HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 17 lis 2019, 11:16. Pogledaj neodgovorene postove
Skrivene poruke u glazbi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
fratar

Spol: muško
PostanoPostano: pet 22 srp 2005, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bez komentara! Confused

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
ToNkIƦ

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 22 srp 2005, 12:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bljak! Buaaaaaaaaa! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sub 23 srp 2005, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Tvrdja nije podforum nego stari dio grada u Osijeku, tamo se nalazi franjevaĆØki samostan gdje se izmeĆ°u ostalog okuplja i frama TvrĆ°a koja je napravila stranicu pod kojom se nalazi spomenuti forum Mr. Green

Znam Fratre i di je Tvdja i Tvrdjaviaca. Tvrdja mi je guba, ima dobrih birceva s dobrim pogledom na setace(ice)... Cool

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 25 srp 2005, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajmo ljudi molit,da onaj naÅ”minkani Manson NIKAD ne doĆ°e u Pulu pa ni Hrvatsku! Nek ga Ameri drže!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pon 25 srp 2005, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobra ideja, a mislim da joÅ” viÅ”e trebali moliti za one koji žele da Manson doĆ°e u Hrvatsku, kao i one koji ga sluÅ”aju!

- to troje -

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Apolon

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 21:55
PostNaslov : Stairway to heaven unatraske
Citiraj i odgovori

Davno sam ja ĆØuo da na Stairway to heaven i nekim drugim pjesmama navodno ima skrivenih sotonistiĆØkih poruka koje se ĆØuju kada se pjesma vrti unatraÅ”ke.
Mislio sam da su u pitanju pretjerivanja nekih fanatika.
No onda mi je Gandalf prije par dana poslao link, koji ja ujedno Å”aljem vama, i gdje sam po prvi puta na vlastite uÅ”i ĆØuo to i moram priznati da, iako volim Stairway, da sam se zgrozio.
Link je:
http://jeffmilner.com/backmasking.htm

Iskreno ga preporuĆØam, u flashu je, clipovi su mali ( oko 100kb) tako da ih se vrlo lako može posluÅ”ati.

U biti na stranici se može ĆØuti viÅ”e pjesama od kojih veƦina ne sadrži sotonistiĆØke tekstove veƦ neke druge stvari, ali najviÅ”e sam se prepao ĆØuvÅ”i Stairway, Hotel California, a ponajviÅ”e kada sam ĆØuo pjesmu iz Pokemona.

Jezivo...

I ono Å”to me najviÅ”e zapanjuje, jest to da u Stairwayu se radi o ĆØitavoj jednoj kitici koja odsvirana unatraÅ”ke ima sasvim drugi tekst.

Pogledajte svakako, nije veliko, ali svakako valja ĆØuti

(uputa, kod pjesme možete kliknuti i da vam piŔe tekst pjesme koja svira, kako za normalni tekst, tako i za izvrnuti)

Pozdrav svima.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Namakahea

PostanoPostano: sub 26 stu 2005, 9:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bacila sam pogled na link koji si dao, ali na zalost ne stignem ih bas sve preslusati... No, najvise od svega sokiralo me to sto se na popisu nalazi i pjesma iz Pokemona Confused

Sto se Stairway-a tice, nisam vjerovala u to... Sve dok mi frendica prije koje 2-3 godine nije pustila pjesmu unatraske i od tada vise nije na popisu meni drazih, a bila je pri vrhu moje liste tuzan

Nedavno je izabrana i za pjesmu (hm... nekog razdoblja, ne sjecam se tocno kojeg) sto me iznenadilo s obzirom da je poznata po sotonistckim porukama.

Neki kriticari i "fanatici" tvrde da u svakoj pjesmi ima takvih poruka, a zacudjujuce velik broj ih se nalazi u pjesmama E.Presley-a. Prema njihovim tvrdnjama niti crkvene i duhovne pjesme nisu toga postedjene Confused

Sto vi mislite o tome Question
krkica

PostanoPostano: pon 28 stu 2005, 9:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nedavno sam vidjela jedan mail (PP prezentacija) u kojoj se prikazuje kako presavijanje ameriĆØke novĆØanice od 20$ može predvidjeti buduƦnost (nama sada proÅ”lost). Kako se presavine tako se vidi zapaljeni Pentagon, blizanci koji gore, a savinuta novĆØanica odaje ime Sadam.

Pitanje: Netko je to znao unaprijed i novĆØanica je namjerno tako dizajnirana s tom moguƦnoÅ”Ć¦u ili je to igra ljudi koji imaju puno maÅ”te i puno slobodnog vremena pa od hladne vode rade vruƦu?

Može li se to reƦi i za ove pjesme? Da su namjerno sotonistiĆØke ili je nekome bilo dosadno, pa je okretao pjesme i radio 'vruƦu vodu'?? Confused

Samo se srcem dobro vidi. Ono bitno je oĆØima nevidljivo. (Mali princ)
vasha

PostanoPostano: pon 28 stu 2005, 10:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bolesno...
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 28 stu 2005, 16:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

krkica napisa:
Može li se to reƦi i za ove pjesme? Da su namjerno sotonistiĆØke ili je nekome bilo dosadno, pa je okretao pjesme i radio 'vruƦu vodu'??

Ostaje ti onda samo da nabaviÅ” oriĆ°iĆ°i ploĆØu i probaÅ” pustit unazad pa da vidiÅ” kaj bu bilo... Wink

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
fratar

PostanoPostano: pon 28 stu 2005, 20:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja imam original ploĆØu LP sa tom pjesmom, kad uhvatim vremena, isprobat Ʀu pa vam javim Wink

- to troje -

andjelcic
Namakahea

PostanoPostano: pon 28 stu 2005, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma nemoj Fratre slusat Yct-a, steta ploce Wink
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 10 sij 2006, 22:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pokemoni.... -STRASNO!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo sutra da je ovo stvarno! Jer ima jedna dosta važna stvar: kako se može tako neÅ”to sakriti a da se pri normalnom sluÅ”anj UOPƆE ne ĆØuje a da se pri sluÅ”anju unazad može? I joÅ” važnije: ako se pjesma sluÅ”a unazad i ĆØuje se sve to onda bi ĆØitanje tekstova unazad trebalo imati isti ili barem približni efekt. ALI NEMA!

Metalac : "satanic songs" = 1 : 0 Mr. Green

metal^n!
Mala Truba

PostanoPostano: pet 10 vel 2006, 9:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam "presluÅ”ao" ovu verziju unatrag, ali sa sigurnoÅ”Ć¦u znam da je Black Sabath i sama promovirala taj naĆØin sluÅ”anja ploĆØa za svoje fanove. Jedno je sigurno, tehniĆØki je izvedivo, samo je upitno tko to sve radi... tko to radi radi "bad" imagea i u marketinÅ”ke svrhe, a tko je stvarno poklonik Sotone!

Kroz par dana kad uhvatim vremena malo viŔe na ovu temu... a do tada budite mi dobri i sluŔajte mamu, tatu, žene, djecu,... bend bend bend svira zivio

Mala Truba svira dalje...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pet 10 vel 2006, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam znao da je to Black Sabath radio razmislja Ali ako je bilo Å”to od svega toga stvarno onda mi jedino ona "fora" od Pink Floyda ima smisla. Jer je to zapravo samo zezancija. Za druge ne vjerujem baÅ” da se iÅ”lo toliko drastiĆØno, kao npr. za Stairway to Heavenn.
Za Pokemone sam uvijek znao da su vražje djelo. Razz belji se Laughing

metal^n!
merkat

PostanoPostano: pet 10 vel 2006, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

metalni, kak znaÅ” da je fake ?
nemreÅ” engleski ĆØitat unatrag al možeÅ” pustit vrpcu.
drugo je da se ĆØita unatrag kao naÅ”ki jezik, al engleski se specifiĆØno ĆØita i izgovara tako da ga je unatrag nemoguƦe izvest sam tak.
i nije sve to Å”ala, tu uopƦe nema Å”ale jel s tim stvarima nikada nema Å”ale. svako zlo poĆØinje u Å”ali, vražja zamka, prevara. ne mislim loÅ”e o tebi ali faktor naivnosti ti je velik ! place

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Metalac

PostanoPostano: pet 10 vel 2006, 17:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ĆØovjeĆØe, nisam naivan! Barem mislim da nisam razmislja Razz Mr. Green
Ne mogu sto posto reƦi da je fake ali ti kažem da ne vjerujem u to. Jer mi nema smisla da npr. Stairway to Heaven ima sotonistiĆØke tekstove. KužiÅ” ono, NEMA SMISLA! Ako je to nekome možd bila dobra fora pa se sada smije zbog toga onda mu moram reƦi da takve stvari meni baÅ” i nisu previÅ”e smijeÅ”ne. Znam da su kod nekih manje popularnih bendova izdavaĆØi ponekad ubacivali razliĆØite poruke koje se nisu mogle svjesno ĆØuti ali su djelovale podsvjeno kao npr. "Join the army!".
InaĆØe, znam da se engleski specifiĆØno ĆØita i izgovara ali opet NEMA SMISLA da se ĆØitanjem svega UNAZAD ne dobije neÅ”to BAREM PRIBLIŽNO SMISLENO! Jer ja sam ti iÅ”ao sa nekom logikom glede svega toga i to se jednostavno ne poklapa. Usput, kako je moguƦe neÅ”to ubaciti da se unazad ĆØuje a pri normalnom sluÅ”anju OPƆE NE ƈUJE??? Shocked It just doesn't add up. Trebalo bi se ĆØuti barem neÅ”to Å”umljivo (koja rijeĆØ Mr. Green) jer zvuk je zvuk. Svejedno je da li ti kažeÅ” Metalac ili calateM jer UVIJEK NEÅ TO ƈUJEÅ ! To je najveƦi dokaz da je to najvjerojatnije namjeÅ”teno.
ZakljuĆØak: Ja mislim da je to sve namjeÅ”teno. Ako nije, onda nije. No najvjerojatnije je to sve bila neĆØija velika Å”ala. O tom, po tom da li je svima smijeÅ”no.

metal^n!
suzy

PostanoPostano: sub 11 vel 2006, 0:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E tu se slažem, ja ne vjerujem da je to istina, a ni ne želim! tuzan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: uto 15 svi 2007, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hihihihihihihi.... Posjetio sam ona link gore, crknuh od smijeha... Jedino Å”to se razumije je Stairway to Heaven, ovo ostalo... Paranoja... Ali ne znam Å”to su htjeli time postiƦ? Odat neku bolesnu slavu rogatoj budali ili "navlaĆØit" nove žrtve? Ne znam, osobno ne vjerujem u takve stvari, da me može on opsjest jer sam proĆØitao neku glupu reĆØenicu...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Ozana

PostanoPostano: čet 31 sij 2008, 11:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bila sam na nekom predavanju kada se govorilo o pjesmama, njihovom znaĆØenju i izvoĆ°aĆØima, vodila ga je jedna ĆØasna sestra.

MeĆ°u svim pjesmama najviÅ”e se govorilo o pjemi Yesterday kao sotonistiĆØkoj pjesmi.
Jer, kada se sluÅ”a u natrag ĆØuju ze zazivi i hvaljenje sotone.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 31 sij 2008, 13:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ozana napisa:
Bila sam na nekom predavanju kada se govorilo o pjesmama, njihovom znaĆØenju i izvoĆ°aĆØima, vodila ga je jedna ĆØasna sestra.

MeĆ°u svim pjesmama najviÅ”e se govorilo o pjemi Yesterday kao sotonistiĆØkoj pjesmi.
Jer, kada se sluÅ”a u natrag ĆØuju ze zazivi i hvaljenje sotone.

ma daj??? Å to se ĆØuje?

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 31 sij 2008, 15:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja sam tak nekaj ĆØula..ali su bile i joÅ” neke pjesme u igri..dopk se setim,napiÅ”em koje

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 9:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pogledajte link u prvom postu. Wink

Ma ne znam, dost se dugo govori o tome svud naokolo, al meni se to ĆØine ko obiĆØne gluposti...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.