HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 24 stu 2017, 1:55. Pogledaj neodgovorene postove
Zašto (zbog koga/čega) sam (p)ostao katolik???
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: sub 07 vel 2004, 2:04
PostNaslov : Zašto (zbog koga/čega) sam (p)ostao katolik???
Citiraj i odgovori

Ovo naoko jednostavno pitanje trazit ce od nas da dobro razmislimo, jer svatko ima neki razlog koji ga je naveo da postane katolikom! Mozda ce netko reci da su ga roditelji navikli na to da treba ici u crkvu nedjeljom... Onda su razlog roditelji!
Dakle, svatko od nas ima neki razlog! Bilo bi jako lijepo kada bi ga podjelili sa drugima. Jer taj razlog (zbog cega smo katolici) nam pomaze da prebrodimo teske i naoko neizdrzive situacije... (ps. Sigurno nas je to pitanje barem jednom netko pitao: Zasto vjerujes? Jesmo znali odgovoriti?)

Biti ce zabavno... Samo se otvorite i ako vec pisete, napisite (opisite) onako od srca taj razlog!

NITKO VAS NECE ISMIJATI ZBOG TOGA STO OVDJE NAPISETE!!! A AKO NETKO I POKUSA, TO JE ODRAZ NJEGOVE KVALITETE KAO KATOLIKA!!!

Ovo nije zamisljeno kao rasprava i "prepucavanje", nego vise kao upoznavanje... Ja cu se pred kraj izjasniti, jer ne zelim sugerirati nikome nista!

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
spavanko

Spol: neodređen
PostanoPostano: sub 07 vel 2004, 8:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja mogu samo rec da sam ostao katolik. kako bi to moja seka analizirala: a zasto bi nesto mijenjao kad je tebi i tvojoj okolici ovako dobro. naravno da sam sad preskocio onaj veliki dio kusnji i izazova, ali kako god da se pogledam unutra, dolazim do zakljucka da drugacije ne bi mogao, ukoliko zelim ostat vjeran sam sebi

make love, no war
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 08 vel 2004, 17:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bojim se da ne pripadam niti jednoj kršćanskoj (pod)grupi, već se jednostavno volim smatrati kršćankom. Pogodit ćete da nisam odgajana katolički niti sam kao dijete redovno odlazila u crkvu, tako da taj osjećaj pripadnosti katolicizmu nije u meni ukorijenjen. Koliko je to kamen spoticanja u mom duhovnom razvoju pretpostavljam da imate svoje mišljenje. Ne odbacujem Crkvu i odem ponekad na duhovne obnove ili misu, ali kažem- rijetko.

Toliko o katolicizmu. E sad, mene zanima odnosi li se pitanje baš na to- zašto sam postao katolik, ili zašto sam postao kršćanin, odn. obratio se na Kristov put?
Gogi

PostanoPostano: pon 09 vel 2004, 0:29
PostNaslov : Re: Zasto (zbog koga/cega) sam postao katolik???
Citiraj i odgovori

Pozdrav u Kristu,
zole napisa:

Biti ce zabavno... Samo se otvorite i ako vec pisete, napisite (opisite) onako od srca taj razlog!

Evo jedan razlog koji je vise od srca nego zabavan.

Idea Milošću Božjom sam to što jesam, jer "Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas... Iv 15,16".

Arrow Ako se zelite nasmijat ima i toga na ovom sajtu, pogledajte forum o sportu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 0:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OK! Vidim da ipak trebam malo intervenirat...

za spavanka:
nisam dobro shvatio... razlog je taj sto su svi tvoji katolici pa si onda i ti?

za natu:
pitanje se odnosi upravo na ono sto ti je u tom trenu palo na pamet. Ako si vec napisala da se jednostavno volis smatrati krscankom, onda podpitanje: zasto se smatras krscankom? Zasto bas krscankom?

za gogija:
lijepo sto si odmah citirao NZ, ali... onda podpitanje: Kako znas da te je Bog odabrao?

Mislim da lagano svi koji su odgovorili (koje POHVALJUJEM!!!) maknuli od onoga sto pitanje od vas trazi-malo vise pisanja o svojem poimanju vjere (kroz razlog zbog kojega smo katolici/krscani)
I jako mi je zao sto se neki koji su prilicno glasni o pojedinim temema, na ovako jednostavnom pitanjeuza jednoga katolika, sute...

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 10:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to sto su moji isto je bio jedan ogromni temelj kojeg ne mogu zanijekati. a ono moje da sam "ostao katolik" je svjesna spoznaja da sam na pravom putu, da se moja okolina i ja osobno tako naj.. osjecamo, djelujemo i svoje potencijale iskoristavamo

make love, no war
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u katoličanstvu sam rođena, i po krštenju u Crkvu ukorjenjena. No to nije bio moj osobni ulazak u katoličanstvo, niti sam katolik postala jer su me dok još nejače bijah, krstili. Katolikom se ne postaje. Katolikom se živi. Danas sam katolik jer sam se osobno osvjedočila što je Krist za mene. Jer sam Ga prihvatila za svoga osobnog spasitelja. Zato sam katolik, jer sam upoznala Onoga koji je došao da Žiovt u izobilju imamo.

toliko od mene. ispiti su mi... pa sam cila u žurbi...

Wink

ostanite u Kristu ucjepljeni!
Jo

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da i ja kazem koju na tu temu! Laughing
Moja je obitelj tradicinalno katolicka i sretna sam zbog toga. Vjerom je obojan cijeli moj zivot jer su mi dva ujaka svecenici i dvije tete casne, no sve to nije dosta da necija vjera postane osobna! Kao maloj bilo mi je tesko moliti dugačke molitve i redovito bih zaspala Confused ! Pogotovo kad bi moja pokojna baka uzela moliti Embarassed ! Kad sam zavrsila osnovnu skolu Boga sam shvacala kao onog koji je na nebu a ja na zemlji i da nemamo bas nesto previse zajednicko jer smo miljama daleko! Razne zivotne situacije dovele su me u krizu, a i do toga da shvatim veličinu nase vjere! Bog mi je dao lijepe trenutke, ali dao mi je i puno toga sto te moze ubiti u pojam (svađa roditelja, neprihvacenost, tesko materijalno stanje...) ali onda sam si (uz pomoc prijatelja i ujaka svecenika) posvjestila da Bog nikada ne daje onoliko koliko ne mozes ponijeti i probala sam na taj nacin, kroz teskoce, slaviti Boga! Bilo je tesko, ali nisam odustajala! Tada sam ZAISTA dozivjela da je On na zemlji, tu uz mene! Osjetila sam Njegovu prisutnost! Bog je uz mene i kad sam super i kad sam lose, samo sam ja ta koja cesto zaboravim na Njega! Vjerujem, jer s Bogom je sve moguce!!! uistinu!

Možda ce nekome ovo biti smijesno,ali to je moja prica o vjeri koja je iz tradicionalne presla u osobnu i opet postala osobna tradicija! Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sviđa mi se post koji je napisala Jo. I ja sam Boga smatrala nečim dalekim, s tim da u mom djetinjstvu nije bilo molitvi. Vjernike sam dijelila na one tradicionalne i one koji su to postali 'preko noći'. Ovo zadnje mi je zvučalo smiješno, tumačila sam to kao hvatanje za slamku u teškim životnim situacijama. Sve dok se to nije dogodilo i meni. Srela sam jednog momka koji mi je počeo pričati o Bogu kao nitko prije i naveo me na kilometarska razmišljanja. Htjela sam pronaći tog Boga kojeg je toliko volio i započela s molitvom. Uslijedile su razne milosti u mom životu - obilje njih, koje su mi govorile da je Bog stvarno živ, da je tu negdje, osjetila sam tu ljubav i taj mir koji toliko priželjkuje današnji čovjek a ne pronalazi ga. Spoznala sam što znači Kristova,ne ljudska, utjeha i snaga.

Ali, to je bio tek start duuuuge životne utrke. Gospodin me 'gurnuo' na početku, te mi i dalje pomaže, diže kad padnem, daje mi piti i briše oznojeno čelo. Znam to danas.
U svemu tome osjetila sam potrebu za ostalim kršćanima, te pokušala biti dio zajednice unutar Crkve kao institucije...Ne znam, možda se radi o navici...možda se ne trudim dovoljno. Zbog te 'nepripadnosti' kažem za sebe da sam samo kršćanka (kolika i kakva neka sudi Bog) ...

p.s. onaj momak i ja danas smo već dugo zajedno........
Jo

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 20:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nato, mislim da si ti vise krscanka nego sto to mislis! Mene je dirnula sad ova prica koju si rekla i jos vise sto si s tim deckom skupa!

Napisala si_
Citat:
Spoznala sam što znači Kristova,ne ljudska, utjeha i snaga.

Kad sam ja to spoznala, zivot mi je bio puno laksi!

Znas s tobom bih bas voljela otici na kavu! Laughing Pa ako svratis u Zagreb bilo bi mi bas drago! Nastavi traziti jer ova vjera je veliko bogatstvo za koje ja zelim svjedociti svojim zivotom! Laughing

Lav je u zraku
nata

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti, Jo! Nemaš pojma koliko mi ovo znači.
Dat će Bog - u Zagrebu ili Zadru....
Jo

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znas, u biti si ti meni danas uljepsala dan! Malo me je stislo svasta, ali ocito je ovo zaista "duhovni akumulator" Laughing Laughing Laughing

Lav je u zraku
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

citam vas... i napajam se...
zole

PostanoPostano: sri 11 vel 2004, 0:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E to!!! To je ono pravo! To je ono o cemu se treba (i mora) pisati na ovakvim stranicama. Razlozi zbog kojih smo to sto jesmo. Kada netko "sa strane" procita sve ovo, shvatit ce da mi nismo neki "ludi manijaci", nego sasvim normalni ljudi.

A svatko se nasao barem jednom u nekoj od ovdje opisnih situacija... stoga ce se netko prepoznati i u svakome od nas!

Hvala vam svima koji ste se otvorili i pokazali kako svjedociti svoju vjeru (a ne zatajiti ju) nije nista cudno ili nenormalno, nego, naprotiv, fantasticno!!!

Vjerujem da su to shvatili svi koji su se javili na ovu temu... No, ocekujem jos javljanja pa cu svoje ostaviti za kraj!!!

Samo tako!!!!

Jo

PostanoPostano: sri 11 vel 2004, 13:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1. Zole, nema ostavljanja za kraj! Molim lijepo da se ukljucis! Smile

2. htjela sam jos nesto reci Nati. U mojim trazenjima osobnog Boga kljucna svega mi je bila Euharistija! Ne znam kako razmisljas o tome,ali to je meni zaista donosilo mir i donosi ga uvijek! Mislim da je to jaaaaako velika i vazna stvar koju nam je ostavio Isus u nasljedje vjere! Eto toliko! Laughing Laughing Laughing

3. Pozdrav svima iz suncanog Zagreba! Cool

Lav je u zraku
zole

PostanoPostano: čet 12 vel 2004, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oki... evo...
Odgojen sam u katolickoj obitelji... i moji preci bili su katolici, rodbina bliza i dalja u svecenicima ili casnama...
U mojoj se obitelji psuje, svadja i sve ostalo sto je "sasvim normalno" za danasnje moderne obitelji!

Jednom mladicu (oko 18 god) je to bilo sve jako zbunjujuce... odgovor je potrazio na pravome mjestu... Novi Zavjet, misa, razgovor i "prepirka" sa svecenicima...

Eto, tu sam nasao sve odgovore koji su me zanimali (a sad trazim druge)... Tu svaki zasto ima svoje zato! Vjernik sam jer cvrsto vjerujem da Bog postoji! Cvrsto vjerujem u Presveto Trojstvo! Cvrsto vjerujem u Djevicu Mariju... Zasto cvrsto vjerujem u sve to? Ne spada pod ovu temu pa sada necu o tome!

Za kraj jedna prispodobica... (ako je netko cackao po mom homepageu onda je vec procitao!) Pricica je manje-vise moja tvorevina:

Jesi li često sretan? Kako i gdje dolaziš do sreće? Najčešeći odgovor bio bi: "na različitim partyjima, gdje se s društvom proveselim i uživam u tome što se mogu zabaviti". Ali možeš li sve svoje "kapacitete sreće" zadovoljiti jednim partyjem? Možda i možeš, ali nakratko. Čovjek je zapravo kao bure bez dna - koliko god sipao sreće u to bure, uvijek ćeš tražiti još. A kako Bog nije ograničen prostorom, vremenom ili masom, kao što čovjek jest, On jedini može ispuniti to bure i time zadovoljiti naše apetite prema sreći. Taj unutarnji mir daje ti snagu i poticaj da uvijek težiš prema uzvišenijem, savršenijem. Kako je rekao i naš blaženik Ivan Merz "U meni gori plamen za nebeskim visinama!", tako i u tebi i tvome prijatelju, neprijatelju, bližnjemu i daljnjemu gori plamen, samo je pitanje koliko mu tko dopušta da se razgori??? Ako mu, dakle, dopustiš da te zapali, tada će tvoja svjetlost obasjati puteve mnogima. Ako budeš ljubio oko sebe i širio katolički duh, ako budeš primjer pravog katolika, promijenit će se i ljudi oko tebe (S kim si takav si!), a time će se dogoditi nešto nevjerojatno: učinio si ono za čim mnogi, tapkajući u mraku i tražeći na krivim mjestima, tragaju - ČUDO!

Eto - to je moja vjera!!!

Chiara

PostanoPostano: čet 12 vel 2004, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zole je rekao da mu nije jasno kako ljudi koji su prvu u odgovaranju na ostale postove nisu i ovdje odgovorili, pa sam se osjetila prozvanom. No zašto nisam odgovorila, pa bila sam ovdje u trenutku kad si zole podstavio ovo pitanje. Nisam znala što da odgovorim, ni sada neznam, nemam neki poseban razlog, jer nemam razloge za ništa, sve su mi osjećaji. Ok, sad vam možda nije jasno, ali ovako, nebih htjela govoriti kako sam postala katolikom, neznam, rođena sam u katoličkoj vjeri, krštena, i mada ljudi nekad govore da to nije bitno, jer nije bila naša odluka, ali mislim da je jer je Bog ostavio pečat na meni kad sam bila vrlo malo dijete, i na svima nama. Pričešćena sam jer eto, tad su se svi pričešćivali, tradicija, mada roditelji nisu bili aktivni vjernici, već oni blagdanski kako ja velim, a onda i krizmana, jer eto, opet svi su se krizmali. U biti to je kako sam postala katolikom, ali onim pravim, nemam pojma. Uglavnom u srednjoj školi sam se borila sa sobom, sa Bogom u sebi, nisam ga željela, nisam ga priznavala, mrzila sam ići na misu, jer su moji roditelji, krenuli, i ja sam morala s njima, išla sam na vjeronauk, svađala se s svećenikom, od njih 5, 6 koji su vodili vjerić, mislim da sam se s tim jednim jedino svađala i da je moja averzija prema vjeri tada bila najvreća, možda i zbog njega, ne znam. Uglavnom, osjećala sam se licemjerno, idem na misu, a govorim protiv Boga, kad mislim na pokojnu baku tješim se da je sada na sigurnom, s Bogom. Uglavnom, svašta strašno.
A kako sam se vratila? E dugo dugo sam bila bez ikakve vjere, nije me zanimalo, nisam niti razmišljala, a onda igrom slučaja, hm, dali to postoji, slučaj. No, kako sam radila na popisu stanovnika, upoznala sam jednu prekrasnu ženu, stvarno je bila dobra, a ja kakva sam nisam imala niti snage niti hrabrosti njoj reći da sam bezbožnik, jer nikome to nisam ni rekla, svi blagdani su bili aktualni, i sve što se uz to vezalo, ali moji osjećaji nikako nisu. A ona, moja prijateljica, ni ne shvativši odmah, čula me je kako pjevam i ponudila mi je da se pridružim župnom zboru, razmišljala sam, tada su bile velike ispovjedi prije Uskrsa, kako sam rekla da nisam već dugo, predložila mi je da se ispovjedim, naravno nekako sam se osjećala kao da se ne mogu izvući jer sam eto išla u društvu još jedne djevojke, ostala na misi, onda išla na Veliki Četvrtak, Petak, Subotu, Uskrs, upoznala me je s nekoliko mladih iz župe i kvarta, pa sam uskoro i na zbor krenula, i tako. A to sve u roku tjedan, dva.
Moram reći bez obzira na svake nedjeljne mise, na sva događanja, odbojku i dalje nisam bila potpuno Kristova, osjećala sam se bolje, nisam imala dileme jer su mi se kockice slagale u glavi, ali nikako nisam bila puna duhom. Prava katolkinja. Kako sam postala neznam, kako sam ostala, ne znam, ali sada tek vidim ono što sam trebala davno prije. Možda pretjerujem, ali sam su mi jasne neke stvari, sad vidim znakove, sad znam da je uvijek i svugdje Bog bio samnom, i kada ga nisam htjela.
Ne vidim znakove kada mi ih pošalje, ali znam prepoznati kada je imao prste u mom životu. Prihvaćam da imamo slobodnu volju, ali znam da sve što radim, sve što mislim, od Boga je, to sam dobila krštenjem, kojeg nisam bila svjesna, krizmom za koju sam bila preneozbiljna. Bog zna kada i šta od nas zraži, čini i ostalo.
Ups, puno sam napisala, možda nije odgovor, ali mislim da nisam kompletna ni kao osoba ni kao katolkinja da bih znala odgovoriti, kada zbog čega i s kim sam ostala tu gdje jesam.
Hvala vam na vašim prekrasnim postovima, inspirirali su me:)

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: pet 13 vel 2004, 1:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wow Chiara. I jos napises da nisi sigurna je li to odgovor!!!

Pa naravno da jest! Bas citam sve ove postove i bas mi je drago sto smo smogli snage otvoriti se jedni drugima, ali i "slucajnim" prolaznicima na netu...

Sto se prozivanja tice, nisam zelio nikoga imenovati, ali mi je drago sto si se osjetila prozvanom, jer si poslala fenomenalan post!!! Wink Obogatila si svakoga koji bude to citao. Zato mi je drago, no nisam nikoga mislio direktno prozivati... sorry... Embarassed

Jo

PostanoPostano: pet 13 vel 2004, 17:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ova stranica je zaista nesto lijepo! Obogacuje i daje snagu! Svatko od nas ima neki put vjere!...
Htjela sam nesto napisati ali slova su mi zastala jer bogatsvo koje se ovdje krije toliko je jako da jaca umorna i podize onoga koji je pao! Zelim vam svima zahvaliti na tome! OSTALA SAM BEZ RIJECI!!!

Laughing Laughing Laughing

P.S. Bilo bi lijepo kad bi se jos ljudi ukljucilo!!!!

Lav je u zraku
Chiara

PostanoPostano: pet 13 vel 2004, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma bez brige zole, znam da nisi nikoga htio prozvati, a dobro je da si to napisao kako bi ljudio odgovorili, svima nam malo treba hrabrosti kada su tako ozbiljne teme u pitanju, ozbiljne i osobne.
Hvala vam svima na vašim postovima, svako ima blago iskustava u sebi, koje ostavi dojam i na tuđe živote, bez obzira što to ne očekujete, ili mislite da je sasvim obična priča.

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: pet 13 vel 2004, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme ljudi, vi ste pravo blago. Biti ovdje stvarno je ugodno i zanimljivo, za razliku od nekih drugih postojećih foruma na netu. Cool
Za Jo -
ne znam za sad što bih ti odgovorila za euharistiju - imala sam neke pokušaje, pa sam išla neko vrijeme u crkvu, sad već duže ne idem. Mislim da ne idem uglavnom zato što nemam tu naviku...hm..
Ali i navike se mijenjaju, zar ne..? Wink
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: sub 14 vel 2004, 9:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma citam vas od samaog pocetka. i nekako nisam znala što napisati. u samom početku jesam imala neki pokušaj, ali bio je cjeli zapakiran, svakako, ništa od njega.
cijeli sam život bila manje-više u Ckrvi. nitko od mojih nije išao, osim možda blagdanima. ali meni nisu smetali da idem. dapace, sad znam da im je bilo drago. uvjek sam se pitala zašto sam baš ja od samog početka imala takvu milost ne odvajati se od Gospodina i biti manje-više svjesna njega... jednom su mi rekli da je moja vjera izmoljena od moga pokojnoga djeda. toga čovjeka ja baš i ne poznjaem, jer je otišao u NEbeksa prostrantva dok još bijah dijete. ali sam oduvjek imala neku povezanost s njime. ne bih vam mogla opisati kakvu, ali neku jesam...
svakako, odlazila ja na misu. jesam. na vjeronauk. jesam. ali nisam bila sretna. nešto mi je falilo. puno. nisam imala neku posebnuj radost življenja. u srednjoj školi ušla sam u društvo, i imali smo redovito druženja, višednevne obnove, razgovore... ali sve je to prolazilo pokraj mene. nije me se baš puno doticalo. sve je to bilo lipo...ali...nije me potpuno zadovoljavalo. kad bi se svi veselili ja sam bila tužna. kad bi svi pjevali, ja bih plakala. i tako je to trajalo... sada, godinama nakon toga, imam flash-backove tih dogadjaja. sada mi se vračaju neke misli i osječaji koje onda nisam imala. često se pitam kada sam zapravo prihvatila Boga u svom životu. i na to pitanje odgovor ne mogu naći. mora bit da me je Gospodin toliko nježno prenbacio iz nesvjesnosti za njega, u svjesnost za njega, da ni sama ne znam kada se to zbilo. nemam neko iskustvo "paf", kakva neki imaju. mozda sam ja onaj sin koji je oduvijek uz Oca pa ni ne zna sto znaci biti bez njega. a i nisam Mu bas zahvalna... Embarassed dapace, cesto sam se znala uhvatiti kako se ljutim sto neki, "do jucerasnji gresnici" imaju veca i ljepsa iskustva Boga od mene Embarassed Embarassed Embarassed i sada mi je baš krivo i sramim se toga...
Embarassed
nata

PostanoPostano: sub 14 vel 2004, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivana divim ti se na iskrenosti. Tvoje zadnje rečenice potiču na razmišljanja.
Razumijem odakle ona 'ljutnja' o kojoj govoriš. Ja sam imala to 'paf' iskustvo i kod mene je vjera buknula odjednom, a neki za koje sam godinama znala da su vjernici, idu u crkvu, i žive 's Bogom', djelovali su mi prilično mlako i malodušno. I onda sam mislila da je njihova vjera samo tradicionalna, bez dubine, 'reda radi' i sl. Možda kod nekih i je tako, ali želim u stvari reći to da svi, bez obzira na to jesmo li od rođenja, u obitelji, okrenuti licem prema Bogu, ili smo to odlučili u nekoj kasnijoj, odrasloj dobi, imamo faze ljepših iskustava s Bogom jako sretan kao i onih sušnih razdoblja kad nam je vjera slabija, kad smo 'mlaki' Confused
Ti si tu otpočetka, polako si se izgrađivala kao Božje dijete i to je razlog zašto tvoja vjera ima dobre temelje. To je bogatstvo koje ti imaš za razliku od onih koji sad moraju nadoknaditi 'izgubljene satove'(npr. ja). To oduševljenje koje dođe nakon 'pafa' vjeruj mi brzo može splasnuti ako nisi oprezan.
Gospodin sigurno ima plan za svakoga. Možda želi da ga upoznamo na različite načine. Tvoj post me oduševio.
Puno te pozdravljam!!!!!!!!! Smile Smile Smile
zole

PostanoPostano: ned 15 vel 2004, 2:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E bravo Nato, bas sam htio to napisati:

Odusevljenje brzo prodje...

Ovo je usko veazno za sve napisano na temi "mladi i vjera" (gdje se prica o tome zasto ne treba tumaciti vjeru kao osjecaj)!

A meni je posebno drago to sto se ovdje okupilo desetak mladih ljudi cvrstog uvjerenja u Boga! Wow!

Jo

PostanoPostano: ned 15 vel 2004, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Htjedoh napisati nesto vezano za Euharistiju! I na neki nacim reci Nati sto mislim! Susrela sam mnogo ljudi, a i sama sam takva bila u srednjoj, da sam isla na misu iz navike ili zato sto sam morala,ali mislim da je tako jer nisam shvaćala vaznost i velicinu tog dara! Mnogi kazu, "ah svecenik mi ne valja pa ne idem na misu" ili "na misi se politizira, zato ne idem" ili kojekakvi razlozi! To je sve zato sto misu gledaju kroz svećenika! On je bitan, ali on je tu sluzbenik! Ako imas kakvu priliku ili kojeg prijatelja svecenika ili bilo kojeg svećenika zamoli ga da ti objasni misu, prodjite misal (knjiga iz koje svećenik čita na misi) skupa! Neces vjerovat koliko se bogatstvo krije u misi, koliki blagoslov!!! Slusaj riječi koje svecenik izgovara iz misala! U misi je najnevazniji dio propovijed ali mi ljudi nekako smo ga stavili na prvo mjesto, te po propovijedi govorimo kakva je bila misa! Bog nam je ostavio milost da Ga primamo u obliku kruha i vina! Nije to ostavljeno samo tako! TO JE HRANA KOJA HRANI NASU VJERU!

Ne zelim te nagovarati na nista, ali kad sama otkrijes dubinu mise vise to nece biti navika koju treba mijenjati nego zelja, potreba...
Oprosti ako sam te s ovim opteretila ili bila nejasna!

Laughing Laughing

Lav je u zraku
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.