HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 18 ruj 2019, 7:37. Pogledaj neodgovorene postove
Služenje bližnjima
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
Happy

Spol: ensko
PostanoPostano: et 06 srp 2006, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moj!
Èitam i eto, stvarno se potvrðuje to da se treba puno moliti za obraæenje mladih, a pogotovo na teritoriju Hrvatske (vezano i uz temu Egzorcizam...)!
Imam prijateljicu koja je udana tri godine, ima bebu od 5 mjeseci i prije mjesec dana ja saznala da je muž vara!!! Njime u potpunosti vlada duh bluda kojemu se on ne zna oduprijeti (to je samo jedna od stvari koja njime vlada).Zaista ima velikih duhovnih problema, vjerojatno još od prije braka i potrebno mu je puno Ljubavi i naše pomoæi.
Skupilo se nas 40-ak prijatelja kako smo htjeli pomoæi toj mladoj obitelji. Odluèili smo postiti 1 dan u tjednu o kruhu i vodi. To nije nimalo lako, obzirom da mnogi od nas teško podnose to da ne jedu, ali to smo prikazali kao žrtvu. Jedan sveæenik izmeðu ostalog svaki dan služi sv. Misu za tog muža. Post i molitva može jako, jako puno pomoæi osobi koja je u potrebi, pogotovo takvoj!!!! Exclamation Exclamation Exclamation
Plodovi te naše molitve su se vidjeli veæ nakon nekoliko dana. Nisu bili ono što smo mi oèekivali, ali znamo 100% da je cijelo ponašanje tog èovjeka sada takvo, jer molitva èini svoje i da je Bog jaèi i snažniji od svega zla. I dalje ime je jako teško i ustrajemo u molitvi i dalje!

Moj je prijedlog da napravimo grupu ljudi ovdje na forumu i okolo koja æe postiti 1 dan u tjednu, bilo koji dan, s nakanom za obraæenje ove djevojke koja je u toj sotonistièkoj grupi, a s kojom se sneni dopisuje.

Evo, prva se javljam. Postim sutra o kruhu i vodi za dvije osobe: za tu djevojku i za muža moje prijateljice!
Da li se želite ukljuèiti? Voljela bi da nas ima...Mislim da je to minimum koji možemo dati.

Pozdrav, jako sretan

Bog moj i sve moje... Wink
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
sike

Spol: muko
PostanoPostano: et 06 srp 2006, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Happy napisa:
Moj je prijedlog da napravimo grupu ljudi ovdje na forumu i okolo koja æe postiti 1 dan u tjednu, bilo koji dan, s nakanom za obraæenje ove djevojke koja je u toj sotonistièkoj grupi, a s kojom se sneni dopisuje.

Evo, prva se javljam. Postim sutra o kruhu i vodi za dvije osobe: za tu djevojku i za muža moje prijateljice!
Da li se želite ukljuèiti? Voljela bi da nas ima...Mislim da je to minimum koji možemo dati.

Pozdrav, jako sretan

Odlièna ideja!Pridružujem se tim nakanama za sutrašnji post kao i svakog petka i tom popisu dodajem helenu s bloga smisaotvojegzivota.blog.hr i malu veroniku koja boluje od leukemije

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš rijeèi života vjeènoga!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sneni
iskljuèen

PostanoPostano: pet 07 srp 2006, 6:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdravljam ideju moliti i postiti ne samo za ove nago za sve. No ipak ne bih vezivao uz neke posebne forme (post) jer ima ljudi koji ne mogu postiti ili im priroda posla to ne dozvoljava. Zato neka svatko na svoj naèin moli ali za istu nakanu. Èini mi se punoi prihvatljivijim.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je uèinio?
Èašu spasenja uzet æu i Ime Gospodnje prizvat æu.
sike

PostanoPostano: sri 06 ruj 2006, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uskoro æemo kao franjevci svjetovnjaci na Trsatu,zajedno sa svim ljudima dobre volje krenut u 2 velika projekta,nešto èega u Ri i šire jako nedostaje

zato,trebamo sve vas koji ste tu negdje da nams e pridružite!

Al moram se zahvaliti banani,marini-ri,filetu,metalcu..svima koji su juèer žrtvovali malo slobodnog vremena da pripreme terene za najpotrebnije,èisteæi prostorije,slažuæi drva..

sike

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Juèer posjetih samostan sestara Majke Tereze u Zagrebu,u Jukiæevoj!

Koje je to življenje Evanðelja!

Svakog dana pripremit ruèak za 200 gubavaca naših dana,otvorit vrata svima koji nemaju krov nad glavom..a samo njih 8,i to bez stalnih primanja veæ iz Providnosti..

Ma,kakav primjer svima nama koji nam stalno treba biti pred oèima!
Koliko mi možemo svojim rukama uèiniti? Puno,ali samo ako hoæemo..
Krenimo ovog èasa..

Osobito trebaju volontere pa svi koji ste u Zg-u i imate malo slobodnog vremena..

sike

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ah banana,svi smo više-manje takvi..uvijek nam u kljuènom trenutku pofali ljubavi za one koji tu našu ljubav najviše trebaju

Oèito da još nismo probali umrijeti ovom svijetu, osjetili težinu križa na što nas sve Isus poziva..

Hoæemo plakati? Neeeeeeeeee!

Sad je trenutak!Pustimo bar naèas "normalne" u oèima ovog svijeta i zastanimo trenutak kraj gubavca, a nije da ih nema..Koj osjeæaj ljepote i bogatstva služenja!

tinka

PostanoPostano: sub 21 lis 2006, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pred nekoliko dana vozeci se busom kroz grad gledala sam lica, postupke tih "slucajnih" prolaznika..
Tako se rijetko na njihovom licu mogao primjetiti iskreni smjesak, vedrina, bezbriznost Tek bi neki zaljubljeni par koji se njezno gleda i drzi za ruke unio malo topline u hladno predvecerje...
Svi smo tako uzurbani, tako zabrinuti, nemamo nit trenutak vremena primjetiti tugu na necijem licu, suzne oci nekog oca, dijete s kojim se nitko ne zeli igrati, nonicu koja jedva nosi svoju tesku karitasovu vrecicu, skitnicu koji po kontenjeru trazi ostatke nase hrane...

Iako je u meni odmalena zazivjela ljubav bas prema "malenim gubavcima" naseg vremena i sama sam svjesna da bi mogla puno vise konkretnih djela ljubavi prema bliznjem ciniti svakodnevno. Naime, u zadnje vrijeme dogodilo se nekoliko puta da bi mi bas u trenutku kad je bilo potrebno nasao pored mene neki "potpuni stranac" i pruzio mi svoju "ruku pomoci". Iako su to sve naizgled sitnice, jednostavnost takvog srca, ljudskost, toplina osmjeha nakon izrecenog "hvala" s moje strane dokaz su zive Ljubavi prisutne medu nama!
Zaista, predivno je nesebicno i bez ikakve koristi biti na raspolaganju bliznjima u potrebi. Ta nema ljepseg osjecaja nego kad cista srca i nekom sitnicom pomognemo bratu covjeku, izmamimo osmijeh na njegovom licu ili pak suzu radosnicu iz njegova oka...
Ta nista materijalnog nemoze se mjeriti s osjecajem kojeg u nama rada djelo ciste i nesebicne ljubavi...
Molim Gospodina da mi da snage da prepoznam sve one stavljene na moj zivotni put a potrebitih onog sto im zahvaljujuci Njemu i Negovoj milosti ja malena mogu pruziti. Neka ih bude sto manje koje cu zaobici zbog obuzetosti svojim obvezama i brigama..
Dobro je ciniti dobro Smile

On je moj Bog, moja nada, moje sve! Isuse volim te!!!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 15 stu 2006, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žalosti me više nego ljuti kad olako dižemo ruke od nekih stvari koje kao poznamo a zapravo zbog straha odustajemo.Radi s eo pokretanju jednog projekta koji bi bio trajan i za èiji uspjeh bi baza bili volonteri,odnosno njihovo davanje,bar onaj minimalac,sat-dva tjedno..
No,mnogi su sad veæ u stanju dignuti ruke od toga zbog straha od nepoznatog,pitajuæi se odmah:Kako æemo mi to?Hoæemo li moæi?Što ako ti ljudi ovo ili ono?
A Twisted Evil trlja ruke jer je u nas zasadiop strah i crva sumnje da samo tako dignemo ruke od neèega što može pomoæi tolikim potrebitima..
Ali neka dignu..
Idem dalje..

sike

PostanoPostano: pon 18 pro 2006, 10:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za jednu odbjeglu zlostavljanu ženu sa sinom koja traži prenoæište,nema mjesta u ustanovama Grada ali i Crkve..Isus opet ne biva primljen ni ovog Božiæa,koliko god kucali..važniji su nam papiri od ljudi..ovog puta mi kršæani,katolici zatvorili smo mu vrata na nos,nismo mu ni ponudili štalicu..ništa..

Ljudi,ako nam Bog nekog pošalje,uèinimo sve što možemo,ali ovaj èas ne sutra ili da ga prebacujemo nekom drugom!

Jednom je sv.Elizabeta Ugarska dovela jednog umiruæeg beskuænika kuæi i smjestila ga u braèni krevet nje i njezinog muža sv.Ljudevita-ugarskog kralja.Svekrva se bunila i pred svima je napala a kad su svi došli u sobu,u krevetu su našli raspetog Krista

sike

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 23:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas bijasmo u duševnoj bolnici..ima odjel gdje su ljudi vezani za krevet u samici,neki vrište,ne znaju za sebe..

A na što s eono mi žalimo?Nešto nam fali u životu?
Ljudi,posjetite jednom takvu ustanovu!Koje vas silno bogatstvo tamo èeka!

banana

PostanoPostano: ned 07 sij 2007, 0:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne budem o posjetu duševnoj jer onaj dijeliæ koji sam ja vidjela bio je lijep, koliko to može biti jedna takva bolnica.. Istina, od svih bolnica najmanje bih željela završiti u jednoj takvoj.. Svaka èast sestrama i doktorima koji rade sa takvim ljudima..
Naravno, jaaakoo mi je drago da sam bila jako sretan

Heh, svaki dan prolazeæi jednim dijelom Rijeke zatièem iste osobe..
Sijede, praznih pogleda..
I onda kada se takav netko napije i kada leži nasred pješaèkog i jedva se gega do semafora te se pokušava ustati iako pada nitko da bi mu pomogao.. Ljudi sam stoje, onak ružžno pogledaju i jedni drugima nešto dobace. Nemam baš pravo ni tipkati o ovome jer nisam ni ja bila luda za tim da pomognem, gledala sam i mislila da sam premala Embarassed .
Ok?! Èovjek, da èovjek, a ne neki pas ( kojeg bi èini mi se društvo za zaštitu životinja prije maklo sa ceste, odvelo u neku udomiteljsku obitelj ).. Možda on smrdi, ne traži ni pomoæ (a što æe i tražiti kada ništa nema ).. Al što zaèepiti nos, sa gaðenjem ga pogledati i u velikom luku zaobiæi kada i nije baš tako jako teško bilo mu barem dati ruku, maknuti ga sa ceste i sjesti ga na obližnji zidiæ. Il' je možda to teško, il se možda nije ni trebalo tu ništa pomoci ( pa i onak je na kraju uspio sam ) Confused !? Kužim, nepoznat je, možda grize al..
Ma takav mi je bed onako ih gledati i tak mi se teško zamisliti na njihovvu mjestu..
Biti bez ièega, bez krova nad glavom, skupljati opuške cigareta po podu, ovisiti o dobroj volji drugih.. tuzan
Ma ovo je samo jedan primjeriæ od prije par dana.. Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 13 sij 2007, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde,neæu ih hvalit da se ne umisle ali naše dvije framašice i forumašice Wink upravo obilaze jednu troèlanu obitelj:mamu s dvije bolesne kæeri,jednu s mentalnom retardacijom a drugu s cerebralnom paralizom..

Bravo cure!Razveselit æete njih i Isusa koji vas èeka u njihovom stanu!Vapio je za pomoæi i vi ste Mu pružile..

Bog vas blagoslovio!

banana

PostanoPostano: pon 15 sij 2007, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tak se èesto oni koji su najpotrebniji naše pomoæi zatvore meðu èetiri zida.. Tek sam neki dan i to sasvim sluèajno otkrila da u mojoj zgradi živi èovjek koji zbog toga što je u kolicima, a naša zgrada nije ni malo prilagoðena takvima, duuugo nije izlazio iz stana.. Žena mu je isto tak bolesna i ovaj mjesec ide na operaciju.. kæer u Austriji.. Rolling Eyes Eh, i tko zna koliko ih još takvih ima.. Rolling Eyes
Ok?! Ovo i ni najbolji primjer za najpotrebnije je ovim ljudovima nije potrebno niš više od malo društva i možda koji put pomoæi oko kakvih sitnica.. Rolling Eyes
Al' sam htjela ponoviti reèenicu sa poèetka da se toliko ljudova ''skriva'' iza svojih vrata, natjrerani možda nerazumijevanjem društva, izrugivanjem, nemoæi.. Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 15 sij 2007, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Al' sam htjela ponoviti reèenicu sa poèetka da se toliko ljudova ''skriva'' iza svojih vrata, natjrerani možda nerazumijevanjem društva, izrugivanjem, nemoæi.. Rolling Eyes

E,tu bi baš mi kršæani trebali uletiti i pronalaziti takve ljude kojima je pomoæ potrebna a to su oni istinski siromasi,one koje isus zove najmanjima,jer takvi ne kucaju okolo,ne traže,ne povlaèe za rukav..veæ dostojanstveno nose svoju bijedu i èekaju neko dobro srce da ih pronaðe..

Premalo svi kucamo na vrata srca najmanjih..opæenito,naših bližnjih

Korny

PostanoPostano: sub 03 vel 2007, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, framaši s Trsata su i danas pokazali svojim primjerom kako svi možemo (i moramo) služiti bližnjima...

Skupili se ponovno da raznosimo pakete s namirnicama i ostalim potrepštinama potrebnim obiteljima...

Stvarno mi je jako drago i lijepo vidjeti da je to zapravo moguæe...da se mladi ljudi mogu skupiti i napraviti dobro i humano djelo...pomoæi ljudima oko sebe, pružiti im podršku...jer, koliko god je tim ljudima potrebna naša materijalna pomoæ, bitnije im je da mi doðemo tamo i budemo s njima...bitnija im je naša rijeè podrške i naša prisutnost...tako je neopisiv osjeæaj uæi u kuæu kod ljudi koje vidite po prvi puta u životu, ali koji vas prihvaæaju kao svoje...

Sve u svemu, jedno neopisivo iskustvo koje bih svima preporuèila...ako vam se pruži prilika sudjelovati u ovakvoj ili sliènoj akciji, probajte..ali, probajte ovakva djela èiniti i u svakodnevnom životu, nemojte se ogranièavati samo organiziranom akcijama....jer osjeæaj je stvarno predivan....i ne samo da pomažete ljudima oko sebe kojima je to najpotrebnije, veæ i izgraðujete sebe...a to je predivan osjeæaj...

Probajte!!
Andelic

PostanoPostano: pet 09 vel 2007, 15:56
PostNaslov : VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU SE ODZVALI I POMOGLI
Citiraj i odgovori

Eto, želim i ovim putem zahvaliti, i pohvaliti sve framaše koji su se odazvali na našu karitativnu akciju podjele paketa prošloga vikenda potrebitim obiteljima... nije nas mnogo bilo, sve desetak...ali eto, napravili smo 'mnogo' barem ja tako vjerujem i osjeæam... eto, ne toliko u tim paketima koje smo nosili obiteljima, iako i to njima mnogo znaèi, jer kako ste i vidjeli sve su te obitelji vrlo skromnih materijalnih moguænosti i pomoæ im je uvelike potrebna, ali još više mislim da svima njima znaèi naše društvo, malo naše pažnje, tih pol sata -sat vremena, koji svaka dva mjeseca odvojimo za njih, a njima svima tako puno znaèi...još jednom hvala svima koji su se odazvali i eto nadam se iduæi puta veæem odazivu, i pozivam i sve ostale mlade Rijeke i šire okolice , nemoraju biti samo framaši, koji su zainteresirani za ovakav oblik pomaganja potrebitima i volontiranja neka se jave i pridruže nam se, to mogu na Trsatu u samostanu, uvijek æe dobiti obavijest kada imamo iduæu karitativnu akciju, i mogu isto i prek foruma, ili na framatrsat@gmail.com .

ovaj vikend nastavljamo sa našom akcijom podjele paketa obiteljima, jer još imamo 8 obiteji za posjetit.

Veliki pozdrav svima...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 8:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Danas bijasmo u duševnoj bolnici..

Nas 15-ak bilo je i juèer. Imali smo misu, a poslije kratko druženje sa "stanovnicima" te bolnice. I stvarno je, kako Sike kaže, veliko bogatstvo biti tamo sa njima, razgovarati, pjevati...
Iako ih ja ( možda zbog bolesti koju nose ) na trenutak malo podcjenim..
Vidiš da su to ljudi koji se raduju mnogim stvarima, koji usprkos bolesti imaju onaj èovjekov motor - srce..
Lijepo je tamo doæi pa vidjeti da te se neki ljudi i sjeæaju, razgovarati sa njima o obiènim stvarima, dobiti preporuke za knjige, recept za kolaèe, saznati nešto više o kraju iz kojega su oni..
Istina, bude i onih koji taj dan, možda zbok ljekova, nisu od volje..
U razgvoru skužih da u toj bolnici ima i dosta mladih..
Zadnji kat je rezerviran za ovisnike o drogama, alkoholu..oni nemaju pristupa vani..

Svakako, jedno lijepo iskustvo.. jako sretan

Bog moj i sve moje!
banana

PostanoPostano: sub 07 srp 2007, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uvijek me razveseli posjet našoj teti Tereziji, samohranoj majci dvoje bolesne djece. Sa Korny sam juèer svratila do nje..
I ne mogu da se ne pitam od kuda joj tolika snaga, volja. Kako uz taj križ djece sa cerbralnom pralizom i mentalnom retardacijom ima ljubavi, želje za njih, za tolike druge stvari..
A neobièno je sve to, rekla bi ja i vanzemaljsko Laughing ! Neobièan je osjeæaj prihvaæenosti koji se osjeti pri dolasku u njihov skromni dom, radost male Kristine, Emanuelina pitanja..
Neobièna je ta naša teta Terezija i njezine cure. Ma spomenik joj treba dignuti Wink !!

Korny, hvala tebi što si bila misionar Božje ljubavi u domu naše tete Terezije jako sretan !!

Bog moj i sve moje!
Korny

PostanoPostano: ned 08 srp 2007, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, sad bih ja, kao, trebala nešto pametnoga natipkati, ali....

...nemam što natipkati...

Stalno govorim (a možda sam veæ i napisala to tu negdje) da se ta radost pružanja i služenja bližnjima jednostavno ne može rijeèima opisati...bar ja to ne mogu...

Svaki put kad odemo kod tete Terezije, super se osjeæam...i jedva èekam da doðem tamo, da ih vidim, pozdravim, poprièam s njom i curama...i, opet se ponavljam - koliko god se osjeæam ispunjenom zato što dajem njima dio sebe, osjeæam se ispunjenom i zbog sebe....ma poseban je to osjeæaj...

A ne znam, neæu više ništa ni tipkati, zapetljala sam se malo, ali svi oni koji su to probali znaju dobro o èemu prièam...

A vi ostali - probajte.......što èekate....? Wink

Otvori sva èula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
sike

PostanoPostano: ned 08 srp 2007, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne vjerujem da postoji osoba na ovome svijetu koja nikad nije poželjela pomoæi drugima.
Kaže Majka Tereza da se svijet spašava i dobro širi od malih stvari,od jednog susreta s èovjekom-bližnjim,jednog dobrog djela..
To æe nad dobro djelo sigurno pozvati da uèinimo još jedno..pa opet još jedno..
I tako ovaj svijet izgraðujemo da bude ljepši..

Ako ne poslušamo ovaj savjet MT, onda sigurno želimo spasiti svijet ne znam èime,a to je onda nemoguæe..npr.kad poželimo da svi ljudi budu dobri,Božji..nemamo èarobni štapiæ da njime zamahnemo i - svi su dobri.
Ali zato imam èlanove obitelji,susjedne,bližnje..kojima mogu posvjedoèiti koliko je Bog velik,i koliko svi možemo biti puno bolji nego jesmo..
Tada se nešto mijenja u toj osobi i možemo iæi dalje..Kao pèele,od scvijeta na cvijet..pa opet ispoèetka..cvjetnjak ni one jadnice ne mogu odjednom srediti Laughing

Korny,Marta..u Božjem vrtu cvjetak po imenu Tereza i njene cure raste u jednog od najljepšeg..zahvaljujuæi dobroti u vama!

Srki

PostanoPostano: pon 09 srp 2007, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko je važno služiti svojoj obitelji,prijateljima,roðacima,a premalo na to mislimo. Važno je davati se,jer onda æemo i primati. Život je prekratak da bi smo samo sjedili doma i kukali. Prepoznajem se u tome. Treba se pokrenuti,a to je vrlo teško.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 14 srp 2007, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Treba se pokrenuti,a to je vrlo teško.

Slažem se sa tobom! Treba se pokrenuti, uèiniti onaj prvi korak..
Kako u ostalim stvarima u životu tako i onima vezanim za pomoæ bližnjima ne raditi ono što sama èesto èinim, èekati da sve doðe servirano.
Danas sam razgovarala sa Marinicom i Filetom o nekim stvarima vezanim baš za tu pomoæ bližnjima, onu nas kao zajednice. Pa smo prièali ono, treba ljude animirati treba ovo, treba ono. Pa kako bi bilo napraviti i pokazati prezentaciju sa fotkicama zgoda i nezgoda sa akcija pomoæi bližnjima, kako bi bilo kada bi se ljudi više tlaèili da se ukljuèe u neke stvari...
Istina, oni koji se odazivaju na sve to bi trebali biti svjedoci te radosti koju su primili pružajuæi dio svog vremena onom u potrebi. Malo prodrmati svijest onima koji su se zbog nekog razloga uspavali. Jer baš svi nešto mogu!
Iako Sike zbori istinu govoreæi da ne postoji èovjek koji nije poželio pomoæi drugome pa bio mu taj drugi èlan obitelji, prijatelj, poznanik, neznanac katkad je teško vjerovati da æemo toliko puta reæi ono - jadni oni, nisu imali sreæe, baš mi ih je žao, zgražati se na teškoæi njihovog života a isto toliko puta reæi da nemamo ništa vremena. OK, kužim da je èovjeku samome možda teško poduzeti neku incijativu. (Iako ima puno onih koji su toliko samozatajni, a opet toliko toga dobroga naprave pomažuæi bolesnoj, osamljenoj susjedi, prijatelju... ) Ali ako ti se pruža prilika, ako se od tebe ne traže nikakvi novci, ništa materijalnog veæ samo jedan odvojen trenutak, eh... Wink

Bog moj i sve moje!
little_angel

PostanoPostano: pet 28 ruj 2007, 19:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Juèer sam malo više razmišljala o sv. Vinku Paulskome, kako je taj èovjek prigrlio siromašne i nemoæne, služio ljudima, i kakvo je veliko srce imao. I onda nekako zastanem, svatko od nas može imati tako veliko srce, ljubeæi Boga. Što više ljubimo Boga, to više ljubimo i Njegova stvorenja, pa tako i braæu i sestre oko nas. Tako smo im nekako i sve spremniji služiti. Služenje je nešto što nas èini poniznima u službi Božjoj, ali velikima u nutrini. Èesto sam ujutro kad sam išla u školu znala pogledati prema kipu sv. Vinka blizu škole, i na rijeèi koje su me uvijek iznova znale probuditi:

Gospodine, pomozi mi,
da ne proðem blizu nekoga
s licem bez osjeæaja,
sa zatvorenim srcem, ubrzanim korakom.
Gospodine pomozi mi da odmah osjetim:
za one koji su kraj mene,
za one koji su zabrinuti i izgubljeni,
za one koji pate u sebi,
za one koji se osjeæaju osamljeni
ne svojom voljom.

I zato križat rane neæu ja
jer postat one niz æe zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: et 03 sij 2008, 23:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjerujem da ste prije nepunih sat vremena na HRT1 gledali dokumentarac o Majci Terezi i njezinim sestrama..
Posvetiti život èišæenju rana gubavcima,služiti najveæim siromasima bez obzira bili hindusi,muslimani ili kršæani jer svi su Božja djeca...
Nemoguæe? Samo ako si to utuvimo u glavu!
U Zagrebu kod njezinih sestara imamo priliku služiti današnjim gubavcima. Dakle,moguæe je! U Rijeci, Zadru, Splitu i Osijeku postoje prihvatilišta za beskuænike. Moguæe je Rijeèani, Zadrani, Spliæani i Osjeèani služiti drugima!
Imamo moguænost i skupljat novac, školski pribor, otvarati zaklade za siromašne i potrebite po cijelom svijetu, otiæi u misije u Afriku kao moj prijatelj Nikola..

Moguæe je! Samo treba krenuti - ljubiti!
Ali još dans brate i sestro! Jer, sutra mene,tebe..možda neæe biti..

banana

PostanoPostano: pet 04 sij 2008, 22:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas smo, po tko zna koji put, dok smo molili Veèernju èuli one Pavlove rijeèi "Mi jaki treba da nosimo slabosti slabih, a ne da sebi ugaðamo. Svaki od nas neka ugaða bližnjemu na dobro, na izgraðivanje. Ta ni Krist nije sebi ugaðao..."

Da, mi kojima nam se pruža prilika da odemo negdje volontirati, da pomognemo novèanim prilogom ili pak lijepom rijeèju, uhom za slušanje, osmjehom, zagrljajem...mi trebamo nositi slabosti slabih. Mi trebamo biti oni koji æe znati uoèiti onoga potrebitog..
Ali èini mi se da u današnjem vremenu mi "jaki" brzo zaboravljajmo na dužnost pomaganja slabima koji bi ponekad bili više nego zadovoljni i s "prstom" pomoæi, a kamoli ne s ispruženom rukom..

"Ta ni Krist nije sebi ugaðao..", dao je sve za nas, dao je sebe...
Svjesni te žrtve budimo i mi oni koji æe iæi zemljom èineæi dobro..

Bog moj i sve moje!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.