HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 18:53. Pogledaj neodgovorene postove
Prodaje se..
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Biste li svoju domovnicu za milijun USD mijenjali za tuđu?

Da, bez razmišljanja, za bilo koju drugu 
8%
 8%  [ 3 ]
Ne, jer mi je Hrvatska svetinja 
77%
 77%  [ 27 ]
Možda, draga mi je Hrvatska ali i milijunček 
14%
 14%  [ 5 ]

Ukupno glasova : 35

Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 19 ruj 2005, 13:22
PostNaslov : Prodaje se..
Citiraj i odgovori

Potaknut ovim napisima oko Draganje, eto pitam vas, ali iskreno odgovorite..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Thlaspi

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 21 ruj 2005, 8:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bi sigurno mijenjala državljanstvo radi milijun dolara ili bilo čega drugog...
Možda je prejaka ova izjava "jer mi je Hrvatska svetinja"...
Volim ovu zemlju i kada sam god razmišljala o nekoj mogućnosti odlaska (a bilo je to vrlo rijetko), nekeko se nisam mogla zamisliti kako zaista odlazim...
Možda nas ne veže toliko ta 'zemlja' koliko oni dragi ljudi koji u njoj žive, obitelj, zatim običaji i sve ono što nam je poznato - jer, čovjek voli samo ono što poznaje (ne znam više koja je pametna glava to prva rekla) Smile
Bog vas sve blagoslovio, dragi moji Hrvati i Hrvatice! jako sretan

Seigneur, tu gardes mon âme;
Ô Dieu, tu connais mon coeur.
Conduismoi sur le chemin d'éternité,
conduismoi sur le chemin d'éternité.

"Sve mogu u onome koji mi daje snagu."
Fil 4,13
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sri 21 ruj 2005, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teško je reći da ne bih živio nigdje drugdje osim u Hrvatskoj, jer ti život može dovesti puno toga,...
Proveo sam šest mjeseci u Deutschland-u i mogu vam reći da ne žive ni blizu kvalitetno i lijepo kao mi,... Život ti se svede na: posao - večera - spavanje i tako šest dana na tjedan,... Tamo se živi za godišnji odmor.

Najljepše se živi kod nas.
Čak i sam kraj te veže: ljepota Zadra mi je dovoljna da poželim zauvijek živjeti dolje (raj će vrlo vjerojatno dolje imati jednu ispostavu) makar i ne poznajem ljude koji žive dolje,...

Bilo bi zgodno živjeti malo u Australiji, malo u Brazilu ili Argentini, malo na Islandu, malo u Finskoj,... i tako to,.. Ali, nigdje se ne bih dugo zadržavao i uvijek bi se doma rado vraćao,...
Nema ga do Hrvatske,... Cool Cool Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 21 ruj 2005, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja tako mislim. Bilo bi lijepo živjeti u Švedskoj,Finskoj,Islandu,Australiji,ali ne zauvijek...jer ipak je doma najljepše. Laughing
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 21 ruj 2005, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa recimo od stranih zemalja od svih jedino me se bavarski dio Njemačke stvarno dojmio, ali i to bi uzeo samo na kraće vrijeme, doma je ipak doma! jako sretan

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
mathe

Spol: neodređen
PostanoPostano: čet 29 ruj 2005, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmmm teško pitanje, pogotovo u sportu....

Svi sportaši mjenjauju brojne klubove i za svakog nastupaju (bar bi trebali) kao da su u njemu rođeni i da im je on dao kruha..... a opet za puno manje novce ga mjenjaju i posvećuju se na isti način drugom......
Kod repke je druga stvar (bar se nadam) ali opet trbuhom za kruhom svašta radi i što se Duje tiče mislim da bi to učinio bez pardona, ali jedino što ga sad odvraća je vjerojatno bijes hrvatske javnosti i osjećaj izdajice i neznam što će mu već naši mediji natovarit za vrat....

Ali kad čujem onu izjavu Markovića koji je odma napao Duju i nije ponudio mu ništa, i saznanje kako se prema našim olimpijcima postupa.... hmmmm

a da se mene pita ja ne bi nikad otišao, bar se čvrsto nadan da je tako... volim Hrvatsku jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan

Cool Cool

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega čuvam najljepše riječi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: čet 29 ruj 2005, 11:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nijesni su na Duju, a od drugih naroda rado kupuju olimpijce. Ponosno ističemo što smo kupili Pešalova i on sad nosi boje naše zastave. Nije li i to bilo trbudom za kruhom???
Makar, priznajem da ovo dvoje nije baš jednako. Embarassed Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 29 ruj 2005, 20:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U Velikoj Britaniji je lijepo,ali ljudi su previše "hladni". tuzan
sike

PostanoPostano: pet 30 ruj 2005, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima rođaka koji već 50-ak godina živi u kanadi gdje je išao trbuhom za kruhom,oženio Kanađanku,dobio kćer,al do unazad 1-2 godine svako ljeto je dolazio u Hrvatsku radit na svom obiteljskom stablu (inače je posljednji Zajc iz loze plemenitog skladatelja Cool ).
Točno se na njemu vidi da ga tako puca nostalgija i došao bi ovdje umrijet da može..Eto,đaba mu sve što je vani stekao,jer,em je bio stranac cjelo vrijeme,em mu sad sve to više ne treba kad možda broji zadnje mjesece ili godine..
Hoću rećia ne ne može se protiv svojih korjena!Ako me je Bog ovdje "posadio",u ovaj raj na zemlji kojis e zove Hrvatska,onda tu želim živjet i umrijet!Sve što mi treba imam ovdje!Bog mi je sve dao,ako zaista volim život,ali ako želim kukati onda ću uvijek nešto naći što mi ne valja,za što bih se prodao negdje vani gdje bih onda nakon par godina opet gunđao i išao dalje i dalje..
Ma kakav milijun..nema tih para..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: pet 30 ruj 2005, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike, kad bih mogao granicu proširiti do Drine potpisao bih tvoju konstataciju,... Lijepo si to izrekao! Cool Cool Cool

Gogi

PostanoPostano: uto 11 lis 2005, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni pak nacionalnost ne znači apsolutno nista. To sto sam rođen u Hrvatskoj i cijeli zivot zivin tu. Nije nikakav razlog da vise volim nepostenog Hrvata od postenog Srbina.
Uz pretpostavku da navedeni postoje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jasno da neki stranac može biti bolji od domaćeg,ali ne radi se o tome. Radi se o zemlji,mentalitetu,prirodi,kulturi,običajima.
Bi li sve to ostavio za nešto deseto?
Gogi

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 16:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zasto su Hrvatska zemlja, mentalitet, priroda, kultura, obicaji bolji od Katarskih?
Zasto netko nebi otisao tamo gdje se njegov rad vise vrednuje?
fat drummer

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nope, tamo se njegov rad nece vise vrednovat nego samo vise placat a razlika je suptilna
hoce li ga itko docekat na trgu kad se vrati s medaljom
hoce li prosjecni katarac ili bahreinac strepit moze li duje u malom bazenu skinut jos dvije stotinke sa svog najboljeg rezultata sezone
duje je odabrao magisterij kao svoj cilj u zivotu i zeli ga dostic na berklyu
to znaci da ga drzava moze samo sponzorirat koliko je u njenim mogucnostima a duje nema dodane zarade od raznih reklama ali mora toga biti svjestan
ne mozes imat i ovce i novce osim ako se ne odreknes svog drzavljanstva ali sumnjam da bi se onda ikada mogao vratit u split zbog jel... ako me shvacate... khm

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Nemo

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 21:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji forumaški prijatelji!

Nemojte NIKAD prosuđivat tuđe životne odluke kroz svoje oči.

Duje će ići tamo gdje će moći ispuniti svoju misiju...a to je plivanje.
On je rođen za to. Ako je potrebno odreć se državljanstva...pa i to...
Mi, kao dobri kršćani, ćemo molit Boga da Duje uspije (bez obzira na
njegovu odluku) i moli ćemo se da se kod nas popravi situacija kako
neki novi sportaš ne dođe u Dujinu situaciju.

Lako je nama koji ne vodimo Dujin život ić govorit šta je najbolje za njega.
Ako nam je toliko stalo do Duje, onda ga nećemo osuditi nego podržati.
To je smisao hrvatstva...to znači biti Hrvat...a ne samo imat hrvatsku
putovnicu. Wink Wink Wink

Pozdrav

Ja sam uskrsnuće i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.
I tko god živi i vjeruje u mene,
neće umrijeti nikada
Gogi

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
ne mozes imat i ovce i novce osim ako se ne odreknes svog drzavljanstva ali sumnjam da bi se onda ikada mogao vratit u split zbog jel... ako me shvacate... khm

zalosno !!!
Srki

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne kažem da moraju biti bolji od katarskih,ali su tvoji jer si tu rođen(osim ako nisi negdje drugdje) i zbog toga bi se trebao ponositi svojom zemljom s obzirom na to što je sve prošla i tome se istrgla.
sike

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anketu i jesam postavio da svatko od nas kaže što bi on napravio a ne što misli dsa bi Duje trebao ili ne bi trebao,jer to je bio samo povod za otvaranje ove teme.

Lijepo rečeno,bolje plaćati ali ne i vrednovati
Mislim da je Bog znao zašto je mene stavio u Hrvatsku a nekog napr.u Mozambik. Svakome je dano dovoljno da se ostavri u svojoj zemlji gdje je rođen. Ne govorim o tome da se natječemo tko je veći Hrvat ili manji ali jedno je otići vani raditi pa se vratiti a drugo je odmah uzeti državljanstva "obećanih" zemalja
Nemo

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Citat:

zalosno !!!

Gogi...i ja sam iz Splita, ali nemoj se čuditi! Žalosno je puno toga, ali se na
neke stvari moraš naviknut u životu pa i na ovakve komentare!

Pomoli se za njega...to je bolje(a vjerujem i korisnije) Wink Wink Wink

BTB

neće umrijeti nikada
Nemo

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Svakome je dano dovoljno da se ostavri u svojoj zemlji gdje je rođen.

Khm...šta oće reć da nema potrebe izaći van države?

Da se Izraelski narod ostvarivao u svojoj zemlji, bi li ikada vidio Obećanu zemlju? Da se Petar i Pavao ostvarivao samo po Judeji, bi li bilo danas
Rima i živog katoličanstva??? Sorry...nekako mi tvoja tvrdnja ne stoji.

neće umrijeti nikada
sike

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa Bog je Izraelcima od početka namjenio tu Obećanu zemlju,pa kao da su tamo rođeni.
A i s P&P je druga priča jer su oni imali poslanje ići po svem svijetu a niti ti niti ja nemamo poslanje ostaviti par tisuća kuna u zamjenu za par tisuća dolara i ići konobariti u Kaliforniju,Kanadu,Australiju ili Novi Zeland pa niti za milijun dolara u Bahrein!
fat drummer

PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 5:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da je duje otisao plivat za bahrein on splitskom rivom vise ne bi mogao prosetat... osobno, mene briga, moze plivat i za treci reich, ali torcida bi ga kamenovala na ulici (ok jedan dio torcide)
duje placamo jednako kao i svakog olimpijca medaljasa ali njemu to nije dovoljno... baherin ima para od prodaje nafte,a mi nazlost nemamo
treba dakako staviti zabrano da netko tko je plivao za jednu drzavu kasnije moze plivati za drugu
zar mozemo ocekivat da nam janicu kupe brunei?

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Nemo

PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 6:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Pa Bog je Izraelcima od početka namjenio tu Obećanu zemlju,pa kao da su tamo rođeni.

A odakle tebi da Bog nije namijenio Duji da ide na magisterij u SAD i
osvaja velike rezultate?

sike napisa:
A i s P&P je druga priča jer su oni imali poslanje ići po svem svijetu a niti ti niti ja nemamo poslanje ostaviti par tisuća kuna u zamjenu za par tisuća dolara i ići konobariti u Kaliforniju,Kanadu,Australiju ili Novi Zeland pa niti za milijun dolara u Bahrein!

Khm...magisterij = konobarenje??? Pa ne bih baš rekao da je to isto. Njemu
u SAD nije potreban samo novac, potrebni su mu uvjeti za rang plivača kakav je on. Vrhunski trener, fax koji će moći gurati dok ima natjecanja
(što, ruku na srce, niti jedan naš nema obzira). Njemu Hrvatska ne može
dati te uvjete i neka zato ode di je potrebno!

neće umrijeti nikada
Srki

PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 8:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ovaj razgovor nije otišao u pravom smjeru i zato se smirite.
Činjenica je ta da svoju zemlju ne možeš zabadava ostavit,ali ako Duje to hoće,neka izvoli. Mi tu ne možemo ništa,samo jadikovati.
Coje

PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zašto jadikovanje? Jadikovanje za prodanim dušama je bolesno! Ako će netko samo tako odreći se svoje domovine da bi stekao negdje bolje uvjete - to znači da mu do domovine nije stalo. To je čovjek bez korijena - kojem je najsvetija vlastita karijera i novac kojeg može dobiti zaljvaljujući toj blještavoj karijeri.

Mnogi sportaši igraju u stranim zemljama, ali se ne odriču svoje zastave i svoje domovine. Kad su nacionalna prvenstva - igraju za svoju zemlju. To znači - ostvariti ono što se ne može kod nas vani i pri tom zadržati pripadnost svojim korijenima.

No, ostaviti svoje korijene zbog dvije kune više ili dva stupnja više - je žalosno. Nećemo nikoga osuđivati, ali imamo pravo reći što mislimo o ljudima koji se odriču svojoih korijena i domovine.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.