HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 14 stu 2019, 9:49. Pogledaj neodgovorene postove
Zajednice mladih
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 03 stu 2005, 0:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Å to kazete na to da se u sklopu ove teme ili foruma napravi popis svih zajednica mladih, jasno po (nad)biskupijama,te da svaka zajednica izvjesti o tome kad se okuplja, od cega se sastoje njihovi susreti,broj clanova,kontakt osoba i sl.?
Mozda bi na taj nacin privukli i druge mlade u svoje zajednice..

Ovaj prijedlog i dalje vrijedi..Onda?

I ima li nekog da možda traži zajednicu u kojoj bi se uklopio?Možda mu/joj ovdje možemo pomoƦi..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
logica

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 06 stu 2005, 15:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

I ima li nekog da možda traži zajednicu u kojoj bi se uklopio?Možda mu/joj ovdje možemo pomoƦi..

Ja tražim! U mojoj župi ne postoji neŔto za one starije od krizmanika (osim neokatekumena) iako pokuŔavamo neŔto organizirat... a to bi moglo potrajat.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

PostanoPostano: pon 07 stu 2005, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZKŽ Rijeka ( Zajednica krÅ”Ć¦anskoga života )- viÅ”e možete proĆØitati na www.zkz.hr
InaĆØe, svjetska smo zajednica i njegujemo Ignacijansku duhovnost.

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Davanjem zavjeta(makar privremenih)od ĆØetvrtka sam nakon frame ĆØlan FranjevaĆØkog svjetovnog reda(FSR). On je malo manje poznatiji od frame ali ga je osnovao sam sv.Franjo za ljude koji su ga željeli slijediti ali živceƦi u svijetu,u obiteljima i sl.
Frama je osnovana uglavnom da bi s epomladio FSR koji je s ljudima malo stagnirao prethodnih desetljeƦa u nas.
InaĆØe,imate ga uglavnom pri svakom franjevaĆØkom samostanu a ako vas neÅ”to viÅ”e zanima,pitajte!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 21:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja mu se brzo pridružujem, slijedeƦe nedjelje ulazim u FSR a na godinu privremeni zavjeti, a do tada prva i zadnja obeĆØanja u Frami. ƈekao sam ih dvije godine, i doĆØekao.
fat drummer

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 21:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e jel ima koja frama na jarunu? jel ima? Arrow jako sretan

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sike

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nema frame ali ima framaŔica i fsr-ovaca na Jarunu koliko voliŔ!
fat drummer

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uuuu, koga? jel netko s foruma od tamo

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sike

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije trenutno koliko ja znam,ali mogu vas nekako povezat ako si baÅ” zainteresiran za framu..
fat drummer

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

njaaa, nisam ja za framu... ne joÅ”...

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 21 stu 2005, 9:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IMaÅ” i FramaÅ”a i FramaÅ”ica s Jaruna, tj. ja ih poznajem dvoje. Oboje su s Frame Sigetai i koje sluĆØajnosti, oboje su i na ovom forumu (il su neki bar bili). Prvi je maskirani tip u operi koji je nedavno izaÅ”ao u filmskom izdanju, a druga je pravi mali anĆ°eo . Jel znate ko su? Wink

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Onda?zar nema viŔe nikoga tko je u nekoj zajednici pa da nam kaže malo viŔe o njenom djelovanju i sl.?

Kod nas se frama popriliĆØno pomladila pa je sada "na vlasti" nova,mlada generacija od 16-17 godina Å”to je jako dobro

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
binica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam u Udruzi sv. Vinka veƦ 7 godina i super mi je! Laughing

Imamo internet stranicu, ali joÅ” je u izradi pa ima jako malo podataka.

www.ssvp.hr

NaÅ” Bog je silan Bog!
sike

PostanoPostano: sri 15 ožu 2006, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Htio bih RijeĆØane potaknuti da se mogu pridružiti i molitvenoj zajednici Kraljica Mira koja veƦ 2 godine djeluje u Rijeci, do sada u kapucinskom samostanu na Žabici ali ne ovisi o mjestu, veƦ može biti u bilo kojoj župi i okuplja vjernike iz cjelog grada.

Bazira se na meĆ°ugorskoj duhovnosti i molitvi.Jednom mjeseĆØno se okupljamo,i to prvu subotu u mjesecu,a na tim susretima slavimo Boga na misi,molitvom i pjesmom te razmiÅ”ljamo o Gospinim porukama iz MeĆ°ugorja.

Svaki mjesec posjeƦujemo i poneku ustanovu u Rijeci gdje su bolesni,napuÅ”teni..i s njima molimo,slavimo Boga!
Bar jednom godiÅ”nje hodoĆØastimo u meĆ°ugorje,pa tako i ove godine na godiÅ”njicu ukazanja od 22.-25.6. pa nam se možete pridružiti.

Ima nas mlaĆ°ih i starijih pa svi koje takvo neÅ”to zanima,možete se ovdje javiti meni ili Danielu pa Ʀemo vas dalje obavjeÅ”tavati o naÅ”im aktivnostima

Mara

PostanoPostano: sri 15 ožu 2006, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji, a vodite li vi raĆØuna o onome Å”to Crkva kaže o MeĆ°ugorju? Sike?!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Daniel

PostanoPostano: sri 15 ožu 2006, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zajednica je osnovana uz dozvolu župnika i uz nadbiskupovo odobravanje.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: sri 15 ožu 2006, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zato ona ni nije župna zajednica
A i Crkva ne brani laicima da službeno organiziraju hodoĆØaÅ”Ć¦a u MeĆ°ugorje veƦ samo službenim osobama Crkve

Natty

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A i službene osobe mogu neslužbeno u MeĆ°ugorje? jako sretan

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mogu,zaÅ”to ne?Pa Āødolje su bili veƦ mnogi biskupi,sveƦenici ali u privatnom posjetu a ne kao da vode svoje stado dolje
Tako i mi idemo uvijek dolje sa sveƦenikom,ali i on je samo putnik,dok smo organizatori mi - laici

angelous

PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 17:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam iz siska i clan sam frame u zupi sv. josipa radnika. ima nas dosta. Od krizmanika ( izmedju ostalog ja) do studenata...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
AnĆ°elina

PostanoPostano: ned 07 svi 2006, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, da i ja ostavim neki trag.

Dakle, inaĆØe sam ĆØlan FRAME Koprivnica veƦ 5. godinu za redom i to je zajednica uz koju vežem svoju mladost i uz koju Ʀu svoj život joÅ” dugo dugo vezati. FranjevaĆØki naĆØin življenja nekako me veže uz onu iskonsku radost koju je Franjo živio. To je ono Å”to želim i kroz Å”to živim. Vjerujem da Ʀe ostali framaÅ”i to i potvrditi.

Mir svima !
Chico

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Kad gledam te nove ljude koji dolaze u naÅ”u zajednicu,kako su uplaÅ”eni..odmah mi pred oĆØi doĆ°e slika kako sam prvi put zakoraĆØio na framu nakon viÅ”e godina lutanja u besmislu života,tražeƦi Boga i bližnjega. I naÅ”ao sam i Njega i njih! I ovi novi ĆØlanovi isto to traže ĆØega mi koji smo duže u zajednici to ne shvaƦamo. Ne shvaƦamo da ih trebamo prihvatiti jer je zajednica i nas prihvatila kad smo doÅ”li prvi put, ne shvaƦamo da moramo prvi pružiti ruku jer je i meni prvome bila ruka pružena,jer od straha nisam mogao ni zucnuti kad sam doÅ”ao a kamoli nekome ruku dati i predstaviti se..
Na žalost,ne shvaƦamo da naÅ”a zatvorenost pred novim bratom i sestrom njega može udaljiti od zajednice i odvesti ga jako daleko..od Boga..od ljudi..na krive puteve..zaÅ”to da nas onda peĆØe savjest?

ja nisam u frami i nemam niŔta protiv njih,ali upravo zbog te zatvorenosti mi frama(ne samo meni,puno ljudi je tako reklo)izgleda nekako freaky

svi ljudi framaŔi koje znam su super,ali kad su zajedno,zatvore se u svoj krug onda ljudima bude neugodno pa se niti ne guraju u framu

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
sike

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 22:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih rekao Chico da se framaÅ”i zatvore u neki svoj krug!Zapravo,nije mi ni jasno Å”to pritom misliÅ”,jer ako je neka zajednica otvorena prema mladima(uz sigurno puno nedostataka i rada na sebi,pojedinaĆØno i ekipno,Å”to si dobro primjetio citirajuƦi me)onda je to sigurno frama!
Nije ovo nikakva propaganda frame ali da je to sve nekako freaky onda ne bi vjerojatno frama kao zajednica okupljala toliki broj mladih..

Chico

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 22:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma nije samo to freaky ima puno toga,kao Ŕto rekoh nemam niŔta protiv ali sa strane mi sve to izgleda malo freaky,ne znam, možda joŔ tko tako misli na ovom forumu

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
sike

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa dobro je da s eljudi izjasne jer barem se ovdje može normalno priĆØati o svemu ali ajmo probat biti konkretni.
Evo,na Ŕto konkretno misliŔ pod freaky?

I zar ti freaky izgledamo Ycteris,fratar,ja,Daniel..bar ovdje prisutni framaŔi i ujedno forumaŔi koje si upoznao? jako sretan

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.