HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 1:56. Pogledaj neodgovorene postove
Mladi i vjera
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 07 svi 2006, 13:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po mom mišljenju previše mladih nema volje za nešto učiniti. A oni koji imaju volje možda se i boje nešto učiniti jer misle da neće biti prihvaćeni...
Vjerujem da u svakoj župi postoji osoba (makar to ne bila svećenik) koja će kad tad pokrenuti lavinu, jer ne može uvijek sve biti jalno...Netko će dići glas i viknuti-učinimo nešto!Ta osoba će imati snagu...a drugi će vidjeti da govori istinu i početi će i oni djelovati...

Upravo tako je i Isus djelovao...govorio je riječi i jednostavno kad tad počeli su ga slušati...

Bitna je volja onih koji žele...Protiv naše zajednice mladih bilo je dosta negodovanja, ali bitna je stvar da nas je velečasni podržao i da činimo dobro...Mi moramo biti svjesni toga....a ljudi koji su obijesni, oholi govoriti će uvijek protiv promjena koje se čine, bez obzira tko to čini...Te tkz. vjernike ne treba slušati i zamarati se sa njima, nego trebamo crpsti snagu iz Isusovih postupaka...

Takodjer podržavam Sike-a i smatram da laici ponekad odustanu od nauma već kada su dobili župnikov blagoslov...A to nije dobro...Kao sto rekoh treba imati veliku volju i snagu...preuzeti na sebe ideju ali i odgovornost koja ide sa tom idejom...

Let's make changes!!!!Today is the right time!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo sad jedna obnovljena tema prvenstveno za bananu,Metalca,Fileta,Marinicu..dakle,mislim na one koji su mladi i relativno novi u zajednici.

Kako bi vi povezali sad ovih 6 novih mladih ljudi koji su tek došli u zajednicu? Koliko imate volje i snage usmjeriti se k njima, tj. odvojiti malo svoga vremena koje na susretima provodite s ljudima koji su vam interesantniji i pomoći novoj osobi u prilagodbi?

Pitanje je upućeno i svima koji su u nekoj zajednici mladih

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni osobno nije niti najmanji problem odvojiti vremena za nove no ponekad mi se desi da se zapričam pa zaboravim. Embarassed
Meni se osbno čini da se poticanjem spontanih razgovora najlakše možemo zbližiti sa novima. Tako se je bilo sa Tonijem. Zakon tip! jako sretan Jednostavno sam sa njim spontano i otvoreno razgovarao i mogu reći da smo se već dosta dobro upoznali. Wink Isto tako je bilo i sa Antonelom (koju, nadam se, ćemo jednog dana i na ovim prostorima viđati jako sretan Wink ).
Dakle, moj odgovor je spontani razgovor. Jer tako mi možemo sebe otvoriti prema drugoj osobi i izraziti svoja razmišljanja a u isto vrijeme dopuštamo i dovoljno prostora novoj osobi da se i ona uključi te iznese svoja razmišljanja.
Ponekad su najučinkovitije stvari tako jednostavne. jako sretan Wink

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepo razmišljaš i dobro to radiš, a kako s onima koji su zatvoreniji i koji su možda mlađi od tebe, kako njima pristupiti?

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na Frami ne postoje dobne granice, to bi do sada već trebao znati! Wink
Pa ja sam inače isto bio dosta zatvorena osoba no isto tako sam kroz spontane razgovore, i druge slične poticaje gdje sam se mogao izraziti, sam se počeo postupno otvarati prema ljudima i mogu reći da sam danas komplet drukčija osoba nego prije (u tom pogledu).
Ako ne uspijeva spontani razgovor, onda bi trebalo probati uz bilo kakvu vrstu razgovora malo saznati nešto o toj osobi (npr. o stvarima koje ju zanimaju) i onda na tome oslanjati daljnje razgovore i tako tu osobu poticati na razgovor. Sve je u poticaju! Wink

metal^n!
banana

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 12:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Metalac je lijepo sve rekao jako sretan . Heh, sad bih ja trebala koju pametnju Rolling Eyes , a to mi ni nije baš lako jer ni sama još nisam popamtilja mnoga imena ( heh, a i inaće sam loša u tome... pa bi meni dobjo došla neka igrica sa imenima belji se , šalja Laughing !!), a i još mnoštvo stvari otkrivam Wink !!!

Prvo super da ih je toliko novih došlo hej !!!
Hmm ... Volje se ima ali isto kao što Metalac kaže zna se i zapričati te na trenutkove zaboraviti. Iako znam da osobi može biti neugodno osjećati se samom, a svi oko nje!!
Ev, naša Kornić nam je bilja jučer hej . Hehe, mi smo lijepo ćak ''hodočastilje'' na Trsat po Trsatskim (hehe, bila je to ''taktkika zvana izmoriti, uznojiti novoga'' Confused Laughing Laughing ). Naravno da smo usput i pričavale. (P.S Kornić pozdrav )!!
Kako približiti jedne nas drugima ( posebno najnovijima )??
Iako je to već Metalac natipkao spontani razgovor mi se ćini dosta važnim. Naravno mi bi prvi trebali prići osobi. Saslušati ju, objasniti joj neke stvarčice, pokloniti joj ''koju minuticu'', upoznati ju sa drugim ljudovima .Na neki naćin uhodati ju. Naravno uz upoznavanje, osobu bi trebalo iako nam to možda teško katkad padalo ( zbog kojekakvih bezveznih razloga, možda ne simpatićnosti, možda zbog njene ozbiljnosti, možda sramežljivosti...) prihvatiti kao nekog ravnopravnog u zajednici. Da ne bi osobu, osim ako ona to baš želi, trebalo lišavati nekih ''zadaćica'', razgovora ...
Al' opet na neki naćin za sve treba i vremena. Neke stvari se jednostavno ne mogu na silu, na brzinu. Upoznavanje je jedan duuugačak proces. I dan danas me neki ljudovi koje poznajem dugo vremena iznenađuju sa novim, katkad dobrim, katkad lošim spoznajama. Uvijek će biti i ima ljudova koji se teže uklapaju tj. prilagođavaju novoj okoljini ( heh, kao da govorim o kameleonima Rolling Eyes ). Koji su povučeniji, a u biti u sebi možda kriju pravu malu škrinjicu sa blagom !! Pa, nije ni malo lako tako se negdje pojaviti, poznavajući možda samo jedu osobu, nekima se nije lako ugurati u jedno već postojeće društvo. Heh, tu nema nekog posebnog recepta jer svaka je osoba na svoj naćin posebna ( heh, sada previše dramatiziram Rolling Eyes )!! Treba odbaciti sve predrasude i biti otvoren prihvačanju novih ljudova tj. treba prići novoj osobi onako kako prilazimo najboljem prijatelju, onako kako prilazimo dobivenom poklonu, puni radosti ''skidajući'' postepeno sa osobe zatvorenost i otkrivajući nešto novo !!! Trebam(o) se potruditi da se osoba osjeća ugodno, dobrodošlo!!Uff... sad pretjerujem. Treba(m) prijeći sa riječi na djela.
Heh, da li znam nešto posebno osim razgovora što bi nas približilo jedne drugima ?!? Ne znam, svatko ima nešto što voli. Netko će se možda opustiti uz pjevanje, sviranje, izlete, a netko ( sada ću bubnuti ) možda uz neko jelo, netko možda sudjelujući u raznim akcijama, netko možda više voli ''intimniju'' atmosfericu u grupi, pročitah da ste prije imali i kavice. Razne igre također mogu ljudove spojiti.
Uff ... budem razmislila, pa ako naiđem na nešto ili mi što pametno padne na pamet – natipkam Cool !!!

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 14:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Treba odbaciti sve predrasude i biti otvoren prihvačanju novih ljudova tj. treba prići novoj osobi onako kako prilazimo najboljem prijatelju, onako kako prilazimo dobivenom poklonu, puni radosti ''skidajući'' postepeno sa osobe zatvorenost i otkrivajući nešto novo !!! Trebam(o) se potruditi da se osoba osjeća ugodno, dobrodošlo!!

ODLIČNO REČENO!!! pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak Naš stav prema novoj osobi će svakako jako puno utjecati na upoznavanje jer ako nam se nova osoba ne sviđa onda se ni ne trudimo upoznati ju. Ja sam se osobno jako puno puta iznenadio u ljudima kada sam ih bolje upoznao (jako rijetko je to iznenađenje bilo loše) i stoga nastojim biti čim više otvoren prema novima.

Sada nam je došlo otprilike 4-5 novih, bit će tu posla! Laughing Laughing Laughing

metal^n!
Korny

PostanoPostano: čet 01 lip 2006, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh, evo i mene - iz perspektive jedne nove koja praktički nikog ne poznaje.

Kada sam prije 2 tjedna došla u Framu 1. put, nisam skoro nikoga upoznala (osim forumaša Wink ) jer za to uopće nije bilo vremena. Radilo se nešto u grupama, ali jaako kratko, a i nas nove su izdvojili u posebnu grupu. Ali zato je, recimo, u Golubinjaku atmosfera bila puuno opuštenija i bilo je više vremena za razgovor i upoznavanje sa drugima! Mislim da bi radovi u grupicama koje bi se mijenjale svakih par puta pomogao međusobnom upoznavanju kada to ne bi bio baš strogi rad, kada se ne bi baš strogo trebalo usredotočiti na tu određenu temu, već bi bilo malo vremena i za opušteni razgovor (naravno, u sklopu te teme). Iako, ni sama ne znam kako bi to bilo moguće izvesti... Confused
Htjela sam, ustvari, samo reći da jedna takva večer kada se svi nađu da se malo vide i pročavrljaju (kao što je nama, novima, na toj 1. večeri rekla animatorica) možda treba imati malo više vremena, da ne treba sve biti tako 'stisnuto' i u radnoj atmosferi.....ah, ne znam. Confused
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: čet 01 lip 2006, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa zapravo ti je rad po grupama upravo takav kakvog si ga zamislila. Wink Jedino što to nisi baš primjetila zbog kratkoće. Wink A što se tiče odvojenih grupica, to se u zadnje vrijeme radi kako bi se novi uspjeli malo lakše snaći u temi koja je zadana jer prije je bilo dosta teško novima da se uključe u razgovor ako nisu upoznati sa temom.

No da, trebalo bi biti ipak možda malo više prostora za međusobni razgovor unutar rada po grupama. Možda kao jedan odmor od rada, na kraju, nekih 10-ak minuta. razmislja

metal^n!
Srki

PostanoPostano: čet 01 lip 2006, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo je nekada u radu po grupama razgovor udvoje, tj. grupe su se slagale udvoje,kao što je recimo na susretima,da se ljudi malo više zbliže.
To bi moglo biti i sada,ako se tko sjeti.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Korny

PostanoPostano: pet 02 lip 2006, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ej ljudi, meni je nešto palo na pamet!! Idea naravno, ako se slažete s nečim takvim...

Malo sam razmišljala o svemu ovome i zaključila da ne bi bilo loše kad bi se npr. (ovo je sad banalan primjer, ali samo vam govorim da vidite koja mi je namjera) jednom mjesečno jedan dan (npr. subota) našli svi mi framaši. Mislim na našu, trsatsku framu. Prvo mi je palo na pamet da bismo mogli nekamo odlaziti, ali to je malo komplicirano. A onda sam se sjetila da je na Trsatu onaj perivoj kao stvoren za takve stvari! jako sretan Dogovorimo se, recimo, da se nađemo u neko određeno vrijeme pa možemo napraviti i nešto poput piknika (svatko donese nešto za grickati npr.). Wink Druženje bi bilo neobavezno, naravno - uz molitvu i pjesmu, ali nikakav 'rad' ne bi bio organiziran, nego bismo jednostavno pričali i upoznavali se!

Što vi mislite o tome??????? pitam se ja sad! pitam se ja sad! pitam se ja sad!

E sad, jedan je problemčić - ovo bi moglo funkcionirati jedino u proljetnim i ljetnim te eventualno jesenskim mjesecima........jer, mislim da ne bi baš bilo pametno da sjedimo vani na pikniku u 12. mj....... Laughing Laughing

Question Question Question Question Question
Metalac

PostanoPostano: pet 02 lip 2006, 21:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nešto takvo se već neko vrijeme bilo izvodilo. Svaku 4. subotu bi imali igre na Frami nego ne znam zašto je to najednom zamrlo. pitam se ja sad!
Uglavnom, bilo je fora, neobavezno i upoznavali smo se i istovremeno zabavljali. I opuštali od elokš <- Laughing

metal^n!
Maki

PostanoPostano: pon 05 lip 2006, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo bio sam u subotu na bdjenju u svojoj žuzpi u Brodu. Moram vam pohvaliti grupu mojih prijatelja iz Broda koja je na svoju inicijativu i uz naravno dozvolu župnika napravila scenski prikaz prvih Duhova. Ma bilo je fantastično, a uz to su u dvorištu crkve napravili veliku logorsku vatru. Ne znam točno, ali mislim da je oko njih dvadesetak sudjelovalo u tome, a uz to sami su si nabavili tekstove i sami osmislili glumu.

A evo iskoristiti ću ovaj post da kažem jednu misao što je rekao don Anđelko Kaćunko na Duhove pod propovijedi: Ne budimo ono zgarište (misleći na pepeo što je ostao nakon vatre) već budimo vatra koja će narodu širiti Evanđelje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
ej ljudi, meni je nešto palo na pamet!! Idea naravno, ako se slažete s nečim takvim...

Malo sam razmišljala o svemu ovome i zaključila da ne bi bilo loše kad bi se npr. (ovo je sad banalan primjer, ali samo vam govorim da vidite koja mi je namjera) jednom mjesečno jedan dan (npr. subota) našli svi mi framaši. Mislim na našu, trsatsku framu. Prvo mi je palo na pamet da bismo mogli nekamo odlaziti, ali to je malo komplicirano. A onda sam se sjetila da je na Trsatu onaj perivoj kao stvoren za takve stvari! jako sretan Dogovorimo se, recimo, da se nađemo u neko određeno vrijeme pa možemo napraviti i nešto poput piknika (svatko donese nešto za grickati npr.). Wink Druženje bi bilo neobavezno, naravno - uz molitvu i pjesmu, ali nikakav 'rad' ne bi bio organiziran, nego bismo jednostavno pričali i upoznavali se!

E sad, jedan je problemčić - ovo bi moglo funkcionirati jedino u proljetnim i ljetnim te eventualno jesenskim mjesecima........jer, mislim da ne bi baš bilo pametno da sjedimo vani na pikniku u 12. mj....... Laughing Laughing

Čujem da će uskoro nešto biti od toga Wink
Ajde,samo naprijed,sjedite za vratom što više jedni drugima da se što više viđate i upoznajete! jako sretan

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Korny

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 13:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Korny napisa:

Čujem da će uskoro nešto biti od toga Wink
Ajde,samo naprijed,sjedite za vratom što više jedni drugima da se što više viđate i upoznajete! jako sretan

Hej, ljudi, a zašto je sve ovo stalo???? pitam se ja sad!
Moram reći da mi je bilo ODLIČNO na proslavi Filetovog i Karmeninog rođendana!! I svi framaši su zaključili da ne bi bilo loše da se nađemo svakih par subota i da se lijepo zabavljamo, pričamo, plešemo i sve ostalo u našoj prostoriji umjesto da idemo van u grad u neki pretrpani klub i pazimo na svoje (uglavnom) pijane frendove i frendice.....

Dakle, framaši, hoćemo li nešto pokušati ili ne?? Question

Wink Wink
sike

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 13:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smijem li nešto predložiti pošto sam negdje između frame i fsr-a? Wink

Evo,predlažem Korny da skupiš par ljudi oko sebe i sastavite program da bar jedne subote mjesečno bude nešto.

Istina,sad ima jaaaaako puno događaja do kraja 11.mjeseca koji padaju subotom (duhovna obnova,obećanja,pripreme za obećanja u vidu pjevanja,uvježbavanje predstave..)ali nešto će se dati ugurati.

I svaki mjesec možete nešto drugo predložiti:npr.ovaj mjesec izlet u prirodu,idući igraonicu,onaj iza posjet dječjem domu,pa zajednički posjet kinu kad nešto dobro bude..nađe se uvijek ideja!

Korny

PostanoPostano: sri 18 lis 2006, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa dobra ideja.....samo što je teško skupiti sve ljude (pogotovo meni)....ali, sad je to pjevanje subotom pa mislim da je i to već nešto malo neformalnije...čula sam da su u subotu jedva nešto probali.... Laughing

Treba nešto smisliti pa probati Wink
sike

PostanoPostano: sri 18 lis 2006, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne moraš sve,dovoljno je da vas je u timu za osmišljavanje takvih subota 3-4 i da uvijek se dogovarate i smišljate što bi mogli.Poanta je da se svatko u nešto uključi,jer ne moraju svi dolazit na probe pjevanja,nek drugi nose paketet hrane za to vrijeme ili osmišljavaju druženja Wink

Mash

PostanoPostano: sri 18 lis 2006, 18:04
PostNaslov : zaživjela ideja !!!!!
Citiraj i odgovori

Heeej jako sretan

otvorila sam ovu novu temu, jer ne znam i ne mogu naći gdje je stara
na kojoj smo davno o tome raspravljali i gdje mi je puno forumaša
pomoglo svojim mišljenjem da ovaj moj i vaš članak zaživi...

u međuvremenu sam vam javila da članak neće biti objavljen, jer je
predug, ali da će biti vjerojatno stavljen na našu župnu stranicu na netu...
eh, ali... uskoro je uslijedilo gašenje našeg župnog lista, jer nemamo
dovoljno financijskih sredstava... place

i danas "slučajno" malo gledam što ima tamo nova i kada ono- evo konačno našeg članka hm hm hm hm
tako sam sretna, jer velik smo trud u ovo svi uložili, pa makar da je
dostupno na ovaj način jako sretan
evo vam link- http://www.zupasvmateja.hr/pocetna/mladi_gdje_ste.html
u članku su mišljenja:
Siniše, Coje, Nema, Ycterisa, Zite, Sanje, Vashe,
Merkata

hvala vam na pomoći ne moram ništa objašnjavati

Gospodin sa vama +

p.s.- sada bi možda mogli po malo krenut u djelovanje...
svatko na svom području, a opet zajedno... znam da je ovo još jako
idealistično, ali nije nemoguće! svatko bi mogao printat članak i odnijet
u svoju župu, zajednicu gdje djeluje... ili tako nekako- predlažite jako sretan

i da...- još nisam članak pročitala, sad ću tek... jedva sam čekala javiti vam ovdje jako sretan

BVB

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Mash

PostanoPostano: sub 21 lis 2006, 17:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej! evo, moja je tema premještena ovdje jako sretan

U četvrtak smo u našoj župi izradili pozivnice za sve mlade
firmanike koji su taj sakrament primili u razdoblju od 2002. do 2004.
(ako se ne varam), u glavnom- cilj je bio potaknuti taj dio mladih da se
odazove susretima koje održavamo...
odaslali smo 350 pozivnica, a bit ćemo jako sretni ako se bar jedna duša
odazove pozivu...
no, ovo je tek početak...

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

banana

PostanoPostano: uto 02 sij 2007, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej banano, pa gdje ti živiš Rolling Eyes !? U zadnje vrijeme se toliko puta znam to zapitati..
Prije godinu, dvije mi je bilo jaako čudno i malo strašno kada bi mi netko rekao da puši cigarete. Sada su me 'naučili' da to prihvatim kao nešto normalno ali nezdravo.. Rolling Eyes
Prije godinu, dvije bilo mi je čudno kada bi netko rekao da se napio.. Sada je to nešto sa čime se mnogi hvale.. I to, iako mi je teško naći smisla, prihvatila kao normalno ( za neke prilike ).. Rolling Eyes
Do nedavno mi se činilo da je i drogiranje i sve to tak daleeko od mene..
Ma znala sam ljuda koji bi bez problema mogao nabaviti tavo nešt ali opet sam mislila da to ne rade meni dragi ljudovi..
I onda mi jedna osoba prizna, kaže da je do sada tri puta pušila 'travu' Shocked ( ma možda ja pretjerujem sa svojim razmišljanjima pa bar nije na nečem težem al.. Rolling Eyes ) .. I ja ne znam što da joj kažem.. Pa tu 'travu' puši i brat od te osobe i frendovi.. Jel to nešto normalno, treba li svatko sve probati, prihvatiti li to.. pa i onak sada znam da toliko ljudi to radi Confused ?! Mislim da ne treba.. Ali svejedno nisam znala što joj reći.. Pa skoro niš ni ne znam o tome.. koliko je to različito od šprica, a koliko od 'običnog' pušenja!? I ne znam kako nekome promijeniti razmišljanje.. Mad Rolling Eyes !? A taaak ne bi da se ta osoba navuče na nešto još gore.. tuzan
Ma ni ovo tema za to ali došlo mi da nešt natipkam..
Vjera i ta osoba!? Mislila sam da znam ali višše ne znam.. Rolling Eyes A budemo se valjda jednom više dotaknuli i te teme.. Wink

( ... i nešto u stilu teme.. Laughing )
Ovaj Taizeov susret je sam još jedan dokazić da ima tolikoo mladih ljudova zainteresiranih za vjeru.. Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 03 sij 2007, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Itekako ovo tvoje razmišljanje paše uz ovu temu!
Zlo sve više želi ukrasti Bogu duše mladih za sebe!Pa kad ukradi jednom,taj jedan vreba drugog i takos e to širi..zato je postalo danas normalno ono što je prije bilo za sve nenormalno a nadam se da za nas koji se ovdje okupljamo,makar u velikoj manjini, i danas za danas vrijedi da iako svi puše,opijaju se,drogiraju,seksaju prije braka...da mi to ne želimo!

Ili smo kao i svi ostali,od svijeta?

banana

PostanoPostano: ned 17 lip 2007, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ponovo se uvjerih da je (nama) mladima potreban netko tko će nas usmjeriti i malo ukuljučiti u život crkve. Pa bili to roditelji, vjeroučitelji, župnici...
Ma sve su to sitnice ali me baš iznenadilo kada mi je cura koja je sa mnom trenirala, a znala je podosta puta onako dobrano popljuvati crkvu, vjeru, svećenike rekla da je bila na Tjelovo na misi i da je vidjela one moje framaše ali ne i mene..
I tako ona meni kaže da je u Katoličkim skautima, da čekaju izradu košuljica, marama, da je bila u Javorovoj kosi, Driveniku.. jako sretan
A znajući da u svojoj školi ima super profesora (našeg M.M) koji vodi skaute.... Laughing

Bog moj i sve moje!
sike

PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Ma sve su to sitnice ali me baš iznenadilo kada mi je cura koja je sa mnom trenirala, a znala je podosta puta onako dobrano popljuvati crkvu, vjeru, svećenike rekla da je bila na Tjelovo na misi i da je vidjela one moje framaše ali ne i mene..[/size] koji vodi skaute.... Laughing

Sigurno ta cura nije samo tako promjenila mišljenje o svemu tome što je pljuvala već joj je to trebao netko i posvjedočiti,otvoriti joj oči na svom primjeru da i ona dođe i vidi - jasno da je tu bio potreban i Božji zahvat, Ali Gospodin za otvaranje očiju vjere kod ljudi treba i nas, vjerne svjedoke..

A što znači biti svjedok? Svjestan da sam Njegov kad izađem iz kuće, kakos e ponašam u busu, dok hodam Korzom, kako se odjevam, hodam li radostan ili mrka pogleda..

Kristijan

PostanoPostano: pon 18 lip 2007, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:

Prije godinu, dvije bilo mi je čudno kada bi netko rekao da se napio.. Sada je to nešto sa čime se mnogi hvale.. I to, iako mi je teško naći smisla, prihvatila kao normalno ( za neke prilike ).. Rolling Eyes

Znaš... Odbijam se prilagoditi društvu... Nisam htio quotat cijeli post ali čini mi se da imamo iste stavove... Evo moj najprijatelj, npr... Čovjek koji je išao za svećenika ali je odustao i njegov prijatelj koji ide za svećenika: nekidan im je bilo dosadno pa su uzeli bocu viskija!!! Hellou! I onda mi nije htio reći za to jer je dobro pretpostavio kako ću reagirati... A inače fakat ne pije, to znam...

A ja sam im obadvojici rekao: "Vas dvojica produhovljenih ljudi, jedan budući svećenik, jedan wannabe svećenik i ne sjete se UZET KRUNICU nego VISKI kad im je dosadno???!!!??? On mi se nasmijao... Ali znao sam da sam pogodio u sridu... Neka malo razmišlja...

Mrzim alkohol... Ne kemijski spoj nego ono u što su ga ljudi pretvorili... Iz dna duše... ga mrzim. Teške riječi, znam, oprostite... I dođe mi plakati kad vidim kako netko praktički pljune na to što ja idem u crkvu umjesto da se negdje opijam... Nikad to neću razumjeti, niti ću ikad prihvatiti to Twisted Evil opijanje... A frenda ću nabiti na kolac (ispričavam se zbog rječnika) ako to još jednom uradi... Ali opet, tko sam ja da mu išta govorim? Samo čovjek koji ga voli kao sebe samoga...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.