HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 25 ruj 2017, 6:16. Pogledaj neodgovorene postove
Koncert u Zadru
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 09 lip 2005, 21:34
PostNaslov : Koncert u Zadru
Citiraj i odgovori

Večeras je na zadarskom Forumu održan koncert duhovne glazbe u povodu papinog posjeta 2003. Od izvođača bih istaknula sudjelovanje Čede Antolića i Željke Marinović, također i sestara Husar i Matije Dedića. Bilo je i nekoliko svjedočanstava mladih.

Zadrane nije teško dovući na koncert, tako da su se okupili u velikom broju (nažalost jedna 'mala' kritika za moje sugrađane - većina mladih je došla najviše radi Thompsona-zamisli sudjelovao i on). Jedino mi je žao što ovdje nema više ovakvih događaja, zapravo ne pamtim kad je u Zadru održan ovakav koncert. Imamo predivan prostor za to, a ljeto koje (na)dolazi (iznad Velebita je još uvijek 'kapa' od oblaka koja najavljuje buru) je idealna prilika za slavljenje uz duhovnu pjesmu na otvorenom. Ako tko od glazbenika ima uho - neka čuje!

Još nešto, po decibelima pljeska može se vidjeti koliko je koji glazbenik 'poznat' i omiljen pa se usuđujem primjetiti kako ovdje ne zna baš puno ljudi ni za Čedu a bome ni za Željku (iako je Zadranka) i žao mi je što su slabo ovdje u Dalmaciji prezentirani. Pitam se zašto je to tako. Bilo bi dobro kad bi malo češće zapjevali i kod nas. Možda bi onda mladi (a i stari) malo isprofilirali svoj bijedni glazbeni ukus.

Pozdrav iz dosadno burne Dalmacije!

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
arkandeo

Spol: muško
PostanoPostano: pet 10 lip 2005, 6:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se ponadao koncertu na Forumu Ureda za mlade HBK, kad ono pravi koncert na još pravijem Forumu. Wink jako sretan

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

PostanoPostano: pet 10 lip 2005, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe, baš imaš bujnu maštu...da koncert na forumu... jako sretan Wink

Zlatousta

Spol: neodređen
PostanoPostano: sub 11 lip 2005, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, znala sam da ćeš otvorit temu. Laughing

Bila sam jako sretna kad se pojavila reklama za ovaj koncert u organizaciji Zadarske Nadbiskupije. Konačno nešto! KONAČNO!!
Bilo je jako puno mladih, to uvijek budi nekakvu nadu i očekivanje. Voljela bih da mogu reći da sam zadovoljna koncertom, al nisam baš 100% Rolling Eyes

Čedo i Željka su pjevali divno, Husarice također.
A zar i može bit nelijepo pjevanje koje slavi Isusa? Ne može.

Oduševio me don Zdenko koji je krasno i snažno otpjevao svoju pjesmu (isti don Zdenko koji je napisao pjesmu Zadrani za Papu).
Kad je Šime svjedočio, osjećala sam tremu (jer poznajem Šimu) da li će uspjeti prenijeti mladima svoju poruku.
Ali, Šime se pripremio i bio hrabar, u jednom trenutku se osjetilo koliko mu Duh daje snagu kad je povikao iz srca kako je jedini ispravan put Isusov! Bravo, Šime!

Što me zasmetalo?
Što su se u koncert duhovne glazbe uvrstile domoljubne pjesme.
viva Kroacija Đanija Maršana i još neke su lijepe pjesme.
Ja obožavam svoju zemlju i veliki sam patriota, ali na koncertu duhovne glazbe ja bi slavila Isusa i samo Njega. I ne samo na koncertu.
Znam da se trebaju privuć mase.. jel.. ali to je politika.
A kad je na kraju došao Thompson, masa je nagrnula uz vrisak oduševljenja prema bini hm hm
Čast Thompsonu i pjesmama, al tad se vidjelo zašto je većina došla.
A dobro.

Dajte vi nama još koncerata gdje će se slavit Gospodina.
Pa ako je samo jedan osjetio Isusa u svom srcu te burne večeri, hvala Gospodinu za to.

Najljepši događaj te večeri: Mr. Green

Žali se moja kćer (6 god) sunce moje malo da joj je hladno ( a ima već duge rukave i jaknu na sebi). Ja skinem svoju jaknu i obučem joj preko svega toga.
Ona, sva uznemirena: Nemoj mi davat svoju, bit će tebi hladno,mama!
Ja ustrajem na tome da joj obučem svoju jaknu.
Ona opet: a daj, ti ćeš se prehladit. Pa nije ti valjda više stalo do mene nego do sebe??!
Ja kažem: Pa naravno da jest.
Osmijeh koji mi je tada uputila obasjao je cijelu tu večer. ne moram ništa objašnjavati

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
logica

PostanoPostano: pon 13 lip 2005, 9:18
PostNaslov : Re: Koncert na Forumu
Citiraj i odgovori

nata napisa:

pa se usuđujem primjetiti kako ovdje ne zna baš puno ljudi ni za Čedu a bome ni za Željku (iako je Zadranka) i žao mi je što su slabo ovdje u Dalmaciji prezentirani. Pitam se zašto je to tako. Bilo bi dobro kad bi malo češće zapjevali i kod nas. Možda bi onda mladi (a i stari) malo isprofilirali svoj bijedni glazbeni ukus.

Ja sam to davno primjetila. Među onima koji pjevaju u Crkvi se baš neće čuti pohvala nekom duhovnom pjevaču, tj. nisam primjetila da to netko uopće sluša. U Zagrebu ima puno više tih koncerata, raznih susreta gdje se ljudi upoznaju s tom vrstom glazbe, međusobno povežu, razmjenjuju tekstove i note, i jednostavno se bave tim. U Zadru je drukčiji mentalitet ljudi. Mladi koji nešto rade u župama prilično su rezervirani za tu župu, drže sve za sebe, nema povezanosti... Nema čak ni zdravog natjecateljskog duha. Bilo je onih koji su nešto pokušavali, bilo je susreta zborova i sl. ali su svi opet ostali sa onima s kojima su došli i to je to. A opet je upitna povezanost onih koji su zajedno došli...

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
zara

PostanoPostano: uto 14 lip 2005, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zanimljiva je ova tema koju si potegnula, i u potpunosti se slažem s tobom!
ja, kao netko ko je došao sa strane u Zadar mogu reći da me je jako neugodno iznenadila ta užasna zatvorenost i neka vrsta zavisti među članovima raznih zajednica i pokreta... da ne imenujem; "ja sam Apolonov, ja sam Petrov..." ne liči li to vama na to?
kao da ne postoji neki srednji put i kao da je nemoguće upsati u nešto što već postoji.
dolazim i sredine u kojoj mladi zajedno rade na duhovnom sazrijevanju biskupije i na ZAJEDNIŠTVU u Kristu koje je Crkva!!!!!!!
nemojte misliti da sad gadim Zadar, ne nikako,... ima ovdije predivnih ljudi i još boljih inicijativa, eventualno manjak zajedništva.
zašto ovo pišem? ljudi ne znaju koja je to Željka Marinović ili Čedo Antolić (koji je legenda na 2 noge hr. duhovne scene!) Naprosto to je možda zato jer se uvijek ljudi okružuju već poznatim i ne dijele svoja iskustva, pa tako ni glazbena iskustva tipa "gle ovaj CD, ajme genijalan je, moraš ga poslušat."

što se tiče ostatka koncerta, mogla bi poprilično o tome pričati, no tome drugom prilikom,... i sama mrzim kad naiđem na kilometarske postove.

do drugog pisanja neka vas sve Gospodin blagoslovi!!!!!!!!!!!
nata

PostanoPostano: sri 15 lip 2005, 17:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možebit da dobro zboriš, al bilo bi dobro za početak i da se malo više svira na tužnom jugu. A, opet, možebit i da OVDJE fali pravih organizatora... tužan

Coje

PostanoPostano: čet 23 lip 2005, 0:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo me zaista čudi, jer Zadar pamtim kao grad glazbe. Redovito su me uspavljivali zvuci klapskih pjesama što su ih uvježbavali razni sastavi s poluotoka,... Čuti da u jednom tako glazbeno nadarenom gradu nema interesa za neku vrstu glazbe me zaista čudi,...
Koliko je meni poznatu u Zadru je živo više duhovnih pokreta koji svaki njeguje vlastiti tip glazbe kao što su: fokolarini, neokatekumeni, možda i kursiljo (oni su mi ostali nepoznati), "obični",... Pri tom neokatekumeni neće svirati ništa osim neokatekumenskih pjesama (barem to još nisam doživio na njihovim samostalnim bogoslužjima), a čini mi se ni fokolarini (makar su oni u tom smislu blaži),...

IPAK, ako u Zadarskoj biskupiji postoje zborovi mladih ili skupine koje sviraju oni se mogu udružiti i formirati duhovnu glazbenu scenu zadarske nadbiskupije. Kad se oni formiraju bez problema će moći organizirati razne koncerte i na taj način upoznati ljepotu hrvatske duhovne glazbene scene,...

Gdje postoji želja i srce zaufano u Gospodina - sve je moguće! Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
zara

PostanoPostano: čet 23 lip 2005, 11:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji Coje i Logoreja!

Nemam šta dodat osim da se slažem sa vama. Istina je, fali nam organizatora, ali onakvih organizatora koji bi riješili problem koji Coje spominje, koji bi povezao cijelu tu scenu u jednu, gdje bi bilo suradnje i zdrave konkurencije.

Riješenje, nažalost ne nazirem,...A i sama činjenica da u raspravi sudjelujete vi, koji ste otišli iz Zadra nije baš ohrabrujuća.

Završit ću post kao i Coje:
Gdje postoji Želja i srce zaufano u Boga- sve je moguće!!!!!!!!
Laughing Laughing
logica

PostanoPostano: pet 24 lip 2005, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A jesi ti negdje uključena i da li bi sudjelovala u organizaciji? Ja ću se možda i vratit u Zadar.
zara

PostanoPostano: ned 26 lip 2005, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa naravno da bi sudjelovala u radu,...

ali kako sada stvari stoje, ja nisam zauvijek u Zadru, samo privrameno, neodređeni broj godina(dok ne diplomiram ili poludim, šta god prije dođe)

ali koliko sam u Zadru, dat ću sve od sebe da pomognem.
sve na slavu Gospodinovu!!!!!!!!!
merkat

PostanoPostano: sri 29 lip 2005, 10:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam da nije bas uputno uletavat u svaku spreku i na svakoj temi bit loncu poklopac al samo da spomenem da mi je Zadar nakon Zagreba najdrazi grad iako najbolje bi plivao osim zg-a u Rijeci zbog mentaliteta koji je slican zabregackom, zadar mi je drag jel je oaza ljepote koliko grada i okolice toliko ljudi a i svidja mi se onaj pomalo bahati prkos, puno mi je blizi od splitskog a da ne pomenem koliko cijenim domoljubnost ...a kosarka?... to je vec za neku drugu i jako dugu temu....

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Coje

PostanoPostano: sri 29 lip 2005, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad homoseksualci ne bi bili toliko popularni - skoro bih te poljubio - Merkat. Ovako, s pristojne udaljenosti plaćam ti turu u Smješkinom bircu!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Čini mi se da obojica u Zadru volimo slične stvari, samo ih ja volim još i više,... Meni je Zadar možda i na prvom mjestu i kad bih se ponovo rodio i imao prilike birati rodio bih se u Zadru i živio u Bibinju i non-stop visio na Zadarskoj rivi,... Laughing Laughing Laughing Laughing

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 29 lip 2005, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bibinju ? Cul sam da tamo kad je frka policajci iz Zadra se svadjaju koji ce ic na interveniju jel im nije svejedno pa na kraju nitko ne ode... Laughing

E da, Kalelarga, obala Branimira i most, pogotovo sad kad je osvijetljen, bircevi uz rivu, obalu, Kalelargu, crkve....ma prekrasno....

Znas kaj jos, da sam kosarkas otisao bi u Zadar radije nego u Real, iskreno, al ne u neku novu dvoranu, u onu malu sadasnju, da igram finale neko....jesam purger i to fetivi ponosni ali Zadar ima takvu dusu da bi me razumjeli.....cak dok sam kao klinac igrao za pionire Cibone moja je baka navijala za Zadar ( nije Zadranka) i to je bio show, kad je protivnih imao loptu a bila frka, pljuckala bi, pitao bi ju kaj joj je a ona veli - copram.... Laughing

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Coje

PostanoPostano: čet 30 lip 2005, 1:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znate kako je ljepotica iz Pjesme nad pjesmama govorila curama iz zbora: "Ne budite ljubav moju?!"... Tako i ja kažem vama,... Nije fer tako nekoga razapinjati....
Mislim da ću morati jedan dan ovo ljeto skočiti do dolje,...
Merkat, dobro si zamjetio da taj grad ima svoju dušu. Kako se to samo lijepo osjeti dok se živi dolje,.. I ne samo to, nego te taj grad osvaja i prisvaja,... Kako je teško kad se mora otići,...

Najljepši zalaz sunca, morske orgulje, predivna riva, divni vidici, neazobilazne prekrasne djevojke,... Svaki put kad razmišljam o tome da sam dolje to nalikuje snu,... Cool Cool Cool Cool
Hvala ti na slici i pozdravu Nata! Nadam se da je na Bokanjcu izdržljivo?.... Cool

zara

PostanoPostano: čet 30 lip 2005, 7:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
neazobilazne prekrasne djevojke,...

ccc, Coje!!

a znaš onaj dio iste te pjesme
"Jer ljubav je jaka kao smrt, ljubomora teška kao grob, sve ..."
ma znaš je sigurno Laughing

predivan je Zadar, ali pošto smo skrenuli s teme, volila bi je malo vratiti,
pošto smo svi izrazili koliko volimo Zadar, preporučam ga u Vaše žarke molitve... jako sretan
tako da uz predivan, možemo imati i raspjevani zadar, da jednog dana svi zajedno možemo sjesti na rivu i zapjevati duhovnu glazbu...
i na taj način možemo slaviti Gospodina dvostruko...stostruko!!!!!

blagoslov!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
logica

PostanoPostano: ned 13 stu 2005, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

4.12. nam dolaze Fidesi u Zadar
http://www.sveti-duh.hr/
zara

PostanoPostano: pon 05 pro 2005, 18:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bio i prošao 4.12.
i bili Fidesi u Zadru!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Komentari?
ja ne mogu puno,još me boli grlo, totalno sam ga izderala Embarassed

a vi?
logica

PostanoPostano: pon 05 pro 2005, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Komentari...
Neobičan raspored pjesama (Silan Bog i odmah iza Tiha noć Confused).
Neću bit zadovoljna dok ne bude puna dvorana. Možda premalo reklame iako su bili plakati po gradu. Al ko je čuo za Fidese??!!

Nisam poderala glas. I opet čudan redoslijed pjesama. Taman nas zagriju, ti se digneš i onda nastave s laganicom.
zara

PostanoPostano: uto 06 pro 2005, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se s tobom!

nego, uputa za upotrebu:
kada ste u kazalištu u Zadru, balkon vam pruža jednu potpuno novu, pomalo blesavu perspektivu, koju morate pogledati ukoliko želite iskusiti kazalište ili koncerte iz novog kuta!
ludnica!
Laughing
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.