HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 23 ruj 2019, 1:19. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
M-o-S

Spol: muško
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Nadam se da Ʀe HKS uvesti i novinarstvo, temelj Hrvatske KatoliĆØke televizije i dnevnih novina.

s ovim bih se složio... jer mislim da nam je to jako potrebno..

previÅ”e je ovih koji podmeƦu, ajmo tako reƦ, Crkvi...

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 17 tra 2008, 5:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NiÅ”ta nova za veĆØernjak.
Mislim da je ŠaŔko dobro reagirao.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Cordelia

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 18 tra 2008, 0:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na spomenutim studijima na Filozofskom fakultetu doista ima popriliĆØan broj ljudi (a ne samo dekan), koji su jednostavno alergiĆØni na imenicu "Crkva" i pripadajuƦe joj pridjeve kosa mi se dize na glavi , tako da nije teÅ”ko zamisliti kako doživljavaju studije sociologije, psihologije, povijesti, filozofije i sl. koji bi s Crkvom imali bilo kakve veze, pa makar i samo formalno-pravne.

MeĆ°utim, joÅ” na primjeru Hrvatskih studija vidjelo se da je problem mnogo dublji, odnosno da spomenuta ekipa jednostavno ne može probaviti ni sam pojam zdrave konkurencije, jednostavno zato Å”to spomenute znanosti shvaƦa previÅ”e ideoloÅ”ki, Å”to je rezultat nedostatka znanstvenog pluralizma, odnosno pola stoljeƦa duge prakse tupljenja po marksizmu kao jedinom ispravnom teorijskom pristupu, osobito na podruĆØju filozofije, sociologije i povijesti.

Npr. na Institutu za druÅ”tvena istraživanja dugo se vjerovalo u nepisanu "dogmu" da je ateizam jedini vrijednosno neutralan (i stoga jedini dovoljno "znanstven" i objektivan!) pristup dostojan za prouĆØavanje religioznih fenomena, pa stoga i preduvjet da bi netko uopƦe mogao biti ozbiljan znanstvenik.

Stoga me uopƦe ne bi iznenadilo kada bi se pokazalo da je spomenuti novinski naslov istinit.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Gibbor napisa:

Ovo je vjerojatno, izmeĆ°u ostalih, iÅ”lo i mene. RazoĆØarat Ʀu te i podržati Merkata jer to Å”to piÅ”e je i viÅ”e nego oĆØito. Dekan Filozofskog fakulteta je teÅ”ki anticrkvenjak, a novinarĆØiƦi subjektivni amateri sumnjivih nakana i znanja.

Jedino bi izostavio masone iz cijele ove priĆØe. To je sasvim druga priĆØa koja je puno dublja od pretpostavki i naklapanja pojedinaca koji su stvorili od masonske lože sotonsku ložu, Å”to nije fer prema tim ljudima. Ako samo uzmemo u obzir da ja puno Hrv. biskupa bilo u masonskoj loži, ovdje bi naglasio J.J. Strosmayera, velikana naÅ”e Ckrve, onda se moramo pitati kako i Å”ta su tamo radili ako je sve istina Å”to sluÅ”amo po kuloarima i zakucima.

Shocked

Nema dobrih masona. ƈak ako su i neki ljudi iz zabluda ili ega bili dio masonerije, to ne znaĆØi da je masonerija prihvatljiva.
O tome je pisano u glasu koncila i jasno navedeno s posrtulata katoliĆØke vjere konkretno o tome.

Papa Benedikt XVI je rekao kako se i u Vatikan uvukao sotonski dim, Ŕto govori da vjerojatno su se uvukli i tamo.
Ali poruka je jasna. sotonski dim.

O Strossmayeru ne znamo dovoljno. S obzirom da je bio relativno i prihvaƦen za jugokomunsitĆØke vladavine kao osoba dok su bl. Stepinca ubijali i denuncirali a bl. Merza prozvali ustaÅ”om iako je umro prije pomisli o ustaÅ”tvu, možemo izvesti jasne zakljuĆØke.
I Stepinca je tito vrbovao da se okane Vatikana i da Ʀe mu biti dobro pa je odbio i znamo kako je zavrÅ”io.
Neki su oĆØito imali drugaĆØije puteve.

A velikani znamo tko su, zna i papa i vjernici pa su takvi i postali blaženicima.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
El Gibbor

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 21:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Nema dobrih masona. ƈak ako su i neki ljudi iz zabluda ili ega bili dio masonerije, to ne znaĆØi da je masonerija prihvatljiva.
O tome je pisano u glasu koncila i jasno navedeno s posrtulata katoliĆØke vjere konkretno o tome.

A jel, ti znaÅ” nakane srca da bi mogao reƦi da nema dobrih masona?? Ono Å”to ne znaÅ” i oĆØemu ne znaÅ” ne znaĆØi da je nužno zlo. BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna AmeriĆØka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posveƦuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispriĆØavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

merkat napisa:

Papa Benedikt XVI je rekao kako se i u Vatikan uvukao sotonski dim, Ŕto govori da vjerojatno su se uvukli i tamo.

Kakve veze ima sotonski dim sa masonima??? Papa je filozof, ne govori on o ovome ili onome, prepametan je za taj doslovni optuživaĆØki govor.

merkat napisa:

O Strossmayeru ne znamo dovoljno. S obzirom da je bio relativno i prihvaƦen za jugokomunsitĆØke vladavine kao osoba dok su bl. Stepinca ubijali i denuncirali a bl. Merza prozvali ustaÅ”om iako je umro prije pomisli o ustaÅ”tvu, možemo izvesti jasne zakljuĆØke.
I Stepinca je tito vrbovao da se okane Vatikana i da Ʀe mu biti dobro pa je odbio i znamo kako je zavrÅ”io.

O Strossmayeru ne znamo dovoljno???? ƈovjeĆØe o tom ĆØovjeku su doktorske disertacije pisane. Sve se zna, to Å”to ti ne znaÅ” to je drugi par opanaka. ProuĆØi malo povijest, neƦe biti na odmet. Å ta ƦeÅ” reƦi kada ti kažem da je i Vrhovac bio mason???? To ti je onaj biskup koji je Maksimir darovao gradu Zagrebu pa se po njemu i zove. ZnaÅ” li uopƦe naĆØela masonerije, njihova pravila i tko uopƦe može postati mason???? A Å”to se tiĆØe Strossmayera i jugoslavenstva ,nije tajna da ga je zagovarao, ali zagovarao je drugaĆØije jugoslavenstvo od onag koje je nastupilo - srbizirano jugoslavenstvo, bezbožniĆØko jugoslavenstvo. No, to je bilo dovoljno komunjarama da ga svojataju i ocrne pred ljudima.....ajde, nisi jedini koji je nasjeo.

Oni koji nikada ne mijenjaju miŔljenje, vole sebe viŔe nego istinu.
Joseph Joubert
Bernard

PostanoPostano: uto 22 tra 2008, 7:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve viŔe sam uvjeren da je Crkva u ovome druŔtvu jedina prava oporba. Mediji su opijum za narod.
Å to se tiĆØe masonerije, Ivan MužiƦ u knjizi "Masonstvo u Hrvata" objavljuje popis ĆØlanova masonskih loža u Hrvatskoj prije drugog svjetskog rata, i vidi se da su upravo na zagrebaĆØkom sveuĆØiliÅ”tu masoni imali vrlo jaku bazu.
Mislim da je jedini izlaz stvaranje paralelne kulture: katoliĆØkog sveuĆØiliÅ”ta, dnevnih novina, itd. Od postojeƦih svjetovnih medija baÅ” nikakva korist za Božje kraljevstvo.

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ivan_KBF

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 30 tra 2008, 16:24
PostNaslov : Crkva pod "medijskim nožem"
Citiraj i odgovori

Kako li je tragikomiĆØno da kojekakvi pojedinci, upravo prema obrascu "inverzije vrjednota", iznose upravo na ovoj temi (ali i na drugim temama) svoje proizvoljnosti hinjeno "Å”titeƦi" Crkvu? Takvi hine da ljube Crkvu i grle ju - no zagrlili bi ju tako da joj kosti pucaju svojim veleprevratniĆØkih mislima i metodama.

Ne mogu se oteti dojmu da su pojedini "igraĆØi" ubaĆØeni na ovaj forum s krajnjom nakanom da proizvode duhovnu pustoÅ”, otrgnu hrvatskog ĆØovjeka od njegovih korijena i ubiju mu memoriju kako bi lakÅ”e, tako ogoljenog, izruĆØili na milost i nemilost (zlo)duhu (ne)vremena.

Ne mogu se takoĆ°er oteti dojmu da nadziratelji ovoga okupljaliÅ”ta, ili kako se to veƦ naziva na naÅ”emu materinjemu jeziku, jesu bezazleni kao golubovi, ali nisu mudri kao zmije Å”to bi trebali biti.

Ne piÅ”em ovo stoga da bih demantirao onoga tko, uvjeren sam, zna Å”to je prava istina o onome o ĆØemu piÅ”e te koji usprkos tomu (ili zbog toga?) nastavlja pisati to Å”to piÅ”e. PiÅ”em ovo zbog onih prosjeĆØnih vjernika ĆØijim je oĆØima ovdje katkada ne samo zastrta istina, veƦ im je, prema naĆØelu inverziju, laž sugerirana kao istina, a istina kao laž.

O stavovima spomenutog gospodina, razlogu mojega javljanja, mogli bi se i na drugim temama napisati romani, no ovdje bih se ponajprije osvrnuo na iznoŔenje njegove inverzne "istine" o Strossmayeru.

Konkretno, o Strossmayerovu "masonstvu" želim napomenuti sljedeƦe:

J. J. Strossmayer bio je u svoje doba žestoki protivnik masona koji su za njega Ā«satanistiĀ»[1], Ā«u vezi sa (...) ŽidovimaĀ»[2] i Ā«teže konaĆØnom uniÅ”tenju katolicizmaĀ»[3]. Podupirao je i dogovarao akcije u izdavaÅ”tvu i novinama protiv masona[4]; ovlastio je hrvatskoga izaslanika na sudjelovanje na protumasonskome kongresu u Tridentu 1896.[5]; u pismima Franji RaĆØkom upozoravao na opasnost od njih; odluĆØno odgovarao uglednim masonima Ivanu BojniĆØiƦu i Franji Josipu Spevecu za kojega kaže RaĆØkom da uĆØi da su Ā«ateizam i razvratnost u pravuĀ»; instiktivno upozoravao na taÅ”tinu akademika Brusine, buduƦega masona koji to u tom trenutku joÅ” nije bio. Odmah je dao prevesti, nakon objavljivanja, Papinu encikliku Ā«Humanus GenusĀ» na hrvatski jezik. Godine 1885. u svojoj podužoj Korizmenoj poslanici[6] spominje: Ā«DruÅ”tvo slobodnih zidara na tri osobita naĆØina udara i navaljuje na Isusa i na svetu majku Crkvu Božju, i to prvo: udara i navaljuje na sveƦenstvo, drugo: navaljuje na Å”kolu, a treƦe: udara i navaljuje na brak krÅ”Ć¦anski.Ā»[7] Etiketira ih: "budale i mahnitci"[8] te komentirajuƦi njihov nauk o nepostojanju istoĆØnoga grijeha, kaže da, ako je istina to Å”to tvrde, onda Ā«...nema države i državne vlasti, nema zakona, nema prava, nema ni vlasniÅ”tva, nema grijeha i opaĆØine do one jedne, kako ti razvratnici vele, opaĆØine koja se strasti i požudi ljudskoj opire.Ā»[9] U njima se Ā«zasjeda paklena na ovaj svijet preselila, da svijet obmani, da mu izvor svakoga života otme i da ga vjeĆØitoj smrti nanovo predaĀ»[10], te poziva vjernike da ih se Ā«ko kuge i poÅ”asti ĆØuvamo.Ā»[11] Drago mu je "da sad veƦ i umniji svjetovnjaci priznaju i propovijedaju, da je to otrovno druÅ”tvo ne samo opasno za svaku državu, nego da je tako razvratno i po svojim ludim i mahnitim obredima, ter po svom tajinstvenom i tminastom znaĆØaju tako bezumno i blesavo, da samo duÅ”evni slabiƦi i prava nedonoÅ”ĆØad, koja se je ne samo vjeri nego i umu svome iznevjerila, u njihovu vjeru zaplesati može."[12] Osim kao biskup, Strossmayer je protiv masona istupao i kao narodni voĆ°a jer je ona saveznik maĆ°arizacije i bana Khuena (koji umirovljuje dva sveuĆØiliÅ”na profesora jer su bili protivnici masonerije), kao i banovih prethodnika u politici maĆ°arizacije i pacifikacije Hrvatske. Uz Strossmayera su vezane mnoge kontroverze i sumnje ā€“ ponajprije ideja južnoslavenske zajednice (uza sve ono Å”to to vezivanje donosi) te kult Svete braƦe. No, ta ideja ukljuĆØuje Zagreb kao srediÅ”te okupljanja, tada se mislilo, a sva suvremena genetska istraživanja to opovrgavaju, južnoslavenskih naroda; Bugare kao dio te zajednice; te približavanje, svih zajedno, Rimu. Promatramo li iz tih kutova njegovo djelovanje, može se razaznati da je jedan od ciljeva buduƦega zajedniÅ”tva bila i lakÅ”a borba protiv masonerije. Vjerovao je, nažalost pogrjeÅ”no, da je za takvu slavnu zadaƦu Providnost predodredila Austro-Ugarsku. No, je li krÅ”Ć¦anskome ruskome narodu povjerena božanska misija izmirenja istoĆØne i zapadne Crkvu, kako je takoĆ°er vjerovao[13], joÅ” je otvoreno pitanje, a posebice ako ga promotrimo u svjetlu fatimske poruke, nastojanja Pape da pohodi Rusiju itd. Valja reƦi da su u ĆØitavoj hrvatskoj povijesti u svom javnom djelovanju upravo J. J. Strossmayer i A. Stepinac bili oni koji su, i to desetljeƦima, u razliĆØitim povijesnim prilikama najodluĆØnije, najdosljednije i argumentirano najoÅ”trije istupali u borbi protiv masonerije.

--------------------------------------------------------------------------------

[1] Ivan MUŽIƆ, Masonstvo..., str. 34.

[2] Isto, str. 34. Nitko ne optužuje kolektivno židovski narod, no buduƦi da je svijetu podario nerazmjerno puno izuzetnih i moƦnih ljudi, i buduƦi da moƦni ljudi i masonerija naprosto teže meĆ°usobno jedni drugima, tako je i izuzetno veliki broj Židova u ložama Å”to se oĆØituje ne samo u obiĆØnom broju ĆØlanova i broju židovskih loža, veƦ i veƦim ili manjim dijelom u simbolici, politici, filozofiji...

[3] Isto, str. 34.

[4] Usp. Isto, str. 40.

[5] Usp. Isto, str. 41.

[6] Za cjelovitu poslanicu usp. Ivan MUŽIƆ, O sekti..., str. 51-89.

[7] Isto, str. 60.

[8] Isto, str. 76.

[9] Isto, str. 78.

[10] Isto, str. 80.

[11] Isto, str. 81.

[12] Isto, str. 114.

[13] Usp. Isto, str. 103-104.

(P.S. Ako tko želi ovaj tekst stavljati na kakve portale, stranice i sl., svakako me je dužan kontaktirati)
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 01 svi 2008, 14:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, uglavnom je Crkva sama zaslužna za te stvari koje se o njoj piŔu.Treba bit realan, objektivan da bi se moglo vidit da je joŔ puno stvari koje se u Crkvi triba promijenit, popravit.
davorseljan

PostanoPostano: pet 02 svi 2008, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Crkva se koliko god može brani od napada neprijateljskih medija. Drago mi je da postoje naÅ”i katoliĆØki mediji koji su objektivni i brane stavove crkve.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Gibbor napisa:
merkat napisa:

A jel, ti znaÅ” nakane srca da bi mogao reƦi da nema dobrih masona?? Ono Å”to ne znaÅ” i oĆØemu ne znaÅ” ne znaĆØi da je nužno zlo. BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna AmeriĆØka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posveƦuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispriĆØavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

Nakane srca ? MoguƦe da se netko da zavesti i pogrijeÅ”i, ali tko ustraje u oĆØitom greÅ”niÅ”tvu, zasigurno nije dobar.
Glas Koncila je službeno vjersko glasilo veƦ desetljeƦima i proÅ”lo je mnoga podmetanja, pa tvoje mi niÅ”ta ne znaĆØi.
Ima indicija btw, da mnoge tvrtke financiraju sotoniste, kao gosser pivo, pantene, i joÅ” jedna farmaceutksa tvrka al ne znam toĆØno, naravno to može biti netoĆØno ali i toĆØno.

merkat napisa:

El Gibbor napisa:
Kakve veze ima sotonski dim sa masonima??? Papa je filozof, ne govori on o ovome ili onome, prepametan je za taj doslovni optuživaĆØki govor.

U pepelu. Vjerujem da je mislio na masone, barem kada je bio kontekst u vezi sveƦenika koje su mediji nazivali liberalnima.

merkat napisa:

El Gibbor napisa:
O Strossmayeru ne znamo dovoljno???? ƈovjeĆØe o tom ĆØovjeku su doktorske disertacije pisane. Sve se zna, to Å”to ti ne znaÅ” to je drugi par opanaka. ProuĆØi malo povijest, neƦe biti na odmet. Å ta ƦeÅ” reƦi kada ti kažem da je i Vrhovac bio mason???? To ti je onaj biskup koji je Maksimir darovao gradu Zagrebu pa se po njemu i zove. ZnaÅ” li uopƦe naĆØela masonerije, njihova pravila i tko uopƦe može postati mason???? A Å”to se tiĆØe Strossmayera i jugoslavenstva ,nije tajna da ga je zagovarao, ali zagovarao je drugaĆØije jugoslavenstvo od onag koje je nastupilo - srbizirano jugoslavenstvo, bezbožniĆØko jugoslavenstvo. No, to je bilo dovoljno komunjarama da ga svojataju i ocrne pred ljudima.....ajde, nisi jedini koji je nasjeo.

He, he, pa ti mene braco uoƦe ne razumijeÅ”. Pisali su doktorate, ali reci mi koji rad je posveƦen njegovom sudjelovanju ili ne sudjelovanju u masoneriji ( i koliko je uopƦe poznato javnosti iÅ”ta Å”to potkrepljuje neke bitne stvari vezane uz masoneriju bez obzrira na razne ĆØlanke i disertacije ), barem o tome naime priĆØamo pa je oĆØito da sam mislio na saznanja o tome.
A upravo ti je Ivan sjajno odgovorio.
ƈuo sam za Vrhovca ali to je sve jako upitno.

Ivanov post je upravo izvrstan jer pokazuje zablude kojima su nas komunisti, udbaŔi i masoni hranili.
Ja zaista nisam znao da je Strossmayer bio takav protivnik masona.
Upravo je u tome kvaka i to Ŕto sam rekao da ne znamo dovoljno.
Eto ti ga. Toliko je bilo podvaljivanja da je teÅ”ko ponekada ĆØuti i stvarnu sliku.
To je razlog moga opreza u povezivanju katoliĆØkih sveƦenika s masonerijom jer je to najĆØeÅ”Ć¦e podvala kako bi se masonstvo relativiziralo, rehabilitiralo i sl.
SliĆØno je i sa pogledom na Stepinca gdje unatoĆØ svemu ( bila je juĆØer odliĆØna emisja na htv1 ) mnogi ljudi joÅ” uvijek krivo briju o njemu.

merkat

PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 13:00
PostNaslov : Re: Crkva pod "medijskim nožem"
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
Kako li je tragikomiĆØno da kojekakvi pojedinci, upravo prema obrascu "inverzije vrjednota", iznose upravo na ovoj temi (ali i na drugim temama) svoje proizvoljnosti hinjeno "Å”titeƦi" Crkvu? Takvi hine da ljube Crkvu i grle ju - no zagrlili bi ju tako da joj kosti pucaju svojim veleprevratniĆØkih mislima i metodama.

Ne mogu se oteti dojmu da su pojedini "igraĆØi" ubaĆØeni na ovaj forum s krajnjom nakanom da proizvode duhovnu pustoÅ”, otrgnu hrvatskog ĆØovjeka od njegovih korijena i ubiju mu memoriju kako bi lakÅ”e, tako ogoljenog, izruĆØili na milost i nemilost (zlo)duhu (ne)vremena.

Ne mogu se takoĆ°er oteti dojmu da nadziratelji ovoga okupljaliÅ”ta, ili kako se to veƦ naziva na naÅ”emu materinjemu jeziku, jesu bezazleni kao golubovi, ali nisu mudri kao zmije Å”to bi trebali biti.

Svaka ĆØast, sjajno si to primjetio i artikulirao ! pljesak

ƈokolada napisa:
Hm, uglavnom je Crkva sama zaslužna za te stvari koje se o njoj piŔu.Treba bit realan, objektivan da bi se moglo vidit da je joŔ puno stvari koje se u Crkvi triba promijenit, popravit.

Koje to ?
Navedi.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 14:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivan_kbf napisa:

merkat napisa:
Svaka ĆØast, sjajno si to primjetio i artikulirao !

svi smo mi zajedno nadziratelji Wink
Zato je dobro da svi reagiramo jer nema svatko isto znanje na svakom podruĆØju .

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
pingi

PostanoPostano: sub 10 svi 2008, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈokolada napisa:

ZnaĆØi, ti misliÅ” da je Crkva sama
kriva kad o njoj piŔu u novinama i drugim medijima? razmislja
corvinus

PostanoPostano: uto 20 svi 2008, 16:45
Citiraj i odgovori

Hm, ĆØini se da je ovo vjeĆØita tema.. nažalost.
Kažu neki analitiĆØari: "TreƦi svjetski rat bit Ʀe gerilski informacijski rat, u kojemu ne Ʀe biti razlike izmeĆ°u vojnika i civila"
No, mislim da kada bi malo proanalizirali naĆØin pisanja medija u Hrvatskoj lako bi zakljuĆØili da se radi o uobiĆØajenim metodama Informacijskog ratovanja i psiholoÅ”ko-propagandnim djelovanjima, a mediji služe kao medij/infrastruktura Å”irenja odreĆ°enih informacija u odreĆ°eno vrijeme. Naravno ta "infrastruktura" se je gradila godinama i sada samo radi svoj posao.
Vidim da su se spominju i slobodni zidari/masoni koji imaju odreĆ°en utecaj u medijima, ali ne i presudan, jer tu postoje i mnoge druge frakcije..
Sami slobodni zidari se ne mogu gledati crno-bijelo, ima tu i sivoga. Kad bih rekao da na svom "oltaru" imaju Bibliju netko bi pomislio, pa dobro vidiÅ” krÅ”Ć¦anski su orjentirani.. ali to nije posve tako, jer Å”tuju oni i "Vrhovnog arhitekta Svemira", u njihovoj simbolici se pojavljuje i Sveti Križ i Sveto pismo i obrnuti pentagram. Oni zagovaraju liberalizam i konzervativizam i komunizam. Sve u svemu jedno je jasno: Slobodnozidarska udruženja su loÅ”a za duhovno zdravlje osobe!
Ne isplati se sa rogatim igrati, a ĆØovjek koji ulazi u takvu jednu organizaciju upravo to i ĆØini.
Pozdrav!

AMDG
penziƦ

PostanoPostano: pon 26 svi 2008, 19:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:
ƈokolada napisa:

ZnaĆØi, ti misliÅ” da je Crkva sama
kriva kad o njoj piŔu u novinama i drugim medijima? razmislja

ja mislim da ima puno novinara i novina koji jedva ĆØekaju da napiÅ”u nekaj negativno o crkvi, koji su dapaĆØe alergiĆØni na nju, ali da im pojedini sveƦenici, a pogotovi mi mnogi vjernici koji se ĆØesto ponaÅ”amo ne-krÅ”ĆØanski, ponekad damo mnogo materijala
merkat

PostanoPostano: uto 27 svi 2008, 7:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da imaju materijala jest toĆØno jer svagdje gdje nije savrÅ”eno ( samo dvoje ljudi su hodali zemljom u povijesti bez grijeha ) ima materijala.

Stvar je ipak bitno drugaĆØija u ĆØinjenici da se iskrivljuju stvari, piÅ”u neistine i poluistine, sofistiĆØki se piÅ”e ( izlvaĆØi samo dio van Å”ireg konteksta ) te Å”to je najvažnije, nema proporcionalnog odnosa u izvjeÅ”tavanju.
To pak znaĆØi da se piÅ”e i najmanja naznaka neke nepravilnosti koju naravno u pravilu piÅ”u ĆØisti licemjeri ( oni koji imaju jedna pravila za sebe a druga za druge, def. ), i to iskljuĆØivo za odreĆ°ene grupacije koje su protivne interesu medijskih interesa grupacija koje ih posjeduju.
Dobra djela se izbacuju pod svaku cijenu te upravo suprotno se radi za afirmaciju nekih drugih grupacija.

penziƦ

PostanoPostano: uto 27 svi 2008, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se s tvojom opservacijom.
ali mislim da smo svi mi malo razmaženi!
zar nam Isus nije rekao da Ʀe nas zbog Njega proganjati.
zar nije i On sam, pa i Sv. Pavao, svi apostoli i razni drugi muĆØenici trpjeli grozna poniženja, muĆØenja, zlostavljanja pa na kraju i smrt?
a mi odmah dignemo halabuku dok nekaj veliju protiv nas, iÅ”ĆØuĆ°avamo se držimo se uvrijeĆ°eni. meni je osobno drago kad proĆØitam da neke novine i novinari piÅ”u protiv nas, jer da nas poĆØnu oni hvaliti znaĆØi da nekaj nije dobro s nama.
nek oni samo pljuju po nama, to ide njima na duÅ”u i savjest, a nama to potvrĆ°uju da smo na dobrom putu.
merkat

PostanoPostano: čet 29 svi 2008, 8:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aaa hahahaha, dobar si ! Laughing

istina, kad taj Å”und od novina, tv i radija poĆØene neÅ”t pozitivno, moramo se zapitati koji nam je !!!
u dokuteci, emisji na htv o starim emisijama je bila emisjia angela miladinova iz 1970. o Ŕundu, kako je samo sjajno detektirao i objasnio problem !!!
opet, mora zasmetati ta silna mržnja i licemjerje, al ak je Šef rekao da bu tak, neka bu, sam da nam je milosti božje i se bu dobre... Cool
naravno, trebamo sve viÅ”e biti spremni na teÅ”koƦe, tak to ide...i naravno ne podleƦi bijesu i nikako preuzeti pravila igre i postajat kao naÅ”i neprijatelji...ljubiti ih da ( iako teÅ”ko mi to ide do moÅ¾Ć°ana ) ali ne prihvaƦati ponaÅ”anja i odgovarati na isti naĆØin.
mi po svome a oni neka budu pojedeni od svoje mržnje, nadam se taman toliko da se ipak obrate jer i njih je Bog stvorio i voli ih.
trebamo moliti za njih kad veƦ im djela, argumenti niÅ”ta ne znaĆØe.

Ivan_KBF

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 16:55
PostNaslov : Crkva pod "medijskim nožem"
Citiraj i odgovori

El Gibbor napisa:
BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna AmeriĆØka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posveƦuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispriĆØavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

Evo, mislio sam i na ovo reagirati joÅ”. Naime, ovdje se (zbog neznanja ili ne, ne Ʀu ulaziti u to - no ako stvarno jest zbog neznanja, onda je to malo zabrinjavajuƦi pojavak istoga), neke rijeĆØi izvlaĆØe iz konteksta, preÅ”uƦuju bitne ĆØinjenice i tako, kod neupuƦenog, zakljuĆØuju pogrjeÅ”ne stvari.
Za viŔe, v. http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=234&act=show
Dakle, radi se o tome da GK jest pisao to Å”to je navedeno, ali to nije izmislio (kao Å”to bi netko zakljuĆØio na temelju gore navedenoga) nego je, kao i izvjestan broj svjetskih medija, prenio od nekog drugog.
penziƦ

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tim gore za GK.
naime, prenijeti tako teÅ”ku optužbu bez provjere je neprofesionalno, pogotovo kad se uzme u obzir da je vijest izvuĆØena iz "anonimnog letka kojeg je lansirala konkurencija".
ali buduƦi je proÅ”lo veƦ puno godina odm toga, nema smisla vraƦati se na to.
nek ovo bude tek opomena svim (krÅ”Ć¦anskim) novinarima
El Gibbor

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 15:13
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
El Gibbor napisa:
BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna AmeriĆØka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posveƦuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispriĆØavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

Evo, mislio sam i na ovo reagirati joÅ”. Naime, ovdje se (zbog neznanja ili ne, ne Ʀu ulaziti u to - no ako stvarno jest zbog neznanja, onda je to malo zabrinjavajuƦi pojavak istoga), neke rijeĆØi izvlaĆØe iz konteksta, preÅ”uƦuju bitne ĆØinjenice i tako, kod neupuƦenog, zakljuĆØuju pogrjeÅ”ne stvari.
Za viŔe, v. http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=234&act=show
Dakle, radi se o tome da GK jest pisao to Å”to je navedeno, ali to nije izmislio (kao Å”to bi netko zakljuĆØio na temelju gore navedenoga) nego je, kao i izvjestan broj svjetskih medija, prenio od nekog drugog.

Iz ovog sam ĆØlanka htio "izvuƦi" kako u GK zna svaÅ”ta pisati. Kako je i penziƦ napisao, tim gore za GK kada se pozivaju na propagandne listiƦe. Å ta nam je slijedeƦe oĆØekivati?
Å to se tiĆØe Strossmayera, možebitno sam posegnuo za krivim izvorima, u svakom sluĆØaju to je bilo nenamjerno, bez ikakvih intencija da u zabludu dovedem lako sablažnjiv puk. U svakom sluĆØaju, Vrhovac je bio mason i poanta je da su i neki biskupi bili masoni. Kada netko tvrdi da nema dobrog masona, neka uzme moju primjedbu u obzir, ali na to ste se arogantno ogluÅ”ili. Za Strossmayera se ispriĆØavam, ako je za vjerovat tvojoj literaturi.
Kako bilo, tvoja retorika u kojoj mene prikazujeÅ” kao infiltriranu zmiju meĆ°u bezazlene golupĆØiƦe sa nakanom opƦeg pokolja i razularenosti je degutantna. Ovim forumom se ĆØesto pojavljuje opƦe tupavilo, degradacija razuma i indoktriniranost velikih razmjera. Kao vjernik koji voli upregnut mozak i reƦi da izmetina smrdi, ako je vidim na zelenom travnjaku, smatram svojom dužnoÅ”Ć¦u zaintrigirat ljude oko sebe i uperit prstom na tu izmetinu i reƦi: HEJ, nemoj stati u nju, zaobiĆ°i, oĆØisti!!!". Kako takav pristup na ovome mjestu izaziva sablazan i otpor, zakljuĆØak je evidentan. Nekim ljudima je dovoljno biti podložna ovca koja brani i pliva u vlastitom izmetu, dok Ʀe netko izgorit da ukaže na prljavÅ”tinu, pa makar to bila i prljavÅ”tina sa svetih gaƦa samoga imperatora. Jasno, ona ovca je poželjnija, kako na ovom forumu tako i vani, jer ljepÅ”e je ĆØuti milozvuĆØnu laž, nego okrutnu istinu. Pitanje je samo tko na kraju izvlaĆØi korist od tih ovaca i kakvu? Netko se oĆØito dobro potkožava tim podobnim stadom, a lice koje bi trebalo zrcaliti Kristovu svijetlost zrcali zelene snopove, interes pojedinaca i grupacija, nevjernici utabavaju svoju nevjeru, a stado veselo skakuƦe smijuƦi se i "oplakujuƦi" nevjernike samima sebi pudrajuƦi nos tjeÅ”eƦi se kako smo si sveti i Bogu blizi, a kad ono ateizam jest plod tog naÅ”eg življenja!!! Kakava sotonska demagogija vlada tim naÅ”im srcima kada vrijedim samo kada slatkorjeĆØivo muljam i ne iznosim duhovnost veƦ kaljužu, a kada graknem o istini stigmatizira me se kao najveƦeg lopužu (svaka sliĆØnost sa stvarnim rabijem namjerna).
Živjeli

Joseph Joubert
Mara

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 21:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve ti je to dobro reĆØeno, osim jedne "sitnice". PretendiraÅ” da si u posjedu istine! E, tu bi se valjalo zamisliti.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Ivan_KBF

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 18:38
Citiraj i odgovori

SljedeƦe nam je za oĆØekivati ono Å”to se dogaĆ°a opƦenito u novinarstvu. Ovaj primjer je mila majka prema onome Å”to se danas u medijima (i ne samo naÅ”im) dogaĆ°a. Jednostavno - zbog brzine se ne stignu valjano provjeriti stvari, prepisuje se bez navoĆ°enja izvora (Å”to je svejedno neƦudoreno dolazilo to od GK ili ne i bilo to Å”to je prepisano istina ili ne). Ali, eto opet i u ovom sluĆØaju Tvojega iznoÅ”enja poluistina. Iz anonimnog letka je tvrdnje prenio i uzeo kao istinite Å”vicarski katoliĆØki list, a Glas Koncila je prenio navode iz tog lista.

A sad da ja pitam (i ako bih na iÅ”ta htio da mi odgovoriÅ”, onda je to ovo pitanje) - za kojim si Ti to izvorima posegnuo o Strossmayerovu masonstvu??? Koju su to literaturu koristio Ti kad navodiÅ” "ako je vjerovati tvojoj literaturi"? Navedi mi neku knjigu, ĆØlanak, neku referentnu osobu. I ja sam ĆØuo inaĆØe da se svaÅ”ta o njemu priĆØa pa mi zato samo nemoj kao izvor navesti usmenu predaju.

Vrhovec? Kažu da je bio. Prema svemu sudeƦi jest, ali Ti to tako uvjeljivo tvrdiÅ” kao si ga uveo u ložu i ondje bio s njim. Npr. KolanoviƦ u svom ĆØlanku nijeĆØe da je to bio. HoÅ”ko u najnovijoj knjizi o njemu (izdao KS) navodi da je bio, ali da je sve to bilo prije njegova biskupstva, a da o masonskoj aktivnosti za njegova biskupovanja nema dokaza. K tomu, trebaÅ” imati Å”to je znaĆØila pojava masona u ono vrijeme, tko je bio meĆ°u ĆØlanstvom, koji su uopƦe smjerovi masonerije postojali itd. I da, neki biskupi jesu bili masoni (u veƦoj mjeri prije 200-tinjak g., ali navedene okolnosti treba imati pred oĆØima).
A ĆØuj, s obzirom da ja ne tvrdim da su svi biskupi dobri, može to biti u skladu s tim da nema dobrog masona i da ima biskupa koji su masoni Smile (usput, nipoÅ”to ne tvrdim da nema dobrog masona, ali tvrdim da nema dobrog nezavedenog masona; ako je dobar ĆØovjek, a mason je, tvrdim da je nužno zaveden - ovdje ne mislim samo na katolike nego uopƦe na sve).

Moja retorika? Malo si pobrkao neke stvari. Kako si se to identificirao sa zmijom? Ja sam rekao da vodstvo ovog foruma nije bilo mudro kao zmija, a jest bezazleno kao golub koristeƦi tako jedan svetopisamski navod kao stilsku figuru. I Ti si iz toga zakljuĆØio da sam ja Tebe optužio da si infiltrirana zmija???

Å to se tiĆØe donjeg dijela, rekao bih da si potpuno u pravu. Ali... Eh... Veliko "ALI". Ti upozoravaÅ” da postoje neke izmetine koje zaista jesu izmetine i želiÅ” ih oĆØistiti i nazvati pravim imenom. I ja isto. No, uz ostalo, to Ti ĆØiniÅ” i zato da bi mogao ostaviti druge fekalije koje takoĆ°er jednako, a ako ne i viÅ”e, smrde - Å”to ne bi bio problem kad ih ne bi predstavljao kao mirisne izluĆØevine. Ovdje inaĆØe primarno mislim na Tvoja stajaliÅ”ta na drugim temama o moralnim naĆØelima.
Pink Panther

PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 8:49
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
A ĆØuj, s obzirom da ja ne tvrdim da su svi biskupi dobri, može to biti u skladu s tim da nema dobrog masona i da ima biskupa koji su masoni

Ovo bih isto i ja htio istaknuti. Ne znam Å”to se uopƦe želi dokazati tvrdnjom da je odreĆ°eni biskup bio mason. Ako jest, tim gore po biskupa. Ali to ni na koji naĆØin ne opravdava samo masonstvo.
El Gibbor

PostanoPostano: pet 06 lip 2008, 16:22
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
A sad da ja pitam (i ako bih na iÅ”ta htio da mi odgovoriÅ”, onda je to ovo pitanje) - za kojim si Ti to izvorima posegnuo o Strossmayerovu masonstvu??? Koju su to literaturu koristio Ti kad navodiÅ” "ako je vjerovati tvojoj literaturi"? Navedi mi neku knjigu, ĆØlanak, neku referentnu osobu. I ja sam ĆØuo inaĆØe da se svaÅ”ta o njemu priĆØa pa mi zato samo nemoj kao izvor navesti usmenu predaju. .

Moj izvor je referentna osoba i moje nereferentne uÅ”i. Tako sam ja to protumaĆØio, buduƦi da ne želim sumnjati u referentnost referentne osobe o kojoj govorim.

Ivan_KBF napisa:
Vrhovec? Kažu da je bio. Prema svemu sudeƦi jest, ali Ti to tako uvjeljivo tvrdiÅ” kao si ga uveo u ložu i ondje bio s njim. Npr. KolanoviƦ u svom ĆØlanku nijeĆØe da je to bio. HoÅ”ko u najnovijoj knjizi o njemu (izdao KS) navodi da je bio, ali da je sve to bilo prije njegova biskupstva, a da o masonskoj aktivnosti za njegova biskupovanja nema dokaza. K tomu, trebaÅ” imati Å”to je znaĆØila pojava masona u ono vrijeme, tko je bio meĆ°u ĆØlanstvom, koji su uopƦe smjerovi masonerije postojali itd. I da, neki biskupi jesu bili masoni (u veƦoj mjeri prije 200-tinjak g., ali navedene okolnosti treba imati pred oĆØima).
A ĆØuj, s obzirom da ja ne tvrdim da su svi biskupi dobri, može to biti u skladu s tim da nema dobrog masona i da ima biskupa koji su masoni Smile (usput, nipoÅ”to ne tvrdim da nema dobrog masona, ali tvrdim da nema dobrog nezavedenog masona; ako je dobar ĆØovjek, a mason je, tvrdim da je nužno zaveden - ovdje ne mislim samo na katolike nego uopƦe na sve).

Vrhovac je bio mason i to je vjerojatnije nego da nije bio. Toga sam se držao da pobožnim katolicima pojasnim poneÅ”to o masonima i pobožnjaĆØkim odnosima prema masonima i ostalim velikim neprijateljima Isusa, Marije, Monforta, Brunhilde, Eufrazije i ostalih iz zbora svetih. Htio sam ukazati na a) to da u Crkvi nije sve od Å”eƦera i balona, b) da mason može biti ĆØak i ĆØovjek, dobroĆØinitelj, poÅ”tenjaĆØina, altruist i odatle moje uplitanje Vrhovca, koji je bio, ĆØini se, ĆØovjek i pol, i c) da je veƦina nauĆØila poneÅ”to o masonima iz poznate definicije:
Antikristi i masoni
Komunisti ovi, oni
Sire sotonske fraze
Da nas poraze

Ivan_KBF napisa:
Moja retorika? Malo si pobrkao neke stvari. Kako si se to identificirao sa zmijom? Ja sam rekao da vodstvo ovog foruma nije bilo mudro kao zmija, a jest bezazleno kao golub koristeƦi tako jedan svetopisamski navod kao stilsku figuru. I Ti si iz toga zakljuĆØio da sam ja Tebe optužio da si infiltrirana zmija???

Znam ja da si ti koristio stilsku figuru i da si se poslužio recima SP-a. Sve mi je jasno. No, i ja sam uzeo tu slikicu, ali sam je pobrkao da naglasim ironiju. Nisam ni mislio da si me optužio direktno da sam zmija. Ali tvoja retorika je jasna: hoƦeÅ” me prikazati antikatoliĆØkim, kojem nije baÅ” mjesto ovdje i joÅ” se ĆØudom ĆØudiÅ” jadnim malim adminima kako se samo nevjeÅ”to bore protiv takvog jednog zla. No, bez straha, sada si ti ovdje da ih oslobodiÅ” svih hereza, laži, podvala i nemorala. Super Ivan_KBF, malj za pogane.....hm. Oprosti na stripovitom i slikovitom prikazu, ali tako je to nekako ispalo. I ne zamjeram ti, vjerujem da i ja tako ispadam na profanim forumima gdje sam veƦ po ne znam koji put prozvan krÅ”Ć¦anskim fanatikom. No, žao mi je Å”to na ovom mjestu uvijek dobijem po nosu i ostanem usamljeni jahaĆØ, heretik, unutarnji izjedatelj Crkve, a nikome se joÅ” nije dogodilo da je u potpunosti razumio moje rijeĆØi veƦ povrÅ”no i van konteksta se izvuku neke nebuloze. Zanimljiv fenomen. ƈim izustim kritiku ili oÅ”trumni zakljuĆØak svi se obruÅ”e na mene....a da ne govorim o nekim novotarijama u obliku pitanja ili poticaja na raspravu. Pf. ƈovjek bi pomislio da piÅ”uƦi postove laÅ”tim crvene rožnate Å”piceve na glavi, njih dva.

Ivan_KBF napisa:
Å to se tiĆØe donjeg dijela, rekao bih da si potpuno u pravu. Ali... Eh... Veliko "ALI". Ti upozoravaÅ” da postoje neke izmetine koje zaista jesu izmetine i želiÅ” ih oĆØistiti i nazvati pravim imenom. I ja isto. No, uz ostalo, to Ti ĆØiniÅ” i zato da bi mogao ostaviti druge fekalije koje takoĆ°er jednako, a ako ne i viÅ”e, smrde - Å”to ne bi bio problem kad ih ne bi predstavljao kao mirisne izluĆØevine. Ovdje inaĆØe primarno mislim na Tvoja stajaliÅ”ta na drugim temama o moralnim naĆØelima.

Ovdje ƦeÅ” morati posegnuti za metodom "Lupi citat". Ne znam o ĆØemu govoriÅ”. Ako misliÅ” na moj post o pravilima za upotrebu kontracepcije onda bi trebali sami raspravljat o temi, ako me misliÅ” shvatiti jer mislim da imaÅ” popriliĆØan kapacitet ispod kose, a ne sa gladnim ovcama koje me raÅ”ĆØetvore poput soĆØne vlati trave ne bi li opravdali svoje životne promaÅ”aje, frustracije i "župnika pedofila". Svaki od njih, nakon Å”to me ne shvati, osudi i prekriži u svojoj glavi, krene izvlaĆØit iz konteksta, prekrajat, izmiÅ”ljat itd. Najuporniji su definitvno ivoo i Mara. Svaka im ĆØast, i to treba znati. Na kraju dobijeÅ” mene koji se branim Å”to sve nisam mislio, pa ĆØak ni napisao. FuƦkaÅ”, da ne kažem neku drugu rijeĆØ, takvu raspravu - gdje sve mora biti na Å”pagu, a ako nije onda izmisli, ocrni i ubij, pa kad ode opet Ʀe biti super i na Å”pagicu...jupi.

Dobro, nakon bujice misli koje izrekoh, naglaÅ”avam da sam pisao u afektu, ali ĆØinjenice ostaju.
Živio.

Joseph Joubert
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.