HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 stu 2019, 21:42. Pogledaj neodgovorene postove
Hodoèašæe mladih u Mariju Bistricu
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
Thlaspi

Spol: ensko
PostanoPostano: ned 18 ruj 2005, 19:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam samo htjela iskomentirati ono s linoladom otprije (nadam se da mi neæete zamjeriti parafrazu):
"Ne bi ti imala kljuèeve da ti nije bilo dano 'odozgo'!"
Nekad je dobro biti dobar sa 'kljuèarem', zar ne? Wink

Seigneur, tu gardes mon âme;
Ô Dieu, tu connais mon coeur.
Conduismoi sur le chemin d'éternité,
conduismoi sur le chemin d'éternité.

"Sve mogu u onome koji mi daje snagu."
Fil 4,13
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
arkandeo

Spol: muko
PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 6:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da mi je bilo poznavati tog kljuèara. Cool

Tko je kao Bog?
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
zvoncica

Spol: neodreen
PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 19:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OVI VASI KOMENTARI SU FAKAT CISTI HUMOR...
pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak

......tko vas ne zna, Mr. Green skupo bi vas platio.....

hop hop hop hop hop hop hop hop hop hop hop hop hop

bvb kuhari moji

Wink

Imam jednu sasvim svoju sobu...Mjesto iznad svake vlasti i zakona...
U njoj sam potpuno slobodan...Zove se priroda...
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 13 kol 2006, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heeej heeej jako sretan Bliži se novo hodoèašæe u Mariju Bistricu hop hop jako sretan
Kao i prošle godine, vjerujem da æe i ove godine biti poseban doživljaj, svima na obogaæenje i rast u vjeri i zajedništvu jako sretan

Efo vam ukratko presjek programa kak æe to otprilike izgledati Wink

Subota, 9. rujna 2006.

Dolazak mladih u Mariju Bistricu:
  • Vlakom iz Zagreba do Zlatar Bistrice. Vlak polazi u 7:20 s Glavnog kolodvora u Zagrebu, a preostali dio puta do Marije Bistrice mladi bi pješaèili. Mladi sami organiziraju svoj dolazak - doæi ranije i kupiti kartu (cijena povrate karte iznosi 52,80 kn, popust za veæe grupe)
  • Pješice iz Èuèerja. Pješaci bi pošli u 6 sati iz župne crkve u Èuèerju.
  • Autobusom ili drugim prijevozom u osobnoj organizaciji.
    Dolazak u Mariju Bistricu do 11,30 sati.

Program u Mariji Bistrici:
  • prije podne:
    - okupljanje i smještaj u prostorijama osnovne škole do 11,30 sati.
    - 12,30 sati: pokornièko bogoslužje (vlè. Antun Sente)
    - prilika za ispovijed
    - 13,30 -15 sati: slobodno vrijeme za ruèak
  • poslije podne:
    - 15,30 sati: prigodni program
    - 15,30 sati: kateheza (kardinal Josip Bozaniæ)
    - Sveta Misa
    - 17,30 sati: susret sa zagrebaèkim hodoèasnicima
    - 18,00 sati: ulazna procesija sa zagrebaèkim hodoèasnicima
  • veèernji program:
    - 20 sati: Služba svjetla (procesija sa svijeæama)
    - 23 sati: klanjanje u bazilici

Nedjelja, 10. rujna 2006.
  • križni put – u 9 sati
  • Sveta misa s ulaznom procesijom u 10,30 sati

Ljudi, bit æe superrr jako sretan Dooðiiiteee sport hop navijacica

Po ovom æe svi znati da ste moji uèenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 15 kol 2006, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej, I am back in the city...

Marija Bistrica æe brzo doæi i radujem se ful.

Vjerujem da æe nas mladih iz zupe kao i prošle godine ici barem 30-tak...Trebamo samo malo pokrenut ljude jer su nekak zamrli sa ljetom...

Hodocasce mladih u Mariju Bistricu je stvarno nešto posebno. Mene se najviše dojmila procesija sa svijecama...

Zao mi je sto danas nisam mogla biti tamo na ovaj Veliki Blagdan...stoga jedva cekam 9 i 10.09. i nadam se da cete i vi forumasi biti tamo.

BVB...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 04 ruj 2006, 17:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Još nekoliko praktiènih stvari Wink
Kažu organizatori da bi svatko trebao ponijeti vreæu za spavanje, podmetaè, šlape za školu, svijeæu, pjesmaricu, glazbeni instrument, i najobaveznije osmijeh, dobru volju, strpljivost i sve ostalo što dolazi uz to Wink
Dalje, prijava župa je bila do 1. rujna, a do 7. rujna treba javiti u Povjerenstvo toèan broj mladih iz vaše župe koji bi hodoèastili.
Next, svaki plaæa trošak organizacije u iznosu od 10 kuna...

Zadnja promjena: Žan; et 07 ruj 2006, 20:55; ukupno mijenjano 1 put.

(Iv 13, 35)
arkandeo

PostanoPostano: uto 05 ruj 2006, 5:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
...svijeæu...

Kaj vi mislite poslije cijelu školu èistiti od voska? Shocked
Kaj nije baterija bolje rješenje? Wink

Tko je kao Bog?
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 05 ruj 2006, 8:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

arkandeo napisa:
Kaj vi mislite poslije cijelu školu èistiti od voska? Shocked
Kaj nije baterija bolje rješenje? Wink

Dobro, bit æe malo neuobièajeno, al dobro, ti ponesi bateriju pa æeš svjetit na procesiji sa SVIJEÆAMA Laughing belji se Cool

(Iv 13, 35)
arkandeo

PostanoPostano: uto 05 ruj 2006, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nijednu godinu do sada nisam bio na procesiji.
razmislja pitam se zašto? Ah da imao sam drugog posla kojeg su mi uvalili odgovorni.
Pretpostavljam da æe tako biti i ove godine. Wink

Tko je kao Bog?
Žan
mod team leader

PostanoPostano: et 07 ruj 2006, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rekoh gore da neæe bit organizirana hrana...
E pa, došlo je do promjene jako sretan Bit æe organiziran u kuhinji škole doruèak u subotu (za animatore) i u nedjelju za ostatak ljudova koji æe prespavat u školi jako sretan
I još jedna napomenica Cool Predviðena je kiša za petak popodne pa æe vjerojatno oni koji dolaze pješice gazit po mokrom, blatu itd... Ljudovi koji æe vas doèekat na ulazu škole bit æe strogi kaj se tièe èistoæe, pa vas stoga sve molim da si pripremite neku obuæu za školu! Pazite na red i èistoæu, dragi moji Smile Školu smo dobili, red bi bio da je vratimo kak smo je i našli Wink
I da, slušajte animatore, oni su tu da vam bude svima lijepo zeleni jako sretan Wink
Viidiimooo seeeee hop

(Iv 13, 35)
arkandeo

PostanoPostano: pet 08 ruj 2006, 5:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da mi je znati tko æe biti ti èuvari? jako sretan
Ljudovi hoæe li ove godine biti picigina ja bi se malo zabavio i prisjetio ljeta koje je prohujalo.

Tko je kao Bog?
davorseljan

PostanoPostano: pet 08 ruj 2006, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Još se nisam naspavao od puta tj od mora.
Radi nekih obaveza dolazim u nedjelju.

U radu je spas.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 6:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I kako vam je bilo na hodoèašæu?
Meni je sve u svemu jer bilo jako dobro. Cool

Tko je kao Bog?
pocahontas

PostanoPostano: pon 11 ruj 2006, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma na Bistrici je bilo ODLIÈNO!!!! Laughing
Žao mi je što sam morala propustiti subotu popodne. Vjerojatno je to i bio najbolji dio. Ali nema beze. Nadoknadila sam dio u petak i nedjelju. Svake godine je sve više ljudi. To mi je jako drago. Prilika da sretneš stare prijatelje i upoznaš nove.
Drago mi je da se uspjela okupiti ekipa s Lošinja. Wink I vrijeme nas je. hvala Bogu, poslužilo. sunce moje malo
Korisniki profilPoalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 12 ruj 2006, 14:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zasad æu reæ samo da mi je ovo bio najljepši vikend do sad zeleni Cool
Bilo je puno duhovne hrane i okrepe za svakoga od nas Smile SUPER JE BILO!!! jako sretan

Hajdede, da èujemo dojmove ostalih jako sretan

(Iv 13, 35)
arkandeo

PostanoPostano: et 14 ruj 2006, 5:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izgleda da je ljudia bilo tako jako dorbro da su jednostavno zanijemili.
Ove godine mi je bilo bolje nego prošle.
Što reæi bilo nas je puno i bilo nam je lijepo, èak smo se mogli i otuširati. jako sretan

Tko je kao Bog?
smješko

PostanoPostano: et 14 ruj 2006, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je isto ove godine bilo stvarno lijepo,puno ljepše nego lani...pogotovo što se organizacije tièe,duhovnog programa i operativa.Jedino što sam èula prièe da bi bilo dobro da se sad malo poradi na organizaciji pješaæenja malo,a ne da se ide bez ikakve glave,repa....to znam da se nekima nije svidjelo....a isto tak bi bilo dobro da se ovi ostali animatori koji doðu u petak malo više angažiraju,a ne njih 10-tak.....nek malo naveèer prošeæu po školi i nekog reda naprave ipak nekim stvarima nije mjesto tam. Šteta kad ih je veæ tolko tamo od petka da uvijek sve padne na jedne te iste koji nemru sve držat pod kontrolom. Moram pohvalit naše drage forumaše da su bili sjajni poèevši od thlaspi i arkija,pa do žana,zite,lucije,našeg dragog "isuseka"...super ste svoje poslove obavljali,bravo pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak miiir miiir miiir miiir miiir miiir miiir miiir miiir

LJUBAV UVIJEK POBJEÐUJE!!!!
arkandeo

PostanoPostano: pet 15 ruj 2006, 6:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A neki od zaduženih su jako ozbiljno i jako savjesno shvatili svoj posao pa se nalaze u nezavidnoj situaciji...........

Jako je teško 700 ljudi dovesti u red.

Skeè je bio zakon, nasmijao sam se ko nikada u životu, takoreæi upišao sam se od smijeha. Laughing

Tko je kao Bog?
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 15 ruj 2006, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

smješko napisa:
Jedino što sam èula prièe da bi bilo dobro da se sad malo poradi na organizaciji pješaæenja malo,a ne da se ide bez ikakve glave,repa....to znam da se nekima nije svidjelo....a isto tak bi bilo dobro da se ovi ostali animatori koji doðu u petak malo više angažiraju,a ne njih 10-tak.....nek malo naveèer prošeæu po školi i nekog reda naprave ipak nekim stvarima nije mjesto tam. Šteta kad ih je veæ tolko tamo od petka da uvijek sve padne na jedne te iste koji nemru sve držat pod kontrolom.

Da, trebat æe poradit još na organizaciji samih animatora. Veliki je minus onih župa koje su došle predvoðene svojim animatorima, a da bi u subotu naveèer, kad je bilo posla, nije se vidjelo niti jednog od tih "voða"... Confused Puno mladih je došlo na hodoèašæe èisto da si ispuni vikend zabavom i izlaskom... Ako smo na hodoèašæu onda bi se ljudi trebali tako i ponašati... Za jedno hodoèašæe mora postojati priprema, a ne doæ ko na neku fešticu... Rolling Eyes Razumljivo, hodoèašæe je prilika i za razveselit se i zabavit malo, al neki su zanemarili gdje su i zašto su... Što mi znaèi hrpa animatora tamo, kad se u nièemu ne razlikuju od onih koji su malo pobrkali stvari... Eto, malo kritike tak da znamo bit èvršæi i odluèniji iduæi put Wink Sve u svemu, ove godine je bilo jaaako lijepo, uživao sam jako sretan I nadam se, zapravo, vjerujem, da æe iduæe godine bit još bolje jako sretan jako sretan jako sretan

arkandeo napisa:
Skeè je bio zakon, nasmijao sam se ko nikada u životu, takoreæi upišao sam se od smijeha.

Joooj, koju blaženu facu je naš "Isusek" imal Laughing Laughing Laughing Da mi je samo znati koji ga je to glumil razmislja zeleni Wink

(Iv 13, 35)
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 17 ruj 2006, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji forumasi,

Eto ja kao i inace sam pehist (ma tko je smotan smotan je). Ako ste culi da je neko pao na izlasku iz dvorane, u subotu navecer prije zakljuèavanja dvorane prije procesije, to sam bila ja. Tak da mi ove godine to nije bilo to. Zbog uganuca nisam uspjela ic na procesiju i sudjelovat na ostalom zbog sepanja i to mi je fakat zao, al bit ce jos MB. Ovo mi je bio jedan poseban znak...

Svidjalo mi se sto je subota popodne bila malo drugacija...mladi su nam pokazali da su oni ti koji cine promjene, i mi smo tu da im se pridruzimo, da pruzimo svoju ruku onima koji vrludaju u magli...Svaka buduæa Marija Bistrica biti æe još bolja u neku ruku...Svi cemo se jos vise zbliziti i povezati na ovaj ili onaj nacin - preko Losinja, Modrava, H-centra, Teizea, Kriznih puteva i dr. Svi smo mi djeca Božja koja zele slijediti Njegov put i to ciniti zajedno. Svi smo mi ponekad izgubljeni, ali upravo nas ljudi slicni nama poticu da cinimo dobro i sirimo toplinu srca, toplinu rijeke svijeæa koja nas vodi zajednistvu...Stoga, i dalje sudjelujte i sirite glas kako i mi drugi mozemo sudjelovati...recite di kad i sta treba radit... i ja sam uvijek za (ako mogu zbog poslovnih obaveza)...

Mogu pohvaliti skec, bio je vrlo poucan (i smiješan), a mogu se pohvaliti i sa svojom zupom, Osim naseg dragog "Ycterisa" koji je letio na sve strane, mladi su nosili kriz, zastave,kupili smece, no mozemo mi jos i vise naravno. Takodjer sve u svemu iz nase zupe (koja nije bas tak velika) doslo je sveukupno oko 40-tak mladih ljudi, sto pjeske, sto vlakom, sto autima sa obiteljima...Druge godine ce biti jos vise i bit cemo aktivniji, radimo na tome...

Nisu mi se svidjala bancenja iz susjednih ucionica, ali neke cure su barem bile iskrene i rekle mi da su tu stvarno da se opuste i ispucaju...Moram priznati da je to jos mlada ekipa koju drzi pubertet i cija vjera nije jos toliko cvrsta...No mi stariji mozemo utjecati na to...

Jos nesto..upoznala sam osobu koju zalazem u Vase molitve...Osobu koja pati zbog bolesti, ali kojoj duh nije porazen...osobu kojoj je svaka Marija Bistrica koju uspije doziviti neobjasnjiva radost i znak da Bog zeli da jos uvijek ucini nesto drugacije na zemlji...Molim za R. i molim vas i da i vi molite...Neka i druge godine bude sa nama...

Toliko za sad...nadam se da æete vi forumasi moæi sudjelovati na PKP u listopadu...Prijedlog za organizatore (za Smjeska i ekipu)...da bude kao i prije onakvih radionica u kojima se zblizavamo sa ljudima iz razlicitih sredina, na kojima govorimo i razmisljamo o stvarnim stvarima i problemima...

BVB sve odreda!!!

Pozdrav od Magali

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
.bubamara.

PostanoPostano: sri 20 ruj 2006, 16:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh... trebalo je meni malo duže da se oporavim i recimo to tak - vratim u normalu nakon Marije Bistrice tak da tek sad pišem... Laughing Laughing Laughing
a zašto tek sad? zato kaj je bilo PREDIVNO I PRELIJEPO!!! ove godine sam bila prvi put na hodoèašæu mladih i skoro pa sama sebe "tuèem po glavi" i pitam se kaj sam radila do sad??? dal da udarim glavom u zid Wink

stvarno je bilo tak lijepo na ovakav naèin u okruženju tolikih divnih ljudi "završiti" ljeto i krenuti ponovno u nove školske pobjede...hehe zeleni joooj kak je dobro bilo... èak su neki i skroz nenamjeravano propjevali u bistrièkom zboru buhahahaha zeleni
a i okolne pizzerije su se itekak pošteno orile duhovnim šansonama u petak naveèer pjeva jako sretan a o fešti u subotu da ni ne prièam, samo kaj mi je nekak bilo jako žao kaj je (bar mi se èini) veæina mladih zamijenila klanjanje u crkvi s tom feštom... bil mi je nekak totalni šok kad sam se vratila u školu jer sve do tad sam pjevala duhovne pjesme, a ovdje me doèekalo nešto tipa slavonskih beèaraca... razmislja
a skeè buhahahaha genijalan! otpoèetka se svima èinilo nekak blesavo kak se naš prvi bitni lik oblaèi dobrih 10 min Mr. Green al svi koji su sudjelovali su se potrudili (i to pošteno - kak smo i vidjeli Wink )... eh naš "isusek" jako sretan svaka ti èast na onak milom izrazu lica... Wink
al služba svjetla u subotu je bilo nešto posebno... ni sad nemam rijeèi kojima bih mogla opisati viðeno i doživljeno... nemojte zamjeriti... Wink

hmmm da... jako sretan organizacija! -> pa ovak: kolko sam vidjela za veeeliku veæinu stvari je bil zadužen jako mali broj ljudi... il su tu nekak fulali oni koji su dobili zadatak zaposliti ljude ili u samom "vrhu" se nije baš najbolje razradilo (posebno oko "patroliranja" naveèer po školi i smirivanja buke)... al ostalo je bilo odlièno!!! pljesak Wink

i zato.... Veeeliki pozdrafèek svima koji su bili (forumašima posebno Wink ) i vidimo se na istom mjestu za godinu dana!!! Wink Wink Wink Wink
pozdrav

... s Tobom želim poæ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 21 kol 2007, 9:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imali netko informaciju o ovogodišnjem Zagrebaèkom susretu mladih na Mariji Bistici?
Hvala.

U radu je spas.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 29 kol 2007, 14:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Imali netko informaciju o ovogodišnjem Zagrebaèkom susretu mladih na Mariji Bistici?
Hvala.

Evo, ovako kažu iz Povjerenstva za pastoral mladih Zgb. nadbiskupije:

Za mlade iz Zagreba i okolice polazak æe biti u subotu 8. rujna u 6.30 ispred župne crkve Pohoda BDM u Èuèerju od kuda se kreæe pješke prema Svetištu MB Bistrièke. Za mlade iz drugih krajeve ostaju druge moguænosti dolaska u Svetište (vlak, autobus, osobni prijevoz).

Program Hodoèašæa u Mariji Bistrici
Subota, 8. rujna:
12.00 – okupljanje i prijava u školi
12.45 – najava programa i prezentacija radionica
13.00 – 15.00 – radionice*
15.30 – pokornièko bogoslužje (prigoda za ispovijed)
16.30 – prigodni program
17.15 – doèek zagrebaèkih hodoèasnika
17.30 – dolazna procesija i ulazak u Svetište
18.00 – misno slavlje (mons. Dr. Valentin Pozaiæ)
20.00 – put svjetla
21.30 – prigodni program - zborovi mladih
23.00 – bdijenje u bazilici (organiziraju mladi)
Nedjelja, 9. rujna:
Mladi se ukljuèuju u redoviti program Hodoèašæa grada Zagreba

* Na temu gesla susreta: "Uèitelju dobri, što mi je èiniti?" (Mk 10,17), radionice animiraju ove udruge i zajednice: Tajništvo Sinode, bogoslovi, redovnice, Frama, Salezijanska mladež, Karmel, ŠD Katolici na djelu, Ekosspiritus, HKR – duhovna glazba, Cenacolo, SKAC, graVITAcija, Ured HBK za mlade: Sydney WYD 2008, Povjerenstvo za pastoral mladih VŽ biskupije: Nacionalni susret mladih Varaždin 2008.

Kao što je bio obièaj prošlih godina, tako æe i ove godine biti moguænost spavanja u Osnovnoj školi Marija Bistrica (1000 mjesta). Zbog sve veæeg odaziva mladih za spavanje je pripremljen vojni šator (500 mjesta). Mladi trebaju sa sobom ponijeti vreæu za spavanje.

(Iv 13, 35)
Davidov san

PostanoPostano: et 30 kol 2007, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

16.30 – prigodni program

Ja cu tada svirati sa bendom! bend
biser

PostanoPostano: et 30 kol 2007, 22:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

super...stigneš prije toga s nama na jedno piæe Very Happy ...a kako ti se zove bend...ti sviraš u VIS Emanuel ili je ove godine neki drugi sastav(bend)...

i malo ne kužim ono 21.30 prigodni program - zborovi mladih...koji zborovi?....

. . . Jer velik si, èiniš djela velika, nitko nije kao TI . . .
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.