HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 kol 2018, 23:38. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
Gogi

Spol: muško
PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se slazem sa svima i to da prljavo ruble netreba iznosit van i to da o određenim podrucijima govore meritorne osobe.
Po meni je problem odnosa Crkve i javnosti sto Crkva cesto pokusava zataskavati probleme. Embarassed Neznam zasto im to uopce pada na pamet?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
ucenik

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nego vezano za one ideje da se organiziramo i slično...

Nedavno sam bio u župi u Donjoj Lomnici i tamo sam naišao na nešto što me oduševilo.

Naime grupa mladih došla je župniku sa idejom da bi se organizirali kao zajednica mladih i župnik ih je podupro u njihovoj nakani. Uredili su podrumske prostorije (župnik je kupio novu kuhinju, A/V opremu, ormar za knjižnicu, klimu....
Uglavnom u roku pola godinu okupili su 94-ero mladih sa tendencijom porasta broja mladih. I aktivni su u župi kroz zbor i ostale aktivnost - svatko prema svojim afinitetima.

Međutim ono što je mene posebno oduševilo i radi čega to pišem ovdje je činjenica da su se u Zavodu za državnu statistiku registrirali kao udruga.

Automatski time ravnopravno se mogu javljati na razne natječaje za donacije za svoje projekte i slično.

Što mislite postoji li mogućnost da se i ova ekipa sa Foruma registrira kao neka udruga pa onda i mi možemo služebeno nastupati u nekim stvarima i slično.

Mislim ako razni Iskoraci i Kontre na temelju činjenice da su nevladine udruge mogu dobivati (nemale) novce od Grada za neke svoje projekte, zašto ne bismo i mi mogli osmisliti neke kvalitetne projekte i ostvariti ih uz potporu Grada ili tako nešto.?

"Nećete biti dostojni imena otaca vaših,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od pećine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 11 tra 2006, 5:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za registraciju udruge treba vas troje... registriraš se pri uredu za opće upravne poslove (u zagrebu to je na trgu stjepana radića jedan, gradski ured za poslove opće uprave), zapisnik i zahtjet o osnivanju, 70 kn biljega, pečat, žiroračun pa u zavod. + 30 dana čekanja i to je sve
što se tiče projekata, nije to taaaaako jednostavno. kao prvo moraš ga osmislit, moraš naći neku fundaciju, tvrtku, grad, ministarstvo koje baš specifično podupire takvu vrstu projekata. npr. soroš podupire integraciju mladih roma u društvo jugoistočne europe i financirat će samo projekte te vrste.
iskorak dobiva određenu sumu od ministarstva za kultura za svoj projekt queer, ali ga ove godine nije iskoristio niti uzeo, pa je to učinila kontra. očito da ni oni nisu ništa napravili s tim novcima.

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
ucenik

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 16:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije baš direktno vezano za temu jer tema nije medijski napad na Crkvu, ali kako se tu govorilo o ideji protestiranja televiziji možda će nekoga ovdje interesirati i ovaj članak:

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/537272/index.do Rolling Eyes

bl. Alojzije Stepinac
sike

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna od najuočljivijih pojava današnjeg društva je omasovljenje. Tisak, televiziju i internet nazivamo sredstvima društvenog priopćavanja, masme-dijima ne samo zato što izvješćuju mase, već i zato što ih oblikuju, omasovljuju. Mi često puta niti ne primjećujemo kako se slijepo prepuštamo mnogim načinima manipulacije i lažnog uvjeravanja. Drugi stvaraju modele blagostanja i ponašanja, ideale i ciljeve napretka, a mi ih slijedimo; uvjetovani reklamama slijedimo ih sa strahom da ne bismo zaostali. Hranimo se svime što nam nude, odijevamo se kako nas uče, u govoru se služimo frazama većine, po onoj: tako svi čine, upozorio je kardinal Bozanić.

Ne dajmo se manipulirati, a još manje zadovoljiti se samo mrvicama koje nam se serviraju. U svim bitnim pitanjima propitkujmo razloge, tražimo odgovore i nastojmo angažirano sudjelovati u društvenim tokovima. Isto tako, ne nasjedajmo olako na priče koje imaju za cilj stvarati razdor kako u narodu tako i u Crkvi. Njegujmo i jačajmo naše unutarnje veze. Klonimo se parola, velikih riječi, tobože tajnovitih otkrića i blještavih obećanja, nego svi zajedno poradimo da naše zajedništvo bude bazirano na istinskom međusobnom uvažavanju i solidarnosti svih sastavnica našega društva, rekao je kardinal Bozanić.

Eto,to je poručio kardinal jučer u Splitu istina je što se ovdje navodi.
No,uvijek mi govoreći o ovoj temi padne na pamet Isusova opomena da budemo lukavi poput lisica a ne kako neki crkveni velikodostojnici(ne mislim tu odmah na kardinala i biskupe,već i na monsinjore)reagirajući,odbijajući medije od sebe,bez KOMUNIKACIJE s njima,koja ne znači ulizivanje i igranje po pravilima medija već bez dijaloga koji objašnjava,poučava onda te medije -nema napretka za Crkvu u pogledu javnosti.

Možda Crkvi ipak mediji nisu toliko bitni ako ćemo reći unaprijed baš nas briga što drugi misle o nama? A vjernici ne čitaju novine, ne gledaju tv?

Ističem jednog našeg svećenika,imenom i prezimenom mons.Dinka Popovića,čovjeka koji je učio i naučio kako razgovarat s onima koji drugačije misle o tebi,o Crkvi..Zar to nije put i Ivana pavla II. Jel se on zatvarao medijima ili ih je na najbolji mogući način koristio?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A da kao medijski čovjek ne ispadne da branim medije..

"Ured zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića poslao je priopćenje u kojemu tvrdi da su u izvještaju Večernjeg lista s proslave Sv. Dujma u Splitu "na grub način falsificirane riječi kardinala Josipa Bozanića".
"Kardinalove rečenice: 'Tisak, televiziju i internet nazivamo sredstvima društvenog priopćavanja, masmedijima ne samo zato što izvješćuju mase, već i zato što ih oblikuju, omasovljuju.
Mi često niti ne primjećujemo kako se slijepo prepuštamo mnogim načinima manipulacije i lažnog uvjeravanja', Večernji je pod znacima navoda, sugerirajući da citira izvorne kardinalove riječi, prenio ovako: 'Opasnost koja stiže iz tiska, s televizije i interneta, koje nazivamo masovnim medijima ne samo zato što izvješćuju mase nego i zato što ih oblikuju, omasovljuju, a često ne primjećujemo kako se prepuštamo slijepo mnogim načinima manipulacije i lažnog uvjeravanja'", stoji u priopćenju s Kaptola.
"Dodavanjem riječi koje kardinal Bozanić nije niti izgovorio niti su zapisane u tekstu njegove homilije, koja je podijeljena novinarima, Večernji je na grubi način izmanipulirao kardinalove riječi. Manipulacija je išla dotle da su te dodane i potpuno izmišljene riječi stavljene u naslov teksta", kažu iz Bozanićeva tiskovnog ureda i pitaju se "kome je u interesu ovakvo manipuliranje Večernjega lista"

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zato bi ih trebalo prijaviti radi klevete i krivog navođenja, pa hoće li više netko tim medijima pokazati da u ovoj zemlji iznad njih stoji zakon, kad već u dragog Boga ne vjeruju. Mad

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Maki

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo kod mene u Brodu u ožujku je bila po župama organizirana duhovna obnova pod nazivom Duhovna obnova grada. Kod mene je bila trajala 5 dana na temu Mediji a vodio je don Anđelko Kaćunko i pričao je o medijima. Stvarno je dobro govorio o televiziji kako mi danas smo zapravo ovisnici o televiziji. Jednostavno ne možemo bez nje. Spominjao je kojekave filmove nabrajo gdje zapravo sve nas kao informira, a zapravo televizija većinu stvari iskrivi. Da čitanjem novia daleko više saznajemo. I tako... Uglavnom bilo je priređeno za sve uzraste od osnovnoškolaca, mladih, mladih bračnih parova, pa do starijih i nemoćnih. Bilo je super.
ucenik

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da li je netko gledao večeras Ramosa i Relotu kod Merlića?
Tema je naravno bio da Vincijev kod, položaj žena u Crkvi i naravno Opus Dei.
Koliko sam imao prilike dosad vidjeti koncept emisije ideja je da nađe dva zastupnika za neku tezu i dva kontra.
Međutim ono što se meni učinilo nakon što sam odgledao ovu emisiju bilo je da je najviše contra Crkve bio sam voditelj.
I gospođa i gospodin koji su tu bili neka svjetovna strana rasprave nisu su nešto posebno okomili na Crkvu, a Merlić čim je recimo Ramos krenuo govoriti Radosnu vijest (da je Isus put, istina i život, poruku Ivana Pavla II. Hrvatima ...) Merlić ga je jednostavno rezao u pola rečenice.
Bogu hvala pa se oni nisu davali. Najbolje mi je bilo pred kraj kad je Relota prešao Merlića i povukao pitanje da Ramos objasni malo o Opus Dei-u.
Još samo da Ramos zna hrvatski malo bolje. Ovako mu je bilo malo teže parirati, ali sve u svemu svidjelo mi se kako su nastupili.
A sviđa mi se što je i ostalo dvoje sudionika čitavu emisiju završilo u pomirljivom tonu.
Lijep znak u trenutku kad mi se čini kao da netko koordinira napade na Crkvu (hoomoseksualci lijepili plakate u Splitu, Ženska mreža poziva na raskidanje ugovora sa Svetom Stolicom, SDP i ekipa upozoravaju Crkvu da se ne miješa u pitanje prava na pobačaj i slično...) tuzan

bl. Alojzije Stepinac
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro je da je jedna ovakva emisija bila na HRT-u i to možda u udarnom terminu.
I napokon da su javnosti od stručnjaka natanane objašnjeni stavovi Crkve o kojima ovdje raspravljamo a koje je učenik naveo.
A raznorazne Ženske mreže i razne stranke nek se pjene koliko hoće! Bitno je da kao i kroz ovu emisiju,C rkva medijima uvijek ima spreman odgovor za dati a ne kao jedan biskup da se čeka 5 dana na odgovor!

Crkva mora počet više doživljavat medije i odgovarat, jer sve što idući dan nije odgovoreno,to je lanjski snijeg!

Kako je lijepo mons.Ramos rekao,Crkva će uvijek branit istine,ma koju god cijenu morala platiti!

Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zato im trebamo znati i adekvatno odgovoriti, mislim da Crkva ima dovoljno dostojanstvenih i pismenih ljudi koji itekako mogu zastupati njezine interese u javnosti i koji mogu dosljedno braniti nauk Crkve. pri tome ne mislim samo na pripadnike klera, nego i laike koji su velik i još nedovoljno otkriven i plasiran potencijal.
Zašto se ustručavati, mi smo jednako dio ovoga društva kao i oni, imamo pravo na svoje mišljenje i svoje stavove, a imamo i jednako pravo na političku i medijsku borbu za promoviranje naših stavova.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo super inicijative! Bravo! Samo takvih ideja treba puuuuuno više, ne samo na najvišoj razini već i kod ostalih svećenika

Susret glavnih urednika hrvatskih medija s kardinalom Bozanićem
U prigodi 40. Svjetskog dana medija održat će se u srijedu 24. svibnja 2006. u prostorijama Hrvatske biskupske konferencije u Zagrebu susret glavnih urednika hrvatskih medija s predsjednikom HBK zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem i predsjednikom Odbora HBK za društvene komunikacije riječkim nadbiskupom Ivanom Devčićem.

Susret će započeti u 11 sati u prostorijama Tajništva HBK, te će na njemu dr. Jerko Valković predstaviti novi dokument HBK »Crkva i mediji«, a mr. Krunoslav Novak ovogodišnju Papinu poruku za Dan medija.

Nakon izlaganja urednici će imati priliku izmijeniti mišljenja s nazočnim nadbiskupima i crkvenim novinarima.

Susret se priređuje u prigodi 40. Svjetskog dana sredstava društvenih komunikacija koji se u Katoličkoj Crkvi slavi u nedjelju 28. svibnja, a želja mu je pridonijeti boljem međusobnom razumijevanju medija i Crkve.

Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da će se napokon konkretnije postaviti i da će se neki konkretni rezultati i vidjeti. Bilo bi mi žao da sve ostabne na standardnim frazama. Uostalom mislim da je već odavno sazrijelo vrijeme da Hrvatska dobije i jedne katoličke dnevne novine.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo tko bi ih kupovao? Wink
Ako jedva tjednik Glas koncila preživi..iako mislim da su više na gubitku nego dobitku, ali to je za drugu temu..

Slažem se, vrijeme je da Crkva medijima jasno i glasno kaže što misli, bez sustezanja, pa makar sutra razapeli kardinala i biskupe na naslovnici

Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao da ih sada ne razapinju? Wink
Problem nas kršćana je mlakost, zašto jednom ne odgovorimo kako treba, pa neka ih se jače zdrma, ali ako vjerujemo da je Bog s nama da nas blagoslivlja i vodi, čemu se onda plašiti odreagirati. Možda mi nismo sasvim načistu sa sobom po tom pitanju.

Bog moj i sve moje.
Maki

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 0:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

Crkva mora počet više doživljavat medije i odgovarat, jer sve što idući dan nije odgovoreno,to je lanjski snijeg!

Slažem se s tim da Crkva mora koristiti medije. Ivan Pavao II je bio medijski papa koji je u potpunosti iskoristio medije za širenje Božje riječi. Po to primjeru bi trebali i naši biskupi, svećenici utjecat na narod. Jedn astvar koja je bitna, koliko mi god ismijavali Slovence, ali oni imaju svoj katolčki program na televiziji. Pa zašto ne bi onda i enormno velika zemlja Hrvatska mogla imati. Samo treba malo dobre volje za to.

Zadnja promjena: Maki; sub 20 svi 2006, 10:23; ukupno mijenjano 1 put.
Daniel

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 10:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maki pod Duhovnim akumulatorom postoji tema o da Vincijevom kodu, već duže vrijeme, pa tamo raspravljamo o tome, ovo je ipak tema o Crkvi i medijima. Wink

Bog moj i sve moje.
Maki

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 0:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo nešto o udarnom terminu kada svi slušaju samo radio. Wink Wink Wink
Evo u pola tri sam išao iz grada, sestra me vozila kući i na radiju je bila stanica radio Sljemena, i da samo znate šta je bilo na radiju? Razmatranje o sutrašnjim čitanjima!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes U ovo doba noći. Jel to tko sluša uopće, koja je funkcija to puštati u pola tri ujutro ako mi može netko reći jer ja ne vidim svrhu u to doba noći pustiti na programu radia? dal da udarim glavom u zid dal da udarim glavom u zid dal da udarim glavom u zid Kod mene u Brodu to bude svako jutro od pola osam do petnaest do osam i bude super. To jako puno ljudi čuje jer tada najviše ljudi ide na posao s autom i većina njih ima upaljenu tu stanicu jer je jedna od najslušanijih u županiji.
sike

PostanoPostano: pet 26 svi 2006, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jako je pohvalna ova kardinalova inicijativa da se susretne s glavnim urednicima svih hrvatskih medija.
To pokazuje da se želi otvarati a njegov primjer bi trebali slijediti i ostali biskupi,svećenici..
Predstavljen je i dokument "Crkva i mediji" koji upravo pokazuje tu želju Crkve da se približi medijima te na pravi način privuče medije Crkvi bez senzacionalizma i žeđi za informacijama pošto-poto, obično onim lažnim..

little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 07 vel 2007, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dovoljno je da se pogleda s vremena na vrijeme naslovnica večernjeg lista online, pa da se vidi taj medijski nož pod kojim se Crkva nalazi već duže vrijeme. I primjetila sam da u zadnje vrijeme baš večernji list u tome prednjači. Svi ti naslovi su nevjerojatni - Crkva zbog 2000 eura napala Vladu, Zbog optužbi župnika ženu odvezli na Hitnu... To je ono što zasad mogu naći, neću baš kopati po arhivi. Ali ima ih dosta, često se tamo mogu naći, gotovo svakodnevno. Stave nevjerojatne naslove, ali ne znaju napisati ni sadržaj kako spada, ne zna se u sadržaju o čemu pišu, kako se to dogodilo, gdje, zašto... Dosad su im i komentari često znali ići u prilog, ali sada se vidi po komentarima da ljudi prepoznaju kako su ti članci obično bez glave i repa.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 07 vel 2007, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A Crkva je medijski polupismena. Gledam neku emisiju u njoj doc. Matulić i neka dožupanica. U jednom trenutku žena nije bila posve precizna. Kako je dotični gospodin uletio njoj u riječ i digao buku. E, pa kad moralist, čovjek koji predaje moralku na faksu, svećenik ovako neuljudno nastupa, valja da se ljudi zapitaju i o onima koje on predstavlja. A o smotanim, neelokventnim, neinventivnim novinarima katoličkih emisija i medija da ne govorim.

Ljubi i čini što hoćeš
lujo2

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 12:31
PostNaslov : Reakcija biskupa Šaška na pisanje Večernjaka
Citiraj i odgovori

Reakcija biskupa Šaška na pisanje Večernjaka
Priopćenje biskupa Šaška glede neistinitog i nestručnog pisanja Večernjeg lista
slika

Predsjednik Povjerenstva Hrvatskoga katoličkog sveučilišta biskup dr. Ivan Šaško priopćenjem se osvrnuo na članak Irene Kusture u Večernjemu listu od utorka 15. travnja 2008., upozoravajući na netočnosti podataka i na neprimjeren način pisanja. Priopćenje donosimo u cijelosti:

"Dnevne novine 'Večernji list' su u utorak, 15. travnja 2008. godine na svojoj 7. stranici objavile prilog novinarke Irene Kusture pod naslovom 'Studij filozofije koči izdavanje dopusnice' s podnaslovom: 'Ministrov blagoslov. Već tri godine traje neizvjesnost oko osnivanja Katoličkog sveučilišta'.

Da od opovrgavanja neistina, tzv. demantiranja, u hrvatskome medijskom prostoru nema posebne koristi, već je i previše poznato. Zato ovim dopisom i ne kanim ponajprije opovrgavati, nego čitatelje, a osobito vjernike, upozoriti na iznesene netočnosti i na pisanja i postupanja kojim se 'Večernji list' odnosi prema Hrvatskomu katoličkom sveučilištu. Razlozi za takav stav nama u Povjerenstvu Hrvatskoga katoličkog sveučilišta nisu poznati, ali smo svakako iznenađeni i prisiljeni reagirati, kako vjernici ne bi bili zbunjeni. U samome članku ima više od dvadeset neprimjerenih tvrdnja koje pokazuju nestručnost i neprofesionalnost autorice članka, ali jednako tako teško je previdjeti zlonamjernost takvoga pristupa.

Ne znam je li potrebno o vrijednosti članka išta više reći ili je svakomu jasno o kolikoj se stručnosti te novinarke radi, ako se pokaže da osoba koja piše o visokome obrazovanju ne zna: 1. da se sveučilište o kojemu piše ne zove Katoličko sveučilište, nego Hrvatsko katoličko sveučilište (dalje: HKS), ili joj pridjev hrvatsko ipak malo smeta?; 2. da nema nikakve 'neizvjesnosti' oko osnivanja Katoličkoga sveučilišta, jer je Hrvatsko katoličko sveučilište osnovano 3. lipnja 2006. godine...

Cijeli članak http://palotinci.hr/
merkat

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ništa nova, ništa novaaaaa...pjeva Oliver...

Hrvatsko Katoličko Sveučilište s svojim programom povijesti, sociologije, psihologije i filozofije otima mlade masonskom filozofskom fakultetu zagrabačkog sveučilišta.
Slično su pokušali uništiti i osnivanje Hratskih Studija.
Novinari, prostituke interesnih skupina.
Nadam se da će HKS uvesti i novinarstvo, temelj Hrvatske Katoličke televizije i dnevnih novina.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 15:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pazi Merkat da te neki katolici nebi proglasili radikalnim fundamentalistom... jako sretan
Ma neka i mene proglase al se slažem u svem što ti napisa iznad...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
El Gibbor

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 16:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
pazi Merkat da te neki katolici nebi proglasili radikalnim fundamentalistom... jako sretan
Ma neka i mene proglase al se slažem u svem što ti napisa iznad...

Ovo je vjerojatno, između ostalih, išlo i mene. Razočarat ću te i podržati Merkata jer to što piše je i više nego očito. Dekan Filozofskog fakulteta je teški anticrkvenjak, a novinarčići subjektivni amateri sumnjivih nakana i znanja.
Jedino bi izostavio masone iz cijele ove priče. To je sasvim druga priča koja je puno dublja od pretpostavki i naklapanja pojedinaca koji su stvorili od masonske lože sotonsku ložu, što nije fer prema tim ljudima. Ako samo uzmemo u obzir da ja puno Hrv. biskupa bilo u masonskoj loži, ovdje bi naglasio J.J. Strosmayera, velikana naše Ckrve, onda se moramo pitati kako i šta su tamo radili ako je sve istina što slušamo po kuloarima i zakucima.

Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu.
Joseph Joubert
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.