HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 8:40. Pogledaj neodgovorene postove
Gospodar prstenova
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: ned 26 lip 2005, 8:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je zakon kad smeagol frodu odgrize prst i padne u lavu. ne zbog oskacivanja i padanja u lavu vec zbog toga sto je pisac htio reci. naime, mislim, potaknut ljepotom knjizevnosti, da je pisac htio stvoriti novi brojevni sustav koji bi se temeljio na broju devet! mozda sam u krivu, al vjerujem da je to j.r.r.r.r.r.r.r. tolkien sugerirao.
to meni knjiga/odlomak govori.... (umetnite smajlica po volji)

i super mi je kad se aragorn, legolas i gimli prvi put susretnu sa gandalfom bijelim. mali sok za nas citatelje jer smo mislili da je gandalf zaglavio u dubinama kazaduma.... nice one, tolkien!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

PostanoPostano: ned 26 lip 2005, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanimljiv izbor - Fat.

Meni je vrlo dojmljiv bio i Sharkijev kraj. Kad je Saruman pokuÅ”ao nožem ubiti Froda, te kad su drugi hobiti željeli zbog toga smaknuti Sarumana. Frodo je imao njegov život u Å”aci, ali nije ga želio ubiti jer je nekad bio velik i jer mu je iz samislosti dao novu priliku,... Kako je pisac to krasno rekao kroz Sarumanove rijeĆØi: "porastao si polutane,..."... Cool Cool Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 11:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈovjeĆØe, al ste vi izkomplicirali ovu temu, kak vam to samo uspjeva! Wink
Meni je Tolkien fantastiƦan, ĆØovjek koji je uspio stvoriti jedan cijeli svijet, narode, njihovu povijest jezike i pismo koje se uz malo truda može i nauĆØiti koristiti iz dodatka knjige! Tako dobro opisani krajolici da sam se ja doslovce guÅ”io dok sam ĆØitao onaj dio kad su Frodo i Sam prolazili kroz Mordor, kao da sam bio tamo s njima(Å”ta'Å” imam i ja viÅ”ka maÅ”te Wink )!!
I joÅ” kratak osvrt na ove filozofije, neznam jeli netko ĆØitao Silmarilion iz kojeg se može vidjeti, pogotovo iz prvog djela knjige, kako je Tolkien razmiÅ”ljao na jedan izrazito krÅ”Ć¦anski naĆØin dok je pisao djelo. Taj dio knjige je pisan na epski naĆØin gotovo kao da je pisao Postanak(tj. ima nekih zanimljivih sliĆØnosti)! Eto toliko od mene za sada! jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Tonka

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 14:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
ƈovjeĆØe, al ste vi izkomplicirali ovu temu, kak vam to samo uspjeva! Wink

Sve se može kad se hoƦe Wink
Kad se mnogo malih složi, sve se može, sve se komplicira Wink
Mislim da bismo to mogli sa svakom temom hop
merkat

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A cuj kad god pretjeramo u filozofiranju mozemo prodat new age trik da trazimo istinu.... Laughing

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Gandalf

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 15:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo proĆØitah prvih pola stranice i ne mogu se naĆØuditi.

Moj osvrt na Gospodara Prstenova:

Knjige su remek-djela! Ne zanima me neki literarno-kritiĆØki osvrt, on u ovom sluĆØaju ne bi niÅ”ta znaĆØio. Takva maÅ”ta, zahvalan sam Bogu Å”to je dao ljudima takav dar.
Naravno, inspiriran je Tolkin sa 2.svjetskim ratom, i sa stvarnim istokom i zapadom. Najvažnija misao je borba dobra i zla, koliko god ofucano to zvuĆØalo, kod njega je to ipak lijepo i originalno i svima nam je ipak na kraju drago Å”to smo na strani dobra.

Filmovi su po meni jako dobri, nisam gledao sliĆØnih ostvarenja na filmskom platnu, bar ne tako velikih priĆØa i tako dobre produkcije. I meni su smetale neke izmjene koje je Jackson radio, no poslije sam shvatio da nije mogao to sve skupa izvesti u nekoj formi koju bi obiĆØni gledatelji mogli pogledati (dakle u bar nekih 3 sata), iskreno, i danas se ĆØudim kako je uspio sve to skupa zgurat u tako "kratko" vrijeme, a najveƦi dokaz da nije napravio dosadnu stvar je da su tisuƦe ljudi koji nisu bili fanovi prije i nisu ĆØitali knjige odgledali sva tri dijela... A za to stvarno treba ako niÅ”ta drugo onda barem strpljenja.

Stvarno sam sretan da su takve lude scene konaĆØno snimljene i na filmu, i nakon par gledanja stvarno mi je guÅ”t pogledati sve ponovno, jedino mi je žao Å”to svaki od filmova ne traje barem 6 sati...

Å to se tiĆØe nekih mistiĆØno-okultistiĆØko-magijskih stvari, STVARNO IH NISAM PRIMIJETIO!

Tko u ovim filmovima vidi neŔto opasno, taj se boji i vlastite sjene! Možda su to Ŕkrupule?!

Znas sta...
merkat

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 17:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mozda, a mozda nisi primjetio da je razgovor bio konstruktivan sto je i cilj foruma. Prihvacajuc razlicita misljenja, pogotovo onih koji su citali knjigu sto je konretniji dozivljaj od mojeg gledanja filma na nematerinjem jeziku, korigirao sam misljenje i prihvatio vecinu.

Od tebe naime primjecujem tvrdocu i teme na kojima se javljas su uvijek kritika i osvrt na drugoga te nisam primjetio da sudjelujes u nekim temama s tematikom sirenja dobrih vibracija.
Mozda su i to skrupule.

fat drummer

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 17:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e, e i super mi je kad se gimli i legolas natjecu koje je ubio vise orkova... nije lijepo al je humoristicno
i kad hobiti sjede na rusvinama i raspravljaju o povijesti pusenja lule...

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
vasha

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Aaaah Shocked

Tko bi mu odolio ne moram niŔta objaŔnjavati ne moram niŔta objaŔnjavati ne moram niŔta objaŔnjavati
arkandeo

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 18:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijep je ko slika, a na slici... Laughing

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 18:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Citat:
Meni je Tolkien fantastiƦan, ĆØovjek koji je uspio stvoriti jedan cijeli svijet, narode, njihovu povijest jezike i pismo koje se uz malo truda može i nauĆØiti koristiti iz dodatka knjige!

to je meni najfascinantnije u cijeloj priĆØi s gospodarima prstenova... Cijeli jedan svijet je napravio i izmislio! i to s toliko detalja, maÅ”tovitosti i predivnih poruka.

A ovo s slikicom!!!!? Grooooozno! a ja mislila da je ovo krÅ”Ć¦anski forum!!!! Brzo na ispovijed.. a ja pem skupa s vama... hm... he he he Laughing Laughing Laughing Wink Laughing

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Tonka

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 19:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dakle, ja mislim da je gornja slika postavljena kako bismo dobili uvid u obilježja ekranizacije Tolkienove knjige....
Ne bih se bunila na joÅ” takvih slikovnih argumenata u ovoj raspravi jako sretan jako sretan jako sretan
heartsong

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 20:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Dakle, ja mislim da je gornja slika postavljena kako bismo dobili uvid u obilježja ekranizacije Tolkienove knjige....
Ne bih se bunila na joÅ” takvih slikovnih argumenata u ovoj raspravi

tako je! Dajem prijedlog da se i primjerom Legolasa stekne bolji uvid u obilježja ekranizacije Tolkienove knjige... Wink Laughing

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Tonka

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong napisa:

tako je! Dajem prijedlog da se i primjerom Legolasa stekne bolji uvid u obilježja ekranizacije Tolkienove knjige... Wink Laughing

Razmatramo li ozbiljno ovaj problem, ne bismo smjeli zanemariti braƦu Boromira i Faramira...
Samo radi usporedbe, naravno.
Slažete li se, kolegice?
merkat

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 20:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ste gledali film " Kad katolkinje polude " ? Cool

Gandalf

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa nije vam valjda Boromir zgoddan? SvaŔta...

Citat:
e, e i super mi je kad se gimli i legolas natjecu koje je ubio vise orkova... nije lijepo al je humoristicno
i kad hobiti sjede na rusvinama i raspravljaju o povijesti pusenja lule...

Mene baÅ” to brojanje najviÅ”e živcira, uz naslutni pederluk glavna 2 lika u treƦoj knjizi (a i filmu). I ono NEPOTREBNO AMERIKANIZIRANO Legolasovo skejtanje na Å”titu...

Merkate, a Å”ta da ti kažem, proĆØitaj ponovno cijeli moj post pa ƦeÅ” vidjeti da sam se samo jednom reĆØenicom osvrnuo na tvoje tvrdnje, ostalo je bio komentar knjiga i filmova (i to pozitivan, a takvi mi loÅ”e idu). Å to se mene tiĆØe, uopƦe nisi morao prihvatiti miÅ”ljenje veƦine u ovoj raspravi, ako si veƦ imao neke svoje argumente. Ja sam izrazio ĆØuĆ°enje...

Zadnja promjena: Gandalf; pon 27 lip 2005, 20:53; ukupno mijenjano 2 put/a.

Znas sta...
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

now, now gandalfe, svi muskarci koji vitlaju macevima i sami putuju godinama kroz divljinu su pederi.... (indiana jones, aleksandar veliki)
to je lijepa ljubav izmedju patuljka i vilenjaka, biblija to ne brani...
pogledaj samo gay insinucaije: zavitlajmo macevima, izvadimo maceve, nabit cu te na svoj mac, probijmo im utvrdu ovim masivnim ovnom.

da, da pederi su najveci ratnici

Gandalf

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 20:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A Aleksandar je Veliki navodno (prema zapisanim simptomima bolesti) UMRO OD AIDSA! Laughing

Znas sta...
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 20:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
A Aleksandar je Veliki navodno (prema zapisanim simptomima bolesti) UMRO OD AIDSA! Laughing

ili dosade, simptomi su neobicno slicni

Gandalf

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

joooj nemoj njega! On je imao onaj kompleks, mislim da se zvao Edipov, i da je to onaj sindrom kad on spava s svojom majkom u kasnijem djetinjstvu, ranim tridesetima.. Nije ni ĆØudo da je umro od aidsa...

A to da aids tad nije postojao, ne vjerrujem, jer, ako je tad bila CIA onda je sigurno bio i AIDS

Znas sta...
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sta je to loptanje? fakat ne znam... moje znanje je fokusirano na nogomet
jel to ko ono sto je bilo u francuskoj pa je bila loptaonica pa su se tamo zatvorili i donosili ustav?

tko vam je najneuvjerljiviji lik cijele te trilogije? najlosije razradjen? najnelogicniji? tko je najslabija karika?

fratar

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ok, nismo li malo previÅ”e odlutali s teme, a kad smo veƦ kod slika kak to da se od muÅ”kog djela ovog foruma nitko nije sjetio Arwen ili Galadriel ili bar one male hobitice za koju se Sam na kraju oženio? Laughing Laughing

Zadnja promjena: fratar; pon 27 lip 2005, 21:18; ukupno mijenjano 1 put.

- to troje -

andjelcic
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

oce li mi tko rec sta je to loptanje?!?!?!?!?

i da ronaldinho je ruzan ko noc, al stvarno... mislim igra ko violina, al ruzan

fratar

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LOptanje ti je najvažnija sporedna stvar na forumu i nalazi se u ƐakovaĆØko-Srijemskoj biskupiji, igraju deĆØki protiv cura!

A sad bi li se mogli vratiti na temu koje je ja mislim LOTR!

- to troje -

andjelcic
klara

PostanoPostano: pon 27 lip 2005, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sorry, tema je Gospodar prstenova... Cool
a ja Ʀu se pridružit redu za ispovijed... Rolling Eyes

Zadnja promjena: klara; pon 27 lip 2005, 21:32; ukupno mijenjano 1 put.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.