HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 18 stu 2019, 2:16. Pogledaj neodgovorene postove
Hodoèašæe mladih u Mariju Bistricu
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
little_angel

Spol: ensko
PostanoPostano: pon 15 ruj 2008, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je bilo predivno, najljepše dosad Very Happy Najupeèatljivije mi je ostalo klanjanje... jupi Toliko dragih ljudi na jednom mjestu, toliko mladih okupljenih na jednom mjestu, toliko razloga da budemo radosni Wink I dobro je došlo i onih skoro dva i pol sata pješaæenja od Zlatar Bistrice po planinarskim putevima... makar je bilo blata i makar nam se nije dalo nakon sjedenja sat vremena u vlaku Laughing Bojala sam se da æe ispast ružno zbog kiše, ali skužila sam da kiša ne može pokvariti ništa Cool

Vjerujem da je svatko od nas ponio nešto s tog hodoèašæa, što æe nas èiniti boljima u svakodnevnici,
nešto što æe nas ponukati da se promijenimo na bolje mali andjeo

I zato križat rane neæu ja
jer postat one niz æe zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Lux

Spol: muko
PostanoPostano: uto 16 ruj 2008, 15:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni se jako svidjelo ovogodišnje hodoèašæe.
Svaka èast svima hrabrim mladima koji se nisu prepali lošeg vremena.
Onaj ples na kiši je baš bio super.
Nažalost nisam bio na klanjanju zbog organizacijskih obveza.
Ma hvala svima koji su na bilo koji naèin doprinijeli da hodoèašæe bude što plodonsonije.
Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 16 ruj 2008, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što reæi...bilo je prekrasno...stvarno ponovno lijepo iskustvo...
ni hladnoæa, ni neumorno loši uvjeti, ni bol, ništa nas nije sprijeèilo da èujemo, osjeæamo i živimo Krista...
Bilo je tako ugodno osjeæati se tako sigurno...gledati sretna lica dragih ljudi...

Iako šatori nisu baš bili najbolji smještaj - jedan od deèkiju ih nazvao hotel promaja...iako smo se smrzavali cijelo vrijeme...iako nismo baš imali redovne obroke...iako...
sve je bilo toliko Duhom ispunjeno...da smo sve ostalo zaboravili...

Osobno me se kao i svake godine najviše dojmila zavjetna kapela...a i ispovijest mladiæa koji je u Cenacolu...
bio je i zanimljivi igrokaz...koji nam je prikazao da ne smijemo odbaciti nikoga...da ne trebamo imati predrasuda...veæ da trebamo imati otvoreno srce..za druge...
doživila sam posebno i križni put jer sam uspjela pomoæi nositi križ....

Svatko tko je bio ove godine u MB može potvrditi da je organizacija bila na nivou, a posebno mogu istaknuti našeg povjerenika, koji je bio uvijek aktivan, poticao nas je na pjesmu, molitvu, akciju...ma tješio nas je kad je bilo teško...
Hvala svima koji su radili na cijelom susretu/hodoèašæu i pozivam sve one koji nisu bili s nama da se pridruže druge godine...jer ovo je stvarno posebno iskustvo...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
emma

PostanoPostano: pet 19 ruj 2008, 7:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je to bilo prvi put s mladima na Mariji Bistrici i bilo mi je predivno, unatoè lošem vremenu i hladnoæi... veseo veseo veseo

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati èitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
davorseljan

PostanoPostano: pet 19 ruj 2008, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam veæ u godinama tako da sam ove godine to prepustio mlaðima.
Drago mi je da Vam je bilo dobro.

U radu je spas.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 17 kol 2009, 9:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jos malo do Marije Bistrice...
tko ce ici i ove godine???

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Patrisha

PostanoPostano: pon 17 kol 2009, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja, ja Wink Very Happy
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: Magali
biser

PostanoPostano: uto 18 kol 2009, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hoæemo koji forumaški tamo napravit?

. . . Jer velik si, èiniš djela velika, nitko nije kao TI . . .
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 18 kol 2009, 11:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno...èim se program ustali, bumo dogovorili nekaj...

Zavjetno hodoèašæe grada Zagreba.

Polazak u subotu ujutro sa Glavnog kolodvora. Vlak vozi do Zlatar Bistrice gdje se spajamo sa hodoèasnicima (mladima) Zagrebaèke nadbiskupije.
Smještaj u školi i po šatorima
Program za mlade, koncert duhovne glazbe, prilika za sakrament ispovjedi, druženje, doèek hodoèasnika grada Zagreba i sveèani ulazak u M. Bistricu s njima.
Svjedoèanstvo brata John Paul Marya, poznatijeg kao Paddy Kelly (bivši pjevaè grupe The Kelly Familly). Završetak dana se klanjanje koje æe predvoditi gore spomenuti brat John Paul Mary.
Nedjelja:
7:30 ustajanje, osobna higijena i doruèak.
9:00 Križni put na Golgoti
11:00 Procesija i sveèana misa
14:00 Spremanje stvari, kratki ruèak i povratak do Zlatar Bistrice, gdje nas èeka naš hodoèasnièki vlak za mlade koji kreæe u 16:00 prema Zagrebu.

Ponesite:
*udobnu obuæu i odjeæu
*topliju odjeæu za naveèer
*vreæe za spavanje
*nešto za pojest (no i u školi æe nas doèekati topèli èaj i sendvièi)

davorseljan

PostanoPostano: et 20 kol 2009, 11:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koji je vikend Marija Bistica i dali s obzirom na godine mogu s Vama?

U radu je spas.
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 21 kol 2009, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Koji je vikend Marija Bistica i dali s obzirom na godine mogu s Vama?

M. Bistrica je 12. i 13. 09.
Pa mislim da neæe biti problema, ali još provjerimo...
ja èim nekaj saznam javim...

amicaDei

PostanoPostano: ned 23 kol 2009, 18:00
PostNaslov : Marija Bistrica :)
Citiraj i odgovori

Vidimo se tamo, barem se nadam. Preporuèam svima koji su u dilemi iæi ili ne iæi - definitivno vam neæe biti žao! Smile
Ja idem pješke preko Sljemena ako Bog da!
Božji blagoslov svima!

"Ljubav nikad ne prestaje!"
1Kor 13, 8
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 23 kol 2009, 20:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se nadam da æu uspjet ako danas nisam mogao zbog posla otiè na Modrave da idem barem na Bistricu.
Pitam se što sam Bogu zgriješio ta me tako kažnjava? tuzan tuzan tuzan .

U radu je spas.
amicaDei

PostanoPostano: ned 23 kol 2009, 20:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ne kažnjava te, prihvati to kao priliku da prikažeš za druge svoje nevolje. Isplatit æe ti se. Smile ako ne na ovom onda sigurno na drugom svijetu. Smile

"Ljubav nikad ne prestaje!"
1Kor 13, 8
Specijalac

PostanoPostano: ned 23 kol 2009, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja bum išao i nadam se nekavom forumaškom. veseo

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: Magali, davorseljan
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 24 kol 2009, 6:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bit æe bit æe...
jedva èekam.
Nadam se da budu došli ljudeki koji inaæe ne dolaze na forumaške...
Biti æe vjerovatno kod škole ili negdje kod crkve na otvorenom...

bananko

PostanoPostano: uto 01 ruj 2009, 7:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

imam pitanje:
zna li itko kad su u subotu kad se ide na hodoèašæe mise u èuèerju?

...ako te nije, pronašla ljubav potraži me
bit æu ko prije, na istom mjestu
svu ljubav skrit æu od svih....
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 01 ruj 2009, 8:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bananko napisa:
imam pitanje:
zna li itko kad su u subotu kad se ide na hodoèašæe mise u èuèerju?

mislim da je negdje oko pola8. a u 5 kod katedrale
Pogledam pa javim...
ej a imas sigurno u župi plakat, tam ti sve piše...Smile

bananko

PostanoPostano: uto 01 ruj 2009, 10:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

aj pogledaj pa javi please...

...ako te nije, pronašla ljubav potraži me
bit æu ko prije, na istom mjestu
svu ljubav skrit æu od svih....
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: et 03 ruj 2009, 19:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da æe na hodoèašæu biti baš posebno veseo Posebno zato jer se naglasak stavlja na duhovnu dimenziju, na našu duhovnu obnovu tijekom hodoèašæa jako sretan Samo moramo oraspoložiti srca za stvarni susret s Bogom, ništa drugo Wink
Posebno se veselim subotnjem programu: katehezi (sa scenskim prikazom) i svjedoèanstvu brata Johna Paula Maryja (Paddy Kelly iz The Kelly Family) u 15 h, službi svjetla i procesiji sa svijeæama u 20h, koncertu za mlade u 21.30h kojeg æe imati Nadbiskupijski zbor mladih i euharistijskom klanjanju u bazilici u 23h koje æe predvoditi brat John Paul Mary jako sretan

Za Johna Paula Maryja nisam do sada znao, tj. da je Paddy otišao u redovnike, pa vjerujem da æe ovo biti mnogima zanimljivo iskustvo jako sretan Postoje neke video-snimke njegovih svjedoèanstava i duhovnih pjesama pa zavirite ako koga zanima Wink

Po ovom æe svi znati da ste moji uèenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 04 ruj 2009, 6:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mise su u subotu 12.09. za pjesake koji idu u MB kak slijedi:

- u Zagrebaèkoj katedrali u 5h
- na sljemenu u 9h
- u Èuèerju u pol11h
- u Sesvetama u 9h

PS. Koliko znam koncert ce odrzati Bozja Slava Bend, a Nadbiskupijski zbor mladih æe pomoæi i pjevati na misi.

Magali
mod team

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 18:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O forumaškom susretu vezano za Mariju Bistricu...
pogledajte pod Forumaški susreti...

Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: davorseljan
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 10:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Za Johna Paula Maryja nisam do sada znao, tj. da je Paddy otišao u redovnike, pa vjerujem da æe ovo biti mnogima zanimljivo iskustvo jako sretan

veseo Skroz sam oduševljen tim èovjekom!! jako sretan Bio mi je najupeèatljiviji i najdojmljiviji dio ovog hodoèašæa! jako sretan Rijeèi Ivana Pavla II. koje su ga najviše potaknule na ovaj životni put: 'Ne bojte se biti svecima novog tisuæljeæa, ako postanete ono što jeste, zapalit æete cijeli svijet' ("Do not be afraid, to be the saints of the new millennium, if you become what you are, you will set the whole world on fire!"), ponavlja neprestano, ali i ono najvažnije - živi te rijeèi, zapalio je vatru u srcima mladih koji su ga slušali jako sretan Odbacio je sve materijalno koje je imao u obilju i ispunio svoju nutrinu Božjom prisutnošæu jako sretan Mene nije ostavio ravnodušnim. Svojom jednostavnošæu, poniznošæu, radošæu, veseljem, dubokom vjerom! Svjedoèi svojim životom, koristi velike talente koje mu je Bog darovao, pun Duha govori, svira, pjeva pjeva Klanjanje koje je predvodio naveèer, naèin razmišljanja, gledanja, janje... predivno jako sretan Ma cijelo hodoèašæe mi je nekako bilo prožeto onime što sam preko njega doživio veseo Zapalio je vatru u srcu da nam bude blagoslovljeno, da doživimo susret sa živim Isusom i Njegovom i našom živom Majkom Marijom, onaj "touch", dodir, sa spoznajom i mirom u srcu "o, Ti si tu" Smile

Super su mi bili i Nadbiskupijski zbor mladih sa Božja Slava Bandom jako sretan Pjesma koja me tad nekak najviše dotakla bila je "Samo Tvoja ljubav, Bože", a jako posebna mi je bila i "Kako da te ne volim" pjeva Smile
I tak Wink kad nam se nešto ne da, ne vidimo smisao, odgaðamo, mislimo da ne možemo - ma JUST DO IT! Laughing
Everything is NEMA PROBLEMA Laughing woohoo

Mislim, daklem ovo bijaše najbolje hodoèašæe u M. Bistricu do sada Cool

Po ovom æe svi znati da ste moji uèenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: biser, Magali, davorseljan, Zita, Patrisha
davorseljan

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa Žanom.
Po meni najbolje do sada.
U poèetku sam bio malo previše kritièan ali kada sam sve uzeo u obzir mislim da bolje nije ni moglo biti.
Mnogi su došli samo u subotu tako da nas je u nedjelju ostalo dosta s obzirom koliko nas je bilo u subotu.
Znam da je vlak u povratku bio manje puno nego kada smo išli mada je bila ista garnitura vlaka koja nas je i dovezla. Trik je u tome što kolodvor u Zlatar Bistrici je mali i ovo je maksimim što je mogao primit po dužini mada da je bilo više vagona bilo bi bolje.
Svaka èast orgarnizatorima.
Moja reportaža nalazi se na stranicama Dopisne teologije kao i uskoro na web portalu Duhovne scene.

U radu je spas.
Anny

PostanoPostano: uto 15 ruj 2009, 13:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bilo je fino

jedino mi nije baš pasao onaj koncert ali nije loše haha

super mi je bilo ono s janjetom

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te