HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 kol 2018, 23:38. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa Sinišom. Bolji učinak ćemo učiniti djelujemo li onako kako bi Isus činio: Tko tebe kamenom, ti njega kruhom.

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno, Isus je i s križa opraštao i tako pobjedio neprijatelja. I mi moramo bezbroj puta oprostiti i moliti se za naše neprijatelje, samo tako možemo pobjediti zlo kojega nažalost na ovome svijetu sve više ima. A mediji su najbolje sredstvo da se to zlo afirmira, ali i dobro sredstvo da ga se pobije. Sada samo čekam reakciju medija na ovo pismo o Radu nedjeljom, opet su dobili zalogaj.
Helena

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pročitala sam pismo "Nedjelja za čovjeka". NIGDJE SE NE SPOMINJE ZABRANA RADA KAFIĆIMA! To je još samo jedan način da se isprovocira Crkva!

Priznajem, i sama radim u medijima, ali ne bih lansirala neku vijest u javnost bez provjere. Znam, spomenula sam to u Forumu, ali ovdje je riječ o našem ragovoru "uz kavicu", a ne javnom iznošenju neistina.

Helena
sike

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

siguran sam da ce toga biti sve vise,pa je zato potrebno da je i sve vise nas,da se medjusobno osnazujemo kako bi mogli odgovoriti tim napadima.A toga nema bez Euhristije,molitve..jer jedino cemo tako dobiti od Boga snagu za to.Jer,ne zaboravimo,ako tko napada Crkvu,napad i nas!Ili mozda netko misli drugacije?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
MM

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 11:01
PostNaslov : TEŽE NAS OČEKJE
Citiraj i odgovori

Dragi prijatelji i braćo i sestre u Kristu!

Što se čudimo? Velimo i vidimo, kako nam svetu majku Crkvu svakodnevno razvlače i blate preko gotovo svih medijskih tiskovina. Anarholberalne grupacije pumpane financijskim sredstvima iz poganske Europe, pokušavaju sekularizirati svaku poru katoličkog bića u hrvatskom narodu. Zašto? To bi valjda svima trebalo biti jasno. Crkva je posljednji moralni autoritet na ovome svijetu. Liberalni filozofi i masonske grupacije dovele su do razvodnjavanja svega što je moguće razvodniti. Vjerojatno idu pod geslom: usitni dok ne postanu bezopasni...spajaju ti bjesomučni silovatelji vjerničkog dostojanstva nespojivo želeći tako zbuniti do te mjere javnost i ukazati kako je crkva zastarjela, kako je manipulativna, kako je problematična...sjetimo se cara Dioklecijana, koji je poželio kršćanstvo izbrisati sa lica zemlje. Optužio je nadobudni poganski zli car kršćane za uzročnike svog zla u carstvu, tereteći ih za sve prirodne kataklizme i društvene probleme...
Koliko se danas promijenilo vrijeme? Malo ako gledamo u svojoj biti. promijenila se tehnika, ali čovjek nije baš mnogo napredovao kao čovjek, prvenstveno biće za drugoga, čovjek biće stvoreno od Gospodina, čovjek kao biće ljubavi...
Našeg Gospodina su njegovi napadali, pljuvali, omalovažavali, podcjenjivali, mučili, ostavili i na kraju ga i razapeli...Gospodin je to dopustio jer je tako pobijedio smrt, križ tako postaje kršćanski paradoks. taj svojevrsni simbol sramote postaje simbol pobjede, simbol tuge postaje simbol veličanstvene ljubavi i radosti. Križ je temelj naših života, križa se ne smijemo nikada odreći, to je suština naših života...
Mišljenja sam kako nas očekuju još teža vremena. Možda čak i teža nego u vrijeme prvih kršćana. Zašto? Pitate se. Stoga jer su prve mučenike Crkve slavila braća i sestre i za njih se znalo da su mučenici. A danas? Danas ćete čak i fizički (ako ne medijski) umrijeti kao mučenik, i krv vaša što padne na suhu i ispucalu zemlju jedino će u Gospodinu (što na koncu i je najbitinije) imati izvor budućih kršćana (kako slično reče Tertulijan). Danas će vas omalovažiti i ispljuvati preko medija i postati ćete neuporabljivi u svakom pogledu. Možda Vas se odreknu čak i vlastita braća i sestre da se ne bi nekome zamjerili i da ne bi podizali prašinu. A dragi moji, bitno je podizati prašinu, bitno je u današnjem svijetu talasati, komunistički sustav jednoumlja nas je odgajao da ne talasamo, da se uklopimo, uniformizam je nažalost na djelu i među nama. Glavno da se svi utopimo u nekakvim modernim loncima današnje kuhinje. Gdje je tu naša individualnost? Gdje je tu naša osobnost? Gdje su tu različiti darovi? jedan je Duh, a puše gdje hoće, nemjmo to zaboraviti!!!
Što mi radimo? Ima li lijeka? Da li smo iskoristili sva legitimna i demokratska prava za očuvanje istine i branu majke Crkve? Ili smo se sakrili u svoje male grupice, na svoje male stranice i tu razgovaramo i bodrimo jedni druge, roneći suze nad propuštenim?

Katoliče, vrijeme je da se budimo!!! Katoliče vrijeme je da se trgnemo!!! Katoliče vrijeme ti je da iskorištavaš talente koje ti je sam Gospodin darovao!!! Da živiš Krista!! Da se organiziraš. Da ne šutiš. Da svjedočiš. Da uzvraćaš. Da moliš. Gospodin će već poslati Duha branitelja i znati ćemo što govoriti i kako se ponašati. Ali bitno je da krenemo.
Čujemo li riječi sv.De Balaguera: [b]ZAŠTO POLIJEĆETE KAO KOKOŠI, AKO SE MOŽETE VINUTI POPUT ORLA?šTO SMO MI, DRAGI MLADI PRIJATELJI? Jesmo li ostali kokoši, ili radimo na tome da se vinemo poput orla. Sami smo krojači svoje sudbe, sami. Zašto se zadovljavamo sa prizemnim...Zašto dopuštamo da nas nose plutati u kaljuži, a možemo roniti morskim plavetnilom?[/b] [size=24]Mi, svi mi koji smo Kristovi, i koji se priznajemo Kristovi, trebamo odlučnije živjeti Krista. Kroz MOLITVU i DJELOVANJE. Nužno je i jedno i drugo. Molitva bez djelovanja može biti sebična, budući da produbljuje našu individuu, a zapostavlja svu našu braću i sestre na ulicama. Djelovanje bez molitve nema pokrića u Kristu, i takvo djelovanje je unaprijed osuđeno na propast.[/size]

p. s. ne brinite se, mi katolici mi smo neizlječivi optimisti, nema te tame koja može sakriti odsjaj i najmanje svijeće.
Ostanite kristovi dragi moji, ostanite Kristovi!

Vaš, MM
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 14:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BRAVO MARINE! Neka se prašina diže! Pokušavaju nas isprovocirati, uspijevaju ali ne na način na koji bi htjeli.
Ne znam ako si gledao sinoć emisiju "Šakom u glavu"-Ritv. Bilo je riječi o Nedjelji! Na provokaciju da nas Crkva vraća u srednji vijek, D.D. mu je "spustio" s liberalizmom prisutnim u srednjem vijeku pljesak

Helena
Daniel

PostanoPostano: čet 08 tra 2004, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam dali će te se složiti samnom, ali prema mome sudu prosječno najviše netočnih informacija, ili bolje rečeno laži, donesi "Jutarnji list". Također mislim da od svih dnevnih tiskovina te novine prednjače u napadima na Crkvu.
Helena

PostanoPostano: uto 11 svi 2004, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj put neću prozivati kolege, nego one koji su učinili strašno djelo na crkvi sv. Romualda i Svi Svetih u Rijeci. Naime, u noci s 8. na 9. svibnja vandali su išarali grafitima crkvu te iscrtali križeve okrenute naopače! Naravno, još uvijek počinitelji nisu uhvaćeni, ali šok koji su vjernici doživjeli kad su krenuli na svetu misu....

Sumnja se na sotoniste Twisted Evil , ali tko to danas zna... Na nama je da ustrajemo i izdržimo sve provokacije koje doživljavamo i na najokrutniji i najbezobrazniji način!

Helena
sike

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kao da im nije dosta što protiv Crkve truju mlade i stare, pa su se okomili i na djecu.
Vjerojatno ste kao i ja čuli ili vidjeli našu parodiju na "South park", zločestu djecu i sl. gdje se u razredu sprda sa svećenikom koji je prikazan kao homoseksualac.
Zamislite "slučajnosti"! Od svih predmeta, baš se s vjeronaukom sprda..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 28 ruj 2004, 6:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike

pojma nemam o čem govoriš, daj objasni, kakav south park il z. deca?!

"`ko sam pije sam će i umrijeti"
eiremore

PostanoPostano: uto 28 ruj 2004, 8:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, zbilja su jadni. ja san probala gledat, al baš su fuj, nisan tila dalje, izgasila san teve.
niko II poznat, nisi to gleda, jel? to je ja mislin bilo u nedilju kasno navečer. il je to bila subota? nek mi neko pomogne, neznan. stvar je zamišljena ko s.park, u razredu je troje dice, isto su prikazani plošno ko southparkovci, vode neke debilne razgovore s vjeroučiteljen koji ima glas onoga tipa sa zl.djece koji oponaša papin. i to mi je isto jadno... dosad su oni pljuvali po svemu, a sad, ono šta san skužila, bilo je suptilno i svirepo pljuvanje crkve. jep... pogledaj ih jednon

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
sike

PostanoPostano: uto 28 ruj 2004, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda boljeda ni ne gledaš, okrenut će ti se želudac naopako!
Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 28 ruj 2004, 13:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da

ali di to mogu pogledati i kad

volim se bar upoznati s stvarima, a onda prosuditi onako zdravorazumski

eiremore

PostanoPostano: uto 28 ruj 2004, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma da, pogledaj. gotta know your enemy. ja mislin da je to bilo u subotu il petak kasno navečer (oko ponoći) al nek me neko ispravi, ja neznan točno

jzekic

PostanoPostano: uto 28 ruj 2004, 18:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije dobro ni sve vidjet ni sve čut, jedna mudra poslovica i teološko načelo kažu: "U bijegu je spas!"

Mediji su suprostavljeni Crkvi, jer Crkva nastoji suzbiti zla koja isti mediji propagiraju.Crkva nastoji pod svaku cijenu zaštititi čovjeka i ljudsko dostojanstvo, dok ti isti mediji nastoje do dna smanjiti čovjeka i spustiti ljudsko dostojanstvo na dosad nezapamćeno nisku razinu.Oni se poigravaju ljudskim osjećajima nastojeći im tako podvaliti svoje laži i obmanuti nas u čemu često uspjevaju zahvaljujući svojoj sveprisutnosti u društvu, Crkva se takvom obmanjivanju suprostavlja, a Crkva smo braćo MI, mi smo ti koji trebamo skočiti i zavikati iz svega glasa, ispustiti krik, i upozoriti sve druge da laži, obmane i sumnjive vrednote koje im mediji na pladnju nude ni pod koju cjenu neprihvaćaju, jer nažalost trebati će mnogo vremena da spoznaju da su im oni koji su im tobože pomagali, podvalili mačka u vreći, i ono što su nekasd propagirali nazivati će utopijama, zlo se podsmjehujući svima koji su nasjeli na njihove laži...

Zar ćemo bilo kome dopustiti da nam ovo učini?!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Niko II Poznat

PostanoPostano: sri 29 ruj 2004, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo baš sam vidio na htnet portalu članak o njima, zovu se zlikavci, a sve vodi ekipa s radija 101

nisam pogledao nijedan nastavak pa ne mogu komentirati sam crtić, al prema ovom što sam vidio ne izgleda mi privlačno

možete chatat s njima danas od 3-4

sike

PostanoPostano: sri 29 ruj 2004, 11:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala, ali ne hvala!

Ni ja ne znam kad je to bilo, vidjeh onako u prolazu. Pripremi želudac na to! tuzan
jzekic

PostanoPostano: sri 29 ruj 2004, 21:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teško je priznati sebi da te netko zavarava, a mediji to uspijevaju upravo zbog toga što nikada ne donose potpune i cjelovite informacije, ako i prihvatimo tezu da ne lažu, to ne znači da govore istinu, ono zapravo najčešće pred nas stavljaju samo djeliće stvari, nastojeći nam zamagliti sliku cjeline, sliku istine.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
jzekic

PostanoPostano: čet 30 ruj 2004, 12:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost mediji često Crkvu napadaju na mnogo senzibilniji i profinjeniji način od south parka...

Lako je razlučii očima vidljivo, no teško stvarnost koja se iza vidljivog svijeta skriva...

fat drummer

PostanoPostano: čet 30 ruj 2004, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne shvacam zasto jezekic crkvu stavlja u taj neki patnicki polozaj... mediji napadaju crkvu, buhuhuhuhu...
crkva, je dakako jadna i ne moze se braniti, vjernici su ovce koje bezuvjetno vjeruju "medijima". ak je to tako onda je cudo sto je crkva opstala 2000 godina. nit je crkva nezasticena, vjernici su inteligentni i normalni ljudi koji valjda znaju kad im netko prodaje rog za svijecu.
jzekic me podsjeca na sestokolonasa - onoga koji siri paniku od pete kolone. postoje ti neki "mediji" koji samo napadju crkvu na najprofinjenije i najdijabolickije nacine. to zatim zacini s nekim kripticnim lirskim ispadima o nemogucnosti vidjenja onoga sto je ispod povrsine stvarnog svijeta. da ok, mediji napadaju crkvu, al malcice pretjerujemo s tim teorijama zavjere.
crkva nije bezgresna, pojednici i crkva sama je kroz povijest pa i danas cinila stvari kojima se bas ne mogu ponositi, niti je crkva najveci krivac za sva zla u svijetu. vjernici grijese, svecnici grijese, biskupi i kardinali grijese i to je to.
ako je nesto pogresno napravljeno treba priznat pogresku, a ne ju pokusavat sakrit.

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
frajer
isključen

PostanoPostano: čet 30 ruj 2004, 14:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, sve je jasno.

Slažući se s Fatiem (u konkretnom slučaju) zaključio bih kako ne treba slagati neku slagalicu o nama, o Crkvi i postovjećivati dvije stvari: što bi Crkva trebala biti odnosno kamo Crkva ide i stvarno stanje.

Lijepo je imati pred očima jasnu viziju kamo Crkva treba ići, ali zaključiti da to jest tako je kratkovidno i nikome na korist.

Nije tako daleko prošlo vrijeme kad su se iskrivljavale istine (stvarnost) radi nekih ciljeva (socijalizam, "mi Hrvati", Tito, ...)

Kršćani trebaju najprije biti ljubitelji istine i ne gubiti ideale, te jedno s drugim ne miješati.

Hvala Fatie, pomogao si mi malo posložiti stvari.
eiremore

PostanoPostano: čet 30 ruj 2004, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jep, Crkva nije uopće bespomoćna, mala nit jadna... samo, prvo bi razlučila pojam crkve i pojedinaca u crkvi, kad se to nigdi drugdi ne radi, nego smo svi u istome toru.
Nekolicina crkv. velikodostojnika dopustila je ranjivost na medije ružnin zataškavanjen očitih pojava, i odreda katolici poispadaše budale prid sviton. Ovce. I to ne u stadu pastrira Dobrog, nego... i evo, rezultati nisu izostali. Čista logika. Pa nisu ljudi ćoravi. Znan da triban bit bolje čeljade, al ne mogu da se ne ljutin na crkveno vodstvo, koje se pravi ludo prid očima javnosti... ni čestitanje Božića nije šta je nekad bilo, pitajte magistra austrijskog sjemeništa... uuuuhhhhh! kako su.... ma.... ne mogu da se ne osjećan glupo kad slušan takve stvari. Ko idijot. I plače mi se ko malome ditetu. Niko mene ne pita jesan li dio toga svega, jer jesan. Kad san i dio Crkve. Pih!
Koja nemoć. Crkva zataškala, Crkva ˝dobila˝, Crkva se ˝sporazumila˝,... a kad smo mi to sve napravili?
Pitan se, kad je koji od spominjanih posvećenika odlučio pljunit na sveto ulje kojin su mu pomazane ruke na dan ređenja? Di mu ode čast i dostojanstvo?
Ne želin ovdje govoriti o baznin činjenicama poput one da su i svećenici ljudi, griješne naravi, slabi,... ne, pa to je svima jasno.
Crkva koja se spominje u negativnin kontekstin po novinan nismo mi, nego oni neraskajani šta se prave ludi s početka priče, zbog kojih je sama Crkva leglo gujinje i hrpa laži. A ostatak može nijemo nosit sramotu njihovih grijeha. ma recite kako san djetinjasta. al to me nekad u trenucima tjeskobe fest pogodi. Ono prvo mučno djetinje pitanje A zašto su ljudi takvi? Crkvu ne napadaju samo mediji, ona samu sebe ruje i iznutra. Uffff...
A zlikavci , koliko god nedorasli i isfurani, obični su podli licemjeri, koji lahko i prpošno prosipaju izmet po svemu i svima, a sami nisu ništa napravili da svit bude bolji. Takvi su tipovi obični jadnici. Paraziti. ( Mislin, da mi se pruži prilika raznila bi ji minobacačen i poslje bila u stanju otić na pričest. (moderi, steady, steady, znan da je ružno ovo šta san rekla, samo san se šalila Wink ) Takvih danas imaju hrpe na lagerima bezbožnosti i samodostatnosti koja je postala deklaracija modernoga čovika.
Ne dopuštan mogućnost da me briga šta govore i rade ti zlikavci, i bilo ko drugi, ja se toga odričen poradi Krista i mislin Šta se dišperaješ, trudi se bit što bolji čovik i bit će dobro. Neka svit iđe di je ga volja, to je vlak na koji se ne ukrcavan. Čist nemrem

sike

PostanoPostano: pet 01 lis 2004, 10:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudovi, razumijem što govorite a i često s eposramljeno i ljuto ja tako osjećam. Ipak, svi smo mi Crkva, u zajedništvu i s takvima koji joj ruše ugled, ali nemam puno rješenja: ostati ili otići. Sigurno neću napraviti ovo drugo..
Onda si postavljam pitanje što mogu napraviti: puno ništa, u smislu nekih revolucija jer takvih je bio pun kufer u povijesti i takvi su uglavnom sami stvarali neku svoju crkvu.
ostaje mi samo da budem poput sv. Franje koji je u poniznosti tu istu klimajuću Crkvu u 12-13.stoljeću održao da se ne sruši, bez puno priče,i to vršenjem Evanđelja, povratkom na naše korjene, onako kako to isus od svih nas traži.
A ako ne mogu bit kao i on, mogu bar pomoći svojom molitvom, i to za one koji Crkvu ruše iznutra, ali i one koji to čine izvana (mediji).
eiremore

PostanoPostano: sub 02 lis 2004, 7:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa to i ja mislin. samo eto, nekad mi pukne film pa... al ostale dane je okej

benko

PostanoPostano: sub 13 stu 2004, 19:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeli netko gledao mozda crtani za odrasle zlikovci nekakva imitacija sauth parka na hrvatski u njima konstantno ismijavaju crkvu i to u svakoj epizodi.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.