HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 17 ruj 2019, 5:08. Pogledaj neodgovorene postove
Zajednice mladih
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
spavanko

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 16:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja jos jedan framas iz ZKB

make love, no war
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
tkoko

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 26 ožu 2004, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

place zar nema niti jednog `Mi`-ovca tuzan tužan

...
Pa da mi je i dolinom smrti proƦi,
zla se ja nebojim, jer ti si sa mnom.
Tvoj Ŕtap i palica tvoja
utjeha su meni.
...
molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
m. kozala

PostanoPostano: pet 26 ožu 2004, 12:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smile
rijeka u dusi, zagreb u srcu,ha, ha, ha
Lara

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 14:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..kao FRAnjevaĆØka MlAdež svijetom idemo...!!!
u biti,trebasmo se zvati FRAMLA Laughing
what a way to translate GIFRA... jako sretan

recite mi, vi foslili Wink , kako je biti u fsru?
frama moje župe tek 10u godiÅ”njicu proslavi, mene meĆ°u prvima red u fsr kad bude seoba naroda Shocked

a tamo same bake stare...
razmak dovoljno velik da im budem unuka
a nema ..niti mama izmeĆ°u Confused

kakav Ʀe to biti susret kad se budemo gledali...
jelena

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo Lara, ovako ti to izgleda kad nakon 10 godina FRAME stignes u redove FSR-a a tamo prosjek godina 65 i kad ti uletis, prosjek padne na 60g.; Prvo, bakice su veƦinom pune predrasuda prema mladima tako da mladi nemaju pojma ni o ĆØemu. Dakle, sve Å”to suvislo kažeÅ” njih toliko oduÅ”evi jer nisu oĆØekivale da netko "bez iskustva" ima Å”ta mudro za reƦi pa im postaneÅ” "milo dijete" i sve se poĆØnu moliti za tebe. Drugo, ne smiju im se dirati njihove navike, bar ne odjednom, nego postupo se može ubacivati po koja sitna novost i promjena tako da to ne dožive kao atak na njihovu vjeru. TreƦe, kad prihvate prvog mladog ĆØlana, a to je brže nego Å”to ide uz njihov karakter, onda su svi mladi svijeta dobrodoÅ”li i onda mole da ih bude joÅ” viÅ”e, a kako im se ne može osporiti da dobro mole, onda se te molitve polako poĆØnu usliÅ”avati i tako se broj mladih FSRovaca poĆØne poveƦavati a onda je sve lakÅ”e...
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 22:46
PostNaslov : KUMI
Citiraj i odgovori

Dragi narode!
Ne znam jeste li culi za udrugu "KUMI" - KATOLICKA UDRUGA MLADIH ISTRE - ali ja sam vam upravo iz te Udruge i mogu vam reci da nam je super, da nas ima na mnogim mjestima i gdje god jesmo nastojimo Boga slaviti glazbom, razgovorom, .. zivotom. Tkoko - ne rabi livati suze jer nema MI-ovaca; evo jednog KUMI-ovca. Usput, Tkoko, obavjesti MI-ovce da ovo postoji pa ces ih moci susretati!

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Larice i Jelice,
Htio sam samo dodati na temu bakica u FSR-u da mozemo biti Bogu zahvalni sto ih imamo jer zahvaljujuci njima FSR je opstao u najtezim vremenima(ratovi,razni sistemi..),a da nije bilo njih sad nakon frame ne bi imali gdje ici.Zapravo,mozda ne bi bilo ni frame da nije bilo njih,jer sigurno one mole za nas mlade.
Koliko je i meni zao sto cu uskoro(jos koju godinicu) iz FRAME,toliko se radujem ulasku u FSR,a to uskoro znaci,u novicijat najesen.

Coje,drago nam je da si s nama,tako da ovdje imamo i nekog iz KUMI-ja.Mozda bi mogao malo ljudima ispricati pod Rijeckom nadbiskupijom kako je to bilo na prvom EMRI-ju,jer ni ja nisam bio,ali se zato vidimo u nedjelju!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
dzejms

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajd da i ovo probam kak radi. Valda ne bum nes fulao!

Inace, mislim da ipak FRAMA Siget ima glavne ljude.

Pozdrav framasiama i ostalima.

dzejms
Lara

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 10:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajde, pa nije onda straÅ”no. imam ja joÅ” do toga, /21 mi je tek/ samo me zanimalo.. a dobro je to Å”to neƦu biti sama, odjednom Ʀe nas sigurno desetak u FSR.
ma u biti, sve te bakice ionako znaÅ”. uvik se u crkvi vrti istih 60ak ljudi koji sve "drže" i u svemu sudjeluju. samo Å”ta viÅ”e neƦemo igrat smantane igrice Smile toga mi baÅ” ža...
putnik

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja imam neki osjecaj da vi svi pripadate toj Farmi. A sto je to uopce? Gdje se nalazite i sta radite na toj Farmi? Naime, ja se trazim. Osjecam se totalno izgubljeno u ovom svijetu, sama usred mase individua. Ne znam kuda bi krenula, u sta se ukljucila... Pomozite...
Lara

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a zaŔto ti onda u profilu piŔe Frama, putovanja, Crkva?
putnik

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 11:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma to sam napisala potaknuta vasim pisanjem o Farmi i u zelji da se mozda ipak pridruzim toj zajednici... Naime dok citam vase komentare dobila sam dojam da je to neka ok zajednica no cuh i druge prica o vama...
Jo

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene jaaaaaaako zanima organizacija KUMIja? Pa Coje, raspisi se! Nekako ste daleko (od Zagreba) pa ne znam i ne poznam kako ste organizirani, sto radite! Znam da super pjevate, a ostalo...
I zaista bi vas bilo lijepo vidjeti u Zabregu! Laughing

Lav je u zraku
Lara

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa i meni se ĆØini da je veƦina ekipe na FRAMI. to je tako ispalo valjda.

naziv je kratica za franjevaĆØka mladež

ima je svaka (gotovo) župa u kojoj su franjevci
frama je zajednica mladih ljudi, u mojoj župi srednjoÅ”kolaca, studenata i radne mladeži, koja se okuplja jednom tjedno. frama nema neki fiksni kruti program tako da svaka zajednica osmiÅ”ljava svoje susrete proizvoljno. ovisno o afinitetima, uzrastu, mentalitetu, interesima ĆØlanova.
ono Å”to je zajedniĆØko je da kroz primjer života Sv. Franje želimo se zbližiti sa Bogom, drugima, sobom, prirodom; živeƦi jednostavno, skromno, ali radosno sa svim Božjim stvorenjima! na susretima priĆØamo, molimo, pjevamo, glumimo, pokreƦemo radne, humanitarne akcije, izlete i putovanja, pripremamo predstave, mise, ureĆ°ujemo okoliÅ”...ma svaÅ”ta! sve Å”to je pozitivno u svijetu, gradu, oko nas- odazvati se i sudjelovati!

pjesma koja je prihvaƦena kao himna frame kaže:

poĆ°imo zajedno s pjesmom na usnama
kao glasnici mira, Božjeg kraljevstva
mir i dobro želimo svim stvorenjima
jer nas nosi vjeĆØna istina, ljubav oĆØeva

služite Gospodinu, u veselju služite
neka naŔa ljubav, i naŔa radost ljude pokrene!

...i tako ti to mi nekako i nastojimo
svjedoĆØiti primjerom

sike, jesan dobro objasnila Wink

nisam upoznala sa svima, ali vjerujem da su i druge zajednice ovdje zastupljene dobre za mladog ĆØovjeka, sigurno jesu. razliĆØite su karizme, u naÅ”oj zajednici naglasak je na jednostavnosti i radosti, u drugima na neĆØem drugom, ali važno je da je isti Gospodin! svak ima svoj put do Njega!

eto ti, putnice moja, nadam se da ƦeÅ” naƦi ono Å”to Ʀe biti najbolje za tebe i ispuniti tvoja oĆØekivanja Exclamation

sretno Smile
sike

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lara,bolje ne bi ni sdam sv.franjo to objasnio!Bravo!nadam se da smo pomogli malo putnici,osim ako nas ona malo ne zeza o svemu..A ako je istina da si cula neke manje lijepe stvari o FRAMI(da te ispravim),daj mi molim te reci gdje takvih stvari nema?
Slazem se s Jo da nam se KUMI malo poblize predstave!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 15:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ekipa, EMRI (Euharistija mladih Rijeke) naÅ”la je plodno tlo! Misa u Assunti ili crkvi Marijina Uznesenja na Cvjetnicu,bila je prekrasna! Priznajem, nisam oĆØekivala punu crkvu, ali... Ajme! Molitvu vjernika spontano su izrekli predstavnici razliĆØitih molitvenih zajednica, a umjesto propovijedi, dva deĆØka su svjedoĆØila.
Zajdenice u Rijeci diÅ”u kao jedno! Dragi Bog blagoslovio je ovo naÅ”e zajedniÅ”tvo i sada ga trebamo "održavati" (ali uz Božju pomoƦ to neƦe biti teÅ”ko).

InaĆØe, next EMRI je za mjesec dana, tj. 16.svibnja u 19h (tj.18:30 krunica) u crkvi Gospe Lurdske na Žabici! Za one koji ne znaju, to vam je ona Å”arena crkva na autobusnom kolodvoru u Rijeci! Ne možete falit! pljesak

Helena
Helena

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EMRI! Na Cvjetnicu su se u crkvi Marijina Uznesenja okupile zajednice da skupa slave Isusov ulazak u Jeruzalem! Moram priznati kako nisam oĆØekivala punu crkvu, ali ljudi moji.... Bilo je prekrasno! Sike i Sanders vam mogu takoĆ°er o tome Å”to reƦi!
Molitvu vjernika spontano su izrazili predstavnici razliĆØitih molitvenih zajenica, a umjesto propovijedi, sluÅ”ali smo svjedoĆØenja dvojice mladiƦa.
Zajednice u Rijeci poĆØele su disati kao jedno! Bog je blagoslovio ovu naÅ”u ideju i sada je na nama da ju "okopavamo"!

Next EMRI je veƦ za mjesec dana, 16.svibnja u 19h (tj.krunica u 18:30) u crkvi Gospe Lurdske na Žabici! Za one koji ne znaju di je to, e to vam je ona Å”arena crkva na autobusnom kolodvoru u Rijeci. Ne možete falit!

Helena
Daniel

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 16:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dok sam živio i studirao u Zagrebu jedan moj kolega s fakulteta viÅ”e me je puta pozivao da se prikljuĆØim Frami, ali to tada nisam niti želio ĆØuti, bili su previÅ”e liberalni za mene, kdad sam se vratio u Rijeku nakon svega tri mjeseca boravka ovdije prikljuĆØio sam se Frami, i mislim da mi je to najljepÅ”a stvar koja mi se u životu dogodila.
jelena

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 23:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel, hvala Ŕto si oplemenio naŔu zajednicu!
A Å”to se EMRi-a tiĆØe, mogu reƦi da je stvarno bilo lijepo, baÅ” nice... NaÅ” studentski kapelan je slao smsove da poĆØinje devetnica za ovu misu i ja sam se stvarno molila za to. Kad tako puno ljudi sudjeluje srcem i moli se za neÅ”to, onda se nebo jednostavno "uroti da to i uspije"! Laughing
putnik

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 10:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala Lara sto si se potrudila tako detaljno uputiti me u nacin zivota Frame. Ali meni ti i dalje to zvuci pomalo liberalno, kako se i sam Danijel izrazio, te podosta sektaski. O kojem se to Franji uopce radi? Tudmanu?Kuharicu?
zole

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 11:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej putnice...

Liberalizam? hmmm...

Sekta... pa slusaj, ukoliko se zametne glavna ideja Frame, a to je (neka me Framasi isprave ako krivo napisem): "Zivjeti Evandjelje po primjeru Sv. Franje", onda se moze govoriti o nekakvom obliku sektarenja. Dakle, Frama i opcenito Franjevastvo nastoji slijediti ISUSA odusevljeni nacinom na koji Ga je slijedio i sam Sv Franjo.
Stoga se ne moze govoriti o sekti! Sekta bi bila ukoliko bi se Sv Franjo stavio ispred Isusa, ukoliko bi on bio onaj oko koga se sve vrti... No u vecini Frama i u vecini glava Franjevaca (bilo kojeg reda), na prvome je mjestu Isus!

Inace, Sv. Franjo je svojim zivotom unio pravu malu revoluciju u Crkvi... Eh kad bi ga bar svi Franjevci i ljudi bliski franjevastvu zapravo i slijedili...

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Franjo je uvijek na prvo mjesto stavljao Isusa, a cak nije ni htio svoj red, vec je znao reci "Gospodin mi je dao bracu". ma o kakvom liberalizmu mi pricamo?Po cemu je to FRAMA liberalna i sektaska. I u srediste,po primjeru Franje stavljamo Euharsitiju i Crkvu.

Zadnja promjena: sike; sri 02 stu 2005, 15:11; ukupno mijenjano 1 put.
maja-zagreb

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

putnik napisa:
O kojem se to Franji uopce radi? Tudmanu?Kuharicu?

Ti to za ozbiljno? Za slucaj da se ne salis, radi se o sv.Franji AsiÅ”kom. osim toga, Zole ima pravo, nama u statutu pise da zivimo EvanĆ°elje (dakle, Rijec Bozju) po PRIMJERU sv.Franje. dakle, nismo neka sekta, nas samo inspirira Franjin nacin zivota (sluziti drugima, zivotu siromastvu, cistoci, poslusnosti i poniznosti) i njegova ljubav prema Kristu.
slazem se i s Danielom: FRAMA je nesto najbolje sto mi se ikad dogodilo i nikad ju ni za sto ne bih mijenjala.
p.s. a mozda da skoknes do nas pa da se uvjeris u sve navedeno?ima nas hrpa u Zg-u, tvoj izbor u koju ces. C U! Wink
Lara

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..a to o liberalnosti ovisi o tvom osobnom angažmanu i doživljaju. frama ti je poticaj za zajedniĆØki rast u vjeri, grupa ljudi koja o nekim stvarima razmiÅ”lja isto kao i ti, uz koju se ne osjeƦaÅ” sam na svom putu življenja evanĆ°elja. ali jednom tjedno naƦi se s nekim tamo ljudima ne znaĆØi niÅ”ta ako ti sama neƦeÅ” ĆØitati, razmiÅ”ljati, moliti, primati svete sakramente, iƦi na misu.. možda malo previÅ”e oĆØekujeÅ” da ti pruže drugi, neke stvari ipak nitko ne može uĆØiniti za tebe mjesto tebe
Daniel

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da ispravim putnika ja niti na jednome mjestu nisam rekao da sam Framu držao sektom, pa niti onda kada sam je držao previÅ”e liberalnom, jer tada pa i danas držim da sve zajednice koje djeluju unutar Crkve nisu, niti mogu biti sekte jer bi Crkva to nakon nekog vremena sankcionirala i zabranila, a Frama djeluje veƦ godinama i to jako uspjeÅ”no. I danas stojim na stajaliÅ”tu, na kojem sam i prije stajao, a to je da se unutar katoliĆØke crkve može prakticirati jako puno pobožnosti i molitava a da se ne izaĆ°e iz okvira katoliĆØke vjere. tako da se slažem sa Siketom da prije nego Å”to bacimo kamen trebamo provjeriti informacije koje stižu do nas. Meni osobno da je netko rekao prije pola godine da Ʀu biti u Frami, ja bih mu se samo nasmijao, a sada sam u njoj i jako sam zadovoljan.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.