HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:49. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
M-o-S

Spol: muško
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Nadam se da će HKS uvesti i novinarstvo, temelj Hrvatske Katoličke televizije i dnevnih novina.

s ovim bih se složio... jer mislim da nam je to jako potrebno..

previše je ovih koji podmeću, ajmo tako reć, Crkvi...

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 17 tra 2008, 5:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ništa nova za večernjak.
Mislim da je Šaško dobro reagirao.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Cordelia

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 18 tra 2008, 0:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na spomenutim studijima na Filozofskom fakultetu doista ima popriličan broj ljudi (a ne samo dekan), koji su jednostavno alergični na imenicu "Crkva" i pripadajuće joj pridjeve kosa mi se dize na glavi , tako da nije teško zamisliti kako doživljavaju studije sociologije, psihologije, povijesti, filozofije i sl. koji bi s Crkvom imali bilo kakve veze, pa makar i samo formalno-pravne.

Međutim, još na primjeru Hrvatskih studija vidjelo se da je problem mnogo dublji, odnosno da spomenuta ekipa jednostavno ne može probaviti ni sam pojam zdrave konkurencije, jednostavno zato što spomenute znanosti shvaća previše ideološki, što je rezultat nedostatka znanstvenog pluralizma, odnosno pola stoljeća duge prakse tupljenja po marksizmu kao jedinom ispravnom teorijskom pristupu, osobito na području filozofije, sociologije i povijesti.

Npr. na Institutu za društvena istraživanja dugo se vjerovalo u nepisanu "dogmu" da je ateizam jedini vrijednosno neutralan (i stoga jedini dovoljno "znanstven" i objektivan!) pristup dostojan za proučavanje religioznih fenomena, pa stoga i preduvjet da bi netko uopće mogao biti ozbiljan znanstvenik.

Stoga me uopće ne bi iznenadilo kada bi se pokazalo da je spomenuti novinski naslov istinit.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Gibbor napisa:

Ovo je vjerojatno, između ostalih, išlo i mene. Razočarat ću te i podržati Merkata jer to što piše je i više nego očito. Dekan Filozofskog fakulteta je teški anticrkvenjak, a novinarčići subjektivni amateri sumnjivih nakana i znanja.

Jedino bi izostavio masone iz cijele ove priče. To je sasvim druga priča koja je puno dublja od pretpostavki i naklapanja pojedinaca koji su stvorili od masonske lože sotonsku ložu, što nije fer prema tim ljudima. Ako samo uzmemo u obzir da ja puno Hrv. biskupa bilo u masonskoj loži, ovdje bi naglasio J.J. Strosmayera, velikana naše Ckrve, onda se moramo pitati kako i šta su tamo radili ako je sve istina što slušamo po kuloarima i zakucima.

Shocked

Nema dobrih masona. Čak ako su i neki ljudi iz zabluda ili ega bili dio masonerije, to ne znači da je masonerija prihvatljiva.
O tome je pisano u glasu koncila i jasno navedeno s posrtulata katoličke vjere konkretno o tome.

Papa Benedikt XVI je rekao kako se i u Vatikan uvukao sotonski dim, što govori da vjerojatno su se uvukli i tamo.
Ali poruka je jasna. sotonski dim.

O Strossmayeru ne znamo dovoljno. S obzirom da je bio relativno i prihvaćen za jugokomunsitčke vladavine kao osoba dok su bl. Stepinca ubijali i denuncirali a bl. Merza prozvali ustašom iako je umro prije pomisli o ustaštvu, možemo izvesti jasne zaključke.
I Stepinca je tito vrbovao da se okane Vatikana i da će mu biti dobro pa je odbio i znamo kako je završio.
Neki su očito imali drugačije puteve.

A velikani znamo tko su, zna i papa i vjernici pa su takvi i postali blaženicima.

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
El Gibbor

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 21:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Nema dobrih masona. Čak ako su i neki ljudi iz zabluda ili ega bili dio masonerije, to ne znači da je masonerija prihvatljiva.
O tome je pisano u glasu koncila i jasno navedeno s posrtulata katoličke vjere konkretno o tome.

A jel, ti znaš nakane srca da bi mogao reći da nema dobrih masona?? Ono što ne znaš i očemu ne znaš ne znači da je nužno zlo. BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna Američka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posvećuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispričavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

merkat napisa:

Papa Benedikt XVI je rekao kako se i u Vatikan uvukao sotonski dim, što govori da vjerojatno su se uvukli i tamo.

Kakve veze ima sotonski dim sa masonima??? Papa je filozof, ne govori on o ovome ili onome, prepametan je za taj doslovni optuživački govor.

merkat napisa:

O Strossmayeru ne znamo dovoljno. S obzirom da je bio relativno i prihvaćen za jugokomunsitčke vladavine kao osoba dok su bl. Stepinca ubijali i denuncirali a bl. Merza prozvali ustašom iako je umro prije pomisli o ustaštvu, možemo izvesti jasne zaključke.
I Stepinca je tito vrbovao da se okane Vatikana i da će mu biti dobro pa je odbio i znamo kako je završio.

O Strossmayeru ne znamo dovoljno???? Čovječe o tom čovjeku su doktorske disertacije pisane. Sve se zna, to što ti ne znaš to je drugi par opanaka. Prouči malo povijest, neće biti na odmet. Šta ćeš reći kada ti kažem da je i Vrhovac bio mason???? To ti je onaj biskup koji je Maksimir darovao gradu Zagrebu pa se po njemu i zove. Znaš li uopće načela masonerije, njihova pravila i tko uopće može postati mason???? A što se tiče Strossmayera i jugoslavenstva ,nije tajna da ga je zagovarao, ali zagovarao je drugačije jugoslavenstvo od onag koje je nastupilo - srbizirano jugoslavenstvo, bezbožničko jugoslavenstvo. No, to je bilo dovoljno komunjarama da ga svojataju i ocrne pred ljudima.....ajde, nisi jedini koji je nasjeo.

Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu.
Joseph Joubert
Bernard

PostanoPostano: uto 22 tra 2008, 7:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve više sam uvjeren da je Crkva u ovome društvu jedina prava oporba. Mediji su opijum za narod.
Što se tiče masonerije, Ivan Mužić u knjizi "Masonstvo u Hrvata" objavljuje popis članova masonskih loža u Hrvatskoj prije drugog svjetskog rata, i vidi se da su upravo na zagrebačkom sveučilištu masoni imali vrlo jaku bazu.
Mislim da je jedini izlaz stvaranje paralelne kulture: katoličkog sveučilišta, dnevnih novina, itd. Od postojećih svjetovnih medija baš nikakva korist za Božje kraljevstvo.

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ivan_KBF

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 30 tra 2008, 16:24
PostNaslov : Crkva pod "medijskim nožem"
Citiraj i odgovori

Kako li je tragikomično da kojekakvi pojedinci, upravo prema obrascu "inverzije vrjednota", iznose upravo na ovoj temi (ali i na drugim temama) svoje proizvoljnosti hinjeno "štiteći" Crkvu? Takvi hine da ljube Crkvu i grle ju - no zagrlili bi ju tako da joj kosti pucaju svojim veleprevratničkih mislima i metodama.

Ne mogu se oteti dojmu da su pojedini "igrači" ubačeni na ovaj forum s krajnjom nakanom da proizvode duhovnu pustoš, otrgnu hrvatskog čovjeka od njegovih korijena i ubiju mu memoriju kako bi lakše, tako ogoljenog, izručili na milost i nemilost (zlo)duhu (ne)vremena.

Ne mogu se također oteti dojmu da nadziratelji ovoga okupljališta, ili kako se to već naziva na našemu materinjemu jeziku, jesu bezazleni kao golubovi, ali nisu mudri kao zmije što bi trebali biti.

Ne pišem ovo stoga da bih demantirao onoga tko, uvjeren sam, zna što je prava istina o onome o čemu piše te koji usprkos tomu (ili zbog toga?) nastavlja pisati to što piše. Pišem ovo zbog onih prosječnih vjernika čijim je očima ovdje katkada ne samo zastrta istina, već im je, prema načelu inverziju, laž sugerirana kao istina, a istina kao laž.

O stavovima spomenutog gospodina, razlogu mojega javljanja, mogli bi se i na drugim temama napisati romani, no ovdje bih se ponajprije osvrnuo na iznošenje njegove inverzne "istine" o Strossmayeru.

Konkretno, o Strossmayerovu "masonstvu" želim napomenuti sljedeće:

J. J. Strossmayer bio je u svoje doba žestoki protivnik masona koji su za njega «satanisti»[1], «u vezi sa (...) Židovima»[2] i «teže konačnom uništenju katolicizma»[3]. Podupirao je i dogovarao akcije u izdavaštvu i novinama protiv masona[4]; ovlastio je hrvatskoga izaslanika na sudjelovanje na protumasonskome kongresu u Tridentu 1896.[5]; u pismima Franji Račkom upozoravao na opasnost od njih; odlučno odgovarao uglednim masonima Ivanu Bojničiću i Franji Josipu Spevecu za kojega kaže Račkom da uči da su «ateizam i razvratnost u pravu»; instiktivno upozoravao na taštinu akademika Brusine, budućega masona koji to u tom trenutku još nije bio. Odmah je dao prevesti, nakon objavljivanja, Papinu encikliku «Humanus Genus» na hrvatski jezik. Godine 1885. u svojoj podužoj Korizmenoj poslanici[6] spominje: «Društvo slobodnih zidara na tri osobita načina udara i navaljuje na Isusa i na svetu majku Crkvu Božju, i to prvo: udara i navaljuje na svećenstvo, drugo: navaljuje na školu, a treće: udara i navaljuje na brak kršćanski.»[7] Etiketira ih: "budale i mahnitci"[8] te komentirajući njihov nauk o nepostojanju istočnoga grijeha, kaže da, ako je istina to što tvrde, onda «...nema države i državne vlasti, nema zakona, nema prava, nema ni vlasništva, nema grijeha i opačine do one jedne, kako ti razvratnici vele, opačine koja se strasti i požudi ljudskoj opire.»[9] U njima se «zasjeda paklena na ovaj svijet preselila, da svijet obmani, da mu izvor svakoga života otme i da ga vječitoj smrti nanovo preda»[10], te poziva vjernike da ih se «ko kuge i pošasti čuvamo.»[11] Drago mu je "da sad već i umniji svjetovnjaci priznaju i propovijedaju, da je to otrovno društvo ne samo opasno za svaku državu, nego da je tako razvratno i po svojim ludim i mahnitim obredima, ter po svom tajinstvenom i tminastom značaju tako bezumno i blesavo, da samo duševni slabići i prava nedonoščad, koja se je ne samo vjeri nego i umu svome iznevjerila, u njihovu vjeru zaplesati može."[12] Osim kao biskup, Strossmayer je protiv masona istupao i kao narodni vođa jer je ona saveznik mađarizacije i bana Khuena (koji umirovljuje dva sveučilišna profesora jer su bili protivnici masonerije), kao i banovih prethodnika u politici mađarizacije i pacifikacije Hrvatske. Uz Strossmayera su vezane mnoge kontroverze i sumnje – ponajprije ideja južnoslavenske zajednice (uza sve ono što to vezivanje donosi) te kult Svete braće. No, ta ideja uključuje Zagreb kao središte okupljanja, tada se mislilo, a sva suvremena genetska istraživanja to opovrgavaju, južnoslavenskih naroda; Bugare kao dio te zajednice; te približavanje, svih zajedno, Rimu. Promatramo li iz tih kutova njegovo djelovanje, može se razaznati da je jedan od ciljeva budućega zajedništva bila i lakša borba protiv masonerije. Vjerovao je, nažalost pogrješno, da je za takvu slavnu zadaću Providnost predodredila Austro-Ugarsku. No, je li kršćanskome ruskome narodu povjerena božanska misija izmirenja istočne i zapadne Crkvu, kako je također vjerovao[13], još je otvoreno pitanje, a posebice ako ga promotrimo u svjetlu fatimske poruke, nastojanja Pape da pohodi Rusiju itd. Valja reći da su u čitavoj hrvatskoj povijesti u svom javnom djelovanju upravo J. J. Strossmayer i A. Stepinac bili oni koji su, i to desetljećima, u različitim povijesnim prilikama najodlučnije, najdosljednije i argumentirano najoštrije istupali u borbi protiv masonerije.

--------------------------------------------------------------------------------

[1] Ivan MUŽIĆ, Masonstvo..., str. 34.

[2] Isto, str. 34. Nitko ne optužuje kolektivno židovski narod, no budući da je svijetu podario nerazmjerno puno izuzetnih i moćnih ljudi, i budući da moćni ljudi i masonerija naprosto teže međusobno jedni drugima, tako je i izuzetno veliki broj Židova u ložama što se očituje ne samo u običnom broju članova i broju židovskih loža, već i većim ili manjim dijelom u simbolici, politici, filozofiji...

[3] Isto, str. 34.

[4] Usp. Isto, str. 40.

[5] Usp. Isto, str. 41.

[6] Za cjelovitu poslanicu usp. Ivan MUŽIĆ, O sekti..., str. 51-89.

[7] Isto, str. 60.

[8] Isto, str. 76.

[9] Isto, str. 78.

[10] Isto, str. 80.

[11] Isto, str. 81.

[12] Isto, str. 114.

[13] Usp. Isto, str. 103-104.

(P.S. Ako tko želi ovaj tekst stavljati na kakve portale, stranice i sl., svakako me je dužan kontaktirati)
Čokolada
isključen

PostanoPostano: čet 01 svi 2008, 14:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, uglavnom je Crkva sama zaslužna za te stvari koje se o njoj pišu.Treba bit realan, objektivan da bi se moglo vidit da je još puno stvari koje se u Crkvi triba promijenit, popravit.
davorseljan

PostanoPostano: pet 02 svi 2008, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Crkva se koliko god može brani od napada neprijateljskih medija. Drago mi je da postoje naši katolički mediji koji su objektivni i brane stavove crkve.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Gibbor napisa:
merkat napisa:

A jel, ti znaš nakane srca da bi mogao reći da nema dobrih masona?? Ono što ne znaš i očemu ne znaš ne znači da je nužno zlo. BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna Američka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posvećuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispričavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

Nakane srca ? Moguće da se netko da zavesti i pogriješi, ali tko ustraje u očitom grešništvu, zasigurno nije dobar.
Glas Koncila je službeno vjersko glasilo već desetljećima i prošlo je mnoga podmetanja, pa tvoje mi ništa ne znači.
Ima indicija btw, da mnoge tvrtke financiraju sotoniste, kao gosser pivo, pantene, i još jedna farmaceutksa tvrka al ne znam točno, naravno to može biti netočno ali i točno.

merkat napisa:

El Gibbor napisa:
Kakve veze ima sotonski dim sa masonima??? Papa je filozof, ne govori on o ovome ili onome, prepametan je za taj doslovni optuživački govor.

U pepelu. Vjerujem da je mislio na masone, barem kada je bio kontekst u vezi svećenika koje su mediji nazivali liberalnima.

merkat napisa:

El Gibbor napisa:
O Strossmayeru ne znamo dovoljno???? Čovječe o tom čovjeku su doktorske disertacije pisane. Sve se zna, to što ti ne znaš to je drugi par opanaka. Prouči malo povijest, neće biti na odmet. Šta ćeš reći kada ti kažem da je i Vrhovac bio mason???? To ti je onaj biskup koji je Maksimir darovao gradu Zagrebu pa se po njemu i zove. Znaš li uopće načela masonerije, njihova pravila i tko uopće može postati mason???? A što se tiče Strossmayera i jugoslavenstva ,nije tajna da ga je zagovarao, ali zagovarao je drugačije jugoslavenstvo od onag koje je nastupilo - srbizirano jugoslavenstvo, bezbožničko jugoslavenstvo. No, to je bilo dovoljno komunjarama da ga svojataju i ocrne pred ljudima.....ajde, nisi jedini koji je nasjeo.

He, he, pa ti mene braco uoće ne razumiješ. Pisali su doktorate, ali reci mi koji rad je posvećen njegovom sudjelovanju ili ne sudjelovanju u masoneriji ( i koliko je uopće poznato javnosti išta što potkrepljuje neke bitne stvari vezane uz masoneriju bez obzrira na razne članke i disertacije ), barem o tome naime pričamo pa je očito da sam mislio na saznanja o tome.
A upravo ti je Ivan sjajno odgovorio.
Čuo sam za Vrhovca ali to je sve jako upitno.

Ivanov post je upravo izvrstan jer pokazuje zablude kojima su nas komunisti, udbaši i masoni hranili.
Ja zaista nisam znao da je Strossmayer bio takav protivnik masona.
Upravo je u tome kvaka i to što sam rekao da ne znamo dovoljno.
Eto ti ga. Toliko je bilo podvaljivanja da je teško ponekada čuti i stvarnu sliku.
To je razlog moga opreza u povezivanju katoličkih svećenika s masonerijom jer je to najčešće podvala kako bi se masonstvo relativiziralo, rehabilitiralo i sl.
Slično je i sa pogledom na Stepinca gdje unatoč svemu ( bila je jučer odlična emisja na htv1 ) mnogi ljudi još uvijek krivo briju o njemu.

merkat

PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 13:00
PostNaslov : Re: Crkva pod "medijskim nožem"
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
Kako li je tragikomično da kojekakvi pojedinci, upravo prema obrascu "inverzije vrjednota", iznose upravo na ovoj temi (ali i na drugim temama) svoje proizvoljnosti hinjeno "štiteći" Crkvu? Takvi hine da ljube Crkvu i grle ju - no zagrlili bi ju tako da joj kosti pucaju svojim veleprevratničkih mislima i metodama.

Ne mogu se oteti dojmu da su pojedini "igrači" ubačeni na ovaj forum s krajnjom nakanom da proizvode duhovnu pustoš, otrgnu hrvatskog čovjeka od njegovih korijena i ubiju mu memoriju kako bi lakše, tako ogoljenog, izručili na milost i nemilost (zlo)duhu (ne)vremena.

Ne mogu se također oteti dojmu da nadziratelji ovoga okupljališta, ili kako se to već naziva na našemu materinjemu jeziku, jesu bezazleni kao golubovi, ali nisu mudri kao zmije što bi trebali biti.

Svaka čast, sjajno si to primjetio i artikulirao ! pljesak

Čokolada napisa:
Hm, uglavnom je Crkva sama zaslužna za te stvari koje se o njoj pišu.Treba bit realan, objektivan da bi se moglo vidit da je još puno stvari koje se u Crkvi triba promijenit, popravit.

Koje to ?
Navedi.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 14:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivan_kbf napisa:

merkat napisa:
Svaka čast, sjajno si to primjetio i artikulirao !

svi smo mi zajedno nadziratelji Wink
Zato je dobro da svi reagiramo jer nema svatko isto znanje na svakom području .

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
pingi

PostanoPostano: sub 10 svi 2008, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čokolada napisa:

Znači, ti misliš da je Crkva sama
kriva kad o njoj pišu u novinama i drugim medijima? razmislja
corvinus

PostanoPostano: uto 20 svi 2008, 16:45
Citiraj i odgovori

Hm, čini se da je ovo vječita tema.. nažalost.
Kažu neki analitičari: "Treći svjetski rat bit će gerilski informacijski rat, u kojemu ne će biti razlike između vojnika i civila"
No, mislim da kada bi malo proanalizirali način pisanja medija u Hrvatskoj lako bi zaključili da se radi o uobičajenim metodama Informacijskog ratovanja i psihološko-propagandnim djelovanjima, a mediji služe kao medij/infrastruktura širenja određenih informacija u određeno vrijeme. Naravno ta "infrastruktura" se je gradila godinama i sada samo radi svoj posao.
Vidim da su se spominju i slobodni zidari/masoni koji imaju određen utecaj u medijima, ali ne i presudan, jer tu postoje i mnoge druge frakcije..
Sami slobodni zidari se ne mogu gledati crno-bijelo, ima tu i sivoga. Kad bih rekao da na svom "oltaru" imaju Bibliju netko bi pomislio, pa dobro vidiš kršćanski su orjentirani.. ali to nije posve tako, jer štuju oni i "Vrhovnog arhitekta Svemira", u njihovoj simbolici se pojavljuje i Sveti Križ i Sveto pismo i obrnuti pentagram. Oni zagovaraju liberalizam i konzervativizam i komunizam. Sve u svemu jedno je jasno: Slobodnozidarska udruženja su loša za duhovno zdravlje osobe!
Ne isplati se sa rogatim igrati, a čovjek koji ulazi u takvu jednu organizaciju upravo to i čini.
Pozdrav!

AMDG
penzić

PostanoPostano: pon 26 svi 2008, 19:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:
Čokolada napisa:

Znači, ti misliš da je Crkva sama
kriva kad o njoj pišu u novinama i drugim medijima? razmislja

ja mislim da ima puno novinara i novina koji jedva čekaju da napišu nekaj negativno o crkvi, koji su dapače alergični na nju, ali da im pojedini svećenici, a pogotovi mi mnogi vjernici koji se često ponašamo ne-krščanski, ponekad damo mnogo materijala
merkat

PostanoPostano: uto 27 svi 2008, 7:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da imaju materijala jest točno jer svagdje gdje nije savršeno ( samo dvoje ljudi su hodali zemljom u povijesti bez grijeha ) ima materijala.

Stvar je ipak bitno drugačija u činjenici da se iskrivljuju stvari, pišu neistine i poluistine, sofistički se piše ( izlvači samo dio van šireg konteksta ) te što je najvažnije, nema proporcionalnog odnosa u izvještavanju.
To pak znači da se piše i najmanja naznaka neke nepravilnosti koju naravno u pravilu pišu čisti licemjeri ( oni koji imaju jedna pravila za sebe a druga za druge, def. ), i to isključivo za određene grupacije koje su protivne interesu medijskih interesa grupacija koje ih posjeduju.
Dobra djela se izbacuju pod svaku cijenu te upravo suprotno se radi za afirmaciju nekih drugih grupacija.

penzić

PostanoPostano: uto 27 svi 2008, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se s tvojom opservacijom.
ali mislim da smo svi mi malo razmaženi!
zar nam Isus nije rekao da će nas zbog Njega proganjati.
zar nije i On sam, pa i Sv. Pavao, svi apostoli i razni drugi mučenici trpjeli grozna poniženja, mučenja, zlostavljanja pa na kraju i smrt?
a mi odmah dignemo halabuku dok nekaj veliju protiv nas, iščuđavamo se držimo se uvrijeđeni. meni je osobno drago kad pročitam da neke novine i novinari pišu protiv nas, jer da nas počnu oni hvaliti znači da nekaj nije dobro s nama.
nek oni samo pljuju po nama, to ide njima na dušu i savjest, a nama to potvrđuju da smo na dobrom putu.
merkat

PostanoPostano: čet 29 svi 2008, 8:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aaa hahahaha, dobar si ! Laughing

istina, kad taj šund od novina, tv i radija počene nešt pozitivno, moramo se zapitati koji nam je !!!
u dokuteci, emisji na htv o starim emisijama je bila emisjia angela miladinova iz 1970. o šundu, kako je samo sjajno detektirao i objasnio problem !!!
opet, mora zasmetati ta silna mržnja i licemjerje, al ak je Šef rekao da bu tak, neka bu, sam da nam je milosti božje i se bu dobre... Cool
naravno, trebamo sve više biti spremni na teškoće, tak to ide...i naravno ne podleći bijesu i nikako preuzeti pravila igre i postajat kao naši neprijatelji...ljubiti ih da ( iako teško mi to ide do možđana ) ali ne prihvaćati ponašanja i odgovarati na isti način.
mi po svome a oni neka budu pojedeni od svoje mržnje, nadam se taman toliko da se ipak obrate jer i njih je Bog stvorio i voli ih.
trebamo moliti za njih kad već im djela, argumenti ništa ne znače.

Ivan_KBF

PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 16:55
PostNaslov : Crkva pod "medijskim nožem"
Citiraj i odgovori

El Gibbor napisa:
BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna Američka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posvećuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispričavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

Evo, mislio sam i na ovo reagirati još. Naime, ovdje se (zbog neznanja ili ne, ne ću ulaziti u to - no ako stvarno jest zbog neznanja, onda je to malo zabrinjavajući pojavak istoga), neke riječi izvlače iz konteksta, prešućuju bitne činjenice i tako, kod neupućenog, zaključuju pogrješne stvari.
Za više, v. http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=234&act=show
Dakle, radi se o tome da GK jest pisao to što je navedeno, ali to nije izmislio (kao što bi netko zaključio na temelju gore navedenoga) nego je, kao i izvjestan broj svjetskih medija, prenio od nekog drugog.
penzić

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tim gore za GK.
naime, prenijeti tako tešku optužbu bez provjere je neprofesionalno, pogotovo kad se uzme u obzir da je vijest izvučena iz "anonimnog letka kojeg je lansirala konkurencija".
ali budući je prošlo već puno godina odm toga, nema smisla vraćati se na to.
nek ovo bude tek opomena svim (kršćanskim) novinarima
El Gibbor

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 15:13
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
El Gibbor napisa:
BTW, Glas Koncila je svojevremeno pisao i da je jedna Američka tvrtka izravni pokrovitelj sotonske crkve i da se njihovi proizvodi posvećuju na crnim misama, te savjetovali bojkot proizvoda, par brojeva kasnije su se ispričavali i molili Boga da ne dobiju prijavu.

Evo, mislio sam i na ovo reagirati još. Naime, ovdje se (zbog neznanja ili ne, ne ću ulaziti u to - no ako stvarno jest zbog neznanja, onda je to malo zabrinjavajući pojavak istoga), neke riječi izvlače iz konteksta, prešućuju bitne činjenice i tako, kod neupućenog, zaključuju pogrješne stvari.
Za više, v. http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=234&act=show
Dakle, radi se o tome da GK jest pisao to što je navedeno, ali to nije izmislio (kao što bi netko zaključio na temelju gore navedenoga) nego je, kao i izvjestan broj svjetskih medija, prenio od nekog drugog.

Iz ovog sam članka htio "izvući" kako u GK zna svašta pisati. Kako je i penzić napisao, tim gore za GK kada se pozivaju na propagandne listiće. Šta nam je slijedeće očekivati?
Što se tiče Strossmayera, možebitno sam posegnuo za krivim izvorima, u svakom slučaju to je bilo nenamjerno, bez ikakvih intencija da u zabludu dovedem lako sablažnjiv puk. U svakom slučaju, Vrhovac je bio mason i poanta je da su i neki biskupi bili masoni. Kada netko tvrdi da nema dobrog masona, neka uzme moju primjedbu u obzir, ali na to ste se arogantno oglušili. Za Strossmayera se ispričavam, ako je za vjerovat tvojoj literaturi.
Kako bilo, tvoja retorika u kojoj mene prikazuješ kao infiltriranu zmiju među bezazlene golupčiće sa nakanom općeg pokolja i razularenosti je degutantna. Ovim forumom se često pojavljuje opće tupavilo, degradacija razuma i indoktriniranost velikih razmjera. Kao vjernik koji voli upregnut mozak i reći da izmetina smrdi, ako je vidim na zelenom travnjaku, smatram svojom dužnošću zaintrigirat ljude oko sebe i uperit prstom na tu izmetinu i reći: HEJ, nemoj stati u nju, zaobiđi, očisti!!!". Kako takav pristup na ovome mjestu izaziva sablazan i otpor, zaključak je evidentan. Nekim ljudima je dovoljno biti podložna ovca koja brani i pliva u vlastitom izmetu, dok će netko izgorit da ukaže na prljavštinu, pa makar to bila i prljavština sa svetih gaća samoga imperatora. Jasno, ona ovca je poželjnija, kako na ovom forumu tako i vani, jer ljepše je čuti milozvučnu laž, nego okrutnu istinu. Pitanje je samo tko na kraju izvlači korist od tih ovaca i kakvu? Netko se očito dobro potkožava tim podobnim stadom, a lice koje bi trebalo zrcaliti Kristovu svijetlost zrcali zelene snopove, interes pojedinaca i grupacija, nevjernici utabavaju svoju nevjeru, a stado veselo skakuće smijući se i "oplakujući" nevjernike samima sebi pudrajući nos tješeći se kako smo si sveti i Bogu blizi, a kad ono ateizam jest plod tog našeg življenja!!! Kakava sotonska demagogija vlada tim našim srcima kada vrijedim samo kada slatkorječivo muljam i ne iznosim duhovnost već kaljužu, a kada graknem o istini stigmatizira me se kao najvećeg lopužu (svaka sličnost sa stvarnim rabijem namjerna).
Živjeli

Joseph Joubert
Mara

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 21:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve ti je to dobro rečeno, osim jedne "sitnice". Pretendiraš da si u posjedu istine! E, tu bi se valjalo zamisliti.

Ljubi i čini što hoćeš
Ivan_KBF

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 18:38
Citiraj i odgovori

Sljedeće nam je za očekivati ono što se događa općenito u novinarstvu. Ovaj primjer je mila majka prema onome što se danas u medijima (i ne samo našim) događa. Jednostavno - zbog brzine se ne stignu valjano provjeriti stvari, prepisuje se bez navođenja izvora (što je svejedno nećudoreno dolazilo to od GK ili ne i bilo to što je prepisano istina ili ne). Ali, eto opet i u ovom slučaju Tvojega iznošenja poluistina. Iz anonimnog letka je tvrdnje prenio i uzeo kao istinite švicarski katolički list, a Glas Koncila je prenio navode iz tog lista.

A sad da ja pitam (i ako bih na išta htio da mi odgovoriš, onda je to ovo pitanje) - za kojim si Ti to izvorima posegnuo o Strossmayerovu masonstvu??? Koju su to literaturu koristio Ti kad navodiš "ako je vjerovati tvojoj literaturi"? Navedi mi neku knjigu, članak, neku referentnu osobu. I ja sam čuo inače da se svašta o njemu priča pa mi zato samo nemoj kao izvor navesti usmenu predaju.

Vrhovec? Kažu da je bio. Prema svemu sudeći jest, ali Ti to tako uvjeljivo tvrdiš kao si ga uveo u ložu i ondje bio s njim. Npr. Kolanović u svom članku niječe da je to bio. Hoško u najnovijoj knjizi o njemu (izdao KS) navodi da je bio, ali da je sve to bilo prije njegova biskupstva, a da o masonskoj aktivnosti za njegova biskupovanja nema dokaza. K tomu, trebaš imati što je značila pojava masona u ono vrijeme, tko je bio među članstvom, koji su uopće smjerovi masonerije postojali itd. I da, neki biskupi jesu bili masoni (u većoj mjeri prije 200-tinjak g., ali navedene okolnosti treba imati pred očima).
A čuj, s obzirom da ja ne tvrdim da su svi biskupi dobri, može to biti u skladu s tim da nema dobrog masona i da ima biskupa koji su masoni Smile (usput, nipošto ne tvrdim da nema dobrog masona, ali tvrdim da nema dobrog nezavedenog masona; ako je dobar čovjek, a mason je, tvrdim da je nužno zaveden - ovdje ne mislim samo na katolike nego uopće na sve).

Moja retorika? Malo si pobrkao neke stvari. Kako si se to identificirao sa zmijom? Ja sam rekao da vodstvo ovog foruma nije bilo mudro kao zmija, a jest bezazleno kao golub koristeći tako jedan svetopisamski navod kao stilsku figuru. I Ti si iz toga zaključio da sam ja Tebe optužio da si infiltrirana zmija???

Što se tiče donjeg dijela, rekao bih da si potpuno u pravu. Ali... Eh... Veliko "ALI". Ti upozoravaš da postoje neke izmetine koje zaista jesu izmetine i želiš ih očistiti i nazvati pravim imenom. I ja isto. No, uz ostalo, to Ti činiš i zato da bi mogao ostaviti druge fekalije koje također jednako, a ako ne i više, smrde - što ne bi bio problem kad ih ne bi predstavljao kao mirisne izlučevine. Ovdje inače primarno mislim na Tvoja stajališta na drugim temama o moralnim načelima.
Pink Panther

PostanoPostano: čet 05 lip 2008, 8:49
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
A čuj, s obzirom da ja ne tvrdim da su svi biskupi dobri, može to biti u skladu s tim da nema dobrog masona i da ima biskupa koji su masoni

Ovo bih isto i ja htio istaknuti. Ne znam što se uopće želi dokazati tvrdnjom da je određeni biskup bio mason. Ako jest, tim gore po biskupa. Ali to ni na koji način ne opravdava samo masonstvo.
El Gibbor

PostanoPostano: pet 06 lip 2008, 16:22
Citiraj i odgovori

Ivan_KBF napisa:
A sad da ja pitam (i ako bih na išta htio da mi odgovoriš, onda je to ovo pitanje) - za kojim si Ti to izvorima posegnuo o Strossmayerovu masonstvu??? Koju su to literaturu koristio Ti kad navodiš "ako je vjerovati tvojoj literaturi"? Navedi mi neku knjigu, članak, neku referentnu osobu. I ja sam čuo inače da se svašta o njemu priča pa mi zato samo nemoj kao izvor navesti usmenu predaju. .

Moj izvor je referentna osoba i moje nereferentne uši. Tako sam ja to protumačio, budući da ne želim sumnjati u referentnost referentne osobe o kojoj govorim.

Ivan_KBF napisa:
Vrhovec? Kažu da je bio. Prema svemu sudeći jest, ali Ti to tako uvjeljivo tvrdiš kao si ga uveo u ložu i ondje bio s njim. Npr. Kolanović u svom članku niječe da je to bio. Hoško u najnovijoj knjizi o njemu (izdao KS) navodi da je bio, ali da je sve to bilo prije njegova biskupstva, a da o masonskoj aktivnosti za njegova biskupovanja nema dokaza. K tomu, trebaš imati što je značila pojava masona u ono vrijeme, tko je bio među članstvom, koji su uopće smjerovi masonerije postojali itd. I da, neki biskupi jesu bili masoni (u većoj mjeri prije 200-tinjak g., ali navedene okolnosti treba imati pred očima).
A čuj, s obzirom da ja ne tvrdim da su svi biskupi dobri, može to biti u skladu s tim da nema dobrog masona i da ima biskupa koji su masoni Smile (usput, nipošto ne tvrdim da nema dobrog masona, ali tvrdim da nema dobrog nezavedenog masona; ako je dobar čovjek, a mason je, tvrdim da je nužno zaveden - ovdje ne mislim samo na katolike nego uopće na sve).

Vrhovac je bio mason i to je vjerojatnije nego da nije bio. Toga sam se držao da pobožnim katolicima pojasnim ponešto o masonima i pobožnjačkim odnosima prema masonima i ostalim velikim neprijateljima Isusa, Marije, Monforta, Brunhilde, Eufrazije i ostalih iz zbora svetih. Htio sam ukazati na a) to da u Crkvi nije sve od šećera i balona, b) da mason može biti čak i čovjek, dobročinitelj, poštenjačina, altruist i odatle moje uplitanje Vrhovca, koji je bio, čini se, čovjek i pol, i c) da je većina naučila ponešto o masonima iz poznate definicije:
Antikristi i masoni
Komunisti ovi, oni
Sire sotonske fraze
Da nas poraze

Ivan_KBF napisa:
Moja retorika? Malo si pobrkao neke stvari. Kako si se to identificirao sa zmijom? Ja sam rekao da vodstvo ovog foruma nije bilo mudro kao zmija, a jest bezazleno kao golub koristeći tako jedan svetopisamski navod kao stilsku figuru. I Ti si iz toga zaključio da sam ja Tebe optužio da si infiltrirana zmija???

Znam ja da si ti koristio stilsku figuru i da si se poslužio recima SP-a. Sve mi je jasno. No, i ja sam uzeo tu slikicu, ali sam je pobrkao da naglasim ironiju. Nisam ni mislio da si me optužio direktno da sam zmija. Ali tvoja retorika je jasna: hoćeš me prikazati antikatoličkim, kojem nije baš mjesto ovdje i još se čudom čudiš jadnim malim adminima kako se samo nevješto bore protiv takvog jednog zla. No, bez straha, sada si ti ovdje da ih oslobodiš svih hereza, laži, podvala i nemorala. Super Ivan_KBF, malj za pogane.....hm. Oprosti na stripovitom i slikovitom prikazu, ali tako je to nekako ispalo. I ne zamjeram ti, vjerujem da i ja tako ispadam na profanim forumima gdje sam već po ne znam koji put prozvan kršćanskim fanatikom. No, žao mi je što na ovom mjestu uvijek dobijem po nosu i ostanem usamljeni jahač, heretik, unutarnji izjedatelj Crkve, a nikome se još nije dogodilo da je u potpunosti razumio moje riječi već površno i van konteksta se izvuku neke nebuloze. Zanimljiv fenomen. Čim izustim kritiku ili oštrumni zaključak svi se obruše na mene....a da ne govorim o nekim novotarijama u obliku pitanja ili poticaja na raspravu. Pf. Čovjek bi pomislio da pišući postove laštim crvene rožnate špiceve na glavi, njih dva.

Ivan_KBF napisa:
Što se tiče donjeg dijela, rekao bih da si potpuno u pravu. Ali... Eh... Veliko "ALI". Ti upozoravaš da postoje neke izmetine koje zaista jesu izmetine i želiš ih očistiti i nazvati pravim imenom. I ja isto. No, uz ostalo, to Ti činiš i zato da bi mogao ostaviti druge fekalije koje također jednako, a ako ne i više, smrde - što ne bi bio problem kad ih ne bi predstavljao kao mirisne izlučevine. Ovdje inače primarno mislim na Tvoja stajališta na drugim temama o moralnim načelima.

Ovdje ćeš morati posegnuti za metodom "Lupi citat". Ne znam o čemu govoriš. Ako misliš na moj post o pravilima za upotrebu kontracepcije onda bi trebali sami raspravljat o temi, ako me misliš shvatiti jer mislim da imaš popriličan kapacitet ispod kose, a ne sa gladnim ovcama koje me raščetvore poput sočne vlati trave ne bi li opravdali svoje životne promašaje, frustracije i "župnika pedofila". Svaki od njih, nakon što me ne shvati, osudi i prekriži u svojoj glavi, krene izvlačit iz konteksta, prekrajat, izmišljat itd. Najuporniji su definitvno ivoo i Mara. Svaka im čast, i to treba znati. Na kraju dobiješ mene koji se branim što sve nisam mislio, pa čak ni napisao. Fućkaš, da ne kažem neku drugu riječ, takvu raspravu - gdje sve mora biti na špagu, a ako nije onda izmisli, ocrni i ubij, pa kad ode opet će biti super i na špagicu...jupi.

Dobro, nakon bujice misli koje izrekoh, naglašavam da sam pisao u afektu, ali činjenice ostaju.
Živio.

Joseph Joubert
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.