HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 23:10. Pogledaj neodgovorene postove
Sai Baba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : sai baba je...

čudotvorac 
2%
 2%  [ 1 ]
luđak 
42%
 42%  [ 21 ]
"utjelovljeni" sotona 
30%
 30%  [ 15 ]
lažni prorok 
26%
 26%  [ 13 ]

Ukupno glasova : 50

Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 9:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Doista je u ovom zadnjem postu, u potpunosti otkrio svoju narav.
Pala je maska....

Sada je zanimljivo pročitat njegove prve postove tzv miroljubive... pa onda kako su sve religije dobre pa na kraju kako je isus obmana i unosi strah... takva inspiracija može doći samo od nečasnog ...

Neka se proslavi ime Isusovo! molitva

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 18:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh...ma nemogu a da ne napišem tekst thompsonove pjesme

Svadjaju se narodi i rase
i proroci lazni zaludjuju mase
djeca, vjera, tijelo, prodaje se sve

Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
braslav

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zasto nema anketa recimo opciju lazni prorok? Ili hostapler?
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 30 srp 2007, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

braslav napisa:
A zasto nema anketa recimo opciju lazni prorok? Ili hostapler?

Zato jer autor teme nije predvidio tu opciju Wink Evo dodah lažnog proroka.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
cassie-10

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 5:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

belji se belji se belji se belji se belji se belji se belji se

Ako ništa,onda je ona reklama za Red Bull pravi prikaz Sai Babe, to bi i ukratko bilo moje mišljenje o njemu!!!!

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ne zanima me koga poznaješ i kako si dospio ovamo.Želim znati hoćeš li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.
Čokolada
isključen

PostanoPostano: čet 25 lis 2007, 5:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

folirant sa dobrim mađioničarskim trikovima
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ništa posebno... I sotona može činiti čuda... Ali on zarobljava... Wink

vjernik

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja ću samo nešto spomenuti.
Događa mi se to, da kad se god zainteresiram npr. o Sai Babi, Hari Krišni
(da saznam o njima, a znamo tko su)...i pročitam nešto o njima, ili još gore pogledam videa na you tubu, počnu problemi.
U mojoj glavi počnu se događat čudne "nuspojave", osjećam se mučno i teško,...

I nameće mi se da Isus nije jedini i pravi Bog !!
Stvarno mi mora bit dovoljno upozorenje iz Biblije, kad se govori o lažnim prorocima.

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Događa mi se to, da kad se god zainteresiram npr. o Sai Babi, Hari Krišni
(da saznam o njima, a znamo tko su)...i pročitam nešto o njima, ili još gore pogledam videa na you tubu, počnu problemi.
U mojoj glavi počnu se događat čudne "nuspojave", osjećam se mučno i teško,...

I nameće mi se da Isus nije jedini i pravi Bog !!
Stvarno mi mora bit dovoljno upozorenje iz Biblije, kad se govori o lažnim prorocima.

"Ako vam tada tko rekne: 'Evo Krista ovdje! Eno ondje!' - ne vjerujte. Ustat će doista lažni kristi i lažni proroci i tvorit će znamenja i čudesa da, bude li moguće, zavedu izabrane. Vi dakle budite na oprezu!" (Mk 13, 21-23)

Mislim da se svakom vjerniku kad-tad pojavi neka sumnja u sve ono što vjeruje... Zato i kaže Isus da moramo biti na oprezu, jer lažnim prorocima je zadaća sipati uokolo svo blještavilo i primamljivo samo da zavedu, da ih pridobe na prvu loptu, onime što se čovjeku može najviše svidjeti... Treba biti na oprezu i ne se dati uvući, ne dozvoliti si razmišljati poput tih lažnih proroka i na taj način prepuštati se tome... Isus nas poziva da bdijemo i molimo da ne padnemo u napast. Što sotona neprestano čeka nad svakim? Čeka samo trenutak blokade savjesti, trenutak kad dozvolimo savjesti da zaspi, i tad udara, nama se to sve čini lijepo i ugoodnooo, i na kraju kad te grijeh baci u blato, ošine te i ne možeš shvatit kako si dopustio taj grijeh, kako si sad potpuno svjestan ljage grijeha, a prije ne... I zato Isus poziva na bdijenje i molitvu, da nam savjest uvijek bude pripravna, da budemo spremni oduprijeti se kad nas neprijatelj želi izmanipulirati i srušiti... Tražiti utočište u Isusu Kristu, uvijek iznova k Njemu se utjecati. Upoznavajući svoju vlastitu vjeru, Nauk naše Crkve, upoznavajući Evanđelje i Boga, postajemo sve jači i imuniji, postajemo zid u kojem se napasti obijaju kao valovi od stijene jako sretan Ne daj se, vjerniče Smile Vjeruj - Krist Gospodin, Bog moj i tvoj, samo je jedan i zaista nema drugoga uz njega.

(Iv 13, 35)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:

osjećam se mučno i teško,...

Ja ovo osjetim kada slušam agresivnu glazbu... ili glazbu koja ima text kontra morala.... Osjećam kako to ruši moje dostojanstvo pred Bogom.

ivoo

PostanoPostano: ned 03 vel 2008, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh, vjernik nažalost tako je a na sreću žan je opet napisao kao i uvijek post u kojem je sve rečeno.
O samom sai babi sam već dao link na te seksualne delikte koje spominje Drago Plečko, a i piše dosta toga u ovoj temi ali kad je čokolada iznio ove njegove stavove red je da se osvrnem jer zaista imaju negativan utjecaj kako vjernik kaže na glavu vjernika. Drago Plečko se stalno predstavlja kao znanstvenik i stalno kao neutralan čovjek ali uvijek s jasnom tendencijom. U drugoj temi je čokolada isto dao jedan njegov članak gdje je napao ovaj forum a između ostalog je napao da ne pišemo njegovo prezime sa č već sa ć. A on sam svoje prezime u potpisu piše pogrešno sa c a znamo da koristi tastaturu sa č i ć jer njih koristi u tekstu. Isto tako tamo sam ukazao kako on iskrivljuje činjenice. Napisao sam što je rekao u onoj emisiji a ovdje sam Plečko kaže da sai baba nije Bog ali da ono što čini nije trik hm? Tamo kaže da su to odlike Boga a ovdje da ipak nije Bog hehe. Ali ostavimo se mi njegovih mišljenja. Pozabavimo se mi na temelju čega on kaže da nije trik? Slijedeći logiku Plečkova znanstvenoi istraživnja on to najvjerojatnije tvrdi zato jer sam Sai Baba kaže da nije trik. Drago je snimao i nije mogao otkriti trik, ali i na zapadu ima ljudi koji čine trikove i ljudi ih snimaju i ne mogu skužiti trik, samo za razliku od Sai Babe ne tvrde da rade nešto paranormalno niti se predstavljaju Bogovima, Evo primjer jednoga http://www.dcopperfield.com/
A što se tiče drugog posta Draga Plečka tiče to pokazuje kakav je njegov stav prema yogi, reinkarnaciji i svemu tome. Nama bi to bilo isto kao da netko puta oi nečemu iz Harrya Pottera i ovaj odgovoara, svi znamo da je to bajka i da su ono izmišljeni likovi, ali ovdje je i ovaj ninđa koji postavlja pitanje i Plečko koji odgovara uvjereni u istinitost ovih nebuloza, pričama o avatarima reinkaranacijama i sličnim da ne rečem što. A za potvrdu toga sam dao neki dan i link gdje se vidi kojim se to zananstvenim poslom bavi Drago Plečko, on otkriva tko bio tko u prošlom životu. Pa je otkrio zananstvenom metodom koju naravno taji da je Jadranka Kosor u prošlom životu bila koreografkinja itd ali on se i tu opet pokazuje kao neutralan pa je i tu dao za nekakvu ravnotezu i Gordanu Grbić iz SDP pa je i njoj tražio što je bila u prošlom životu. Netko tko zna osnove naše vjere trebao bi znati da mi vjerujemo u Uskrsnuće i to je temelj naše vjere a ne u reinkarnaciju, to je temelj koji bi trebao znati svaki vjernik pa i el pepe, pa bi mu onda mnoge stvari bile jasnije Wink
Čokolada
isključen

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 9:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čekajte samo da postanem guru. Laughing Ali ja neću ljudima dijelit pepeo ko Sai Baba već čokolade od kojih se ne deblja. njam
mala_ive21

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nam je Isus jasno rekao da će bit lažnih proroka,....mislim da pitanje sai babe pripada tome,bar ja tako vjerujem...
Vjerujem u Isusa,u Njegovo Uskrsnuće,u Njegov drugi dolazak.... u sve ono što molim u Vjerovanju na svetoj Misi i nitko,ama baš nitko mi nemože prodavat nikakve priče o reinkarnaciji,...i tim šarlatanskiim stvarima.Ako me je već Isus spasio pa da kome ću ja vjerovat onda....
Uostalom naš Bog jedini je sišao k nama da bude jednak nama,...u svemu osim u grijehu.
Znam puno praktičnih vjernika koji amo reć interesiraju se za sekte toga tipa.
Nepada mi napamet,to postoji isto ko što i sotona postoji.
Samo jednomu vjerujem,jednomu se molim,i samo će me Jedan spasiti,moj Spasitelj...nitko drugi nego Isus Krist.Zar da ja Njegov kalež trpljenja uspoređujem s ičim drugim???
(možda nije u skladu s temom i raspravom jednostavno to je moj komentar ko ima šta protiv neka kaže)

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome što ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo Saleški, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
pingi

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 16:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nije mi jasno što pored ove naše prekrasne kršćanske vjere
netko traži "uokolo"?
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 04 vel 2008, 17:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:
nije mi jasno što pored ove naše prekrasne kršćanske vjere
netko traži "uokolo"?

Jer ne živi tu vjeru. Stuja lakše prolazi linijom manjeg otpora, tj. uokolo šaraju oni koji bi željeli imat sve bez muke, na tacni, fino izglancano, mirišljavo itd., a upravo se to može najprije zapazit na "štandovima" drugih... Kad ne živiš vjeru, hodaš oko tih "štandova" i teško ti je skužit da to ponuđeno na njima nije stvarno, već nacrtano na kartonu da prekrije ono iza...

(Iv 13, 35)
merkat

PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Tko nije samnom, protiv mene je "

Tko je imao milost Božju da kada se petlja s takvim stvarima, osjeti da je to od đavla, nikada mu ne padne na pamet nešto slično.
Belive me.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Fra Bubi

PostanoPostano: sri 15 lis 2008, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni je on najobičniji lažni prorok! Jer nije dobro, po meni, govoriti nekome da je Sotona ili ne ili nešto tome slično! Pustimo Boga da on da posljednji sud!! A sai baba kao takav odvlači one koji mu to dopuste! Na nama je da primjerom vratimo te ljude "pravoj vjeri"! Zar ne? Wink
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.