HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 2:07. Pogledaj neodgovorene postove
Oprostiti
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 22 vel 2006, 7:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se u svemu s tobom...osim s zamrziti. Ma joj...to i nas odvodi u grijeh Sneni. Ili si mislio drugacije?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: sri 22 vel 2006, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oprostiti nakon što nekoga iskreno i od srca mrzimo - možemo samo uz pomoć samoga Boga. Ne govorim hipotetski, nego iskustveno. Ne vjerujem da itko rado nekoga mrzi, ali kad se to jednom dogodi teško u sebi možemo pronaći dovoljno snage za praštanje.

Zato, put mržnje sasvim sigurno nije dobar put. To je nužno zlo - kad se dogodi, ali nije potrebno proći tim putem ako se može ići nekim drugim putem.

Bolji put od toga je ovo: nikome ne suditi kako i sami ne bismo bili suđeni - te u ljudima gledati ono što je u njima dobro. Težak je to put - i dalje nas čini ranjivima - ali je ipak blaži od puta mržnje (s kojeg se neki nikada ne izvuku). Dokle god vjerujemo u dobro u ljudima, možemo ponovo pronaći u sebi (Božjom pomoći) snagu za praštanje i kretanje iz početka. Znam to jer su i meni mnogi oprostili - a nisu me prije toga zamrzili. Cool Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: sri 22 vel 2006, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemojmo biti polovični.
Zašto ja moram nekome oprostiti?Zato što me je povrijedio. I što je osoba bliža to je rana dublja. Da bi ja tu ranu iscijelio i ne dopustio da me rana peče i boli ja moram najprije onoga koji me je povrijedio izbaciti iz srca da me više ne vrijeđa. Ako ga ne zamrzim (obratite pažnju na glagolski oblik - zamrziti je trenutno) pa kad nekoga zamrzim ja ga mogu izbaciti iz srca da me više ne ranjava i tada rana može zarasti ili dobiti koru.
Onaj koga sam izbacio iz srca sada dobiva sasvim druge dimenzije prema meni, više me ne ranjava i ja mogu prihvatiti tu osobu, ali joj više ne dopuštam pristup srcu da me opet ranjava. Tada više ne mrzim tu osobu ali onda ću graditi prema njoj odnos koji neće dopuštati da me ranjava.

I dok ja ne izbacim onoga koji me ranjava iz srca nema oproštenja niti pomirenja. Kad ja napravim svoj dio posla onda će mi Bog dati snage da izgradim novi odnos.
Da bi poptpuno ozdravili traži se naše učešćže, a ono je vrlo bolno i teško, zato mnogi nikada nisu sposobni niti oprostiti, pa koliko god govorili da im je Bog dao milost da oproste a uvijek govore o uvredi koju im je ta određena osoba nanijela, jer je ta osoba uvijek u njihovu srcu.
I ovo je redoviti put oproštenja.
Izvanredni put oproštenja je da nam Bog dade posebne milosti koje će nas "pebaciti" preko ovog puta oproštenja i pomirenja. No Bog redovito ne čini iznimke, a u mojoj svećeničkoj praksi ne sjećam se da sam naišao na takav slučaj.
A i sam sam prošao taj mučnio put pa znam koliko je bolan i težak, ali kakvu mi radost donosi.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sri 22 vel 2006, 18:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ušao bih u polemiku, ali čini mi se da je naše neslaganje - neslaganje na razini termina koje koristimo.

Ono što je u gornjem postu mržnja - to je čisto ravnodušje. Osoba mi je ravnodušna - ne treba mi više u mom životu. Izbacujem je i više me neće moći raniti.
No, s mržnjom je drugačije. Mržnja je odnos - suprotan od ljubavi. Kad nekog mrzite u tome postoji strast. Vi ne možete živjeti bez te osobe. Treba vam jer mržnja se hrani nazočnošću osobe koju mrzite. Osobu koju mrzite želite uništiti, pomalo, sustavno i potpuno bez imalo tragova milosti ili nečeg tomu sličnoga. To je mržnja. Takvu mržnju poznajem i susrećem.
Ako ljudi trebaju prvo početi tako mrziti nekoga da bi toj osobi potpuno oprostili - onda mi se ipak boljim rješenjem čini polovično praštanje.

Ljubav ne osjećamo ni prema ljudima koji nas nikada nisu uvrijedili. Nju poklanjamo rijetkima - iako nas Isus uči da ljubimo sve. Ako onima koji nam nikada nisu ništa zlo učinili ne poklanjamo ljubav i povjerenje kako ćemo to učiniti osobama koje su nas gadno povrijedile, osobama koje mrzimo? Ako im poklonimo poštovanje, pozdrav kad ih negdje sretnemo - to je već mnogo. Nije idealistično - ali je postignuće.

Što se zaboravljanja tiče - to može samo Bog. Mi ljudi uvijek ćemo pamtiti. Rane koje su duboko usječene mogu ozdraviti, ali uvijek ostaju ožiljci koji su nijemi svjedoci životne priče. Međutim, možemo zauzeti takav stav da ne živimo u prošlosti nego da svoj pogled usmjeravamo budućnosti. Tada nam pamćenje neće stvarati probleme. Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: sri 22 vel 2006, 19:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="Coje"]
Citat:
Ono što je u gornjem postu mržnja - to je čisto ravnodušje. Osoba mi je ravnodušna - ne treba mi više u mom životu. Izbacujem je i više me neće moći raniti.

Ako ja izbacujem iz srca osobu koja mi ne može biti bliža onda to nije ravnodušje, bolilo je puno puno i dansa sam miran. Toj osobi želim sreću blagoslov blagostanje, ona me pokušava i dalje ranjavati ali ja sam slobodan od te osobe, ona mene daleko više treba njego ja nju (osobu)

Citat:
No, s mržnjom je drugačije. Mržnja je odnos - suprotan od ljubavi.

Samo u definiciji - u životu je stvar sasvim druga. Uspomene ne mogu izbrisati. Sve ono lijepo je ostalo, ono ružno što me bolilo sam ostavio, izbacio iz sebe sa tom osobom. O ružnim stvarima mogu pričati ali me više ne bole. Ako sam rekao da sam mrzio osobu onda nisam rekao da joj želim nanijeti bol. Zamrziti nekoga u smislu o kojem govorim jest da raskidam sve veze sa tom osobom, ne želim s njom imati nikakvog kontakta pa ni onog da bude u mom srcu. One ljubavi koju sam imao doista više nema (niti bih je uspostavljao) ali kad bi naišao na cesti da je u nekoj nevolji pomogao bi toj osobi kao što bi pomogao nekom strancu a u meni se ne bi probudili niakvi osjećaji a najmanje radost da se toj osobi nešto zla dogodilo.

Citat:
Kad nekog mrzite u tome postoji strast. Vi ne možete živjeti bez te osobe. Treba vam jer mržnja se hrani nazočnošću osobe koju mrzite. Osobu koju mrzite želite uništiti, pomalo, sustavno i potpuno bez imalo tragova milosti ili nečeg tomu sličnoga. To je mržnja.

Sasvim suprotno od onga što sam gore opisao. Ja živim i mogu živjeti bez te osobe. Ja nju više ne mrzim dapače spreman sam joj pomoći kao svakom drugom čovjeku bez ikakvih emocija. Mržnju o kojoj govoriš ne poznajem. A dok nisam došao do ove faze nisam želio o toj osobi ništa misliti.
Možda ću se nezgrapno izraziti "nisam ubio osobu, ali ubio sam emocije ljubavi prema toj osobi", kad sam to učinio onda sam je mogao izbaciti iz srca. I sada sam slobodan.

Citat:
Ako ljudi trebaju prvo početi tako mrziti nekoga da bi toj osobi potpuno oprostili - onda mi se ipak boljim rješenjem čini polovično praštanje.

Niakvo polovično rješenje ne vodi rješenju problema. I to opterećuje ljude.
Ljudi koji su pokušali ići mojim putem i postigli određene ciljeve zahvaljuju mi da sam ih spasio.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ljuda Baba

PostanoPostano: čet 23 vel 2006, 15:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat
"Možda ću se nezgrapno izraziti "nisam ubio osobu, ali ubio sam emocije ljubavi prema toj osobi", kad sam to učinio onda sam je mogao izbaciti iz srca. I sada sam slobodan."

E da...meni se to isto desilo i to mi je bio jedini nacin da se oslobodim.
Sam...imam pitanje - kako to uciniti kad zivis s osobom? Kad i pokusavas - al te podbada, provocira? Kako se distancirati?

Pozorno procitah vase e-mailove i nekak si mislim da oboje govorite na temelju vrlo zivih i jakih iskustava koja su ipak pomalo razlicita.
Jesu jesu!!

Didi[/quote]
sneni
isključen

PostanoPostano: čet 23 vel 2006, 16:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljuda Baba napisa:
E da...meni se to isto desilo i to mi je bio jedini nacin da se oslobodim.
Sam...imam pitanje - kako to uciniti kad zivis s osobom? Kad i pokusavas - al te podbada, provocira? Kako se distancirati?

Ja se zadubim u posao - radio svira, ponekad i TV ali sam totalno zahvaćen poslom da više muziku ne čujem pa niti porognozu vremena radi koje sam radio "upalio"

Kad ovo napraviš da si izbacila osobu iz srca, onda nije više problem ne čuti je. Vidiš meni su se kolege rugale da sam "pupčanom vrpcom" povezan sa nekim događajima i mjestima. I stvarno sam bio. I zbog toga sam strahovito trpio. Jednog dana sam "uzeo škare presjekao pupčanu vrpcu" - izbacio iz srca te događaje i mjesta i danas mogu savršeno biti bez njih i bez mjesta i bez događaja da se sam sebi čudim kako me ništa ne boli.
Nije lagano, ali nakon napora trud se isplati.

klara

PostanoPostano: sub 11 ožu 2006, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čovjek koji zna moliti za oproštenje ulazi u zrelost života i u svjetlo.
Roditelji koji znaju svoju djecu moliti za oproštenje najbolje ih odgajaju i
osposobljavaju ih da se sami mijenjaju i rastu u dobroti i Božjoj blizini.
Ništa nas ne može razveseliti kao čovjek koji, kad nas je povrijedio,
dođe moliti da mu oprostimo.
Ta gesta zna navući suze na oči i produbiti prijateljstva
i međuljudske odnose!

Isus je rekao: Komu se malo oprašta, malo ljubi.
Zato je dobro neprestano moliti Boga da oprosti jer
u praštanju raste ljubav prema Bogu.
Moliti, dakle, da Bog otpusti dugove, znači rasti u ljubavi.
Tako sve više vjerujemo da nas Bog ljubi i da nam prašta,
a tako i raste naša ljubav prema njemu i prema ljudima.

dr. Tomislav Ivančić

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: pon 13 ožu 2006, 9:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oproštenje se može dobiti ako se ispuni jedan uvjet: oprostiti drugima.
Nemoguće je dobiti oproštenje od drugoga ako sami ne praštamo.
Čovjek koji ne želi otpustiti dugove drugom čovjeku mrzi.
Praštanje je uvjet za ljubav. Tko ne prašta, ne ljubi; u mraku je, u mržnji.
A Bog je ljubav. Zato se bez praštanja ne može primiti Božje oproštenje.
Ne zato što Bog ne bi htio oprostiti. Naprotiv, Bog uvijek oprašta.
No, čovjek ne može primiti oproštenje jer je u njemu mržnja, osvetoljubivost, traženje da se onaj drugi sam opravda.
Potrebno je, dakle, oprostiti drugome da bi se moglo od Boga primiti oproštenje.
To su vrata za oproštenje. To je posuda u koju mogu primiti oproštenje koje mi Bog daje.
Oprostiti drugima znači otvoriti put kojim meni može doći oproštenje, rušiti
zid zbog kojega nisam mogao primiti oproštenje od Boga i od ljudi.

dr. Tomislav Ivančić

sike

PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna bliža osoba nikako da uspostavi ravnotežu u svojoj obitelji i postavis e tako prema mužu i kćeri da ne mrze njezine roditelje. Vidljivo je koliko se ta žena trudi u vjeri i čini velike stvari ali time što ne može oprostiti svojima neke stvari,a više što dopušta da taj osjećaj mržnje razara blagoslov u njezinoj obitelji,ne dopušta joj da učini još veće korake u vjeri i stalno se vraća na isto..

Uostalom,tko smo mi da ne opraštamo drugima?
Ako Gospodin sam to traži od nas,tko smo mi da kažemo ne?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Natty

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 6:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Uostalom,tko smo mi da ne opraštamo drugima?
Ako Gospodin sam to traži od nas,tko smo mi da kažemo ne?

Definitivno se slažem za to. Mada za to treba vremena. Ovisi koliko je rana duboka.

Mogu samo iz iskustva reći kako sam ja nedavno nešto dosta veliko oprostila. A trebale su mi godine za to. I tek sada mogu mirno pričati o tome. Bez suza. Hoću reći, oprost definitivno nosi mir, ali nemoguće je to učiniti odmah. Treba vremena, razmišljanja, molitve i suza...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oprostiti... Upravo po tome možeš znat koliko je netko velik! A ta veličina rezultat je vlastitog predanja Bogu... Kad sâm Isus kaže da nam je dao primjer kako činiti, kad je pokazao što znači praštati i koja je plaća toga, kako onda ne praštati ako želimo biti Njegovi?? Praštanje je izraz ljubavi. A Ljubav je ta koja nas neprestano diže i vraća u krilo Oca našega... Po ljubavi se prepoznaju Isusovi učenici... A opraštati znači prigrliti tu Ljubav! Ne može to svatko... I ja zato zahvaljujem iz dubine svog srca na svakom Božjem srcu koje je osjetilo i čulo moje slabosti i molbu za oprostom...

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Chico

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 14:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da,nekad je jako teško reći oprosti,ali nakon što kažeš bude ti lakše(većinu slučajeva)

lijepo je oprostiti
ali ne treba zaboraviti Evil or Very Mad Evil or Very Mad

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Daniel

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 14:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa sam Isus je s križa oprostio i izdajici Judi, i svim svećenicima i cijeloj onoj svjetini koja ga je pljuvala i izrugivala mu se dok je nosio križ. Ako oprostimo onda ćemo moći otvoriti put Gospodinu da tu osobu počnemo i ljubiti, a sve njegove pogreške i grijesi stvar su Boga i samo njega i za njih će odgovarati, ma koliko nas oštetio. Zato se trebamo osloboditi toga otpora prema ljudima koji su nam nanijeli zlo i oprostiti im da možemo otvoriti put Gospodinu da djeluje, ovako samo zarobljavamo sebe i tu osobu.

Bog moj i sve moje.
Mara

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 14:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo što pišete zvuči krasno, no koliko je u tome stvarnosti. Osobi koja mi je nanijela tešku nepravdu i umrla, oprostila sam nakon 4 godine svakodnevne molitve. Čitajući ovo što pišete stvari djeluju jednostavno i lako. Meni je to bilo beskrajno teško

Ljubi i čini što hoćeš
klara

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 14:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mare, možeš li generalizirati? ...
i reći da je to daleko od stvarnosti ...
ako je tebi bilo teško, ne znači da je i drugima tako ... Wink

sike

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 14:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nitko nije rako ovdje da je to jednostavno Wink I tvoj primjer Maro pokazuje kako je to teško, jer prihvatiti nekoga tko nam čini štetu i sl.je jako teško,svi to znamo, ali to nam je činiti i ustrajati u tome cjelog života

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Mara

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 16:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
mare, možeš li generalizirati? ...
i reći da je to daleko od stvarnosti ...
ako je tebi bilo teško, ne znači da je i drugima tako ... Wink

Rado bih srela nekoga tko lako prašta i ne mora sebe lomiti da bi to učinio. I da se razumijemo, ne govorim o svakodnevnom praštanju, ni onome izvana, kad u srcu ostane grč koji čovjeka izjeda. Nego da tu osobu možeš susresti, a da ti utroba ostane mirna i pružiti mu ljudsku i kršćansku pomoć ako mu je potrebna. Nisam malo godina na svijetu, ali takvog nisam srela a da to nije bila gluma.

Ljubi i čini što hoćeš
riječ
isključen

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 18:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

čuj Maro znam da sam možda zadnja osoba s kojom želiš komunicirati ,
ali osjećam da moram intervenirati, pod hitno moraš izbaciti gorčinu iz sebe , koja se stvorila prema tom čovjeku, morala bi je sasječ u korjenu i oprostiti jer nemožeš primiti oprost dokle got ne oprostiš, nije jednostavno, ali uz pomoć Božju je , to netrebaš napraviti licem u lice s tom osobom već u kutu svoje sobe pred Isusom, jednostavno kaži ja opraštam Exclamation ja opraštam Exclamation jer je Isus meni prije oprostio Exclamation Smile
Ispovjedaj to nad svojim životom Smile i vidjet češ
i neka Kristov mir bude na tebi Wink
Mara

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 21:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne filozofiraj, molim te lijepo i čitaj što pišem

Ljubi i čini što hoćeš
Daniel

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ovo što pišete zvuči krasno, no koliko je u tome stvarnosti. Osobi koja mi je nanijela tešku nepravdu i umrla, oprostila sam nakon 4 godine svakodnevne molitve. Čitajući ovo što pišete stvari djeluju jednostavno i lako. Meni je to bilo beskrajno teško

Ne Maro, nikako to nije lako, dapače jako je teško i čovjek prolazi kroz velike lomove i krize, ali uvijek mora ostati svjestan što mu je činiti. Vidim, a i sama si o tome posvjedočila koliko je to teško, ali si ujedno pokazala da je to i moguće samo molitvom koja dovodi do opraštanja. Četiri godine je puno ali ako je potrebno treba ustrajati na tome putu. Stvarno stoji to što si rekla da kada to pišemo zvuči jednostavno ali svatko od nas zna koliko je to u stvarnosti i praksi jako teško. Ja se osobno strašno lomim oko toga kako ću oprostiti jednoj osobi koja je nanjela strašnu nepravdu i meni i ljudima koji su mi dragi, ali znam što mi je činiti. Ono što ti mogu sigurno reči da još nisam potpuno oprostio toj osobi ali znam da sam svaki dan svakom molitvom sve bliže tome.

Bog moj i sve moje.
heartsong

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 6:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kako je lijepo oprostiti... Još kad bi mogli i zaboraviti! al kad nam i to uspije, dooista nema lijepšeg osjećaja... Zapravo to je i više od osjećaja, tu Gospodin oslobađa u potpunosti.

Svatko od nas ima neka svoja iskustva. Ja sam imala jedno takvo. Morala sam opraštati i opraštati. Oprostim, ali ne zaboravim. Pa opet oprostim, ali ne zaboravim. Cijelo vrijeme sam opraštalo jednu te istu stvar jednom te istom čovjeku. Jako naporno.

Moram li i reći da zapravo nisam nikada ni oprostila toj osobi! Nema oproštenja bez zaborava. Tu ne govorim o nekom fizičkom zaboravu, kao da si mi toga više ne sjećamo, već nešto puno dublje od toga.

Kad sam napokon oprostila i zaboravila, tek sam se tada oslobodila. Rane su ostale, ali Bog ih je zaliječio. Takvim oproštenjem sam mu dala dovolu da to i učini.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel napisa:
Citat:

Ne Maro, nikako to nije lako, dapače jako je teško i čovjek prolazi kroz velike lomove i krize, ali uvijek mora ostati svjestan što mu je činiti. Vidim, a i sama si o tome posvjedočila koliko je to teško, ali si ujedno pokazala da je to i moguće samo molitvom koja dovodi do opraštanja. Četiri godine je puno ali ako je potrebno treba ustrajati na tome putu. Stvarno stoji to što si rekla da kada to pišemo zvuči jednostavno ali svatko od nas zna koliko je to u stvarnosti i praksi jako teško. Ja se osobno strašno lomim oko toga kako ću oprostiti jednoj osobi koja je nanjela strašnu nepravdu i meni i ljudima koji su mi dragi, ali znam što mi je činiti. Ono što ti mogu sigurno reči da još nisam potpuno oprostio toj osobi ali znam da sam svaki dan svakom molitvom sve bliže tome.

Ovo potpisujem. Jasno da ako želiš biti kršćanin druge nema. Ali to je stvar volje. Uz put ja u tome nemam baš nekih osjećaja osim olakšanja da sam izvršila Božju volju.

Ljubi i čini što hoćeš
Ljuda Baba

PostanoPostano: uto 16 svi 2006, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja potpisujem Danijela...tu nema više ali!!
Hvala vam
little_angel

PostanoPostano: ned 17 pro 2006, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Često nam je teško ići preko ponosa, dati nekome ruku pomirenja praštajući.
Ali ostalo mi je u uhu nešto što mi je rekla jedna prijateljica. Jedna od stvari koja joj se u katoličkoj vjeri najmanje sviđa jest to što se jedna prostitutka, drogeraš itd. mogu nakon svega što su činili pokajati i vratiti Bogu i kao da se ništa nije dogodilo. To je bila jedna od stvari što ju je odvukla od katoličke vjere, od Boga... Confused
Ali kako? Kako te velika Božja ljubav koja prašta može udaljiti od vjere? Zar nismo svjesni da će nam to praštanje trebati, da je to most koji ćemo morati prijeći i mi sami kad stignemo gore? Koji će naposljetku trebati prijeći i ta djevojka... Ne znam, nekad kao da mi ljudi zaboravimo koliko milosti, mira, ljubavi nosi praštanje. Kad najvrjednija spoznaja vjere nekoga može udaljiti od Boga...Shocked place

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.