HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 2:49. Pogledaj neodgovorene postove
IGRA I JA
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 09 vel 2004, 13:24
PostNaslov : IGRA I JA
Citiraj i odgovori

Zanima me, dragi forumasi, igrate li se vi?
Sto je za vas igra!!!? Question

Laughing Laughing Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

Spol: muško
PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 0:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uf, a ti ga bas znas zapaprit! Sve neka lagana pitanja na koja je tesko odgovorit Smile)

Volim se igrat, al ne volim gubit... Osobno smatram igrom mnogo toga, od zabave do ucenja... No, to opet ovisi o kakvom se tipu igre radi!

Mislim da je danas pomalo zaboravljena obicna drustvena igra kao npr. "Covjece ne ljuti se" ili "Monopol" ili tako neke igrice koje su prije djeci, mladima i starima cinile jedan veliki dio "zabavnog zivota". Danas se sve mjenja sa racunalima, PSX-om i sl... Tako da djeca lagano gube jedan oblik socijalnog odgoja kojeg su stjecala bas kroz te drustvene igre...

Igra je u svakom slucaju jako dobro i kvalitetno sredstvo za zabavu, ali i ucenje (upravo kroz zabavu, sto je je ogromna prednost nad klasnicnim ucenjem)

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
spavanko

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 10 vel 2004, 10:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mi u zupi imamo igraonice s prvasicima pa se s njima igramo. da samo znate kako je lijepo biti dijete!

make love, no war
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Jo

PostanoPostano: sri 11 vel 2004, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi imamo oratorij za djecu! A mi veliki obicno pripremamo igre i izvodimo ih s njima! Najbolje mi je kad se veliki uzive u igru i postanu kao djeca, a to znaci: nisu vise vazna nove traperice, majica vazno je dati se cijeli u igru i pobijediti! Uh kako volim taj osjecaj!

Mislim da se kroz igru najbolje moze ocijeniti necija osobnost!

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: sub 21 vel 2004, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Treba mi vasa pomoc,a to je da mi kazete iz vaseg iskustva i saznanjima koje igre koristite na susretima vasih grupa i zajednica,pritom mi najvise trebaju igre upoznavanja.Znam neke,pa ne bih htio ljude stalno zamarati s istim igrama,a novi nam dolaze pa ih trebamo upoznati i njih medjusobno zbliziti.
fala unaprijed!
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: ned 22 vel 2004, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi u oratoriju i radu s mladima koristimo puno igara i onih upoznavanja. No kako je toga dosta i svaku igru treba objasniti, poslat cu ti mailom koju! Nadam se da ce koristiti! Pozdrav! Laughing

Lav je u zraku
Helena

PostanoPostano: uto 24 vel 2004, 16:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igram li se? Ja sam Božje dijete koje nikada neće odrasti jako sretan I ne samo ja, nego cijela moja molitvena zajednica! S tim u vezi Sike, naći ćemo se na kavi i ćakuli, pa ću ti dati neke ideje vezane uz molitvu kroz igru. Mi to često prakticiramo, kako odrasli, tako i u radu s djecom u župi.
Moram prizanti kako je tema fantastična, odmah mi je izmamila osmjeh na lice jako sretan

Helena
tkoko

PostanoPostano: sri 03 ožu 2004, 11:26
PostNaslov : igra!!!
Citiraj i odgovori

igra to je ono sto volim-mozete li mi dati savjet kako da zainteresiram moje klinceze da mi glasno pjevaju(u zboru) jako sretan Da li od vas netko zna neku igru za pjevanje oa oslobode glasice? sada ce djecji festival duhovne glazbe "iskrice" te ih moram pripremiti a njih je strah a mene jos vise tako da trebam vasu pomoc i to sto prije...

Cool BVB
sike

PostanoPostano: pet 05 ožu 2004, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam igru za oslobadjanje glasova,ali mogla bi i molitva pomoci da se oslobode straha.Vjerujem da ce netko ipak nesto smisliti nesto..
Sretno!
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

PostanoPostano: pet 05 ožu 2004, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tkoko, pokušat ću ti pomoći. Dječji zbor u mojoj župi prekrasno je GLASAN. Ne znam na koji način radiš s njima, ali pokušaj u tijeku probu napraviti pauzu i igrati se s njima i time se još više zbližiti. Ukoliko ih je malo, strah je razumljiv, ali probaj najprije raditi pjesme koje imaju malo teksta, ali više ponavljanja, npr. "Isuse volim te", pa ih zaintrigiraš s dinamikom: "ajmo najprije jaaaaaaaaaaakoooooooooo tiho, pa jaaaaakoooo glasno da ljude preplašimo" i sl. Ali, najefikasnije je otkriti koju pjesme najviše vole, pitati ih na probi, što biste voljeli pjevati na ovoj misi i sl. Eto, nadam se da san ti bar malo pomogla.

Helena
majčika

PostanoPostano: sub 06 ožu 2004, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo i moga prijedloga- kad ih upjevavaš idi jednog po jednog pjevača i svaki neka bude glasniji od predhodnog! Pa onda koji je bio zadnji neka bude prvi najtiši... onda ih grupiraš, pa neka grupa pjeva svaka slijedeća glasnije... Pokušaj-natjecanje uvijek motivira!

Bog ne daje križ onome koji ga ne može nositi!
tkoko

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 11:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala vam! jako sretan Nadam se da ce upaliti. Pauzu bas i nemogu raditi jer ovako nemamo dovoljno vremena ali potruditi cu se da barem napravimo malenu. Jedan od vecih problema mi je i sto ih dolizi jako malo-sada se trudim motivirati ih.. i sto je naj pali. Wink

Cool BVB
majčika

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 12:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo-motivacija je jako važna! Javi kako napreduješ sa glasnoćom, a ako budeš glasna toliko da tvoj zbor budemo čuli u večernjim satima kroz vjetar po cijeloj Hrvatskoj i okolici, onda ćemo ti mi javiti da ih stišaš!! Wink

Jo

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 17:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi u nasoj zupi imamo jednu "mrak" casnu koja ti je pocela voditi djecji zbor u zupi kad ih je bio 10, a sad ih je 40. Ona ti njih uci malo zivlje stvari, animira ih pljeskanjem, njihanjem, a nakon probe se s njima igra granicara, nogomet, itd... Vodi ih na izlete, sad su si ndavno napravili i majice i imaju šilterice, tak da su stvarno cool. A pjevaju cak bolje od zbora mladih, pa i bolje pjesme!!!
Nadam se da ce ti nesto od ovoga koristiti!

Lav je u zraku
tkoko

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 12:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma hvala sada jedva cekam sljedece probe-vec razradujem plam sto cu prije poceti dali ste mi toliko savjeta da sada cak mogu birati! ja bih voljela imati "fora" casnu(ali nemamo tuzan ) blago njma jako sretan

...
Pa da mi je i dolinom smrti proći,
zla se ja nebojim, jer ti si sa mnom.
Tvoj štap i palica tvoja
utjeha su meni.
...
molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
sike

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Steta sto c.Terezija Zukic(ona sa skateboardom)nije u Hrvatskoj na sluzbi.Da vidis kako bi svi pjevali,sve u 16!Sala mala!
Na svom iskustvu,iako sam "dijete" od 25 godina,znam koliko me Crkvi priblizilo pjevanje uz pljeskanje.Nevjerojatan kakav osjecaj sada,a jos vise prije 7 godina kad sam prvi put cuo tako nesto na jednom framaskom susretu na Trsatu!
Sretno tkoko!
majčika

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pjevala sam puno godina u zboru mladih (dok sam bila mlada Wink ), a znam da nam je bilo super kada nam je voditelj dolazio s nekoliko prijedloga i kada smo onda sami odabirali koju ćemo pjesmu uvježbati. Kada nam se nešto sviđalo onda smo brže, lakše i sretnije to i pjavali i vježbali. Sada u školi također dajem mogućnost učenicima da biraju što ćemo pjevati i mogu vam reći da čak i do 8. razreda sami predlažu!

Chiara

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 22:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nekoliko sam puta radila igraonice za djecu s jednom volonterskom udrugom Recobot, koja radi jednodnevne tzv. kolonije, te tzv. Grest, igraonice za djecu koje se odvijaju desetak dana. Sudjeluju djeca iz pojedinih župa nadbiskupije Zg, naravno malo je obuhvaćeno, ali sve ovisi o tome koliko su pojedine župe spremne sudjelovati. No što sam htjela reći, od raznih programa, igrokaza na biblijsku temu, likovne radionice koje djeci daju nove ideje, glume i plesa, te naravno natjecateljskih i sličnih igara, djeci su najzanimljiviji bansovi, odnosno zanimljive pjesme s pokretima i različitim intonacijama. Pomoću toga se sva djeca oraspolože, a i smire kada je potrebno. Bude zanimljivo raditi pokrete majmuna, slona. Osim toga puno je nekih aktivirajućih igara koje bih i ja velika u svakom času radila!
Kao preporuku bih vam dala da si pogledate knjižicu IGROM DO SEBE, Josip Janković i suradnici, ima zbilja zanimljivih igara za male i za velike.

A ako želite sudjelovati i igrati se, bilo kao župni animatori bilo kao animatori Recobota, mislim da se uvijek možete javiti na Srebrnjak 127, broj telefona 01/244 1980, mailom na volonteri@recobot.hr a sve što vas zanima možete naći na stranici www.recobot.hr

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 23:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

imaju oni i program odrastanje: tokom skolske godine se klinci okupe u radionicama subotom pa bude super. kod nas je to zazivjelo pa sad sami organiziramo radionice za prvasice ca. jedanput u mjesecu.

ak cemo za pravo to vam dobro dodje i za pripremu kako biti roditelj, kako odgajati svoje dijete, a uz sve to se i zabavite

make love, no war
Jo

PostanoPostano: čet 11 ožu 2004, 17:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa i kod nas ima ORATORIJ, a to su radionice za djecu od 3g. do 8. razreda. Svake subote animatori organiziraju za njih nesto! Nije da se hvalim, ali Recobot je preuzeo nacin rada iz salezijanskih oratorija, te su cak bili na nasoj specijalizaciji prije dvije godine koju su vodili instruktori iz Belgije! No to ne pisem da se hvalim nego da vam kazem kako smo se povezali i kako trebamo biti povezani, da ono sto dobro imamo i znamo, podijelimo s drugima! To nam je na neki nacin i duznost! Zato mi imamo formaciju animatora u 4 biskupije! Mi smo u srcu gorili za tim da svoje iskustvo u radu prenesemo drugima i Bog nam je to omogucio!

Lav je u zraku
Chiara

PostanoPostano: čet 11 ožu 2004, 23:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je super, glavno da se radi, a radi se fakat dobro! Salezijanci jako puno rade s djecom i mladima, to mi je uvijek bio interesantno. Imala sam priliku upoznat se s nekim vašim načinima rada, to mi se svidjelo, nešto smo bili iskoristili u radu s našim mladima, ali to je bilo samo iz knjige, bilo bi lijepo kada bi se moglo surađivati u živo, zato me zanimalo hoće li biti kakvih škola za animatore, znam samo za one što su se Jo događale kod tebe na Jarunu, ali čula sam da od toga ništa. Zasad čekam neke informacije, ima mladih koji bi više željeli naučiti o tome. Mi u župi imamo nekoliko mladih koji su samozvani animatori, trude se izmišljati nove ideje i zanimljive stvari, ali to mislim da nije dovoljno.

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Jo

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 8:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Radimo na tome da formaciju koju imamo po ostalim biskupijama imamo i kod sebe doma! Problem je zbog velike nadbiskupije, ai ostalo... no nadamo se da ce biti toga i kod nas!

Ali u Recobotu ima super literature. Cesto odem do Ines posuditi koju knjizicu kako bi nasla ideje za kreativne radionice. Mi na Jarunu isto izmisljamo sve, od programa do igara! Super je to jer kad dodju novi ljudi svako donese nesto kreativno sa sobom! Bitno je samo pustiti masti na volju! Od sportova, od trdicionalnih igara... od puno toga mi smo prilagodili i napravili igru za djecu, poneke su i za odrasle!

Opet je naglasak da trebamo biti povezani, da si mozemo pomagati!!! Laughing

Lav je u zraku
tkoko

PostanoPostano: pon 15 ožu 2004, 11:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji oni pjevaju glasno -dosla je cura koja je nas vodila dok smo bili maleni kao oni - i pokusala neke stvari koje su kod nas palile i upalilo je ono PA JA VAS NECUJEM (prehladena je pa je to upalilo Wink povjerovali su joj) od sljedeceg puta se pripremamo za djecji festival duhovne glazbe "Iskrice" sto je naj oni imaju volje pa ce biti lako mislim lakse- hvala vam i vasi savjeti pale pljesak

...
Pa da mi je i dolinom smrti proći,
zla se ja nebojim, jer ti si sa mnom.
Tvoj štap i palica tvoja
utjeha su meni.
...
molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
mily

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ha-ha kad je u pitanju igra tu sam najjača!

Eto ja sam svoju školu počela u oratoriju na Jarunu i tu sam se super ispekla na sve moguće strane i to je super hop jer danas izmišljam i kombiniram razne igre i dobivam ono što mi u tom trenutku treba!

Tu stvarno nema granica tak da mi je i izazov da i ovdje neku igru smislim! Cool

Joky! Zašto nebi smislili neku igru kao ''APS'' ( hm hm )

Dakle za sve na forumu:
Kada u društvu netko i u isto vrijeme kaže istu riječ u tom trenutku moraš nekog dotaknuti i reći APS (nije važno tko započne) i prekrižit prste u ''fige'' (jer kad to imaš to ti je obrana da ne dobiješ od druge osobe aps). Druga osoba koju se dotaklo ona mora nać nekog trećeg dotaknuti (koji nema figu na rukama) a ako ne uspije u roku 10 sekundi prenjeti APS, ta zadnja osoba ''smrdi'' i to se tak lančano šalje i to bude fora!

Mr. Green jesam li malo zakomplicirala u objašnjenju igre! Ak da kažite mi, pa ću pozvat kviska (mog prevodioca)!

E sad da se ta shema iskoristi za neku igru! Prijedlozi??? Question Question

To mi je prva ideja, ne garantiram da ću ostati na toj ideji! Moja mašt će se aktivirati upravo sad zivio
mily

PostanoPostano: pon 22 ožu 2004, 19:57
PostNaslov : igra+igra
Citiraj i odgovori

Moje riječi izgledaju kao da se hvalim a to mi nije namjera! Embarassed

Uglavnom bila sam pod dojmom što se sve tu pisalo i zapalila sam se za ideju za igru na forumu! jako sretan Ona moja igra APS me jedino dovela do ideje da se apsiraju ljudi koji se istovremeno nađu na forumu! Dakle, ako se više osoba skuže i nađu istovremeno nađu na forumu da si pošalju Aps tak da se jave jedan drugom i pospikaju! Eto to je to! belji se

Jučer sam bila na našem sastanku za animatore i bio je dogovor za izlet! Tak mi je bilo super čuti ih kak se dogovaraju hop i koji sadržaj od igara pripremaju! Dakle, idu u ZOO vrt i jedna animatorica se javila da pripremi igru po zoološkom vrtu! hop hop

Klince će podijeliti u manje skupine i dat im list papira (i jedan animator će ih pratiti) s zadacima koje moraju rješavati po zoološkom vrtu! To nisu klasični zadaci, već više šaljiivijeg karaktera i istražicvačkog karaktera! Neznam što će smisliti al jedva čekam da vidim zadatke!
Danas ujutro je otišla u zoološki vrt da može pripremiti igru! Uglavnom po zoološkom vrtu će se grupe natjecati i trčati odoh ja , a istovremeno će uživati i gledati ta divna stvorenja! Nagrada na kraju je garantirana!
Wink

Eto ne moram ništa objašnjavati svima na forumu!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.