HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 14 kol 2018, 6:43. Pogledaj neodgovorene postove
Služenje bližnjima
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
jzekic

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 19 lip 2005, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije toliko teško ni sprovesti ljubav koja je u nama u djelo, mnogo je teže osvjestiti one oko sebe kako su i oni pozvani da čine isto.

Neka vas dobri Bog čuva!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 11 srp 2005, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nedavno smo poceli s misijom vracanja nekih odbjeglih clanova nase zajednice..Poput onih izgubljenih ovaca iz Evandjelja..Sto je najgore,nema razloga ili je neka glupost u pitanju sto ih nema a najcesce je problem u njima samih sto bjeze od sebe i drugih..
A najgore od svega,sto ne pronalaze pravu zamjenu za nasu zajednicu,a nekih alternativa nema previse pa zaglibe..
Duzni smo im pomoci da se vrate na pravi put!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 12 srp 2005, 20:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da će misija biti uspješna. Bog će već djelovati i pobrinuti se vratiti nam izgubljene ovce.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 29 stu 2005, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Realno je za očekivati da će se onaj tko čini dobro ponekad i umoriti.
Tada nas napadaju razne slutnje i crne misli: zašto to činimo?Kakve koristi imamo mi od toga?
Uvijek me u tome vodi misao da ako i jednog brata ili sestru potrebnog naše pomoći zbrinemo i unesemo svjetla u njegov/njezin život,nebo se raduje zbog te jedne duše i Isus će nas se sjetiti kad stanemo pred Njega.

Zato,dragi moji,ne posustajmo u svakom čovjeku gledati Krista patnika,siromašnog i potrebnog naše ljubavi

Bvb!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 30 stu 2005, 0:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo što iskopah kao primjer vrijedan pohvale i poticaj svima nama!

VIROVITICA, 29. studenoga – Završena je akcija prikupljanja igračaka za potrebe mališana Osnovne škole Virovitica, koju pohađa osamdesetak učenika sa poteškoćama u razvoju. Podsjetimo, akciju su pokrenuli mladi iz Zajednice franjevačke mladeži, a tijekom tri tjedna odazvali su joj je brojni dobročinitelji, među kojima virovitički školarci, roditelji i župljani sv. Roka. Svoj znatan prilog, sa tri velike vreće igračaka, dali su i članovi Mladeži HDZ-a. Framaši će igračke, uz slatkiše pokloniti mališanima povodom blagdana sv. Nikole.
Daniel

PostanoPostano: čet 01 pro 2005, 18:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Realno je za očekivati da će se onaj tko čini dobro ponekad i umoriti.
Tada nas napadaju razne slutnje i crne misli: zašto to činimo?Kakve koristi imamo mi od toga?
Uvijek me u tome vodi misao da ako i jednog brata ili sestru potrebnog naše pomoći zbrinemo i unesemo svjetla u njegov/njezin život,nebo se raduje zbog te jedne duše i Isus će nas se sjetiti kad stanemo pred Njega.

Zato,dragi moji,ne posustajmo u svakom čovjeku gledati Krista patnika,siromašnog i potrebnog naše ljubavi

Ovo si super napisao a ja bi još samo htio dodati i to da ne gleda stalno desnica što radi lijevica tj. ako pomažemo iz ljubavi onda ta ljubav mora biti bezuvjetna, čim nepotrebno počnemo mjerkati i vagati samo upadnemo u zamku.
sike

PostanoPostano: uto 06 pro 2005, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ovog Božića pripremamo Božićni ručak za one koji su siromašni,usamljeni,ali s malom iznimkom što ćemo ga po prvi put djeliti na Badnjak uvečer pa ako netko želi pomoći,dobrodošao je!

Isto tako,ako znate potrebite u svojem susjedstvu,pošaljite ih k nama ili javite pa ćemo im odnijeti paket hrane kući!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
sike

PostanoPostano: čet 15 pro 2005, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gore navedena misija za sad baš i nije uspjela.. tuzan Djelomično smo mi zakazali jer smo možda trebali biti ustrajni..

A više trebamo poraditi na ministrantima,prvopričesnicima,krizmanicima..da sustavno s njima radeći ponudimo im nešto što ovaj svijet ne nudi u okviru svojih župa,zajednica..
Ostalo onda nije do nas ako oni to ne prihvaćaju
Ali važno je da s euvijek trudimo,da nikad ne posustajemo biti tu za njih

Srki

PostanoPostano: čet 15 pro 2005, 22:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo bi se mogli potruditi u vezi s tom misijom. I hoćemo. Wink
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 16 pro 2005, 7:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
A više trebamo poraditi na ministrantima,prvopričesnicima,krizmanicima..da sustavno s njima radeći ponudimo im nešto što ovaj svijet ne nudi u okviru svojih župa,zajednica..

S ovim se fakat slažem. Od roditelja slušaju koja je to gnjavaža ići na misu svaku nedjelju, kakva je to muka pričestiti dijete (kao da je obavezno), kako svećenici stalno nešto zahtijevaju (moš mislit) i sl.

I sad se pitam tko će u toj zajednici (župnoj) klincima pokazati što je i kako je lijepo. Tko? Župnik je obično prokupiran sa lokalnim bakicama (bez uvrede), a klinci prođu kroz crkvu do krizme i onda pa-pa.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: sri 21 pro 2005, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ove godine dijelimo Božićni ručak siromašnima,pa svi koji bi željeli pomoći dođite na Trsat na Badnjak prije 12 sati a onda krećemo dijeliti sve do cca 14h.. dakle, ne gubite puno vremena a možete nam pomoći

Isto tako,ako znate neku siromašnu obitelj ili pojeidnca u gradu,javite adresu pa da znamo odnijeti poklone

Isto tako,ljudima za Božić ostane viška hrane pa bi 26.12.bi nosili to što ostane najpotrebnijima tako ako vama ostane ili vi znate nekog..JAVITE!

p.s. za ove dvije stvari,oglas je stalan,ne vrijedi samo za Božić! jako sretan

sike

PostanoPostano: sri 28 pro 2005, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

darovali smo 300 paketa hrane najpotrebnijima. Prođete Korzom i vidite svo blještavilo,ljudi troše,darovi na sve strane a onda se popnete na Trsat i vidite svu ljudsku bijedu,u istom gradu,malo dalje..I dokle ćemo zatvarati oči da nas se to ne tiče?Dokle ćemo živjeti u bajci?
Eto,te mi misli prolaze glavom jer uvjeren sam da možemo više dati tim ljudima koji nemaju ništa..i ne da samo možemo već i da moramo

merkat

PostanoPostano: sri 28 pro 2005, 17:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaka čast, to i je smisao Božića, darivanje onima koji nemaju.
Onim snom Marijinim na jednoj drugoj temi došao sam do zaključka koji je smisao Božića.
Marija se žalila da nema Isusa na toj proslavi, ako pak darujemo druge, dakle najmanje, kako isus kaže, tada darujemo Njega, dakle tek tada je Isus na party-u ! Wink

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 30 pro 2005, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni ovo nije za samohvalu već za poticaj svima..
Nakon Božićnog ručka kojeg smo podjelili siromašnima, jedan je gospodin donirao nam 700 jaja koja smo onda danas,uz ostale namirnice koje smo kupili od sakupljenih novčanih priloga ispred crkve,nosili potrebitim obiteljima po kućama.
I to je onda predivan osjećaj kad čovjek može nešto dati od srca bližnjem u potrebi.Nije puno ali je doista od srca

I dalje pozivamo sve one koji žele pomoći, dati neku svoju novu ideju..Da budemo što više od pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija

merkat

PostanoPostano: pet 30 pro 2005, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma svaka gesta je prekrasna bez obzira na količinu, evo taj čovjek s jajima, stvarno ima jaja ! Cool
Bilo bi dobro kad bi takvi poticaji bili svagdje.
Sviđaju mi se ovogodišnje inicijative gdje se domjenci ukidaju i taj iznos se daje potrebnima. Ta karitativna nota bi trebala biti sastvani dio našeg života.
Ne može pošten čovjek miran žvakat patku ili puru za Božić ako nije ništa nekome dao za taj isti Božič i kad zna da mnogima na stolu nema ništa.
Sike nije to nikakva hvala što pričaš nego prelijep primjer i poticaj, slijedeće godine ću to inicirati u svojoj okolini.
To je svakako vrednije od uplaćivanja novca jel tu daješ cijelog sebe, trud, vrijeme i sredstva.
Jako si me razveselio time i obećajem da će donijeti ploda kod mene.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bar slušam ovaj čas što kolegice na poslu govore o svojokj djeci..
Jedna kaže: svoje dijete rađe bih pustila da izađe na neko mjesto gdje se opija i leži mrtav pijan na podu nego da izlazi van gdje pištolji rade..

A jadna je,bira kao manje zlo a zlo je uvijek zlo,jer nema alternativu za svoje dijete,sadašnje ili buduće,pušta ga van,ne nudeći mu nikakvu poštenu alternativu jer ne vjeruje u Boga i tako se to prenosi na njezino dijete koje,možete mislit,što će na takvim mjestima lijepo naučiti.

Toliko je mladih u potrebi!

Daniel

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I onda s roditelja na djecu, i tako dalje. Pa kada dođe do najgoreg svi su u čudu i izvan sebe ali i dalje im nije jasno kako se to moglo dogoditi. Klasična priča današnjice. kao kad otac da auto maloljetnom sinu, koji vozi pod utjecajem alkohola, bez vozačke, slupa auto i onda opet iščuđavanje. Ili još bolje napravi prekršaj i ponovno dobije auto. Shocked
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prvo,koliko nam je potrebno molitve da bi i mi mogli zalaziti na takva mjesta s ciljem da nekako probamo mlade odvući od tamo,možda baš onda kad budu mrtvi pijani ležili a drugih nema jer to je tako u tom svijetu: dok si in si im zanimljiv a poslije te odbace kao staru šlapu.

Trebali bi mi,koji smo u nekim zajednicama,imati neku strategiju da nastojimo spasit neke mlade iz ralja tog svijet koji ih vodi u propast

Daniel

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sustavan rad s onima koji su nam došli, učiti ih molitvi i molitvenim navikama, moralo i kršćanskim vrijednostima, a onda oni mogu dovoditi druge, svjedočiti drugima i raditi s drugima.
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve ok

Ali ipak premalo zalazimo na mjesta "Sodome i Gomore" i tamo nastojimo izvući te mlade koji su u blatu svog života.
Ako nećemo mi,onda će drugi,najčešće sekte.
Prije koji dan sam čitao kako Anglikanska crkva upravo radi ovo što sam rekao:šalje svoje članove na razna mjesta gdje s emladi okupljaju kako bi ih vrbovali za sebe.

Ako oni mogu,zašto ne bi mogli mi?

sike

PostanoPostano: uto 14 vel 2006, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gadno ćemo s eprevarit ako miuslimo da će nam u životu ići sve od ruke,da nećemo postati mi ti kojima će biti potrebna pomoć drugima. Bolesti,starost,napuštenost..teško se netko odupre tome..
I onda ćemo tek shvatiti koliko mali znak pažnje drugoga(ako uopće bude tog nekog)za nas vrijedi..
Eto,jučer upoznah ženu koja je lijepo živjela,imala novca,muža..a onda ju je u starosti pogodila smrt muža,skrbnik joj je uzeo sve i završila je u prenoćištu i živi od 300kn mjesečno..

Pomažimo ljdui,služimo siromašnom,bolesnom i napuštenom Isusu koji je tako očit u našoj braći i sestrama oko nas.

NITKO ne može reći da nema dar za pomoć drugome!Takav se nije rodio bez tog talenta!

heartsong

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 14:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A šta sa služenjem onim koji su nam doista najbliži? Članovima obitelji, najbližim prijateljima, dečku ili curi, bračnim drugovima, djeci, djedu ili baki?
Tu smo osobito pozvani na služenje. Kako ćesto zaboravljamo vidjet Isusa u očima onih koje najviše poznajemo?

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako njih heart bacimo u drugi plan,onda nešto s nama nije u redu..Oni nam moraju biti prvi na koje smo upućeni!

heartsong

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 14:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nijedni ni drugi ne bi smjeli biti u drugom planu. Svi su nam jednako bližnji.

Mogli bi baš malo pojasniti taj pojam "bližnji", šta to zapravo znači? Danas su ivrijeđene šablone u našim glavama. Bližnji = siromašni i bolesni. Misije = đungla.E pa to nije u potpunosti točno. Bolesni i siromašni se mogu nalaziti u našem dnevnom boravku, a đungla u našem dvorištu.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 18 vel 2006, 8:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kak je Benković zanimljivo napomenuo kad smo radili susret o zapovijedi ljubavi: "Svatko ima svoj set bližnjih". Tvoji bližnji bi bili oni s kojima se svakodnevno susrtećeš, oni kojima možeš pomoći, oni koji trebaju tvoju pomoć. Često gledamo daaaaleko kako bi našli nekoga kome pomoći, toliko daleko da zaboravimo pogledasti treba li osoba do nas pomoć...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.