HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 21:08. Pogledaj neodgovorene postove
Služenje bližnjima
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 22 svi 2006, 19:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najmanje dobro djelo je bolje od najveće dobre namjere.
Možemo mi tipkati, pričati o pomoći bližnjima do mile volje ali riječi bez djela ni nisu tako vrijedne Rolling Eyes ...
Heh, plvo mislim na sebe Rolling Eyes ... Koliko mi je puta teško nešto odvojiti od sebe da bih dala drugome, koliko puta zažmirim pred potrebitima...heh, previše...

Prečesto podcjenjujemo snagu dodira, osmijeha, lijepe riječi, uha koje sluša, iskrenog komplimenta ili namanji čin brižnosti, a baš oni mogu okrenuti život.
Leo Buscaglia

Pokušajmo bar darovati gore navedene ''sitnice''...
Iako se u ovom materijalnom svijetu sa njima ne može puno tuzan Wink ....

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: ned 28 svi 2006, 22:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Možemo mi tipkati, pričati o pomoći bližnjima do mile volje ali riječi bez djela ni nisu tako vrijedne Rolling Eyes ...
Heh, plvo mislim na sebe Rolling Eyes ... Koliko mi je puta teško nešto odvojiti od sebe da bih dala drugome, koliko puta zažmirim pred potrebitima...heh, previše...

Prečesto podcjenjujemo snagu dodira, osmijeha, lijepe riječi, uha koje sluša, iskrenog komplimenta ili namanji čin brižnosti, a baš oni mogu okrenuti život.
Leo Buscaglia

Eto,uspjela si nešto dati jučer i to nije bilo malo! Wink
A i riječi barba Lea su se ostvarile! jako sretan
Da pojasnimo svima:jučer smo organizirali izlet u prirodu za 50-ak djece bez roditelja iz domova i školske djece kako bi ih što više povezali..
Imali smo misu u prirodi, igre, ručak..
Toliko radosti, ljubavi, osmjeha..u samo 5 sati druženja!
Kad bi barem više svega navedenog bili spremni svaki dan davati za druge..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 05 lip 2006, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Onda,hoćemo li nekome promiskuitetnom pomoći? Wink

Doista vjerujete da ne možemo nikome KONKRETNO pomoći ili nema nikog promiskuitetnog koga znate?

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 06 lip 2006, 13:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vi koji ste bliže Rijeci ili znate nekog tko je u Rijeci a da želi nekako pomoći neka dođe ovaj četvrtak u 19.30h u trsatski samostan.
Našli bi se svi koji žele nešto napravit,uložit svoje talente da u gradu bude manje gladnih,ljudi bez krova nad glavom..kad već Crkva kao institucija ništa ne čini da zbrine obitelji koje se bacaju na ulicu a jedna takva je danas bačena s dvoje djece s posebnim potrebama a bitno da mi na sve to skupa možemo mirne savjesti gledat te da Caritasova ustanova kaže da te ljude neće primit..

Neka bude više ovakvih kao što je osoba koja je ovo dolje napisala nakon što je rekla da će doći u četvrtak:

I mene boli ta sva nepravda i to jako jako! ali nesmijemo i mi kojima je dan taj osjecaj za bliznjeg posustati, ta nista nije nemoguce ako smo s Njim i u Nemu ali posve!!
poteskoca ce uvijek biti, prepreka ali ono sto je jace od sveg je to da je "On s nama u sve dane do svrsetka svijeta" i to nama koji smo u to povjerovali koji za to zivimo treba biti snaga, radost, okrepa kada smo premoreni kada nevidimo izlaza!!
Zajedno ali s Nijme u srcima moramo dat sve od sebe da Ga ne ranjavamo jos vise!!
Molim Duha da nas prosvijetli da znamo sto nam je ciniti, neka nas vodi da sve cinimo na Njegovu slavu i radost, molimo ga da budemo dostojni i cista srca!!
vjeruj mi, Gospodin nas trazi, treba i zove!! I ja malena dat cu od sebe sve da mu se odazovem koliko mogu i znam najbolje!!

sneni
isključen

PostanoPostano: čet 08 lip 2006, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sinoć sam se sreo na iskonovu chatu sa djevojkom 16 godina - sotonistica koja je osjetila zov sotone na krizmi - kad je biskup pitao odričete li se sotone ona je odgovorila glasno NE. Već je na heroinu. Počela uzimati drogu kad je mladić (16) tražio od nje (14) spolni odnos ona nije pristala on ju napustio... I sve što sam mogao postići bilo je to da se večeras pomoli. Reče da hoće ali da davno nije molila.. Kakvu mi je zashvalu poslala porukom. Čekam da mi se opet javi...

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
sike

PostanoPostano: čet 08 lip 2006, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bogu hvala sneni što je upravo naletila na te,odnosno na Isusa kroz tebe!
Ako uspiješ,saznaj odakle je pa joj vjerujem možemo još pomoći

sike

PostanoPostano: čet 08 lip 2006, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog uvijek čini čuda od malih stvari po rukama malog stada..
Bože velik si u tim ljudima koji te žele ljubiti u potrebitima!

Ima nas,malo po malo,bit će nas više..On će stvaljati ljude na naš put:one koji trebaju pomoć i one koji mogu pomoć..

Pozivnica je trajno upućena svima!

sneni
isključen

PostanoPostano: pet 09 lip 2006, 5:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Bogu hvala sneni što je upravo naletila na te,odnosno na Isusa kroz tebe!
Ako uspiješ,saznaj odakle je pa joj vjerujem možemo još pomoći

Poslao sam ti na PP!

sneni
isključen

PostanoPostano: pet 09 lip 2006, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i jutros mi šalje poruku: sinoć sam opet uzela heroin..nisam molila

ja joj odvratim pa pomoli se sada

odgovori: hoću ali smatram da mi je kasno jer sam u dubokoj vezi sa sotonizmom

MrOnline

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 09 lip 2006, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni hvala ti sto nas obavjestavas. Hajmo moliti za tu djevojku. Evo ja cu se veceras za nju pomoliti. Zajedno u molitvi mozemo mnogo. Mozda bi i mogli postit za nju.

"Dođi, Gospodine Isuse! Milost Gospodina Isusa sa svima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: pet 16 lip 2006, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo zadnjih poruka: Molim se svake noći. Više se ne drogiram -ponekad samo malo- sada ležim na kauiču mučim se sebe odvikavam. Mladić zbog kojeg sam se počela odvikavati me ostavio. Bojim se da sve bude uzalud. Moli se za mene.

sneni
isključen

PostanoPostano: sub 17 lip 2006, 15:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas sam primio ovu poruku:
Otkad sam se okrenula Bogu sve mi ide nizbrdo! Ja to ne želim. Nisam smjela iznevjerit sotonu, sad se ljuti.

nakon nekoliko mojih poruka

Ok. ma trudim se al mi je jaaaaaaaako teško. Al moram priznat da se i moje društvo mijenja! Ne znam kako, ali uspijevate!

Daisy Adaire

PostanoPostano: ned 18 lip 2006, 19:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BOGU HVALA!

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 9:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma budite uz mene, želim ostat s Vama u vezi da se čujemo, al mene ne može nitko promijeniti. Sinoć smo bili na groblju i svašta radili i ja sam sotonist....
Hvala na lijepim riječima koje ja nikad neću razumjet! Ako me mislite promijenit riječima, bojim se da vam to neće uspjeti! Da su me odgajali batinama a ne riječima ne bi stigla do ovdje. Iako si ne želim priznat mislim da mi treba stručna pomoć. Jesam vam rekla da sam već triput sanjala svoj grob?
PLAĆENA JE KRVLJU DOK SE SANJAla sloboda. Ma velika je panika sad na groblju, murja je tam! OK reći ću vam! Prije 5 god potpisala sam ugovor ! Sotonin ugovor . I sad ako odem.... problem je u tom kaj ne mogu otić! Da vam lažem, da vam kažem da ću se promijenit, igla je potrošena, nema potrebe ploču okrenit.

sike

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 10:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Očito na daljinu ne možemo joj puno pomoći osim molitvom.Treba joj netko s kim će ona moći uživo razgovarat,tko će joj biti prijatelj,pokazat joj put,izlazak iz ovog..
Kako kaže,uvikli su je u sve to i sad je ne puštaju a ona se nema snage sama izvlačit iz svega toga..

Da s epovežemo sa svećenicima u mjestu gdje živi?

sneni
isključen

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

....ja sad moram ić. Pazit ću na sebe ! Bok! Vi ste mi kao tata kojeg nikad nisam imala...

I s istog broja: Ajde tatice u suknjici ostavi SOTONINU KĆER (nadimak ne navodim) na miru. Ona jer nasa i neces nam je uzet! Vec si jednu curu izvukao od nas al nju neces!
Sotonisti..... (12 sati i 59 min)

sike

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što misliš o svemu tome sneni?

Imaš li rješenje jer očito se sam Twisted Evil namjerio na tebe!

Moramo izvuć tu curu nekako!!!!

sneni
isključen

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 14:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Što misliš o svemu tome sneni?
Imaš li rješenje jer očito se sam Twisted Evil namjerio na tebe!
Moramo izvuć tu curu nekako!!!!

Nije odgovor jednostavan. Što se tiče te cure i svih ostalih u sličnoj situaciji najbitnije je da ona (oni) hoće i žele. Kad oni stvarno zažele izaći iz te situacije onda je put otvoren ali dotle treba puno strpljenja, u napadima tog ludila znaju biti vrlo prosti, treba sve to moći izdržati. Lažu, treba znati razlikovati ono što stvarno govore i što žele reći. Treba se sniziti do nivoa te osobe i pokazati prijateljstvo, ljubav, nikad osuđivanje, odbacivanje, što je veoma teško.

Onda treba stupiti u dodir sa stručnjacima (razne udruge i komune ih oslobode droge ali ih uvale u neku sektu pa ne znaš što je gore. )
Svećenici... bi trebali biti poput dobrog pastira, pa trčati za zalutalom. No mnogo je lakše šišati i musti mirne ovce nego trčati za zalutalom.
Ovih sam dana pomagao čovjeku skinuti ovcu koja se nogama objesila (prve noge joj se zaplele na vrhu debla , koliko je samo muke trebalo dok smo je skinuli i jasno slomila nogu, pa naći čovjeka koji zna to napraviti, pa ...) a sa čovjekom je još gore.
Mi u našoj Crkvi nemamo uopće sliku pravog stanja. Užasna saznanja imam upravo preko chata. Pa neka je i samo 30 % istina previše je.
Nisam pozvan suditi ni predlagati (tko me u ostalom sluša)(pogledajte rasprave na temu o jezicima, privatniom objavama i sličnim stvarima, a ovdje...)
Pogledajte u svojoj okolini u svojoj župi... najlakše je zatvoriti se u svoje ljušture (razne udruge zajednice i duhovno se samozadovoljavati) dok se okolo problemi gomilaju... Ovim ne napadam nikoga samo iznosim činjenično stanje. Da bi se bilo koja stvar mogla popraviti treba najprije sagledati činjenično stanje, priznati sebi promašaje...a joj. ... doista Dođi Duše presveti: Suha srca zalivaj, vidaj rane ranjene... mekšaj ćudi kamene, zagrij grudi ledene ne daj nama putem zlim.

klara

PostanoPostano: uto 20 lip 2006, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

na žalost, sve je više mladih koji se furaju na nekakav gotic-style, sotonizam ...
svakodnevno ostanem Shocked Confused tuzan lunjajući njihovim blogovima ...
"klinaca" iz moje škole, moje okoline ...
i često se suočavam s činjenicom da oni jednostavno ne žele iz toga van,
jer su u dobi kada sve najbolje znaju i kada su pobrali svu pamet svijeta ...
i često ne znam ni sama način na koji pristupiti, na koji pomoći ...
znam samo da je najgora moguća varijanta "struganje po mozgu" ...

sneni, jel ti se još javlja ta djevojka?
a da ju se poveže s nekim od svećenika iz njezinog kraja?
možda joj i dolazak na ovaj forum može nekako pomoći?

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 20 lip 2006, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako nema vlastite volje, ništa ne pomaže. Ostaje moliti i nadati se.

Ljubi i čini što hoćeš
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 20 lip 2006, 18:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
Ma budite uz mene, želim ostat s Vama u vezi da se čujemo, al mene ne može nitko promijeniti. Sinoć smo bili na groblju i svašta radili i ja sam sotonist....
Hvala na lijepim riječima koje ja nikad neću razumjet! Ako me mislite promijenit riječima, bojim se da vam to neće uspjeti! Da su me odgajali batinama a ne riječima ne bi stigla do ovdje. Iako si ne želim priznat mislim da mi treba stručna pomoć. Jesam vam rekla da sam već triput sanjala svoj grob?
PLAĆENA JE KRVLJU DOK SE SANJAla sloboda. Ma velika je panika sad na groblju, murja je tam! OK reći ću vam! Prije 5 god potpisala sam ugovor ! Sotonin ugovor . I sad ako odem.... problem je u tom kaj ne mogu otić! Da vam lažem, da vam kažem da ću se promijenit, igla je potrošena, nema potrebe ploču okrenit.

Mislim da ova boldana rečenica dovoljno govori da cura svjesno a u drugim njenim rečenicama i nesvjesno traži pomoć.Ovo sa svećenikom nije loša ideja,tu bis e mogli svi malo raspitati kad bi netko od obližnjih svećenika mogao intervenirati,stupiti u kontakt s njom i ispitat malo te sotonističke krugove..
A tu bi mogli i neki vjernici laici učinit po tom pitanju više ako žive blizu..

sneni
isključen

PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

s istog broja:
Citat:
Ajde tatice u suknjici ostavi SOTONINU KĆER (nadimak ne navodim) na miru. Ona jer nasa i neces nam je uzet! Vec si jednu curu izvukao od nas al nju neces!
Sotonisti.....
(12 sati i 59 min)
Od ove poruke više ne odgovara ni na jednu moju poruku

Bernard

PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 17:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nek joj se Bog smiluje. Vjerujem da je i onaj nesvjestan zov u pomoć nešto na što se Bog neće u končanici oglušiti.

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: pon 26 lip 2006, 7:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

javila mi se opet da već 3 tjedna ne uzima ništa od droge, da se moli svake noći ali da joj je teško.. i da se boji...

Ja sa svoje strane činim što mogu.

sike

PostanoPostano: čet 06 srp 2006, 13:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gdje god se okrenemo ljudi u potrebi..neki gube stan drugi nemaju struje pa pale svijeće u 21.stoljeću,na čemu se i griju,treće štakori grizu,četvrti negdje tamo umiru od droge,a peti od raznih bolesti..

I što činimo?

"Žao mi je", "Jadni"..

Od toga se neće spasiti, ne treba im sućut nego naša ruka pomoći..
Jesmo li svjesni da i Krist se smrzava,umire s njima..? Možda jesmo ali dok ima takvih,očito nedovoljno smo toga svjesni..

Ima li nas za u boj za Krista,čovjeka?..Ili još uvijek nismo dostojni?

Samo kad će Gospodin dočekati da budemo spremni i krenemo..

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.