HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 17 lip 2019, 21:11. Pogledaj neodgovorene postove
Sai Baba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : sai baba je...

ĆØudotvorac 
2%
 2%  [ 1 ]
luĆ°ak 
42%
 42%  [ 21 ]
"utjelovljeni" sotona 
30%
 30%  [ 15 ]
lažni prorok 
26%
 26%  [ 13 ]

Ukupno glasova : 50

Autor Poruka
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 7:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim ( dakle postojim Laughing ) da gabrijel je protivnik teorije o sai babi kao utjelovljenju sotone.
ƈovjek je samo opsjednut ili pod jakim utjecajem kao i mnogi.
Neznam koliko je bolji dalaj lama koji takoĆ°er ljude vodi krivo i u propast.
A njega je naÅ” predsednik primio s najveƦim poĆØastima dok se s KC svaĆ°a a s židovima takoĆ°er ali ustvari drži jednu stranu Å”to mi je nevjerojatno za predsedinka.
Kako sam ĆØuo da je jogu njegova kƦi ufurala u hrvatsku jasno je i njegovo opredijeljenje.

Neznam zaŔto ljudi viŔe ne upozoravaju na zablude sekti i kvazireligija jer spikom o nekoj toleranciji se podržava zlo koje uniŔtava ljude.
To je bolje za njih reƦi im kako je sve Å”to nije Krist zlo. A kamoli neki samozvani proroci bogovi kao buda i sl. gluposti.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 10:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne slažem se s tobom da je sve Ŕto nije Krist zlo u tom kontekstu u kojem si ti to naveo.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Gabriel Split
iskljuĆØen

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Mislim ( dakle postojim Laughing ) da gabrijel je protivnik teorije o sai babi kao utjelovljenju sotone.
ƈovjek je samo opsjednut ili pod jakim utjecajem kao i mnogi.
Neznam koliko je bolji dalaj lama koji takoĆ°er ljude vodi krivo i u propast.
A njega je naÅ” predsednik primio s najveƦim poĆØastima dok se s KC svaĆ°a a s židovima takoĆ°er ali ustvari drži jednu stranu Å”to mi je nevjerojatno za predsedinka.
Kako sam ĆØuo da je jogu njegova kƦi ufurala u hrvatsku jasno je i njegovo opredijeljenje.

Neznam zaŔto ljudi viŔe ne upozoravaju na zablude sekti i kvazireligija jer spikom o nekoj toleranciji se podržava zlo koje uniŔtava ljude.
To je bolje za njih reƦi im kako je sve Å”to nije Krist zlo. A kamoli neki samozvani proroci bogovi kao buda i sl. gluposti.

Daj,sad si stvarno pretjerao,Å”ta je previÅ”e previÅ”e je!Dalaj lama je jedan od najveƦih svetaca danaÅ”njice,htio ti to ili ne.Kako njega moÅ” usporeĆ°ivat sa Sai Babom?
merkat

PostanoPostano: čet 10 kol 2006, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko nije samnom, protiv mene je...samo po Kristu se može naƦi spasenje....

Kako sve Ŕto nije Krist nije zlo ?
A Ŕto je Krist ?

Gabrijel, dalaj lama, svetac ? Shocked
Nije ti dobro oĆØito. Po ĆØemu je on svet te znaÅ” li Å”to on propagira i koji nauk slijedi ?
Ajde reci po ĆØemu je sai baba loÅ”iji od dalaj lame i navedi neke razlike bitne u nauku !
Da budem vrlo otvoren. Njegova religija je ĆØisti poganizam, heretizam koji mnogi Å”ire po zapadu i modernom svijetu a isti ti su protivnici krÅ”Ć¦anstva te ta religioznost donosi generalno zlo, ma kako se pokuÅ”alo upakirati u neÅ”to pozitivno.
Da je to pozitivno bilo bi to reletivizacija Kristova postojanja i krÅ”Ć¦anstvo bi tada bilo sasvim nepotrebno jer bi postojao drugaĆØiji naĆØin puta do svetosti.
Krist je jedina brana protiv zla i svih zabluda koje jesu niŔta drugo doli zlo.
Bez tog Ŕtita nema spasenja nit pravog puta.
Jasno da Bog poznaje naŔu savjest i nisu svi jednako odgovorni Ŕto nisu prihvatili Krista koji je sigurno pravedno svima pokucao na srce.
To znaĆØi da se neki i koji nisu krÅ”Ć¦ani neƦe spasiti jer Bog poznaje njihovu duÅ”u no generalno sve religioznosti koje nisu naslijedovanje Krista, pogotovo koje imaju zamjenu za Boga u nekom ljudima su propast za mnoge te mi krÅ”Ć¦ani bi umjesto da opravdavamo mnoge bi ih trebali približiti Kristu.
Možda Ʀe nas jednoga dana netko pitati zaÅ”to nismo poveli Kristu sa sobom sestru i brata koji su bili zavedeni krivom religioznoÅ”Ć¦u ?!
Natty

PostanoPostano: čet 10 kol 2006, 9:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za mene ne postoji naÅ” i njihov Bog ili bogovi. Ja vjerujem u samo jednoga Boga. Ne vjerujem da samo krÅ”Ć¦ani imaju pravo na spasenje jer bi to bilo sebiĆØno, a i Bog bi bio nepravedan, a to je kontra nauka. Isto tako vjerujem da je sve religije Bog dao i da nijedna od njih ne propovijeda da se ĆØini zlo. Govorim o nauku a ne o onome Å”to su ljudi iskrivili. Bog je svakome dao moguƦnost da bude dobar, svakome je dao onoliko koliko taj može primiti. Svakoga usmjerava na najnježniji naĆØin, pa tako i pripadnike drugih religija. Ne može svatko prihvatiti Krista, ali mnogi mogu prihvatiti nauk koji se njima u datom momentu ili za njihov stupanj razvoja ĆØini najprihvatljivijom. Ne smatram ih zato manje vrijednim od sebe. DapaĆØe, ti ljudi mogu biti daleko kvalitetniji od mene ili od nekog drugog krÅ”Ć¦anina.

Smatram da je svaĆØija ruka koja daje Kristova ruka, pa bila ona muslimanska, hinduistiĆØka, židovska, budistiĆØka ili ne znam ĆØija. Dakle, Krist jest tamo gdje je ljubav i milosrĆ°e, ali i te kako je sebiĆØno reƦi da Krist nije nigdje nego meĆ°u nama krÅ”Ć¦anima.

To je moje razmiŔljanje, možda se i nitko ovdje ne slaže s njim...

merkat

PostanoPostano: čet 10 kol 2006, 11:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se ali tamo gdje se gleda odgovornost ljudi.
Naravno da netko tko živi negdje gdje nema tragova krÅ”Ć¦anstva ili je zabranjeno ne može biti kriv za to stanje, barem ne u potpunosti.
Tako sam nedavno ĆØuo jednu molitvu indijanaca koja je vrlo krÅ”Ć¦anska u svom smislu iako ne poznaju Krista.

Dalaj lama je odgovoran jer Ŕiri krivi nauk.
Razni bogovi ?
Naravno da ih nema. Židovski i krÅ”Ć¦anski Bog jest isti kao i Alah.
Ne može biti nego jedan Bog.
Ali jedan buda nikako ne može iƦi u tu priĆØu.
A ima i onih koji vjeruju u viŔe bogova, boga i božicu, silu, da su oni bogovi i sl.
Tomu jasno treba reƦi ne a ne glumiti toleranciju.
Treba reƦi da svatko tko ĆØini dobro je time Kristov iako nezna da je Njegov tada. Opet ako ne shvaƦa Kristovu poruku i smisao Kristova dolaska, žrtve i uskrsnuƦa teÅ”ko Ʀe biti viÅ”e na pravom putu.
Iznimke postoje jasno ali nije na nama da to stavljamo ispred nauka.

Svakako da mnogi koji nisu krÅ”Ć¦ani mogu biti kvalitetniji od nekih krÅ”Ć¦ana ali to je preopƦenito.
Pitanje je kakav je taj krÅ”Ć¦anin i koliko je zaista krÅ”Ć¦anin a ne samo po nekom opredijeljenju.
Jasno je ko pekmez da je krÅ”Ć¦anstvo jedini ispravni put spasenja i nemamo mi pravo govoriti kako ima drugih puteva nego to ostane samo Bogu da procijeni koliko je tko odgovoran za Å”to po vlastitoj savjesti.

Rekao sam veƦ nekoliko puta da ako sam ja kao krÅ”Ć¦anin i netko tko nije, isti pod djelima, da je on ustvari ispred mene jer mu je stratna pozicija i alat za spasenje loÅ”iji pa kao takav ako je do iste razine ( figurativno ) dogurao, da je time kvalitetniji.
Ali nikada neƦu nekome namjerno odobravati neÅ”to Å”to je loÅ”ije ili sasvim loÅ”e jer ga to može upropastiti.
Naravno da to nema veze s trpljenjem jer trpljenje je najbolji put ka Kristu.
sike

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko samo rade na educiranju te neke sekte koje žele putem svojih ljudi prodrjeti do labavijih osoba u Crkvi koja su im poslastica.
Tako je neka Sai Babina sekta putem jedne cure zaludila jednog prijatelja koji je sada zbog te cure(ah,ta zaljubljenost!)sprema ostaviti posao i otiƦi u Indiju!
Jasno,lova je u pitanju!Ma,slabo mi je kad kažu za njega da je dobar ĆØovjek jer radi dobre stvari ljudima a sam je za sebe rekao da je Bog!Tu se otkrio i oni koji ga slijede

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pon 16 lis 2006, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ljudi se jednostavno izgube, traže neÅ”to gdje Ʀe pronaƦi ljubav i uspjeh, pojavi se jedan ovakav ĆØovjek, i ljudi pomisle da je to možda to Å”to traže, izvor te ljubavi i uspjeha. Trebamo moliti za njih.
Vide kako neki Indijac radi ĆØuda tamo negdje, stvara prah iz niĆØega, i zainteresiraju se. ƈesto baÅ” krÅ”Ć¦ani podlegnu tome svemu, jer sai baba sam tvrdi kako Ʀe ih joÅ” viÅ”e približiti Bogu. Ono u ĆØemu je problem da on zapravo sebe zove Bogom. Njegovi sljedbenici ĆØak mogu normalno otiƦi u crkvu, primiti priĆØest, ali moraju biti svjesni da ne primaju hostiju radi Boga nego zbog njega samog - sai babe.
Kao da ljudi ne vide tu veliku razliku izmeĆ°u samog Krista i sai babe. Krist je ĆØinio ĆØuda kako bi pomogao ljudima, kako bi izlijeĆØio bolesna, vratio vid slijepome, nahranio ljude... A sai baba ĆØini ĆØuda iz iskljuĆØivo jednog razloga - kako bi ljudima dao nekakav dokaz da je on bog. Isus to nikada nije ĆØinio zbog nekakva dokazivanja.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 16 lis 2006, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A mene baÅ” fasciniraju ti njegovi sljedbenici koji straÅ”no puno ulažu napora da ljude iz Crkve odvuku tamo!Mislim da nismo ni svjesni kako se nekog priprema da taj netko dovuĆØe drugoga k toj sljedbi!
Mi ĆØak ljude ni ne pozivamo u crkvu,dok oni ulažu puno vremena i novaca da bi jedne druge trenirali u tome kako Ʀe zavrtit glavu krÅ”Ć¦anima s tim glupostima!Moj frend kojeg spomenuh je zagrizao njihov mamac!

A mi smo kao ovce,prodali bi svoju vjeru samo da nam netko,kako kažeÅ” anĆ°eliƦka,zavrti prahom ispred nosa!

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zato jer svi danas traže ĆØuda, a ne vide da se ĆØuda dogaĆ°aju u ljudskim srcima...

Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 17 lis 2006, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JuĆØer smo na Frami imali na susretu temu o Sai Babi, pa eto, da iznesem neka svoja razmiÅ”ljanja nakon Å”to sam bolje upoznao tu babu... Rolling Eyes

Sai Baba je jadan ĆØovjek poremeƦenog uma... Inteligentan i lukav kakav je bio ili jest, sotona ga je naveo da prkosi samom Bogu nazivajuƦi sebe iznad svih i poĆØelom svega... Toliko oholosti ima u njemu da to iz njega smrdi na kilometre Rolling Eyes Svakom krÅ”Ć¦aninu, tj. onome koji vjeruje u Boga trebale bi se zgaditi Sai Babine rijeĆØi kojima gazi Boga i sebe stavlja iznad Njega Confused To može biti samo bolest, zaluĆ°enost i pomuƦenost uma da tako neÅ”to ideÅ” govorit, a tako neÅ”to možeÅ” govorit ako daÅ” da te sotona obuzme i preuzme... Confused
A prah koji ko fol stvara iz niĆØega, ĆØvrsta je simbolika da je ono Å”to daje smrt... Koje razlike, Isus Krist, naÅ” Gospodin, daje sebe, Tijelo i Krv svoju - simbol života i pravi Život, a tamo neki zatucani Indijac dijeli prah - simbol propadanja i smrti... Rolling Eyes
I koji krelac moraÅ” bit da ideÅ” sebe nazivat energijom ljubavi na kozmiĆØkoj razini, a tamo "nekog" Isusa na planetarnoj razini Shocked Confused Oj Sai Babo, gdje si ti bio dok je taj "neki" Isus dao Tijelo svoje i prolio Krv svoju za spas sviju...
Pa kad krene u celofanu zamatat krÅ”Ć¦anske vrijednosti i predstavljat ih svojima da bi zainteresirao i privukao nestabilne u vjeri na svoju stranu... Rolling Eyes Jako dobro je rekao fra Bejo, u ĆØovjeku stvara osjeƦaj mase, neodgovornim za niÅ”ta, sve je super, sigurno, ne može ti nitko niÅ”ta itd... Rolling Eyes
Moramo moliti za ĆØvrstu vjeru i nepoljuljanost! Moliti za nas, moliti za one koji su u napastima, moliti za one koji su se izgubili... molitva
Ljudi, bježite od Sai Babe ko od samog vraga! Confused

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 15:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Sai Baba je jadan ĆØovjek poremeƦenog uma... Inteligentan i lukav kakav je bio ili jest, sotona ga je naveo da prkosi samom Bogu nazivajuƦi sebe iznad svih i poĆØelom svega... Toliko oholosti ima u njemu da to iz njega smrdi na kilometre"

Bio sam na puno hrvatskih foruma ali nema foruma na kojem se s toliko mržnje,netolerancije i nerazumijevanja napada Sai Baba. Ljudi Božji Ŕta vam je....

Indijska vjera, kao najstarija živuƦa religija na svijetu, je vjera Sanatana Dharme (ili vjeĆØnog zakona). U njoj NEMA "moj Bog", "tvoj Bog". U njoj je Bog samo jedan jedini i sveprisutan. Atma (duÅ”a) je On i On je Atma. U njoj se Å”tuju Avatari kao putevi prema Bogu ili kao Božanski UĆØitelji, koji osvijeÅ”teni u Atmi koja jest Bog mogu drugima ukazati na put. U Indiji se jednako Å”tuju Isus, Buda, Muhamed, KriÅ”na i drugi kao Avatari, i niti jedan UĆØitelj neƦe reƦi Isus je jedan jedini i pravi ili Buda je jedan jedini i pravi...

Bhagwan Sri Sathya Sai Baba je istinski predstavnik i utjelovljenje te religije. Indijci i poklonici ga nazivaju Poorna Avatarom (potpuni), a mnogi su ga raniji Avatari i nagovijestili. KriÅ”na spominje potpunog Avatara koji dolazi na kraju Kaly yuge (po Indijskom raĆØunanju vremena to je ovo vrijeme) i u tri inkarnacije postaje kralj svijeta. Muhamed spominje proroka sa juga te opominje muslimane da Ʀe biti posljednji koji Ʀe prihvatiti Njegov otvoreni dlan. ƈak i pojedinci tumaĆØe govor evanĆ°elja (Ivan - Otkrivenje) kao povlaĆØenje paralela mnogih opisa u tekstu sa dogaĆ°ajima u danaÅ”nje vrijeme i opisom poslanika koji je vrlo sliĆØan Babinom.

Na stranu sa tim, mnogi filozofi i teoretiĆØari religijskih uĆØenja slažu se sa jednim, a to je logiĆØnost koliĆØine prisutnosti proroka na Indijskom kontinentu i okolnom podruĆØju, kao vjerojatnoj kolijevci i korijenu svih religija. Tako je i logiĆØno za oĆØekivati dolazak istinskih proroka baÅ” i na tom podruĆØju. Nedaleko se pojavio i Isus, blizu se pojavio i Muhamed a danas novu svježinu vjeri prema Bogu donosi baÅ” sam Sai Baba.

Žalosno je samo kako malo ljudi uviĆ°a da Sai Baba kao i drugi uĆØitelji nikada nije rekao niti jednu loÅ”u rijeĆØ protiv krÅ”Ć¦ana i Isusa, a upravo su krÅ”Ć¦ani (odnosno najviÅ”e katolici) oni koji najviÅ”e vrijeĆ°aju, kopaju pod njim jamu, postavljaju zamke i pokuÅ”avaju zanijekati njegovo uĆØenje. Nije li vam priĆØa poznata (Isus i farizeji)? Negiraju ga upravo sljedbenici onoga, kojeg Baba zagovara kao istinitog i ĆØiju religiju Baba nastoji joÅ” viÅ”e približiti ljudima i produbiti njeno znaĆØenje. Baba svake godine organizira proslavu BožiƦa. Jeli crkva ikada proslavila neki Indijski blagdan?

Isus je rekao da je jedini put prema Bogu put ljubavi. Baba kaže da je jedini put prema Bogu put ljubavi. Gdje je onda razlika?

Nije li možda da katoliĆØka crkva svojata Isusa kao Å”to su židovi svojatali Boga? Jesu li sljedbenici crkve zapravo Isusovi sljedbenici?
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Dobro ali taj koji vara ljude nudeƦi im krivovjerje jest pod utjecajem sotone i vodi ih u propast.

"Razlika izmeĆ°u Sai Babe i Isusa jest u ĆØinjenici da je prvi živ i da su njegova ĆØuda ljudi potvrdili,dok su meĆ°utim ĆØuda Isusa Krista zabilježena samo u bibliji. ipak,ponaÅ”anje i djela obojice nerijetko su potpuno ista." Albert Echkart 1968.

merkat, pomogao si mi da svatim neke stvari. sada znam da su ljudi poput tebe razapeli Krista, zato jer su "znali Å”ta je ispravno" a on je kao bogohulio da je sin božji. VeƦ te gledam kako bi bacao kamenje na njega i ismijavao ga,a sad se pojaviÅ” nakon 2000 godina ,kad viÅ”e ne treba hrabrosti biti Isusov sljedbenik(kud svi tu i kilavi mujo)i piliÅ” o tome kao ja sam to odavno povjerovao. Kada ne možeÅ” vjerovati u neku stvar koja se dogaĆ°a sada teÅ”ko mi je povjerovati da vjerujeÅ” u neÅ”to Å”to se zbilo tako davno,samo zato jer je ĆØiko u crkvi tako rekao.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 17:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

legendo ĆØim sam vidio tvoje ime i da si izvukao ovu temu nisam ni trebao ĆØitati Å”to si napisao. Sad me zanima zaÅ”to si posjetio ovaj forum. Ajde reci iskreno .
Kristijan

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 17:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni niti jedna baba Isusa ne može zamijenit. Danas sam doživio express djelovanje Božje milosti. I to ne u obliku praha koji moram uÅ”mrkat ili Å”toveƦ, nego u vidu ispunjenja molitve za svog najboljeg prijatelja. Stoga, HVALA Isuse, i pitaj babu za zdravlje. . .

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 17:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Baba svake godine organizira proslavu BožiƦa. Jeli crkva ikada proslavila neki Indijski blagdan?
Isus je rekao da je jedini put prema Bogu put ljubavi. Baba kaže da je jedini put prema Bogu put ljubavi. Gdje je onda razlika?
Nije li možda da katoliĆØka crkva svojata Isusa kao Å”to su židovi svojatali Boga? Jesu li sljedbenici crkve zapravo Isusovi sljedbenici?

legendo gledaj:
brkaÅ” krÅ”Ć¦anstvo i ovu sektu. ZaÅ”to bi crkva slavila neki indijski blagdan??? to mi miriÅ”e na new age.

Isus je rekao da je on put istina i život!!!!

Kako Ʀe crkva svojatati Isusa kad je on BOG cijelog ĆØovjeĆØanstva!

mogao bi ti citirati sve Å”to si napisao... ali nemam vremena. Samo Ʀu ti reƦi da se ĆØuvaÅ” jer mi se ĆØini da si dobro zaglibio... legendo nemoj dugo ĆØekati da se iz toga izvuĆØeÅ” jer ƦeÅ” biti sve nesretniji i nesretniji.

samo Isus je put, istina i život!
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 17:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
legendo ĆØim sam vidio tvoje ime i da si izvukao ovu temu nisam ni trebao ĆØitati Å”to si napisao. Sad me zanima zaÅ”to si posjetio ovaj forum. Ajde reci iskreno .

Cccc, braco mili..

Mislim, nadam se da si svjestan da je ovaj tvoj upad samo
posljedica tvoje podsvjesne želje za oĆØuvanjem nametnute ti i programirane
slike svijeta po kojoj krÅ”ĆØanstvo ima "prave" i jedine odgovore na sva pitanja
i sve može. Nema, i insistiranje na tome i zatvaranje oĆØi pred ĆØinjenicama
koje govore drukĆØije na kraju vodi ... well, znaÅ” kamo, a imaÅ” i živi
primjer na forumu tuzan
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 17:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijan napisa:
Meni niti jedna baba Isusa ne može zamijenit. Danas sam doživio express djelovanje Božje milosti. I to ne u obliku praha koji moram uÅ”mrkat ili Å”toveƦ, nego u vidu ispunjenja molitve za svog najboljeg prijatelja. Stoga, HVALA Isuse, i pitaj babu za zdravlje. . .

Kristijane nisi li mogao jednostavno napisati da ti je Isus puno bliži i jedini uĆØitelj koji te vodi i pomaže ti u duhovnom razvoju.
ƈemu ovo sa prahom i ostale sprdnje ?
Iscurio je otrov iz tebe i nisi ti kriv. Brate,radi na sebi i nemoj nikada stati.
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 17:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
legendo gledaj:
brkaÅ” krÅ”Ć¦anstvo i ovu sektu. ZaÅ”to bi crkva slavila neki indijski blagdan??? to mi miriÅ”e na new age.
Isus je rekao da je on put istina i život!!!!
Kako Ʀe crkva svojatati Isusa kad je on BOG cijelog ĆØovjeĆØanstva!

...e kad netko trkelja bez razumijevanja.

Citat:
mogao bi ti citirati sve Ŕto si napisao... ali nemam vremena."

i ovako si dovoljno smijeŔan.
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa Haidakhanom.Protiv Sai Babe nije naĆ°eno niÅ”ta konkretno ali meni je ipak draži Babaji .Swami Å ivananda mi je isto zakon a njegove knjige su prekrasne.
sike

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 18:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
merkat napisa:
Dobro ali taj koji vara ljude nudeƦi im krivovjerje jest pod utjecajem sotone i vodi ih u propast.

"Razlika izmeĆ°u Sai Babe i Isusa jest u ĆØinjenici da je prvi živ i da su njegova ĆØuda ljudi potvrdili,dok su meĆ°utim ĆØuda Isusa Krista zabilježena samo u bibliji. ipak,ponaÅ”anje i djela obojice nerijetko su potpuno ista." Albert Echkart 1968.

merkat, pomogao si mi da svatim neke stvari. sada znam da su ljudi poput tebe razapeli Krista, zato jer su "znali Å”ta je ispravno" a on je kao bogohulio da je sin božji. VeƦ te gledam kako bi bacao kamenje na njega i ismijavao ga,a sad se pojaviÅ” nakon 2000 godina ,kad viÅ”e ne treba hrabrosti biti Isusov sljedbenik(kud svi tu i kilavi mujo)i piliÅ” o tome kao ja sam to odavno povjerovao. Kada ne možeÅ” vjerovati u neku stvar koja se dogaĆ°a sada teÅ”ko mi je povjerovati da vjerujeÅ” u neÅ”to Å”to se zbilo tako davno,samo zato jer je ĆØiko u crkvi tako rekao.

Haidakhan, uĆØinit ƦeÅ” nam veliko zadovoljstvo ako ovim postom vratim merkata na forum jako sretan
Sve ostalo mi se ĆØini kao veƦ neki dobro znani film: nekom katoliku se nije svidio neki sveƦenik, razoĆØarao s eu cijelu Crkvu i odluĆØio Isusa zamijeniti Sai Babom.

Onda H.? Wink

molim te,i nemoj viŔe citirat pokojnog bogohulnika Eckherta koji smatra Krista mrtvim..

Kristijan

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa valjda imam i ja pravo iskazati svoje neslaganje jednako kao Å”to ti, Haidakhan, imaÅ” pravo pisati da smo svi u nekoj "poluzabludi". IspriĆØavam se zbog sprdnje ali djeluje mi sve to malo nategnuto.

Kakav otrov? Zbog jednog komentara pretpostavljaÅ” da sam pun otrova? Uh. . . ???

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 16 srp 2007, 22:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
Bio sam na puno hrvatskih foruma ali nema foruma na kojem se s toliko mržnje,netolerancije i nerazumijevanja napada Sai Baba. Ljudi Božji Ŕta vam je....

Nije to mržnja, brate mili, veƦ žaljenje... ZaÅ”to bi katolik bio miran i tolerirao nekoga tko kaže da je veƦi od Isusa Krista? Rolling Eyes To na Å”to se ti pozivaÅ”, tolerancija i razumijevanje - to je u danaÅ”nje vrijeme obiĆØna izlika za slobodno Å”irenje svega i svaĆØega meĆ°u ljudima... Rolling Eyes

Haidakhan napisa:
Žalosno je samo kako malo ljudi uviĆ°a da Sai Baba kao i drugi uĆØitelji nikada nije rekao niti jednu loÅ”u rijeĆØ protiv krÅ”Ć¦ana i Isusa, a upravo su krÅ”Ć¦ani (odnosno najviÅ”e katolici) oni koji najviÅ”e vrijeĆ°aju, kopaju pod njim jamu, postavljaju zamke i pokuÅ”avaju zanijekati njegovo uĆØenje. Nije li vam priĆØa poznata (Isus i farizeji)? Negiraju ga upravo sljedbenici onoga, kojeg Baba zagovara kao istinitog i ĆØiju religiju Baba nastoji joÅ” viÅ”e približiti ljudima i produbiti njeno znaĆØenje. Baba svake godine organizira proslavu BožiƦa. Jeli crkva ikada proslavila neki Indijski blagdan?

Pa naravno da Sai Baba neƦe reƦi loÅ”u rijeĆØ protiv krÅ”Ć¦ana i Isusa kad mu je u cilju privuƦi Å”to viÅ”e krÅ”Ć¦ana pod svoj Å”ator Rolling Eyes Pozitivne vrijednosti lijepo upakirane u celofan kao mamac, pa da vidiÅ” kak ribe grizu... Confused

Haidakhan napisa:

Razlika je u tome Ŕto si je Baba zamislio da je on taj Bog... Confused

Haidakhan napisa:
...e kad netko trkelja bez razumijevanja.

Haidakhan napisa:
i ovako si dovoljno smijeŔan.

Ako misliŔ u nedostatku argumenata spuŔtat i podbadat na osobnoj razini,
doÅ”ao si na mjesto gdje se to neƦe tolerirati, pa stoga pripazi...

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://arjunablog.blog.hr/arhiva-2005-12.html#1620468021

Pametnom dosta

Mara

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 7:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je tih indijskih, mnogobožaĆØkihproizvoda i poluproizvoda dosta. Naime, posve sam sigurna da niz ljudi, spretnih i okretnih, koristi zapadnjaĆØku glupost i nepoznavanje vlastite duhovnosti, i za skupe novce prodaje derivate svoje tradicije. SliĆØno kao i onaj tzv. guru koji je zadivio Beatlese - radilo se o ĆØovjeku koji u valstitom okruženju nije bio dovorljo dobar za duhovnog uĆØitelja.
Hinduizam i krÅ”Ć¦anstvo nemaju skoro niÅ”ta dodirnih toĆØaka, možda eventualno bi se neÅ”to naÅ”lo na polju svakodnevnice, ali i tu teÅ”ko. Bilo kakva ideja o reinkarnaciji potpuno je nespojiva s krÅ”Ć¦anskom vjerom.
Najpametnije - svak sebi.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.