HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 20 sij 2018, 9:01. Pogledaj neodgovorene postove
Forumaši, AKCIJA - POMOZIMO!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 07 pro 2008, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

izvor: KANA (12/427), prosinac 2008.

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prenosim iz primljenog maila:

Bok svima,

nadam se da ste dobro, zdravo i veselo!
Zelim vas sve pozvati da sudjelujete u maloj akciji prikupljanja sredstava za dom za nezbrinutu djecu Savica-Sanci i Vugrovec.
Akciju organiziramo moja seka Vlatka i ja i u nju zelimo ukljuciti svoje prijatelje i CouchSurfing ekipu i prijatelje couchsurfing ekipe.

Why to even bother?
Zato sto je JEDNOSTAVNO pomoci i ne treba nam hrpa para, vremena, drame i pompe da bi nesto organizirali vec samo malo dobre volje i sloznih ruku.
Mislim da nam je svima jasno da napustena i nezbrinuta djeca nemaju isti start u zivotu kao vecina nas i da su oni za to najmanje krivi. Na neki nacin oni su prisilno „couch surferi“ u ustanovi koja im je dodijeljena kao „dom“...bez prava na izbor da se vrate svojoj kuci ako im se ne svidi „host“. Sad

PLAN AKCIJE:

Dobile smo od teta iz domova popis stvari koje su djecici najpotrebnije (od pelena i labella do najobicnijeg papira za crtanje, itd). Svi koji zele pomoci neka mi posalju e-mail na: ana_bakran@yahoo.com ,a ja cu vam proslijediti popis s kojeg mozete odabrati stavku ili vise njih koje zelite nabaviti.
Znam da vecina vas nije na „ti“ s parama pa predlazem da umjesto zaduzivanja bilo koje vrste fino prikupite plisane igracke (propalih ljubavi koje ionak' samo skupljaju prasinu na stalazi) ili odjecu/obucu za klince od 0 do 18 god...isprzite CD s djecjim pjesmicama, poklonite stare crtice, slikovnice, itd....i/ili mi se pridruzite 13.12.2008. (subota) i poklonite barem mali dio svog slobodnog vremena (vjerujte mi) predivnim klincima.
Ostatak vas koji imate nesto ekstra novcica da kupite jednu od stavki s popisa, kupljene stvari mozete direktno dostaviti u dom 13.12. kada cemo se svi zajedno naci ispred doma, a u slucaju da tu subotu niste slobodni...javite mi se e-mailom ili na mob. pa cemo organizirati da se sve prikupljene stvari unaprijed preuzmu od vas.

Moj mob. 091/52-999-52
E-mail: ana_bakran@yahoo.com

Jos jednom ponavljam: neka mi svi zainteresirani posalju e-mail, a ja cu vam proslijediti popis stvari koje su djecici najnuznije + nekoliko informacija o oba doma i popis djece koju 13.12. mozete i upoznati.

Velika pusa od Ane!

______

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nastavak na prethodni post...potrebno za kuću na Savica Šanci:
____
Kuca za smjestaj majki i djece od 0 do 3 godine
Zagreb – Savica Sanci
Budasevska 20
Tel. 01 2408 833

Kuca je otvorena 1991. godine, a namijenjena je novorodencadi i djeci do
tri godine, te maloljetnim trudnicama i majkama. Kapacitet prostora
dozvoljava smjestaj devet trudnica odnosno rodilja i devetero male djece te 12 djece bez odgovarajuce roditeljske skrbi, najmlade zivotne dobi od 0 - 3 godine odnosno ukupno 30 korisnika.

Djecica do 1 god. = 9
Od 1-3 god. = 5
Od 3-5 god. = 5

POTROSNI MATERIJAL – STALNO POTREBAN
POTREPSTINE ZA BEBE I DJECU DO 3 GOD.

SAMPONI, ULJA ZA BEBE, EUCERIN KUPKA ZA BEBE, VELIKI RUCNICI ZA KUPANJE BEBA, POSTELJINA ZA DJECJE KREVETE, PAVLOVICEVA MAST, BECUTAN KREMA, ADERMA KREMA I KUPKA ZA DERMATITIS
VLAZNE MARAMICE ZA BEBE, DJECJA HRANA – MILUMIL, RIZOLINO, FRUTOLINO...i dr. DJECJE KASICE, CAJEVI, SOKOVI, BOCICE STAKLENE, DUDICE, PELENE PLATNENE, GAZE, PELENE PAMPERS OD 0 DO 3 GODINE DJETETA, PIKOVIT SIRUP, VITAMINI – AD,E,C, KREON TABLETE (ZA MALOG IVU S CIST. FIBROZOM), MALTODEXTRIN BR. 6, EFEDRIN KAPI ZA NOS, STERYMAR SPREY, NOSNI ASPIRATOR – BebeSounds Nasal Clean, GEL ZA DESNI KOD NICANJA ZUBICA, BIVACYN SPREY; BISOLEX KAPI, OVLAZIVAC ZRAKA – ETERICNA ULJA (EUKALIPTUS I MENTA); STERILIZATOR, TOPLOMJERI 10 KOM., ELEKTRICNI INHALATOR
PRASAK, OMEKSIVAC SENZITIV, CD, DVD – DJECJI SADRZAJI

* odjeca + igracke + slatkisi primjereni za djecju dob 0 - 3 god. - UVIJEK DOBRODOSLI!!!

POPIS POTREPSTINA ZA RAD S DJECOM
KOLAZ PAPIR, REBRASTI PAPIR, LJEPILO – STICK, OBICNO LJEPILO, DJECJE SKARICE, PLASTELIN, GLINAMOL, AKRILNE TEMPERE, TEMPERE
VODENE BOJE, OLOVKE, DRVENE BOJE, DEBELI FLOMASTERI, BOJE ZA SLIKANJE PRSTIMA, DIZAJN PAPIR U BOJI, PAPIRNATI RUCNICI
KAZETOFON S CD PLAYEROM (predlazem da se ovdje udruzimo svi koji mozemo i odvojimo par KN za kazic...sto nas je vise, manje ce nas kostati „po glavi“ stanovnika) Surprised)

U ustanovi je smjesteno i nekoliko socijalno ugrozenih majki sa svojim bebama.
POTREPSTINE ZA TRUDNICE I MAJKE, PRENATAL TABLETE, SEPTOLETE
SAMPON, GEL ZA TUSIRANJE, BRITVICE, PASTA ZA ZUBE, TOALET PAPIR, ULOSCI, PAPIRNATI RUCNICI, STERILNE GAZE, MEDICINSKI ALKOHOL, HIPERMANGAN, PLIVASEPT DEZINFICIJENS (plavi, crveni, zuti)
GUMENE RUKAVICE,
____

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I za one malo starije, potrebna je vaša pomoć...
Čak i najmanja aktivnost u darovanju dobrote, vama nek bude najljepši dar za Božić...jer lijepo je darivati...

CARITASOVA KUCA VUGROVEC
(Dom za nezbrinutu djecu)
Ulica Augusta Senoe 52, Donji Vugrovec
Tel. 01 2044 010

Kuca je otvorena 1972. godine. U njoj je trenutno smjesteno 33 djece u dobi od 5 do 18 godina, odnosno do zavrsetka obrazovanja. Najveci broj djece su polaznici O. S. Vugrovec , devetero djece su polaznici srednjih skola dok dvoje djece polazi predskolski program.

Popis djece:
2 djecaka – predskolski program (5 god. starosti)
11 djevojcica – osnovna škola
11 djecaka – osnovna škola
3 djevojke – srednja skola
6 djecaka – srednja skola

POPIS POTREPSTINA:
Pri kontaktiranju doma, vrlo skromno nam je receno da im se pribave samo drustvene igre ukoliko smo u mogucnosti...osobno mislim da bi bilo super kad bi svakome od klinaca zajedno uspjeli napraviti po jedan mali paketic za nju/njega osobno.
Da bi izbjegli svadjanje tipa „moje je ljepse“...predlazem da je svaki paketic identican:

Za curice x 14
1 dezic + 1 labello + 1 cokolada

Za decke x 17
1 dezic + 1 gel za tusiranje + 1 cokolada

Za 2 malisana od 5 god.:
Autic + 1 cokolada + 1 kinder jaje

DRUSTVENE IGRE
ODJECA
OBUCA
HIGIJENSKE POTREPSTINE
HRANA + SLATKISI
...i sve ostalo sto vam padne na pamet, a mogli bi biti od pomoci djeci od 5 do 18 god. starosti.

Magali
mod team

PostanoPostano: pon 22 pro 2008, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AKCIJA!
Ako znamo dobre kršćane, iz Istre ili okolice,
pomozimo majci koja čeka JEDANAESTO dijete!
U teškoj je situaciji, treba pomoć u novcu, hrani, odjeći, razgovoru!
Jamčim kao svećenik da pomoć dolazi u prave ruke!
UČINIMO IM BOŽIĆ!
Evo broj računa od Erste banke – 3203282027
BAJT KARMELA, HUMSKA 4, VRANIĆI, POREČ

Božji blagoslov!
Hvala od srca!
Pater Marko Glogović, OSPEE

Mima

PostanoPostano: sub 27 pro 2008, 23:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:
AKCIJA!
Ako znamo dobre kršćane, iz Istre ili okolice,
pomozimo majci koja čeka JEDANAESTO dijete!
U teškoj je situaciji, treba pomoć u novcu, hrani, odjeći, razgovoru!
Jamčim kao svećenik da pomoć dolazi u prave ruke!
UČINIMO IM BOŽIĆ!
Evo broj računa od Erste banke – 3203282027
BAJT KARMELA, HUMSKA 4, VRANIĆI, POREČ

Božji blagoslov!
Hvala od srca!
Pater Marko Glogović, OSPEE

Još želim dodati broj mob. od ove majke koja ćeka jedanaesto dijete je 091/913-0832 i svi koji žele pomoći mogu ju kontaktirati i na ovaj broj mobitela. To mi je javio pater Marko Glogović

Tko želi i smatra da može biti će i više nego dobrodošao.

Neka vas cijelo nebo nagradi za svo dobro koje činite.

Samo davanjem mi primamo.. Sv. Franjo Asiški

www.suzazanajmanje.blog.hr

Veeeeliko hvala,
uvijek vaša Mima molitva
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 02 ožu 2009, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaši...
APELIRAM NA VAŠA SRCA I SPREMNOST NA POMOĆ U KORIZMI...
STOGA JAVITE SE!!!

Ovo dobih od drage prijateljice:
Trebala bih tvoju veliku pomoć.

Radi se o tome da me je sestra Hedviga koja je Klarisa, a to je zatvoreni kontemplativni red Svete Klare pitala dali bi joj mogla pomoći za jednu šesteročlanu obitelj koja jako teško živi u Novom Zagrebu, njima bi trebalo robe jer se radi o dječici od 3 god. do 1 razreda srednje, namirnica od brašna do šećera, a ako netko želi pomoći i novčano može također no novac nije prioritete.

Bilo bi divno učiniti zajedno jedno dobro djelo za korizmu, donijeti Isusa jednoj šesteročlanoj obitelji, i vjeruj mi ta pomoć će uistinu ići u prave ruke. Ako uspiješ nešto skupiti ili znaš kako pomoći slobodno mi se javi na mob na mail ili preko foruma ti odaberi kako ti paše, i hvala ti puno za sve...Samo davanjem mi primamo..

Mila molim te s obzirom da ti bolje poznaješ ljude na forumu zamolila bih te da moju poruku proslijediš onima za koje misliš da bi mogli pomoći.
----

Hvala unaprijed na odgovoru.
BVB
Magali

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pet 10 tra 2009, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S obzirom da nema tema koja je povezana sa paterom Lukom Rađom informaciju koja je stigla do mene stavljam ovdje.
Ukinut je donatorski telefon za lječenje patera Luke Rađe. Od sada sve uplate idu isključivo preko žiro računa koji možete naći na mom blogu.
Do danjega ostaje u Krapinskim toplicama.
Prošle nedjelje ispred bazilike u Palmotičevoj prodavale su se maslinove grančice sa Modrava.
Nisam bio jer bojkotiram ovaj projekt do danjega.
Ekipa nije fer prema meni i imamo puno neriješenih odnosa koje potiću sa njihove strane. Najme ekipa voli obilježavat ljude tako da sam ja dospio na crnu listu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 05 lip 2009, 9:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leona Zajšek
ima 2 godine i do nedavno je bila veselo i nasmijano dijete. Leona ima juvenilnu
mijelomonocitnu leukemiju, rijedak oblik dječje leukemije kod kojeg kemoterapija ne djeluje. Klinika za dječju onkologiju u Freiburgu (Njemačka) uspješno rješava takve bolesti i spremni su nas primiti na liječenje 08.06.2009., međutim troškovi liječenja su 200.000 Eur.
Kroz posljednja dva tjedna pokušavali smo kroz medije prikupiti novac, no bezuspješno. Leonino stanje se pogoršava i bojimo se onog najgoreg.....

Molimo sve koji imaju želju i mogućnosti biti dio ove priče i pomoći Leoni da proslavi i treći, četvrti i još puno rođendana, da daju svoj doprinos na žiro-račun
Zagrebačke banke br. 2360000-3114646557 (poziv na br. 3114646557).

HZZO nas je službeno odbio, troškove cjelokupnog liječenja moramo snositi sami a to je nemoguće bez Vaše pomoći.
Zahvalni smo na svim donacijama bez obzira koliko Vas se možda činile malima.
Svaka kuna nam je bitna.

Također Vas molimo da proslijedite ovaj mail svojim prijateljima, poznanicima,kolegama, te
posebno firmama koji su u mogućnosti pomoći.

Zahvalni roditelji

Daniela i Damir Zajšek
Listopadska 3
10 000 Zagreb
01/ 3872 437
091 581 4402
091 595 7398

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/kemoterapija-ne-pomaze-jedina-nada-presadzivanje-kostane-srzi.html
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3296723/index.do;jsessionid=D39A670AEFDD8DF7067D102F12E02603.1
http://www.24sata.hr/news/clanak/leona-se-hrabro-bori-za-zivot-pomozite-da-pobijedi/117894/
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3299039/index.do

Magali
mod team

PostanoPostano: sri 10 lip 2009, 6:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jos jedna poruka koju dobih na mail za malu Leonu koja stvarno treba našu pomoć.
Ovo je direktan mail stoga se nadam da ćete moći na neki način pomoći:

DA MOLIMO VAS NE BRIŠITE MAIL

JA SAM DOBILA PRVOBITNI MAIL.OVO JE IZMJENJENI JER SE PUNO TOGA U MEDJUVREMENU DESILO. TO SU MOJI KUČNI PRIJATELJI I MALA LEONA JE JAKO BOLESNA .RIJEDAK OBLIK DJEČJE LEUKEMIJE.

AKCIJE NAŽALOST NISU URODILE PLODOM ALI DOMNACIJE DOBRIH LJUDI POMAŽU DA SE SVAKA KUNA PRIKUPI.

ONI SU U PONEDJELJAK OTIŠLI U NJEMAČKU.

JA VAS SVE MOLIM DA BAR UPLATITE 50,00 ILI 100,00KN ZA TU DJEVOJČICU DA SE PRIKUPI KOMPLETNA SUMA ZA LIJEČENJE A OSTATAK ČE RODITELJI AKO ČE OSTATI DAROVATI UDRUZI NEKOJ PO IZBORU KOJA SE BORI PROTIV MALIGNIH BOLESTI.

MI SMO UPLATILI KOLIKO SMOI MOGLI PA I VI POSTANITE DIO OVE HUMANE PRIĆE JER NAŠA BIROKRACIJA NE ZNA NAŽALOST KAO NI LJUDI ODREĐENI KAD JE U PITANJU BOLEST I JOŠ K TOME MALO DIJETE

UNAPRIJED HVALA A MALOJ LEONI PUNO SREČE U LIJEČENJU I DA SE ČIM PRIJE OPORAVI

U PRIVITKU VAM JE BROJ Ž-R I TEKUČEG NA KOJEG MOŽETE DONIRATI I SVOJ MALI IZNOS KOLIKO STE SPREMNI IZDVOJITI

RIJEČ JE O PREKRASNOM DIJETETU KOJE JE NAŽALOST OD SAMOG ROĐENJA PO KLAIČEVOJ BILA.

PUNO HVALA

Dijana Mustać
______
p.s. podaci kako pomoći su u prethodnom postu
klara

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dvije kugle sladoleda iliti pomoć za siromašnu djecu

Predsjednik Frame Vinkovci, Mario Kobaš, 26. lipnja ove godine ide u jednu afričku misiju u Mozambiku u gradu Nampuli.
Tamo se sestre majke tereze skrbe za oko 200 djece, a žive od Božje providnosti.

On skuplja priloge do 24. 6. 2009. jer kreće u Afriku 26. 6.

svatko se valjda može odreći dvije kugle sladoleda i darovati bar 8 kuna. Nama to neće predstavljati puno ali dolje novac ima mnogo veću vrijednost.
No ako niste u mogućnosti izdvojiti nešto novca, pomolite se za putnike i one koji dolje žive.

I za kraj jedna poticajna PRIČA:

Često sam lizao dvije kugle sladoleda, to je bilo nešto lijepo, zar ne?
Dok je na drugoj strani ove naše zemaljske Kugle, situacija malo drugačija. Naime, jednom sam čuo priču o siromaštvu od jedne misonarke koja je bila u Zambiji. Priča ide ovako nekako: misionarka je imala bombon. Posložila je djecu u red i svatko ga je liznuo sve dok nije nestao, tj. dok se nije otopio u ustima svakog po malo.

Tamo baš i nemaju izobilja. ''Žalosno'' rekli bi mnogi i nastavili lizati svoje dvije kugle sladoleda...

Svatko koga su ovaj mejl i priča potaknuli na to da se odrekne "dvije kugle sladoleda", kinga ili obične lizalice te tih par (5, 10, 20, 50, 100kn... ) kuna želi darovati za navedenu misiju neka donese svoj prilog u nedjelju ili utorak na susret na sveti duh ili neka nam se javi na ovaj mejl frama.svetiduh@gmail.com.

detaljnije pogledaj na framasvetiduh.blog. i šalji dalje!

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 08 pro 2009, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://forummladi.hbk.hr/viewtopic.php?p=154343#154343

HUMANITARNA AKCIJA FORUMAŠA ZA OVAJ BOŽIĆ...

Zapiši se na listu ako želiš sudjelovati:

1. Magali
2. Banana

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.