mladih bilo je dosta negodovanja, ali bitna je stvar da nas je velečasni podržao i da činimo dobro...Mi moramo biti svjesni toga....a ljudi koji su obijesni, oholi govoriti će uvijek protiv promjena koje se čine, bez obzira tko to čini...Te tkz. vjernike ne treba sluÅ”ati i zamarati se sa njima, nego trebamo crpsti snagu iz Isusovih postupaka...

Takodjer podržavam Sike-a i smatram da laici ponekad odustanu od nauma već kada su dobili župnikov blagoslov...A to nije dobro...Kao sto rekoh treba imati veliku volju i snagu...preuzeti na sebe ideju ali i odgovornost koja ide sa tom idejom...

Let's make changes!!!!Today is the right time!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo sad jedna obnovljena tema prvenstveno za bananu,Metalca,Fileta,Marinicu..dakle,mislim na one koji su mladi i relativno novi u zajednici.

Kako bi vi povezali sad ovih 6 novih mladih ljudi koji su tek doÅ”li u zajednicu? Koliko imate volje i snage usmjeriti se k njima, tj. odvojiti malo svoga vremena koje na susretima provodite s ljudima koji su vam interesantniji i pomoƦi novoj osobi u prilagodbi?

Pitanje je upuƦeno i svima koji su u nekoj zajednici mladih

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni osobno nije niti najmanji problem odvojiti vremena za nove no ponekad mi se desi da se zapriĆØam pa zaboravim. Embarassed
Meni se osbno ĆØini da se poticanjem spontanih razgovora najlakÅ”e možemo zbližiti sa novima. Tako se je bilo sa Tonijem. Zakon tip! jako sretan Jednostavno sam sa njim spontano i otvoreno razgovarao i mogu reƦi da smo se veƦ dosta dobro upoznali. Wink Isto tako je bilo i sa Antonelom (koju, nadam se, Ʀemo jednog dana i na ovim prostorima viĆ°ati jako sretan Wink ).
Dakle, moj odgovor je spontani razgovor. Jer tako mi možemo sebe otvoriti prema drugoj osobi i izraziti svoja razmiÅ”ljanja a u isto vrijeme dopuÅ”tamo i dovoljno prostora novoj osobi da se i ona ukljuĆØi te iznese svoja razmiÅ”ljanja.
Ponekad su najuĆØinkovitije stvari tako jednostavne. jako sretan Wink

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepo razmiÅ”ljaÅ” i dobro to radiÅ”, a kako s onima koji su zatvoreniji i koji su možda mlaĆ°i od tebe, kako njima pristupiti?

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na Frami ne postoje dobne granice, to bi do sada veƦ trebao znati! Wink
Pa ja sam inaĆØe isto bio dosta zatvorena osoba no isto tako sam kroz spontane razgovore, i druge sliĆØne poticaje gdje sam se mogao izraziti, sam se poĆØeo postupno otvarati prema ljudima i mogu reƦi da sam danas komplet drukĆØija osoba nego prije (u tom pogledu).
Ako ne uspijeva spontani razgovor, onda bi trebalo probati uz bilo kakvu vrstu razgovora malo saznati neŔto o toj osobi (npr. o stvarima koje ju zanimaju) i onda na tome oslanjati daljnje razgovore i tako tu osobu poticati na razgovor. Sve je u poticaju! Wink

metal^n!
banana

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 12:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Metalac je lijepo sve rekao jako sretan . Heh, sad bih ja trebala koju pametnju Rolling Eyes , a to mi ni nije baÅ” lako jer ni sama joÅ” nisam popamtilja mnoga imena ( heh, a i inaƦe sam loÅ”a u tome... pa bi meni dobjo doÅ”la neka igrica sa imenima belji se , Å”alja Laughing !!), a i joÅ” mnoÅ”tvo stvari otkrivam Wink !!!

Prvo super da ih je toliko novih doŔlo hej !!!
Hmm ... Volje se ima ali isto kao Å”to Metalac kaže zna se i zapriĆØati te na trenutkove zaboraviti. Iako znam da osobi može biti neugodno osjeƦati se samom, a svi oko nje!!
Ev, naÅ”a KorniƦ nam je bilja juĆØer hej . Hehe, mi smo lijepo Ʀak ''hodoĆØastilje'' na Trsat po Trsatskim (hehe, bila je to ''taktkika zvana izmoriti, uznojiti novoga'' Confused Laughing Laughing ). Naravno da smo usput i priĆØavale. (P.S KorniƦ pozdrav )!!
Kako približiti jedne nas drugima ( posebno najnovijima )??
Iako je to veƦ Metalac natipkao spontani razgovor mi se Ʀini dosta važnim. Naravno mi bi prvi trebali priƦi osobi. SasluÅ”ati ju, objasniti joj neke stvarĆØice, pokloniti joj ''koju minuticu'', upoznati ju sa drugim ljudovima .Na neki naƦin uhodati ju. Naravno uz upoznavanje, osobu bi trebalo iako nam to možda teÅ”ko katkad padalo ( zbog kojekakvih bezveznih razloga, možda ne simpatiƦnosti, možda zbog njene ozbiljnosti, možda sramežljivosti...) prihvatiti kao nekog ravnopravnog u zajednici. Da ne bi osobu, osim ako ona to baÅ” želi, trebalo liÅ”avati nekih ''zadaƦica'', razgovora ...
Al' opet na neki naƦin za sve treba i vremena. Neke stvari se jednostavno ne mogu na silu, na brzinu. Upoznavanje je jedan duuugaĆØak proces. I dan danas me neki ljudovi koje poznajem dugo vremena iznenaĆ°uju sa novim, katkad dobrim, katkad loÅ”im spoznajama. Uvijek Ʀe biti i ima ljudova koji se teže uklapaju tj. prilagoĆ°avaju novoj okoljini ( heh, kao da govorim o kameleonima Rolling Eyes ). Koji su povuĆØeniji, a u biti u sebi možda kriju pravu malu Å”krinjicu sa blagom !! Pa, nije ni malo lako tako se negdje pojaviti, poznavajuƦi možda samo jedu osobu, nekima se nije lako ugurati u jedno veƦ postojeƦe druÅ”tvo. Heh, tu nema nekog posebnog recepta jer svaka je osoba na svoj naƦin posebna ( heh, sada previÅ”e dramatiziram Rolling Eyes )!! Treba odbaciti sve predrasude i biti otvoren prihvaĆØanju novih ljudova tj. treba priƦi novoj osobi onako kako prilazimo najboljem prijatelju, onako kako prilazimo dobivenom poklonu, puni radosti ''skidajuƦi'' postepeno sa osobe zatvorenost i otkrivajuƦi neÅ”to novo !!! Trebam(o) se potruditi da se osoba osjeƦa ugodno, dobrodoÅ”lo!!Uff... sad pretjerujem. Treba(m) prijeƦi sa rijeĆØi na djela.
Heh, da li znam neÅ”to posebno osim razgovora Å”to bi nas približilo jedne drugima ?!? Ne znam, svatko ima neÅ”to Å”to voli. Netko Ʀe se možda opustiti uz pjevanje, sviranje, izlete, a netko ( sada Ʀu bubnuti ) možda uz neko jelo, netko možda sudjelujuƦi u raznim akcijama, netko možda viÅ”e voli ''intimniju'' atmosfericu u grupi, proĆØitah da ste prije imali i kavice. Razne igre takoĆ°er mogu ljudove spojiti.
Uff ... budem razmislila, pa ako naiĆ°em na neÅ”to ili mi Å”to pametno padne na pamet ā€“ natipkam Cool !!!

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 14:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Treba odbaciti sve predrasude i biti otvoren prihvaĆØanju novih ljudova tj. treba priƦi novoj osobi onako kako prilazimo najboljem prijatelju, onako kako prilazimo dobivenom poklonu, puni radosti ''skidajuƦi'' postepeno sa osobe zatvorenost i otkrivajuƦi neÅ”to novo !!! Trebam(o) se potruditi da se osoba osjeƦa ugodno, dobrodoÅ”lo!!

ODLIƈNO REƈENO!!! pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak NaÅ” stav prema novoj osobi Ʀe svakako jako puno utjecati na upoznavanje jer ako nam se nova osoba ne sviĆ°a onda se ni ne trudimo upoznati ju. Ja sam se osobno jako puno puta iznenadio u ljudima kada sam ih bolje upoznao (jako rijetko je to iznenaĆ°enje bilo loÅ”e) i stoga nastojim biti ĆØim viÅ”e otvoren prema novima.

Sada nam je doÅ”lo otprilike 4-5 novih, bit Ʀe tu posla! Laughing Laughing Laughing

metal^n!
Korny

PostanoPostano: čet 01 lip 2006, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh, evo i mene - iz perspektive jedne nove koja praktiĆØki nikog ne poznaje.

Kada sam prije 2 tjedna doÅ”la u Framu 1. put, nisam skoro nikoga upoznala (osim forumaÅ”a Wink ) jer za to uopƦe nije bilo vremena. Radilo se neÅ”to u grupama, ali jaako kratko, a i nas nove su izdvojili u posebnu grupu. Ali zato je, recimo, u Golubinjaku atmosfera bila puuno opuÅ”tenija i bilo je viÅ”e vremena za razgovor i upoznavanje sa drugima! Mislim da bi radovi u grupicama koje bi se mijenjale svakih par puta pomogao meĆ°usobnom upoznavanju kada to ne bi bio baÅ” strogi rad, kada se ne bi baÅ” strogo trebalo usredotoĆØiti na tu odreĆ°enu temu, veƦ bi bilo malo vremena i za opuÅ”teni razgovor (naravno, u sklopu te teme). Iako, ni sama ne znam kako bi to bilo moguƦe izvesti... Confused
Htjela sam, ustvari, samo reƦi da jedna takva veĆØer kada se svi naĆ°u da se malo vide i proĆØavrljaju (kao Å”to je nama, novima, na toj 1. veĆØeri rekla animatorica) možda treba imati malo viÅ”e vremena, da ne treba sve biti tako 'stisnuto' i u radnoj atmosferi.....ah, ne znam. Confused
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: čet 01 lip 2006, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa zapravo ti je rad po grupama upravo takav kakvog si ga zamislila. Wink Jedino Å”to to nisi baÅ” primjetila zbog kratkoƦe. Wink A Å”to se tiĆØe odvojenih grupica, to se u zadnje vrijeme radi kako bi se novi uspjeli malo lakÅ”e snaƦi u temi koja je zadana jer prije je bilo dosta teÅ”ko novima da se ukljuĆØe u razgovor ako nisu upoznati sa temom.

No da, trebalo bi biti ipak možda malo viÅ”e prostora za meĆ°usobni razgovor unutar rada po grupama. Možda kao jedan odmor od rada, na kraju, nekih 10-ak minuta. razmislja

metal^n!
Srki

PostanoPostano: čet 01 lip 2006, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo je nekada u radu po grupama razgovor udvoje, tj. grupe su se slagale udvoje,kao Ŕto je recimo na susretima,da se ljudi malo viŔe zbliže.
To bi moglo biti i sada,ako se tko sjeti.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Korny

PostanoPostano: pet 02 lip 2006, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ej ljudi, meni je neÅ”to palo na pamet!! Idea naravno, ako se slažete s neĆØim takvim...

Malo sam razmiÅ”ljala o svemu ovome i zakljuĆØila da ne bi bilo loÅ”e kad bi se npr. (ovo je sad banalan primjer, ali samo vam govorim da vidite koja mi je namjera) jednom mjeseĆØno jedan dan (npr. subota) naÅ”li svi mi framaÅ”i. Mislim na naÅ”u, trsatsku framu. Prvo mi je palo na pamet da bismo mogli nekamo odlaziti, ali to je malo komplicirano. A onda sam se sjetila da je na Trsatu onaj perivoj kao stvoren za takve stvari! jako sretan Dogovorimo se, recimo, da se naĆ°emo u neko odreĆ°eno vrijeme pa možemo napraviti i neÅ”to poput piknika (svatko donese neÅ”to za grickati npr.). Wink Druženje bi bilo neobavezno, naravno - uz molitvu i pjesmu, ali nikakav 'rad' ne bi bio organiziran, nego bismo jednostavno priĆØali i upoznavali se!

Å to vi mislite o tome??????? pitam se ja sad! pitam se ja sad! pitam se ja sad!

E sad, jedan je problemĆØiƦ - ovo bi moglo funkcionirati jedino u proljetnim i ljetnim te eventualno jesenskim mjesecima........jer, mislim da ne bi baÅ” bilo pametno da sjedimo vani na pikniku u 12. mj....... Laughing Laughing

Question Question Question Question Question
Metalac

PostanoPostano: pet 02 lip 2006, 21:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NeÅ”to takvo se veƦ neko vrijeme bilo izvodilo. Svaku 4. subotu bi imali igre na Frami nego ne znam zaÅ”to je to najednom zamrlo. pitam se ja sad!
Uglavnom, bilo je fora, neobavezno i upoznavali smo se i istovremeno zabavljali. I opuŔtali od elokŔ <- Laughing

metal^n!
Maki

PostanoPostano: pon 05 lip 2006, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo bio sam u subotu na bdjenju u svojoj žuzpi u Brodu. Moram vam pohvaliti grupu mojih prijatelja iz Broda koja je na svoju inicijativu i uz naravno dozvolu župnika napravila scenski prikaz prvih Duhova. Ma bilo je fantastiĆØno, a uz to su u dvoriÅ”tu crkve napravili veliku logorsku vatru. Ne znam toĆØno, ali mislim da je oko njih dvadesetak sudjelovalo u tome, a uz to sami su si nabavili tekstove i sami osmislili glumu.

A evo iskoristiti Ʀu ovaj post da kažem jednu misao Å”to je rekao don AnĆ°elko KaƦunko na Duhove pod propovijedi: Ne budimo ono zgariÅ”te (misleƦi na pepeo Å”to je ostao nakon vatre) veƦ budimo vatra koja Ʀe narodu Å”iriti EvanĆ°elje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
ej ljudi, meni je neÅ”to palo na pamet!! Idea naravno, ako se slažete s neĆØim takvim...

Malo sam razmiÅ”ljala o svemu ovome i zakljuĆØila da ne bi bilo loÅ”e kad bi se npr. (ovo je sad banalan primjer, ali samo vam govorim da vidite koja mi je namjera) jednom mjeseĆØno jedan dan (npr. subota) naÅ”li svi mi framaÅ”i. Mislim na naÅ”u, trsatsku framu. Prvo mi je palo na pamet da bismo mogli nekamo odlaziti, ali to je malo komplicirano. A onda sam se sjetila da je na Trsatu onaj perivoj kao stvoren za takve stvari! jako sretan Dogovorimo se, recimo, da se naĆ°emo u neko odreĆ°eno vrijeme pa možemo napraviti i neÅ”to poput piknika (svatko donese neÅ”to za grickati npr.). Wink Druženje bi bilo neobavezno, naravno - uz molitvu i pjesmu, ali nikakav 'rad' ne bi bio organiziran, nego bismo jednostavno priĆØali i upoznavali se!

Å to vi mislite o tome??????? pitam se ja sad! pitam se ja sad! pitam se ja sad!

E sad, jedan je problemĆØiƦ - ovo bi moglo funkcionirati jedino u proljetnim i ljetnim te eventualno jesenskim mjesecima........jer, mislim da ne bi baÅ” bilo pametno da sjedimo vani na pikniku u 12. mj....... Laughing Laughing

ƈujem da Ʀe uskoro neÅ”to biti od toga Wink
Ajde,samo naprijed,sjedite za vratom Å”to viÅ”e jedni drugima da se Å”to viÅ”e viĆ°ate i upoznajete! jako sretan

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Korny

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 13:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Korny napisa:

ƈujem da Ʀe uskoro neÅ”to biti od toga Wink
Ajde,samo naprijed,sjedite za vratom Å”to viÅ”e jedni drugima da se Å”to viÅ”e viĆ°ate i upoznajete! jako sretan

Hej, ljudi, a zaŔto je sve ovo stalo???? pitam se ja sad!
Moram reƦi da mi je bilo ODLIƈNO na proslavi Filetovog i Karmeninog roĆ°endana!! I svi framaÅ”i su zakljuĆØili da ne bi bilo loÅ”e da se naĆ°emo svakih par subota i da se lijepo zabavljamo, priĆØamo, pleÅ”emo i sve ostalo u naÅ”oj prostoriji umjesto da idemo van u grad u neki pretrpani klub i pazimo na svoje (uglavnom) pijane frendove i frendice.....

Dakle, framaÅ”i, hoƦemo li neÅ”to pokuÅ”ati ili ne?? Question

Wink Wink
sike

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 13:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smijem li neÅ”to predložiti poÅ”to sam negdje izmeĆ°u frame i fsr-a? Wink

Evo,predlažem Korny da skupiÅ” par ljudi oko sebe i sastavite program da bar jedne subote mjeseĆØno bude neÅ”to.

Istina,sad ima jaaaaako puno dogaĆ°aja do kraja 11.mjeseca koji padaju subotom (duhovna obnova,obeƦanja,pripreme za obeƦanja u vidu pjevanja,uvježbavanje predstave..)ali neÅ”to Ʀe se dati ugurati.

I svaki mjesec možete neÅ”to drugo predložiti:npr.ovaj mjesec izlet u prirodu,iduƦi igraonicu,onaj iza posjet djeĆØjem domu,pa zajedniĆØki posjet kinu kad neÅ”to dobro bude..naĆ°e se uvijek ideja!

Korny

PostanoPostano: sri 18 lis 2006, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa dobra ideja.....samo Å”to je teÅ”ko skupiti sve ljude (pogotovo meni)....ali, sad je to pjevanje subotom pa mislim da je i to veƦ neÅ”to malo neformalnije...ĆØula sam da su u subotu jedva neÅ”to probali.... Laughing

Treba neŔto smisliti pa probati Wink
sike

PostanoPostano: sri 18 lis 2006, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne moraÅ” sve,dovoljno je da vas je u timu za osmiÅ”ljavanje takvih subota 3-4 i da uvijek se dogovarate i smiÅ”ljate Å”to bi mogli.Poanta je da se svatko u neÅ”to ukljuĆØi,jer ne moraju svi dolazit na probe pjevanja,nek drugi nose paketet hrane za to vrijeme ili osmiÅ”ljavaju druženja Wink

Mash

PostanoPostano: sri 18 lis 2006, 18:04
PostNaslov : zaživjela ideja !!!!!
Citiraj i odgovori

Heeej jako sretan

otvorila sam ovu novu temu, jer ne znam i ne mogu naƦi gdje je stara
na kojoj smo davno o tome raspravljali i gdje mi je puno forumaŔa
pomoglo svojim miÅ”ljenjem da ovaj moj i vaÅ” ĆØlanak zaživi...

u meĆ°uvremenu sam vam javila da ĆØlanak neƦe biti objavljen, jer je
predug, ali da Ʀe biti vjerojatno stavljen na naÅ”u župnu stranicu na netu...
eh, ali... uskoro je uslijedilo gaŔenje naŔeg župnog lista, jer nemamo
dovoljno financijskih sredstava... place

i danas "sluĆØajno" malo gledam Å”to ima tamo nova i kada ono- evo konaĆØno naÅ”eg ĆØlanka hm hm hm hm
tako sam sretna, jer velik smo trud u ovo svi uložili, pa makar da je
dostupno na ovaj naĆØin jako sretan
evo vam link- http://www.zupasvmateja.hr/pocetna/mladi_gdje_ste.html
u ĆØlanku su miÅ”ljenja:
SiniŔe, Coje, Nema, Ycterisa, Zite, Sanje, Vashe,
Merkata

hvala vam na pomoƦi ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati

Gospodin sa vama +

p.s.- sada bi možda mogli po malo krenut u djelovanje...
svatko na svom podruĆØju, a opet zajedno... znam da je ovo joÅ” jako
idealistiĆØno, ali nije nemoguƦe! svatko bi mogao printat ĆØlanak i odnijet
u svoju župu, zajednicu gdje djeluje... ili tako nekako- predlažite jako sretan

i da...- joÅ” nisam ĆØlanak proĆØitala, sad Ʀu tek... jedva sam ĆØekala javiti vam ovdje jako sretan

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Mash

PostanoPostano: sub 21 lis 2006, 17:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej! evo, moja je tema premjeŔtena ovdje jako sretan

U ĆØetvrtak smo u naÅ”oj župi izradili pozivnice za sve mlade
firmanike koji su taj sakrament primili u razdoblju od 2002. do 2004.
(ako se ne varam), u glavnom- cilj je bio potaknuti taj dio mladih da se
odazove susretima koje održavamo...
odaslali smo 350 pozivnica, a bit Ʀemo jako sretni ako se bar jedna duÅ”a
odazove pozivu...
no, ovo je tek poĆØetak...

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

banana

PostanoPostano: uto 02 sij 2007, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej banano, pa gdje ti živiŔ Rolling Eyes !? U zadnje vrijeme se toliko puta znam to zapitati..
Prije godinu, dvije mi je bilo jaako ĆØudno i malo straÅ”no kada bi mi netko rekao da puÅ”i cigarete. Sada su me 'nauĆØili' da to prihvatim kao neÅ”to normalno ali nezdravo.. Rolling Eyes
Prije godinu, dvije bilo mi je ĆØudno kada bi netko rekao da se napio.. Sada je to neÅ”to sa ĆØime se mnogi hvale.. I to, iako mi je teÅ”ko naƦi smisla, prihvatila kao normalno ( za neke prilike ).. Rolling Eyes
Do nedavno mi se ĆØinilo da je i drogiranje i sve to tak daleeko od mene..
Ma znala sam ljuda koji bi bez problema mogao nabaviti tavo neŔt ali opet sam mislila da to ne rade meni dragi ljudovi..
I onda mi jedna osoba prizna, kaže da je do sada tri puta puÅ”ila 'travu' Shocked ( ma možda ja pretjerujem sa svojim razmiÅ”ljanjima pa bar nije na neĆØem težem al.. Rolling Eyes ) .. I ja ne znam Å”to da joj kažem.. Pa tu 'travu' puÅ”i i brat od te osobe i frendovi.. Jel to neÅ”to normalno, treba li svatko sve probati, prihvatiti li to.. pa i onak sada znam da toliko ljudi to radi Confused ?! Mislim da ne treba.. Ali svejedno nisam znala Å”to joj reƦi.. Pa skoro niÅ” ni ne znam o tome.. koliko je to razliĆØito od Å”prica, a koliko od 'obiĆØnog' puÅ”enja!? I ne znam kako nekome promijeniti razmiÅ”ljanje.. Mad Rolling Eyes !? A taaak ne bi da se ta osoba navuĆØe na neÅ”to joÅ” gore.. tuzan
Ma ni ovo tema za to ali doŔlo mi da neŔt natipkam..
Vjera i ta osoba!? Mislila sam da znam ali viŔŔe ne znam.. Rolling Eyes A budemo se valjda jednom viŔe dotaknuli i te teme.. Wink

( ... i neŔto u stilu teme.. Laughing )
Ovaj Taizeov susret je sam joÅ” jedan dokaziƦ da ima tolikoo mladih ljudova zainteresiranih za vjeru.. Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 03 sij 2007, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Itekako ovo tvoje razmiŔljanje paŔe uz ovu temu!
Zlo sve viŔe želi ukrasti Bogu duŔe mladih za sebe!Pa kad ukradi jednom,taj jedan vreba drugog i takos e to Ŕiri..zato je postalo danas normalno ono Ŕto je prije bilo za sve nenormalno a nadam se da za nas koji se ovdje okupljamo,makar u velikoj manjini, i danas za danas vrijedi da iako svi puŔe,opijaju se,drogiraju,seksaju prije braka...da mi to ne želimo!

Ili smo kao i svi ostali,od svijeta?

banana

PostanoPostano: ned 17 lip 2007, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ponovo se uvjerih da je (nama) mladima potreban netko tko Ʀe nas usmjeriti i malo ukuljuĆØiti u život crkve. Pa bili to roditelji, vjerouĆØitelji, župnici...
Ma sve su to sitnice ali me baÅ” iznenadilo kada mi je cura koja je sa mnom trenirala, a znala je podosta puta onako dobrano popljuvati crkvu, vjeru, sveƦenike rekla da je bila na Tjelovo na misi i da je vidjela one moje framaÅ”e ali ne i mene..
I tako ona meni kaže da je u KatoliĆØkim skautima, da ĆØekaju izradu koÅ”uljica, marama, da je bila u Javorovoj kosi, Driveniku.. jako sretan
A znajuƦi da u svojoj Å”koli ima super profesora (naÅ”eg M.M) koji vodi skaute.... Laughing

Bog moj i sve moje!
sike

PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Ma sve su to sitnice ali me baÅ” iznenadilo kada mi je cura koja je sa mnom trenirala, a znala je podosta puta onako dobrano popljuvati crkvu, vjeru, sveƦenike rekla da je bila na Tjelovo na misi i da je vidjela one moje framaÅ”e ali ne i mene..[/size] koji vodi skaute.... Laughing

Sigurno ta cura nije samo tako promjenila miÅ”ljenje o svemu tome Å”to je pljuvala veƦ joj je to trebao netko i posvjedoĆØiti,otvoriti joj oĆØi na svom primjeru da i ona doĆ°e i vidi - jasno da je tu bio potreban i Božji zahvat, Ali Gospodin za otvaranje oĆØiju vjere kod ljudi treba i nas, vjerne svjedoke..

A Å”to znaĆØi biti svjedok? Svjestan da sam Njegov kad izaĆ°em iz kuƦe, kakos e ponaÅ”am u busu, dok hodam Korzom, kako se odjevam, hodam li radostan ili mrka pogleda..

Kristijan

PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:

Prije godinu, dvije bilo mi je ĆØudno kada bi netko rekao da se napio.. Sada je to neÅ”to sa ĆØime se mnogi hvale.. I to, iako mi je teÅ”ko naƦi smisla, prihvatila kao normalno ( za neke prilike ).. Rolling Eyes

ZnaÅ”... Odbijam se prilagoditi druÅ”tvu... Nisam htio quotat cijeli post ali ĆØini mi se da imamo iste stavove... Evo moj najprijatelj, npr... ƈovjek koji je iÅ”ao za sveƦenika ali je odustao i njegov prijatelj koji ide za sveƦenika: nekidan im je bilo dosadno pa su uzeli bocu viskija!!! Hellou! I onda mi nije htio reƦi za to jer je dobro pretpostavio kako Ʀu reagirati... A inaĆØe fakat ne pije, to znam...

A ja sam im obadvojici rekao: "Vas dvojica produhovljenih ljudi, jedan buduƦi sveƦenik, jedan wannabe sveƦenik i ne sjete se UZET KRUNICU nego VISKI kad im je dosadno???!!!??? On mi se nasmijao... Ali znao sam da sam pogodio u sridu... Neka malo razmiÅ”lja...

Mrzim alkohol... Ne kemijski spoj nego ono u Å”to su ga ljudi pretvorili... Iz dna duÅ”e... ga mrzim. TeÅ”ke rijeĆØi, znam, oprostite... I doĆ°e mi plakati kad vidim kako netko praktiĆØki pljune na to Å”to ja idem u crkvu umjesto da se negdje opijam... Nikad to neƦu razumjeti, niti Ʀu ikad prihvatiti to Twisted Evil opijanje... A frenda Ʀu nabiti na kolac (ispriĆØavam se zbog rjeĆØnika) ako to joÅ” jednom uradi... Ali opet, tko sam ja da mu iÅ”ta govorim? Samo ĆØovjek koji ga voli kao sebe samoga...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.