HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 5:05. Pogledaj neodgovorene postove
Gospodar prstenova
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: sub 02 srp 2005, 11:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, lijepo je razgovarati, ali ja neću "gubiti vrijeme", nego ću uživati u vašem društvu razgovarajući o Tolkienovom opusu.
Što vam je bilo posebno drago u "Hobitu"??
Meni osobno je najdraži onaj dio kad Bilbo odlazi u tabor ljudi i vilenjaka i nosi im "najdragulj" kao zalog svega što je zaslužio kako bi time paltio cijenu mira i izbjegao mogući rat patuljaka i vilenjaka,... Jedini u cijeloj priči, mali Bilbo Baggins nije bio opterećen zlatom s Pustogore nego je čeznuo za mirom u ubavome Shireu,... Ona zgranutost vilenjačkog kralja Tranduila i zmajoubojice Barda kad su vidjeli Bilba bila mi je tako zabavna,... Nisu mogli doći sebi kad im je Bilbo iznio pogodbu,... Uz sve to skupa Bilbo nije htio ostaviti svoje prijatelje patuljke na cjedilu nego se vratio u njihov tabor premda je mogao svašta očekivati kad se dozna za njegov "izdajnički čin",... Iako je sve to što je učinio Bilbo bilo poslije zasjenjeno bitkom pet vojska - svejedno mi je taj herojski čin mirotvorstva i prijateljske odanosti ostao vrlo upečatljiv,... Laughing Laughing Laughing

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 02 srp 2005, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Heartsong znam kak ti je, ja sam cijli zivot u opoziciji, prvo niko nije u kvartu mogao shvatit zakaj ne slusam azru i dugme, pa zasto nisam za ime dinamo, pa zakaj ne igram playstation pa zasto nisam odusevljen Nikom Kranjcarom, pa zakaj ovo pa zakaj ono....e nisam nit pobornik ideje srbija do japana nit trnje do sljemena...sorry al imam svoj stav....

Tako je!!!!
Zbog merkata sam i izjavilo to kaj sam izjavila.
Nije ovo loša ekipa ili neka bez imalo razumjevanja za tuđe stavove. Ali dajte, ako djelite stajalište s većinom budite oprezniji kak kontraargumentiraju. Čak i da netko razmišlja da je gospodar prstenova najsotonističkija knjiga koja je ugledala svjetlo dana taj se ne smije osjećati ugroženim ni u jednom trenutku. Može se raspravljati i s puno više razumjevanja.

Usput, ako je ova tema bila namjenjena samo ovacijama prema filmu i knjizi nek to autor naglasi i oni koje se neće slagati će svoju temu otvoriti negdje drugdje.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sub 02 srp 2005, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost Hobita sam čitao prije nekoliko godina tak da se baš i ne sjećam, ali super mi je onaj dio kad se Bilbo natjeće u zagonetkama s Golumom! Wink

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Tonka

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 11:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sjeća li se netko crtića Gospodar prstenova?
Mračno, sa sugestivno napravljenim likovima Oraka i crnih jahača?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam crtić u DivX verziji,... Prilično je mračno napravljen,... No, kako god, divim se svim pokušajima ekranizacije velebnog Tolkienova svijeta,... Cool

Coje

PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tonka napisa:

Što si htjela reći sa tim da su orci sugestivno napravljeni likovi? Iskreno - ne kužim što želiš time istaknuti. Cool

Tonka

PostanoPostano: ned 03 srp 2005, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Tonka napisa:

Što si htjela reći sa tim da su orci sugestivno napravljeni likovi? Iskreno - ne kužim što želiš time istaknuti. Cool

Upečatljivo, dojmljivo, na način da njihov izgled sugerira njihov karakter, nagovještaju atmosferu zla i opasnosti koja prijeti likovima ...je li jasnije?
Coje

PostanoPostano: pon 04 srp 2005, 9:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala na pojašnjenju. Imao sam sasvim drugu predodžbu o tome što si htjela time reći,... Laughing Cool Cool

Tonka

PostanoPostano: pon 04 srp 2005, 11:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Hvala na pojašnjenju. Imao sam sasvim drugu predodžbu o tome što si htjela time reći,... Laughing Cool Cool

Nema na čemu, i drugi put Wink
Upravo mi je palo na pamet da znam što si možda mislio da ja mislim, a ja nisam bila ni blizi toga da to mislim jako sretan jako sretan jako sretan
Jezik je nesavršen, kaj ćeš jako sretan
Coje

PostanoPostano: uto 05 srp 2005, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad se već prisjećamo posebno nam dragih mjesta u LOTR i šire sjetih se jedne scene s Tomom Bomadilom,... Tom je zatražio od Froda Prsten i stavio ga na prst, ali prsten nije imao nikakvu vlast nad njim,... Niti je mogao Toma učiniti nevidljivim, niti je tko mogao hodati nevidljiv pred njim,...
Pitam se, ako je već imao takvu moć - nije li mogao poraziti i samog Saurona kad bi ovaj došao na njegov teren?! ... Kako god bilo, uživao sam u Frodovim igrama kad je pokušao provjeriti učinkovitost svog prstena,... Još jedan detalj mi je bio zanimljiv. Naime, Tom je pozvao Froda neka skine taj prsten jer mu je ruka ljepša bez prstena,... To bi moglo značiti da je Tom mogao naslutiti zlu narav samog predmeta u kojeg je Sauron utkao ogromnu količinu svoje moći,... Cool Cool Cool Cool

fratar

PostanoPostano: uto 05 srp 2005, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da, Tom Bombadil, nekako sam zapravo više očekivao od njega, mislio sam da će se i on više uključiti u tome svemu, ali je on bio pre nezainteresiran ili se ja baš dobro nesjećam

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 22:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A što bi ti, fratar, bio zainteresiraniji od njega da te je doma čekala prekrasna kći riječne vile - Goldberry?? Laughing Laughing Laughing

fratar

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehehe, gledajući na to iz te perspektive vjerojatno ne! Laughing Laughing Laughing
ali nekako sam, neznam ni sam zašto od njega više očekivao.

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 23:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tom Bombadil mi je ostao najnejasniji lik od svih o kojima sam čitao u Tolkienovom opusu,... Kojem rodu on pripada? Tko mu je Goldberry? Očito je da je "nešto" mlađa od njega - ali nemam pojma koji je bio njihov odnos... osim što su se sigurno voljeli... Cool Cool Cool

fratar

PostanoPostano: sri 06 srp 2005, 23:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni se nekako činilo da je Goldberry nekakva entica, a Tom pjesnik koji je volio tu staru šumu, ima u pripovjetkama iz opasnih predjela nešto više o njemu no ni to još nisam stigao pročitiati, a mislim da čak ima neka zbirka njegovih pjesama

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pročitao sam "Priče iz opasnih predjela" gdje se i nalazi spjev o Tomu Bombadilu,... ali nema tamo ništa posebno,... Možeš samo zaključiti kako je Tom održavao veze sa Shireom, a to već znaš iz LOTR jer se družio s farmerom Magottom,...
Entice su stablolika bića a Frodo je ostao tako očaran Golberrynom ljepotom da nisam ni u jednom trenutku posumnjao u njen humanoidni izgled,... Laughing Laughing Laughing Laughing

fratar

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Laughing Laughing Laughing a čuj, šta da kažem, ima već dosta od kada sam ja čitao Prstenovu družinu, možda sam nešt pomješao!
NAšao sam na jednoj LOTR sranici, ali se nemogu sjetiti gdje popis svih Tolkienovih knjiga među kojima ima i jedna baš o Bombadilu, to bi bilo zgodno nabaviti!

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam za posebnu knjigu o Tomu Bombadilu - a ako ona postoji onda postoji na engleskom - jer na hrvatskom nije objavljena,...

Ono što imam u svojoj biblioteci jest knjiga "Propovijesti iz opasnih predjela" a u njoj se nalazi poseban naslov "Pustolovine Toma Bombadila" (na nekih šezdesetak stranica)...
Ako naiđeš na zasebnu knjigu to mi javi - jer bih je silno želio imati,... Cool

fratar

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako uspijem doći do nekih knjiga , sigurno ću ti javiti ali čisto sumnjam!

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 0:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osim "Unfinished tales" koje su još ne prevedene ne znam koja mi knjiga nedostaje,... Imam sve što je prevedeno i izdano preko Algoritma. Je li još netko drugi izdavao Tolkienov opus???

fratar

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 1:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je samo Algoritam, još nisam čuo za druga izdanja, ali mi se nekako čini da ima još fenomenalnih neprevedenih knjiga

- to troje -

andjelcic
Coje

PostanoPostano: pet 08 srp 2005, 1:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znaš što? Prva prilika kad budem u Rijeci idem u jednu knjižaru gdje prodaju knjige na stranim jezicima,... Nadam se pronaći sve te zanimljivosti,... Laughing

Coje

PostanoPostano: ned 10 srp 2005, 22:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam jedno pitanje za poznavatelje LOTR,...
Najdraže scene iz cijelog LOTR su mi one iz Lothloriena, a među njima posebno mjesto zauzima razgovor (odnos) između lijepe Faladriel i patuljka Gimlija, sina Gloinova,... Kako biste vi definirali taj odnos? Kad bi to bilo moguće, rekao bih da su se oni zavoljeli u onom trenutku kad su se pogledali i jedno drugome osmjehnuli u svome prvom razgovoru,... I poslije kroz roman nailazimo na mjesto gdje Galadriel šalje poruku "nositelju pramena", a ta poruka je njemu skoro draža od njegova života,... Kako biste vi sebi tumačili te znakove? OSim toga, nije dopustio da mu netko ospori kako je Galadriel najljepša od svih žena u Međuzemlju (dok nije susreo Arwen u svoj njenoj ljepoti).... Cool Cool Cool

fat drummer

PostanoPostano: čet 14 srp 2005, 5:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

inace, moram ovo rec... citao sam gospodara prstenova na engleskom i originalan opis toma je i vise nego uznemirujuc.... tom je ili totalno gay ili sam ja lud (nisam, nisam imam i potvrdu od doktora da nisam)

old tom bombandil is a merry fellow
bright blue his jacket is, and his boots are yellow

i jos zivi s nekom zgodnom mladom damom s kojom nema nista. e sad vi recite meni kakva to osoba trcakara okolo u zutim cizmama i plavom kaputicu, s liscem u kosi, zivi kao cimer sa zgodnom goldberry... ali ta travesija se i nastavlja. kada hobbitima prica pricu ponekad se nicim izazvan ustane i krene plesat i pjevat. da dobro znam da su sve to stereotipi i da dorino manzin citajuci ovo kima glavom i negoduje, ali merkat je bio u pravu, lotr kvari mlade umove!!!!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Tonka

PostanoPostano: čet 14 srp 2005, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
e sad vi recite meni kakva to osoba trcakara okolo u zutim cizmama i plavom kaputicu, s liscem u kosi

Možda ne zna uskladiti boje jako sretan jako sretan jako sretan
Mislim, lako je Gandalfu (onom iz knjige ne foruma) birati odjeću...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.