HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 19 lis 2018, 7:06. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: ned 28 stu 2004, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajmo jos malo po crkvi...

jucer sam gledao emisiju mirjane rakic koju sad odjednom postujem. radilo se o aidsu i njegovom sirenju u africi te o nezeljenim trudnocama u aziji i juznoj americi. nista spektakularno, reci cete, aidsa ima u africi a male nezeljene djece fakat ima po aziji i j. americi.
mene je sokirao odnos crkve u africi, a i u europi prema prezervativima. naime, crkva u africi siri NEISTINITU PROPAGANDU da ukoliko imate spolni odnos i koristite prezervativ NISTE zasticeni od aidsa!!! naime, ne temeljeci, svoj stav na nikakvim znanstvenim podatcima ili istrazivanjima tvrde da virus hiva moze proci kroz "pukotine" na prezervativu. isto mislenje vam daje i medicinska sestra u maili,a i kardinal (sorite al profulo sam mu ime ) zaduzen za obitelj u vatikanu, te nadbiskup nairobijski, te kardinal iz nikaragve. cak je izdan i pamflet koji je djeljen ljudima. u kenyi zemlji s 30% katolickom populacijom i 40% aidsom zarazenom populacijom oni doslovce pale prezervative kao "iskonsko zlo" i uvjeravaju ljude da seks s i bez zastite je isti.
60-tih godina proslog stoljeca crkva se nije protivila kontracepciji i kaontacepcijskim pilulama jer u bibliji nista direktno o tom problemu ne pise. tek 1979. dolaskom ipII na sv. stolicu stvari se mijenjaju i kontracepcija se zabranjuje.
vatikan u un ima status promatraca drzave, al njegov utjecaj je jak, a saveznici su mu, i ovo ne izmisljam, oman, libija, sudan!!!! regan je ukinuo za vrijeme svog mandata 34 milijuna dolara populacijskom fondu na nagovor pape
u manili postoji groblje fetusa koje odrzava grad. u manili postoji 40.000 sirocica koji lutaju ulicama. na filipinima crkva se protivi donosenju zakona o spolnom odgoju u skolama i spolnom odgoju siromasnih. sto je rezultat toga. zena s tbc-om i 7 djece, tip ju je napustio. kaze nije htjela pobacaj jer je to grijeh. isto je i seks prije braka pa to si uspjela sedam puta fulat!!! arghhhh!!!!! tko je tu lud?!?! u nikaragvi crkva nije dopustila terapeutski pobacaj silovanoj 9 godisnjakinji. obitelj je ucinila pobacaj i prema kanonskom zakoniku svi osim klinke su ipso facto ekskomunicirani (roditelji, ljecnici)!!! isti slucaj je s incestuoznim zacecem kod 11 godisnjakinje. niti jedan od njih ne bi uspjela izgurat s tom trudnocom do kraja i PREZIVJET. zatim onaj kardinal iz nikaragve ima obraza rec da bi one to mogle i da ljecnici UVIJEK mogu spasiti maju i dijete! molim?!?!?!?!?!?! pa tip je lud!!!!!!!
sad na scenu stupa gost emisije fra bernardo juretic (ili nesto slicno tome). tek tada mi se zgadila vecer. tip je nevjerojatan, retorika koje se ne bi postidio ni najprvrtljiviji politicar. majstorsko izbjegavanje pitanja, prebacivanje teme ala ivic pasalic i andrija hebrang.

da, ok, slazem se da seks prije braka nije najsretnije rjesenje, al ni kenya nije zemlja u kojoj postoji razvijena kultura zivljenja. da, dobro, kontracepcija sprijecava nastajenje zivota, al takodjer sprijecava i sirenje spolnoprenosivih bolesti. neki amateri tipa WHO i UN su to i potvrdili.

napadajmo crkvu ako siri lazi.....

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako je kontracepcija u Crkvi zabranjena onda je to tako u Nikaragvi kao i u Hrvatskoj. Crkva ne može reći tamo da nečemu a ovdje to zabraniti ili obrnuto. Problem je u nedostatku edukacije što onda povlači i manjak misionara i onih koji će odlaziti u te siromašne zemlje.
fat,možeš uvijek naći nešto što ne valja u Crkvi i napadati ako te to usrećuje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
wind

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne kužim...
kao tek ti je sada postala emisija dobra?
pa šta ti nije bila dobra kad je ona jedna časna u africi uokolo išla pomagat onim nesretnicima koji su umirali od aidsa. jedna časna, pazi!
da, siguran sam da nikome to nije bilo uopće upečatljivo, štoviše ništa posebno... al kad Crkva kao cjelina (???) treba ispast nazadna odmah svi hvale emisije... jadno, jer je totalno neobjektivno!
film se ne bavi previše problemom aidsa, kondoma, pobačaja i ostalog s čime se susreću ti nesretni ljudi koliko sa "nazadnošću" Crkve!
da Crkvena hijerarhija ima problema u izražaju stavova Crkve, odavno je jasno, ali da problem leži u zabrani kondoma i sličnih stvari opet nisu jasne... prije svega koliko ja kužim poznate su statistike koje govore u prilog kondoma, ali ne govore u prilog poptune zaustave problema s pomoću istih sredstava. ako sam dobro skužio, Crkva jest protiv kondoma, ali opet se nigdje zakonski ne zabranjuju, sve je prepušteno savjesti pojedinaca... ja kužim da je to dvosjekli mač, ne moš reć da, ne moš reć ne i onda pat pozicija pa budi Crkveni diplomata. al to su činjenice, sad što se tebi ne sviđaju, ajde molim te...
film je glupav, tupav, debilan, nažalost samo u svrhu propagande kontra nečega...

fat mislim da sad pretjeruješ.

Zadnja promjena: wind; uto 30 stu 2004, 14:30; ukupno mijenjano 1 put.
sike

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po pitanju kontracepcije Crkva se najviše protivi svjesnoj zabrani planiranja obitelji od strane pojedinca
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
wind

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma kužim ja to, ali razlog zbog kojeg bi se reklo da za kondome jesu bolesti, a ne svjesno planiranje obitelji.
frajer
isključen

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene frustrira što tu nema rješenja ...
I dojam je da Crkva po tim pitanjima nije dovoljno bliska čovjeku.
Markos

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo jedan mali podatak,... dobro se sjećam kako smo prije koju godinu ostali zaprepašteni kad nam je profa iz biologije rekla kako stvari stoje s kondomima i postotcima. Najpoznatiji kondomi marke DUREX sprječavaju zaćeće u 93% slučaja a od svih spolno prenosivih bolesti u nešto više od 50% slučajeva ukoliko se koriste pravilno i nije im istekao rok! Tko voli nek iz voli. P.S. Nemoj se neboj se! Wink
fat drummer

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e da zakonski kondomi nisu zabranjeni... crkva u nikaragvi postoji 500 godina i izvrdava pravilo o ne mijesanju u politiku drzave. crkva je toliko jaka da ima ulogu jacu od savjetodavne. mislim, da nije zabranjeno ni pobacati u hrvatskoj ali si odmah ekskomuniciran ako si katolik!
crkva je jedini izvor znanja i kulture, civilizacije u kenyi. ako oni ne pruzaju kondome sto je sada nebitno, onda ih ovi ne mogu niti nabaviti. radi se o tome da crkva tvrdi da kondomi ne pruzaju gotovo nikakvu zastitu i to tvrde bez pokrica! to mene smeta! ako nesto tvrdis to i potkrijepi. ne citatima iz biblije ako se radi o profalakticima jer ipak tamo o tome nista ne pise (zekicu, ne treba hvala, citat u kojem ipak nesto pise nije potreban)

u filipinima crkva stopira u parlamentu zakon o spolnoj edukaciji koja ukljucuje i profalaktike!!! SPRIJECAVA, doslovce, SPRIJECAVA!!!! da odglumim siminkericu iz papaye: helloooouuuu!!!!

e sto se tice svijesti pojedinaca to mozda pali u hrvatskoj, sad-u, francuskoj. u kenyi ne! zasto?
1) samo trideset posto populacije su katolici
2) tih trideset posto bi vjerovalo da mi svecenik kaze da u europi pada hrana s neba i andjeli igraju polo
3) "SAMO" 40% ljudi jest zarazeno hivom

stav crkve je moguce provoditi u europi, sad-u, razvijenim zemljama sto se tice spolne kulture. zemlja u kojoj jos postoje plemena koja jedu kravlju menstrualnu krv nije zemlja koja moze zivjeti po zamislima crkve koja su namjenjena za 21 stoljece u nekim pogledima i 13 u drugim!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sike

PostanoPostano: uto 17 sij 2006, 19:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel

Naslov: Isusova čuda - na Channelu4 :/

"Britanski iluzionisti pokušat će izvesti neke od Isusovih čuda među kojima su umnožavanje kruha, zatim oživljavanje mrtvih, te zatrudnjenja djevice. Radi li se o marketinškom triku ili i o napadu na Crkvu"

"Na britanskoj TV-postaji poznatoj po tome što ne zazire od kontroverznih poteza, u posebnoj božićnoj emisiji dvojica mađioničara pokušat će izvesti Isusova čuda. Crkva nije time nimalo oduševljena.

Iluzionisti Barry Jones i Stuart McLeod u emisiji 'The Magic of Jesus' - 'Isusove čarolije' - koja će na Channel 4 biti emitirana 28. prosinca izvesti pomoću trikova neka od novozavjetnih čuda kao što je podizanje bezglavog trupla iz mrtvih, izliječenje slijepca, hodanje po vodi... Ne samo da planiraju učiniti djevicu trudnom - što će biti pokazano tako što će ženi preći ultrazvukom preko trbuha i ne otkriti ništa, a nekoliko trenutaka kasnije to ponoviti i registrirati otkucaje srca - nego planiraju i 5000 nogometnih navijača nahraniti s pet štruca kruha i dvije ribe.

John Bayer iz Mediawatcha, tijela za nadzor TV programa, kaže: "Na Channel 4-u, kao što smo od njih i navikli, pokušavaju podići prašinu tako što će ovakvu emisiju emitirati baš u vrijeme Božića. Jako mnogo ljudi bit će uvrijeđeno, i ovo se meni čini kao sračunat pokušaj da se izazove bijesna reakcija." Glasnogovornik Channel 4 napominje: "Mi imamo tradiciju prikazivanja emisija koje se bave neuobičajenim pogledima na Božić. Ova emisija nije zamišljena da uvrijedi."

Možda nije tako zamišljena, ali uvrijedila već jest. Biskup Michael Reid, osnivač komisije za nadzor TV-programa Kršćanski sabor za tradicionalne vrijednosti. Već je na Jonesa i McLeoda osuo drvlje i kamenje: "Velika razlika između dvojice iluzionista koji izvode trikove i čuda našeg Gospoda je da je Isus zbilja liječio ljude, vraćao iz mrtvih i opraštao grijehe. Možda bi ta dvojica prevaranata mogla pokušati biti razapeta na križu, da vide mogu li uskrsnuti nakon tri dana." Čini se da je u svom bijesu biskup zaboravio na onaj dio iz očenaša u kojem se od Boga traži oprost grijeha "kao što mi opraštamo onima koji su se o nas ogriješili"...

Vjerujemo, kako će se svi vjernici zapitati «čemu?», i koliko nisko marketinški trikovi mogu pasti, no zasigurno je medijska prašina dignuta, što je i bio krajnji cilj Channela 4."

Preuzeto sa: http://www.xportal.hr/vijest.aspx?id=1141

merkat

Ništa novo, kao što pokušavaju raznim štivima i filmovima osporiti Isusov život i katoličku vjeru ( ne znam koliko se drugi kršćani protive tome ili im paše napad samo na KC, nadam se da ne jel Krist nam je zajednički ipak ) pa sad misle valjda dokazat najnovijom tehnikom da je Isus valjda bio neki mađioničar !!!

Ali tako je bilo i sa Mojsijem, morao se nadmetati da vračevima da bi mu faraon povjerovao sve dok nije gotovo uništio ih, tako će izgleda biti i sa našim svijetom i vremenom...

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste li gledali ili bar čuli o jednoj emisiji na TV-u(ne znam kojoj,tako sam čuo)prekjučer,u kojoj su,navodno,bila neka dva naša komičara,od kojih je jedan sprdajući se sa razmišlajnjem Crkve oko predbračnih odnosa rekaoda bi trebali hostiju staviti između nogu.. Mad

Zar nije to dovoljno da se takva emisija i cjela tv tuži zbog očitog napada na našu vjeru?Štzo bi vi učinili?

Daniel

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ugledajmo se na muslimane, oni su se itekako postavili prema onim karikaturama o Muhamedu. Budimo žešći i tražimo ispriku, pa ako treba i zabranu te emisije. To možemo postići, ali mi ćemo se sablažnjavati i do sutra sve zaboraviti. Mad Previše smo postali mlaki, a svatko si dopušta sprdnju sa našim svetinjama. Evil or Very Mad
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajmo nekako saznat gdje je to bilo te kao Ured za mlade odreagirati prema HTV- ili RTL-u,gdje je već ta emisija prikazana

Daniel

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam za. Napisati peticiju i skupiti potpise. Za početak.
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se!

Ljubi i čini što hoćeš
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo,kako bi mogli provjeriti u kojoj je to bilo emisiji? Žena od koje sam saznao sigurno zna da je to bilo u srijedu navečer,znači negdje iza 22 sata pa akko ima netko raspored prpgrama..

I onda bi stvarno mogli kao mladi,tj.kao Ured za mlade odreagirati,prvo pismeno a onda ćemo vidjeti.
Spreman sam odmah napisati tekst i ovdje ga staviti da vidite,al treba nam mišljenje drugih i odobrenje nadležnih.A to treba učiniti odmah jer već je 2 dana prošlo od toga

Mara

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda je to bila emisija Otvoreno, jer je tamo gostovala V. Rudan. Ako je to ona rekla ili bilo tko od gostiju, nema smisla bilo što reći. To nije stav TV-a, a zakon nije prekršen... Mislim da tu treba biti vrlo promišljen i pažljiv. Uostalom čujem da i "Muškarav bez brkova" ružno prikazuje svećenika, ne znam nisam gledala, a nemam ni namjeru.

Ljubi i čini što hoćeš
merkat

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Emisija se zove " u sridu "
Inaće je još mila majka ta emisija prema ostalima.
Dva komičara koja gostuju su drele i vid balog.
Balog inaće brani crkvu i to dobro, čak rekao bi kao malo tko dok i drele manje više korektan samo što je jednom ispao krele u temi o branjenju molitvom protiv predbračnog seksa.
Ustvari mislim da nije imao loše namjere jel nije anticrkveno okrenut nego mu je šala bila malo blesava.
Rekao je kako se može odbarniti od seksa na način da se hostija stavi između koljena i molitvenik u ruke pa da se kao nema kamo s rukama i nogama(pokazao je pa sam takav dojam dobio ). Nije mi se to činilo preveć bad, nego čovjek nezna nek sve okrenut na šalu povezanu s seksom. Bilo je malo idiotski.
Mislim da je ok poslat koji mail ili pismo čak njemu da malo pripazi jel kao što vidite, mi šutimo i gaze nas. Oni zlikavci su se pravili da ne kuže da nas ustvari smeta sprdnja sa Isusom i Marijom a ne kritika neznam koga već.
Muslimani čim neko spomene u šali njihove svetinje dižu frku do neba i to funkcionira.
Pederi izmišljaju probleme kako bi dobili koji plus i što više prava na uštrb drugih ne mareći za druge te čak kreću prema djeci kroz seksualni odgoj i udruge te queer koji je najveće zlo na našim prostorima, a mi šutimo i zato nas nitko ne poštuje.
Postoji i forum hrt-a pa tamo se mogu uputiti primjedbe !

Što je muškarac bez brkova je anticrkveno i antihrvatsko djelo upravo takvih autora. Pisca ante tomića i redatelja hrvoja hribara.
Ako čitate juratnji ( žalim vas ) onda znate da postoji kolumna ante tomića u kojoj se redovito sprda sa crkvom, hrvatskom, našom vojskom i sl. Ma kao i svi slični koji ne poznaju Boga, isti paket interesa u gaženju, kao da su u kalupu napravljeni, živa šablona !
Hribar je pak nemušt redatelj koji je na kritike da je film dosadan reagiirao svakome da je fašist i ustaša. Bolestan čovjek.
Takvi ljudi najčešće govore o netoleranciji drugih a kad vam se ne svidi ono što rade onda ste neprijatelji svega živoga a istovremeno pljuje a ne kritiziraju vaš rad. I to je kao ok ?!
To govori o njima dovoljno al me zabrinjava što takve ekipe ima sve više i osjećaju se u našoj domovini kao zec u kupusu, neznaju kamo bi se okrenuli da gaze.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Mislim da je ok poslat koji mail ili pismo čak njemu da malo pripazi jel kao što vidite, mi šutimo i gaze nas.
Postoji i forum hrt-a pa tamo se mogu uputiti primjedbe !

Što onda predlažeš?Da izađemo pojedinačno ili kao Ured koji će na to reagirati?Kažem,ne želim ništa ovdje poduzimati bez nadležnih al voljan sam sastavit kakv dopis ili mail pa da se to pošalje.

I zar to nije na Novo-tv a ne na HRT-u?

merkat

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uuups, da , nova ! Embarassed Embarassed Embarassed

Mislim da nebi bilo pametno dizat neku preveliku frku jel taj dvojac drele i balog su rijetki dio koji je pozitivno okrenut ka ckrvi, više balog koji je prva liga, manje drele koji više se samo slaže s njim.
Mislim da je ok poslat nešto izravno na dreleta da ga se samo onako prijateljski upozori a ne prema šefovima da mu se stvaraju problemi ako možda ipak nije htio ništa loše reći, makar je nama praktičnim vjernicima nepojmljivo da se hostija obezvređuje nepromišljeno. Za početak ga je bolje upoznat s nekim stvarima a ako nastavi slično slažem se da treba jače reagirati.
Ali svakako mi je drago da ste se sjetili da je potrebno reagirati.
To je dužnost laika da brane naše svetinje.
Za ubuduće i to prema svim onima koji gaze ne nas nego svetnije.
Branimo i svećenike koje svi napadaju a ne poznaju ih kao mi.
Jel svi napadaju ono o čemu nemaju pojma.
Upoznajmo ih.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ok,ajmo onda nekako doći do njegove adrese ili maila pa da ga upozorimo
A i ubudučće ovdje javljajmo kad vidimo da se napadaju svetinje i Crkva,pogotovo pojedinci

Edmond_Dantes

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 15:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledao sam dotičnu emisiju na Novoj. Volim je pogledati zbog toga što je provokativna prema političkom, estradnom i jet-seterskom establišmentu, ali ovo u srijedu je previše ... Odgledao sam do kraja prilog i dio emisije u kojem se govorilo o uzdržavanju od seks molitvom. Od svih komentara one V.Rudan koju sam do sad cijenio zgadila mi se večera koju sam netom prije večerao. Isto tako, gosp Puhovski iz HHO-a priča totalne gluposti u stilu rekla kazala (a i njega cijenim zbog svojeg beskompromisnog stava). Poželio sam se požaliti HHO-u zbog takvih izrugivanja. Ispada da je sramota kad kažeš da si vjernik, a prava katastrofa kad javno izrečeš neki svoj stav koji je u skladu s učenjem Crkve. Onda si ili nacionalist ili tradicionalist ili homofob ili što god drugo ...
Ni crkva na to nije imuna, da se razumijemo, i zna nekad manipulirati teorijama prikazujući ih kao istine bez dokaza. To se najčešće događa na nivoima župa, manjih mjestai pojedinih zajednica gdje imamo svećenike koji misle da su svojim pozivom pozvani komentirati stvari o kojima zapravo nemaju pojma. To se najviše odnosi na recimo prirodne znanosti i politiku. Možda imaju neku osnovu, ali brate ne možeš reći da je nešto istina ako to kaže svećenik. Ponekad svaka konstruktivna rasprava o nečemu što i nije područje svečeništva i vjere, nego recimo politike i znanosti, prekida se argumentom 'ja sam svećenik, ti si ovca, ima da šutiš' ... Uglavnom, koliko mi se gade izrugivanja svetinja od strane ljudi koji nisu vjernici (jer da su vjernici to ne bi radili), toliko sam i ljut na svećenike koji iskorištavajući svoju poziciju kvare sliku o Crkvi općenito u društvu. Uzmite na primjer slučaj Caritasa od ovog ljeta. Postoje indicije, postoje dokazi, postoji i pravna država koja će na kraju donijeti presudu, ALI nitko se ne smije izvući od odgovornosti samo zato što je ili blizak sa crkvenom hijerarhijom ili je njen dio. Za kraj, i za nas vjernike vrijedi 'Ne gledaj trun u oku brata svoga ...'

'Evo ... sve činim novo ...'
Mara

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 19:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, ti - dirnuo me u srce (mislim ono od prije par desetaka godina, romantično) svojim nikom.
A ovo što si napisao, slažem se. Ona priča s Caritasom je bila bljuvotna. Istina znam jednu ponešto sličnu priču od prije puno godina. Ali nitko nije imao posljedica i sve se sleglo baš zato što se radilo u tišini, istina brzo.

Ljubi i čini što hoćeš
Daniel

PostanoPostano: sub 04 vel 2006, 8:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trebamo znati podnijeti kritiku kada nešto zabrljamo ali ne trebamo samo šutjeti. Stalno lupaju po nama i vrijeđaju nas a kada mi trebamo odreagirati na uvrede nama upućene onda ništa. Mislim da bi trebali polsti dopis i iznijeti svoje stavove. Ako ništa barem će znati da postoji grupa mladih koja se na slaže s takvim načinom rada i ponašanja.
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 7:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lupaju po nama baš zato što se ne oglašavamo kad treba ... zato što šutimo kad nešto ne valja kod nas, zato što je tepih već odavno nadignut od prašine koja se sustavno posprema. Veličina je u praštanju i priznavanju vlastitih pogrešaka. Na žalost u HBK sjedi većina konzervativnih biskupa koji ne mare previše za image moderne crkve u svijetu. Moderno na znači odreći se osnovnih stajališta Crkve. Moderno znači ta stajališta prenijeti ljudima i mladima na moderan način, jezikom koji im je prihvatljiv. Al to je samo moje mišljenje ...
sike

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je potrebno da se mi vjernici laici više oglaismo u javnosti kad se dogodi jedan ovakav ispad. Tako će i javnost shvatiti da Crkvu ne čine samo svećenici i biskupi već i ljudi,napose mladi,koji imaju jasan svoj stav i koji će dati do znanja da itekako im je stalo do očuvanja svojih svetinja a ne da dopuste da se blate.
Evo,primjer je Družba Adria protiv čega su se pobunili franjevci svjetovnjaci i njihov prosvjed je u javnosti više zazvučao nego bilo kojeg biskupa na tu temu

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.