HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 19 ruj 2018, 3:35. Pogledaj neodgovorene postove
Forumaši, AKCIJA - POMOZIMO!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 30 srp 2005, 14:53
PostNaslov : Forumaši, AKCIJA - POMOZIMO!
Citiraj i odgovori

Evo teme na koju možete pisati o akcijama u kojima možemo sudjelovati
konkretnom pomoću ... o ljudima koji su u potrebi, a sigurno i mi možemo
biti jedni od onih koji će pomoći ...

Humanitarna akcija HKR-a „Ivanovi koraci“
http://www.hkr.hr/?sec=3&tid=8&cid=6649
Zagreb, 28.07.2005.-15.09.2005. Ivan Livaja

Klikni na link radi detaljnih informacija...

Humanitarna akcija „Ivanovi koraci“ koju s velikim povjerenjem u plemenitost svojih slušatelja pokreće HKR u suradnji s tvrtkom Markotel, želi prikupiti sredstva za rehabilitaciju dječaka koji boluje od spastičke diplegije. Za 30. kolovoza ove godine predviđen je operativni zahvat, a potom i višemjesečna rehabilitacija u Njemačkoj. Za to je potrebno 17 000 eura.
Posljedice neodlaska na operaciju su drastične: Ivan nikada neće hodati.

Financijsku pomoć možete uplatiti i putem žiro računa u Zagrebačkoj banci, s naznakom za IVANA LIVAJU.
Broj je: 3112908914.

U akciju se uključite pozivom na broj 060 600 300 kojim darujete 6 kuna i 80 lipa. (nakon odslušane cijele poruke…)

Napomena: Cijena po minuti za pozivatelje iznosi 6,82 kn (uključen PDV). T-com za povezivanje i naplatu naplaćuje iznos od 1,19 kn + pdv po minuti. Iznos koji ostaje je 4,40 kn/min+pdv.

sunce moje malo anđeo sunce moje malo

Zadnja promjena: klara; uto 31 sij 2006, 17:28; ukupno mijenjano 1 put.

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: pon 26 ruj 2005, 9:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

od ove akcije je proteklo vremena...
sretna sam jer znam da je u Ivanov osmijeh i u Ivanove korake
utkan i naš doprinos...
od srca svima hvala...

no, da ne bi ostalo samo na tome,
ukoliko znate za neku sličnu akciju ili bilo što u čemu bi i naša pomoć
itekako dobro došla - topic je tu, još uvijek otvoren...

klara

PostanoPostano: ned 13 stu 2005, 18:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

maločas me jedan tekst ponukao da stavim ovo,
makar je već duuugo dostupno na stranici skac-a ...

vjerujem da vas je većina upoznata s djelovanjem p. Luke Rađe
te dugotrajnim oporavkom nakon prometne nesreće ...
više o p. Luki na: http://www.skac.hr/
pročitaj: http://www.katolici.org/kolumne.php?action=c_vidi&id=1584

Broj tekućeg računa (u Privrednoj Banci Zagreb)
na koji možete uplatiti novčanu pomoć za Lukino liječenje
u Krapinskim toplicama:
2340009-3206845858

sike

Spol: muško
PostanoPostano: sub 03 pro 2005, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stopostotni invalid Danijel Subanović, koji je obolio od bulozne epidermolize, živi od donacija prikupljenih preko interneta

Danijel pati cijeli život: Majku ubila granata, otac umro od karcinoma, brat poginuo u prometnoj

U Centru za odgoj i obrazovanje djece s invaliditetom sam se preporodio, završio školu, tu sam stekao prijatelje, mogao normalno razgovarati

Nesreca nikad ne dolazi sama. Uvjerio se u to mnogo puta i Danijel Subanović, koji, iako su mu tek 22 godine, može reći da je prošąo nevolja za nekoliko života. Njegova priča kako je i započela tužno, 29. travnja 1983. Čim se rodio otkriveno je da ima buloznu epidermolizu, rijetku kožnu bolest zbog koje mu i najnježniji dodir izaziva pojavu mjehura pa mu je veći dio tijela stalno u zavojima.

Danijelovi prsti su odavno srasli, težąk je samo 30-ak kilograma i stopostotni je invalid. Njegova se prehrana sastoji samo od tekuće ili mekane hrane jer bi mu svaka druga mogla oštetiti probavni trakt. Nikakvih primanja nema, na molbe za posao nitko mu ne odgovara. Živi od novca prikupljenog preko Mreže za Danijela, odnosno novčane pomoći 60-ak njemu znanih i neznanih osoba koje mjesečno izdvajaju koliko mogu za njegove lijekove i hranu. Dakako, nitko ne zna do kada će to trajati.

S bolešću se Danijel već navikao živjeti, a sve do prije 14 godina u tome mu je najviše pomagala majka. Ona je organizirala njegov odlazak na nastavu, četiri dana učiteljica je dolazila k Subanovićima u kuću, u Novsku, peti dan Danijel je radi socijalizacije išao u svoj razred. Živjeli su tako sve do 1991. godine kad je u dvorište njihove obiteljske kuće pala granata i ubila mu majku. Ostao je s ocem i osam godina starijim bratom Zoranom. Majčini roditelji izgorjeli su u ratu u svojoj kući u selu nedaleko od Kutine, očeve roditelje pak ne pamti jer su umrli dok je bio mali.

Nakon majčine smrti Danijel je tih ratnih godina često mijenjao adrese. Živio je najprije u bolnici u Zagrebu, potom u bolnici u Crikvenici te u domu u Kraljevici, gdje je mentalno posve zdrav dječak životni prostor dijelio s vršnjacima koji imaju mentalna oštećenja. Tu ga je sustigla još jedna tužna vijest - brat Zoran, te 1994. godine student, poginuo je u prometnoj nesreći na autocesti kad se iz Zagreba vraćao kući. Otac se u međuvremenu oženio, a Danijel se, kaže, s maćehom nikada nije pretjerano slagao:

- Uz pomoć udruge oboljelih od bulozne epidermolize DEBRE nastanio sam se u zagrebačkoj Dubravi, u Centru za odgoj i obrazovanje djece s invaliditetom. Tu sam završio osnovnu, a u lipnju ove godine i srednju školu, za grafičkog tehničara. Preporodio sam se, pronašao prijatelje, mogao normalno razgovarati - priča Danijel. Upoznao je tih godina Evu Pokrivač i Jasnu Horvat, 32-godišnje Zagrepčanke koje su se družile s obitelji čija su djeca imala istu bolest kao i Danijel. Počeli su se intenzivno družiti, a kad im je postalo jasno da će nakon školovanja Danijel morati napustiti dom i da neće imati gdje živjeti, odlučile su mu pomoći:

- Mail se proširio internetom, počeli su nazivati mnogi ljudi, poznate tvrtke uplatile su jednokratne donacije. Prikupili smo tako 43 tisuće kuna pa je Danijelov otac posegnuo za životnom ušteđevinom i kupio mu stan u Klekovačkoj 37 - kažu Eva i Jasna.

Dobri ljudi pomogli su mu taj stan opremiti namještajem, no 21. listopada Danijelu je, od karcinoma, umro i otac. Njegove obitelji više nema, ostali su mu samo prijatelji. Mreža mu i dalje novčano pomaže. U stanu ima podstanarku koja besplatno živi kod njega, a zauzvrat čisti i sprema. Ročnik na civilnom odsluženju vojnog roka odlazi umjesto njega u trgovinu...

Racun za pomoc Danijelu i adresa

Broj ziroracuna u Zagrebackoj banci:
3112916704.
Devizni racun u Zagrebackoj banci:
2428089730.
Danijel Subanovic
Klekovacka 37
10000 Zagreb
JMBG 2904983370806
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: čet 05 sij 2006, 0:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pročitajte o jednom malom anđelu
koji treba i našu pomoć:

http://karlab.blog.hr/

klara

PostanoPostano: uto 31 sij 2006, 17:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara:
Nakon što je Petrova supruga u sedmom mjesecu trudnoće dobila moždani udar i umrla odmah nakon prijevremenog poroda, nadležni Centar za socijalnu skrb Petru nije dopustio da kćer odvede kući, već ju je smjestio u ustanovu za nezbrinutu djecu. Službeno objašnjenje glasilo je da se otac ne može sam skrbiti o novorođenčetu, niti da ima za to propisane uvjete, piše Jutarnji list.

Iako su svi Petra uvjeravali da je takav razvoj situacije bolji i za njega i za njegovu kćerkicu Valentinu, ovaj je 37-godišnji ratni invalid, čija mirovina iznosi svega 1.100 kuna mjesečno, odlučio svoje jedino i oduvijek željeno dijete vratiti kući, u malo selo Sigetac pokraj Novske.

"Kada je Tina smještena u Nazorovu, bilo mi je jako teško, jer smo pokojna supruga i ja s toliko radosti očekivali to dijete, a na kraju, doslovno preko noći, ostao sam bez njih obje. Zato sam svaki tjedan i po nekoliko puta išao u Zagreb samo da bih je vidio i izljubio. Kako imam vrlo malu mirovinu, često ne bih imao za kartu pa sam morao birati hoću li jesti ili vidjeti Tinu. I tako sam bezbroj puta gladan išao u Zagreb. No, čim bih je uzeo u ruke, glad je nestajala kao da sam se najeo najfinijih kolača", ispričao je tata Petar novinarima Jutarnjeg lista.

Kako bi svoju kćerkicu mogao dovesti kući, Petar je morao ispuniti uvjet Centra za socijalnu skrb, a taj je bio popravak kućice od 28 kvadrata, za koji je Petar morao dići kredit.

Mjesečna rata kredita od 600 kuna za mnoge od nas je prava sitnica, no za njega je to više od polovice primanja.

Iako mala Tina i njezin tata u svome malom carstvu žive više nego skromno, ništa im nije teško, jer ljubavi i domišljatosti imaju napretek.

"Moj dan počinje u pet ujutro, kada se dižem i ložim vatru. Onda zamijesim kruh, jer nam je to jeftinije nego da ga kupujemo, i skuham joj rižu na mlijeku. Naučio sam pripremati šest različitih vrsta; nema baš mesa, ali je sve fino", priča dalje Petar.

"Kupam Tinu svaki dan, mijenjam joj pelene i perem robicu, a ostatak dana se igramo". Petar kaže kako uživa u svakom trenutku provedenom sa svojom djevojčicom.

"Kažu mi da sam siromašan, a ja im se samo nasmijem, jer vidim da ne shvaćaju pored kakvog se blaga ja svaki dan budim", zaključio je tata Petar, te dodao kako "ne razumije ljude koji su u stanju ostaviti svoju djecu, a još manje one koji mu se čude što se borio kao lav za svoju mezimicu."

Voditeljica doma u Nazorovoj Jelica Belošević kaže da slučajeva poput Petrova gotovo i nema. "Petar je divna osoba. Prava sirotinja s gomilom emocija, koja svoju kćer voli više od vlastitog života. Za razliku od većine koja isto tvrdi za sebe, ovdje je riječ o čovjeku za kojega možemo garantirati da je baš takav", navela je voditeljica Nazorove.

U vrijeme kada godišnje stotine majki napuštaju svoje bebe i ostavljaju ih u domovima, a mališani se iz tih ustanova vrlo rijetko vraćaju u obiteljski dom, priča o tati Petru zbog toga je u najmanju ruku vrijedna divljenja, a svi koji im žele pomoći na bilo koji način mogu to učiniti putem pošte, na adresu:

Petar Brtan
Sigetac 13
44 330 Novska
ili uplatom na tekući račun: PBZ 3204991471.

Ovo sam skinula s Iskona. Evo nam prigode da učinimo nešto konkretno. Tko je najbliže neka proba animirati i župnika.

.......................................................................

sneni:
1. čim odem u grad sa tom bankom uplatit ću na račun svoj obol.

2. No pitam se ima li taj čovjek svoju župu i župnika? Ako nije katolik ipak bi nekako trebalo angažiratri mjesnog župnika da vidi, možda bi se za ovu nedjelju Života nešto moglo napraviti.

3. Ovaj tekst vću kopirati i razdijeliti ga prisutnima u crkvi na Dan života i pozvati ih da pomognu tom čovjeku!

sike

PostanoPostano: sri 01 vel 2006, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nastavak prethodne priče..

U maloj kućici Petra Brtana u selu Sigetac, telefon od jučer ne prestaje zvoniti. S malom Valentinom u rukama odgovara na pozive ljudi koji mu nesebično nude pomoć.

"Ne mogu vjerovati da mi se ovo događa. Ja sam samo otac koji bezgranično voli svoju kćer i koji bi sve učinio da ona bude sretna", uzbuđeno priča Petar.

Skromnost je vrlina koja, između ostalih kojih ima napretek, krasi ovog 37-godišnjaka, te je na telefonske upite odgovarao kako mu treba samo mala pomoć, i to samo dok ne otplati kredite, a njih, skrivao je to od dobrih ljudi, treba otplaćivati još tri godine.
"Evo, svi me pitaju što mi treba. Svega i ničega. Na upite kažem da mi je od svega ipak najpotrebniji novac. Živim od 1.100 kuna mirovine i najvažnije mi je da mogu vraćati kredite", kaže Pero.

Ipak, s obzirom na Valetininu dob, samohranom ocu na mizernu mirovinu veliki su izdatak i troškovi za dječje higijenske potrepštine. "Iz Doma u Nazorovoj poslali su mi pelene, ali ne znam dokad će mi to slati. Pa ako netko želi pomoći na taj način, može mi poslati vlažne dječje maramice, dječje kreme, šampone i kupke", skromno će Pero.

Međutim, kaže da bi mu pomoć dobro došla u donaciji brašna, ulja, šećera, tjestenine, mlijeka.

Odjeće za Valentinu, kaže Pero, ima dovoljno jer ju je dobio na poklon od prijatelja i obitelji, a dio je poklonio Domu u Nazorovoj. "Ma ja je imam dovoljno za svoju curicu. Onda sam višak darovao onoj dječici u Domu. Da se bar nekako i ja mogu odužiti svima njima u toj ustanovi za ljubav i toplinu koju su davali mojoj Tini."

A znatiželjnoj je Tini svaka stvar u kući zanimljiva. I kao i svako dijete u toj dobi, pokušava je staviti u usta. Igračaka ima tek nekoliko, ali Pero kaže dovoljno za sada. "Dobila je na poklon jednu lutku koja je čak veća od nje, ali lutkama se baš i ne voli igrati. Možda bi se igrala velikim autićem koji bi mogla gurati ispred sebe", kaže Pero.

Dom koji toliko zrači ljubavlju teško je u današnje vrijeme pronaći. Mala Valentina primjer je i koliko se ljubavi može pružiti. Svoje male ručice širi prema svakome tko uđe u njen dom, a s tužnim pogledom ispraća sve one koji odlaze. Oca uzbuđenog od najave velikih pomoći cijelo je vrijeme pratila svojim pogledom, a čim bi joj došao u blizinu, širila je ruke da ju je otac uzme u naručje.

"Nije bitan novac. I ovo što imam dovoljno mi je. Nekako ćemo preživjeti. Bitno je samo dok ima ljubavi. A nas dvoje je imamo jedno za drugo", zaključio je Pero.

Životna priča Petra Brtana, koji se, unatoč teškom siromaštvu, uspio izboriti za povratak kući jednoipolgodišnje kćerkice Tine iz Doma u Nazorovoj, jučer je rasplakala pola Hrvatske. Ovaj hrabri otac, nakon smrti supruge pri porodu, više od godinu dana gladovao je da stvori uvjete za povratak djeteta, u čemu je prije nekoliko tjedana i uspio.

Na portal Jutarnjeg, u brojna dopisništva i na e-mail autora teksta od jučer ujutro stiglo je više od 100 konkretnih ponuda za pomoć maloj Tini i njezinom tati. Čitatelji su im ponudili novac, opremu za bebu i hranu, a tvrtka iz Pakraca izrazila je želju da renovira kućicu od 28 kvadrata u kojoj žive.

Posebno mjesto u ovoj priči zauzimaju komentari čitatelja na internetu: "Ljudi, ovaj je čovjek zaslužio raj, budimo i mi dio njegove sreće tako što ćemo mu pomoći", napisao je čitatelj pod nadimkom 'addotz', koji je i sam otac malog djeteta.

"Svaka čast gospodinu Petru. Izmamio mi je suze na oči. Ljudi, tko god može neka mu pomogne", napisala je čitateljica Kika. Većina osoba koje su komentirale članak najavila je da će im poslati novac, a tako su reagirale i neke velike hrvatske tvrtke.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: čet 02 vel 2006, 17:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo još o istoj priči ...

Nemo
Slijedom nedavne informacije u medijima o roditelju heroju koji na
požrtvovan način uspijeva vratiti svoju kćer kući, kršćanska nam je
dužnost pomoć navedenom gospodinu. Ukoliko niste upoznati sa slučajem,
sve informacije možete potražiti na
slijedećim adresama:

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2006,1,30,tata_heroj,8539.jl

http://www.jutarnji.hr/samo_dobre_vijesti/clanak/art-2006,1,31,brtan_valentina,8704.jl

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2006,2,1,tata_heroj,9261.jl

Ukoliko ste voljni uključiti se, možete uplatiti gospodinu Brtanu novac na tekući račun, na slijedeći broj kod PBZ 3204991471.

Sjetite se da je malo potrebno kako bi učinili veliku stvar te da je lakše darivati negoli tražiti!

klara

PostanoPostano: uto 14 vel 2006, 0:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od 16. prosinca do kraja ožujka 2006. traje velika akcija skupljanja materijalne pomoći za stavljanje u funkciju, opremanje i održavanje prostora Centra za rehabilitaciju djeci i mladeži s Downovim sindromom.
U Puli je osnovan prvi takav hrvatski Centar.No kako Centar još uvijek nije opremljen, Udruga za zaštitu i promicanje prava bolesnika - Pula, koja je pridruženi član Europske Down sindrom asocijacije (EDSA) uz potporu obitelji i udruga iz hrvatskih gradova pokreće humanitarnu akciju pod sloganom Budi dobar kao Down.

Sredstva će se skupljati:

- putem humanitarnog telefona 060 60 20 30 i uz snimljeni TV-spot.

- prodajom cd-a Čudnovate pjesmice u izdanju Dallas Recordsa, na kojem dječje pjesme izvode i poznata imena poput Olivera Dragojevića, Nine Badrić, Tedi Spalata, Gibonnija, Arsena Dedića, Giuliana, Gorana Karana, Zorice Kondže, Josipa Gende, Dijane Kučić, klape Puntari...

Centar će zbrinjavati, educirati i resocijalizirati oboljele te ih osposobljavati za daljnji život. Unutar njega stalno bi bilo smješteno 20 štićenika, a 15 bi ih ondje dnevno boravilo. U jednom će se dijelu osposobiti i savjetovalište za prevenciju i psihosocijalnu podršku obitelji s Downom sindromom te polivalentni studentski praktikum u sklopu kojeg će se educirati mladi stručnjaci.Formirati će se i otvoreni edukacijski centar koji će svakodnevno moći posjećivati sve osobe s posebnim potrebama.

Djeca oboljela od Down sindroma su izrazito dobroćudna i nikad duševno ne odrastu.Mnogi ne dočekaju starost,jer su podložni raznim infekcijama.Jako se emotivno vežu za ljude i jako vole životinje.Nekad su se ta djeca zvala mongoloidna djeca,ali je Mongolija protestirala pred UN-om,jer je smatrala neprimjerenim da se po njima nazivaju ta djeca i ponovno je vraćen početni naziv-djeca sa Down sindromom.

sike

PostanoPostano: sub 18 vel 2006, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korizma nam je pred vratima pa jeste li za neku akciju? jako sretan

Evo prijedloga:

Kako je skupljanje boca postalo IN, mogli bi upravo to,skupljati plastične boce,limenke i staklene boce a sav prihod namijeniti u humanitarne svrhe. Za ovaj prijedlog zna i naš admin Zveki pa ako ste voljni se uključiti i htjeli bi pomoći,oglasite se tu a ako Vas zanima koem je namijenjeno,javite se Zvekiju!

Ajmo forumaši!!!

Harris

PostanoPostano: čet 23 vel 2006, 8:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala ti klara na obavijesti za humanitarnu akciju... mislim da je to lijepi čin koji će nekome mnogo značiti...
ja osobno još nisam, na moju žalost, sudjelovao u takvim akcijama, ali baš sam prije par dan razgovarao s nekim prijateljima iz molitvene zajednice kod nas u Donjem Miholjcu da bi mogli organizirat neki humanitarni koncert, ali nismo znali za šta (naime, u sklopu te molitvene zajednice postoji i cokalno-instrumentalni sastav Agape, koji redovito pjeva na svećanoj misi, i već smo održali dva koncerta (iako postojimo malo više od pola godine), jedan je bio božićni zajedno sa "velikim" crkvenim zborom i "dječjim" crkvenim zborom, te jedan samostalni za prikupljanje sredstava za nabavku potrebnih instrumenata i ostalih potrebština)... da li bi mi mogla možda malo više detalja poslati na PM, pa ću probat dogovorit koncert u župi, mislim da bi ljudi to prihvatili...

http://s4.gladiatus.com/game/c.php?uid=85473
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: čet 23 vel 2006, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dakle, ako misliš na akciju Budi dobar kao Down - evo:

Cilj akcije je senzibilizirati javnost o osobama s Down syndromom, te prikupiti potrebna materijalna sredstva za izgradnju i opremanje dobivenog ali neopremljenog prostora centra u Puli. Uz skupljanje materijalnih sredstava koji će omogućiti što skorije primanje prvih korisnika u Centar, cilj akcije je zalaganje da osobe s Downovim syndromom ostvare ista prava kao i ostale osobe s invaliditetom.
Cilj ove akcije je također pružiti psihosocijalnu potporu obitelji osobe s Down syndromom.

Dobivena financijska sredstva namjenski će se upotrijebiti za stavljanje u funkciju, opremanje i održavanje prostora Centra za rehabilitaciju Down syndrom Centra Pula koji će skrbiti i pružiti potrebnu brigu djeci sa Down syndromom cijele Hrvatske.

ukoliko sami želite donirati financijska sredstva, možete na ovaj račun:

Financijski podaci

Primatelj, ime:
Udruga za zaštitu i promicanje prava bolesnika-Pula
(s naznakom: za akciju Budi dobar kao Down)

Adresa - GAJEVA 14 , 52100 PULA P.P 80,

Banka i poziv na broj odobrenja - VOLKSBANK dd podružnica Pula

Broj računa primatelja: 2503007 – 15000003

sve podrobnije informacije možete dobiti na:
e-mail: brankabutorac@hotmail.com
fiksni telefon: 052 222 204 (osoba za kontakt: Božica Peruško)

eto, opširnije od ovoga zbilja ne znam ...
sretno s koncertom!
svaka kuna je dobrodošla ...

Mash

PostanoPostano: pon 27 vel 2006, 22:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan2

Citat:
Evo ekipo.
Samo da Vas pripremim.
Pripremamo humanitarnu akciju tjekom korizme.
Radi se o sakupljanju plastične i staklene ambalaže.
Sve informacije javljam na vrijeme tj kad se dogovorim sa ... .

"Iskustvo nas uči
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovdje svatko od nas može pomoći ako u svojoj okolini zna neku slijepu osobu

Pozivom na telefonski broj tele-novina 01/4921-700 slijepe osobe u Hrvatskoj mogu svakodnevno preslušavati vijesti iz dnevnih novina, koje čitaju posebni govorni automati. Slijepima su za sad dostupni samo članci Večernjeg lista, jer su njihove web-stranice uglavnom tekstualnog sadržaja, ali očekuju da će se i ostale dnevne novine prilagoditi softveru koji digitalni tekst pretvara u govor.

klara

PostanoPostano: uto 06 lip 2006, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

molim one koji mogu pomoći da pomognu,makar sa jednom kunom ili da pismo proslijede dalje do onih za koje znaju da mogu pomoći.

Mario Vuković je desetogodišnji dječak iz Lekenika,koji se bori sa iznimno teškim dijagnozama i stopostotnim invaliditetom.Potrebna su mu sredstva za posebnu terapiju,koja nakon deset teških godina napokon daje rezultate.

Mario je rodjen u Sisku kao stopostotni invalid od samog rodjenja.Boluje od psihomotoričke retardacije,djelomične paralize jedne strane tijela,celebralne paralize,epilepsije,tumora na mozgu i od sljepoće.
Od osme godine svaki dan,majka ga vozi u centar za "Vinko Bek"u Zagrebu i nazad u Lekenik-110 km.
Kad su mislili da više nema nade,pojavila se specijalna nova terapija i već u prvoj fazi,dala je neočekivane rezultate:glava mu se povećala za 2,5 cm,ojačao je i djelomična paraliza je gotovo nestala,prestali su i napadi epilepsije, čak se i tumor na mozgu počeo povlačiti,a Mario po prvi puta u životu vidi i do 5 metara.
Obitelji se ponovno vratila vjera u bolje sutra,makar je u teškoj situaciji.Otac je branitelj stradao u domovinskom ratu i invalid je,nesposoban za rad,jedino majka je zaposlena,imaju još jednog zdravog sina.Žive u nedovršenoj kući i ponestaje im sredstava za Marijevu terapiju.Pomisao da će možda morati odustati od terapije,koja napokon daje rezultate,slama im srca.
Stoga,mole za pomoć,makar i za najmanji dar.

Pomoć sakupljaju preko udruge: Edukacijska inicijativa-klub za djecu s posebnim potrebama,L.Ružičke 32,10000 Zagreb,Tel: 01/ 6198-266 Fax:01/ 6198-966,
e-mail: edukacijska.inicijativa@zg.t.com.hr

Broj-žiro računa: 2484008-1102847417 poziv na broj odobrenja: 0307995-0506-1 ,opis plaćanja:Donacija za Marija Vukovića , primatelj : Edukacijska inicijativa-klub za djecu s posebnim potrebama,L.Ružičke 32,10000 Zagreb.

klara

PostanoPostano: ned 02 srp 2006, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prenosim:

Zamolba za pomoć trogodišnjoj djevojčici Gloriji Brajko
((mislimo da se ovo treba prosiriti, pomazimo ljudima))

Poštovani,

Obraćamo se zamolbom da podržite humanitarnu akciju koju su pokrenule naše tri udruge: Društvo '' Naša Djeca'', ''Udruga Sv. Vinka'' i Gradska organizacija Crvenog Križa iz Grada Buja, radi prikupljanja pomoći obitelji Brajko za liječenje njihove trogodišnje Glorije.
Mala Glorija odmah nakon rođenja, nije imala sreće. Upućena je na tešku operaciju koju je hrabro podnijela, ali joj ona nije pomogla. Poslije liječenja na KBC-u u Zagrebu i Rijeci, njezino se zdravstveno stanje pogoršalo.
Liječnici kažu da se moraju poduzeti bitne mjere kako bi se izbjegle moguće rizične situacije po njezino zdravlje. Glorijini roditelji - majka Silvija(nezaposlena) i otac Franko(zaposlen u ''Istarskim cestama''), teško su pogođeni Glorijinom bolešću.. Nalaze se u teškoj psihološkoj i materijalnoj situaciji, jer Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje još uvijek ne želi odobriti njezino liječenje u Padovi. Istovremeno sa veoma skromnim materijalnim primanjima, obitelj Brajko ne uspijeva podmiriti troškove lijekova, račune bolnice a pogotovo ne troškove nove operacije.
Zahvaljujući humanitarnom koncertu kojeg su naše tri udruge nedavno organizirale u Bujama, obitelj Brajko je uspjela podmiriti dio troškova iz prošle godine. Nakon zadnjeg liječničkog pregleda u Padovi od 14. do 21. ožujka ove godine, konačna je utvrđena dijagnoza Glorijine bolesti:
Alagilleov sindrom. Liječnici su roditeljima kazali da se radi o veoma rijetkoj i opakoj bolesti, koju treba izliječiti transplantacijom jetre. Tom prigodom su roditeljima također rekli da se ''Glorijino zdravlje pogoršalo''.
odmah su predložili uvrštenje Glorije u listu čekanja za transplantaciju jetre. Međutim, kako Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje još nije odlučio o upućivanju djevojčice na liječenje u inozemstvo, situacija u obitelji Brajko dramatično se pogoršava.
Mi smo kao udruge učinili ono što smo mogli - pokrenuli smo humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za obitelj. Molimo vas da se i vi priključite akciji s vašim humanitarnim prilozima. Pokušajmo pomoći maloj Gloriji u granicama naših materijalnih mogućnosti dok ne bude prekasno. U koliko ćete se priključiti ovoj akciji, očekujemo vaš poziv.

S poštovanjem.

Račun male Glorije Brajko u Banci
Istarska kreditna banka - Umag
2380006-1000000005
na br. 3345034425

Sada kada je završio ovaj službeni dio samo bih htio reći da ako biste mogli vi tamo u Zagrebu i diljem Hrvatske proširiti glas ja bih vam bio zahvalan i Glorija Brajko jer skupljeno je tek oko 40 tisuća kuna, a trebalo bi skupiti još otprilike 27 tisuća eura jer ukupno operacija košta oko 250 tisuća kuna.

Ako biste mogli i bili voljni ovo proširiti i napisati(kopirati) na internetske stranice na koje odlazite bio bih vam iznimno zahvalan.
Novac se skupljao na području Istre, ali to nije bilo dovoljno.

sike

PostanoPostano: sub 22 srp 2006, 0:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
prenosim:

Zamolba za pomoć trogodišnjoj djevojčici Gloriji Brajko
((mislimo da se ovo treba prosiriti, pomazimo ljudima))

Poštovani,

Obraćamo se zamolbom da podržite humanitarnu akciju koju su pokrenule naše tri udruge: Društvo '' Naša Djeca'', ''Udruga Sv. Vinka'' i Gradska organizacija Crvenog Križa iz Grada Buja, radi prikupljanja pomoći obitelji Brajko za liječenje njihove trogodišnje Glorije.
Mala Glorija odmah nakon rođenja, nije imala sreće. Upućena je na tešku operaciju koju je hrabro podnijela, ali joj ona nije pomogla. Poslije liječenja na KBC-u u Zagrebu i Rijeci, njezino se zdravstveno stanje pogoršalo.
Liječnici kažu da se moraju poduzeti bitne mjere kako bi se izbjegle moguće rizične situacije po njezino zdravlje. Glorijini roditelji - majka Silvija(nezaposlena) i otac Franko(zaposlen u ''Istarskim cestama''), teško su pogođeni Glorijinom bolešću.. Nalaze se u teškoj psihološkoj i materijalnoj situaciji, jer Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje još uvijek ne želi odobriti njezino liječenje u Padovi. Istovremeno sa veoma skromnim materijalnim primanjima, obitelj Brajko ne uspijeva podmiriti troškove lijekova, račune bolnice a pogotovo ne troškove nove operacije.
Zahvaljujući humanitarnom koncertu kojeg su naše tri udruge nedavno organizirale u Bujama, obitelj Brajko je uspjela podmiriti dio troškova iz prošle godine. Nakon zadnjeg liječničkog pregleda u Padovi od 14. do 21. ožujka ove godine, konačna je utvrđena dijagnoza Glorijine bolesti:
Alagilleov sindrom. Liječnici su roditeljima kazali da se radi o veoma rijetkoj i opakoj bolesti, koju treba izliječiti transplantacijom jetre. Tom prigodom su roditeljima također rekli da se ''Glorijino zdravlje pogoršalo''.
odmah su predložili uvrštenje Glorije u listu čekanja za transplantaciju jetre. Međutim, kako Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje još nije odlučio o upućivanju djevojčice na liječenje u inozemstvo, situacija u obitelji Brajko dramatično se pogoršava.
Mi smo kao udruge učinili ono što smo mogli - pokrenuli smo humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za obitelj. Molimo vas da se i vi priključite akciji s vašim humanitarnim prilozima. Pokušajmo pomoći maloj Gloriji u granicama naših materijalnih mogućnosti dok ne bude prekasno. U koliko ćete se priključiti ovoj akciji, očekujemo vaš poziv.

S poštovanjem.

Račun male Glorije Brajko u Banci
Istarska kreditna banka - Umag
2380006-1000000005
na br. 3345034425

Sada kada je završio ovaj službeni dio samo bih htio reći da ako biste mogli vi tamo u Zagrebu i diljem Hrvatske proširiti glas ja bih vam bio zahvalan i Glorija Brajko jer skupljeno je tek oko 40 tisuća kuna, a trebalo bi skupiti još otprilike 27 tisuća eura jer ukupno operacija košta oko 250 tisuća kuna.

Ako biste mogli i bili voljni ovo proširiti i napisati(kopirati) na internetske stranice na koje odlazite bio bih vam iznimno zahvalan.
Novac se skupljao na području Istre, ali to nije bilo dovoljno.

Preminula je
Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 02 stu 2006, 12:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Humanitarna izložba za pomoć oboljelom Krešimiru Malbaši

U srijedu, 15.studenog, u 19 sati, u izložbenom salonu Izidor Kršnjavi, u školi za Primijenjenu umjetnost i dizajn (Trg m. Tita 11), održati će se prodajna izložba za pomoć teško oboljelom studentu Krešimiru Malbaši.

Na izložbi će biti postavljeni likovni radovi Krešinih prijatelja i kolega sa Likovne akademije, TTF-a i Škole Primijenjene umjetnosti i dizajna, profesora i dobronamjernih umjetnika koji su donirali svoja umjetnička djela. Krešimir boluje od teškog oblika tumora od kojeg se bezuspješno liječi u Hrvatskoj već godinu dana. Krešina jedina nada je operacija koja bi bila izvedena u Mađarskoj a košta 24.000 eura. Dobrotvornom izložbom pokušalo bi se prikupiti bar dio sredstava za neophodnu operaciju.

Svi ljudi koji su voljni pomoći mogu donirati prilog putem žiro računa 2340009-3209429114 adresa (rubrika: primatelj) Ulica Slavka Batušića 13 sa naznakom za Krešimira ili pozivom na broj 060 600002 dati prilog od 6 kuna.
(sa www.culturenet.hr)

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 10 stu 2006, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Udruga snaga, zajedno sa folklornim ansamblima grada Zagreba, organizira humanitarni koncert "SNAGOM FOLKLORA ZA POMOĆ DJECI SA CEREBRALNOM PARALIZOM". Koncert će se održati u HNK u Zagrebu 17.12.2006. Prihod koncerta donirat će se udruzi Snaga za liječenje osoba oboljelih od cerebralne paralize.
Nastupiti će:
FA Zagreb Markovac,
ZFA Dr. Ivana Ivančana,
FA I.G.Kovačić,
FA Ententin,
FA Turopolje,
FA Croatia,
HKUD Željezničar,
KUD Bukovac.
Donacije se mogu uplatiti i na žiro-račun Erste&Steiermärkische banke: 2402006 - 1100404486

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 20 stu 2006, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Humanitarna izložba za pomoć oboljelom Krešimiru Malbaši - dodatak
Možda ste već čuli/čitali da je Krešo preminuo prije početka izložbe, prije koncerata
koji su organizirani za njega, ali akcija još uvijek traje - za pomoć njegovoj obitelji za
ostale financijske potrebe...

ivančica

PostanoPostano: sub 16 pro 2006, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
Udruga snaga, zajedno sa folklornim ansamblima grada Zagreba, organizira humanitarni koncert "SNAGOM FOLKLORA ZA POMOĆ DJECI SA CEREBRALNOM PARALIZOM". Koncert će se održati u HNK u Zagrebu 17.12.2006. Prihod koncerta donirat će se udruzi Snaga za liječenje osoba oboljelih od cerebralne paralize.
Nastupiti će:
FA Zagreb Markovac,
ZFA Dr. Ivana Ivančana,
FA I.G.Kovačić,
FA Ententin,
FA Turopolje,
FA Croatia,
HKUD Željezničar,
KUD Bukovac.
Donacije se mogu uplatiti i na žiro-račun Erste&Steiermärkische banke: 2402006 - 1100404486

Odat ću vam tajnu!!!! I mi plešemo! hop
dođite i otkrijte iza kojeg KUD-a se nalazimo Laughing

Ljubav je kao pet kruhova i dvije ribice- uvijek premalo dok ne počneš davati... Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 19 pro 2006, 19:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HITNO!!!

Trebaju mi vaše originalne ideje kako bi na Badnjak ili Božić s nešto novaca razveselili potrebite u Rijeci da ste na mjestu mojih framaša

sike

PostanoPostano: sri 31 sij 2007, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pridužimo se globalnoj akciji protiv klimatskih promjena, ugasimo svjetla

01. veljače između 19.55 i 20.00

… tako štedimo energiju koju previše upotrebljavamo…

Dozvolimo planeti Zemlji 5 minuta odmora u mraku.

O svjetlosnom zagađenju pogledajte na:

http://www.lightpollution.org/

sike

PostanoPostano: uto 13 vel 2007, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLBA GORANOVOG OCA

Zamoljeni smo od CENTRA ZA AUTIZAM iz Zagreba da učinimo korak u ostvarenju sna dvadesetogodišnjeg Gorana i njegove obitelji.

Pozivam vas da pogledate Put do dječjeg srca čijom se inicijativom otvara ova stranica. Naime, navedeni blog jest blog Dječjeg vrtića Svete Male Terezije iz Strmca Samoborskog i jamčimo da su dokumenti koje donosimo autentični.

Odvojite malo vremena kako biste pročitali zamolbu Goranovog oca Franje Pribanića.

http://iztame.blog.hr

Predmet: Molba za liječenje sina Gorana

Gore cijenjenom naslovu podnosim molbu za novčanu potporu u svrhu troškova liječenja moga sina Pribanić Gorana. Moj sin je teže mentalno retardirano dijete sa smetnjama u razvoju u kategorizaciji 100% oštećenja organizma. Od 2004. godine uz sve tegobe u razvoju, sinu je počeo slabiti vid na obadva oka, što je na jedno oko nakon operativnog zahvata potpuno izgubio vid. Kako mu i na drugo oko vid rapidno slabi potrebno je izvršiti operativni zahvat što hitnije u privatnoj klinici u inozemstvu gdje garantiraju za operativni zahvat na oku.
Kako je u pitanju moje dijete staro 20 godina koje je već s poteškoćama rođeno ne mogu dozvoliti da zbog loše materijalne situacije dozvolim da potpuno oslijepi pa Vam se s tog razloga obraćam s molbom za razumijevanje i odobrenje Vaše financijske pomoći.
Napominjem da se do sada bez obzira što sam podstanar i što imam još jedno dijete srednjoškolca, nisam javljao ni za kakve pomoći i sami smo se nosili sa svojim problemima. Međutim, sad mi je ostao jedini izlaz iz ovakve situacije da zatražim od Vas pomoć.

Nadajući se za Vaše razumijevanje iskreno Vas pozdravljam.

Zagreb, 04.02.2007.

PRIBANIĆ FRANJO
Trnovički put 5
10040 Zagreb

LIJEČNIČKA POTVRDA

Danas sam pregledala Gorana Pribanića.
Kod pacijenta radi ablacije retine nastupila sljepoća bez mogućnosti liječenja, na drugo nastala također ablacija – odlijepljenje mrežnice sa simptomima gubitka vida – predloženo liječenje više stručnjaka okulista u Austriji i potreba za hitnom operacijom kako bi se pokušalo sačuvati minimum vida na drugo oko.

Neophodna financijska humanitarna pomoć kako bi se pomoglo invalidnom djetetu i teškom materijalnom statusu obitelji.

Zagreb, 2007.

dr. med. Jadranka Božić
Porečka 7b – Zagreb
tel: 01/23-07-330

UPLATU MOŽETE IZVRŠITI NA SLJEDEĆI NAČIN:

Primatelj: Hrvatska Poštanska Banka
Jurišićeva 4
10 000 Zagreb

Opis plaćanja: za Gorana Pribanića

Broj računa primatelja: 2390001 - 1101136951

Poziv na broj odobrenja: 01 - 2007

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 04 svi 2007, 14:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marof za novomarofsku bolnicu novi je humanitarni projekt udruge "Mladi za Marof" u koji se uključila novomarofska Specijalna bolnica za kronične bolesti i biciklistički klub "ASI" iz Varaždina.

Na Trgu hrvatske državnosti će na dva trening bicikla naizmjence sjesti 4 biciklista koji će za vrijeme trajanja cijele akcije neprekidno okretati pedale i na taj način pozivati građane da svojim novčanim prilogom podrže akciju.

U subotu ujutro gosti na Trgu biti će djelatnici bolnice koji će prolaznicima besplatno mjeriti tlak i razinu šećera, a za dobro raspoloženje brinuti će se MZM-ovci koji će na šarenom štandu predstaviti dosadašnji i budući rad svoje Udruge. Istog dana na parkirališnom prostoru bolnice u 19 sati započinje rock koncert koji će potrajati do kasno u noć.

Bicikliste dolaze bodriti slijedeći izvođači: Tranzistor iz Zagreba, The Master Bators iz Varaždina, Voodoo Lizards iz Varaždina, White Light iz Varaždina, Echo iz Varaždina, Silent Storm iz Varaždin i domaća grupa TNT Novi Marof. Prihod od prodaje ulaznica koje će se prodavati na dan koncerta po cijeni od 10 kn biti će pridružen humanitarnom fondu.

U nedjelju će u 16 sati biti upriličeno zatvaranje humanitarne akcije te će prikupljena sredstva biti uručena ravnateljici bolnice gđi. Jasminki Bunta.

osobno, jako preporučam koncert: zbog ovih iz Zagreba jako sretan

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.