HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:52. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
Dubravko

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 ožu 2010, 22:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istina je. Ali zar je to protuargument?! Shocked i neće nikada suviše dobro pisati o Crkvi, a loše onoliko koliko im povoda damo...

Ljubi i čini što hoćeš.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: pet 19 ožu 2010, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije protuargument ali s jedne strane većinom o Crkvi pišu oni koji u njoj nisu. To je kao da ja na forumu pišem o tvoj obitelji. Ne znaju kako ta obitelj funkcionira i sl.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Dubravko

PostanoPostano: ned 21 ožu 2010, 7:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
Nije protuargument ali s jedne strane većinom o Crkvi pišu oni koji u njoj nisu. To je kao da ja na forumu pišem o tvoj obitelji. Ne znaju kako ta obitelj funkcionira i sl.

Navedeni slučaj pedofilije nema nikakve veze s tim tko piše; štoviše, netko unutar Crkve bi ga mogao pokušati ublažiti ili zataškati. Nije toliko bitna Crkva i što se mi sada zbog nekog članka osjećamo povrijeđenima, što je sa žrtvama?

Ljubi i čini što hoćeš.
CroStorm

PostanoPostano: ned 21 ožu 2010, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žrtve mogu tužiti pojedine svećenike kao što je bilo slučaj u SAD-u.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: pon 22 ožu 2010, 17:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
CroStorm napisa:

Navedeni slučaj pedofilije nema nikakve veze s tim tko piše; štoviše, netko unutar Crkve bi ga mogao pokušati ublažiti ili zataškati. Nije toliko bitna Crkva i što se mi sada zbog nekog članka osjećamo povrijeđenima, što je sa žrtvama?

Najgore u svemu tome što nikome nisu bitne žrtve već prepucavanja,i velikim dijelom medija je ovo došlo ko kec na desetku,pa mogu pljuvati po svemu što je katoličko i što hoda na dvije noge!!
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 22 ožu 2010, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ipak, mediji jedva čekaju nešto takvo, da mogu popljuvati čitavu Crkvu. Odlično je to objasnio fra Zvjezdan Linić:

Citat:
Nekoć davno, u staroj Jugoslaviji, dok sam služio vojni rok u JNA, mlade se ljude indoktrinacijom pokušavalo izvući iz “mraka” Crkve i vjere. Tobože vjera spada u primitivizam i ne ide s naprednim društvom. Bojim se da je i sada u nekim glavama tako. Uvijek se nastojalo vjeru izjednačiti s praznovjerjem, a Crkvu pokazati kao pokvareno društvo.
U kontekstu jedne takve društveno-političke teme, kapetan je vojnicima nabrajao grijehe Crkve u srednjem vijeku. Naveo je Giordana Bruna, pa Galileja i istaknuo kako je Crkva igrala mračnu ulogu.
Nisam mogao ostati miran. Javio sam se za riječ, a svi su znali moje životno usmjerenje i zvanje. Rekao sam priprostim riječima: Što bi bilo da ljudi u gradu vide nekog oficira JNA pijanog? Zar bi tko zaključio da je armija pijana? Svatko bi krivio isključivo tog oficira. Tako se ne može reći ni za Crkvu “da je pijana”, tumačio sam kapetanu. Mislim da je shvatio i zbog tih riječi nisam odgovarao.

Mislim da mediji stavljaju cijelu Crkvu u osobnosti tih pojedinaca.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: CroStorm
9.81

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 7:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
CroStorm napisa:

Upravo je to što si napisao ključno.

Da zaista ne postoje slučajevi pedofilije, nijedan medij nebi mogao napisati baš ništa o tome, prema tome ako baš svi mediji pišu o istim slučajevima, očigledno je da nije riječ o medijskom linču već da novinari rade svoj posao.

Inače novinari su tu odigrali pozitivnu ulogu, jer su prilično pritisnuli sve one crkvene krugove koji su prikrivali pedofiliju desetljećima.

Pa nek sad netko kaže da je tu riječ o medijskom linču crkve, što zar bi bilo bolje da mediji nisu o tome pisali i da je stanje ostalo takvo kakvo jest bilo desetljećima?

Dakle, uopće nije bitno tko piše, jer naime o istim slučajevima, posve iste stvari pišu i tzv. desne novine, lijeve novine, liberalne, demokršćanske, ovakve i onakve, svih boja i predznaka.
Ne samo to, u Irskoj i Njemačkoj se tim slučajevima bave i Ministarstva pravosuđa, što je lako provjerljivo.

Jedino je nejasno zbog čega o tome ne piše Glas Koncila, jer tema je izuzetno ozbilja i važna za crkvu a žrtve zaslužuju mnogo više od običnog ignoriranja problema.

Kada govorimo o osjećaju povrijeđenosti, bitnije je što osjećaju žrtve, a što s tiče naše povrijeđenosti, trebali bismo itekako biti i povrijeđeni i zabrinuti činjenicom da su svećenici-pedofili i njihovi zaštitnici učinili neopisivu sablazan i štetu našoj crkvi, povrijeđenosti zbog napisa novinara nebi uopće smjelo biti, jer novinari su pomogli razotkriti veliko zlo.

Tko god mrmlja protiv novinara, treba se zapitati; ''dal' bi bilo bolje da se slučajevi pedofilije u crkvi, nisu nikada otkrili i da se nastavila praksa pedofilije i štičenja pedofila?''

9.80665 m/s2
9.81

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Ipak, mediji jedva čekaju nešto takvo, da mogu popljuvati čitavu Crkvu. Odlično je to objasnio fra Zvjezdan Linić:

Citat:
Nekoć davno, u staroj Jugoslaviji, dok sam služio vojni rok u JNA, mlade se ljude indoktrinacijom pokušavalo izvući iz “mraka” Crkve i vjere. Tobože vjera spada u primitivizam i ne ide s naprednim društvom. Bojim se da je i sada u nekim glavama tako. Uvijek se nastojalo vjeru izjednačiti s praznovjerjem, a Crkvu pokazati kao pokvareno društvo.
U kontekstu jedne takve društveno-političke teme, kapetan je vojnicima nabrajao grijehe Crkve u srednjem vijeku. Naveo je Giordana Bruna, pa Galileja i istaknuo kako je Crkva igrala mračnu ulogu.
Nisam mogao ostati miran. Javio sam se za riječ, a svi su znali moje životno usmjerenje i zvanje. Rekao sam priprostim riječima: Što bi bilo da ljudi u gradu vide nekog oficira JNA pijanog? Zar bi tko zaključio da je armija pijana? Svatko bi krivio isključivo tog oficira. Tako se ne može reći ni za Crkvu “da je pijana”, tumačio sam kapetanu. Mislim da je shvatio i zbog tih riječi nisam odgovarao.

Mislim da mediji stavljaju cijelu Crkvu u osobnosti tih pojedinaca.

Ne vjerujem da mediji stavljaju znak jednakosti između crkve i pojedinaca koji su počinili zločine ili ih prikrivali.
No ali ako je točno da postoji tajni crkveni dopis negdje iz početka 21.st. prema kojemu se zabranjuje govor o pedofiliji, onda će to biti zaista strašno za cijelu crkvu, a jednako je strašna i mogućnost koju spominju mnogi mediji, mogućnost da je današnji papa i sam naređivao prikrivanje pedofilije.

Neznam kako se drugi vjernici nose sa tim teškim saznanjima, ali ja se pokušava staviti u položaj nekog vjernika iz doba razvratnih renesansnih papa, kada je svima bilo jasno koliko je tadašnja crkva bila potonula u zlo, dakle vjernici su se vodili načelom da vjeruju u Boga a ne u Papu i svećenike, išli su naravno i dalje na mise i dalje su ostali vjernici, jer tko izdrži teška vremena, dvostruka mu je plaća.

9.80665 m/s2
angelous

PostanoPostano: ned 18 tra 2010, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.kriz-zivota.com/dokumenti/5546/hans_kung_crkva_je_u_dubokoj_krizi/

meni se čini kao poziv na neposlušnost Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 20 tra 2010, 9:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
http://www.kriz-zivota.com/dokumenti/5546/hans_kung_crkva_je_u_dubokoj_krizi/

meni se čini kao poziv na neposlušnost Confused

Slažem se.
Povjerenje u crkvu je poljuljano i to jako.
Mnogi danas sakrivaju svoju vjeru i ljudi je na misama sve manje i manje.
Danas je u modi psovat Boga, govorit protiv svečenika i crkve.
Svi se opet udaljamo od 'izvora žive vode' na neki način ili pljujemo u njega.
Neki dan čujem da je neki muslimanski svečenik izjavio da su žene svojim odjevanjem krive za potrese.
Pitam se zato se ne stane sada u obranu žena u muslimanskom svijetu gdje su one robkinje i svaki dan ih se nepoznati broj ubije jer žele drugačije živjet i žele slobodu.
Zašto se o tome šuti.
Kada bi se spasilo i jedan život mislim da bi nam bilo bolje

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 26 tra 2010, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heh Kunge se sad našao pametovati..
Neke stvari su jasne i osnovnoškolcima...
Mislim da on samo želi medijsku pozornost...

On je u nekim stvarima zaista veliki mislilac... ali...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Dubravko

PostanoPostano: sri 26 svi 2010, 18:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.jutarnji.hr/svaka-poza-u-braku-je-dobra-ako-se-vjernici-gledaju-u-oci/772926

Prilično korektno za ono što znamo pročitati u Jutarnjem.

Ljubi i čini što hoćeš.
angelous

PostanoPostano: sri 26 svi 2010, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam na toj duhovnoj obnovi u Sisku. I preporučam svakome tko još nije bio. Very Happy Veoma interesantan, pristupačan i naprosto jednostavan način iznošenja takvih ''tabu'' tema Very Happy

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.