HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 23 ruj 2019, 7:38. Pogledaj neodgovorene postove
Sai Baba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : sai baba je...

ĆØudotvorac 
2%
 2%  [ 1 ]
luĆ°ak 
42%
 42%  [ 21 ]
"utjelovljeni" sotona 
30%
 30%  [ 15 ]
lažni prorok 
26%
 26%  [ 13 ]

Ukupno glasova : 50

Autor Poruka
elninjo7

Spol: muško
PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Dakle, japanci koji vjeruju u Buddhu i Hindusi koji vjeruju u KriŔnu/Šivu su naivci na krivom putu... jako sretan i gotovo budale. jako sretan Isus je tu a oni slijede tamo neke druge. NeŔ ti ega...

Ne kužiÅ”.nije stvar da se oni ne mogu spasiti odnosno biti sretni nego je ono u Å”to oni vjeruju nije istinito.zar je egoizam tvrditi da je katoliĆØka vjera jedino istinita i objavljena od samoga Boga.I ti onda egosit koji tvrdiÅ” da su sve religije od Boga i da je istinito panteistiĆØko shvaƦanje Boga jer tvrdiÅ” da je tvoja vjera ispravna.

Citat:
Mi smo valovi, Bog je ocean. Mi jesmo dio Boga, u Bogu smo. A mislimo da smo izdvojeni.
Kakva je samo sreƦa vratiti se u ocean i spoznati da jesi taj ocean.

Postoji li slobodna volja?
Btw.je si li posjetio ovu stranicu http://www.exbaba.com/ i koja je tvoja vjera ako smijemo znati?

"Ne boj se, Jakove, crviƦu, Izraele, liĆØinko ja sam pomoƦ tvoja-rijeĆØ je Jahvina-
Svetac Izraelov tvoj je otkupitelj"
Iz 41,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam struĆØnjak, ali dok sam prouĆØila ove postove...i malo pregledala linkiƦe stranica s ovih postova imam par stvari za prokomentirati...

Citat:

Budalo, kad ti se približi smrtni ĆØas,

ajd mi reci jedno mjesto u sv.pismu di je se Bog ili Isus obratil ljudima s budalo...

Citat:

Suvremeno obrazovanje vodi samo raspravama
a ne i sveukupnoj mudrosti.

mislim da ovo govori dovoljno o njemu...Å”to su ljudi upuƦniji i obrazovaniji to viÅ”e vide da mlatari praznu slamu...

sapienti sat

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
imaÅ” milione ljudi koji slijede Sai Babu. i vele da ih je promjenio. ti ljudi jesu danas bolji nego prije. Baba je puno ljudi promjenio na bolje.
(...)
..Ne tražiti ovoga ili onoga Boga veƦ SEBE mjenjati i spoznati da je taj jedan isti Bog u tebi i u svima nama.

Pa naravno da ih je promjenio, sipajuƦi pred njih "zlato" da su oni bogovi - prva stepenica na kojoj ĆØovjek pada Confused Ok, ako nije psihiĆØki bolesnik, vjerojatno je lukavi zavodnik koji nastupa s logiĆØkim smicalicama i finim kolaĆØima... Rolling Eyes

Haidakhan napisa:
Da bi prosjeĆØan ĆØovjek shvatio rijeĆØi jednog Avatara treba mu dosta vremena tj razvoja svijesti. Ne toliko razmiÅ”ljati Å”ta govori i piÅ”e taj mistik nego sam meditirati i raditi na sebi.

Ako Ʀemo se malo igrat filozofa, ajmo povuƦ paralelu s Descartesom koji je rekao "Cogito ergo sum" - svoje postojanje svodi na misao. Dakle, ako ja pretpostavim da moje postojanje dokazuje moja misao, onda sam ja zapravo misao Wink Pa onda ni ja nisam muÅ”karac niti žena, ni star ni mlad, ja sam sve to - misao nema spola ni godina; ja sam svugdje, u svakom trenutku - u svojim mislima mogu biti gdje god poželim i bilo kad; ja ne moram iƦi niti dolaziti - sve mogu iz fotelje u dnevnom boravku Laughing ja se mogu kretati natrag ili naprijed u vremenu i znati sve Å”to želim - joÅ” jedna lijepa osobina mojih misli; vrijeme i prostor ne nameƦu mi nikakva ograniĆØenja - mogu mislima otiƦ gledat Nou kak gradi korablju ili 80 tisuƦa godina u buduƦnost u posjet svojim roĆ°acima; zakoni vaÅ”e fizike ne dopuÅ”taju da se neÅ”to stvori ni iz ĆØega, no ovaj zakon ne vrijedi za mene - kako je misao ĆØudesna, evo mislim na prazan prostor i - puff - stvorio sam slona iz niĆØega Wink Eto, sad sam i ja kul Cool Jedino nemam tak dobru frizuru ko on Laughing Wink No dobro, Å”alu na stranu, Sai Baba se zbilja služi smicalicama da bi pridobio zbunjene... Confused

Haidakhan napisa:
to ti tako vidiÅ” i to je ok za tebe. ali ne misle svi tako i oni imaju neke druge puteve. Ne vjeruju u sotonu.

To ne znaĆØi da sotona ne postoji.

Haidakhan napisa:
btw - Sam Sai Baba vrlo pohvalno priĆØa o Isusu.

VeƦ sam se osvrnuo na to - pa naravno da Ʀe priĆØat pohvalno o Isusu kad u svojim pothvatima cilja i na krÅ”Ć¦ane pokuÅ”avajuƦi im to ukrasiti Å”to je ljepÅ”e moguƦe da ih pridobije, a zatim da ih udalji od Crkve Rolling Eyes

Haidakhan napisa:
Fakat,povremeno ovo proĆØitam i svaki puta se valjam od smijeha.

Ako se svaki put valjaÅ” od smijeha kad proĆØitaÅ” da postoji samo jedan Bog, onda si bome i ti smijeÅ”an jer si i sam prije rekao da je jedan Bog Laughing Malo smo zbunjeni ili? Wink Rolling Eyes
Postoji jedan jedini Bog, a svi ostali "bogovi" su lažni, izmiÅ”ljeni, nametnuti. Jedan jedini Bog koji je sve stvorio i koji sve ravna i upravlja, koji je poslao svoga Sina na zemlju da otkupi svijet, jedan jedini koji je poslao svoga Duha da vodi i usmjerava jednu jedinu (katoliĆØku) Crkvu. Mnogi nisu upoznali pravoga Boga veƦ nekog od "bogova" i upravo je zadaƦa Crkve da donosi EvanĆ°elje svakome stvorenju, da Ga svi upoznaju, ma gdje god oni bili, u Africi, Aziji, na Antarktici... jako sretan

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:

btw - Mnoge Isusove rijeĆØi su tumaĆØili potpuni duhovni Å”arlatani.
Jedino razumijevanje njegovih rijeĆØi se doživi kroz srce,kroz život, ne kroz ĆØitanje biblije jer svatko od nas ima drugaĆØiju razinu svijesti.Osobno mislim da u bibliji ima 20 do 30 % istine. SveƦenici su mnoge zapisane stvari izokrenuli i promjenili da im se bolje uklopi.

teÅ”ko mi ĆØitat ove izjave stoljeƦa, koje s tolikom lakoƦom piÅ”eÅ”, kao da posjedujeÅ” svu pamet svijeta... (pretopostavljam da nisi prioĆØitao nijednu knjigu katoliĆØke nauke, veƦ 2-3 knjiga od tih tvojih baba pa s takvom lakoƦom dajeÅ” ovakve izjave...
legendo, jasno mi je di se navukao na to, i doista i mi je žao jer pretpostavljam da si odrastao kao katolik, i da roditelji nisu na tebe prenijeli ono Å”to su obeƦali na tvom krÅ”tenju....
Ako kažeÅ” da si otvoren ajd, sad ti malo promisli , jel si ti možda u krivu, jer kao Å”to vidiÅ” forumaÅ”i naĆ°u odgovor na sve Å”to kažeÅ”.
DopuÅ”taÅ” li moguƦnost da si možda u krivu????
ajd reci. (nemoj mi citirat dijelove poruke, veƦ mi samo odgovori na ovo pitanje)
klara

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 23:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja Ʀe te zamolit kao i sv. franjo legenda:
odgovori na jedno jednostavno pitanje (ili dva-tri):

roĆ°en si u Indiji?
ako nisi - onda ti ona teza o Iranu i Muhamedu pada u vodu ... Laughing Laughing Laughing
neovisno o "psiholoŔkom proifilu" i razini svijesti ... Cool

Å”to pronalaziÅ” u Sai Babi ĆØega nema u Isusu Kristu,
Å”to pronalaziÅ” u njegovim rijeĆØima ĆØega nema u krÅ”Ć¦anstvu?
Å”to te odvelo tom uĆØenju i vjerovanju?

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i joŔ neŔto:
kažeŔ kako je Sai Baba milione ljudi promijenio na bolje ...
a u ĆØemu se oĆØituje ta njihova promjena?

dok raznorazni Babe i Babaiji zgrƦu lovu na prosvjetljenjima i inicijacijama,
zabavljaju se pisanjem knjižica o postizanju razina svijesti i utapanju o ocean ljubavi,
a ostatak "sljedbenika" trenira postizanje nirvane
- za to vrijeme diljem Indije Misionarke ljubavi (red kojeg je osnovala bl. Majka Tereza)
brinu o potrebitima, "gubavcima" naÅ”ih dana: bolesnima, sirotinji, gladnima, siroĆØadi ...

toliko o promjenama na bolje i ljubavi ...

Kristijan

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 10:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
elninjo7 napisa:
ZnaĆØi sve su religije istinite.ali su one protrjeĆØne po toj logici nema Boga.
Ti tvrdiÅ” da je glupo tvrditi da je krÅ”Ć¦anstvo jedina prava religija(mislim istinita).Ti meni upravo tvrdiÅ” da je jedino tvoja religija istina odnosno da su sve religije(ako to tvrdiÅ”) od Boga i sve Å”ta nauĆØava tvoj sai baba.
ProturijeĆØan si samome sebi..

imaÅ” ljude kojima Buddha ili Krist NIÅ TA ne znaĆØe, niti su ĆØitali o njima. Pojma nemaju ĆØovjeĆØe. ti ljudi su danas prosvjetljeni,stopili su se sa beskrajnim Bogom. Imaju znanje/spoznaje/uvide o kojima ja i ti možemo samo sanjati.
ili se u napadu ega i neznanja sprdat i reƦi da su ti ljudi u zabludi jer nisu slijedili Buddhu ili Krista itd.

Ne kužim... Nisu slijedili Boga ili boga ili neÅ”to deseto a stopili su se s beskrajnim B(!)ogom?? I Å”to su uspjeli spoznati sami samcati? Zar možemo neÅ”to sami Spoznati bez Boga? I kako su se, molim te, stopili s nekim tko im niÅ”ta ne znaĆØi? PiÅ”eÅ” da im npr. Krist niÅ”ta ne znaĆØi ali stope se s Bogom? Khm... Pa kad su se veƦ stopili s Njim, onda im valjda i neÅ”to znaĆØi, wouldn`t you say?

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
i joŔ neŔto:
kažeŔ kako je Sai Baba milione ljudi promijenio na bolje ...
a u ĆØemu se oĆØituje ta njihova promjena?

zabavljaju se pisanjem knjižica o postizanju razina svijesti i utapanju o ocean ljubavi,
- za to vrijeme diljem Indije Misionarke ljubavi (red kojeg je osnovala bl. Majka Tereza)
brinu o potrebitima, "gubavcima" naÅ”ih dana: bolesnima, sirotinji, gladnima, siroĆØadi ...
toliko o promjenama na bolje i ljubavi ...

klara mislim da si pogodila u srž. To je ona bitna razlika. Mi prihvaƦamo svoj križ i nosimo ga, dok drugi obeƦavaju lagodnost. pljesak pljesak pljesak
Haidakhan
iskljuĆØen

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
E, moj sinko, upao si ti u neke istoĆØnjaĆØke maglice pa se umotao kao pile u kuĆØine. Žao mi je, ali sve to su notorne bedastoƦe. Kakvo utapanje u nekog boga. Nego, spusti se na zemlju, ne sanjaj o nekakvim spoznajama i ne znam ĆØemu joÅ”, nego se primi posla i pokuÅ”aj odgovoriti - sam sebi

ccc mara, opet piÅ”eÅ” stvari gledajuƦi sebe u ogledalo i zamiÅ”ljajuƦi
druge.

Citat:
A taj tvoj Sai Baba sjajno zna neŔto drugo - obrtat lovu i priznajem majstor je u tome.

TjeÅ”i se. A btw, oko tebe se ni ne trudim. Ovdje ĆØak nalazim priliĆØno degutantnim i samo spominjanje jednog od Avatara kao Å”to je Sai Baba u kontekstu s sitnom varalicom koja laže o Sai Babi i novcu. Bez uvrede.

Citat:
je li ovaj materijalni svijet utvara i nevrijedan ili je on djelo ljubavi. Ako je djelo ljubavi, onda mora postojati izvor ljubavi, a to može biti samo osoba, a neke niÅ”ta i sve. Pa kreni dalje tražit - ako želiÅ”, naravno. Ovako ove Ʀe te tvoje utvare stvarno odvuƦ u niÅ”ta.

ƈitam i ne mogu vjerovati da netko može neÅ”to ovako napisati.
Tebi ni osnove miÅ”ljenja nisu sasvim bistre, a iÅ”la bi se baviti neĆØim Å”to ga sasvim nadilazi. NeÅ” ti ega...
klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:

ccc mara, opet piÅ”eÅ” stvari gledajuƦi sebe u ogledalo i zamiÅ”ljajuƦi
druge.

TjeÅ”i se. A btw, oko tebe se ni ne trudim. Ovdje ĆØak nalazim priliĆØno degutantnim i samo spominjanje jednog od Avatara kao Å”to je Sai Baba u kontekstu s sitnom varalicom koja laže o Sai Babi i novcu. Bez uvrede.

ƈitam i ne mogu vjerovati da netko može neÅ”to ovako napisati.
Tebi ni osnove miÅ”ljenja nisu sasvim bistre, a iÅ”la bi se baviti neĆØim Å”to ga sasvim nadilazi. NeÅ” ti ega...

a da ponudiÅ” nekakve dostojne protuargumente
umjesto spuŔtanja stvari na osobnu razinu i "pljuvanja" po ljudima? Cool

Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ako se svaki put valjaÅ” od smijeha kad proĆØitaÅ” da postoji samo jedan Bog, onda si bome i ti smijeÅ”an jer si i sam prije rekao da je jedan Bog Laughing Malo smo zbunjeni ili? Wink Rolling Eyes

Zbilja si zabrijao.

klara veli :

"u prvoj Božjoj zapovijedi Bog nam je jasno dao na znanje da je On jedini Bog
(Otac, Sin i Duh Sveti)
i da uz njega svemoguƦeg Stvoritelja svega,
nema i ne može biti nikakvog drugog boga...
nema Brahme, Bude, Shive, Vishne"

jesi svjestan koliko je to pogreÅ”no i smijeÅ”no tumaĆØenje...
Veli nema Buddhe ni Shive...a tako hindusi nazivaju svoje Bogoljude.
BaÅ” kao Å”to krÅ”ĆØani Isusa nazivaju BogoĆØovjekom.

Zadnja promjena: Haidakhan; sri 18 srp 2007, 12:21; ukupno mijenjano 1 put.
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
a da ponudiÅ” nekakve dostojne protuargumente
umjesto spuŔtanja stvari na osobnu razinu i "pljuvanja" po ljudima?

Ovdje se Sai Babu (NIJE važno Å”to je on u pitanju,može i netko drugi) naziva psihiĆØkim bolesnikom, opsjednutim ĆØovjekom i Å”izofreniĆØarem. To su direktna vrijeĆ°anja. Tebe nije bilo nigdje ali si se sada pojavila i trkeljaÅ” o nekakvom vrijeĆ°anju. ƈinjenica je da ja maru nisam direktno vrijeĆ°ao. A kamoli da bi bilo koga nazivao Å”izofreniĆØarem itd.
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
zar je egoizam tvrditi da je katoliĆØka vjera jedino istinita i objavljena od samoga Boga.

egoizam ? egoizam je za to preslaba rijeĆØ majstore.

Zar misliÅ” da je Bog toliko glup pa da je samo krÅ”ĆØanima dao jedini pravi put i upute itd.
klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad me veƦ citiraÅ”, onda to uĆØini kako spada ...
a ne poloviĆØno ...

Haidakhan napisa:
Ovdje ĆØak nalazim priliĆØno degutantnim i samo spominjanje jednog od Avatara kao Å”to je Sai Baba u kontekstu s sitnom varalicom koja laže o Sai Babi i novcu. Bez uvrede.

ako to nije tako,
zaŔto je onda Sai Baba svim silama nastojao uniŔtiti knjigu Lord of Air
koju je napisao jedan od njegovih uĆØenika?

bivŔi guru Rabindranath Maharaj, pripadnik najviŔe brahmanske kaste u Indiji,
navodi podatak prema kojemu Sai Baba ima milijune i milijune dolara na bankovnim raĆØunima
a ni desetinu istih ne troŔi na socijalni rad...
sliĆØna situacija je i na bankovnim raĆØunima Maharishi Mahesh Yogija
kao i Bhagawana Rajneesha koji je sebe proglasio božanskom inkarnacijom ...

hoƦeÅ” li i njih nazvati sitnim varalicama?

u svakom sluĆØaju, za tone pepela koje Sai Baba "materijalizira"
nitko me ne može uvjeriti da potjeĆØu iz Neba...
u Nebu nema pepela... no ima ga negdje drugdjeā€¦
ni zlato koje on "materijalizira" nije ublažilo bijedu siromaha Bangalorea
nego je zavrŔilo na rukama i vratovima ...

Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Btw.je si li posjetio ovu stranicu http://www.exbaba.com/

JoÅ” davno. Jedini Å”to mogu reƦi je da takvi ni ne znaju ĆØovjeka lažno optuživati. Optužbe su mjeÅ”avina imbecilnosti i zlobnosti tipa Baba me silovao i sliĆØno. Nije vrijedno spomena. Ljudska zloba nema kraja i svaÅ”ta izmisli.
By the way,imaÅ” na netu sajt (ne znam adresu,zaboravio sam..) gdje je jasno opisano kako i od kuda dolaze te laži. Sve je u detalje opisano i kada se to proĆØita vidi se tko tu DEBELO laže. pozzz
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
ako to nije tako,
zaŔto je onda Sai Baba svim silama nastojao uniŔtiti knjigu Lord of Air
koju je napisao jedan od njegovih uĆØenika?

Svim silama veliŔ... Bože dragi...
ZaÅ”to vjerujeÅ” u takve imbecilnosti....to su takve laži da graniĆØi sa smijalicom...
Kada sam bil na predavanju Swamijia dobio sam (vani) knjigu smrt jednog gurua. Knjiga je prozirna, loŔe smiŔljena. Velim,ako idu nekoga 'srediti' trebali bi to raditi puno bolje.
Ni na koji naĆØin ne želim tebe ni bilo koga "navuƦi" na Sai Babu.
Vanio je vrelo i moram si skratiti dan Smile a pisati o duhovnosti je zabavno.

Citat:
bivŔi guru Rabindranath Maharaj, pripadnik najviŔe brahmanske kaste u Indiji,
navodi podatak prema kojemu Sai Baba ima milijune i milijune dolara na bankovnim raĆØunima
a ni desetinu istih ne troŔi na socijalni rad...
sliĆØna situacija je i na bankovnim raĆØunima Maharishi Mahesh Yogija
kao i Bhagawana Rajneesha koji je sebe proglasio božanskom inkarnacijom ...

Ovo za Sai Babu je ogavna laž, ni prva ni posljednja s njihove strane.
Za Oshoa ne znam. nit me on zanima.

Citat:
u svakom sluĆØaju, za tone pepela koje Sai Baba "materijalizira"
nitko me ne može uvjeriti da potjeĆØu iz Neba...
u Nebu nema pepela... no ima ga negdje drugdjeā€¦
ni zlato koje on "materijalizira" nije ublažilo bijedu siromaha Bangalorea
nego je zavrŔilo na rukama i vratovima ...

Jel to onaj struĆØnjak za new age BlaževiƦ? legenda!!!!!
Imam doma cd iz 2006 gdje hvali Yogu Reiki i Sai Babu. u Å”to viĆØe...
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
DopuÅ”taÅ” li moguƦnost da si možda u krivu????
ajd reci.

Ovisi oko ĆØega. oko nekih stvari sigurno jesam.
gledaj,potpuno sam siguran da teorije o tome da samo Budizam/KrÅ”ĆØanstvo/Islam vode bogu i istini veze nemaju sa zdravim razumom a KAMOLI sa duhovnim razvojem.....
Religija sužava svijest i razvoj.dobro je roditi se u religiji ali nije dobro ostati zaljepljen uz nju.
Kristijan

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:

Religija sužava svijest i razvoj.dobro je roditi se u religiji ali nije dobro ostati zaljepljen uz nju.

Nego? Meni ovo zvuĆØi kao ono tinejdžersko "kriza identiteta", "Boga mrzim jer me cura ostavila" i sliĆØno... Ponudi, molim te, barem dva argumenta kojima možeÅ” pokuÅ”ati dokazati da religija sužava svijest i razvoj. Pa koja korist od raĆ°anja u religiji ako Ʀu je napustiti??

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
brinu o potrebitima, "gubavcima" naÅ”ih dana: bolesnima, sirotinji, gladnima, siroĆØadi ...toliko o promjenama na bolje i ljubavi ...

Opet manipuliraÅ” neistinama.Nemrem se s tobom razgovarat kad priĆØaÅ” napamet, a niÅ”ta o Babi nisi proĆØitala.

ZahvaljujuƦi brojnim socijalnim programima, koje Baba osobno predvodi, u Putaparthiju i okolici izgraĆ°ene su brojne Å”kole i fakulteti, meĆ°u kojima ĆØak i Glazbena i UmjetniĆØka akademija, muzeji i stadioni, Planetarij, aerodrom i, Å”to je najvažnije, vodovod koji je preporodio ovaj siromaÅ”ni jug Indije gdje milioni ljudi imaju pristupi pitkoj vodi danas.

pozzz do sutra
Haidakhan
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Nego? Meni ovo zvuĆØi kao ono tinejdžersko "kriza identiteta", "Boga mrzim jer me cura ostavila" i sliĆØno... Ponudi, molim te, barem dva argumenta kojima možeÅ” pokuÅ”ati dokazati da religija sužava svijest i razvoj. Pa koja korist od raĆ°anja u religiji ako Ʀu je napustiti??

NaĆ°i si za rasprave nekoga tko ima viÅ”e strpljenja i voljan ti je polako objaÅ”njavati stvari.
Kristijan

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hahahahaha... Hit&run, jel? Ajde neka...

P.S. Adminu: smije li se biti zloĆØesto sarkastiĆØan na ovom forumu? Razz Jer imam par stvari na jeziku, a ne usudim se...

Da, moj iq moli sve zainteresirane forumaÅ”e da mi pomognu u shvaƦanju kako religija sužava moju ionako suženu svijest o životu...
(sorry ali nisam mogao se suzdržat, to je zbog vruƦine... Smile )

klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
ZaÅ”to vjerujeÅ” u takve imbecilnosti....to su takve laži da graniĆØi sa smijalicom...

navedi mi jedan jedan konkretan argument da su to laži ...
i zaŔto ti vjerujeŔ da to nisu laži?

da nisam proĆØitala niÅ”ta o Babi,
onda ti ne bih mogla odgovarat konkretno ...
i ne manipuliram neistinama ...
samo piŔem istinu koja tvom uhu (ili oku) nije ugodna ... Cool

ostalo ti je joÅ” priliĆØno toga za odgovorit ... Wink Laughing Laughing Laughing
izmeĆ°u ostalog ...

btw, furaÅ” se na Babu,
a ĆØini mi se da i sam hinduizam priliĆØno slabo poznajeÅ” ...
smatraÅ” li hinduizam religijom ili filozofijom?

ovaj tvoj pokuÅ”aj izjednaĆØavanja Presvetog Trojstva s trolikim bogom Trimurtijem
je loÅ” pucanj u prazno ...
Shakti, Shiva i Vishnu su tri zasebna božanstva (boga), a ne bogoljudi ...
od kojih svaki ima popriliĆØan broj svojih utjelovljenja ...
Vishna ĆØak deset, od kojih su najpoznatiji Rama i Krishna ...
Shakti - Durga ili Kali te Parvati ili Uma ...
tako da si tu dobrano pomijeŔao kruŔke i jabuke ...
trebao bi ipak neÅ”to viÅ”e nauĆØiti o Presvetom Trojstvu
da bi mogao vuƦi takve paralele ...

klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:

Zato Ŕto je to apsloutno nevažno za tvoj duhovni razvoj. Eto.
Duhovni rast se dogaĆ°a unutar ĆØovjeka i sasvim je svejedno Å”ta kaže ovaj ili onaj guru za tvoga Isusa.. ŽiÅ”ku?

pliz, ajde me prosvijetli ...
zaŔto onda tebi nije svejedno Ŕto kaže bilo tko od nas za Sai Babu? razmislja

ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 14:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
Religija sužava svijest i razvoj.

Ovo je najgluplja i najbedastija izjava koju sam ikad ĆØuo. Rolling Eyes
pingi

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 15:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nevjerojatno koliko 1 ĆØovjek može zavarat druge ljude...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.