HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 13:32. Pogledaj neodgovorene postove
Služenje bližnjima
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Happy

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 06 srp 2006, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moj!
Čitam i eto, stvarno se potvrđuje to da se treba puno moliti za obraćenje mladih, a pogotovo na teritoriju Hrvatske (vezano i uz temu Egzorcizam...)!
Imam prijateljicu koja je udana tri godine, ima bebu od 5 mjeseci i prije mjesec dana ja saznala da je muž vara!!! Njime u potpunosti vlada duh bluda kojemu se on ne zna oduprijeti (to je samo jedna od stvari koja njime vlada).Zaista ima velikih duhovnih problema, vjerojatno još od prije braka i potrebno mu je puno Ljubavi i naše pomoći.
Skupilo se nas 40-ak prijatelja kako smo htjeli pomoći toj mladoj obitelji. Odlučili smo postiti 1 dan u tjednu o kruhu i vodi. To nije nimalo lako, obzirom da mnogi od nas teško podnose to da ne jedu, ali to smo prikazali kao žrtvu. Jedan svećenik između ostalog svaki dan služi sv. Misu za tog muža. Post i molitva može jako, jako puno pomoći osobi koja je u potrebi, pogotovo takvoj!!!! Exclamation Exclamation Exclamation
Plodovi te naše molitve su se vidjeli već nakon nekoliko dana. Nisu bili ono što smo mi očekivali, ali znamo 100% da je cijelo ponašanje tog čovjeka sada takvo, jer molitva čini svoje i da je Bog jači i snažniji od svega zla. I dalje ime je jako teško i ustrajemo u molitvi i dalje!

Moj je prijedlog da napravimo grupu ljudi ovdje na forumu i okolo koja će postiti 1 dan u tjednu, bilo koji dan, s nakanom za obraćenje ove djevojke koja je u toj sotonističkoj grupi, a s kojom se sneni dopisuje.

Evo, prva se javljam. Postim sutra o kruhu i vodi za dvije osobe: za tu djevojku i za muža moje prijateljice!
Da li se želite uključiti? Voljela bi da nas ima...Mislim da je to minimum koji možemo dati.

Pozdrav, jako sretan

Bog moj i sve moje... Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 06 srp 2006, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Happy napisa:
Moj je prijedlog da napravimo grupu ljudi ovdje na forumu i okolo koja će postiti 1 dan u tjednu, bilo koji dan, s nakanom za obraćenje ove djevojke koja je u toj sotonističkoj grupi, a s kojom se sneni dopisuje.

Evo, prva se javljam. Postim sutra o kruhu i vodi za dvije osobe: za tu djevojku i za muža moje prijateljice!
Da li se želite uključiti? Voljela bi da nas ima...Mislim da je to minimum koji možemo dati.

Pozdrav, jako sretan

Odlična ideja!Pridružujem se tim nakanama za sutrašnji post kao i svakog petka i tom popisu dodajem helenu s bloga smisaotvojegzivota.blog.hr i malu veroniku koja boluje od leukemije

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: pet 07 srp 2006, 6:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdravljam ideju moliti i postiti ne samo za ove nago za sve. No ipak ne bih vezivao uz neke posebne forme (post) jer ima ljudi koji ne mogu postiti ili im priroda posla to ne dozvoljava. Zato neka svatko na svoj način moli ali za istu nakanu. Čini mi se punoi prihvatljivijim.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 06 ruj 2006, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uskoro ćemo kao franjevci svjetovnjaci na Trsatu,zajedno sa svim ljudima dobre volje krenut u 2 velika projekta,nešto čega u Ri i šire jako nedostaje

zato,trebamo sve vas koji ste tu negdje da nams e pridružite!

Al moram se zahvaliti banani,marini-ri,filetu,metalcu..svima koji su jučer žrtvovali malo slobodnog vremena da pripreme terene za najpotrebnije,čisteći prostorije,slažući drva..

sike

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jučer posjetih samostan sestara Majke Tereze u Zagrebu,u Jukićevoj!

Koje je to življenje Evanđelja!

Svakog dana pripremit ručak za 200 gubavaca naših dana,otvorit vrata svima koji nemaju krov nad glavom..a samo njih 8,i to bez stalnih primanja već iz Providnosti..

Ma,kakav primjer svima nama koji nam stalno treba biti pred očima!
Koliko mi možemo svojim rukama učiniti? Puno,ali samo ako hoćemo..
Krenimo ovog časa..

Osobito trebaju volontere pa svi koji ste u Zg-u i imate malo slobodnog vremena..

sike

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ah banana,svi smo više-manje takvi..uvijek nam u ključnom trenutku pofali ljubavi za one koji tu našu ljubav najviše trebaju

Očito da još nismo probali umrijeti ovom svijetu, osjetili težinu križa na što nas sve Isus poziva..

Hoćemo plakati? Neeeeeeeeee!

Sad je trenutak!Pustimo bar načas "normalne" u očima ovog svijeta i zastanimo trenutak kraj gubavca, a nije da ih nema..Koj osjećaj ljepote i bogatstva služenja!

tinka

PostanoPostano: sub 21 lis 2006, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pred nekoliko dana vozeci se busom kroz grad gledala sam lica, postupke tih "slucajnih" prolaznika..
Tako se rijetko na njihovom licu mogao primjetiti iskreni smjesak, vedrina, bezbriznost Tek bi neki zaljubljeni par koji se njezno gleda i drzi za ruke unio malo topline u hladno predvecerje...
Svi smo tako uzurbani, tako zabrinuti, nemamo nit trenutak vremena primjetiti tugu na necijem licu, suzne oci nekog oca, dijete s kojim se nitko ne zeli igrati, nonicu koja jedva nosi svoju tesku karitasovu vrecicu, skitnicu koji po kontenjeru trazi ostatke nase hrane...

Iako je u meni odmalena zazivjela ljubav bas prema "malenim gubavcima" naseg vremena i sama sam svjesna da bi mogla puno vise konkretnih djela ljubavi prema bliznjem ciniti svakodnevno. Naime, u zadnje vrijeme dogodilo se nekoliko puta da bi mi bas u trenutku kad je bilo potrebno nasao pored mene neki "potpuni stranac" i pruzio mi svoju "ruku pomoci". Iako su to sve naizgled sitnice, jednostavnost takvog srca, ljudskost, toplina osmjeha nakon izrecenog "hvala" s moje strane dokaz su zive Ljubavi prisutne medu nama!
Zaista, predivno je nesebicno i bez ikakve koristi biti na raspolaganju bliznjima u potrebi. Ta nema ljepseg osjecaja nego kad cista srca i nekom sitnicom pomognemo bratu covjeku, izmamimo osmijeh na njegovom licu ili pak suzu radosnicu iz njegova oka...
Ta nista materijalnog nemoze se mjeriti s osjecajem kojeg u nama rada djelo ciste i nesebicne ljubavi...
Molim Gospodina da mi da snage da prepoznam sve one stavljene na moj zivotni put a potrebitih onog sto im zahvaljujuci Njemu i Negovoj milosti ja malena mogu pruziti. Neka ih bude sto manje koje cu zaobici zbog obuzetosti svojim obvezama i brigama..
Dobro je ciniti dobro Smile

On je moj Bog, moja nada, moje sve! Isuse volim te!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 15 stu 2006, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žalosti me više nego ljuti kad olako dižemo ruke od nekih stvari koje kao poznamo a zapravo zbog straha odustajemo.Radi s eo pokretanju jednog projekta koji bi bio trajan i za čiji uspjeh bi baza bili volonteri,odnosno njihovo davanje,bar onaj minimalac,sat-dva tjedno..
No,mnogi su sad već u stanju dignuti ruke od toga zbog straha od nepoznatog,pitajući se odmah:Kako ćemo mi to?Hoćemo li moći?Što ako ti ljudi ovo ili ono?
A Twisted Evil trlja ruke jer je u nas zasadiop strah i crva sumnje da samo tako dignemo ruke od nečega što može pomoći tolikim potrebitima..
Ali neka dignu..
Idem dalje..

sike

PostanoPostano: pon 18 pro 2006, 10:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za jednu odbjeglu zlostavljanu ženu sa sinom koja traži prenoćište,nema mjesta u ustanovama Grada ali i Crkve..Isus opet ne biva primljen ni ovog Božića,koliko god kucali..važniji su nam papiri od ljudi..ovog puta mi kršćani,katolici zatvorili smo mu vrata na nos,nismo mu ni ponudili štalicu..ništa..

Ljudi,ako nam Bog nekog pošalje,učinimo sve što možemo,ali ovaj čas ne sutra ili da ga prebacujemo nekom drugom!

Jednom je sv.Elizabeta Ugarska dovela jednog umirućeg beskućnika kući i smjestila ga u bračni krevet nje i njezinog muža sv.Ljudevita-ugarskog kralja.Svekrva se bunila i pred svima je napala a kad su svi došli u sobu,u krevetu su našli raspetog Krista

sike

PostanoPostano: sub 06 sij 2007, 23:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas bijasmo u duševnoj bolnici..ima odjel gdje su ljudi vezani za krevet u samici,neki vrište,ne znaju za sebe..

A na što s eono mi žalimo?Nešto nam fali u životu?
Ljudi,posjetite jednom takvu ustanovu!Koje vas silno bogatstvo tamo čeka!

banana

PostanoPostano: ned 07 sij 2007, 0:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne budem o posjetu duševnoj jer onaj dijelić koji sam ja vidjela bio je lijep, koliko to može biti jedna takva bolnica.. Istina, od svih bolnica najmanje bih željela završiti u jednoj takvoj.. Svaka čast sestrama i doktorima koji rade sa takvim ljudima..
Naravno, jaaakoo mi je drago da sam bila jako sretan

Heh, svaki dan prolazeći jednim dijelom Rijeke zatičem iste osobe..
Sijede, praznih pogleda..
I onda kada se takav netko napije i kada leži nasred pješačkog i jedva se gega do semafora te se pokušava ustati iako pada nitko da bi mu pomogao.. Ljudi sam stoje, onak ružžno pogledaju i jedni drugima nešto dobace. Nemam baš pravo ni tipkati o ovome jer nisam ni ja bila luda za tim da pomognem, gledala sam i mislila da sam premala Embarassed .
Ok?! Čovjek, da čovjek, a ne neki pas ( kojeg bi čini mi se društvo za zaštitu životinja prije maklo sa ceste, odvelo u neku udomiteljsku obitelj ).. Možda on smrdi, ne traži ni pomoć (a što će i tražiti kada ništa nema ).. Al što začepiti nos, sa gađenjem ga pogledati i u velikom luku zaobići kada i nije baš tako jako teško bilo mu barem dati ruku, maknuti ga sa ceste i sjesti ga na obližnji zidić. Il' je možda to teško, il se možda nije ni trebalo tu ništa pomoci ( pa i onak je na kraju uspio sam ) Confused !? Kužim, nepoznat je, možda grize al..
Ma takav mi je bed onako ih gledati i tak mi se teško zamisliti na njihovvu mjestu..
Biti bez ičega, bez krova nad glavom, skupljati opuške cigareta po podu, ovisiti o dobroj volji drugih.. tuzan
Ma ovo je samo jedan primjerić od prije par dana.. Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 13 sij 2007, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde,neću ih hvalit da se ne umisle ali naše dvije framašice i forumašice Wink upravo obilaze jednu tročlanu obitelj:mamu s dvije bolesne kćeri,jednu s mentalnom retardacijom a drugu s cerebralnom paralizom..

Bravo cure!Razveselit ćete njih i Isusa koji vas čeka u njihovom stanu!Vapio je za pomoći i vi ste Mu pružile..

Bog vas blagoslovio!

banana

PostanoPostano: pon 15 sij 2007, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tak se često oni koji su najpotrebniji naše pomoći zatvore među četiri zida.. Tek sam neki dan i to sasvim slučajno otkrila da u mojoj zgradi živi čovjek koji zbog toga što je u kolicima, a naša zgrada nije ni malo prilagođena takvima, duuugo nije izlazio iz stana.. Žena mu je isto tak bolesna i ovaj mjesec ide na operaciju.. kćer u Austriji.. Rolling Eyes Eh, i tko zna koliko ih još takvih ima.. Rolling Eyes
Ok?! Ovo i ni najbolji primjer za najpotrebnije je ovim ljudovima nije potrebno niš više od malo društva i možda koji put pomoći oko kakvih sitnica.. Rolling Eyes
Al' sam htjela ponoviti rečenicu sa početka da se toliko ljudova ''skriva'' iza svojih vrata, natjrerani možda nerazumijevanjem društva, izrugivanjem, nemoći.. Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 15 sij 2007, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Al' sam htjela ponoviti rečenicu sa početka da se toliko ljudova ''skriva'' iza svojih vrata, natjrerani možda nerazumijevanjem društva, izrugivanjem, nemoći.. Rolling Eyes

E,tu bi baš mi kršćani trebali uletiti i pronalaziti takve ljude kojima je pomoć potrebna a to su oni istinski siromasi,one koje isus zove najmanjima,jer takvi ne kucaju okolo,ne traže,ne povlače za rukav..već dostojanstveno nose svoju bijedu i čekaju neko dobro srce da ih pronađe..

Premalo svi kucamo na vrata srca najmanjih..općenito,naših bližnjih

Korny

PostanoPostano: sub 03 vel 2007, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, framaši s Trsata su i danas pokazali svojim primjerom kako svi možemo (i moramo) služiti bližnjima...

Skupili se ponovno da raznosimo pakete s namirnicama i ostalim potrepštinama potrebnim obiteljima...

Stvarno mi je jako drago i lijepo vidjeti da je to zapravo moguće...da se mladi ljudi mogu skupiti i napraviti dobro i humano djelo...pomoći ljudima oko sebe, pružiti im podršku...jer, koliko god je tim ljudima potrebna naša materijalna pomoć, bitnije im je da mi dođemo tamo i budemo s njima...bitnija im je naša riječ podrške i naša prisutnost...tako je neopisiv osjećaj ući u kuću kod ljudi koje vidite po prvi puta u životu, ali koji vas prihvaćaju kao svoje...

Sve u svemu, jedno neopisivo iskustvo koje bih svima preporučila...ako vam se pruži prilika sudjelovati u ovakvoj ili sličnoj akciji, probajte..ali, probajte ovakva djela činiti i u svakodnevnom životu, nemojte se ograničavati samo organiziranom akcijama....jer osjećaj je stvarno predivan....i ne samo da pomažete ljudima oko sebe kojima je to najpotrebnije, već i izgrađujete sebe...a to je predivan osjećaj...

Probajte!!
Andelic

PostanoPostano: pet 09 vel 2007, 15:56
PostNaslov : VELIKO HVALA SVIMA KOJI SU SE ODZVALI I POMOGLI
Citiraj i odgovori

Eto, želim i ovim putem zahvaliti, i pohvaliti sve framaše koji su se odazvali na našu karitativnu akciju podjele paketa prošloga vikenda potrebitim obiteljima... nije nas mnogo bilo, sve desetak...ali eto, napravili smo 'mnogo' barem ja tako vjerujem i osjećam... eto, ne toliko u tim paketima koje smo nosili obiteljima, iako i to njima mnogo znači, jer kako ste i vidjeli sve su te obitelji vrlo skromnih materijalnih mogućnosti i pomoć im je uvelike potrebna, ali još više mislim da svima njima znači naše društvo, malo naše pažnje, tih pol sata -sat vremena, koji svaka dva mjeseca odvojimo za njih, a njima svima tako puno znači...još jednom hvala svima koji su se odazvali i eto nadam se idući puta većem odazivu, i pozivam i sve ostale mlade Rijeke i šire okolice , nemoraju biti samo framaši, koji su zainteresirani za ovakav oblik pomaganja potrebitima i volontiranja neka se jave i pridruže nam se, to mogu na Trsatu u samostanu, uvijek će dobiti obavijest kada imamo iduću karitativnu akciju, i mogu isto i prek foruma, ili na framatrsat@gmail.com .

ovaj vikend nastavljamo sa našom akcijom podjele paketa obiteljima, jer još imamo 8 obiteji za posjetit.

Veliki pozdrav svima...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 18 vel 2007, 8:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Danas bijasmo u duševnoj bolnici..

Nas 15-ak bilo je i jučer. Imali smo misu, a poslije kratko druženje sa "stanovnicima" te bolnice. I stvarno je, kako Sike kaže, veliko bogatstvo biti tamo sa njima, razgovarati, pjevati...
Iako ih ja ( možda zbog bolesti koju nose ) na trenutak malo podcjenim..
Vidiš da su to ljudi koji se raduju mnogim stvarima, koji usprkos bolesti imaju onaj čovjekov motor - srce..
Lijepo je tamo doći pa vidjeti da te se neki ljudi i sjećaju, razgovarati sa njima o običnim stvarima, dobiti preporuke za knjige, recept za kolače, saznati nešto više o kraju iz kojega su oni..
Istina, bude i onih koji taj dan, možda zbok ljekova, nisu od volje..
U razgvoru skužih da u toj bolnici ima i dosta mladih..
Zadnji kat je rezerviran za ovisnike o drogama, alkoholu..oni nemaju pristupa vani..

Svakako, jedno lijepo iskustvo.. jako sretan

Bog moj i sve moje!
banana

PostanoPostano: sub 07 srp 2007, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uvijek me razveseli posjet našoj teti Tereziji, samohranoj majci dvoje bolesne djece. Sa Korny sam jučer svratila do nje..
I ne mogu da se ne pitam od kuda joj tolika snaga, volja. Kako uz taj križ djece sa cerbralnom pralizom i mentalnom retardacijom ima ljubavi, želje za njih, za tolike druge stvari..
A neobično je sve to, rekla bi ja i vanzemaljsko Laughing ! Neobičan je osjećaj prihvaćenosti koji se osjeti pri dolasku u njihov skromni dom, radost male Kristine, Emanuelina pitanja..
Neobična je ta naša teta Terezija i njezine cure. Ma spomenik joj treba dignuti Wink !!

Korny, hvala tebi što si bila misionar Božje ljubavi u domu naše tete Terezije jako sretan !!

Bog moj i sve moje!
Korny

PostanoPostano: ned 08 srp 2007, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, sad bih ja, kao, trebala nešto pametnoga natipkati, ali....

...nemam što natipkati...

Stalno govorim (a možda sam već i napisala to tu negdje) da se ta radost pružanja i služenja bližnjima jednostavno ne može riječima opisati...bar ja to ne mogu...

Svaki put kad odemo kod tete Terezije, super se osjećam...i jedva čekam da dođem tamo, da ih vidim, pozdravim, popričam s njom i curama...i, opet se ponavljam - koliko god se osjećam ispunjenom zato što dajem njima dio sebe, osjećam se ispunjenom i zbog sebe....ma poseban je to osjećaj...

A ne znam, neću više ništa ni tipkati, zapetljala sam se malo, ali svi oni koji su to probali znaju dobro o čemu pričam...

A vi ostali - probajte.......što čekate....? Wink

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
sike

PostanoPostano: ned 08 srp 2007, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne vjerujem da postoji osoba na ovome svijetu koja nikad nije poželjela pomoći drugima.
Kaže Majka Tereza da se svijet spašava i dobro širi od malih stvari,od jednog susreta s čovjekom-bližnjim,jednog dobrog djela..
To će nad dobro djelo sigurno pozvati da učinimo još jedno..pa opet još jedno..
I tako ovaj svijet izgrađujemo da bude ljepši..

Ako ne poslušamo ovaj savjet MT, onda sigurno želimo spasiti svijet ne znam čime,a to je onda nemoguće..npr.kad poželimo da svi ljudi budu dobri,Božji..nemamo čarobni štapić da njime zamahnemo i - svi su dobri.
Ali zato imam članove obitelji,susjedne,bližnje..kojima mogu posvjedočiti koliko je Bog velik,i koliko svi možemo biti puno bolji nego jesmo..
Tada se nešto mijenja u toj osobi i možemo ići dalje..Kao pčele,od scvijeta na cvijet..pa opet ispočetka..cvjetnjak ni one jadnice ne mogu odjednom srediti Laughing

Korny,Marta..u Božjem vrtu cvjetak po imenu Tereza i njene cure raste u jednog od najljepšeg..zahvaljujući dobroti u vama!

Srki

PostanoPostano: pon 09 srp 2007, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko je važno služiti svojoj obitelji,prijateljima,rođacima,a premalo na to mislimo. Važno je davati se,jer onda ćemo i primati. Život je prekratak da bi smo samo sjedili doma i kukali. Prepoznajem se u tome. Treba se pokrenuti,a to je vrlo teško.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 14 srp 2007, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Treba se pokrenuti,a to je vrlo teško.

Slažem se sa tobom! Treba se pokrenuti, učiniti onaj prvi korak..
Kako u ostalim stvarima u životu tako i onima vezanim za pomoć bližnjima ne raditi ono što sama često činim, čekati da sve dođe servirano.
Danas sam razgovarala sa Marinicom i Filetom o nekim stvarima vezanim baš za tu pomoć bližnjima, onu nas kao zajednice. Pa smo pričali ono, treba ljude animirati treba ovo, treba ono. Pa kako bi bilo napraviti i pokazati prezentaciju sa fotkicama zgoda i nezgoda sa akcija pomoći bližnjima, kako bi bilo kada bi se ljudi više tlačili da se uključe u neke stvari...
Istina, oni koji se odazivaju na sve to bi trebali biti svjedoci te radosti koju su primili pružajući dio svog vremena onom u potrebi. Malo prodrmati svijest onima koji su se zbog nekog razloga uspavali. Jer baš svi nešto mogu!
Iako Sike zbori istinu govoreći da ne postoji čovjek koji nije poželio pomoći drugome pa bio mu taj drugi član obitelji, prijatelj, poznanik, neznanac katkad je teško vjerovati da ćemo toliko puta reći ono - jadni oni, nisu imali sreće, baš mi ih je žao, zgražati se na teškoći njihovog života a isto toliko puta reći da nemamo ništa vremena. OK, kužim da je čovjeku samome možda teško poduzeti neku incijativu. (Iako ima puno onih koji su toliko samozatajni, a opet toliko toga dobroga naprave pomažući bolesnoj, osamljenoj susjedi, prijatelju... ) Ali ako ti se pruža prilika, ako se od tebe ne traže nikakvi novci, ništa materijalnog već samo jedan odvojen trenutak, eh... Wink

Bog moj i sve moje!
little_angel

PostanoPostano: pet 28 ruj 2007, 19:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jučer sam malo više razmišljala o sv. Vinku Paulskome, kako je taj čovjek prigrlio siromašne i nemoćne, služio ljudima, i kakvo je veliko srce imao. I onda nekako zastanem, svatko od nas može imati tako veliko srce, ljubeći Boga. Što više ljubimo Boga, to više ljubimo i Njegova stvorenja, pa tako i braću i sestre oko nas. Tako smo im nekako i sve spremniji služiti. Služenje je nešto što nas čini poniznima u službi Božjoj, ali velikima u nutrini. Često sam ujutro kad sam išla u školu znala pogledati prema kipu sv. Vinka blizu škole, i na riječi koje su me uvijek iznova znale probuditi:

Gospodine, pomozi mi,
da ne prođem blizu nekoga
s licem bez osjećaja,
sa zatvorenim srcem, ubrzanim korakom.
Gospodine pomozi mi da odmah osjetim:
za one koji su kraj mene,
za one koji su zabrinuti i izgubljeni,
za one koji pate u sebi,
za one koji se osjećaju osamljeni
ne svojom voljom.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 03 sij 2008, 23:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjerujem da ste prije nepunih sat vremena na HRT1 gledali dokumentarac o Majci Terezi i njezinim sestrama..
Posvetiti život čišćenju rana gubavcima,služiti najvećim siromasima bez obzira bili hindusi,muslimani ili kršćani jer svi su Božja djeca...
Nemoguće? Samo ako si to utuvimo u glavu!
U Zagrebu kod njezinih sestara imamo priliku služiti današnjim gubavcima. Dakle,moguće je! U Rijeci, Zadru, Splitu i Osijeku postoje prihvatilišta za beskućnike. Moguće je Riječani, Zadrani, Splićani i Osječani služiti drugima!
Imamo mogućnost i skupljat novac, školski pribor, otvarati zaklade za siromašne i potrebite po cijelom svijetu, otići u misije u Afriku kao moj prijatelj Nikola..

Moguće je! Samo treba krenuti - ljubiti!
Ali još dans brate i sestro! Jer, sutra mene,tebe..možda neće biti..

banana

PostanoPostano: pet 04 sij 2008, 22:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas smo, po tko zna koji put, dok smo molili Večernju čuli one Pavlove riječi "Mi jaki treba da nosimo slabosti slabih, a ne da sebi ugađamo. Svaki od nas neka ugađa bližnjemu na dobro, na izgrađivanje. Ta ni Krist nije sebi ugađao..."

Da, mi kojima nam se pruža prilika da odemo negdje volontirati, da pomognemo novčanim prilogom ili pak lijepom riječju, uhom za slušanje, osmjehom, zagrljajem...mi trebamo nositi slabosti slabih. Mi trebamo biti oni koji će znati uočiti onoga potrebitog..
Ali čini mi se da u današnjem vremenu mi "jaki" brzo zaboravljajmo na dužnost pomaganja slabima koji bi ponekad bili više nego zadovoljni i s "prstom" pomoći, a kamoli ne s ispruženom rukom..

"Ta ni Krist nije sebi ugađao..", dao je sve za nas, dao je sebe...
Svjesni te žrtve budimo i mi oni koji će ići zemljom čineći dobro..

Bog moj i sve moje!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.