HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 22 srp 2018, 4:54. Pogledaj neodgovorene postove
Služenje bližnjima
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Mash

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 15 lip 2004, 13:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha pljesak pljesak aj, Sike što si me nasmijao sa svojim "slučajno" planom !!!!! Cool
Podsjetio si me na mene, tako ja uvijek nešto planiram , a koje tek kombinacije nastanu Shocked !
Na kraju to Gospodin tako jednostavno sredi jako sretan !
Hvala Bogu da se tako trudite i sigurno će biti plodova, pa tko bi na vaš trud ostao ravnodušan, naš Prijatelj tamo gore sigurno ne!
Neka vas Gospodin blagoslovi i samo hrabro, sigurno će biti rezultata!
Samo NE ODUSTAJTE!
BVB

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
putnik

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 25 lip 2004, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja se slazem s vama da je Kristov put put davanja no ne smijemo zaboraviti da je to i put primanja. Primajuci pomoc od bliznjega mi tom bliznjem dajemo priliku da nama pomogne a time njega ispunjamo i zapravo ujedno i njemu pomazemo. Nadam se da cete shvatiti sto htjedoh reci! Malo zakomplicirah stvar...
Jel se vama nekada cini da su krscani full usmjereni za pomaganje drugima no poneka znaju biti zatvoreni za pomaganje njima samima?
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 13:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s tobom putnice!(baš mi je drago da si nam se opet vratila iako si govorila drugačije..)
Često smo zatvoreni za traženje pomoći od drugih,a sami ne možemo opstati na ovom svijetu.Bog nam šalje druge da nam preko njih pomogne.
čak bih rekao da je ne traženje pomoći,kada nam je ona doista potrebna,na neki način moralno zlo.Jer Bog nam je u potpunostidao život i taj život trebamo čuvati,pa kad naiđe jedna zdravstvena,duševna i dr.prepreka,dužni smo zatražiti pomoćzasebe.često nam je to najteže,ali što se mora,mora se!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: uto 20 srp 2004, 17:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.thehungersite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites

nahranite gladne!
svakim klikom na jednu ikonu (tamo ćete vidjeti gdje i kako) dajete nekom obrok...

"mala"
sike

PostanoPostano: sri 21 srp 2004, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajmo ljudi na klik (ovaj od Ivane a ne onaj od iskona,da ne bude zabune!)

Jel zna tko dal je ona akcija za benin i dalje u tijeku?

nemojmo preko ljeta zapostavite najpotrebnije!Mozda su takvi u nasoj obitelji, drustvu,zupi, skoli, poslu, okolini...

Kad se vratite s "godisnjeg", ocekujemo svi nova svjedocanstva!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 10 ruj 2004, 21:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Služenje bližnjima je jedan od najljepših dijelova moga duhovnog života, nema ništa ljepše nego pomagati, služiti svojim bližnjima. Mene osobno zna jako pogoditi kada sam u krizi a nemam se na koga osloniti, naravno Gospodin je uvijek tu, ali ponekad je teško i moliti kao da si blokiran, očekuješ pomoć od drugih, pogotovo od onih koji su ti bliski a čini ti se kao da njih nije briga. Uglavnom nastojim sve krize prebroditi sam, ali ponekad ti treba netko samo da te posluša. Zato uvijek nastojim pomoći osobama koje su mi bliske, jer bližnji je jako širok pojam, volim ih poslušati i razgovarati s njima vidjeti dali im kako mogu pomoći. Razmišljam da ako je osobi s kojom sam svaki dan u kontaktu, s kojom sam stvarno blizak nije dobro da sam onda prvenstveno pozvan da pomognem njoj što ne znaći da ću zanemariti i druge kojima je potrebna pažnja i savjet, ali u tom trenutku ću se prvenstveno skoncentrirati da pomognem toj osobi, psvome prijatelju/ci, bratu/sestri.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Malena-Vtc

PostanoPostano: čet 30 ruj 2004, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osnovna stvar u kojoj vecina grijesi je da ta zaboravi traziti Gospodina u bliznjima oko sebe pa koliko oni maleni bili. Svi ocekujemo ''nesto veliko'', pa neznamo cijeniti sitnice i cesto ni nepokusavamo sitnicama jedno drugima uciniti zivot najljepsim i radosnijim. Have a nice day! LUv ya
sike

PostanoPostano: čet 30 ruj 2004, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo to, jer najvecu radost mozemo osjetiti kad sluzimo drugima u ljubavi. A to mogu biti i zaista mala djela.
Kad bi i mi u onom najmanjem prepoznali Bozju velicinu, dobrotu i ljubav kako je to prepoznao sv. Franjo u gubavcu.
Tko to moze platiti!
Zato se osjecam kao Rockfeller jer imam toliko ljudi u svom zivotu, koji su moje blago i Bozji blagoslov! sunce moje malo
Malena-Vtc

PostanoPostano: čet 30 ruj 2004, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bas mi je drago da si svjestan svojih mogucnosti usrecivanja i pomoci drugima, te koliko ti je toga dano da ti olaksa i obogati ovaj zivot. Uzivaj u njima!
sike

PostanoPostano: uto 05 lis 2004, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mogli bi zaista zapčeti lanac dobrih djela po uzora na film "Šalji dalje". Zašto ne baš mi ovdje na forumu. Učine se bar tri dobra djela i onima kojima je to namijenjeno se kaže da isto bar 3 dobrih djela učine nekima drugima.
Eh,kako bi svijet za mjesec dana bio lijepši.. sunce moje malo
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 06 lis 2004, 6:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike, lud si!!!! sve samo bolje i bolje ideje imas!!!
ja sam za!!!!

ljudi, ja sam gotova... citajuci vase postove placem od miline i duboke dirnutosti... hvala vam na vasim iskustvima koje su mi golem poticaj u ovim danima kad toliko razmisljam i molim o da mogu bit sluzbenica najpotrebnijima, preko njih Bogu. da mu se mogu prepustiti u potpunosti na taj nacin ljubavi za drugoga...

sike, odlicne su mi te vase trsatske karitativne akcije... tako bi voljela nesto takvo potaknuti kao animator u svojoj zupi. kod nas ima toliko potrebitih!! imas kakav savjet kako da pokrenem svoje?

volim vas ljudi i saljem vam veliki poljubac u Gospodinu!!!! Wink jako sretan jako sretan

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 06 lis 2004, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heart, hvala ti od srca! Smile

Predlažem ti da popričaš sa župnikom, odnosno zatražiš dozvolu da tebi(i nadam se onima koji bi karitativno djelovali s tobom) dozvoli da bar jednu nedjelju u mjesecu (kod nas je to zadnja) skupljate ispred crkve novčane priloge i priloge u hrani, amože i u školskom prilogu za siromašne pojedince i obitelji iz vaše župe. Time bi pomogli svojim najbližima a i stvorili veće zajedništvo među župljanima.
Ako vam dozvoli, dovoljno vam je stavit stol ispred crkve, kartonsku kutiju i stavit nekakav natpis. Dobro je i na nedjeljnim misama nedjelju prije obavjestit ljude o tome te izvjestit ih o prikupljenom o prošlomjesečnoj akciji kad to krene. Možda staviti i plakate nije loše.
Onda se od prikupljenog novca ode u neki veliki trgovački centar i isplanira što je sve potrebno od osnovnih namirnica (mlijeko, tjestenina, deterđent, brašno, šećer.. uglavnom, ono što može stajat duže da se ne pokvari) i prema količini novaca kupi se određeni broj tih artikala. Prije toga je dobro imati popis ljudi i adresa onima kojima treba pomoć a to se može dobiti u Centru za socijalnu skrb. zatim se napravi određeni broj paketa, onoliko koliko je kupljeno i to se ljudima odnese.
Kod nas to ide od Korizme i bez puno reklame mjesečno skupimo cca 1000 kn, što nije malo,a ni puno, a opet dovoljno da se može pomoći 10-ak obitelji.

Sretno sa župnikom! Molit ću da vam to uspije!
nina

PostanoPostano: sri 06 lis 2004, 19:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bok svima!! evo napokon i mene na ovom forumu...ajme sad kad citam te sve vase price i vidim koliko tu ima predivnih ljudi pozalim sto sam tek sad dosla, a ne mnogo prije... moglo bi se reci da i ja imam par dobrih djela i kad ih se sjetim ... jednostavno se pojavi neki super osjecaj... kao i kod svakog Smile ... ali takodjer mi cesto dodje da se pitam zasto su ona tako rijetka, kao da vise nemam za nista vremena, a zapravo nije istina, no nadam se da ce se i to promijeniti... evo mi na Frami imamo godisnje par akcija kojima nastojimo pomagati drugima... to su odlasci u staracke domove, bolnice i tamo se stvarno svaki put nesto prelijepo dogodi, ma mislim da je dosta samo i jedan osimjeh koji ti pokloni usamljeni djed ili bakica... no ima nesto posebno u godini, to je za Sv. Nikolu, tada skupljamo svoje igracke i novce za djecicu sa posebnim potrebama i odlazimo kod njih, pjevamo im i nastojimo sto vise vremena provesti s njima... a oni se tako pripremaju za taj dan (to nam pricaju njihove tete), spremaju nam predstave...ma kao mali andjeli su jako sretan ... mislim da svi stvarno imamo prilike za dobra djela, bio to mozda samo zagrljaj osobi u nevolji, osmijeh...bio to samo mali znak ljubavi, ma da svatko da samo jednu kap svoje ljubavi casa svijeta bi se jednom napunila i svi bi bili sretni, ma hvala Mu na svim dobrim djelima i ljudima oko nas Wink !!
sike

PostanoPostano: pet 08 lis 2004, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nina, stvarno predivno iskustvo! Pogotovo kad može razveseliti malu djecu i starce koji su sami.tako je malo potrebno da se ljude usreci,ali i malena inicijativa nas samih pa je potrebna samo dobra volja, odlazak kod zupnika ili duhovnog asistenta i svaka nasa ideja moze biti realizirana!
sike

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 13:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo vam poticaj da služenje drugima. Uzeli smo jednu siromašnu obitelj i odlučili joj popraviti krov.našao se u međuvremenu jedan dobročinitelj i smalo novaca i ljudstva krov više ne prokišnjava.
Ako imamo vjere,ljubavi i malo dobre volje,koliko možemo rasti u služenju drugima.Od djeljenja paketa hrane za Božić krenuli smo na konkretna djela koja će trajati dugoročno.
Želi li se netko pridružiti?
merkat

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 14:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zašto ne, na koji način?
Neznam gdje je ta familija, no jel ok način ( nisam lijen nego obveze ) da se napiše žiroračun ili tekući ( ako nemaju lako se otvori) pa da se skupi nešto novaca a najbliže toj obitelji se nabavi ?

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepo od tebe merkat što bi htio pomoći ali mislio sam na "pridruživanje" u smislu da se nešto slične pokrene i u vašoj sredini. kažem, ne treba puno sredstava,samo malo dobre volje da se raspita i odluči nešto napraviti
merkat

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 14:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Onda reci konkretno, naime već sam angažiran u jednoj zajednici koja se time bavi gdje je pomoć financijska, fiziča i psihička tako da sam ovo shvatio kako bonus dobre volje, no naći će se vremena, samo pojasni.

sike

PostanoPostano: sri 12 sij 2005, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde nam malo ispričaj o kakvome je pružanju pomoći riječ. Moćžda nam daš neke nove ideje u čin jenju dobra.
Ma,kako smo ovdje svi s raznih krajeva svijeta,volio bih kad bi se više obogaćivali iskustvima i svojim idejama kako uljepšati ovaj svijet.Dovoljno je da nečiju ideju i mi pokušamo primjeniti u svojoj okolini,župi,gradu..nema veze ako smo sami u tome.
Što kažete da se dogovorimo pa da jedan dan svi izađemo na svoje ulice i tražimo one kojima možemo pomoći:beskućnike,siromašne,usamljene..Bog će već preko nas znati kako pomoći tim ljudima
merkat

PostanoPostano: sri 12 sij 2005, 18:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Konkretno je nesto privatno, preko medija, upoznao sam jednog covjeka koji organizira koncerte hunmanitarne, spojio sam ga sa voditeljem govornih automata i nesto kombiniramo skupa, nekad je dovoljno otici na humanitarni koncert, ili najjednostavnije nazvati tel.broj kao sad caritasov i crvenog kriza. Od nedavno sam clan kapi dobrote koja se brine sa stare i napustene, a pomoc je financijska, fizicka( cijepanje i dovoz drva za zimu, prenosenje teskih stvari, donosenje potrepstina, te psihicke naravi kao sto je vrijeme posveceno njima i razgovor, no ja sam tu tek pocetnik, cast onima koji se time duze bave. Trenutno preko te udruge pomazem jednoj starici koja je tesko pokretna i vrlo siromasna. Cak je jadna digla neki nevjerojatno nepovoljan kredit u jednoj stedno-kreditno-lihvarskoj zadruzi gdje 5000 kuna ce kroz dvije godine vratiti njima cak 12 000 !!!!!!!!!!!! Jadna je cula reklamu o njapovoljnijim kreditima za umirovljenike na radiu. Kako su mnogi starci neuki odlicna su meta za bogacenje takvih pokvarenjaka. Sad bas s prijateljem proucavam nacin kako ih sprijeciti ubuduce. Danas je ocito deviza da se najbolje iskoriste oni najslabiji kao djeca i starci, no i takvima neko mora stat na kraj, kad tad. I mala djela su dio velikih djela.

sike

PostanoPostano: čet 13 sij 2005, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super zvuči program Merkat!Jel takva udruga postoji još negdje drugdje ili samo u Zagrebu?Nećeš vjerovat ali baš sam nedavno u razmišljanjima s članovima nekih drugih zajednica mladih u Ri da se svi udružimo u jednu udrugu baš radi ovakvih,konkretnih pomoći onima koji najčešće najgore prođu u životu:siromašni,stari,beskućnici..
merkat

PostanoPostano: čet 13 sij 2005, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E bome neznam kako stoje druga mjesta, no raspitat cu se kako to funkcionira, naime kap dobrote nije vezana samo za Zagreb nego i okolicu, no tvoja ideja o povezivanju je sjajna, raspitat cu se za tvoju zamisao, jest da sam novak u tome pa nemogu kreirat te ideje no predlozit cu i raspitat se, kad se vise udruga spoji moglo bi dobro funkcionirati.

sike

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanima me kako sebe doživljavamo: da li kao one koji su pozvani na služenje ili se često smatramo kao oni kojima drugi trebaju služiti jer smo mi već drugima služili pa su sad drugi na redu.
Pod služenjem tu mislim svakodnevno shvaćat da sam kao Kristov učenik pozvan da budem najmanji od najmanjih i pomognem onima koje drugi ne šljive jer nemaju para, stari su, napušteni..
sike

PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nešto mi je jedna predraga osoba zakopala duboko u srce..

"Gospodine, zelim ruke! Ruke za molitvu, ruke za svoje bližnje. Trebam ruke da podržim očajne, da se na molitvu sklope, da se bore za ljudske duše, da se žrtvuju i trude, da se pruže ususret protivniku, da svuda donose blagoslov. I još tisuću ruku želim a imam samo dvije!
Gospodine, Ti ih uzmi k sebi i umnažaj!"

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
arkandeo

PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima jedna jako lijepa misao blazenog Alojzija Stepinca:

Kada vam uzmu sve ostaju vam dvije ruke, tada ih sklopite na molitvu i bit cete najjaci.

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.