HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 18 kol 2019, 23:51. Pogledaj neodgovorene postove
Gospina krunica
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Mash

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 27 svi 2005, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Shvatila sam nedavno neŔto Ŕto je i mene samu iznenadilo...

a to je da mi se u jednom trenu nije dalo molit... Shocked
ali, ne zato Å”to se nisam htjela susrest sa Gospodinom, nego zato Å”to se nisam imala živaca susrest sa samom sobom... znam da ne zvuĆØi baÅ” lijepo...

i baÅ” u tim trenucima sam ipak stala moliti....
predala sam to sve Njemu...
naime, u molitvi se zaista susreƦeÅ” sa samim sobom , ali u Gospodinu i to bez maski, bez glume, susreƦeÅ” sebe takvog kakav jesi, sa svim pogreÅ”kama, i dobrim stranama, sa svime onime Å”to se trudiÅ” veƦ milijoniti put ispraviti, ali ti možda ne ide, pa si ljut na samog sebe Å”to svaki put zabrljaÅ” jedno te isto, a Njemu si obeƦao da ƦeÅ” se viÅ”e truditi...

A On te svejedno ljubi i prihvaƦa i onda ti je i samom teÅ”ko shvatiti kako te On to tako silno ljubi i praÅ”ta ti, a da možda ti samom sebi nisi pravo oprostio... zapravo se uĆØiÅ” prihvaƦati sebe samoga kroz Njega...

a Marija... Marija pretvara tvoje rijeĆØi, tvoje vapaje, tvoje nakane u milosne rijeĆØi , u vijenac ruža koji prinosi Njemu...
Živa Krunica te ĆØini da budeÅ” poput Marije- da težiÅ” ƈistoƦi, da ljubiÅ”
Njegove probodene noge na Križu, da želiÅ” biti bolji ĆØovjek,
da želiÅ” ĆØiniti dobre stvari ne radi vjere, ne radi toga Å”to bi to trebao ili morao- jer ĆØiniti dobro radi dobrog nije živa vjera, ali ĆØiniti dobro radi ljubavi, radi ljubavi prema Njemu je neÅ”to sasvim drugo...

Želim nam svima živu i potpunu vjeru, da je živimo ne dijelom svoga života , nego cijelim životom, da zaista budemo u potpunosti Njegovi, a On prvi u naŔem životu...

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fratar

Spol: muško
PostanoPostano: čet 02 lip 2005, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako bi sad volio izmoliti krunicu, ali jednostavno nemam snage! place

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 03 lip 2005, 7:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to je ĆØudno?
Ja sam upravo izmolio svoju krunicu, nema boljeg poĆØetka dana nego s molitvom Mariji. jako sretan jako sretan jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Natty

PostanoPostano: pet 03 lip 2005, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Daniel pljesak . Apsolutno se slažem s tobom. I ja zapoĆØinjem svoj dan s krunicom. LjepÅ”i je i mirniji i lakÅ”i. Kako i neƦe biti takav nakon Å”to ujutro podigneÅ” svoj pogled k Mariji jako sretan

Fratar, znam se naveĆØer odluĆØiti za molitvu i to neslavno zavrÅ”i Embarassed uglavnom zaƦorim. Ali opet ni to nije loÅ”e, zaspati uz molitvu. Wink

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Mash

PostanoPostano: pet 03 lip 2005, 9:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da... ja zaspim i prije nego poĆØnem.. Embarassed Embarassed

idem se sad pomolit... krunicu naravno.. probat Ʀu ne cijelu od jednom, nego kroz cijeli dan po deseticu jako sretan

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Natty

PostanoPostano: pet 03 lip 2005, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Juhu Mash hop pljesak Tako sam i ja. I sada znam tako moliti. Tako si ĆØitav dan u mislima s Gospom... anĆ°eo

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: pet 10 lip 2005, 14:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo,stavih postove s iste teme ovdje da ljude ne zbunjujemo

klara

Nego, ne znam koliko molite ostale oblike krunice (a ima ih dosta - imam jednu knjigu, "Krunica" o.p.Andre Pradela izdanu prvi put prije kojih 70 godina, s razliĆØitim oblicima: npr. krunica da se izmoli milosti pravoga zvanja, krunica djeteta, krunica u nesreƦi, krunica u zahvalu za primljena dobroĆØinstva, krunica u kuÅ”nji, krunica protiv sotone, krunica bolesnika, krunica za obraƦenje greÅ”nika, krunica za ispovijed, itd, itd.).

Al htjela bih vam napisat Krunicu Majci od neprestane pomoƦi, koju su me nauĆØili moliti prije nekih mjesec dana (moli se na Gospinu krunicu):

na Križ se moli Vjerovanje

na veliko zrno:
Pod obranu se tvoju utjeĆØemo, Presveta Bogorodice. Ne odbij nam molbe u potrebama naÅ”im, nego nas od svih pogibelji uvijek oslobodi, Djevice slavna i blagoslovljena, GospoĆ°o naÅ”a, Posrednice naÅ”a, Zagovornice naÅ”a, Odvjetnice naÅ”a! Sa svojim nas Sinom pomiri, svojemu nas Sinu preporuĆØi i svojemu nas Sinu izruĆØi. Amen.

na malo zrno:
Majko od neprestane pomoƦi, tebe zovemo, k tebi vapimo, obrani nas, izbavi nas, izlijeĆØi naÅ”e rane i boli, ti ponizna i vjerna Majko.

zaziv:
Gospo od neprestane pomoƦi, svojom neprestanom ljubavlju ĆØuvaj moje misli, moje osjeƦaje i moje ĆØine u pravcu Tvoje bezgrjeÅ”ne ĆØistoƦe. Amen.

Daniel

Ja molim litanije Majke od neprestane pomoƦi, ponekad njih ponekad lauretanske.

klara

evo, pronaĆ°oh i otajstva svjetla na latinskom pa sad kopiram i sve Å”to je Natty stavila na onoj drugoj temi:

In Nomine Patris (Znak križa)

In nomine Patris, et Filii, + et Spiritus Sancti.

Symbolum Apostolorum (Apostolsko vjerovanje)

Credo in Deum, Patrem omnipotentem, Creatorem caeli et terrae.
Et in Iesum Christum, Filium eius unicum, Dominum nostrum:
qui conceptus de Spiritu Sancto,
natus ex Maria Virgine,
passus sub Pontio Pilato, crucifixus, mortuus et sepultus:
descendit ad inferos;
tertia die resurrexit a mortuis:
ascendit ad caelos; sedet ad dexteram Dei Patris omnipotentis:
inde venturus est iudicare vivos et mortuos.
Credo in Spiritum Sanctum, sanctam Ecclesiam catholicam,
Sanctorum communionem, remissionem peccatorum,
carnis resurrectionem, vitam aeternam. Amen.

Pater Noster (OĆØe naÅ”)

Pater noster, qui es in caelis;
sanctificetur nomen tuum;
adveniat regnum tuum;
fiat voluntas tua, sicut in caelo et in terra.
Panem nostrum quotidianum da nobis hodie;
et dimitte nobis debita nostra,
sicut et nos dimittimus debitoribus nostris;
et ne nos inducas in tentationem;
sed libera nos a malo. Amen.

Ave Maria (Zdravo Marijo)

Ave Maria, gratia plena; Dominus tecum:
benedicta tu in mulieribus, et benedictus
fructus ventris tui, Iesus.
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus,
nunc et in hora mortis nostrae. Amen.

Gloria Patri (Slava Ocu)

Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.
Amen.

Salve Regina (Zdravo Kraljice)

Salve, Regina, Mater misericordiae;
vita, dulcedo et spes nostra, salve.
Ad te clamamus, exsules filii Hevae;
ad te suspiramus, gementes et flentes
in hac lacrimarum valle.
Eia ergo, advocata nostra,
illos tuos misericordes oculos ad nos converte,
et Iesum, benedictum fructum ventris tui,
nobis post hoc exsilium ostende.
O clemens, o pia, o dulcis Virgo Maria.

Mysteria gaudiosa (Radosna otajstva)

1. Beatae Maria Virgo ab Angelo salutatur.
2. Beatae Maria Virgo Elisabeth visitat.
3. Iesus Christus in Bethlehem nascitur.
4. Iesus infans in templo praesentatur.
5. Iesus puer in templo inter doctores invenitur.

Mysteria dolorosa (Žalosna otajstva)

1: Iesus in horto olivarum
2: Iesus flagellatus
3: Iesus spinis coronatus
4: Iesus crucem portans
5: Iesus in cruce moritur

Mysteria gloriosa (Slavna otajstva)

1: Resurrectio Domini nostri Iesu Christi
2: Ascensio Domini nostri Iesu Christi
3: Spiritus Sanctus in apostolos descendens
4: Assumptio Beatae Mariae Virginis
5: Maria Virgo in caelis coronata

Mysteria luminosa (otajstva svjetla)

1: Baptisma Iesu Christi apud Iordanem
2: Miraculum in Cana (or Autorevelatio Domini Nostri Iesu Christi apud Cananse matrimonium)
3: Proclamatio Regni Dei coniuncta cum invitamento ad conversionem
4: Transfiguratio Domini Nostri Iesu Christi
5: Institutio Eucharistiae, quae nempe sacramentalis est paschalis mysterii declaratio
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 21 lip 2005, 12:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma, vjerojatno svi znate, ali... Wink

Krunica na ĆØast Božanskoga milosrĆ°a

Moli se na obiĆØnoj krunici ovako:

Na prva tri zrnca moli se:

OĆØenaÅ”, Zdravomarijo, Vjerovanje.

Na svih pet desetica moli se:
na velika zrnca:
VjeĆØni OĆØe, prikazujemo ti tijelo i krv, duÅ”u i božanstvo tvojega preljubljenoga Sina, Gospodina naÅ”ega Isusa Krista, kao zadovoljÅ”tvinu za svoje grijehe i grijehe cijeloga svijeta

na mala zrnca:

"Po pregorkoj muci Njegovoj smiluj se nama i cijelomu svijetu."

Na kraju krunice doda se (tri puta):
"Sveti Bože, sveti jaki Bože, sveti besmrtni Bože, smiluj se nama i cijelomu svijetu."

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
klara

PostanoPostano: uto 21 lip 2005, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad sam pronaŔla joŔ jedan podatak, kojeg do sada nisam znala:

na mala zrnca (deset puta)
Po pregorkoj muci Isusovoj,
Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.

"Ovo je ispravan naĆØin moljenja Krunice. Kako je od samoga poĆØetka Krunica Božanskog MilosrĆ°a donijeta u Hrvatsku prevedena sa njemaĆØkog jezika, a original je na poljskom jeziku, izgubila je tako svoj originalni smisao teksta, te se u narodu proÅ”irio naĆØin moljenja "smiluj se nama i cijelome svijetu", Å”to nije toĆØan prijevod onoga Å”to je Gospodin Isus izdiktirao Sv. Faustini"...

Kako vi molite?

Daniel

PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 7:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam kuƦi letak kako moliti krunicu Božanskom milosrĆ°u ali nisam mje do sada joÅ” molio, ja sam nekako naviknuo na Gospinu krunicu, to je nekako ono moje u njoj sam se pronaÅ”ao pa se nje i držim. Wink
sike

PostanoPostano: uto 01 stu 2005, 15:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predivno mi je molit krunicu s HKR-om ili s Radio MIR MeĆ°ugorje. Jedno sam se vrijeme ĆØak dizao u 5h ujutrro da molim krunicu s HKR-a
ƈesto je teÅ”ko moliti sam,a ovako ĆØovjek joÅ” viÅ”e dobije poticaj..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 8:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VeƦ godinama molim sam krunicu, lijepo je kada možeÅ” moliti s nekim ali kada nemaÅ” s kim onda moraÅ” sam. Ali u biti i nisi sam jer su Isus i Marija tu. Dva mjeseca za redom dizao sam se ranije da bih molio krunicu i ĆØasoslov, poslije mi se malo nakupilo posla, pritisnule me obveze pa se viuÅ”e nisam mogao dizati rano da bih molio pa sam to prebacio u podnevne i veĆØernje termine, ali svakodnevna krunica je neÅ”to bez ĆØega mi ne proĆ°e dan.
klara

PostanoPostano: pet 10 vel 2006, 11:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovih nekoliko postova bilo je na temi Marija Majka Crkve koja je odavno zakljuĆØana
pa ih stavljam ovdje, jer je usko povezano i s ovom temom ...

Daniel:
Postano: ĆØet tra 08, 2004 23:21

Neka nam ova tema bude poticaj da malo viÅ”e progovorimo o naÅ”oj zajedniĆØkoj majci Mariji. Mislim da ne trebam govoriti koliko je velika i važna njezina spasiteljska uloga, kao naÅ”e najvjernije zagovornice kod Boga. Marija je svakako jedna od mnogih milosti koje nam je Gospodin dao u svojoj bezgraniĆØnoj ljubavi prema nama. U najdubljim padovima u svome životu, kada mi se ĆØinilo da me Gospodin viÅ”e ne sluÅ”a ili da Mu se nisam dostojan obratiti, uvijek sam bio siguran da Ʀe me Marija sasluÅ”ati i da joj se mogu obratiti.

............................................................................................

sike:
PostPostano: pet tra 09, 2004 12:30

meni je Marija uzor u zivotu,posebno po onoj "neka mi bude po Tvojoj Rijeci". bas smo mi katolici blagoslovljeni sto imamo i priznamo jednu takvu osobu,jednostavnu zenu koja je svojim zivotom,koji se nije sastojao od puno price i pokazivanja u javnostim,ucinila sve za Boga,i to kroz sutnju,poniznost,molitvu..Neka nam svima uvijek bude najsvjetliji primjer u zivotu i nasa jedina prava zagovornica kod Oca,Sina i Duha Svetog

.............................................................................................

Daniel:
PostPostano: pon tra 12, 2004 1:36

I meni se kod Marije najviÅ”e sviĆ°a ta njezina Å”utnja i poniznost. U cijelom Novom Zavjetu Marija se tako rijetko i tako oskudno spominje tako da mi se ponekad ĆØini kao da evanĆ°elisti Å”ute o njoj, ali znam da sam u krivu jer njezina Å”utnja je toliko znakovita i simboliĆØna da mi je kao laiku ponekad teÅ”ko je i objasniti iako se svojski trudim. Ali i ono malo Å”to se Marija spominje u evanĆ°eljima toliko je snažno i upeĆØatljivo. Mi katolici stvarno imamo veliku milost Å”to nam je Gospodin pod križem dao svoju majku za naÅ”u majku. O. Bonaventura Duda u svojoj knjizi "Nazaretska poruka Marijina Trsata" kaže : "Sveti tuĆØi Svetoga pisma upozoravaju kako je Marija pod križem, s malom grupom najvjernijih, simbol Crkve koja je uvijek vjerna svome božanskom ZaruĆØniku Isusu Kristu."

...............................................................................................

Dara:
PostPostano: ĆØet lip 10, 2004 14:12

meni ja Marija nesto posebno,moja je zastitnica,samnom je svaki dan,divim joj se jer je puna poniznosti i dobrote,daje nam svu ljubav,vodi nas k Isusu,ona je prva rekla-DA-GOSPODINU,bila je snjim od rodjenja do smrti na krizu,bila je pored njega kada je pao pod krizem,sve imam u njoj i NEKA MI BUDE PO RIJECI TVOJOJ!

.................................................................................................

Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako se ĆØesto muvam po Kaptolu, obavezno se zaletim i u katedralu Smile
Posljednjih dana mi se dogaĆ°a neÅ”to posebno Smile Znam otiƦ pred sliku Marijinu u desnoj laĆ°i i izmolit koji Zdravo Marijo, i preporuĆØit se dragoj Majci Smile Ali Å”to. Molim i ĆØudan osjeƦaj me obuzme Smile Ne mogu ga opisat Smile NeÅ”to duboko u meni, u prsima, neopisivo Smile Prije i poslije molitve niÅ”ta, nego baÅ” u tom trenutku molitve... Kako su nedokuĆØivi putovi Gospodnji i ono Å”to nam je pripremio... A kolika je tu zaÅ”tita i pomoƦ Marijina, to možemo samo nagaĆ°ati... Mislim da i ako si zamislimo da joj je neizmjerno stalo do nas, ni to neƦe biti dovoljno puno koliko joj je zbilja stalo Smile Preko molitve krunice sam to osjetio Smile Marijo, hvala ti!

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: čet 23 ožu 2006, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Poznat mi je taj osjeƦaj, dok sam studirao u Zagrebu neko vrijeme sam živio u remetama, pa sam na Kaptolu ĆØeko bus, obiĆØno bi uvijek imao dosta vremena, pa sam skoro svaki dan molio pred tom slikom u katedrali, imam kuƦi ĆØak i molitvu koju sam tamo molio, negdje mi je u molitveniku. Znao sam ranije krenuti iz kuƦi kako bi mogao neko vrijeme provesti u molitvi pred Marijinom slikom u katedrali. Cijeli onaj ambijent me ispunjao i smirivao. Prekrasan osjeƦaj je tako snažno osjeƦati Marijinu blizinu. Laughing

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedno vrijeme me je držalo pa pustilo a onda sad opet ulovilo:

Svakodnevno na HKR-u u 5.30h ujutro moli s ekrunica s razmatranjima pa se ujedinimo u molitvi!Traje smao pola sata a onda možete nastaviti dalje spavati! jako sretan

InaĆØe,nedavno smo bili u Puli u posjeti meĆ°ugorskoj molitvenoj zajednici Kraljica Mira i prekrasno mi je bilo to Å”to oni na svojim sastancima prate molitveni program iz MeĆ°ugorja,Å”to znaĆØe da prvo,istovremeno mole dvije krunice:Radosnu i Žalosnu,onda imaju misu a nakon mise i Slavnu.

NeÅ”to sliĆØno i mi ovdje u Rijeci planiramo vrlo uskoro..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
rijeĆØ
iskljuĆØen

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ja se molim da bog da duha mudrosti i otkrivenja molitva
Mara

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 6:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemoj se ti puno muĆØit i razbijat glavu, ovo ti je tipiĆØno katoliĆØka pobožnost pa koga veseli... I ne brini neƦe za to Marija postati nikakvo polubožanstvo. Ali priznaj, njezin da je promijenio svijet.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

njezino da je uistinu promijenilo svjet, ali da je treba uzdizati iznad boga za to nisam Wink
Mara

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To nitko ne ĆØini.

rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

možda neki ljudi ne, ali kroz vrijeme ljudi su je poĆØeli Å”tovati poput boga pa su nastale odreĆ°ene dogme po pitanju nje,
1 marija majka božja ,2 marija uvjek nevina ,3 djevica marija tjelom uznesena na nebo 1951 godine Wink Wink
Mara

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, i? Je li Isus sin Božji, a ona njegova majka?
Ne bi li bilo apsurdno da osoba koja je tako intimno združena s Bogom ĆØini grijeh? A ako ciljaÅ” na djeviĆØanstvo.... i ljudski zvuĆØi nelogiĆØno da osoba tako združena s Bogom nema jedan sasvim osobit put.
I opet. Tebi se ĆØini logiĆØnim da se u trulež pretvori tijelo koje je na sasvim osobit naĆØin bilo mjesto Božjeg boravka?
U ovim dogmama ne vidim niÅ”ta Å”to bi bilo nelogiĆØno, protivno razumu ili bi Mariju stavljalo na neki božanski pijedestal. Ali biti majka sina Božjega je sigurno neÅ”to sasvim osobito, ne ĆØini ti se? Sve ljudsko Isus je uzeo od nje.

banana

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 16:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U mojoj obitelji najveći molitelj krunice je mama. Moli ju svaku većeri i ponekad ujutro. Jedno vrijeme ( prije nekoliko godina) smo imali običaj da sestra i ja prije spavanja molimo sa njom jako sretan jako sretan . Ono, svaka bi predvodila jednu deseticu al' meni je to postalo dosadno Embarassed ili sam im možda željela pokazati da mogu i sama moliti Embarassed pa sam prestala. Iako su me mama i sestra pozivale da s njima molim meni se nije dalo pa sam baÅ” tada morala prati zube, gledati ''najbolji'' film, pisati zadaću...

Nažalost ni sada mi se neda moliti krunicu Embarassed Embarassed .Katkad im se pridružim na zadnjoj desetici ( sve ovisi o raspoloženju ). Wink

Nažalost joÅ” nisam pronaÅ”la neki ''veliki smisao'' te molitve. Ne mogu se kako bi se reklo ''ufurati'' u to. Brzo gubim koncentraciju pa to sve spada na ponavljanje riječi, a misli su u Å”koli, na treningu ili ulici .Embarassed Embarassed Ćesto se sama sebi vadim da nemam vremena, a naravno neda mi se ujutro zbog toga ranije dignuti. A navećer kad dođem umorana sa treninga ''nisam luda da molim krunicu, pa to je predugo...meni je dosta da izmolim jednu ''Zdravo Mariju'''' ( nažalost). Iskreno, ni nisam baÅ” uporna. JoÅ” ni jednom nisam uzela krunicu u ruke s namjerom da izmolim sve desetice Embarassed . Uvijek si prije stvorim neke predrasude,kao npr. pa i onako neću ''pravilno'' izmoliti niti 3, zaspat ću na početku, pa koji je smisao tog beskonačnog ponavljanja...
Al' eto dok ne doživim onu pravu čar krunice morat ću biti, postati upornija Wink.

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto i ja molim krunicu rijetko. Ali zato redovito molim ĆØasoslov. Ne moramo svi imati iste sklonosti, ali molitva je prije svega ono kakvih stavom pred Boga dolazimo i koliko mu od sebe darujemo.

ivoo

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

rijeĆØ napisa:
možda neki ljudi ne, ali kroz vrijeme ljudi su je poĆØeli Å”tovati poput boga pa su nastale odreĆ°ene dogme po pitanju nje,
1 marija majka božja ,2 marija uvjek nevina ,3 djevica marija tjelom uznesena na nebo 1951 godine Wink Wink

Dogma bi bila istina a zaŔto misliŔ da su nastale s vremenom?
1. Ne znam Ŕto je ovdje sporno zar misliŔ da Isus nije Bog?
2. Ovo baÅ” logiĆØno dolazi, zaÅ”to misliÅ” drugaĆØije na temelju ĆØega?
3. A Ŕto je radila do 1951?

Ako ne shvaƦaÅ” o ĆØemu piÅ”eÅ” onda bolje ne piÅ”i. ajoj
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.