HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 18 lis 2019, 21:30. Pogledaj neodgovorene postove
Sai Baba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : sai baba je...

ĆØudotvorac 
2%
 2%  [ 1 ]
luĆ°ak 
42%
 42%  [ 21 ]
"utjelovljeni" sotona 
30%
 30%  [ 15 ]
lažni prorok 
26%
 26%  [ 13 ]

Ukupno glasova : 50

Autor Poruka
elninjo7

Spol: muško
PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
posljedica tvoje podsvjesne želje za oĆØuvanjem nametnute ti i programirane
slike svijeta po kojoj krÅ”ĆØanstvo ima "prave" i jedine odgovore na sva pitanja
i sve može. Nema, i insistiranje na tome i zatvaranje oĆØi pred ĆØinjenicama
koje govore drukĆØije na kraju vodi ... well, znaÅ” kamo, a imaÅ” i živi
primjer na forumu

da ima sve odgovore.Nema viÅ”e Istina veƦ samo jedna.Koja je po tebi religija istinita?
Nije me niko programira znaŔ vidi Ŕta kaže Katekizam KC.
Citat:
29.ZaÅ”to izmeĆ°u vjere i razuma nama proturjeĆØja?
Iako vjera nadilazi razum, izmeĆ°u vjere i razuma nikada ne može biti proturjeĆØja jer oboje potiĆØu od Boga.A isti je Bog koji ĆØovjeku daruje i svjetlo razuma i vjeru.

I na koja pitanja ti misliÅ” i odgovore btw?.
Å ta se tiĆØe Sai Babe neƦu ulazit u to kakva je osoba ali njegovo nauĆØavanje jednostavno nije istinito.Å ta se tiĆØe ĆØudesa
Citat:
Ustat Ʀe, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i ĆØudesa da, bude li moguƦe, zavedu i izabrane."

Mt 24,24

"Ne boj se, Jakove, crviƦu, Izraele, liĆØinko ja sam pomoƦ tvoja-rijeĆØ je Jahvina-
Svetac Izraelov tvoj je otkupitelj"
Iz 41,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 8:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a jadan Haidakhan, mi ga napali,
a on se samo pojavio (s vremena na vrijeme)
da spasi ĆØovjeĆØanstvo ... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

Haidakhan napisa:
...e kad netko trkelja bez razumijevanja.

Haidakhan napisa:
i ovako si dovoljno smijeŔan.

ĆØemu ovakve rijeĆØi?
Iscurio je otrov iz tebe i nisi ti kriv. Brate, radi na sebi i nemoj nikada stati. Cool

ƈokolada napisa:
Slažem se sa Haidakhanom.Protiv Sai Babe nije naĆ°eno niÅ”ta konkretno ali meni je ipak draži Babaji .Swami Å ivananda mi je isto zakon a njegove knjige su prekrasne.

a ne kaže li možda Isus da ne možemo služiti dvojici gospodara? razmislja
Ŕto s onim: "Ja sam Gospodin Bog tvoj: nemaj drugih bogova uz mene."?

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Haidakhan
iskljuĆØen

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Nije to mržnja, brate mili, veƦ žaljenje...

Prijatelju život i duhovni rast znaju biti teÅ”ki i zbilja rijetki ostaju u igri.Rijetki. Jedna od loÅ”ijih stvari je ona kada si umisliÅ” da je samo tvoj put i tvoj uĆØitelj onaj pravi.

VeliŔ žaljenje...
Ja ne žalim nikoga,ni ateiste ni vjernike ni crne bi bjele...ne gledam tako na ljude.Ovdje sam da bi spoznao sebe i ljudima služio, ne da bi ikoga žalio.Jedino Ŕto je ispravno spram ljudi je voliti ih.
Svatko zna krenuti stranputicom, sve je to dio razvojnih stupnjeva na duhovnom putu.

InaĆØe,žaljenje je neÅ”to negativno,mraĆØna osobina, neÅ”to Å”to dolazi od ega.
ZnaŔ ono,ja sam duhovno tako visoko a vi mali jadnici dolje... žao mi vas je. kužiŔ... Wink

Citat:
ZaÅ”to bi katolik bio miran i tolerirao nekoga tko kaže da je veƦi od Isusa Krista?

Zato Ŕto je to apsloutno nevažno za tvoj duhovni razvoj. Eto.
Duhovni rast se dogaĆ°a unutar ĆØovjeka i sasvim je svejedno Å”ta kaže ovaj ili onaj guru za tvoga Isusa.. ŽiÅ”ku?
Ako osjeĆØaÅ” da je Isus tvoj jedini i pravi prijatelj/uĆØitelj - odliĆØno. i tu je kraj priĆØe.

budi mi pozdravljen.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:

U prijevodu: Jedini Bog je onaj u nama, toĆØnije u srcu.

Tražiti Boga izvana u knjigama/spisima (biblija,kuran,gita) ili kroz uĆØenje islama/krÅ”ĆØanstva/hinduzma je samo mali uvod prije duhovnog razvoja.
Nije to loÅ”e, ali ako ĆØovjek ostane zaljepljen...
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 11:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Sve ostalo mi se ĆØini kao veƦ neki dobro znani film: nekom katoliku se nije svidio neki sveƦenik, razoĆØarao s eu cijelu Crkvu i odluĆØio Isusa zamijeniti Sai Babom.

MoguƦe je da ima pa i takvih smijeÅ”nih sluĆØajeva. ali to onda traje vrlo kratko.to u biti nema veza sa duhovnoÅ”Ć¦u.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 11:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
Citat:
Nije to mržnja, brate mili, veƦ žaljenje...

ZnaŔ ono,ja sam duhovno tako visoko a vi mali jadnici dolje... žao mi vas je. kužiŔ... Wink

mislim da si pobrkao Å”to je žan mislio kad je rekao žaljenje... Mi katolici smo veƦi Å”to smo poniziniji. Dakle ovo ti ne stoji. Osim ako si mislio na poniznost Wink
Legendo, džaba ti je iznositi sve teze, kada Ʀemo ti svaku pobiti, jer ono Å”to Isus nauĆØava, je istina. Amen.
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Koja je po tebi religija istinita?

Jednom je vrag pitao Boga "Ŕto ti je to u rukama??"

Bog mu kaže "UĆØenja religija"

A vrag Ʀe njemu na to - " daj meni to, idem na zemlju i sredit Ʀu to za tebe!"

Sai Baba kaže da postoji samo jedna religija - religija srca i ljubavi.

Postoji samo jedna kasta - kasta ĆØovjeĆØanstva.

Postoj samo jedan jezik - jezik srca.

Postoji samo JEDAN Bog , a on je SVEPRISUTAN.
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
mislim da si pobrkao Ŕto je žan mislio kad je rekao žaljenje...

Nisam.

Citat:
Legendo, džaba ti je iznositi sve teze, kada Ʀemo ti svaku pobiti, jer ono Å”to Isus nauĆØava, je istina. Amen.

ovdje smo da se dopisujemo i družimo a ne da upadnemo u ego filmove tipa dinamo je bolji od hajduka i sl.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 12:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:

Jednom je vrag pitao Boga "Ŕto ti je to u rukama??"
Bog mu kaže "UĆØenja religija"
A vrag Ʀe njemu na to - " daj meni to, idem na zemlju i sredit Ʀu to za tebe!"
Sai Baba kaže da postoji samo jedna religija - religija srca i ljubavi.
Postoji samo jedna kasta - kasta ĆØovjeĆØanstva.
Postoj samo jedan jezik - jezik srca.
Postoji samo JEDAN Bog , a on je SVEPRISUTAN.

to ti je ĆØisti new age....
KrÅ”Ć¦anstvo upakirano u lijepu kutiju + sve ostalo...
A tek kako lijepo zvuĆØi izmiÅ”ljena prispodoba.. pljesak
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 12:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nema frke, možemo mi razglabat... samo ti piŔi, pozdravljen budi Wink
klara

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
Citat:

neŔto ti je krivi prijevod ... Cool
sad Ʀe tebi teta klara objasnit ... Wink Laughing Laughing Laughing

zaÅ”to sam to napisala ĆØokoladi?
u prvoj Božjoj zapovijedi Bog nam je jasno dao na znanje da je On jedini Bog
(Otac, Sin i Duh Sveti)
i da uz njega svemoguƦeg Stvoritelja svega,
nema i ne može biti nikakvog drugog boga...
nema Brahme, Bude, Shive, Vishne, inkarnacija i reinkarnacija ...
nespojivo s krÅ”Ć¦anstvom ...

Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
Prijatelju život i duhovni rast znaju biti teÅ”ki i zbilja rijetki ostaju u igri.Rijetki. Jedna od loÅ”ijih stvari je ona kada si umisliÅ” da je samo tvoj put i tvoj uĆØitelj onaj pravi.

Nisam se ja sjetio i umislio kad kažem da je moj UĆØitelj onaj pravi, o tome govore i svjedoĆØe nebrojene duÅ”e koje su Ga upoznale od prvog pa do posljednjeg dana Smile

Haidakhan napisa:

Kad sam rekao da žalim Sai Babu, to nije bilo takvo egoistiĆØko žaljenje koje mi želiÅ” pripisati. Moje žaljenje je najviÅ”e zbog toga Å”to Sai Baba svojim umotvorinama uspijeva oÅ”amutiti mnoge duÅ”e i navesti ih na krivi put gdje se on percipira kao božanstvo, "unutarnji izvor u svemu Å”to postoji i kreƦe se", "energija, sila koja tjera i pokreƦe"... Budimo realni Rolling Eyes

Haidakhan napisa:
Žan napisa:
ZaÅ”to bi katolik bio miran i tolerirao nekoga tko kaže da je veƦi od Isusa Krista?

Zato Ŕto je to apsloutno nevažno za tvoj duhovni razvoj. Eto.
Duhovni rast se dogaĆ°a unutar ĆØovjeka i sasvim je svejedno Å”ta kaže ovaj ili onaj guru za tvoga Isusa.. ŽiÅ”ku?
Ako osjeĆØaÅ” da je Isus tvoj jedini i pravi prijatelj/uĆØitelj - odliĆØno. i tu je kraj priĆØe.

Možda je nevažno za moj duhovni razvoj, ali mi je stalo do drugih ljudi koji se traže, jer postoji opasnost da neistine njima zavrte glavom... Sotoni je to najmoƦnije oružje, stavljat Ʀe ti pod nos sve one najljepÅ”e, najsjajnije, najslaĆ°e stvari samo da te upeca, da te nagovori da mu se pokloniÅ” - a onda može radit Å”to hoƦe... Confused
I kakav bi to bio ja vjernik kad bi mi bilo svejedno Å”to kaže ovaj ili onaj za Isusa? Shocked PokuÅ”avaÅ” napravit iz vjere privatnu stvar koja se nikog ne tiĆØe, tipiĆØno u danaÅ”nje vrijeme... Nas je Isus pozvao na svjedoĆØenje Njegove RijeĆØi! Tako neÅ”to ne funkcionira ako si sam u 4 zida, žiÅ”ku?

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
elninjo7

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Jedna od loÅ”ijih stvari je ona kada si umisliÅ” da je samo tvoj put i tvoj uĆØitelj onaj pravi.

ZnaĆØi sve su religije istinite.ali su one protrjeĆØne po toj logici nema Boga.
Ti tvrdiÅ” da je glupo tvrditi da je krÅ”Ć¦anstvo jedina prava religija(mislim istinita).Ti meni upravo tvrdiÅ” da je jedino tvoja religija istina odnosno da su sve religije(ako to tvrdiÅ”) od Boga i sve Å”ta nauĆØava tvoj sai baba.
ProturijeĆØan si samome sebi.
Ja sam uvjeren da je sve Å”to nauĆØava KC potpuna Božja objava Istina.
Ne idu skupa reinkarnacija i pakao odnosno raj.Renkaranacija je negiranje ljudske osbnosti uostalom ovako ĆØisto seljaĆØki mi smo okolina+geni.
a ja u drugom životu ne bi imao istu okolinu ni iste gene i bio bi zapravo druga osoba.

"Ne boj se, Jakove, crviƦu, Izraele, liĆØinko ja sam pomoƦ tvoja-rijeĆØ je Jahvina-
Svetac Izraelov tvoj je otkupitelj"
Iz 41,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
ivoo

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 13:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈokolada napisa:
Slažem se sa Haidakhanom.Protiv Sai Babe nije naĆ°eno niÅ”ta konkretno ali meni je ipak draži Babaji .Swami Å ivananda mi je isto zakon a njegove knjige su prekrasne.

Evo link pa proĆØitaj svjedoĆØanstva ( doduse na engleskom je tuzan ali moze se dosta razumjeti vjerujem)

http://www.exbaba.com/
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 13:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za haidi....

VidiŔ ti vjerujeŔ, da su svi putevi pravi i kažeŔ da je pogreŔno to Ŕto mi mislimo da je samo Isusov pravi....

Sam sebi si proturjeĆØan!
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 18:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
Haidakhan napisa:
Citat:

neŔto ti je krivi prijevod ... Cool
sad Ʀe tebi teta klara objasnit ... Wink Laughing Laughing Laughing

zaÅ”to sam to napisala ĆØokoladi?
u prvoj Božjoj zapovijedi Bog nam je jasno dao na znanje da je On jedini Bog
(Otac, Sin i Duh Sveti)
i da uz njega svemoguƦeg Stvoritelja svega,
nema i ne može biti nikakvog drugog boga...
nema Brahme, Bude, Shive, Vishne, inkarnacija i reinkarnacija ...
nespojivo s krÅ”Ć¦anstvom ...

Fakat,povremeno ovo proĆØitam i svaki puta se valjam od smijeha.
Dakle, japanci koji vjeruju u Buddhu i Hindusi koji vjeruju u KriŔnu/Šivu su naivci na krivom putu... jako sretan i gotovo budale. jako sretan Isus je tu a oni slijede tamo neke druge. NeŔ ti ega...

Da si se rodila u Iranu sada bi zagovarala Muhameda i Islam. Jednostavno takav si tip osobe i takva ti je razina svijesti.Možda moraŔ imati slobodniji um. ali to je na tebi.

btw - Mnoge Isusove rijeĆØi su tumaĆØili potpuni duhovni Å”arlatani.
Jedino razumijevanje njegovih rijeĆØi se doživi kroz srce,kroz život, ne kroz ĆØitanje biblije jer svatko od nas ima drugaĆØiju razinu svijesti.Osobno mislim da u bibliji ima 20 do 30 % istine. SveƦenici su mnoge zapisane stvari izokrenuli i promjenili da im se bolje uklopi.
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 18:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan majstore, na ovom topicu je bilo vrijeĆ°anja Sai Babe.Ljudi nisu pisali zaÅ”to i kako nego samo - on je sotona,psihiĆØki bolesnik i smrdi na kilometre. Postovi su tu i sve se da proĆØitati.Kada sam to napisao ti si upao sa priĆØom to nije mržnja nego žaljenje.

to je odgovor ĆØovjeĆØe Wink

mislim stvarno...
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 18:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
Žan majstore, na ovom topicu je bilo vrijeĆ°anja Sai Babe.Ljudi nisu pisali zaÅ”to i kako nego samo - on je sotona,psihiĆØki bolesnik i smrdi na kilometre. Postovi su tu i sve se da proĆØitati.Kada sam to napisao ti si upao sa priĆØom to nije mržnja nego žaljenje.

to je odgovor ĆØovjeĆØe Wink

mislim stvarno...

Aj ĆØitaj pažljivije moje postove Wink Nisam rekao da je Sai Baba sotona, veƦ da ga je sotona zaveo. Nisam ni rekao da on smrdi na kilometre (pretpostavljam da ĆØovjek održava osobnu higijenu) veƦ da njegova oholost, kad se diže iznad svih pa i iznad Boga, smrdi na kilometre... A Å”to se tiĆØe toga je li psihiĆØki bolesnik ili ne, nisam psihijatar da to potvrdim, ali su mi neke njegove izjave sasvim dosta da sam zakljuĆØim Laughing Kaže Sai Baba: ''Ja nemam nikakvih osobina: Ja nisam vezan zakonima uzroka i posljedice. Ja nisam muÅ”karac niti žena, ni star ni mlad. Ja sam sve toā€¦Ja sam svugdje, u svakom trenutku. Ja ne moram iƦi niti dolazitiā€¦Ja se mogu kretati natrag ili naprijed u vremenu i znati sve Å”to želim. Vrijeme i prostor ne nameƦu mi nikakva ograniĆØenjaā€¦ Zakoni vaÅ”e fizike ne dopuÅ”taju da se neÅ”to stvori ni iz ĆØega, no ovaj zakon ne vrijedi za mene.''

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 18:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Nisam se ja sjetio i umislio kad kažem da je moj UĆØitelj onaj pravi, o tome govore i svjedoĆØe nebrojene duÅ”e koje su Ga upoznale od prvog pa do posljednjeg dana Smile

Pa super.

Citat:
Kad sam rekao da žalim Sai Babu, to nije bilo takvo egoistiĆØko žaljenje koje mi želiÅ” pripisati. Moje žaljenje je najviÅ”e zbog toga Å”to Sai Baba svojim umotvorinama uspijeva oÅ”amutiti mnoge duÅ”e i navesti ih na krivi put gdje se on percipira kao božanstvo, "unutarnji izvor u svemu Å”to postoji i kreƦe se", "energija, sila koja tjera i pokreƦe"... Budimo realni Rolling Eyes

gle ovo - mnogima crkva i sveƦenici djeluju kao oni koji zbunjuju mase i vode ih u mrak i iluzije. Ja ne mislim tako, samo ti navodim primjer. A kaj ĆØeÅ” ĆØovjeĆØe....

imaÅ” milione ljudi koji slijede Sai Babu. i vele da ih je promjenio. ti ljudi jesu danas bolji nego prije. Baba je puno ljudi promjenio na bolje.
Sai Baba ne uĆØi niÅ”ta Å”to je krivo ili dogmatiĆØno. On kaže da je ĆØovjekova dobrota i snaga ljubavi srca (proĆØiÅ”ĆØenog ĆØovjeka) daleko najbolja stvar za duhovne tragaoce.

..Ne tražiti ovoga ili onoga Boga veƦ SEBE mjenjati i spoznati da je taj jedan isti Bog u tebi i u svima nama. Da taj jedan bog nema ali baÅ” nikakve veze sa bilo kojom religijom. ƈovjek koji to spozna gubi svaku sumnju i ostaje sretan. ViÅ”e ga ne zanimaju kurani i krunice, crkve i Ć°amije. Sve to otpada.

Citat:
Možda je nevažno za moj duhovni razvoj, ali mi je stalo do drugih ljudi koji se traže, jer postoji opasnost da neistine njima zavrte glavom... Sotoni je to najmoƦnije oružje, stavljat Ʀe ti pod nos sve one najljepÅ”e, najsjajnije, najslaĆ°e stvari samo da te upeca, da te nagovori da mu se pokloniÅ” - a onda može radit Å”to hoƦe... Confused

to ti tako vidiÅ” i to je ok za tebe. ali ne misle svi tako i oni imaju neke druge puteve. Ne vjeruju u sotonu.

Citat:
I kakav bi to bio ja vjernik kad bi mi bilo svejedno Ŕto kaže ovaj ili onaj za Isusa?

Jedno je iskreni ĆØovjek koji želi spasenje i duhovni napredak i to polako ostvaruje unutar sebe.

a drugo je fanatik ili polufanatik koji bi se izvana grebao.

Vjerujem da nisi ovaj drugi.

btw - Sam Sai Baba vrlo pohvalno priĆØa o Isusu.

Citat:
PokuÅ”avaÅ” napravit iz vjere privatnu stvar koja se nikog ne tiĆØe, tipiĆØno u danaÅ”nje vrijeme... Nas je Isus pozvao na svjedoĆØenje Njegove RijeĆØi! Tako neÅ”to ne funkcionira ako si sam u 4 zida, žiÅ”ku?

Ovisi tko kako to shvati.

pozzz
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Aj ĆØitaj pažljivije moje postove Wink Nisam rekao da je Sai Baba sotona, veƦ da ga je sotona zaveo.

hehe, razlike...

Citat:
Nisam ni rekao da on smrdi na kilometre (pretpostavljam da ĆØovjek održava osobnu higijenu) veƦ da njegova oholost, kad se diže iznad svih pa i iznad Boga, smrdi na kilometre...

Bojim se da nisi dobro shvatio njegove govore knjige itd. Sai Baba uĆØi i daje samo ljubav. Kao svi ostali duhovni velikani.

Citat:
A Å”to se tiĆØe toga je li psihiĆØki bolesnik ili ne, nisam psihijatar da to potvrdim, ali su mi neke njegove izjave sasvim dosta da sam zakljuĆØim Laughing Kaže Sai Baba: ''Ja nemam nikakvih osobina: Ja nisam vezan zakonima uzroka i posljedice.

Da bi prosjeĆØan ĆØovjek shvatio rijeĆØi jednog Avatara treba mu dosta vremena tj razvoja svijesti. Ne toliko razmiÅ”ljati Å”ta govori i piÅ”e taj mistik nego sam meditirati i raditi na sebi.

Citat:
Ja nisam muÅ”karac niti žena, ni star ni mlad. Ja sam sve toā€¦Ja sam svugdje, u svakom trenutku. Ja ne moram iƦi niti dolazitiā€¦Ja se mogu kretati natrag ili naprijed u vremenu i znati sve Å”to želim. Vrijeme i prostor ne nameƦu mi nikakva ograniĆØenjaā€¦ Zakoni vaÅ”e fizike ne dopuÅ”taju da se neÅ”to stvori ni iz ĆØega, no ovaj zakon ne vrijedi za mene.''

Mi smo valovi, Bog je ocean. Mi jesmo dio Boga, u Bogu smo. A mislimo da smo izdvojeni.
Kakva je samo sreƦa vratiti se u ocean i spoznati da jesi taj ocean.

Ljudsko biƦe je svemir u malome. Sve Å”to nalazimo u kozmosu, može se naƦi unutar svake individue i svi principi koji vrijede za svemir vrijede i za pojedinca.
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 19:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

elninjo7 napisa:
ZnaĆØi sve su religije istinite.ali su one protrjeĆØne po toj logici nema Boga.
Ti tvrdiÅ” da je glupo tvrditi da je krÅ”Ć¦anstvo jedina prava religija(mislim istinita).Ti meni upravo tvrdiÅ” da je jedino tvoja religija istina odnosno da su sve religije(ako to tvrdiÅ”) od Boga i sve Å”ta nauĆØava tvoj sai baba.
ProturijeĆØan si samome sebi..

imaÅ” ljude kojima Buddha ili Krist NIÅ TA ne znaĆØe, niti su ĆØitali o njima. Pojma nemaju ĆØovjeĆØe. ti ljudi su danas prosvjetljeni,stopili su se sa beskrajnim Bogom. Imaju znanje/spoznaje/uvide o kojima ja i ti možemo samo sanjati.
ili se u napadu ega i neznanja sprdat i reƦi da su ti ljudi u zabludi jer nisu slijedili Buddhu ili Krista itd.
Mara

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 19:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, moj sinko, upao si ti u neke istoĆØnjaĆØke maglice pa se umotao kao pile u kuĆØine. Žao mi je, ali sve to su notorne bedastoƦe. Kakvo utapanje u nekog boga. A taj tvoj Sai Baba sjajno zna neÅ”to drugo - obrtat lovu i priznajem majstor je u tome. Nego, spusti se na zemlju, ne sanjaj o nekakvim spoznajama i ne znam ĆØemu joÅ”, nego se primi posla i pokuÅ”aj odgovoriti - sam sebi - je li ovaj materijalni svijet utvara i nevrijedan ili je on djelo ljubavi. Ako je djelo ljubavi, onda mora postojati izvor ljubavi, a to može biti samo osoba, a neke niÅ”ta i sve. Pa kreni dalje tražit - ako želiÅ”, naravno. Ovako ove Ʀe te tvoje utvare stvarno odvuƦ u niÅ”ta.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
angelous

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1Iv 4,1-2:
Ljubljeni,
ne vjerujte svakom duhu,
nego provjeravajte duhove jesu li od Boga,
jer su mnogi lažni proroci iziŔli u svijet.

evo..to je sve Ŕto imam za napisati Laughing jako sretan

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 20:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde ljudi nemojte se klat viŔe.Primirje! Laughing
klara

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:

Fakat,povremeno ovo proĆØitam i svaki puta se valjam od smijeha.

a Ŕto ti je smjeŔno u 1. Božjoj zapovijedi? ...
pazi samo da te to valjanje od smijeha ne odvalja pa-pa ...

Haidakhan napisa:

btw - Mnoge Isusove rijeĆØi su tumaĆØili potpuni duhovni Å”arlatani.
Jedino razumijevanje njegovih rijeĆØi se doživi kroz srce,kroz život, ne kroz ĆØitanje biblije jer svatko od nas ima drugaĆØiju razinu svijesti.Osobno mislim da u bibliji ima 20 do 30 % istine. SveƦenici su mnoge zapisane stvari izokrenuli i promjenili da im se bolje uklopi.

a gdje ƦeÅ”, objasni mi, upoznati Isusovu RijeĆØ ako ne u Bibliji?

valjalo bi ti malo bolje poznavati povijest krÅ”Ć¦anstva,
pogotovo Å”to se tiĆØe razumijevanja i tumaĆØenja Božje rijeĆØi ...

na koje to duhovne Ŕarlatane misliŔ?
pokuÅ”avaÅ” li (izmeĆ°u redova) UĆØiteljstvo Crkve nazvati duhovnim Å”arlatanima?

Å”to se tiĆØe svojevrsnog nijekanja Biblije i njene autentiĆØnosti:
najstariji prijepisi pronaĆ°eni po raznim arhivama sadržajno su identiĆØni...
o tome da su zapisane rijeĆØi bile ĆØuvane kao najveƦa svetinja,
i da se nitko nije usuĆ°ivao promijeniti ni zareza
- ne želim gubiti vrijeme na objaŔnjavanja,
kao niti o tome da rijeĆØi EvanĆ°elja kroz svu povijest postoje
i u živoj memoriji Crkve - u onome Ŕto se zove Tradicija.
sve Å”to je Krist propovijedao povjerio je Crkvi koju je ovlastio da ĆØuva,
tumaĆØi i prenosi njegovu RijeĆØ.

a ti se i dalje sprdaj, omalovažavaj i pozivaj na moju prizemnu razinu svijesti ...
u nedostatku argumenata ajmo prebacit na osobnu razinu i služit se vaterpolo efektom
- potopit onog drugog kako bi ti ostao na povrŔini i nastavio plivat ...
na tu razinu se ne spuŔtam ...

za kraj joŔ neŔto:
rijeĆØi EvanĆ°elja su zapravo artikulacija duboke istine o životu
koja je zapretana duboko u svima nama...
bez obzira koliko sebe doživljavaŔ prosvijetljenim,
znaÅ” Å”to Ʀu ti reƦ?
kad smo u raskoraku sa zakonom vlastitog srca
- onda se taj Isusov zakon upinjemo zanijekati...
po sistemu: ako ne živimo kako vjerujemo, onda Ʀemo vjerovati kako živimo...

Zadnja promjena: klara; uto 17 srp 2007, 20:38; ukupno mijenjano 1 put.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.