HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 5:46. Pogledaj neodgovorene postove
Sai Baba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : sai baba je...

čudotvorac 
2%
 2%  [ 1 ]
luđak 
42%
 42%  [ 21 ]
"utjelovljeni" sotona 
30%
 30%  [ 15 ]
lažni prorok 
26%
 26%  [ 13 ]

Ukupno glasova : 50

Autor Poruka
elninjo7

Spol: muško
PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Dakle, japanci koji vjeruju u Buddhu i Hindusi koji vjeruju u Krišnu/Šivu su naivci na krivom putu... jako sretan i gotovo budale. jako sretan Isus je tu a oni slijede tamo neke druge. Neš ti ega...

Ne kužiš.nije stvar da se oni ne mogu spasiti odnosno biti sretni nego je ono u što oni vjeruju nije istinito.zar je egoizam tvrditi da je katolička vjera jedino istinita i objavljena od samoga Boga.I ti onda egosit koji tvrdiš da su sve religije od Boga i da je istinito panteističko shvaćanje Boga jer tvrdiš da je tvoja vjera ispravna.

Citat:
Mi smo valovi, Bog je ocean. Mi jesmo dio Boga, u Bogu smo. A mislimo da smo izdvojeni.
Kakva je samo sreća vratiti se u ocean i spoznati da jesi taj ocean.

Postoji li slobodna volja?
Btw.je si li posjetio ovu stranicu http://www.exbaba.com/ i koja je tvoja vjera ako smijemo znati?

"Ne boj se, Jakove, crviću, Izraele, ličinko ja sam pomoć tvoja-riječ je Jahvina-
Svetac Izraelov tvoj je otkupitelj"
Iz 41,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam stručnjak, ali dok sam proučila ove postove...i malo pregledala linkiće stranica s ovih postova imam par stvari za prokomentirati...

Citat:

Budalo, kad ti se približi smrtni čas,

ajd mi reci jedno mjesto u sv.pismu di je se Bog ili Isus obratil ljudima s budalo...

Citat:

Suvremeno obrazovanje vodi samo raspravama
a ne i sveukupnoj mudrosti.

mislim da ovo govori dovoljno o njemu...što su ljudi upućniji i obrazovaniji to više vide da mlatari praznu slamu...

sapienti sat

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
imaš milione ljudi koji slijede Sai Babu. i vele da ih je promjenio. ti ljudi jesu danas bolji nego prije. Baba je puno ljudi promjenio na bolje.
(...)
..Ne tražiti ovoga ili onoga Boga već SEBE mjenjati i spoznati da je taj jedan isti Bog u tebi i u svima nama.

Pa naravno da ih je promjenio, sipajući pred njih "zlato" da su oni bogovi - prva stepenica na kojoj čovjek pada Confused Ok, ako nije psihički bolesnik, vjerojatno je lukavi zavodnik koji nastupa s logičkim smicalicama i finim kolačima... Rolling Eyes

Haidakhan napisa:
Da bi prosječan čovjek shvatio riječi jednog Avatara treba mu dosta vremena tj razvoja svijesti. Ne toliko razmišljati šta govori i piše taj mistik nego sam meditirati i raditi na sebi.

Ako ćemo se malo igrat filozofa, ajmo povuć paralelu s Descartesom koji je rekao "Cogito ergo sum" - svoje postojanje svodi na misao. Dakle, ako ja pretpostavim da moje postojanje dokazuje moja misao, onda sam ja zapravo misao Wink Pa onda ni ja nisam muškarac niti žena, ni star ni mlad, ja sam sve to - misao nema spola ni godina; ja sam svugdje, u svakom trenutku - u svojim mislima mogu biti gdje god poželim i bilo kad; ja ne moram ići niti dolaziti - sve mogu iz fotelje u dnevnom boravku Laughing ja se mogu kretati natrag ili naprijed u vremenu i znati sve što želim - još jedna lijepa osobina mojih misli; vrijeme i prostor ne nameću mi nikakva ograničenja - mogu mislima otić gledat Nou kak gradi korablju ili 80 tisuća godina u budućnost u posjet svojim rođacima; zakoni vaše fizike ne dopuštaju da se nešto stvori ni iz čega, no ovaj zakon ne vrijedi za mene - kako je misao čudesna, evo mislim na prazan prostor i - puff - stvorio sam slona iz ničega Wink Eto, sad sam i ja kul Cool Jedino nemam tak dobru frizuru ko on Laughing Wink No dobro, šalu na stranu, Sai Baba se zbilja služi smicalicama da bi pridobio zbunjene... Confused

Haidakhan napisa:
to ti tako vidiš i to je ok za tebe. ali ne misle svi tako i oni imaju neke druge puteve. Ne vjeruju u sotonu.

To ne znači da sotona ne postoji.

Haidakhan napisa:
btw - Sam Sai Baba vrlo pohvalno priča o Isusu.

Već sam se osvrnuo na to - pa naravno da će pričat pohvalno o Isusu kad u svojim pothvatima cilja i na kršćane pokušavajući im to ukrasiti što je ljepše moguće da ih pridobije, a zatim da ih udalji od Crkve Rolling Eyes

Haidakhan napisa:
Fakat,povremeno ovo pročitam i svaki puta se valjam od smijeha.

Ako se svaki put valjaš od smijeha kad pročitaš da postoji samo jedan Bog, onda si bome i ti smiješan jer si i sam prije rekao da je jedan Bog Laughing Malo smo zbunjeni ili? Wink Rolling Eyes
Postoji jedan jedini Bog, a svi ostali "bogovi" su lažni, izmišljeni, nametnuti. Jedan jedini Bog koji je sve stvorio i koji sve ravna i upravlja, koji je poslao svoga Sina na zemlju da otkupi svijet, jedan jedini koji je poslao svoga Duha da vodi i usmjerava jednu jedinu (katoličku) Crkvu. Mnogi nisu upoznali pravoga Boga već nekog od "bogova" i upravo je zadaća Crkve da donosi Evanđelje svakome stvorenju, da Ga svi upoznaju, ma gdje god oni bili, u Africi, Aziji, na Antarktici... jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:

btw - Mnoge Isusove riječi su tumačili potpuni duhovni šarlatani.
Jedino razumijevanje njegovih riječi se doživi kroz srce,kroz život, ne kroz čitanje biblije jer svatko od nas ima drugačiju razinu svijesti.Osobno mislim da u bibliji ima 20 do 30 % istine. Svećenici su mnoge zapisane stvari izokrenuli i promjenili da im se bolje uklopi.

teško mi čitat ove izjave stoljeća, koje s tolikom lakoćom pišeš, kao da posjeduješ svu pamet svijeta... (pretopostavljam da nisi priočitao nijednu knjigu katoličke nauke, već 2-3 knjiga od tih tvojih baba pa s takvom lakoćom daješ ovakve izjave...
legendo, jasno mi je di se navukao na to, i doista i mi je žao jer pretpostavljam da si odrastao kao katolik, i da roditelji nisu na tebe prenijeli ono što su obećali na tvom krštenju....
Ako kažeš da si otvoren ajd, sad ti malo promisli , jel si ti možda u krivu, jer kao što vidiš forumaši nađu odgovor na sve što kažeš.
Dopuštaš li mogućnost da si možda u krivu????
ajd reci. (nemoj mi citirat dijelove poruke, već mi samo odgovori na ovo pitanje)
klara

PostanoPostano: uto 17 srp 2007, 23:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja će te zamolit kao i sv. franjo legenda:
odgovori na jedno jednostavno pitanje (ili dva-tri):

rođen si u Indiji?
ako nisi - onda ti ona teza o Iranu i Muhamedu pada u vodu ... Laughing Laughing Laughing
neovisno o "psihološkom proifilu" i razini svijesti ... Cool

što pronalaziš u Sai Babi čega nema u Isusu Kristu,
što pronalaziš u njegovim riječima čega nema u kršćanstvu?
što te odvelo tom učenju i vjerovanju?

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i još nešto:
kažeš kako je Sai Baba milione ljudi promijenio na bolje ...
a u čemu se očituje ta njihova promjena?

dok raznorazni Babe i Babaiji zgrću lovu na prosvjetljenjima i inicijacijama,
zabavljaju se pisanjem knjižica o postizanju razina svijesti i utapanju o ocean ljubavi,
a ostatak "sljedbenika" trenira postizanje nirvane
- za to vrijeme diljem Indije Misionarke ljubavi (red kojeg je osnovala bl. Majka Tereza)
brinu o potrebitima, "gubavcima" naših dana: bolesnima, sirotinji, gladnima, siročadi ...

toliko o promjenama na bolje i ljubavi ...

Kristijan

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 10:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
elninjo7 napisa:
Znači sve su religije istinite.ali su one protrječne po toj logici nema Boga.
Ti tvrdiš da je glupo tvrditi da je kršćanstvo jedina prava religija(mislim istinita).Ti meni upravo tvrdiš da je jedino tvoja religija istina odnosno da su sve religije(ako to tvrdiš) od Boga i sve šta naučava tvoj sai baba.
Proturiječan si samome sebi..

imaš ljude kojima Buddha ili Krist NIŠTA ne znače, niti su čitali o njima. Pojma nemaju čovječe. ti ljudi su danas prosvjetljeni,stopili su se sa beskrajnim Bogom. Imaju znanje/spoznaje/uvide o kojima ja i ti možemo samo sanjati.
ili se u napadu ega i neznanja sprdat i reći da su ti ljudi u zabludi jer nisu slijedili Buddhu ili Krista itd.

Ne kužim... Nisu slijedili Boga ili boga ili nešto deseto a stopili su se s beskrajnim B(!)ogom?? I što su uspjeli spoznati sami samcati? Zar možemo nešto sami Spoznati bez Boga? I kako su se, molim te, stopili s nekim tko im ništa ne znači? Pišeš da im npr. Krist ništa ne znači ali stope se s Bogom? Khm... Pa kad su se već stopili s Njim, onda im valjda i nešto znači, wouldn`t you say?

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
i još nešto:
kažeš kako je Sai Baba milione ljudi promijenio na bolje ...
a u čemu se očituje ta njihova promjena?

zabavljaju se pisanjem knjižica o postizanju razina svijesti i utapanju o ocean ljubavi,
- za to vrijeme diljem Indije Misionarke ljubavi (red kojeg je osnovala bl. Majka Tereza)
brinu o potrebitima, "gubavcima" naših dana: bolesnima, sirotinji, gladnima, siročadi ...
toliko o promjenama na bolje i ljubavi ...

klara mislim da si pogodila u srž. To je ona bitna razlika. Mi prihvaćamo svoj križ i nosimo ga, dok drugi obećavaju lagodnost. pljesak pljesak pljesak
Haidakhan
isključen

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
E, moj sinko, upao si ti u neke istočnjačke maglice pa se umotao kao pile u kučine. Žao mi je, ali sve to su notorne bedastoće. Kakvo utapanje u nekog boga. Nego, spusti se na zemlju, ne sanjaj o nekakvim spoznajama i ne znam čemu još, nego se primi posla i pokušaj odgovoriti - sam sebi

ccc mara, opet pišeš stvari gledajući sebe u ogledalo i zamišljajući
druge.

Citat:
A taj tvoj Sai Baba sjajno zna nešto drugo - obrtat lovu i priznajem majstor je u tome.

Tješi se. A btw, oko tebe se ni ne trudim. Ovdje čak nalazim prilično degutantnim i samo spominjanje jednog od Avatara kao što je Sai Baba u kontekstu s sitnom varalicom koja laže o Sai Babi i novcu. Bez uvrede.

Citat:
je li ovaj materijalni svijet utvara i nevrijedan ili je on djelo ljubavi. Ako je djelo ljubavi, onda mora postojati izvor ljubavi, a to može biti samo osoba, a neke ništa i sve. Pa kreni dalje tražit - ako želiš, naravno. Ovako ove će te tvoje utvare stvarno odvuć u ništa.

Čitam i ne mogu vjerovati da netko može nešto ovako napisati.
Tebi ni osnove mišljenja nisu sasvim bistre, a išla bi se baviti nečim što ga sasvim nadilazi. Neš ti ega...
klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:

ccc mara, opet pišeš stvari gledajući sebe u ogledalo i zamišljajući
druge.

Tješi se. A btw, oko tebe se ni ne trudim. Ovdje čak nalazim prilično degutantnim i samo spominjanje jednog od Avatara kao što je Sai Baba u kontekstu s sitnom varalicom koja laže o Sai Babi i novcu. Bez uvrede.

Čitam i ne mogu vjerovati da netko može nešto ovako napisati.
Tebi ni osnove mišljenja nisu sasvim bistre, a išla bi se baviti nečim što ga sasvim nadilazi. Neš ti ega...

a da ponudiš nekakve dostojne protuargumente
umjesto spuštanja stvari na osobnu razinu i "pljuvanja" po ljudima? Cool

Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ako se svaki put valjaš od smijeha kad pročitaš da postoji samo jedan Bog, onda si bome i ti smiješan jer si i sam prije rekao da je jedan Bog Laughing Malo smo zbunjeni ili? Wink Rolling Eyes

Zbilja si zabrijao.

klara veli :

"u prvoj Božjoj zapovijedi Bog nam je jasno dao na znanje da je On jedini Bog
(Otac, Sin i Duh Sveti)
i da uz njega svemogućeg Stvoritelja svega,
nema i ne može biti nikakvog drugog boga...
nema Brahme, Bude, Shive, Vishne"

jesi svjestan koliko je to pogrešno i smiješno tumačenje...
Veli nema Buddhe ni Shive...a tako hindusi nazivaju svoje Bogoljude.
Baš kao što krščani Isusa nazivaju Bogočovjekom.

Zadnja promjena: Haidakhan; sri 18 srp 2007, 12:21; ukupno mijenjano 1 put.
Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
a da ponudiš nekakve dostojne protuargumente
umjesto spuštanja stvari na osobnu razinu i "pljuvanja" po ljudima?

Ovdje se Sai Babu (NIJE važno što je on u pitanju,može i netko drugi) naziva psihičkim bolesnikom, opsjednutim čovjekom i šizofreničarem. To su direktna vrijeđanja. Tebe nije bilo nigdje ali si se sada pojavila i trkeljaš o nekakvom vrijeđanju. Činjenica je da ja maru nisam direktno vrijeđao. A kamoli da bi bilo koga nazivao šizofreničarem itd.
Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
zar je egoizam tvrditi da je katolička vjera jedino istinita i objavljena od samoga Boga.

egoizam ? egoizam je za to preslaba riječ majstore.

Zar misliš da je Bog toliko glup pa da je samo krščanima dao jedini pravi put i upute itd.
klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad me već citiraš, onda to učini kako spada ...
a ne polovično ...

Haidakhan napisa:
Ovdje čak nalazim prilično degutantnim i samo spominjanje jednog od Avatara kao što je Sai Baba u kontekstu s sitnom varalicom koja laže o Sai Babi i novcu. Bez uvrede.

ako to nije tako,
zašto je onda Sai Baba svim silama nastojao uništiti knjigu Lord of Air
koju je napisao jedan od njegovih učenika?

bivši guru Rabindranath Maharaj, pripadnik najviše brahmanske kaste u Indiji,
navodi podatak prema kojemu Sai Baba ima milijune i milijune dolara na bankovnim računima
a ni desetinu istih ne troši na socijalni rad...
slična situacija je i na bankovnim računima Maharishi Mahesh Yogija
kao i Bhagawana Rajneesha koji je sebe proglasio božanskom inkarnacijom ...

hoćeš li i njih nazvati sitnim varalicama?

u svakom slučaju, za tone pepela koje Sai Baba "materijalizira"
nitko me ne može uvjeriti da potječu iz Neba...
u Nebu nema pepela... no ima ga negdje drugdje…
ni zlato koje on "materijalizira" nije ublažilo bijedu siromaha Bangalorea
nego je završilo na rukama i vratovima ...

Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Btw.je si li posjetio ovu stranicu http://www.exbaba.com/

Još davno. Jedini što mogu reći je da takvi ni ne znaju čovjeka lažno optuživati. Optužbe su mješavina imbecilnosti i zlobnosti tipa Baba me silovao i slično. Nije vrijedno spomena. Ljudska zloba nema kraja i svašta izmisli.
By the way,imaš na netu sajt (ne znam adresu,zaboravio sam..) gdje je jasno opisano kako i od kuda dolaze te laži. Sve je u detalje opisano i kada se to pročita vidi se tko tu DEBELO laže. pozzz
Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 12:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
ako to nije tako,
zašto je onda Sai Baba svim silama nastojao uništiti knjigu Lord of Air
koju je napisao jedan od njegovih učenika?

Svim silama veliš... Bože dragi...
Zašto vjeruješ u takve imbecilnosti....to su takve laži da graniči sa smijalicom...
Kada sam bil na predavanju Swamijia dobio sam (vani) knjigu smrt jednog gurua. Knjiga je prozirna, loše smišljena. Velim,ako idu nekoga 'srediti' trebali bi to raditi puno bolje.
Ni na koji način ne želim tebe ni bilo koga "navući" na Sai Babu.
Vanio je vrelo i moram si skratiti dan Smile a pisati o duhovnosti je zabavno.

Citat:
bivši guru Rabindranath Maharaj, pripadnik najviše brahmanske kaste u Indiji,
navodi podatak prema kojemu Sai Baba ima milijune i milijune dolara na bankovnim računima
a ni desetinu istih ne troši na socijalni rad...
slična situacija je i na bankovnim računima Maharishi Mahesh Yogija
kao i Bhagawana Rajneesha koji je sebe proglasio božanskom inkarnacijom ...

Ovo za Sai Babu je ogavna laž, ni prva ni posljednja s njihove strane.
Za Oshoa ne znam. nit me on zanima.

Citat:
u svakom slučaju, za tone pepela koje Sai Baba "materijalizira"
nitko me ne može uvjeriti da potječu iz Neba...
u Nebu nema pepela... no ima ga negdje drugdje…
ni zlato koje on "materijalizira" nije ublažilo bijedu siromaha Bangalorea
nego je završilo na rukama i vratovima ...

Jel to onaj stručnjak za new age Blažević? legenda!!!!!
Imam doma cd iz 2006 gdje hvali Yogu Reiki i Sai Babu. u što viče...
Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Dopuštaš li mogućnost da si možda u krivu????
ajd reci.

Ovisi oko čega. oko nekih stvari sigurno jesam.
gledaj,potpuno sam siguran da teorije o tome da samo Budizam/Krščanstvo/Islam vode bogu i istini veze nemaju sa zdravim razumom a KAMOLI sa duhovnim razvojem.....
Religija sužava svijest i razvoj.dobro je roditi se u religiji ali nije dobro ostati zaljepljen uz nju.
Kristijan

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:

Religija sužava svijest i razvoj.dobro je roditi se u religiji ali nije dobro ostati zaljepljen uz nju.

Nego? Meni ovo zvuči kao ono tinejdžersko "kriza identiteta", "Boga mrzim jer me cura ostavila" i slično... Ponudi, molim te, barem dva argumenta kojima možeš pokušati dokazati da religija sužava svijest i razvoj. Pa koja korist od rađanja u religiji ako ću je napustiti??

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
brinu o potrebitima, "gubavcima" naših dana: bolesnima, sirotinji, gladnima, siročadi ...toliko o promjenama na bolje i ljubavi ...

Opet manipuliraš neistinama.Nemrem se s tobom razgovarat kad pričaš napamet, a ništa o Babi nisi pročitala.

Zahvaljujući brojnim socijalnim programima, koje Baba osobno predvodi, u Putaparthiju i okolici izgrađene su brojne škole i fakulteti, među kojima čak i Glazbena i Umjetnička akademija, muzeji i stadioni, Planetarij, aerodrom i, što je najvažnije, vodovod koji je preporodio ovaj siromašni jug Indije gdje milioni ljudi imaju pristupi pitkoj vodi danas.

pozzz do sutra
Haidakhan
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Nego? Meni ovo zvuči kao ono tinejdžersko "kriza identiteta", "Boga mrzim jer me cura ostavila" i slično... Ponudi, molim te, barem dva argumenta kojima možeš pokušati dokazati da religija sužava svijest i razvoj. Pa koja korist od rađanja u religiji ako ću je napustiti??

Nađi si za rasprave nekoga tko ima više strpljenja i voljan ti je polako objašnjavati stvari.
Kristijan

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hahahahaha... Hit&run, jel? Ajde neka...

P.S. Adminu: smije li se biti zločesto sarkastičan na ovom forumu? Razz Jer imam par stvari na jeziku, a ne usudim se...

Da, moj iq moli sve zainteresirane forumaše da mi pomognu u shvaćanju kako religija sužava moju ionako suženu svijest o životu...
(sorry ali nisam mogao se suzdržat, to je zbog vrućine... Smile )

klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Zašto vjeruješ u takve imbecilnosti....to su takve laži da graniči sa smijalicom...

navedi mi jedan jedan konkretan argument da su to laži ...
i zašto ti vjeruješ da to nisu laži?

da nisam pročitala ništa o Babi,
onda ti ne bih mogla odgovarat konkretno ...
i ne manipuliram neistinama ...
samo pišem istinu koja tvom uhu (ili oku) nije ugodna ... Cool

ostalo ti je još prilično toga za odgovorit ... Wink Laughing Laughing Laughing
između ostalog ...

btw, furaš se na Babu,
a čini mi se da i sam hinduizam prilično slabo poznaješ ...
smatraš li hinduizam religijom ili filozofijom?

ovaj tvoj pokušaj izjednačavanja Presvetog Trojstva s trolikim bogom Trimurtijem
je loš pucanj u prazno ...
Shakti, Shiva i Vishnu su tri zasebna božanstva (boga), a ne bogoljudi ...
od kojih svaki ima popriličan broj svojih utjelovljenja ...
Vishna čak deset, od kojih su najpoznatiji Rama i Krishna ...
Shakti - Durga ili Kali te Parvati ili Uma ...
tako da si tu dobrano pomiješao kruške i jabuke ...
trebao bi ipak nešto više naučiti o Presvetom Trojstvu
da bi mogao vući takve paralele ...

klara

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:

Zato što je to apsloutno nevažno za tvoj duhovni razvoj. Eto.
Duhovni rast se događa unutar čovjeka i sasvim je svejedno šta kaže ovaj ili onaj guru za tvoga Isusa.. Žišku?

pliz, ajde me prosvijetli ...
zašto onda tebi nije svejedno što kaže bilo tko od nas za Sai Babu? razmislja

Čokolada
isključen

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 14:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haidakhan napisa:
Religija sužava svijest i razvoj.

Ovo je najgluplja i najbedastija izjava koju sam ikad čuo. Rolling Eyes
pingi

PostanoPostano: sri 18 srp 2007, 15:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nevjerojatno koliko 1 čovjek može zavarat druge ljude...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.