HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 2:10. Pogledaj neodgovorene postove
Mladi i vjera
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
matejic

Spol: muško
PostanoPostano: pon 02 srp 2007, 15:13
PostNaslov : Mladi i Crkva
Citiraj i odgovori

Ovo pitanje, danas sve aktualnij e, mnoge će potaknuti na razmišljanje o sivoj stvarnost i te vremenu u kojem se nalazimo. Naime, crkve nam se prazne i dok mnogi upiru prstom u onoga pored sebe i ne uspijevaj u uočiti da problem leži u njima. Svjedoci smo brojnih mizernih i otrcanih isprika, kao npr: «Kad vidim tko sve danas ide u crkvu, ja neću jer mi nije tamo mjesto s njim. Pa do prije dvadeset godina mahao je zastavom u prvomajsk oj paradi, a sad se pravi svetac.»
Ovo je samo jedna od brojnih rečenica koje možemo čuti a svjedoči o nerazumij evanju vjere i cjelokupn og njezina sadržaja. To nije problem samo kod starijih, nego i kod mlađih generacij a. Mnogi povedeni lošim primjerom ili strahom da neće biti cool ili da će biti «papak», prestaju odlaziti u crkvu, na misu već primanjem sakrament a krizme. Vidimo da se stanje ne popravlja, a što je tome uzrok??? Da li je problem u «nama» ili «njima»? Da li je crkva postala «konzerva» koja je otvorena samo posebnima? Mislim da ne jer ima brojnih sadržaja i svatko se može afirmirat i na nekom području, od športa do same liturgije . Iako moramo priznati da nažalost u nekim župama mladi nemaju gdje doći i tada se ponavlja klasična priča: ugrabi ih «pustinja» života, postaju indiferen tni na većinu stvari i događaja oko sebe, a nije li indiferen tnost simbol praznog čovjeka? Sjetimo se samo riječi: «Ali jer si mlak, ni vruć ni studen, povratit ću te iz usta.» (Otk 3,16). Jednostav no im cijela stvarnost postaje samo puki film kojem je jedina radnja preživjeti od danas do sutra, vođeni motom: «Uzmi sve što ti život pruža. Danas si cvijet, sutra uvela ruža!». Karakteri zira ih bijeg i preziranj e autoritet a kao i odgovorno sti bilo koje vrste te želja za rušenjem tog autoritet a, zatim često isprazan život, te hladna i formalna komunikac ija među ljudima. Krajnji im cilj postaje laksizam i razni poroci, a na pitanje o smislu života, jednostav no sliježu ramenima, baveći se pretežno mišlju: «Samo da mene ništa ne pita.» Mnogi će se složiti da je to jadan život bez ostvarenj a. Stoga nam je zadatak prepoznat i pravu vrijednos t svog poziva i brinuti se za bližnjega. Nužno je da dopustimo Bogu da nas učini putokazom za mnoge u teškim trenucima . Za misije ne moramo ići u Afriku ili Indiju, jer i oko nas su ljudi gladni Boga, ali mnogi se gube na putu do njega. «Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode.» (Mt 28,19a)

Ne zaboravi: Svaki dan ti je pružen kao vječnost da budeš sretan!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 25 srp 2007, 16:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
Znaš... Odbijam se prilagoditi društvu...

Uf da, to društvo u kojem se krecemo može imati stvarno veliki utjecaj..
Neki dan sam sa jednom prijateljicom nešto pričala pa smo tako došli i do teme o vjeri.
Pa me pitala da li je seks prije braka grijeh tj. rekla je da zna da je ali bi li moglo proći ako je prije braka ali iz ljubavi..
Meni ju je bilo malo teže razumjeti jer nemam dečka, a ona ima i dečka i društvo u kojem su mnogi to već obavili te vrše pritisak na nju...

Iskreno, meni se katkad čini da su mladi zainteresiraniji za vjeru nego mnogo odraslih. Barem traže, a sada što je to toliko puta na krivim mjestima je druga priča..
A i mi mladi ili pak ja koji se deklariramo vjernicima toliko puta popuštamo u društvu..
Meni je neugodno i strašno žao da se na školskoj misi moram razmišljati hoću li otići na pričest. Jer mi je neugodno jedinoj se iz tog djela gjde sjedim među svojima iz razreda dizati, a isto tako mi je neugodno kada se vracam slušati ona posprdna dobacivanja Embarassed . Odem ja ali..
Barem se meni čini da se u društvu ( u kojem se ja krecem ) baš o Bogu i ne govori pa onda ni ja nisam naučila nešto pretjerano o Njemu pričati..
I onda ostanem bez puno teksta i ne znam što reći kada mi se netko pohvali da je ove nedjelje nakon duugo otišao na misu, da je uhvatila onaj molitvenik od pričesti pa išla moliti one tamo zapisane molitve ili kada se pak netko pohvali da ne ide na mise..
Zeznuto je kada nemamo koga pitati sve ono što nas o mnogim stvarima pa tako i o vjeri zanima. Ona moja prijateljicaod gore živi u malom mjestu u kojem je jedan svećenik i iako bi kako kaže željela koji puta otići na ispovijed, pitati nešto svećenika ne radi to jer joj neugodno pred osobom koja zna profil cijeloga mjesta, a i malo zamaskirano sve to uvrštava u propovijedi.. haha, a morati ću ja nju dovesti malo sebi u RI Laughing

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 14 kol 2007, 19:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Često kroz neke situacije i ljude razmišljam o ovoj temi,poglavito na primjeru mladih u svom gradu ali i šire
Upravo se vratih iz Međugorja s Mladifesta - jedana takav susret je veliki poticaj za svakoga od nas da se sve više pita: što je meni činiti po ovom pitanju? Kako mogu pomoći?

Dolazim sve više do zaključka da se mladi čovjek bez uključivanja u neku zajednicu teško može nositi sa svim napastima koje ga žele udaljiti od Crkve. Ne mislim tu na ono tradicionalno življenje vjere (dolasci na mise i to da je redovito bilo bi super) već na davanje sebe drugima, da se Krist proslavi po nama u Crkvi

Osim toga, u Međugorju je bilo lijepo i poučno čuti kako naši vršnjaci žive svoju vjeru npr. u Italiji. Tamo se sve više stavlja naglasak na škole za evangelizaciju. Znači, mlade s eokuplja u župe, različite centre.. te ih se educira kako nakon nekog vremena izaći na ulice, plaže, diskače.. i mladima posvjedočiti Krista i Crkvu. Ali ne poput Jehova ono agresivno i pred svima već 1 na 1, u ljubavi, približavanju njima, davanju sebe, da mogu steći povjerenja u nas..

Koliko smo spremni i mi tako činiti? Ili još uvijek čekamo da nam mladi pokucaju na vrata župa?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zita

PostanoPostano: pon 17 pro 2007, 8:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Blago vama, mladi,
vi imate novo srce.
Obnovite svijet!

Blago vama, mladi,
vas na osobit način volimo.
Zračite prijateljstvo i radost!

Blago vama, mladi,
vi se borite protiv tuge i dosade.
Budite proroci nade!

Blago vama, mladi,
vi imate bistre oči za nepravdu.
Izgrađujte putove pravde!

Blago vama, mladi,
vi idete Kristovim stopama.
Budite svjedoci Radosne vijesti!

Blago vama, mladi,
vi ste spremni zalagati se u životu.
Izgrađujte Kraljevstvo Božje!

Blago vama, mladi,
vi stojite pred budućnošću.
Neka vam Marija bude
učiteljica i voditeljica.

Samo se srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 21:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ponekad mi se čini...da je vjera kod mladih postala samo puki odlazak na misu...
da sve više ljudi koji su kao mlađi (npr. kad sam ja imala 16-17) išli u crkvu i bili aktivni vjernici...da se njihov vjerski život totalno srozao...
ali to je potvrda da ni tada nisu živjeli pravu vjeru...

Oni koji su svoju vjeru prihvatili i na nju se odlučili sami/kao djeca ili malo kasnije...(bez utjecaja roditelja) nego je na vjernost rkc utjecao sam njihov put...i nešto što ih je potaklo...oni će većinom ostati aktivni sve do svoje smrti...i uvijek će težiti biti bolje osobe...

Svi susreti mladih (npr. PKP-ovi, SHKM-ovi i dr) opet mi otvore oči...da možda u mome društvu nema mladih koji su aktivni...ali da ima mladih drugdje koji žive svoju vjeru i ne dopuštaju da ona bude mrtvo slovo na papiru...nego žive otvorenog srca za Isusa...koji ih vodi...

Stoga uvijek ima nade...da će mladi imati pravoga živoga Krista...makar ti mladi ne budu naši bližnji...
no opet smo mi ti koji možemo potaknuti svoje bližnje na djelovanje i pokazati im, ukazati koliko je dobar Gospodin...i kako je lijepo hodati u Njegovoj blizini...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
SINDJO87

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaki dan misa u našoj katedreli u 18 sati, ja sjedim u 4 redu , pored mene par bakica, dekica... žena i muškaraca srednjih godina, i ne znam iz kojeg razloga u zadnjem redu, mnogo daleko od oltara par ljudi. Govore ljudi jaooo strašnooo ideš svaki dan na misu ?? Pa to nešto nije u redu... šta ti rade u toj crkvi... ispiraju ti samo mozak zar ne shvataš.
To su komentari mojih najmilijih..... !
Što cu sada, trebao bih sve to odbacit, otici nedjeljom na svetu misu iz cistog obicaja...Eto jer sam isao sa bakom od malena....
Nema sanse, ja ne idem u crkvu da bih eto nekako iskoristio slobodno vrijeme... ili ne znam iz nekog sasvim drugog razloga. Idem jer mi ta misa, taj kriz na oltaru, ta hostija na mojoj ruci daju ogromnu snagu, snagu koja me podseca da budem dobar, da razumijem ljude koji su u nevolji kojima je tesko. ja sam griješnik, svi smo griješnici.... trebamo moliti za oproštenje prvo Boga za naše grijehe zatim čovjeka za uvrede!
toliko od mene!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Luka7

PostanoPostano: pet 21 pro 2007, 18:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislio sam otvoriti novu temu, ali može i ovdje... Evo neki dan pored mene stoji grupica mladih. Pričaju i dođu na temu polnoćke. I počne priča kad ćemo krenut, di ćemo ić lalalala, uglavnom jedan od njih je zaključio rekavši "idemo pit pa na polnoćku pa nazad pit". Koja žalost! Nažalost, to je program djelovanja velikog broja mladih u Hrvatskoj. Ponajviše mi ne idu u glavu mladi koji odu na polnoćku i pričeste se, pa onda krenu u cjelonoćno pijenje i ludovanje. Kao da ne postoje 364 drugih dana u godini, pa se onda ni za božić nemogu suzdržat. "Tiha noć, sveta noć" mi djeluju kao stihovi nekih prošlih vremena.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: pet 21 pro 2007, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se sa svime što si napisao... što se tiče onih koji čekaju Božić da bi išli pijančevat, ni meni ti neidu u glavu,al mislim da za njih Božić nema nikakvo značenje.. ako im je smisao uništit se alkoholom da neznaju za sebe.. posebno mi je odvratno ovo "idemo pit pa na polnoćku pa opet pit" ... šta će oni na polnoćki poslje cuganja.. Exclamation Question sigurno neće doć trijezni.. Shocked
valjd sam rekao sve što sam mislio.. i ovak sam ošo mal u krivom smjeru, pa se ispričavam.

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjerujem u malo stado ovakvih mladih kakvi su neki moji framaši koji svaki mjesec,a posebno sada za Božić, odlučuju dati svoje vrijeme na raspolaganje kako bi razveselili siromašne obitelji potrebnim namirnicama.

Od malog stada je nastala Crkva, od malog stada će se i vratiti k Njemu..
Mladih-vjernih je uvijek bilo i bit će ih, kao soli, ne treba je puno za ovaj svijet..

Čim počnemo optimističnije gledat na budućnost Crkve, Bogu ćemo tako dati više prostora da je On pomlađuje, povećava, izgrađuje..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ozana

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedan frend mi je rekao, da je nekolicina mladih iz župe Velika Mlaka, za korizmu pokrenula akciju "Šalji dalje".

Pravilo je: ja nekome napravim dobro djelo i toj istoj osobi kažem šalji dalje dobra djela. Uvijek se treba naglasiti riječ ŠALJI DALJE.
Bit je da se dobra djela granaju.
A ne da bude ja tebi, ti meni.
Oni će praviti kartu s mjestima do kuda je stigla akcija.

Fakat je dobra ideja i ja ću je se držati za vrijeme korizme.
Nikad se ne zna kome ću sve pomoći i do kuda će se to proširiti.
Pošto rade kartu, možda bi bilo dobro da koji put napišemo gdje smo napravili dobro djelo (mislim na grad, mjesto, selo)

ŠALJI DALJE

Da mi je samo da se nađem tu...
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 2:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ozana napisa:
Jedan frend mi je rekao, da je nekolicina mladih iz župe Velika Mlaka, za korizmu pokrenula akciju "Šalji dalje".

Pravilo je: ja nekome napravim dobro djelo i toj istoj osobi kažem šalji dalje dobra djela. Uvijek se treba naglasiti riječ ŠALJI DALJE.
Bit je da se dobra djela granaju.
A ne da bude ja tebi, ti meni.
Oni će praviti kartu s mjestima do kuda je stigla akcija.

Fakat je dobra ideja i ja ću je se držati za vrijeme korizme.
Nikad se ne zna kome ću sve pomoći i do kuda će se to proširiti.
Pošto rade kartu, možda bi bilo dobro da koji put napišemo gdje smo napravili dobro djelo (mislim na grad, mjesto, selo)

ŠALJI DALJE

Ovo je super stvar...Mislim da su to preuzeli iz Oprah showa...
ali nije bitno...bitno je da se dobrota šalje dalje...
stoga ovu ideju ŠALJIMO DALJE...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Kika

PostanoPostano: sri 06 vel 2008, 4:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma postoji i film SALJI DALJE....

A mislim da je taj film napravljen po istinitom dogadjaju..

Naime ucitelj je dao djeci za zadacu da smisle kako mogu promijeniti svijet..i jedan djecak je smislio da pomogne 3 osobe..... i te tri osobe trebaju pomoci slijedece tri osobe itd...

na kraju filma djecak umire jer je spasavao prijatelja za kojeg je cinio dobro djelo.... vjerujem da je film po istinitom dogadjaju ali nisam sto posto sigurna...

Akcija je super Smile

svaka cast Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Ozana
little_angel

PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 17:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene ponekad uopće ne čudi što se mladi udaljavaju čim čuju riječ katolik, što su rijetki u nekim zajednicama mladih itd. kad vidim ponašanje mladih koji sebe nazivaju katolicima, koji idu svake nedjelje na Misu, koji su "aktivni" u župi... Sude onima koji ne idu nedjeljom na Misu, čude se što nema mladih u njihovim župnim zajednicama, a oni sami ne mogu pokazati zašto su različiti od ostalih ni svojim najbližim... obitelji, prijateljima... Kako će tek onda privući druge mlade, kako će pokazati da je Krist putokaz njihova života, da su zbog toga drugačiji od ostalih... da su radosniji i da imaju istinske ljubavi za druge?

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Takvi katolici su tradicionalni i idu u crkvu uglavnom iz navike ...
Samo autentično iskustvo Boga živoga može privući druge....
Nikakav tradicionalni odgoj i sl....
Mi sami ne možemo nikoga privući već samo Bog preko nas Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Kristijan

PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 22:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko se meni čini, u posljednje vrijeme je jako u trendu "biti slobodan"... To se toliko naglašava, ta sloboda, kako ne bi trebao raditi ništa što ga sputava... I onda se generalno spominje Crkva koja je, kao, prepuna ograničenja, zabrana, staro gunđalo i sl... Ta sloboda mi je čudna stvar, ako se Boga isključi iz jednadžbe, jer što te onda zaustavlja? Gdje je kraj toj tzv. slobodi? Kada ćeš prepoznati trenutak kad iz slobode prekoračiš u zlo?

Većina mladih koji su oko mene imaju dva stava: ili ih totalno nije briga za vjeru ili guraju onu vječitu "vjerujem ja u Boga ali Crkvu ne mogu smislit, popovi su ludonje i zato ne idem na mise"...

Meni uopće nije problem hodati po faksu u majici iz Varaždina gdje piše "Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio"... Većinu puta dobijem podsmijeh ali nađe se i pokoji skriveni, iskreni osmjeh! Ponekad imam osjećaj kao da mladi žive u mentalnim katakombama, kao da se bojimo reakcije većine i puno puta prešutimo nešto u vezi Boga i Crkve, a htjeli smo reći...

Meni se, osobno, ne da prepirati s ljudima koji vole zezati. Među tim "ateistički" raspoloženim mladima su popularna pitanja o tome zašto taj naš Bog ne spriječi patnju na Zemlji, zašto ne nahrani gladne kad je toliko moćan i sl... Dosadna su to pitanja za jednog vjernika kojemu se ne da po milijunti put objašnjavati i onda zaraditi prezir jer to što je ponudio kao odgovor nije instant rješenje za sve svjetske probleme... Iako više volim kad mi se podsmjehuju zbog Boga, nego kad mi plješću...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 06 lip 2008, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E moj Kristijane.... živa crkva je sve više uteg na krilima sekularne EU.... Crkva je ta koja nameće krivnju... ako je više ne bude onda nitko neće osjećati krivnju i svijet će biti ljepši! Ona guši slobodu!

Koju slobodu?
Čovjek je slobodan samo kada pobjedi sebe! sloboda nije zakonska definicija ljudskih prava i sl...
sloboda je Biti bez grijeha!

eto, nešto mi došlo... Wink

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
angelous

PostanoPostano: sub 07 lip 2008, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
Ta sloboda mi je čudna stvar, ako se Boga isključi iz jednadžbe, jer što te onda zaustavlja? Gdje je kraj toj tzv. slobodi? Kada ćeš prepoznati trenutak kad iz slobode prekoračiš u zlo?

Meni uopće nije problem hodati po faksu u majici iz Varaždina gdje piše "Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio"... Većinu puta dobijem podsmijeh ali nađe se i pokoji skriveni, iskreni osmjeh! Ponekad imam osjećaj kao da mladi žive u mentalnim katakombama, kao da se bojimo reakcije većine i puno puta prešutimo nešto u vezi Boga i Crkve, a htjeli smo reći...

Sloboda ako se Boga isključe iz nje je užasna.
Ali sloboda sam po sebi ne mora biti nužno zlo.

A to za majice...
eto..tu majicu iz Varaždina, a i maic koju sam kupio (s natpisom Isus-T-voli) nosim po školi, po gradu, danas sam je i na hipodromu nosio. Ugl većina pročita, i nikom ništa, život ide dalje. Treba imati na umu da je možda i nekom drugom drago kad nas vidi u takvoj majici, kao što je i nama drago kad nekog vidimo... Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Bepo

PostanoPostano: pet 20 lip 2008, 7:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trenutno čitam knjigu, ili molitvenik Nasljeduj Krista, koji mi puno pomaže u shvaćanju pogrešaka koje radim, a kojih skoro pa i da nisma svjestan.
Radi se naime o tome da tek po istinskom poznavanju sebe možeš u poniznosti prihvatiti Boga Stvoritelja kao onoga koji te drži na dlanu i koji se o svemu brine, ali tek kad shvatiš da u svom osobnom životu prestaneš izigravati Boga. Tako sam doživio tu knjižicu, i upravo mi je u trenutnoj fazi života ona potrebna.

Ono što sam htio reći je činjenica koja me pomalo zabrinjava.
Prije par dana sam razmišljao o tome kako je u ovome svijetu sve išlo totalno naopako i da ljudi koji su oko mene ne poduzimaju ništa kako bi se oduprli tome, naravno nisam ni ja isključen iz ovog stanja melankonije.

Razmišljao sam tako i onda izrekao onu tešku oholu ISTINU o sebi, tj. Hval ti Bože što nisma toliko loš kao i ovi oko mene.

Nakon par dana sam se sjeti ove moje monodrame i bilo me je sram, naravno nakon što sam počeo čitati ovu knjižicu.
Ali ono što me tada navelo na takovo oholo razmišljanje bilo je upravo ono o čemu ovdije raspravljamo, a to je jedno totalno otuđenje od vjere i od svega što je sveto.

Toliko mediji ubijaju crkvu, a toliki mladi to upijaju bez razmišljanja, i prije nego li se okreneš upao si u teški DUHOVNI problem, a da toga nisi bio ni svjestan, i što je još gore nema povrataka jer rijeka ide dalje, naravno nizvodno.

Uzmimo samo našu divnu SEVE NACIONALE sa svojim zadnjim pjesmama ZDRAVO MARIJO - sa onim sotonističkim nastupom na radijskom festivalu.

Ne znam koliki od Vas znaju za činjenicu da je prvi znak nečije OPSJEDNUTOSTI ili ako hoćete blaži izraz povezanosti sa SOTONOM upravo izrugivanje ili omalovažavanje Blažene Djevice Marije.
Dotična poznata pjevačica je nastupla sa pjesmom GAS GAS ... daj mi muškaraca punu kabinu.... sa slikom Srca Marijina na majici i to upravo u petak u 23:55 h, to jest na blagdan Presvetog Srca Isusova i u ponoć je završila sa pjesmom, odnosno na balgdan Bezgrešnog srca Marijina.

Ne znam da li vi ljudi čitate znakove vremena, ili sam Vam ja u ovu temu samo došao kao netko ko želi stvoriti nemir.

Samo mislim na onu Isusovu..Ali tko ustraje do posljidnjih vremena....

Stoga, zaključak moj bi bio ne dajte se zavesti, budimo uporni, pa neka nas ima dva ili samo jedan i pola, Bog čini sve u svima i neća dati da nitko bude kušan preko svoje mjere. Poklonimo svi svoju mladost i slobodu Bogu.

On nas je stori i kako kaže sv Pavao u njemu se dičimo, živimo i jesmo.
angelous

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 11:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
GUETERSLOH - Četiri od pet mladih osoba (85 posto) između 18 i 29 godina u svijetu religiozno je, objavljeno je u istraživanju što je u povodu katoličkog Svjetskog dana mladih objavljeno u četvrtak u Gueterslohu u Njemačkoj.

Čak 44 posto mladih duboko je religiozno, što znači da se intenzivno bave vjerskim pitanjima, često se mole a njihova se religioznost odražava i u svakodnevici. Samo 13 posto mladih nema nikakve veze s Bogom i vjerom.

U svijetu se glede religioznosti mladih opažaju različiti trendovi, priopćila je zaklada. Posebno su religiozni mladi u islamskim državama i zemljama u razvoju.

Istraživanje je pokazalo da je 80 posto mladih protestanata izvan Europe duboko religiozno. Na drugoj strani, među europskim protestantima između 18 i 29 godina samo je sedam posto duboko religiozno a 25 posto su vjernici uglavnom na papiru.

Sličan se trend bilježi i kod mladih katolika. Oko četvrtine njih u Europi duboko je religiozno, a izvan Europe 68 posto.

Prema tom istraživanju, dok je 18 posto svih Nijemaca duboko religiozno, taj postotak među mladim Nijemcima iznosi 14 posto.

Istraživanje je provođeno između lipnja i listopada 2007. a obuhvatilo je oko 21.000 osoba u 21 zemlji.

U zemljama s izraženom religioznošću poput Nigerije i Gvatemale, 90 posto mladih moli najmanje jednom dnevno, a u Indiji, Maroku i Turskoj to je slučaj s troje od četvoro ispitanika.

U Francuskoj ih redovito moli samo devet posto, u Rusiji osam a u Austriji sedam posto.

Iznimku među zapadnim industrijskim državama predstavljaju Sjedinjene Države, gdje 57 posto mladih svakodnevno moli.

Stručnjaci koji su radili na istraživanju smatraju da uvjerenje da su mladi ljudi manje religiozni od svojih roditelja "tipična europsko zapadna predodžba".

U Maroku 99 posto mladih ljudi vjeruje u Boga i život nakon smrti, u Brazilu, Turskoj i Nigeriji to je slučaj s 90 posto, u Izraelu, Indoneziji i Italiji 80 posto.

"Tvrdnja da se religioznost kontinuirano smanjuje iz naraštaja u naraštaj može se jasno pobiti našim istraživanjem u cijelome svijetu", izjavio je voditelj projekta Martin Rieger.

Najveći broj mladih vjernika u Europi drži spolnost i partnerstvo privatnim stvarima. Samo sedam posto mladih protestanata i 14 posto mladih katolika smatraju da vjera ima utjecaj na intimni život. Izvan Europe to mišljenje zastupaju oko dvije trećine protestanata i oko polovice katolika.

izvor: tportal

ima neka tajna veza... Cool

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Dubravko

PostanoPostano: sri 16 srp 2008, 6:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da mnogi mladi zaobilaze ili napuštaju Crkvu jer u njoj ne mogu naći odgovore na pitanja koja su karakterisična za njihovu dob. Jednostavno, u Crkvi se nedovoljno govori o nekim stvarima, prije svega mislim na spolnost...ona se često zaobilazi, a ako se o njoj govori, govori se "u rukavicama". A danas mladi ljudi nisu ovce i ne može im se na taj način pristupati.
Bepo

PostanoPostano: pon 18 kol 2008, 6:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko!

Drago mi je da si ovo napisao, podsjeća me na stanje u crkvi do dolaska II. vatikanskog koncila, naravno uslijedio je nakon njega procvat ili rješavanje nekih loših, dotadašnjih, stanja u crkvi.

Crkva je mistično tijelo Isusa Krista. Iako je živio prije 2.000 godina nije živio i umro samo za onu generaciju nego za sve nadolazeće. Možda će ljudi za dvadeste godina "jahati" na konjima koji će "IĆI" na struju.

Slažem se da dolaze vremena kada također treba promijeniti pristup ljudima i kada su ljudi mnogo školovaniji i ne zadovoljavaju se nazadnim pričama.
Ali, naravno uvijek ima neki ALI, sve ovo skupa je suludo ako nema SVEČENIKA.
JA sam sretan jer živim u župi gdje se svečenik TROŠI za narod ujutro od 6:00 pa uvečer do 22:00. Živi za župljane i živi s nama i našim problemima. Osluškuje naše potrebe i odgovara na njih, konkretnim stvarima.

I on sam je svjestan koliko je bitan svećenik i ima više od godinu dana da je uveo nedjeljom sat klanjanja pred Presvetim, a za nova duhovna zvanja, i ima odgovora.
Stoga gdje god tko može neka se uključi u bilo kakvi vid molitve za postojeće svećenika i biskupe te molitve za nova duhovna zvanja. Bez dobrih i svetih svečenika nema mise, nema bogoslužja, nema crkvenog vodstav, nema moralnih vrednota koje se propovijedaju.
Bez svega navedenoga ostavlja se previše prostora na "TRŽIŠTU" negativnostima i nemoralnostima.
Molite za svećenike.

Veliča duša moja Gospodina
i kliče duh moju u Bogu Spasitelju mome
davorseljan

PostanoPostano: pon 18 kol 2008, 10:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da će ovo promjenit kada mladi vide koliko je sportašima važna vjera.
Dobar primjer je Ude.

U radu je spas.
sstima55

PostanoPostano: pet 05 pro 2008, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a di nam je nestala didi Question
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.