HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 14:48. Pogledaj neodgovorene postove
Služenje bližnjima
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
coldplayer

Spol: muško
PostanoPostano: ned 04 sij 2009, 10:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Kažu da Bog živi u meni, a ipak realnost tame, hladnoće i praznine je tako snažna da ništa ne dodiruje moju dušu."

"Tamo gdje pokušavam svoje misli uzdići k nebu, tamo je tolika uvjerljiva praznina da se te misli vraćaju i zabadaju kao oštri noževi u moju dušu. Ljubav - ta riječ - ne nosi ništa."

"Ne mogu vam opisati kako je mračno, bolno i užasno u mojoj duši - osjećam kao da Bog ne postoji."

"Isus te ljubi na poseban način, ali kod mene je tišina i praznoća tako velika da gledam i ne vidim, slušam i ne čujem, moj jezik se miče u molitvi, ali ne govori."

Vjerovali ili ne, ovo nisu riječi nekog ateista ili čovjeka ogorčenog na Boga, već riječi iz pisama Majke Tereze iz posljednjih godina njezina života. Žena je proživila cijeli svoj život u davanju za druge i naviještajući radosnu vijest bez da je ijednom osjetila Božju prisutnost, ljubav i utjehu, kako kaže "niti u srcu niti u euharistiji". Do posljednjih dana svog života nije bila sigurna postoji li uopće Bog.

Isus je rekao kome je mnogo dano, mnogo će se od njega i tražiti. Majka Tereza je primila nevjerojatno malo (i duhovno i materijalno), a učinila više nego bilo tko drugi u cijelom 20. stoljeću. I do sada sam se divio njezinom životu, ali nakon što sam ovo saznao ona je za mene heroj nad herojima. Mislim da je njezina nagrada na nebesima neprocjenjiva.

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, little_angel, Jopica, Magali, Felicita
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 05 sij 2009, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Biti čovjek...

O kako je lijepo biti čovjek,
čovjek za druge.
Dati im osmijeh i pružiti ruku,
kako je to znakovito...
nama je to malo,
ali nekom je toliko mnogo...
prignuti svoja koljena
kako bi pomogao potpunom strancu
dignuti pale stvari
kada daješ svoje otvoreno srce
i ne pitaš zašto.
O kako je lijepo shvatiti
da te netko cijeni zbog toga što jesi
O kako je lijepo biti čovjek
i služiti...bližnjima...
jer tim služenjem pomažemo ponajviše sebi...

made by me

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 23 sij 2009, 13:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prije koji tjedan smo sa Framom bili u Poreču, u posjeti samohranoj majci koja sa svoje desetero djece, a jedanaestim na putu, živi u uvjetima nedostatnim tako velikoj obitelji!
Otišli smo tamo sa ponešto skupljene odjeće, igračaka, školskog pribora, osnovnih namirnica i kućnih potrepština i time im pokušali bar malo pomoći!
Ovim skromnim darom, onolikim koliki je u našim mogućnostima, nismo riješili probleme te obitelji već se pozdravili od njih svjesni da ostaju prepušteni sustavu u kojem je silno bitna papirologija, a zaboravlja se čovjek i temeljna ljudska zajednica - obitelj!
No, suze i čvrsti stisak ruke majke pri rastanku te osmijesi djece još su nam jednom pokazali da i malim stvarima koje činimo od srca možemo polako graditi bolji, više čovječji i više Božji svijet! Very Happy

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: fratar, Jopica, vjernik, sv.Franjo legenda, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.