HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 5:40. Pogledaj neodgovorene postove
Zajednice mladih
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda ti to izgleda tako na van, ali vjeruj mi framaši koje ja poznajem jako su otvoreni. Kad nas se dosta radi da se izgradi zajedništvo i povjerenje među ljudima u zajednici stoga se možda na van ponekad frame čine zatvorene, ali vjeruj mi nisu ni malo. U Rijeci nema niti jedne aktivnosti koje organiziraju zajednice mladih ili bilo tko drugi što je na razini grada ili nadbiskupije a da naši framaši aktivno ne sudjeluju u tome i da se ne povezuju s mladima iz drugih zajednica i onima koji nisu u zajednici.

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Chico

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 2:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da me se krivo ne shvati,pa rekao sam da znam framaše i da su mi ok

kod mene to sve potječe još od vremena srednje škole,dok nisam znao framaše,kako smo mi imali jednom mjesečno gradsku molitvu(taize),tako su neki framaši,ne znam od kud trebali držati tu molitvu,pola pjesama su stavljali pjesme uopče ne vezane za taize,potpuno neobzirno od njih,pa tamo je bila puna crkva koja je došla zbog taize molitve i svi su okretali očima,a framaši sa punim oduševljenjem pjevaju moj isus,smiju se iispalo je kako nam se rugaju,kao kakav taize,mi imamo isusa,on je samo naš,neprikladno.njima je bilo bitno da se riješe te obaveze(molitve) i usput se dobro zabave uopće ne misleči na druge.od tad pa do unazad 2 godine(dok nisam upoznao neke framaše),znači nekih 5 godina stvorio sam prema frami neku kak se kaže:averziju???ne znam riječ točno

sad malo drukčije to gledam ali još uvijek je to u meni.ipak me držalo godinama

što izgleda freaky??pa kaj ja znam,ta kao neka ekskluziva,mi smo frama!!
i po čemu bi onda bili vrijedniji od nas ne framaša,pa onda ta obečanja,čemu to služi??jel osoba bolja ako da obečanja,pa poslije opet po starom??to su neke nelogičnosti

da ne bi ispalo da vrijeđam,ipak je 80 posto foruma framaša.to su neka razmišljanja iz vana.
a imam i neka iskustva drugih ljudi koji su sada u frami a kažu da ima je jako teško bilo na početku,da se nisu osječali ugodno,dođu a ekipica priča među sobom bez reakcije na tu osobu,trebalo joj je nekih 3 mjeseca da se progura u ekipu i da je prihvate,ta zatvorenost ipak postoji,ne kažem svugdje ali je očito ima
neka ovo bude konstruktivan razgovor,bez zamjerki,pa ja vas sve volim jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan
p.s. sorry zbog duljeg posta

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Shvaćam Chicu i na kaj on misli, meni se isto dosta ljudi požalilo da je Frama nekak čudna. Činjenica je da su Framaši specifični i dosta toga rade na malo drugačiji način zbog čega ljudi koji gledaju iz daljine i koji nas ne poznaju misle da smo čudni. Što se zatvorenosti tiče, svaka čast Trsaćanima, al činjenica je da je dosta Frama jako zatvoreno, ide se samo na framaška okupljanja, ako se i ode na neko veće okupljanje onda se ionako svi framaši drže zajedno (osim mene koji uvijek nekam odlutam zeleni) i zna bit teško ubacit se ako znaš svega jednog ili dvoje, kao i u svako društvo. A činjenica je da se i unutar bratstava događa da je ljudima teško uklopit se. Zavisi o situaciji, nekad svi pristupaju novim ljudima i druže se s njima, a nekad zbog okolnosti se eventualno samo pozdrave. Zato se uvijek u bratstvima naglašava taj pristup onima koji su tek došli.

Što se tiče ove molitve Chico, vi ste pozvali framaše od kojih pol njih najvjerojatniej nije bilo na takvim molitvama, a i kad se pozivaju takve zajednice inače se smatra da se poziva radi specifičnosti određenih zajednica i da se vide različite osobnosti zajednica. Pozvali ste framaše i oni su nastupili framaški, framaške pjesme, plčjeskanje i sl. Siguran sam da nikome nije bilo do toga da nekoga uvrijedi.

Chico napisa:

framaši sa punim oduševljenjem pjevaju moj isus,smiju se iispalo je kako nam se rugaju,kao kakav taize,mi imamo isusa,on je samo naš

Oprosti, al ovo ne kužim, pa i ti pjevaš tu pjesmu na raznim nastupima, nije sad valjda da misliš da ljudi misle da ti pjevaš kako je to samo TVOJ Isus? Confused

Nije sada da je Frama neka eksluziva, zajednica kao i svaka druga, niti nas obećanja po nečemu izdvajaju od drugih, dapače, po uzoru na sv. Franju svi Framaši bi trebali težiti biti što ponnizniji. Svi mi katolici (neznam kak to točno ide za sve ostale kršćane) dajemo svoja krsna obećanja, a mi na našim obećanjima obećajemo još Bogu i svome bratstvu da ćemo živjeti svoja krsna obećanja po uzoru na našeg serafskog oca, sv. Franju. Obećanja ti među ostalim služe da si bolje posvjestiš što si to već prije obećao ili su tvoji kumovi obećali umijesto tebe na krštenju i da te potiču da se još više trudiš. Ima nažalost ljudi koji olako pristupaju obećanjima, ali to je na njihovoj duši, to je između njih i Boga.

Malo sam već odužio, sike i Danijel vi me još dopunite.

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Chico

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Oprosti, al ovo ne kužim, pa i ti pjevaš tu pjesmu na raznim nastupima, nije sad valjda da misliš da ljudi misle da ti pjevaš kako je to samo TVOJ Isus?

ma meni je ta pjesma super i volim je.
što se tiče pozivanja na molitvu,to je sve išlo preko pastorala mladih,a ak već idu na specifičnu vrstu molitve,mogli su se bar raspitat kakve su pjesme,način molitve,bar kod onih koji su se susreli sa taizeom,zato je to ispalo tako ružno,mislim sa tom pjesmom,nije baš bilo mjesto za to,ponavljam ja do tad nisam nikad čuo tu pjesmu niti imao susreta sa framašima tako da mi nije leglo baš

al sad je to druga priča i treba vremena da to izigje iz mene

sike

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kužimo te Chico a i mi tebe volimo jako sretan
Da ne ispadne ovo tema o frami nego o svim zajednicama,reći ću ovo:
Za biti bilo u kojoj zajednici,bilo ona franjevačka,salezijanska,isusovačka,razorazne molitvene,karitativne i sl..čovjek treba imati POZIV
Jasno,upoznat ćeš ljude koji su tek došli na neku zajednicu,što drugi možda ne znaju,pa ispada da je ta osoba tu jako dugo a svojim ponašanjem zna sablaznit kršćane i nekršćane. Očito,ta osoba nema poziv za tu zajednicu.To ti je moj odgovor na ono s framašima i Taizeom.

Kad smo već tu načeli temu o obećanjima,a ona već postoji na ovom forumu,ona su specifična za framu,i sama po sebi ne čine nekog framaša bolji od onog tko ih nema,bio u frami ili ne,već u protivnom,stavljaju itekakvu odgovornost na leđa te osobe da pred BOGOm i ZAJEDNICOM (bilo ona u frami,župi,forumu,svijetu..) više i ustrajnije nasljeduje primjer sv.Franje - što znači ukratko biti manji od drugih,biti više sluga drugima,biti zapravo "drugi Krist" kako je Crkva nazvala Franju. zato i kroz framu i kroz druge zajednice prođu mnoge osobe koje se ne nađu u jednoj zajednici pa izađu van ili se traže po drugim zajednicama.I po meni to nije loše dok s eosoba traži,ali da se uvijek traži na pravom putu a ne po sektama..
Zato,kroz primjer jedne osobe ili manje grupe ne bi trebali gledati tim naočalama cijelu zajednicu.Jer to je isto kako nas katolike i kršćane gledaju drugi,ima nas svakakvih.. Wink

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Chico

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim ne ide ta zatvorenost samo framu
primjer mog zbora,prije 5-6 godina počelo je dolaziti nešto novih članova,5-6 godina mlađih od nas,mogu reći da im je bilo teško na početku,od nas 25 sa njima se družilo 2-3 osim mene i tako je u svim grupama predpostavljam,pa svi pričaju sa onim kog znaju ragje nego sa novim
al ja nisam takav jako sretan

pingi

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 15:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U mojoj župi ne postoji neka određena zajednica mladih. Ja npr. radim s krizmanicima i imamo radionice, pomaže mi 1 cura, ali drugih mladih nema, jer njih Crkva zanima (osim da nedjeljom odu na misu).
Pomalo me boli ta ravnodušnost prema Bogu koji bi nam trebao biti važan, jer znam da i mi Njemu jesmo... tuzan
banana

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 16:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:

ja nisam u frami i nemam ništa protiv njih,ali upravo zbog te zatvorenosti mi frama(ne samo meni,puno ljudi je tako reklo)izgleda nekako freaky
...
svi ljudi framaši koje znam su super,ali kad su zajedno,zatvore se u svoj krug onda ljudima bude neugodno pa se niti ne guraju u framu

Ev,ovaj citatić sam na brzinu izvukla...
Hmm...
Pa, mislim da svagdje pa tako i na Frami, zborovima ili drugim zajednicama ima raznih ljudova. Sad ću nagađati ; nekima je drago kada im dođe netko novi , a neki možda nekoga novoga shvaćaju kao konkurenciju ( što je bez veze, pogotovo u Frami i sl. zajednicama čijim članovima nije cilj nadmetati se... osim u sportu ili čovječe ne ljuti se Laughing Laughing )
Istina je da bi Frama ( tu mislim na framaše ) trebala dočekivati svakoga raširenih ruku i otvorena srca...
Heh, sad što je to o čemu piskarate... pa kao i svagdje i u Frami postoje oni koji su u grupicam ( na neki naćin to je i lakše, misliš imam sigurno društvo, oni znaju sve moje ''tajne'' itd. što će se sad netko novi upletati sa svojim prijedlozima, problemčićima...) oni koji ne žele prihvaćati nikoga ''novoga''. eh,pa treba ih razumijeti, našli su neki oslonac tj. mogli bi reći da su sagradili jedan zid ali na njega ne žele nadograditi još jednu ciglicu Wink koja im ne bi smetala, dapaće mogla bi im samo biti još jedan produžetak cestice koja vodi kroz život Rolling Eyes ...ali ima i mnogo ljudova ( sa smajlićem na licu Laughing ) koji ti stoje na raspolaganju, koji vole upoznavati nove ljudove. Pa da nije tako ne bi Frama okupljala toliko mladih !?!
Sam plus je to što je bar kako ja mislim (heh,još ne znam baš previše ) Frama zamišljena, a mislim da se to dosta i trudi biti, kao zajednica koja prima i trudi se približiti i prihvatiti svakoga. Heh, sad je na njenim članovima da se to trude ostvariti.Pa, eto naravno da nekome tko ne pozna ni jednoga člana zajednice nije lako tek tako banuti, dapače teško je sve i svakoga ''iskenirati'', prihvatiti pa se još i približiti toj osobi. Al' eto...Uff... što tu mudrujem i filozofiram, pa nisam niš novoga napisala al' eto Rolling Eyes Rolling Eyes . Što je, je. Stvarno mislim da svaka osoba ( koja dođe u neku zajednicu, npr. Framu) zaslužuje poklonjeno vrijeme pogotovo na početku dok se ne uhoda...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na temi sv. Franjo smo već merkatu odgovarali na neka pitanja o franjevačkim obećanjim i zavjetima, pa ako te zanima...

Mislim da su sike i banana lijepo odgovorili, jel ima još nešto da te zanima o nama? Wink

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korny

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 17:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj, dajte ljudi, pa nemojte tako - ja se spremam doći na Trsat idući tjedan!! Obeshrabrujete me... ajoj a čula sam da vam je inače baš lijepo...?!? pitam se ja sad! Mislim, vjerujem da je, ali...svejedno...nemojte tako strašiti nove članove! Confused
sike

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 18:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma joj,Korny!Nije ovo obeshrabrivanje već pokušamo svi nekako shvatiti kad pristupamo ljudima da nema na jednoj strani svetaca a na drugoj grešnika,već svatko od na su sebi nosi ono dobro i manje dobro,pa to voljno ili nevoljno prenosi u zajednicu!

Korny,jedva čekamo da dođeš a ti ćeš vidjeti pa odlučiti sviđa li ti se ili ne! jako sretan

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e ovako. Ja sam iz Frame Sisak-Galdovo. Trenutno nas ima, ima nas, što novaka, što onih s obećanjima, ali ima i simpatizera.
Ja sam u frami nepunu jednu godinu i sviđa mi se. Nekad imam osjećaj kao da sam pet godina u frami. To je valjda zato što se svi slažemo kao da smo rođena braća Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 13 svi 2006, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
Joj, dajte ljudi, pa nemojte tako - ja se spremam doći na Trsat idući tjedan!! Obeshrabrujete me... ajoj a čula sam da vam je inače baš lijepo...?!? pitam se ja sad! Mislim, vjerujem da je, ali...svejedno...nemojte tako strašiti nove članove! Confused

Hej, Korny !!! Pa ćime smo te obeshrabili !?! Samo smo tipkali o odnosima među ljudovima i uvijek došli do zaključka da se pogotovo u zajednicama (npr. frama) može naići na suuper društvo !!!
Hej, baš mi je drago što ćeš nam doći... Ostavljam ti veeliki poozdrav hej !!!

Bog moj i sve moje!
Ycteris

PostanoPostano: sub 13 svi 2006, 18:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:

Heheh, nemoj se bojati, to sad ovak mžda strašno zvuči, al vidjet ćeš da se u stvarnosti nećeš imati čega za plašit. Wink Ma veli mti ja da buš užival! jako sretan

Korny

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Korny napisa:

Heheh, nemoj se bojati, to sad ovak mžda strašno zvuči, al vidjet ćeš da se u stvarnosti nećeš imati čega za plašit. Wink Ma veli mti ja da buš užival! jako sretan

Smile Onda dobro...ma znam ja da to ne može biti tako strašno, ali kad sam čitala ove vaše komentare - vjerujte mi, nije dobro izgledalo!
Nema veze, to sam se samo ja malo prepala - u petak ću svejedno doći pa se vidimo! Wink Wink
pozdrav pozdrav pozdrav pozdrav
sike

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jupiiiiiiii!
Evo,kako bi papa rekao: NE BOJ SE!!! jako sretan Dođi srca otvorena i radosna a mi ćemo dati sve od sebe da u njega pohranimo još više radosti za tvoj život, kako bi u jednoj zajednici lakše mogla koračati ovom zemljom svjedočeći njega, jer nema lijepšeg od služiti Gospodinu u veselju!

Neka naša ljubav i naša radost ljude pokrene!

angie

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko se ovdje priča o frami, nisam ni znala da je toliko popularna Cool
Moje iskustvo - učlanila sam se na framu prije negdje pola god, i takođjer sam doživjela tu zatvorenost unutar zajednice,nekoliko mi je puta došlo da odustanem, ali ostala sam - moje srce me je vuklo na susrete, željela sam biti bliže Gospodinu.. Malo pomalo je postajalo bolje, i zatim je došao susret mladih u Puli - moje prvo hodočašće u životu. Prvi put u životu sam molila zajedno sa 20 000 mladih ljudi, prvi put osjetila mir kojim me ispunilo saznanje da postoji puno ljudi koji dijele moje stavove i snagu molitve koju smo zajedno slali Gospodinu. Stvarno prekrasan i jedinstven doživljaj, došla sam kući toliko ispunjena Duhom Svetim i prvi put istinski sretna zato što sam član frame... jako sretan
Mislim da su sve katoličke zajednice mladih pozitivne i dobre- jer okupljaju ljude koji imaju želju bolje upoznati Gospodina, i njihovi članovi bi se trebali međusobno upoznavati i zajedno širiti Isusovu poruku drugim mladima i cijelom svijetu
zaljubljeni zivio
heartsong

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 6:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je frami izuzetno potrebna molitva... osobito za otvorenost i bratsko razumjevanje te rast.
frama je čak i unutar nje same često definirana kao institucija, organizacija. A šta se dogodilo sa onim "BRATSTVO"!!!?

No nije to samo slučaj u framama, već i u ostalim zajednicama. kak me srce zaboli... U puli sjedimo na kavici i kraj nas dolsovce progrme neokatekumeni. Predivan pogled! Deseci mladih pjevaju i sviraju iz sveg srca slaveći Boga! Prvi put čujem za nešto takvo i pitam tko su ti i onda samo slušam o njihovoj zatvorenosti.. tako žalosno...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 16:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
Smile Onda dobro...ma znam ja da to ne može biti tako strašno, ali kad sam čitala ove vaše komentare - vjerujte mi, nije dobro izgledalo! Nema veze, to sam se samo ja malo prepala - u petak ću svejedno doći pa se vidimo! Wink Wink pozdrav pozdrav pozdrav pozdrav

Evo, prošlo je već neko vrijeme od toga petka kada je Korny došla u našu, vašu i njenu Framu ...
Bilo joj je jaako strašnoo -> dobro Wink ( nadam se Cool )

Citat:
Mislim da je frami izuzetno potrebna molitva... osobito za otvorenost i bratsko razumjevanje te rast.

Samo da se složim sa citatićem od Heartsong...
Lijepo je to što Frama kao zajednica nije ogranićena samo na molitvu, samo na karitativno djelovanje, samo na neka predavanja, pjevanje ili samo na druženje...
Ona je 100 000 000 in 1 ( milijun u jednom )...
I to je nekako najlijepše, znati da na jednom mjestu imaš baš to milijun u jednom...
Iako su, mislim svima nekak najdraža druženja i razgovorići kao svima tako je i Frami, koja su ubiti ljudovi, potrebna moljitvica koja ju nekak zaokreće, preokreće i guura naprijed...

Citat:
Mislim da su sve katoličke zajednice mladih pozitivne i dobre- jer okupljaju ljude koji imaju želju bolje upoznati Gospodina, i njihovi članovi bi se trebali međusobno upoznavati i zajedno širiti Isusovu poruku drugim mladima i cijelom svijetu

Lijepo je ovo natipkano Angie...
Pripadali mi nekom crkvenom zboru, molitvenoj zajednici, Franjevačkoj ili Salezijanskoj mladeži u srcu bi trebali imati Njegove riječi...
Dobro si to rekla, sve zajednice su pozitvne, sve zajednice su nešto lijepo jer se okupljaju radi Gospodina, radi učenja, prenošenja i življenja po Njegovoj i sa Njegovom riječi...

Bog moj i sve moje!
Korny

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo mi je stvarno jaako strašnoo dobro i lijepo jer da nije, ne bih i dalje dolazila! Naravno da je svaki put sve bolje i bolje - bilo je strašno čudno doći među skroz nepoznate ljude (1. put sam znala samo bananu i Danijela), ali sada kad su me već vidjeli par puta, svima sam poznata i ponašaju se prema meni kao da se znamo već godinu dana.....which is veeery nice!! Zato veliki pozdrav svim Framašima, a nadam se skorom upoznavanju i sa Forumašima...... Wink pozdrav

I da se nadovežem na još nešto - UVIJEK je lijepo biti u zajednicama mladih, okružen svojim vršnjacima, pogotovo kada znaš da svi imaju isti cilj i da su svi tu zbog jedne stvari! Tada možeš otvoriti svoje srce i biti ono što stvarno jesi! hej
sike

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I nakon 10 godina što sam možda ne više tako aktivan,ali još uvijek se osjećam dio te zajednice..i uvijek ću,siguran sam!I nakon već bar par stotina susreta,petak mi je najdraži dan jer ću vidjeti sve vas! Ali ne radujem se toliko samo zato što ćete doći i biti tamo već zato što sa sobom donosite toliko radosti koja onda zarazi sve nas! I to je smisao zajednice! Da i kad mi je lijepo i kad mi je teško,uvijek sa susreta dođem kući bogatiji za nešto što taj dan i cijeli tjedan nisam imao: dođem bogatiji s još jednim osmjehom kojeg sam besplatno dobio, s još jednim zagrljajem kojeg sam besplatno dobio, s još jednim pogledom punim vjere, nade i ljubavi kojeg sam besplatno dobio.. A to je neprocjenjivo! To se nigdje ne može kupoti već dovoljno je doći i kad me Twisted Evil čini da ne dođem i vraćam se sretniji, s kapitalom za idući dan,tjedan,godinu..ostatak života!

Srki

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je,Sike,za napisati roman. Laughing

I meni je petak isto najdraži susret jer vidim svih,naučim nešto novo,stignem s nekim popričati,pa i više njih,a to mi je veliko bogatstvo.
A kada ne dođem na susret,osjećam se jadno,neispunjeno.

Kao i ovaj forum,koji mi je po svima vama veliko bogatstvo,prijatelj kada sam sam.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
davorseljan

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 8:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, zajednica je jako važna.
Samo danas mnoge zajednice mladih nestaju jer nema novih generacija, nema onih koji bi ih zamjenili.
Iako postoji način kako prvivući mlade u zajednice često se kreće krivim smjerom.
Predlažem da sada krenemo sa prijedlozima kako prvući mlade u zajednice i hajmo izmjeniti iskustvo.
Po meni M. Lošinj je čisti promašaj jer ne znam koliko je nakon toga novih zajednica nastalo.

U radu je spas.
Ycteris

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Po meni M. Lošinj je čisti promašaj jer ne znam koliko je nakon toga novih zajednica nastalo.

Ne bih se složio da je promašaj. Čak i da nije nastalo previše novih zajednica, dosta župnih animatora se imalo prilike upoznati i izmjenjivati iskustva i mogu ti po svom osobnom doživljaju reć da je to stvarno iblo od pomoći. A po pitanju da nije bilo previše novih zajednica, isto se ne bih složio, za većinu njih ti najvjerojatnije ne bi ni čuo. Mogui ti reć da je nama u mojoj župi Lošinj ponovno dao poleta a i isto tako i ostalim župama, pogotovo onima gdje ničeg praktički nije bilo pa su bar nešto pokrenuli. Isto tako, to hoće li biti uspješno ovisi prije svega o ljudima koje se šalje, ako se pošalje animatore koji će se na Lošinju samo zabavljati i zujati za vrijeme radionica jasno da neće biti previše koristi. Sad smo počeli s razradom programa za ovogodišnji Lošinj i zarazliku od prošle godine će se više i konkretnije raditi. Ovogodišnji Lošinj će tako biti pogotovo koristan za one koji tek počinju ili čije su zajednice tek u povojima, dok župama koje imaju sve moguće sadržaje Lošinj ionako nije toliko potreban.

Zita

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 10:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se isto ne bi složila sa Davorom što se Lošinja tiče.. Mislim da se kao prvo ne može očekivati da će nakon tjedan dana Lošinja, koliko mladi provedu tamo, zajednice nicati ko gljive poslije kiše.. Mislim da to ni nije smisao Lošinja.. Već više da se mladi povežu i razmijene iskustva.. Ali sigurna sam da ima velike koristi od Lošinja i da su se u mnogim župama neke stvari pokrenule... Za stvoriti neku zajednicu ili okupiti mlade treba puno truda i vremena, ne može se to preko noći, pogotovo tamo gdje ništa za mlade nema.. Evo mi u našoj župi pokušavamo već godinama okupiti mlade, a tek sad smo uspjeli okupiti mladih za jedan mali zbor. Meni osobno je Lošinj bio veliko iskustvo i poticaj.. A i taj projekt je star tek dvije godine, svake godine se sve više izgrađuje i nadopunjava i svake godine je sve bolji i bolji.. U svakom slučaju nije promašaj... Znam mnoge koji su do Lošinja bili moglo bi se na neki način reći izgubljeni, jer u svojim župama nisu imali ništa i onda im je Lošinj bio ogromno iskustvo i dao poticaj da u svojim župama krenu, upoznali su i druge mlade s kojima su ostali u vezi i koji im pomažu, međusobno se potiču... Uostalom i akcija Dajmo Božiću mir je na neki način rezultat Lošinja...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.