HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 18 pro 2018, 18:44. Pogledaj neodgovorene postove
Zajednice mladih
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Lara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

možda si samo podjetinjio Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 0:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi prijatelji!

KUMI - ili Katolička Udruga Mladih Istre (ako vas sto detaljnije zanima mozete procitati na www.kumi.hr) je udruga mladih laika koja trenutno okuplja tristotinjak laika uglavnom s teritorija Istre, ali i mnoge nase studente u Rijeci i Zagrebu (vjerujem da ce se doskora poceti sastajati i u Zadru). Udruga je tako rec izrasla medju laicima i to je ono sto je u KUMI-ma najljepse.
Ova Udruga priznata je od drzave (sluzbeno je registrirana) a bavi se s tri temeljne grane: diakonia (sluzenje - caristas), koinonia (zajednistvo - zajednicki hod u nasem krscanskom zivotu), liturgia (zajednicko i sto svijesnije zivljenje vlastite vjere kroz bogosluzje (mise, klanjanja, poboznosti), te svjedocenje vlastite vjere kroz pjevanje, svjedocenje o vlastitom zivotu, ...
KUMI postoje sestu godinu i iza njih je vec mnogo toga - a mislim da se o njima sve cesce cuje. Vjerujem da ce se jos vise cuti.

Jos jednom pozivam sve da odete malo do starnica www.kumi.hr i tamo vidite nesto malo vise o ovoj Udrugi..

Vazno je spomenuti da je vode izvrsni ljudi za koje ste vjerojatno svi vec culi.
Predsjednica nam je Kristina JURMAN - divna osoba - jedinstvena djevojaka (a jos je slobodna), pjevacica, vrlo razumna djevojka,...
Dopredsjednici su nam:
1. Marija MEJAK (predsjednica u sjeni) - djevojka koja dolazi iz price u kojoj se radi, radi, radi, radi, radi, ... i kad se ostane bez slova i dalje se radi. A osim sto je prava pcelica bez koje KUMI ne bi mogli zamisliti postojanje i normalno funkcioniranje to je krasna djevojka - profesorica knjizevnosti, vrlo komunikativna, vrlo pozrtvovna, vrlo, vrlo,. ..
2. Marina JEROMELA - djevojka koja voli raditi u sjeni - ali kad ona nesto pocne raditi, pa kad kroz molitvu i svoju marnost okupi radnu grupu - onda sve gre tocno kako treba. Produhovljena, duhovita, a jedno vrijeme ste je mogli cuti i na vlaovima Radio Istre kao vrsnu voditlejicu. Uz sve to uskoro ce postati prof. hrvatskog jezika i knjizevnosti,...
3. Danijel DAMJANOVIĆ - o ovom mladicu ne treba mnogo govoriti - poznat je vec na siroko - student teologije u Rijeci, vrstan glazbenik, kantautor, vrlo produhovljena osoba koja neprestano radi na podrucju duhovnosti, ali ne samo duhovnosti vec i svih ostalih zivotnih podrucja,...
4. Ana CVITAN - ako nekada naidjete na visoko djevojku - s licem kao u nevine djevojcice - kojoj je sve u zivotu "lipo i dobro" - onda ce to vjerojatno biti ova djevojka. Studentica Teologije u Rijeci, vrlo marljiva i produhovljena djevojka, vesela i vedra, ozbiljna djevojka i cvrst oslonac, ...

Ovo su vam samo oni koji predstavljaju KUMI, a medju KUMI-ma imate mnogo ovakvih divnih osoba.

Vrlo vazno: KUMI imaju svog duhovnika u osobi vlč. Darka ZGRABLIĆA koji je u svemu doista predan radu s mladima, i pozrtvovan je u svemu svom nastojanju da bude bliz i KUMI-ma i svim mladima.

Moglo bi se jos mnogo pistai, ali dosta. Pitajte specificnije sto vas zanima pa vam mogu jos pisati. jako sretan Rolling Eyes place belji se

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
MM

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 10:58
PostNaslov : još na ima, još MIOVACA
Citiraj i odgovori

pozdrav svima...dolazim iz zajednice HRVATSKI KATOLIČKI ZBOR "MI" RIJEKA, koji u Rijeci aktivno živi od 1998. godine. Pozdrav svoj braći i setrama u Kristu (miovski pozdrav i Vodnjanskim miovcima)
MM Laughing
Coje

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 22:54
PostNaslov : Dobrodosao Marine!
Citiraj i odgovori

Postovani prijatelju!

Veseli me sto i tebe mogu pozdraviti na ovim stranicama - sad smo postali jos bogatiji!
Bog i domovina!
Neka vjecno zivi vjera u Krista i Starceviceva mladez.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
putnik

PostanoPostano: čet 08 tra 2004, 15:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A joj, sad mi je bed, nisam mislila da cu vas povrijediti saleci se i napadajuci Framu, samo sam htjela vidjeti vase reakcije i koliko istinski kuzite i volite svoju zajednicu. Ja sama sam takodjer svjesna vrijednosti Frame, posebno u mom vlastitom zivotu, jer i mene je jos davno obuzelo framastvo i "zarobilo" mi srce i uvuklo se u sve korake mog zivota. Ono je zbiljna toliko snazno da jednom kad ga zazivis pocne te nositi ma kuda god se kretao, s kim god boravio, stogod mislio, govorio, cinio... I onda ti ne preostaje nista nego da prihvatis biti glasnik velikoga kralja u svom putovanju kroz zivot. Eto, to bi bio putnikov hvalospjev o Frami. Bacite pogled na moj profile, mozda me netko i prepozna. Cudim se da to barem Sike nije vec ucinio vec me trazi medju cvijecem... Pozdrav! Mir i dobro!
sike

PostanoPostano: pet 09 tra 2004, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja bih samo nadodao da je EMRi krenuo prije mjesec dana na poticaj mladih iz Istre koji imaju vec dugo po istarskim crkvama ZEMI (zajednicka Euharistija mladih Istre). Kako jedna zajednica KUMI-ja djeluje u Rijeci,onda je na njihovu inicijativu pokrenut EMRI da bi se zajednice i grupe mladih katolika u Rijeci bolje povezale i ucvrstile u medjusobnom zajednistvu i zajednistvu s Bogom.
Do sada,ova 2 EMRI-ja su pokazala da smo na dobrom putu da tako i bude i Rijeka,po tom pitanju,malo zivne
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
dzejms

PostanoPostano: sub 10 tra 2004, 22:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Inace, sto se tice Frame, mislim da je dobro objasnjeno sta je to, tj. TKO smo mi. E, sad na ono kad bi svi franjevci vise sljijedili Franju... To je kao i kad bi svi krscani vise zivjeli Evandjelje! Mislim, svatko od nas je na putu prema tome, neki blize, neki dalje! Zato imamo svoj zivot da u njemu pokusamo napraviti najbolje sto znamo i ici sto vise naprijed!!! Naravno da nam to ne smije postati izlika za sve, al mislim da kod svakog od nas framasa to i je jedan hod prema Kristu koji mi zelimo naparviti uz sv. Franju!

dzejms
zole

PostanoPostano: ned 11 tra 2004, 3:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dzejms napisa:
Zato imamo svoj zivot da u njemu pokusamo napraviti najbolje sto znamo i ici sto vise naprijed!!! Naravno da nam to ne smije postati izlika za sve, al mislim da kod svakog od nas framasa to i je jedan hod prema Kristu koji mi zelimo naparviti uz sv. Franju!

Dao Bog da to sto si napisao, ne govori, nego cini svaki Framas! Bilo bi to dobro!

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zveki

PostanoPostano: čet 15 tra 2004, 13:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako mi je smjesno citat sto pisete po tom forumu... Inace, Putnik i ja smo otprilike isto dugo u frami kao i Sike (nap. Sike je 8 godina u frami) i ove godine planiramo uci u fsr. A stvarno, bar je Sike trebao skuzit tko je putnik!!!!! Sike, kad ces ti u fsr? Pa daj ajde, vrjeme nam je!
sike

PostanoPostano: čet 15 tra 2004, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A vidite vi malog cupavog administratora kako mu se zuri!na jesen cu u nocijat FSR-a,ali u FRAMI mislim jos bar 2 godine biti,do vjecnih zavjeta u FSR-u
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sunčica

PostanoPostano: čet 15 tra 2004, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HELLO svima!!!!pišem iz Matulja , gdje je prije manje od mjesec dana osnovan ogranak HKZ "MI" čiji sam član!!! sunce moje malo

pozdrav od Sunčy
putnik

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 11:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma volim ja cijelu nasu Crkvu ali ponekad je jako tesko pricati o tako velikoj i sirokoj zajednici i ne mogu bas reci da poznam cijelokupnu Crkvu. A Framu vec dugo intenzivno zivim i poprilicno je poznam i full mi je bliska, neizmjerno je volim (i tako dalje) pa mi je bilo lakse i draze salit se na Framin racun jer najljepse se zafrkavati na vlastiti racun a kad ja pricam o Frami pricam i o sebi jer i ja sam dio Frame a i Frama je veliki dio mene...
Gost

PostanoPostano: sub 17 tra 2004, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sta sad kao i gost mogu pisat?
[Vrh]
Gost

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma sike, ma salila sam se za cakovec... jako sretan , tesko ce biti kojeg cakovcanca naci u cakovcu Wink , pa ipak je praznik rada jako sretan
[Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frama TRSAT

PARASIEMPRE!
U frami sam već četvrtu godinu, ali mislim da kasno spoznajem neke stvari i sada me ništa na svijetu ne bi moglo odvući od frame. Frama je postala dio mog života, dala mi je smisao, jer imam tako dobre prijatelje... Da sam ih bar ranije upoznao!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 15:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma Srki,mi zahvaljujemo Bogu što nam je tebe poslao!A po tebi i tvoju sestru!Budi blagoslovljen i nemoj nikad dozvoliti da te nešto kod ljudi izbaci iz takta,zbog čega bi se totalno razočarao ili mogao otići,kao mnogi prije par godina
Dara

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 13:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

FRAMA TRSAT!
vec sam godinu i pol u frami i tako mi je drago,jer samo tako mogu izradjivati svoju vjeru,u frami rastem i izgradjujem se,tu sam shvatila da je u mojem zivotu na prvom mjestu Isus,i da svaki dan koji prozivim ne bi imao smisla bez Njega i nase Majke Marije i Oca koji nas svaki dan blagoslivlja i daje nam bracu framase po lijepoj nasoj!I,da mogu zahvaliti SANDERSU,jer i on je zasluzan sto sam u frami!HVALA SANDERS! sunce moje malo anđeo
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sljuncica

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa treba li uopce govoriti?????????? Wink

FRAMA-TRSAT
jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan
Filotea

PostanoPostano: pet 11 lip 2004, 15:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sunce moje malo FRAMA SVETI DUH!!!!!!!!
Coje

PostanoPostano: sub 26 lip 2004, 23:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LJudi sto se to ovdje dogadja?? JEste li vi framasi svi pozaspali ili imate nekakvo taborovanje zajedno u predjelima bez telefonije?? Ovi postovi su ovdje skoro od pamtivjeka. Covjek bi se mogao uplasiti da je sve zamrlo i da se vise nista dogadja. Rolling Eyes Shocked
Ipak, samo da vas sve obradujem: dogadja se mnogo toga lijepoga, prosla je ivanjska noc koja je uvijek tako lijepa, posebna, romanticna,... Bivsi sef KUMI se ozenio i sad je u Rimu na medenom mjesecu sa svojom izabranicom, animatorice u Zagrebu strebaju i rasturaju svoje studije, danas je Crkva u Istri bogatija za jos jednog prezbitera Davida (zasto od srca zahvaljujemo Bogu), ...

Rijecani, pa barem nam vi imate sto reci. Slavili ste sv. Vida - grad je bio pod opsadom a vi nikome nista - kao da nas nista od toga ne bi zanimalo. Dajte, podijelite malo svoju radost s nama na drugim stranama. Poziv vrijedi za sve!

Topao pozdrav zapadno od Ucke s obronaka Cicarije! jako sretan Cool Cool

sike

PostanoPostano: pon 28 lip 2004, 14:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj Coje baš zna probuditi ljude!(bar mene) jako sretan
Spomenuo si blagdan sv.Vida..Iako sam to trebao popratiti poslovno,nisam mogao odoljeti a da nakon procesije ne ostanem na cjeloj misi,iako sam se trebao vratiti ranije na posao jer vremenske rokove treba ispostovati(radi se o novinama).
Stvarno je bilo prekrsano,i cini mi se,nikad toliko ljudi na misi na otvorenom u Rijci,osim za papu prosle godine.
Eto,i Rijeka se moze vjernički iskazati,zas one koji nisu znali ili su sumnjali u to.
sike

PostanoPostano: sri 21 srp 2004, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što kazete na to da se u sklopu ove teme ili foruma napravi popis svih zajednica mladih, jasno po (nad)biskupijama,te da svaka zajednica izvjesti o tome kad se okuplja, od cega se sastoje njihovi susreti,broj clanova,kontakt osoba i sl.?
Mozda bi na taj nacin privukli i druge mlade u svoje zajednice..
lega

PostanoPostano: čet 29 srp 2004, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja dolazim iz Katoličke udruge mladih "Sveti Petar i Pavao" Đakovačke i Srijemske biskupije-Osijek,a poznatiji smo ipak po onome što radimo,a to je KMNL-Katolička malonogometna liga-pod istim imenom kao i udruga.
sike

PostanoPostano: uto 26 tra 2005, 14:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad gledam te nove ljude koji dolaze u našu zajednicu,kako su uplašeni..odmah mi pred oči dođe slika kako sam prvi put zakoračio na framu nakon više godina lutanja u besmislu života,tražeći Boga i bližnjega. I našao sam i Njega i njih! I ovi novi članovi isto to traže čega mi koji smo duže u zajednici to ne shvaćamo. Ne shvaćamo da ih trebamo prihvatiti jer je zajednica i nas prihvatila kad smo došli prvi put, ne shvaćamo da moramo prvi pružiti ruku jer je i meni prvome bila ruka pružena,jer od straha nisam mogao ni zucnuti kad sam došao a kamoli nekome ruku dati i predstaviti se..
Na žalost,ne shvaćamo da naša zatvorenost pred novim bratom i sestrom njega može udaljiti od zajednice i odvesti ga jako daleko..od Boga..od ljudi..na krive puteve..zašto da nas onda peče savjest?
jzekic

PostanoPostano: uto 26 tra 2005, 17:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zatvorenost i samodostatnost najveći je problem mnogih zajednica. Otvorenost prema braći ljudima, otvorenost je Kristu, to je onaj istinski poziv na Jedinstvo, poziv na zajedništvo, na ljubav pružiti ruku, zagrljaj znači sljediti Krista, radovati se s Kristom, ostati zatvoren znači zatvoriti se u truli krug samodostatnosti, ljubomore i zavisti koji danas nagrizaju tolika srca, to je problem konformizma i pružene ruke kapitalističko-konzumistikoj ideologiji koja radi sve kako bi čovjeka učinila robom i izbrisala njegovo ljudsko dostojanstvo. to je ono protiv čega se trebamo boriti, boriti otvorenošću u ljubav, otvorenošću za život, otvorenošću za svakog brata i sestru!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.