HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 stu 2019, 1:00. Pogledaj neodgovorene postove
Gospodar prstenova
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: sub 02 srp 2005, 11:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, lijepo je razgovarati, ali ja neƦu "gubiti vrijeme", nego Ʀu uživati u vaÅ”em druÅ”tvu razgovarajuƦi o Tolkienovom opusu.
Å to vam je bilo posebno drago u "Hobitu"??
Meni osobno je najdraži onaj dio kad Bilbo odlazi u tabor ljudi i vilenjaka i nosi im "najdragulj" kao zalog svega Å”to je zaslužio kako bi time paltio cijenu mira i izbjegao moguƦi rat patuljaka i vilenjaka,... Jedini u cijeloj priĆØi, mali Bilbo Baggins nije bio optereƦen zlatom s Pustogore nego je ĆØeznuo za mirom u ubavome Shireu,... Ona zgranutost vilenjaĆØkog kralja Tranduila i zmajoubojice Barda kad su vidjeli Bilba bila mi je tako zabavna,... Nisu mogli doƦi sebi kad im je Bilbo iznio pogodbu,... Uz sve to skupa Bilbo nije htio ostaviti svoje prijatelje patuljke na cjedilu nego se vratio u njihov tabor premda je mogao svaÅ”ta oĆØekivati kad se dozna za njegov "izdajniĆØki ĆØin",... Iako je sve to Å”to je uĆØinio Bilbo bilo poslije zasjenjeno bitkom pet vojska - svejedno mi je taj herojski ĆØin mirotvorstva i prijateljske odanosti ostao vrlo upeĆØatljiv,... Laughing Laughing Laughing

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 02 srp 2005, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Heartsong znam kak ti je, ja sam cijli zivot u opoziciji, prvo niko nije u kvartu mogao shvatit zakaj ne slusam azru i dugme, pa zasto nisam za ime dinamo, pa zakaj ne igram playstation pa zasto nisam odusevljen Nikom Kranjcarom, pa zakaj ovo pa zakaj ono....e nisam nit pobornik ideje srbija do japana nit trnje do sljemena...sorry al imam svoj stav....

Tako je!!!!
Zbog merkata sam i izjavilo to kaj sam izjavila.
Nije ovo loÅ”a ekipa ili neka bez imalo razumjevanja za tuĆ°e stavove. Ali dajte, ako djelite stajaliÅ”te s veƦinom budite oprezniji kak kontraargumentiraju. ƈak i da netko razmiÅ”lja da je gospodar prstenova najsotonistiĆØkija knjiga koja je ugledala svjetlo dana taj se ne smije osjeƦati ugroženim ni u jednom trenutku. Može se raspravljati i s puno viÅ”e razumjevanja.

Usput, ako je ova tema bila namjenjena samo ovacijama prema filmu i knjizi nek to autor naglasi i oni koje se neƦe slagati Ʀe svoju temu otvoriti negdje drugdje.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sub 02 srp 2005, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost Hobita sam ĆØitao prije nekoliko godina tak da se baÅ” i ne sjeƦam, ali super mi je onaj dio kad se Bilbo natjeƦe u zagonetkama s Golumom! Wink

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Tonka

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SjeƦa li se netko crtiƦa Gospodar prstenova?
MraĆØno, sa sugestivno napravljenim likovima Oraka i crnih jahaĆØa?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam crtiƦ u DivX verziji,... PriliĆØno je mraĆØno napravljen,... No, kako god, divim se svim pokuÅ”ajima ekranizacije velebnog Tolkienova svijeta,... Cool

Coje

PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tonka napisa:

Å to si htjela reƦi sa tim da su orci sugestivno napravljeni likovi? Iskreno - ne kužim Å”to želiÅ” time istaknuti. Cool

Tonka

PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Tonka napisa:

Å to si htjela reƦi sa tim da su orci sugestivno napravljeni likovi? Iskreno - ne kužim Å”to želiÅ” time istaknuti. Cool

UpeĆØatljivo, dojmljivo, na naĆØin da njihov izgled sugerira njihov karakter, nagovjeÅ”taju atmosferu zla i opasnosti koja prijeti likovima ...je li jasnije?
Coje

PostanoPostano: pon 04 srp 2005, 9:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala na pojaÅ”njenju. Imao sam sasvim drugu predodžbu o tome Å”to si htjela time reƦi,... Laughing Cool Cool

Tonka

PostanoPostano: pon 04 srp 2005, 11:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Hvala na pojaÅ”njenju. Imao sam sasvim drugu predodžbu o tome Å”to si htjela time reƦi,... Laughing Cool Cool

Nema na ĆØemu, i drugi put Wink
Upravo mi je palo na pamet da znam Ŕto si možda mislio da ja mislim, a ja nisam bila ni blizi toga da to mislim jako sretan jako sretan jako sretan
Jezik je nesavrÅ”en, kaj ƦeÅ” jako sretan
Coje

PostanoPostano: uto 05 srp 2005, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad se veƦ prisjeƦamo posebno nam dragih mjesta u LOTR i Å”ire sjetih se jedne scene s Tomom Bomadilom,... Tom je zatražio od Froda Prsten i stavio ga na prst, ali prsten nije imao nikakvu vlast nad njim,... Niti je mogao Toma uĆØiniti nevidljivim, niti je tko mogao hodati nevidljiv pred njim,...
Pitam se, ako je veƦ imao takvu moƦ - nije li mogao poraziti i samog Saurona kad bi ovaj doÅ”ao na njegov teren?! ... Kako god bilo, uživao sam u Frodovim igrama kad je pokuÅ”ao provjeriti uĆØinkovitost svog prstena,... JoÅ” jedan detalj mi je bio zanimljiv. Naime, Tom je pozvao Froda neka skine taj prsten jer mu je ruka ljepÅ”a bez prstena,... To bi moglo znaĆØiti da je Tom mogao naslutiti zlu narav samog predmeta u kojeg je Sauron utkao ogromnu koliĆØinu svoje moƦi,... Cool Cool Cool Cool

fratar

PostanoPostano: uto 05 srp 2005, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da, Tom Bombadil, nekako sam zapravo viÅ”e oĆØekivao od njega, mislio sam da Ʀe se i on viÅ”e ukljuĆØiti u tome svemu, ali je on bio pre nezainteresiran ili se ja baÅ” dobro nesjeƦam

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 22:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A Å”to bi ti, fratar, bio zainteresiraniji od njega da te je doma ĆØekala prekrasna kƦi rijeĆØne vile - Goldberry?? Laughing Laughing Laughing

fratar

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehehe, gledajuƦi na to iz te perspektive vjerojatno ne! Laughing Laughing Laughing
ali nekako sam, neznam ni sam zaÅ”to od njega viÅ”e oĆØekivao.

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 23:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tom Bombadil mi je ostao najnejasniji lik od svih o kojima sam ĆØitao u Tolkienovom opusu,... Kojem rodu on pripada? Tko mu je Goldberry? OĆØito je da je "neÅ”to" mlaĆ°a od njega - ali nemam pojma koji je bio njihov odnos... osim Å”to su se sigurno voljeli... Cool Cool Cool

fratar

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 23:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni se nekako ĆØinilo da je Goldberry nekakva entica, a Tom pjesnik koji je volio tu staru Å”umu, ima u pripovjetkama iz opasnih predjela neÅ”to viÅ”e o njemu no ni to joÅ” nisam stigao proĆØitiati, a mislim da ĆØak ima neka zbirka njegovih pjesama

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ProĆØitao sam "PriĆØe iz opasnih predjela" gdje se i nalazi spjev o Tomu Bombadilu,... ali nema tamo niÅ”ta posebno,... MožeÅ” samo zakljuĆØiti kako je Tom održavao veze sa Shireom, a to veƦ znaÅ” iz LOTR jer se družio s farmerom Magottom,...
Entice su stablolika biƦa a Frodo je ostao tako oĆØaran Golberrynom ljepotom da nisam ni u jednom trenutku posumnjao u njen humanoidni izgled,... Laughing Laughing Laughing Laughing

fratar

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Laughing Laughing Laughing a ĆØuj, Å”ta da kažem, ima veƦ dosta od kada sam ja ĆØitao Prstenovu družinu, možda sam neÅ”t pomjeÅ”ao!
NAÅ”ao sam na jednoj LOTR sranici, ali se nemogu sjetiti gdje popis svih Tolkienovih knjiga meĆ°u kojima ima i jedna baÅ” o Bombadilu, to bi bilo zgodno nabaviti!

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam za posebnu knjigu o Tomu Bombadilu - a ako ona postoji onda postoji na engleskom - jer na hrvatskom nije objavljena,...

Ono Ŕto imam u svojoj biblioteci jest knjiga "Propovijesti iz opasnih predjela" a u njoj se nalazi poseban naslov "Pustolovine Toma Bombadila" (na nekih Ŕezdesetak stranica)...
Ako naiĆ°eÅ” na zasebnu knjigu to mi javi - jer bih je silno želio imati,... Cool

fratar

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako uspijem doƦi do nekih knjiga , sigurno Ʀu ti javiti ali ĆØisto sumnjam!

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osim "Unfinished tales" koje su joŔ ne prevedene ne znam koja mi knjiga nedostaje,... Imam sve Ŕto je prevedeno i izdano preko Algoritma. Je li joŔ netko drugi izdavao Tolkienov opus???

fratar

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 1:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je samo Algoritam, joÅ” nisam ĆØuo za druga izdanja, ali mi se nekako ĆØini da ima joÅ” fenomenalnih neprevedenih knjiga

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 1:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZnaÅ” Å”to? Prva prilika kad budem u Rijeci idem u jednu knjižaru gdje prodaju knjige na stranim jezicima,... Nadam se pronaƦi sve te zanimljivosti,... Laughing

Coje

PostanoPostano: ned 10 srp 2005, 22:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam jedno pitanje za poznavatelje LOTR,...
Najdraže scene iz cijelog LOTR su mi one iz Lothloriena, a meĆ°u njima posebno mjesto zauzima razgovor (odnos) izmeĆ°u lijepe Faladriel i patuljka Gimlija, sina Gloinova,... Kako biste vi definirali taj odnos? Kad bi to bilo moguƦe, rekao bih da su se oni zavoljeli u onom trenutku kad su se pogledali i jedno drugome osmjehnuli u svome prvom razgovoru,... I poslije kroz roman nailazimo na mjesto gdje Galadriel Å”alje poruku "nositelju pramena", a ta poruka je njemu skoro draža od njegova života,... Kako biste vi sebi tumaĆØili te znakove? OSim toga, nije dopustio da mu netko ospori kako je Galadriel najljepÅ”a od svih žena u MeĆ°uzemlju (dok nije susreo Arwen u svoj njenoj ljepoti).... Cool Cool Cool

fat drummer

PostanoPostano: čet 14 srp 2005, 5:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

inace, moram ovo rec... citao sam gospodara prstenova na engleskom i originalan opis toma je i vise nego uznemirujuc.... tom je ili totalno gay ili sam ja lud (nisam, nisam imam i potvrdu od doktora da nisam)

old tom bombandil is a merry fellow
bright blue his jacket is, and his boots are yellow

i jos zivi s nekom zgodnom mladom damom s kojom nema nista. e sad vi recite meni kakva to osoba trcakara okolo u zutim cizmama i plavom kaputicu, s liscem u kosi, zivi kao cimer sa zgodnom goldberry... ali ta travesija se i nastavlja. kada hobbitima prica pricu ponekad se nicim izazvan ustane i krene plesat i pjevat. da dobro znam da su sve to stereotipi i da dorino manzin citajuci ovo kima glavom i negoduje, ali merkat je bio u pravu, lotr kvari mlade umove!!!!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Tonka

PostanoPostano: čet 14 srp 2005, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
e sad vi recite meni kakva to osoba trcakara okolo u zutim cizmama i plavom kaputicu, s liscem u kosi

Možda ne zna uskladiti boje jako sretan jako sretan jako sretan
Mislim, lako je Gandalfu (onom iz knjige ne foruma) birati odjeƦu...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.